Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37401) turho válasza turho (#37400) üzenetére


turho
őstag

Tehát egyszerűsítve_: a HYdor l20-hoz hasonló de még kisebb, és netántán lcsóbb pumpát keresnék. Keveset egyen, nem kell nagy vízszállítás, de nagyon halkan menjen és zártban. :R

(#37402) lancy


lancy
tag

H60-rol tapasztalat par nap utan:

- felrakni kb olyan nehez mint a 486-os gepekre volt a procihutot, alsokeret tuskek blokk es kesz
- nekem a gyari ventivel nem volt gondom hangugyileg de annyi rossz velemeny volt a forumokon h gyorsan vettem ra egy COOLINK SWiF2 120P igy hangtalan ide-n jaratva

i5 2500k procival:
- alap szoba 24c venti 850fordulat proci36-38c hangtalan
- 4200 mhz szoba 24c 1700fordulat proci 60-62c 10p Linx utan itt mar kihallani a ventit de nem idegesito nem hallom jatek alatt pl

[ Szerkesztve ]

(#37403) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

valószínűleg volt már ilyen kérdés, de ne haragudjatok, ha most nem keresőzök, meg valószínűleg úgyis gyorsan tudtok rá majd válaszolni. szóval el-elgondolkodtam hogy a léghűtésemet vízre cserélem majd a közeli (vagy távoli?) jövőben, és érdekelne, hogy egy ilyen rendszert mennyire lehet mondjuk szállítani? tegyük fel, hogy tisztességesen össze van rakva, nincsen user error, akkor elvihetem a gépet kocsival mondjuk egy lanpartyra anélkül, hogy paráznom kelljen attól, hogy valami ereszteni fog és beázik a gép? illetve kérdezném azokat, akik már régebbóta vízhűtésen vannak, hogy mennyi karbantartást igényel egy ilyen hűtés, vannak-e tipikus hibák amiket a nem hozzáértő felhasználók gyakran elkövetnek, illetve van-e valamilyen "védelmi rendszer" hogyha beüt a kracht akkor ne szálljon el a rendszer (az alap bios hőmérséklet-figyelésen kívül persze).
előre is köszi

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#37404) FireKeeper válasza FireKeeper (#37403) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jah azt elfelejtettem írni, hogy a gépházamban van hely bőven egy duplaradinak (sőt, elvileg akár kettőnek is), szóval a hordozhatóságot úgy kérdezem, hogy minden komponens a gépházon belül van.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#37405) Dr V válasza FireKeeper (#37404) üzenetére


Dr V
őstag

Üdv!

Nekem gyorscsatis rendszerem volt évekig, amíg a pumpa tönkre nem ment... Egy csepp sem jött ki, pedig néha mozgattam a gépet. A csöveket természetesen nem piszkáltam.
Védekezésnek átfolyásmérőt lehet betenni, ha megáll a pumpa arról tudni fogsz.
Néha talán nem árt kicserélni a hűtőfolyadékot, esetleg a csöveket ha kezd elöregedni. Mondjuk az öregedés miatt nem kell aggódni, csak bitosítás miatt. MZ-men a benzincsövet néha kicserélem, amikor megkeményedik, de még akkor sem törik el, pedig a blokknak van rezonanciája ;)

(#37406) jones965 válasza FireKeeper (#37403) üzenetére


jones965
Modder

Nem kell aggódnod amiatt, hogy a gép szállítás miatt valahol eresztene, természetesen alapfeltétel a megfelelő szerelés.
Igaz én nem járok lanpartyra, (mikor járhattam volna, még nem volt számítógép :D ) de viszont kiállításokra hordtam már több gépet is.
A mostanit is vittem már több helyre, de gond zéró.

(#37407) FireKeeper válasza jones965 (#37406) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi mindkettőtöknek, megnyugtattatok, ahogy kristályosodik majd ki a kép, hogy mikor fordíthatok összeget erre és mennyit, akkor lehet többet fogok ide járni :) egyébként nem hinném hogy a szereléssel lenne különösebb probléma, ha az embernek már van tapasztalat normál léghűtéses gépek szerelésében, akkor ez csak lépcsőfok felfelé.
persze előbb ssd kéne és vga, majd utána water. a subcooling.hu termékei, illetve maga a bolt ajánlottak a vásárlásra?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#37408) Ghandi válasza turho (#37401) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Mindenféleképpen csak 230V-os érdekel?
Ha jól tudom lehet valahonnan a belsejéből 12voltot venni.PC-be sosem ajánlanék ilyet,de XBOX-ba szerintem tökéletes EZ is,és szerintem a használt mivolta miatt olcsón megkaphatod.
Benne van minden ami kell,a radija is elég lenn neked

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37409) A.tessz válasza jones965 (#37406) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nagyon komoly a rendszer , látszik hogy van benne munka!! :C :C

(#37410) turho válasza Ghandi (#37408) üzenetére


turho
őstag

Elfelejtettem írni hogy 12V-os pumpa kellene.....találtam itthonegy Thermaltake tartályosat, valami pár éves modell de nem sokat ment....és beindult :)
Viszont mivel2x12cm venti van jelenleg a boxon, ezért egy dual radiatora vadászom most mindenképpen,ezért nem jó a TT rendszer...

(#37411) syC válasza jones965 (#37406) üzenetére


syC
addikt

Hú, az az 580-as de hasít vízzel. :) Grat hozzá és a backplate modhoz :R

(#37412) jones965 válasza syC (#37411) üzenetére


jones965
Modder

Köszi, nincs gondom laggolással. :D

(#37413) sylard8 válasza Pero (#37399) üzenetére


sylard8
tag

aha,igazából sztem 2 venti is elég lenne rá,így az odd-t nem bántaná annyira.

(#37414) robyg


robyg
senior tag

Hát skacok elszállt a pumpám kicsit felmelegedet a procim.
89 fok remélem még időben kapcsoltam ki.

(#37415) AssAssynn válasza robyg (#37414) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az nem jó dolog, sajnálom. ):
Egyébként meg, a 89 fok még nem halálos, meg gondolom nem is sokáig volt így.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37416) robyg válasza AssAssynn (#37415) üzenetére


robyg
senior tag

Hát nem tudom sajnos meddig volt így mert mielőtt ésszrevettem azelőtt használták a gépemet (neteztek).
Hát most várok egy új pumpára.Ha megjön azonnal rakom össze és próbálom ki,hogy jó-e.A chipset hőfokára meg nem is emlékszem sajnos.Kicsit lehidaltam a proci hőfokán és azonnal kapcsoltam ki.

(#37417) syC válasza robyg (#37416) üzenetére


syC
addikt

Túlmelegedés esetén lekapcsolna a géped

(#37418) robyg válasza syC (#37417) üzenetére


robyg
senior tag

Érdekes mert beállítottam vagy 70 vagy 80 fokra.

(#37419) syC válasza robyg (#37418) üzenetére


syC
addikt

Régen úgy működött, hogy hiába lőtted be a biosban az értéket, azt nem vette figyelembe. Csak a saját gyárilag beleütött hőfoknál lőtte ki a gépet. Ez kb. olyan mint az asus és a ventillátor szabályzás. :)

(#37420) robyg válasza syC (#37419) üzenetére


robyg
senior tag

Akkor értem miért nem működött.

(#37421) Whit3Rav3n válasza robyg (#37416) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Még álló pumpával is simán kipróbálhatod hogy megy-e, eltelik egy időbe mire felmelegedik a víz szóval annyi ideig simán hűvös marad hogy betöltesz vele egy rendszert.

(#37422) robyg válasza Whit3Rav3n (#37421) üzenetére


robyg
senior tag

Oksa megpróbálom.

(#37423) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

sziasztok,

Ebben a hónapba tervezem, hogy veszek egy új gépet és arra gondoltam, hogy lecserélem a léghűtést vízre...mivel nem értek a vízhűtéshez , ezért a segítségeteket kérem, hogy mit ajánlanátok az alábbi config mellé:

phenom 2 x4 955 BE
asrock 870 extreme 3
8gb ram
5850 vagy gtx 560 Ti ezek közül még nem döntöttem

a gépházam már megvan...az egy Zalman gs1000, ezzel gondolom nem lesz különösebb probléma, mivel rendelkezik csőkivezetéssel.

válaszokat előre is köszönöm

üdv

(#37424) jones965 válasza Raz3raddict (#37423) üzenetére


jones965
Modder

Első körben, mint mindíg a ráfordítani kívánt összeget kellene tisztázni, hogy ne fussunk felesleges köröket.

Kindulásnak itt egy webshop, ahol tájékozódhatsz az árakat illetően.

(#37425) Raz3raddict válasza jones965 (#37424) üzenetére


Raz3raddict
tag

60.000Ft-os árkategóriára gondoltam, persze ha belefér minden...

konkrétan csak az alábbi alkotórészekre kellene :cpu, gpu. esetleg chipset

(#37426) jones965 válasza Raz3raddict (#37425) üzenetére


jones965
Modder

Itt is válogathatsz, valamint itt.

Az általad említett összegbe új alkatrészekből összerakva, már nem fér bele a vga blokkja.
Ahogy nézegetem ezeket a szetteket, nagyon jó árban vannak. Mindkét eladót ismerem, korrekt üzletemberek, keresd őket bizalommal.

[ Szerkesztve ]

(#37427) Raz3raddict válasza jones965 (#37426) üzenetére


Raz3raddict
tag

de ha pl veszek egy ilyet a cpu-ra, majd részekbe megvenném külön még1et a vga-ra az úgy kivitelezhető lenne?

a másik kérdésem ,hogy én sajnos ipon-on nem találtam olyan vga-t amin alapból vízhűtő blokk van..esetleg tudnátok valami olyan karit mutatni amin alapból van? (lehetőleg gtx560Ti vagy 5850 vagy gtx 460 legyen)

A hűtő folyadékok terén arra gondoltam, hogy orvosi alkoholt lehetne használni, mert az nem éri el sose a szobahőmérsékletet és mindig hideg marad...ennek mennyire van esélye, hogy működne vele a dolog?

(#37428) Whit3Rav3n válasza Raz3raddict (#37427) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Az ilyen kész cpu vízhűtők nem jobbak mint egy jó léghűtő, szóval ennyi erővel maradhatsz is légnél

Ilyen alacsonyabb kategóriás kártyákat nem nagyon árulnak gyárilag vízhűtéssel, gtx 580, gtx 590, hd 6990 van gyárilag vízhűtéssel is.

Az orvosi alkoholnak a hőmérséklete is szobahőmérsékletre áll be ha nem melegíted vagy hűtöd, hogyan is tudná fizikailag saját magát hűteni teljesen passzívan? A hőkapacitása az alkoholnak kissebb mint a víznek szóval a hűtőteljesítmény rosszabb alkohollal mint vízzel.

(#37429) Ghandi válasza Raz3raddict (#37427) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Na hát olyat soha ne vegyél ha komoly vízhűtést akarsz,még ha Corsair a márkája akkor se!!
Ha számolunk akkor sem éri meg.Ugyanis egy a CPU-ra,egy a VGA-ra és egy északi hídra ez eddig már három és ezekközül csak a CPUra tudod feltenni,és ezek nem bővithetők utólagosan......
Ha én most állitanék össze egy szettet akkor itt kezdeném az aprón a keresgélést.
Laing DDC-t már kapsz itt 4-6ezer forintért,tartályt is találsz ennyiért.Márkás,jó teljesitményű radiátort is láttam itt már sokkal olcsobban mint ujonnan,ha nem ereszet és nincsenek össze-vissza hajtogatva a lamellái akkor ugyan azt tudja mint az uj.Ha a VGA-d nem a legujabbak közül való,akkor szinte fillérekért kaphatsz hozzá használt full cover blokkot is.
Talán a CPU blokkot most nem hagynám ki Todynál,ugyanis a D-Tek Fuzion jó árban van!,az szerintem megéri annyiért,legalább is jobban mint a T56 blokkok szerintem(!)
A csövet ugye csak ujjat,de abból a márkás se valami nagy összeg,hűtőfolyadéknak meg a jólismert desztvíz-tömény autóhűtöfolyadék a legolcsobb és nekem eddig még mindig a legjobb hatásfokú is.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37430) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a számítástechnika eme területén. Megszeretném kérdezni:

- Milyen előnyöket ill. hátrányokkal jár egy ilyen rendszer telepítése;
- Mikor indokolt a használata;
- Mennyivel jobb a hatásfoka az aktív / passzív hűtésnél?

- Mennyi az ideális hőmérséklet, alapjáraton a CPU-nak és mennyi a maximális, valamilyen terhelés alatt (játék, program)

A válaszaitokat előre is Köszönöm!

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#37431) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Hány óra játék futtatás mellett alakul ki a CPU beállt hőmérséklete, tehát az-az értékhatár aminél nem megy feljebb a CPU hőmérséklete, ha az "alapjárat" jelen esetben pl.: 8-10 óra Minecraft-ozás. x)

Remélem, értitek. Amúgy, ez a hosszas terhelés (már ha ezt annak lehet nevezni) még normális az én konfigomnak?

CPU: i5-760
RAM: 4 GB - DDRIII - passzív hűtéses (HyperX)
VGA: GTX 460 - 1 GB - DDR5

Nyilván függ a hőmérséklettől, hogy mennyire melegedett fel a procim a játék alatt. :U

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#37432) jones965 válasza Mozaart (#37430) üzenetére


jones965
Modder

Pontokba szedem az általad feltett kérdésekre a választ:

-1. Ugyan azon körülmények között csendesebb gép, relatíve magasabb fajlagos költség.
-2. Az előző pontra érzékeny userek esetén, valamint feleslegessé vált pénz hasznos elköltésére.
-3. A vízhűtés is lehet aktív és passzív, utóbbi használata megkíván némi szakmai rálátást, valamint nagyobb anyagi ráfordítást.
-4. Az ideális hőmérséklet az a hűtésre használt hőmérséklethez minél közelebbi érték.
(számokban: nagymértékben függ a cpu TDP értékétől, valamint a megépített rendszertől.
Ez idle 27-31°C, load pedig 50-60°C)

(#37433) DigitXT válasza Mozaart (#37431) üzenetére


DigitXT
félisten

Léghűtés esetén szinte azonnal be tud állni a hőmérséklet,
vízhűtésnél lassan kúszhat feljebb, amíg egyensúlyba nem
kerül a radi hőleadása a gép hőtermelésével, adott vízhőnél.

Természetesen a külső hőmérséklettel egyenesen arányos
a proci hőmérsékletének növekedése, ezért szokták a dT-t
nézni, azaz a hűtőközeg és a hűtött cucc (pl. CPU / VGA)
hőmérséklet különbségét: ez jó közelítéssel állandó, és az
adott rendszerre jellemző érték... Az előző HSZ-re én nem
vállalkoznék válaszolni, mivel túl komplex a kérdés.:))

Csak egy-két gondolat: a vízhűtés is aktív hűtés, hiszen a
víz csak hűtőközegként szerepel, magát a vizet a radiátor
segítségével hűtjük, amihez elengedhetetlen a légmozgás.
Persze egy jelentősen túlméretezett rendszer kis terhelés
esetén képes passzív üzemre, feltéve, ha ezalatt azt érted,
hogy nem használsz ventit (ugyanis a vizet keringetni kell,
tehát mindenképpen lesz mozgó alkatrész a rendszerben).

Alapvetően NEM INDOKOLT a vízhűtés használata: léggel
egyszerűbben és olcsóbban, meg lehet oldani a hűtést.:K
(Viszont ha valakinek ez nem elég, mert mondjuk "extrém"
tuningban gondolkodik és/vagy kifejezetten csendes gépet
szeretne, akkor érdemes vízhűtés építésén gondolkoznia.)

Azaz, ha most úgy használod a gépet ahogy van, és minden
a legnagyobb rendben van számodra (komolyabb tuning nem
játszik, a hőmérsékletek sincsenek az egekben, valamint így
a) hangja sem zavar, akkor nincs igazán érvem a víz mellett.

Részemről tuningolom is a gépet, emellett az tetszik, hogy
nem igazán lehet megmondani, hogy be van-e kapcsolva...
Szóval nekem volt igényem a víz nyújtotta előnyökre, de ez
nem mindenkinél van így, többek közt megszokás kérdése.

Szerk: jones965 megelőzött.:DDD (És kicsit konkrétabb volt.)
Amúgy még annyit, hogy én már nem váltanék vissza légre,
hiába eszi a pénzt a víz "csinosítgatása", hiába nagy szívás
szerelni, az előnyeiről ugyanis (csendes működés és hűvös
alkatrészek, tuning lehetősége) nem akarnék lemondani.:K
(Emellett persze van, aki csak hobbiból épít ilyen rendszert,
mert mondjuk szereti a dolog tervezés, kivitelezés részét, a
szép megoldásokat, és persze van is elég pénze minderre.)

[ Szerkesztve ]

(#37434) turho


turho
őstag

Ebben segítsetek nekem, T. guruk!
Derékszögű azaz 90 fokos 6.4 mm-es Thermaltake csati kellene 2 db....ennyit értek hozzá. Aki tud segíteni vagy elad ilyet PÜ-zzön már rám kérlek.
[link]

(#37435) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Válasz: #37430, #37431

Nagyon Köszönöm, ezeket a több oldalon írott tanulmányokat. \o/

A viccet félretéve, tehát hasonló teljesítményt léghűtéssel is (venti, ugyebár:D) el lehet érni. Csak hát halkabb és drágább rendszer. Ha lenne pénzem én is foglalkoznék ilyen dolgokkal (mármint tervezés) ha lenne, nem is az ha lenne, hanem ha lenne annyi pénzem, hogy már ez csak hab a tortán legyen. :)
Tényleg olyan halk / néma x) ,hogy nem nem tudom eldönteni, hogy be van-e kapcsolva?

Amúgy, megtudjátok mondani, hogy milyen a gépem teljesítménye? Csak mondjátok el milyen teszteket futtassak. És én feltöltöm a képeket róluk. Illetve, még letudnám szabályozni a ventiket csak kérdés, hogy mennyi ez az ideális RPM érték.

Végül, letöltöttem az AIDA64-et. Alapjáraton a CPU 22c, a 4 mag közül a legmelegebb 34c.
Minecraft fél - 1 óra után 45c. :D és a GPU 50c. xD Ami egy vicc, de jó játék.

Végül a rendszert hogy adjam meg? AIDA-ban van egy összegző lista az eszközökről netalán, azt?

UI.: A PH segített a konfigban, de azért biztos ami biztos, meg hát kíváncsi is vagyok.
Milyen Dt értéket kel, hogy megadjak?
:))

Tényleg az utolsó kérdés. A gépháza lenn van az asztalom oldalában tehát 4 falalal körül van véve és elől hátul nincs lap, DE nagyon berezonál (erről olvastam) régen pár hónapja :) még az asztalomon ékeskedett és nagyon halk volt. Ez ellen lehet valamit tenni. Gondolkoztam hogy dekopír fűrésszel kivágom a 2 oldalt hátha. Illetve, amikor fenn volt a gép akkor a felső venti mintha hidegebb levegőt fújt volna. :(

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#37436) Mozaart


Mozaart
aktív tag

GPU Dióda: 32c, alapjáraton. Amúgy kilehet kapcsolni ha nem játszom, valahogy? xD

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#37437) DigitXT válasza Mozaart (#37435) üzenetére


DigitXT
félisten

Tényleg olyan halk / néma x) ,hogy nem nem tudom eldönteni, hogy be van-e kapcsolva?
Lehet olyan.:K Persze ez a háttérzajtól is függ.:DDD Nálam most pl. nyitva van az ablak, és már a nyári este zaja is (budai zöldövezet, szóval nem kifejezetten hangos:N) simán elnyomja az asztal alatt elhelyezett radikon 600 rpm-mel forgó ventiket, de legalábbis pariban van velük.:) Éjjel, csukott ablaknál már hallani, hogy megy/nem megy, ha itt ülök előtte, de mivel halk, közel sem zavaró, szóval nekem mondhatni nem néma a cuccom, csak kellemesen halk (meg lehetne ezt jobban is építeni, gondolom).:D De mondjuk 2-3 méterről, az ágyból már nem feltétlen mondom meg akkor sem, ami fontos szempont, mert ha Barátnőm megy aludni, én meg még játszok egyet a TDU2-vel, DiRT3-mal, akármivel, ami épp aktuális, akkor nem akarom, hogy zavarja a gép hangja, ami légnél azért előfordulna, hiszen mondjuk a VGA venti felpörögne, vagy valami. Nálam mostanra már minden víz alatt van, csak a tápban van egy halk 14-es venti, a több a radikon, és kakukk. Igazából a pumpák tudnának még hangoskodni, de azokat is leszabályozom, így most teljesen rendben vannak (de azért már gondolkodom, hogy majd idővel beszerzek egy - kettő?!:DDD - D5-öt helyettük).;]

Így most (idle) 25/28/31/41 hőmérsékleteket mérek (rendre: levegő, víz, GPU, CPU maghőmérséklet). Ezek az értékek terhelve értelemszerűen megnőnek, de a víz nem sokat melegszik, így a CPU-m 60 körül tetőzik (VGA 50 alatt szokott lenni), a hang meg mindeközben semmit sem változik: ez benne a legjobb.:R Különösebben nem terveztem mondjuk, hanem építgettem a cuccot: ha jobban megtervezem, kevesebb pénzből előrébb tartanék, de ezen már kár rágódni.:))

Ha most léggel hűtesz, akkor a jelenlegi konfigodat szvsz inkább itt tárgyald ki.

[ Szerkesztve ]

(#37438) Mozaart válasza DigitXT (#37437) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Köszönöm a hosszas leírást. :) Akkor, odébb vándorolok. xD

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#37439) Ghandi válasza turho (#37434) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Jaj istenem mit vettél.Remélem nem valami 4magos CPUt meg erös VGAt akarsz vele hűteni.
De elöitéleteimet félretéve...Elég kicsi az esélye hogy ilyet találj,ha nem lesz sehol akkor nyugottan helyetesitheted az autók ablakmosojánál használatos müanyag könyökkel.Azok is ilyen hasonló kisméretü csöveket használnak és kábelkötegelö bilincsel tudod rögziteni.
Autósboltokban kell érdeklödni 1-2száz forintos tétel.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37440) turho válasza Ghandi (#37439) üzenetére


turho
őstag

XBOX360-ra tetem, írtam a topicba. :R

(#37441) turho válasza turho (#37440) üzenetére


turho
őstag

+t:O

(#37442) turho válasza Ghandi (#37439) üzenetére


turho
őstag

Itt is írom hogy a blokkba megfelelő menetes, becsavarósnak kellene lennie. A mostani egyenes ha rádugom a csövet túl hosszú, simánmegtörik akármilyen cső, xbox360-ban kicsi a belmagasság.
Jelenleg egy filctolból készített "könyök" aminek a végén egy 10 mm-es szilikoncsődarabka van, azzal van "derékszögesítve" de ez elég gány dolog, hiába a szilikonragacs.....
Csak van tán derékszögű csati ami jó lehet nekem...a cső 6.4mm belsejű, de nyúlik 1-2 mm-t ha csak olyan megoldás lenne.
Továbbra is várok segítségeket, ill. vennék 2 db megfelelőt. :R

[ Szerkesztve ]

(#37443) DaveJr válasza turho (#37442) üzenetére


DaveJr
őstag

Próbálkozz vizes vagy vas kereskedésben. Vidd el az egyik csatit és akkor ott meg tudják mondani a menet típusát. Tippre 1/8-os lesz a menet. Én ilyen helyen vettem 1/2-1/4 szűkítőt. Talán vmilyen csatlakozójük is lesz. Ha nem akkor legalább a menet mérettel előrébb vagy.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#37444) turho válasza DaveJr (#37443) üzenetére


turho
őstag

Gondoltam még esetleg T osztó-alakúra, illetve hátha van itt Thermaltake-specialista aki elirányít :R de ez most nagy gond nekem.....

(#37445) turho válasza Ghandi (#37439) üzenetére


turho
őstag

Még ehhez egy gondolat: a blokkból kellene kijönnie egy derékszögű cuccnak, tehát könyöktoldó nemigen alkalmas.... :(

(#37446) turho válasza turho (#37445) üzenetére


turho
őstag

Elképzeletőhogy valami 1/8 menetes, 1/4 belső csőátmérőjű könyökcsatlakozó jó lehet a blokkba?Hol vannak a vízszakértők? :O

(#37447) gyurczy válasza turho (#37446) üzenetére


gyurczy
őstag

Esetleg egy fotót, ha feltöltenél, jobban tudnánk ötletelni. Amúgy meg csatlakozó ügyben nézz szét itt.

(#37448) turho válasza gyurczy (#37447) üzenetére


turho
őstag

#37434-ben van egy kép, azt leltem, de bíztam benne hogy van Thermaltake rendszer méreteit ismerő tagunk :R mert nekem új ez a téma teljesen.

(#37449) DigitXT válasza turho (#37446) üzenetére


DigitXT
félisten

Hol vannak a vízszakértők?
Nem Thermaltake-ben utaznak.:DDD

(#37450) adamka16


adamka16
őstag

Üdvözletem az uraknak!

Mitől fordulhat elő, hogy néha-nagyritkán megáll a DDC-1T pumpám? Leálláskor kicsit megmozgatom, majd mint ha mi sem történt volna, ismét megy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.