Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38201) DigitXT válasza oriic (#38200) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán: miért ne tehetnéd?:)

(#38202) oriic válasza DigitXT (#38201) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint írtam múltkor kezdő vagyok víz témában, így inkább kérdezek. :R Köszi választ.

Live-Die-Respawn

(#38203) Razermazer válasza oriic (#38200) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát hogyne, de én nem szoktam kint tesztelni, hanem bent összerakva mindent. Igen ennek az a hátulütője, ha valami szivárog akkor b******om. Eddig sose volt ilyen problémám.
Semmi baja annak a folyadéknak amit tesztelésre használtál, mehet vissza, majd 1 év múlva nézd meg akkor kell lecserélni.
Megelőztek a Perzsa herceg :D :R

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38204) Cybertrone válasza Razermazer (#38203) üzenetére


Cybertrone
veterán

Egyszerű... összerakod, és csak a pumpát kötöd tápra... feltöltöd járatod egy kicsit, és nézed ereszt e valahol... ha nem akkor mehet a többi cucc fesz alá helyezése! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38205) oriic válasza Cybertrone (#38204) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor ez lesz nálam is. :D

Live-Die-Respawn

(#38206) Razermazer válasza Cybertrone (#38204) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem ezt nem nekem szántad, mert én így szoktam csinálni ahogy írtad :) ;)
Csak ugye az a gond lehet, hogy valamelyik csatinál eresztés lehetősége fennállhat.
Isten őrizzen hogy feszültség alatt csináljam a dolgokat, rövidre kell zárni a tápot.
Ergo össze kell kötni a táp 24 pines alaplapi csatolójának egy fekete kábel kivezetését a zöldel a földel, így csak 12-volt megy keresztül.
Egy gemkapocs meg is teszi széthajtogatva :C

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38207) Cybertrone válasza Razermazer (#38206) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen csak a te hozzászólásodra válaszoltam! :K :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38208) yakuza.tora válasza Cybertrone (#38194) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nocsak! Eladósorba kerül az AlphaCool tartályod? Még az sem kizárt, hogy jelentkeznék rá, ha valami mocskosul akciós árat mondasz! ;]

(#38199) Razermazer: Bizony! A Brother nagyon nagy kedvenc, ahogy a Hana-bi is! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#38209) Cybertrone válasza yakuza.tora (#38208) üzenetére


Cybertrone
veterán

Megbeszéljük! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38210) pockhome válasza Razermazer (#38206) üzenetére


pockhome
senior tag

és így olyan mintha be lenne kapcsolva a gép, és lehet tesztelni?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#38211) Cybertrone válasza pockhome (#38210) üzenetére


Cybertrone
veterán

Összerakot rákötöd a tápra a pumpát és a tápkapcsolóval bekapcsolod a cuccost a szivattyú búgni fog és feltöltöd a rendszert... csak a szivattyú megy más nem... ez a legbiztonságosabb! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38212) pockhome válasza Cybertrone (#38211) üzenetére


pockhome
senior tag

vagyis ezt meg tudom csinálni egy ventilátorral is, nem?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#38213) DigitXT válasza pockhome (#38212) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha a tápnak a megfelelő(!) lábait rövidre zárod, akkor a táp bekapcsol,
tehát az összes rákötött fogyasztó áramot fog kapni. Ha mondjuk van
egy ventivezérlőd, ami molexen megkapja a tápot, akkor az is el fogja
indítani a ventiket. Célszerű minden mást lehúzni (HDD/ODD/VGA és
az összes alaplapi csati - a fő tápcsati értelemszerűen le lesz húzva).
Szerk: de szivárgás tesztelésénél nem tudom, miért kellene venti...:D

Egyébként egy megjegyzés Cybertrone állításához: azért nem ez a
legbiztonságosabb, hiszen a táp áram alatt lesz, és ha mondjuk egy
radi fölötte van, és épp ott kezd csöpögni a hűtőfolyadék, az necces.

Igazából szvsz az nevezhető a legbiztonságosabbnak, ha egy teljesen
független (külső) táppal üzemeled be a rendszert...:K Mondjuk az más
kérdés, hogy ha ésszel dolgoztál, minimális a szivárgás veszélye.:R

[ Szerkesztve ]

(#38214) jones965 válasza oriic (#38200) üzenetére


jones965
Modder

Természetesen vissza töltheted.

-hú de lekéstem a válasszal. :B

[ Szerkesztve ]

(#38215) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Jól gondolom, hogy Alphacool HF 14 Yellowstone copper edition sockets 775/1366/1156 blokkot tudom majd használni 1155-ös foglalaton?

read-only mode on the forum

(#38216) Cybertrone válasza DigitXT (#38213) üzenetére


Cybertrone
veterán

Van nekem erre a célra egy átalakított 400-as deer tápom... én nem az 1Kw-os egységet kapcsolgatom :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38217) TESCO-Zsömle válasza AtHoS (#38215) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mivel az 1155-ös rögzítő furatai ugyanott vannak, mint az 1156-osé, igen. Tudod majd használni.

Ha ilyen blokkod van, engem érdekelne, hogy milyen a belső felépítése és miként muzsikál.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38218) AssAssynn


AssAssynn
őstag

DigitXT: Hőlégfúvó híján ott az öngyújtó. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38219) TESCO-Zsömle válasza AssAssynn (#38218) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Némelyik hajszárító is megfelel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38220) yakuza.tora válasza TESCO-Zsömle (#38219) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Esetleg kisebb teljesítményű disznóperzselő... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#38221) AtHoS válasza TESCO-Zsömle (#38217) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No ennek örülök, akkor jól kombináltam.

Még nem volt szétszedve a blokk, így magam sem ismerem a belső felépítését.

Amit linkeltem róla oldalt az aquatuning-ról van egy beágyazott video, ahol szétkapták a blokkot illetve van több teszt is linkelve. Ha saját magam tudok valamilyen érdemleges infóval szolgálni, azt szívesen megteszem

read-only mode on the forum

(#38222) sinya85 válasza shteer (#38169) üzenetére


sinya85
senior tag

milyen blokkot ajánlasz?

ஜ۩۞۩ஜ

(#38223) shteer válasza yakuza.tora (#38196) üzenetére


shteer
titán

videó készüljön ;]
nekem viszont kölcsönadhatnád a hőlégfúvót :B

..szerintem jónak tűnik

(#38224) shteer válasza sinya85 (#38222) üzenetére


shteer
titán

ár/érték arányban: tody v3 extreme

..szerintem jónak tűnik

(#38225) Cybertrone válasza shteer (#38224) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38226) yakuza.tora válasza shteer (#38224) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na majd az én aranyozott Enzómat nézd meg! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#38227) sinya85 válasza shteer (#38224) üzenetére


sinya85
senior tag

Thermalright XWB-1 nem jo?

ஜ۩۞۩ஜ

(#38228) shteer válasza sinya85 (#38227) üzenetére


shteer
titán

kb egykutya - ha jó áron van akkor az is lehet befutó :)

..szerintem jónak tűnik

(#38229) turho


turho
őstag

Segítsetek srácok!
Keresnék Thermaltake CL-W0038 [link] blokkom helyett hibátlant, illetve vele kompatibiliset. Hasonló méretben, ugyanolyan kivezetéselrendezéssel. 6/8 (belső/külső) csőrendszer van, a blokk plexije végleg megadta magát, még időben észrevettem, belefolyt az x360-ba kis desztvíz, de nem volt áramalat, szárad.....
Szóval kellene egy normális blokk helyette. Akármilyen megoldás érdekel, a méreteket megadtam saccra. Mégegyszer plexis szar nem kell :(

[ Szerkesztve ]

(#38230) AssAssynn válasza turho (#38229) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia.

Még jó, hogy nem lett baja. Amúgy k.mamut csinál kifejezetten Xboxra való hűtést. A 6/8-as csőhöz meg annyit, hogy olyan csatlakozót teszel bele és kész. A lényeg, hogy megfelelő menet legyen vágva a blokkba. Azt hiszem k.mamut is G1/4"-ost vág.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38231) laccczka válasza yakuza.tora (#38133) üzenetére


laccczka
tag

Nyomatékkulcsot kölcsön lehet kérni autószerelőktől is. ;)
Náluk fontos, hogy a blokk tömítései egyenletesen legyenek leszorítva.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#38232) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Nah sikeresen lecseréltem a DDC tetejét a Phobya-ra. :))

A vízből nem kellett sokat le ereszteni, egyszerűbben meg sikerült oldani az egészet mint ahogy gondoltam.
Az meglepett hogy a DDC eredeti csatlakozóiról a ClearFlex 12,7/9,5 es cső az olyan lazán lejött hogy csak néztem, el is kezdett ereszteni picit mikor megmozgattam kíváncsiságból hogy lejön-e vagy le kell vágnom.

Valóban halkabb a szivattyú :C
Majd késő este jobban kiderül, de már most bőven érezhető a különbség.

Csavarok meghúzását szerintem érzésből simán jóra meg lehet csinálni, ugyanis koppanásig fel kell húzni rá a tetőt.
Én előre kipróbáltam a meneteket a tetőben, plusz az összerakáskor raktam a csavarokra molibdénes zsírt. Ráadásul nem imbuszos csavart hanem sima csillag fejű csavart adtak hozzá, így a nyomaték kulccsal való szórakozás még körülményesebbé válna. Vagy akkor kéne hozzá venni imbuszos csavart és méretre vágni egy dremellel, kis koronggal hogy a menet ne menjen szét.
De egyébként a tetőben a menet se olyan precíz hogy érdemes legyen vele ennyit foglalkozni, ha valaki olyan műszaki analfabéta hogy nem tudja normálisan összerakni akkor kérjen meg mást, vagy vigye szaGértőhöz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38233) jones965 válasza laccczka (#38231) üzenetére


jones965
Modder

Az agyam eldobom most már ettől a szakmaiságtól. :W
Elárulnád, hogy minek ide nyomatékkulcs, valamint hogy mekkora nyomatékkal is kellene meghúzni ezeket a csavarokat?

Még annyit, hogy minél nagyobb felületű egy blokk, annál nagyobb az esélye, hogy felületi feszültséget visz bele az avatatlan kéz.

[ Szerkesztve ]

(#38234) sinya85 válasza jones965 (#38233) üzenetére


sinya85
senior tag

osztom, nem kell ide nyomaték kulcs és az autószerelőnél nem találsz ilyen nyomaték kulcsot.....

a felületi feszültség meg mi a szösz?

ஜ۩۞۩ஜ

(#38235) szacsee válasza sinya85 (#38234) üzenetére


szacsee
nagyúr

Egy olyan valami, ami erő hatására jön elő és megrepeszti a POM tetőt... :DDD

(#38236) sinya85 válasza szacsee (#38235) üzenetére


sinya85
senior tag

Hát ha elreped a tető akkor jó nagy balfasz kezdett neki a szereléshez

ஜ۩۞۩ஜ

(#38237) djcsefa válasza jones965 (#38233) üzenetére


djcsefa
tag

magyarázat:

-Felületi feszültség 1"- Két ember közötti , látszólagos/ vélt nézeteltérés vagy izgalom.
2"-a víz tetején futó elektromos áram

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38238) djcsefa válasza djcsefa (#38237) üzenetére


djcsefa
tag

+3" - feszített víztükrű medence "tükrének" a megfeszítettségi állapota !!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38239) TESCO-Zsömle válasza djcsefa (#38238) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor a hajszálcsőben nem is a felületi feszültség dolgozik? Elvégre az nem feszített tükrű medence...

És a kádban sem...

És a tóban sem..

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38240) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sziasztok,, még nagyon zöldfülű vagyok a vízhűtés terén, most sikerült végre összeraknom, úgy, hogy a procimat tudom hűteni, egy ILYENNEL. Mi a véleményetek erről a blokkról? nekem személy szerint tetszik bár hűtés szempontjából nem tudom, hogy mit tudhat. Sikerült ráfabrikálnom egy am3as procira, személyesen egy x4 925-re. Ezt az egészet, egy nagy passzív, reserator2 hűti :Y . A kérdésem az lenne, hogy ha rászerelném NorthBridge hűtőt, esetleg késöbb ha sikerül egy 6950est beszereznem, és arra egy blokkot, akkor még letudná e hűteni a reserator, vagy kellene beiktatni egy +radit? esetleg az a megoldás jó lenne-e, ha a reserator nagy hűtőfelületére egy 20as nagy Thermaltake ventilátort rádobnék?

Köszi előre is a válaszokat, remélem nem sok így egyszerre, pedig még millió dolog lenne ami érdekel:D :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38241) matyee


matyee
őstag

SZiasztok!
Hosszú tökölődés után lecserélném LGA775-ös gépem, természetesen vízhűtőtt. A blokkot rá lehet tenni 1156/1356/1155-re? Esetleg vki tud vmi linket ahol a lefogatások látszanak?
Sheeter kolléga által csináltatott blokkom van, nem cserélném ha nem muszály. Talán lehet az eredeti lefogatóján furni lyukat, de ezt még ellenőriznem kellene.
köszi a helpet!

(#38242) TESCO-Zsömle válasza matyee (#38241) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szia.

A furatok nem egyeznek, de vannak adapterek. Ehhez jó lenne tudni, milyen blokkról lenne szó...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38243) DigitXT válasza matyee (#38241) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha csak LGA775 specifikus lefogatód van, azzal alapból biztosan nem
tudod feltenni pl. 1366-ra, mivel tök más a furattávolság, meg minden...
(Az más kérdés, ha át tudod alakítani a lefogatót, és kompatibilis lesz.)

(#38244) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Vagy ha olyan lapot vesz akkor vannak 775-ös lyukak az alaplapon... pl Asusnak elég sok lapján... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38245) AssAssynn válasza matyee (#38241) üzenetére


AssAssynn
őstag

Érdemes lenne shteer papát megkérdezni erről. (:
Amúgy nekem is tőle van blokkom (nagyon jó, köszönöm ezúton is), s ennél külön alkotóelemből áll a lefogató része, szóval csináltathatsz hozzá egy, a te számodra alkalmas lefogató lapot.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38246) matyee válasza TESCO-Zsömle (#38242) üzenetére


matyee
őstag

A blokkot sheeter csináltatta, tehát nem tudok linket adni, nem gyári. A lefogató patent 775, tehát ha nem egyezik a furat tuti nem jó. Van vmi rajz stb ami alapján arrébb lehet tenni a furatot. teszek fel képet, hogy lássátok.
köszönöm a gyors helpet!

(#38247) matyee


matyee
őstag

Íme

[ Szerkesztve ]

(#38248) matyee válasza AssAssynn (#38245) üzenetére


matyee
őstag

Jogos, rosszul emlékeztem a névre.... remélem megbocsát! :)

(#38249) DigitXT válasza matyee (#38248) üzenetére


DigitXT
félisten

Isten megbocsát - shteer nem. (Még csak félisten.:DDD)

Szerk #38250-re: azért a viccet csak vágod.:F
(Egy film címére is utaltam, ha nem ment volna át.:R)

[ Szerkesztve ]

(#38250) matyee válasza DigitXT (#38249) üzenetére


matyee
őstag

Ismerem személyesen, meg fog bocsátani... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.