Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) RG4L válasza Atlantis (#5500) üzenetére


RG4L
őstag

Nem tudom, pedig én kifizetem mindig a szerelési költségeket.

War Thunder: Gelesztaa

(#5502) Atlantis válasza RG4L (#5501) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5503) RG4L


RG4L
őstag

Awwwwww soo close.

War Thunder: Gelesztaa

(#5504) anytime válasza RG4L (#5499) üzenetére


anytime
őstag

Azt a mindenit, gratula, biztosan élvezetes lehetett :K

(#5505) RG4L válasza anytime (#5504) üzenetére


RG4L
őstag

Még egy 4x-es first win szorzót elfogadtam volna rajta :U

War Thunder: Gelesztaa

(#5506) anytime válasza RG4L (#5505) üzenetére


anytime
őstag

A tegnap esti siralmas szereplésem után, kifejezetten jó kezdésnek ítéltem a ma reggeli kezdést :)

3 lelőtt gép, 1 critical és 2 ground, a kis méregzsákkal.

(#5507) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy a prémes F2A-1 miben jobb, mint a mezei F2A-1?

Netán "csak" annyi, hogy több xp-t hoz a konyhára 250 gold-ért?

Köszi,
A

(#5508) Atlantis válasza anytime (#5507) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha jól emlékszem, a prémium gépnél alacsonyabb a BR Realistic csatában és 250 helyett 600 lőszer van a 7,62-eshez.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5509) RG4L válasza anytime (#5507) üzenetére


RG4L
őstag

Ahogy nézem technikai adatokban és fegyverzetben, lőszerszámban is megegyeznek. A különbség amit látok annyi, hogy a prémium F2A-1-nek a BR-je 0.4-el kisebb, mint a "mezeinek".

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#5510) Atlantis válasza RG4L (#5509) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor rosszul emlékeztem...meg most ránézve az iPhone-os app-ra, ebben még különböző lőszerszám szerepel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5511) RG4L


RG4L
őstag

Azt hiszem, nem kell nagyon magyarázni... Ki-84 hei :))

Előző meccs nagyon vicces volt (Guadalcanal), egy másik magyar játékossal mentünk együtt, felmásztunk jó 6000-7000 méter környékére, senki nem volt látókörben, lentebb mentünk, megjelent egy F8F és egy F-84 4-5km-re, picit magasabban, mint mi. A Bearcat felé vettem az irányt, aki kis fokban zuhant, reméltem hogy oldalról meg tudom húzni, mellé. Nagy G erős fordulás utánna, kép elfeketedik, forduló végeztével kezdett tisztulni, de még mindig erősen szürkés volt, tehát épp elég ahhoz, hogy ne jelezze és írja ki pirossal, hogy ott az ellenség, épp annyit láttam, hogy merre fordul szegénykém, én egyenesen mentem ő pedig elémfordult, végigsimogattam a gépét a 30mm-es cannonnal, egy kill. Utánna nem mentem le, mert tudtam, hogy az F-84 egér-macska játékot akar majd játszani, kiszúrtam az égbolton a kis fekete pontját, úgy vettem észre, hogy közeledek hozzá. Így is volt, mert éppen egy fordulót tett, megindult velem szembe, squadtársam mögöttem 2km-re. Tudtam, hogy ha kitérő manővert teszek, lehet megint üldözni kell egy jó ideig és veszélyeztetem vele a társam, tehát vállaltam head on csatát vele, ahol sikerült ronggyálőnöm a gépét, második kill. Piros bal szárny, fekete motor. Nem gyulladtam fel hálistennek, üzemanyag se folyt, de levettem 0-ra a motort, mert így még legalább járt valamennyire. Már csak egy B-24-es ellenség maradt, mondom ugyan miért próbálnék meg leszállni, inkább vagy belevezetem a gépem vagy jól megsorozom utolsó lehelletből. Úgy is lett, pont jó irányba mentem, zuhantam rá és levágtam a szárnyát, de csak enemy kill assist lett, mert a következő hei Hayate támadásánál szerintem szana-szét lett lőve. Majdnem még halott géppel is sikerült kill szereznem. :U

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#5512) anytime válasza RG4L (#5509) üzenetére


anytime
őstag

Én is így néztem, ezért nem éri meg kiadni a gold-ot, megyek a mezeivel :)

(#5513) RockHaRD válasza RG4L (#5511) üzenetére


RockHaRD
addikt

Szép írás, csak az elejéről lemaradt egy fontos dolog: "Itt Véder,"

(#5514) RG4L válasza RockHaRD (#5513) üzenetére


RG4L
őstag

Mondjuk nem kértem engedélyt a támadásra. :(

War Thunder: Gelesztaa

(#5515) erikke17 válasza RG4L (#5493) üzenetére


erikke17
őstag

Na aztán megindult valahogy a dolog 10 perc alatt lejött :DD

Squadba lehet jelentkezni még? :) Feltétele hogy csapatokban kell játszani? Mert jobbára én AB játszom meg tankozok.. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5516) RG4L válasza erikke17 (#5515) üzenetére


RG4L
őstag

Persze, hogy lehet. Biztos találsz társat AB-re is.

War Thunder: Gelesztaa

(#5517) erikke17 válasza RG4L (#5516) üzenetére


erikke17
őstag

Rendben, dobtam egy jelentkezést akkor.. :) Ilyen "magánakciók" is beleszámítanak? Tehát magamnak repkedek AB-ben stb?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5518) RG4L válasza erikke17 (#5517) üzenetére


RG4L
őstag

A statisztika egy dolog, bevallom én is nyomtam ma egy AB-t :Y ...és elég szarul ment :DDD

War Thunder: Gelesztaa

(#5519) donmackó válasza erikke17 (#5515) üzenetére


donmackó
őstag

Majd jössz velem tankozni. ;]

Release the cable hounds!

(#5520) Volfram42


Volfram42
senior tag

Ha tankozasra kell ember akkor en is jovok szivesen. Bar csak SB-re.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5521) Szőrös  válasza Volfram42 (#5520) üzenetére


Szőrös 
veterán

Szoktál online is lenni ? : ;] :P :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5522) Volfram42 válasza Szőrös  (#5521) üzenetére


Volfram42
senior tag

Jolvanna a hetvege zuros volt. Tegnap meg mar nyolckor tentiztem. Most mar hazafele tartok szoval valamikor leszek.

Update most lattam egy lanyt akinek olyan volt a szemoldoke, mint az ordognek. Brr...

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5523) Malibutomi válasza donmackó (#5519) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Multkor volt tankozásnál valami maci nevü ember. Nem te voltál? Be is írtam neki hogy hajrá magyarok :)

(#5524) RG4L válasza Volfram42 (#5522) üzenetére


RG4L
őstag

Biztos lány volt?

War Thunder: Gelesztaa

(#5525) munnergep


munnergep
senior tag

francia, geeleeszta, bocs, ma egyszerűen fosul ment (vagyis délelőtt jól, délután meg.. ehh)

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#5526) RG4L válasza munnergep (#5525) üzenetére


RG4L
őstag

Az utolsó meccsen már nem bírtam el egymagam két Yak 3, egy prémium P-63, egy I-185 és egy Pe-2 ellen :( :DDD

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#5527) RG4L


RG4L
őstag

Interfacere alapból ha jól tudom TAS-ben van kiírva a sebesség. Van értelme átállítani IAS-re?

War Thunder: Gelesztaa

(#5528) Volfram42 válasza RG4L (#5527) üzenetére


Volfram42
senior tag

Lány volt, de megijedtem. :)

Van értelme, mert az IAS ugye nem teljesen pontos, mivel ritkább a levegő ezért a pitot csövet se tolja annyira be így nem érzékeli a valós sebességedet. Viszont a ritkább levegő nem csak a műszerre hat hanem a gépedre is azaz a kisebb sűrűségű levegő a szerkezetre, szárny belépőélére és egyebekre is kisebb nyomást gyakorol ezért ha tudod milyen sebességnél milyen manővert visel el a géped akkor nagy magasságban is el fogja. Viszont a valós sebesség a TAS többet fog mutatni és lehet nem mered bevállalni az adott mozdulatot nehogy eltörd a repülőt.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5529) superecneB válasza Volfram42 (#5528) üzenetére


superecneB
őstag

Apám... Honnan tudtok ti ilyeneket? :)

(#5530) RG4L válasza Volfram42 (#5528) üzenetére


RG4L
őstag

Ez így oké is lenne, ha mindkettőt ki tudnám tenni a HUD-ra. No de a kettő közül akkor melyiket...?

War Thunder: Gelesztaa

(#5531) RG4L


RG4L
őstag

Pont ma nemrég mondtam anytime-nak, hogy oroszoknál csak az La-7, La-7B-20 és La-9 érdekel többnyire. Néztem egy entak videót most, az IL-10 (1946)-osat, és megjött a kedvem egy kis orosz RB-hez, nem tudom miért... elővettem a poros La-5FN-t, default ammo, fejlesztés alig rajta, (ráadásul szerintem első RB meccsem volt vele) mondom próba cseresznye.

Tényleg nagyon rosszak ezek az "amerikai" pilóták.

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#5532) donmackó válasza Malibutomi (#5523) üzenetére


donmackó
őstag

Nem kizárt. Ott is donmacko a nevem. Mostanság sűrűn össze lehet futni magyarokkal.

Release the cable hounds!

(#5533) Volfram42 válasza RG4L (#5530) üzenetére


Volfram42
senior tag

Az IAS-t erdemesebb. Akkor mindig tudod, mit varhatsz a geptol. Ha IAS-t hasznalod akkor fixen tudod, hogy mennyinel esik at a geped. TAS eseten nem, mert hiaba mesz mondjuk 160al ami eleg talajszinten. Az a magasban mar nem elegseges a ritkabb levegoreteg miatt. Plusz azt mutatta a valosagban is a pilotanak. Egy kis immersion.:-)

Amugy lehet mind a kettot. Kiiratod a TAS-t a masikat meg leolvasod a muszerfalrol. En csak az IAS-t hasznalom.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5534) anytime válasza RG4L (#5531) üzenetére


anytime
őstag

Vegre lesz aki vigyazzon az IL2-mre :)

(#5535) RG4L válasza Volfram42 (#5533) üzenetére


RG4L
őstag

Joystick híján még nem játszok SB-t.

War Thunder: Gelesztaa

(#5536) RG4L


RG4L
őstag

Ma találkoztam egy youtube-ossal :U

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#5537) Volfram42 válasza RG4L (#5535) üzenetére


Volfram42
senior tag

Attol meg gyors be tudsz ulni a fulkebe. En mindenkeppen az IAS-t javaslom, de neked kell tudni.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5538) RG4L válasza Volfram42 (#5537) üzenetére


RG4L
őstag

Na de olyankor, mikor zuhanással vagyok kénytelen menekülni valaki elől, elég necces dolog gyorsan beülni a fülkébe megkeresni a műszert, és leolvasni. Tudom, hogy zuhanásnál mikor elkezd remegni a képernyő kiírja pirossal az IAS-t, de jó lenne tudni folyamatosan, hogy mennyi van még hátra a törésig.

Lehet most megpróbálom pár meccs erejéig IAS-al a játékot, hátha könnyebb.

War Thunder: Gelesztaa

(#5539) Volfram42 válasza RG4L (#5538) üzenetére


Volfram42
senior tag

Pont, hogy az IAS-el tudod jobban mikor törik. Hisz a valodi sebessegnel mashol torik 3000meteren es mashogy ezren, mert mas a levego surusege. IAS-en meg megyjegyzed mikor torik es mindig ott fog.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5540) RockHaRD válasza Volfram42 (#5539) üzenetére


RockHaRD
addikt

mi az az IAS, mi az a TAS?

(#5541) RG4L válasza Volfram42 (#5539) üzenetére


RG4L
őstag

Igen, tudom. Ezért is gondolkozom az IAS-re való átálláson.

(#5540) G^zC^mp€r: IAS: Indicated Air Speed, TAS: True Air Speed

War Thunder: Gelesztaa

(#5542) RockHaRD válasza RG4L (#5541) üzenetére


RockHaRD
addikt

Valahogy éreztem, hogy nem a Diablos Increase Attack Speed lesz az ;]

[ Szerkesztve ]

(#5543) Colos1 válasza RockHaRD (#5540) üzenetére


Colos1
őstag

Az IAS az Indikált (Indicated) Air Speed, a TAS pedig a Valós (True) Air Speed. A tengerszinten - ha a légkör gáztechnikai normál állapotban van, azaz 101,325 KPa nyomáson, 15°C -on, és a páratartalom elhanyagolható, akkor a kettő megegyezik. Gyakorlatilag pici eltérés mindig van.

A kettő szükségességét egy példával próbálom szemléltetni.

Tengerszinten van egy kifutó, ahonnan felszállsz. A repülőnek mondjuk 200 Km/h -val kell mennie, hogy elemelkedjen. Mondjuk, hogy van egy másik kifutó is Tibetben, 6500 méter magasan. Itt hiába gyorsulsz fel 200 Km/h -ra, a ritkább levegő miatt nem fog elég felhajtóerő keletkezni, és kb. 350 -nél szállsz csak fel.

Ha a sebességet a levegőhöz képest mérjük (pl. a Prandl-Pitot csővel), akkor a levegő sűrűsége befolyásolja a mérési eredményt, pont úgy, mint ahogyan a szárnyakon a felhajtóerőt is. Tehát egy ilyen készülék a tengerszinten is, meg a 6500 méter magasan lévő kifutón is 200 Km/h -t fog a felszálláskor mutatni, annak ellenére, hogy kb. 350 -el repesztesz. Ez az IAS, amely azért fontos, mert ebből tudod, hogy a repülő hogyan viselkedik.

A TAS a földhöz képest mért sebesség, amennyivel a repülő valójában megy. Minél ritkább a levegő, azaz minél magasabban vagy, annál nagyobb az IAS -hoz képest a TAS.

Ezek után mindenki döntse el, hogy melyikre van szüksége légiharcban :)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5544) Volfram42 válasza Colos1 (#5543) üzenetére


Volfram42
senior tag

Jól le írtad, telefonról nem voltam képes ilyen részletesen bepögyögni. :)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#5545) RG4L


RG4L
őstag

Valakinek van tapasztalata az La 9-el?

War Thunder: Gelesztaa

(#5546) Atlantis válasza Colos1 (#5543) üzenetére


Atlantis
veterán

Első körben egy olyan játéktudásra van szüksége a legtöbbünknek, ahol az a legfontosabb kérdés, hogy milyen sebességértékre hagyatkozzak. :) Nálam speciel ez jelenleg sokadlagos.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5547) anytime válasza Atlantis (#5546) üzenetére


anytime
őstag

Azert az egyaltalan nem hatrany, hogy tudod, pontosan milyen sebessegnel kell kivenned a gepet egy zuhanomanoverbol, mielott darabokra szakadsz!
Marpedig a zuhanas sok esetben az egyetlen mentsvar, na persze ez geptipusoktol es az enemy pilotajatol is fugg.
Epp tegnapelott mondtam vigyorogva RG4L kolleganak, hogy a gepem meg sosem tort, erre mikent ert veget a fight? :)

(#5548) RG4L


RG4L
őstag

Keresd a hibát játék:

War Thunder: Gelesztaa

(#5549) Fel válasza RG4L (#5548) üzenetére


Fel
addikt

Azon a reptéren biztosan úgy tudják, hogy a szovjet az még szövetséges.. :DDD

Ez jó! Tuti ki fogom próbálni! :)

Ja, nem bocs.. azt hittem ellenséges reptéren javítasz. Benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#5550) RG4L válasza Fel (#5549) üzenetére


RG4L
őstag

Destroy enemy observation aircraft objective "kipipálva", hogy megcsináltuk. Mint az első képen látható, a moszkíííítóóóó még mindig repül. :)

Valamiért, ha a te csapatodét lelövik, a te csapatodnak/te csapatodnak is kipipálja, és talán még ticketet is veszít vele az ellenség.

Jelentettem fórumon, és továbbították javításra. :C

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.