Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) RockHaRD


RockHaRD
addikt

csak nekem nem megy a játék? :(

szerk.: na most beengedett

[ Szerkesztve ]

(#5002) munnergep


munnergep
senior tag

Kritikán aluli amit RB-ben csinálok. Állandóan belemegyek átlátszó dolgokba, csak az "emberkedés" miatt.
De én többet akkor sem megyek arcade módban az tuti. Majd megtanulom ezt a módot is.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#5003) RG4L válasza munnergep (#5002) üzenetére


RG4L
őstag

War Thunder: Gelesztaa

(#5004) anytime válasza munnergep (#5002) üzenetére


anytime
őstag

Nekem is eleg volt az AB-bol, ket napja nem vagyok hajlando ott tolni, eleg!!!
Viszont eloveszem ujra a joy-t, hogy szivassam magam es benezek SB-be, hogy utana "arkados" legyen az RB :DD

(#5005) superecneB


superecneB
őstag

Apám... Ezeket a tankokat elkapni ezzel a b*zi nagy japó bombázóval ez már tudomány :)
Valaki tudna tippet adni milyen bombát érdemes vinni? Sok kicsi, vagy kevés nagy? Csak mert évekbe kerül mire megfordulok és visszaaraszolok a bázisra tölteni. Jelenleg a 12 db kis bombával dologozom.

(#5006) Atlantis


Atlantis
veterán

Egy dolog zavar csak AB-ben: a folyamatos ütközés. 5 gépből 3-at úgy vesztek el, hogy egyszerűen nekem jön a nyomorult marhája...persze nyilván ő ugyanígy gondolkozik rólam. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5007) anytime válasza Atlantis (#5006) üzenetére


anytime
őstag

Ezert lesz elobb vagy utobb Neked is belole, hidd el.
Arrol nem is beszelve, hogy RB-n azert mar tenyleg lehet "repulni" es bizony ott mar komolyan lehet / kell venni minden egyes manoverhez tartozo fordulot. Tegnap sokat volt szerencsem jatszani es bizony egy -egy jo gep hihetetlen elmennyel kepes megajandekozni, de tenyleg.
Arrol nem is beszelve, hogy mennyivel jobban lehet kaszalni :)

(#5008) RG4L válasza anytime (#5007) üzenetére


RG4L
őstag

Ja, kaszálni, ma kb. mentem 5-6 meccset meló után, fáradtan, de folyamat elkasztáltattam magam. :U
Számít, hogy kipihent vagy-e és, hogy ott vagy-e szellemileg is a meccsben.

War Thunder: Gelesztaa

(#5009) anytime válasza RG4L (#5008) üzenetére


anytime
őstag

Azt nem irtam, hogy mennyit keresek AB-ben, bena gyik letemre, igy lehet, higy nekem mar ez is sok :)

(#5010) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nekem mondjuk RB-ben is sokszor jönnek szemből vagy-vagy alapon azt crash vagy sem.

(#5011) RG4L válasza Malibutomi (#5010) üzenetére


RG4L
őstag

Tegnap mondom nyomatok egy meccset a P-80-as fostaliga jetre hasonlító valamivel, erre szemben egy Ki-61-es japó bot, szétvágja a gépem.

War Thunder: Gelesztaa

(#5012) anytime


anytime
őstag

Ha SB-t szeretnek tolni, akkor gondolom, semmi teendom, mint a joy-t kivalasztani a listabol, esetleg testreszabni a gombokat es hajra, jo tanulas?

(#5013) Szőrös  válasza anytime (#5012) üzenetére


Szőrös 
veterán

Igen , mondjuk annyit azért tegyél meg hogy éles bevetés előtt minden géppel menj egy tesz repülést. Már csak azért is hogy tudd hogy kell vele felszállni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5014) anytime válasza Szőrös  (#5013) üzenetére


anytime
őstag

:R , ezt mindenkeppen gondolnam en is, sot en gondolnek egy editor-os probara is, ahol nem csak egy darab foldi celpontom lenne, hanem lennenek "igazi" enemy-k is.

(#5015) PAtr0n válasza Atlantis (#5006) üzenetére


PAtr0n
addikt

Azért ez azért is van, mert míg mindenki rammerrezi a másikat, addig ő kb. ugyanúgy gondolkodik sokszor mint ők, hogy "há' megpróbálom szemből kifingatni". Hosszú idő azt kitapasztalni, hogy megszórod míg elég közel ér, de már térsz is ki. Sokszor túl sokáig engedjük közel a delikvenst, így az ő esélyeit növeljük a kilövésre, és magára a ramra is. Tegnap kicsit összeszedtem magam (AB), és kaszáltam a kis A6M3-al, jó volt nevetni a sok nyomin, ahogy szopattam őket, a játék (és talán a történelem) egyik legjobban forduló gépével. Az energia harcot ötvöztem a jó fordulékonysággal, az eredmény, az egyik meccsen 5 kill zsinórban, a 6.-ikat meg akkor kaptam meg amikor már lezuhantam, de mint kiderült valamelyik a bolyban halálos sebet kapott.
Tudom, RB-ben azért nem annyira nagy Isten a japók balerinája, de aki ott is ki tudja használni, az darálhat vele.
Most lett meg nemrég a Ki-61-I hei, iszonyatosan darálógép, a default 20mm-es skúlói (IT-IT-APHE-HEI), minden szakítanak ami az útjukba kerül. Szeretem az A6M3 HEFT tracerjét is, de az jóval effektívebbnek tűnik levegőben.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#5016) superecneB


superecneB
őstag

Hajók ellen a torpedó a legjobb választás?
Tankok ellen 12x60kg vagy 2x250kg a jobb?

(#5017) RockHaRD válasza superecneB (#5016) üzenetére


RockHaRD
addikt

torpedónak én nem láttam értelmét. kb 30 méterrel kell a föld felett kurva lassan repülni... mire odaérek, hogy akkor most lőjek, rég szarrá lőnek a hajók :F

(#5018) PAtr0n válasza superecneB (#5016) üzenetére


PAtr0n
addikt

Attól függ milyen tank. Light tankot átlősz kábé egy köpőcsővel is. Mediumra jó a 60kg, de eléggé jól kell célozni, heavyre meg pont rá kell dobni, hogy kiüsse. Én a nagyobb súlyú bombák híve vagyok, nem kell annyira a célzással bajlódni.

G^zC^mp€r:
Nem láttad értelmét? Egy Cruiser-t egy 900kg-s torpedó rögtön visz az enyészetbe, nem kell célozni se nagyon hozzá, ha a hajónak szemből engeded a vízbe. És nem értem ki mondta, hogy lassan kell hozzá repülni? Nem mind1, hogy AB vagy RB-ről beszélünk. AB-n 350km/h-val lazán bedobod 50 méterrel a víz felett, RB-ben nincs tapasztalatom.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#5019) RockHaRD válasza PAtr0n (#5018) üzenetére


RockHaRD
addikt

AB-ben még 200-nál is azt írja, hogy too fast...

(#5020) PAtr0n válasza RockHaRD (#5019) üzenetére


PAtr0n
addikt

Az lehetetlen, egy japó torpedó bomberrel (B5N2) sorra érek el sikereket, kétlem, hogy 200 alá lassulnék vele! De nemsoká lecsekkolom, nem akarok hülyeséget írni.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#5021) PAtr0n válasza RockHaRD (#5019) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nosza: [link] Frissen felvéve :)
Mondjuk azt nem értem, hogy a f@szba nem csinálta ki a cruisert. Van olyan pálya hol ekkora hajó rögtön purcan ettől a torpedótól.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#5022) RockHaRD válasza PAtr0n (#5021) üzenetére


RockHaRD
addikt

Végülis remekül alátámasztottad az állításomat. Semmi értelme torpedózni, mert fossá lőnek a hajók, mire 1-et is kilősz. Ez volt a lényeg, és remekül szemlélteti a videód.

(#5023) PAtr0n válasza RockHaRD (#5022) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem tudom mennyire vetted észre, de nem a hajók lőttek fossá, hanem valami köcsög vadász 20mm-ese. A videó végén látszik, hogy abból kapom az áldást. Akkor ami szintén látszik, hogy bőven 300km/h fölött engedtem ki a torpedót.

Múltkor azon a pályán ahol sok kis sziget meg szikla alagút van középen, hidden base asszem a neve, a szélső oldalon ezzel a torpedo bomberrel 4 destroyert intéztem el egyedül, és nemhogy nem lőttek fossá, még be is tudtam középre repülni segíteni. kb. 20000 liont kaptam értük. Alul értékeled a torpedózást, nagyon is. Gyakorold még.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#5024) Atlantis válasza PAtr0n (#5015) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez részben igaz, de sokszor nem is lő rám, csak jön egyenesen nekem. Mint párszor írtam, az irányítást még nekem is szokni kell, így a kitérő manőverek sajnos nem feltétlen szoktak sikerülni...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5025) Volfram42 válasza PAtr0n (#5023) üzenetére


Volfram42
senior tag

Ha raviszitek az egeret az adott torpedora a fejlesztesi ablakban akkor kiirja, hogy azt mennyivel lehet ejteni es milyen magasbol. Minden nemzet mas fajtat hasznal es van, hogy fejlesztettet is tudsz vinni. Csak SB torpedozasrol tudok tanacsot adni. Ott jo kozel kell kidobni es meglepoen elorebb kell celozi, ha oldalrol inditod. Hatulrol nem szabad, mert lehagyja a hajo.:-)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5026) Francia91 válasza superecneB (#5016) üzenetére


Francia91
veterán

En hajok ellen is bombat hasznalok, Destroyer ellen meg 2-3 raketa is megteszi (RB-ben, AB-ben mar nem tudom, olyan reg jatszottam :) )

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5027) PAtr0n válasza Atlantis (#5024) üzenetére


PAtr0n
addikt

Na igen, a sima rammereket én sem értem. Pont kifogyott volna a lőszere? :)
Tegnap a paradicsom csapattársakból volt elegem. Kilőttem egy P63-mat a Ki-61-el 3000 magasan, de ellőtte a motoromat, szóval az leállt, így kénytelen voltam vitorlázni, hazafele még lett egy B-25 fragem is, lent sunyult. Le is tudtam tenni a gépet otthon, meg is javítottak, épphogy felszálltam, erre hátulró belémrammolt egy friendly Beaufighter. Már néztem előtte hátra, mert támadták a repterünket, hogy olyan furán közelít, tuti direkt húzta belém.

Volfram42:
Köszi, ezt eddig nem is figyeltem. Mondjuk logikus is, hogy nem mindegyik torpedó tudja ugyanazt.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#5028) RockHaRD válasza PAtr0n (#5027) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nézd meg az orosz gépeknél asszem tier 2-be van az első torpedó. (de lehet, h tier 3 eleje)

Azzal aztán k.rva lassan kell menni, hogy jó legyen..

amúgy RB-ben honnan tudod, hogy mikor jó a torpedónak? Nem írja ki azt se, hogy too fast, too high, meg a célzó sincs?

megnéztem: 240 alatt kell menni az orosz IL-4-gyel ahhoz, hogy ledobhasd a torpedinnyót.

[ Szerkesztve ]

(#5029) munnergep válasza RockHaRD (#5028) üzenetére


munnergep
senior tag

Ki-61-l hei. Még stock.
9 vesztes meccs senkit még meg sem karcoltam, nem tudok vele fordulni, de nagyjából semmitse. Tiszta szégyen. Az egyedüli repülő ami eddig kifogott rajtam. Ha valamivel nem tudok fordulni, marad az energy fight. De ezzel még lendületet se tudok venni, nem hogy megmaradjon bármilyen energia :))
Hogy kell ezt használni RB-ben?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#5030) Szőrös  válasza munnergep (#5029) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ki-61-el ne menj forduló harcba mert az nem arra készült , az amcsik újabb gépei ellen csinálták szóval energia harcra kell használni. Az elején szerezz magasságot vele ( NEM EGYENESEN AZ ELLEN FELÉ REPÜLÉST JELENTI ! ) , nézz ki magadnak vkit aki nem vett észre , mással van elfoglalva és csapj le rá , aztán vissza a magasba.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5031) munnergep válasza Szőrös  (#5030) üzenetére


munnergep
senior tag

Így fogom, köszönöm. Főleg, hogy ne rögtön az ellen felé repkedjek :)
Szerintem az 1500 AB csata butított le annyira, hogy realistic-ben nézzek ki néha a fejemből mint a vett malac. De megéri, most lett igazi szórakozás a játék, 15 killes hentelés helyett.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#5032) RG4L


RG4L
őstag

(#5015) PAtr0n: Képzelem, hogy az az IT lőszer mennyire szaggat :DDD viccet félretéve német cannon van rajta, azok pedig relatíve jók, bár nem a szutyok IT lesz az, ami félbevágja az ellenfelet.

(#5016) superecneB: Attól függ, milyen és hány hajó az ellenséges flotta, illetve, hogy szeretnél-e még mellette mást is bombázni. tankok ellen szerintem felejtős a 60kg-os bomba, RB-ben legalábbis tuti... elég ha adsz neki az amcsi mg-vel, azzal még a medium tankot is ki lehet nyírni, elvileg a heavy tankokat is, de nem találtam még meg a gyenge pontjukat.

(#5022) G^zC^mp€r: Ez kb. olyan, mint mikor repülővel támadsz AAA egységeket, az is bármikor kiszedhet és akkor tök mindegy, hogy hajó lőtt-e ki vagy anti-air.

(#5024) Atlantis: [link]

(#5029) munnergep: Biztos vagyok benne, hogy kifejlesztve jobban produkál az a gép. Picit szaggass vele AB-ben, míg megszerzel egy-két fontos fejlesztést, aztán irány az RB.

(#5030) torz on borz: Ha jól tudom valami 4.7 körül van a cannonos Ki-61 értékelése, ami azt jelenti, hogy találkozik P-51-esekkel. na most én azt tudom ajánlani, hogy azt inkább ne támadja meg és lehetőleg ne keltse fel a figyelmét, mert mindenben jobban teljesítő gépről van szó, ugyanakkor egy F6F vagy P-47-es ellen szerintem a Ki-61 lazán használható fordulóharcra, persz ez szituációfüggő.

"az amcsik újabb gépei ellen csinálták szóval energia harcra kell használni"
"nézz ki magadnak vkit aki nem vett észre , mással van elfoglalva és csapj le rá , aztán vissza a magasba"

A BnZ nem ugyanaz, mint az energia harc.

War Thunder: Gelesztaa

(#5033) Szőrös  válasza RG4L (#5032) üzenetére


Szőrös 
veterán

A P-47 egy tehén aki azzal leáll fordulózni...nem fogok finomkodni : egy barom. Nem is használták nagyon klasszikus légi harca , a nagy tűzerő és teherbíró képesség miatt földi célok ellen vált be inkább.
Szóval azokat el lehet vele kapni bár a 47es elég gyors szóval meg kell lepni.

"A BnZ nem ugyanaz, mint az energia harc."

Nem , de ha elolvastad mit írtam nem is kevertem. Kezdő géppel amin nincs fejlesztés BnZ .

Ettől függetlenül irl a gép energiaharcra lett tervezve.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5034) RG4L válasza Szőrös  (#5033) üzenetére


RG4L
őstag

Szerintem te is találkoztál már fordulóharcolni próbáló P-47-essel :D

War Thunder: Gelesztaa

(#5035) superecneB


superecneB
őstag

Szóval...
A H6K4-el ismerkedem a bombázással inkább kevesebb mint több sikerrel. Mozgó célpontra még csak 2x sikerült bombát ledobnom.
A hajóknál 1 hajszállal mellé dobok mindig, baromi idegesítő... mehetk vissza 3 percet a bázisra, ott feltölt aztán vissza, közben az egész csapatot levadászták.

Természetesen csak RB.

(#5036) Atlantis válasza RG4L (#5034) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is a minap vettem meg az egyik P47-est, meglepően vacaknak tűnik a P39-esekhez képest. Nem valók nekem a lomha gépek, briteknél a Beaufighterekkel se tudok mit kezdeni.

Amúgy kösz a videót, megnéztem, de sokkal nem lettem okosabb. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5037) Malibutomi válasza Atlantis (#5036) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kimaxolva nagyon jó a P-47 én szerettem, nagyon erős a motorja, zuhanás után lehet vele kapaszkodni, sok sebzést kibír, na meg a 8 gépágyú is elég erős.

(#5038) anytime válasza Atlantis (#5036) üzenetére


anytime
őstag

Ezeknel a videoknal mindig radobbenek, hogy nincs rossz gep, csak meg kell ismerni oket, meg kell tanulni veluk repulni.
Elkepesztoen latvanyos es hatasos dolgokat tudnak veluk muvelni. Lassan kezdem belatni, hogy 1 geppel igen sokat illene ropkodni, talan akkorra megjonne a rutin es megismernem, hogy mire is kepes a madarka.
Az angol nem az anynyelvem, igy megkerdem, higy ilyen taktikai, manoverekrol szolo videot lattal mar magyar nyelven?

Bocs a level Gelesztaa Urnak irodott!

(#5039) PAtr0n válasza RG4L (#5032) üzenetére


PAtr0n
addikt

Abból a fűzésből, egyértelműen az APHE, HEI kombó szakít, a másik 2 csak festi az eget, meg talán leszikrázik az ellenfélről :)
Igen, azt olvastam, hogy német cannon-okat kapott, de hangjuk is elárulja őket, igazi csörgős MG :D

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#5040) Atlantis válasza Malibutomi (#5037) üzenetére


Atlantis
veterán

Majd meglátjuk, egyenlőre a P38G-vel együtt kicsit csalódás.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5041) Colos1 válasza PAtr0n (#5039) üzenetére


Colos1
őstag

Ez attól függ, hogy milyen gépre lősz, vagy hogy hol találod el. Az APHE ha nem talál páncélt, akkor csak átmegy a gépen, és csinál egy 20mm -es szellőzőlyukat. Ha a páncélt talál, akkor azt átütve robban. A HEI ha páncélt talál leszikrázik, ha nem, akkor félméteres lyukat üt, illetve a szárnyat eltalálva rongálhatja a kormányelemeket. Az IT a páncélról leszikrázik, ha pedig nem páncélt talál, akkor felgyújtja a gépet.

Ezeket a befűzéseket amúgy tapasztalati adatok alapján határozták meg, és nem volt szabad őket megváltoztatni. Ha jól tudom, ez a németeknél fegyelmi vétségnek számított, kivéve egyes tapasztalt pilótákat, akik vihettek magukkal egyedi hevedereket, kísérletezés céljából.

Mivel egy vadász felépítése különböző, pl. a pilótát páncél védi, de a géptörzs csak egy vékony lemez, több féle lőszernek kellett a hevederben lennie.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5042) Volfram42 válasza Colos1 (#5041) üzenetére


Volfram42
senior tag

Angoloknal a sok kis kaliberben egy egy csobe azonos loszert pakoltak nem felvalltva. Melobol nem tudok pontos adatot, ha hazaerek meglesem, de valami olyamis volt, a ket szelso az jelolo, negy cso panceltoro ketto meg robbano. Illetve a tar vegeben egyre tobb jelolo volt igy tudta a pilota, hogy kb. Mennyi loszere van meg.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5043) PAtr0n válasza Colos1 (#5041) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi a pontos tájékoztatást! Jó ezeket (is) tudni :R

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#5044) munnergep


munnergep
senior tag

Meglett a ki-84 ko, ez stock állapotban is egy álom a hienhez képest.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#5045) Szőrös  válasza munnergep (#5044) üzenetére


Szőrös 
veterán

Naja , Hayate kicsit fejlettebb gép , jóval erősebb motorral és alig nehezebb mint a Hien.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5046) RG4L válasza munnergep (#5044) üzenetére


RG4L
őstag

A Ki-84 egy beteg gép, legjobb japán propelleres vadász, a többi nemzet vadászai közül is csak 1-2 jobb van nála. :)

War Thunder: Gelesztaa

(#5047) RG4L


RG4L
őstag

Egyébként egy illető érdekes dolgot talált a dev szerver fájljai között:

War Thunder: Gelesztaa

(#5048) Volfram42 válasza Szőrös  (#5045) üzenetére


Volfram42
senior tag

US/GB/JP van. Corsair estét tartok illetve tengerészeti gép legyen az a lényeg. Remélem leszel.

RG4L: ez érdekesen hangzik. Lehet megkerül a finn kv1.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5049) Szőrös  válasza Volfram42 (#5048) üzenetére


Szőrös 
veterán

Még nem tudom leszek e de ha igen akkor tolhatjuk.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5050) Francia91


Francia91
veterán

A-20G-vel RB meccs :)
Imádnivaló egy masina

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.