Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37601) yakuza.tora válasza Sky D. (#37600) üzenetére


yakuza.tora
addikt

5-10%

Alléz Olympique de Marseille!

(#37602) HalasKYO válasza Sky D. (#37579) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Nem ezek bezony full manualisak ami vízhűtéshez jó hisz itt konstans vizhőmérséklet áll be, nem kell ingadoznia.
Nekem megfelel, amit akarok azt meg ugyis alaplapra kötöm.

Egyébként meg az általad felvázoltnál én csak az egyiknek a ford szám viszajelzését kötném be. Mivel a gyártásnál is vannak bizonyos hibák , fröccsöntött ugye, és mivel nem pasp ezért nincs centrírozva, hacsak emiatt a rezonancia miatt csak 20-30 at eltér már nem tudja kijelezni szerintem.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#37603) DigitXT válasza HalasKYO (#37602) üzenetére


DigitXT
félisten

A venti Y elosztók általában csak az egyik ágon viszik át a fordulatszámjelet,
tehát nem lehet miattuk összeakadás: csak egy venti jelét veszi a szabályzó.

(#37604) Sky D. válasza HalasKYO (#37602) üzenetére


Sky D.
tag

Hali

Ahogy DigitXT írta , csak az egyik venti jelzése kerül vissza a gépbe ,emiatt kell azonos típusú venti Y kábel esetén :) így mind a két veninek azonos lesz a fordulat száma :D

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37605) Sky D. válasza yakuza.tora (#37601) üzenetére


Sky D.
tag

köszönöm szepen.
Így még nem látma, de sokat hallottam róla :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37606) vlaci79 válasza Sky D. (#37600) üzenetére


vlaci79
senior tag

Nkem ez van a rendszerben.
Alphacool Ultra Pure Water

(#37607) kurtz


kurtz
aktív tag

igaz csak érintőlegesen vág a témába [de talán itt kapok is érdemi választ]:
olyan víz / passzív hűtéses tápot keresek (passzív lenne a legjobb) ami elbír 1 i5 2500kt a szivattyút és egy gtx 560 ti sli rendszert [a szivattyúnak el kell bírnia az egész rendszer hűtését hdd-t és alaplapot is (legalábbis az alaplap chipsetjének a hűtését)]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#37608) jones965 válasza kurtz (#37607) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben neked megér ennyi kiadást, akkor pl. ez.

(#37609) HalasKYO válasza kurtz (#37607) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Bár szeritem jobban járnál egy mostani új generációs hibrid platinum besorolásos táppal.
Az kis terhelésnél lekapacsolja a saját ventijét, viszont van benne hűtés.
A koolance nem egy mai gyártmány, emiatt a hatásfoka se a legjobb...
Nekem egy CM Silent Pro Gold 600 ason van 965BE + GTX 470 5 vinyóval pumpával.
És abszolút nem hallani a tápot, inkább a házventiket.
üdv

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#37610) kurtz


kurtz
aktív tag

500-700w sztem bőven elég a célra 700 még sok is gépet akarok üzemeltetni nem tűzhelyt :D

vagy mondjuk fsp zen 400w x2 de ez is bőven sok és nem is tudok olyan htpc házat amibe 2t bele tudok rakni

nekem a célom az h ne kelljen járatni a ház ventiket [hddnek is vízhűtő blokk vmi kis olcsóbb 8-10k ért ] háznak 1 R3-ra gondoltam de ebbe csak 1 táp fér el

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#37611) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#37608) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy esetleg ez.

A Koolance már erősen "Overpowered". Ráadásul rohadt nehéz, mivel olajjal van feltöltve.

Sajna a legjobb vízhűtéses tápot már nem kapni. Az Innovatek alakított át egy Antec-et. Vízhűtéses, de van benne venti is.

Egyébként 850W-os.

(#37610) kurtz: Egy gépre két táp necces a földhurok miatt.

sz: Ha nem akarsz ventiket járatni, akkor passzív ház, hozzá való táppal és hűtőkkel.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37612) kurtz válasza TESCO-Zsömle (#37611) üzenetére


kurtz
aktív tag

ezekre pár példa?

OC-nál néztem van pár olyan radiátor ami passzív a gépház oldalára erősíted fel

ez a táp jól néz ki :D vhonan lopni kell 1et :P

lehet nem jól értelmezem: nem földelhető a ház ha 2 táp van benne ?

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#37613) TESCO-Zsömle válasza kurtz (#37612) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Például HFX,

350€ volt, míg kapni lehetett...

Nem. A probléma, hogy ha földhurkot csinálsz, az felszedi az összes em sugárzást, és magát a földelést teszi zajossá.

Két dolgot fűznék hozzá:
-Egy teljesen passzív rendszer építése semmivel sem olcsóbb, mint egy vízhűtéses gépé, noha sokkal kevesebb a veszélye.
-Logikusan összeválogatva aktív hűtéssel is lehet elfogadható zajszintű gépet építeni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37614) kurtz válasza TESCO-Zsömle (#37613) üzenetére


kurtz
aktív tag

az egyetlen elfogadható a 0db nem hobbiból. a kutyám nehezen alszik a legkisebb zajra is felébred a gépnek pedig nem 1x kell menni éjszaka is

esetleg olyat tudnál ajánlani ami még kapható?

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#37615) Sky D. válasza kurtz (#37614) üzenetére


Sky D.
tag

A kutyának a udvaron a helye SZVSZ.
nem a lakásban .... A lakásban csak Hal , vagy hörcsög jöhet .. még a a madarak is piszkítanak ...... tavaszi őszi toll cseréné , a pihe mindenhol megtalálható volt a lakásban :ÁÁÁÁÁÁÁ
A kutyád meg nagyon stresszel , ha minden szar zajra felébred. A számítógép monoton zaját meg megszokja ( mellesleg a kutyák éjszaka 3/5 órát alusznak csak.... a többit fel alá rohangálással töltik....... tapasztalat ... Keresztapám kutyája is ezt csinálja este 10-11 töl 2-3 óráig "alszik/ pihen" utána rohangál az a nagy DÖG fel alá.....) idegesítő..... Az udvaron a helye... had rohangáljon odakint, ne a lakásban ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37616) DaveJr válasza kurtz (#37614) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha passzív házat akarsz beszélj vele hogy h áll a saját projektjével.
[link]

Sky D: és ha vkinek nincs udvara?:P

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#37617) kurtz válasza Sky D. (#37615) üzenetére


kurtz
aktív tag

nem csak kölyök :D és még új neki

skót juhász .. persze majd ki rakom az amúgy sem létező udvaromra :D

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#37618) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Tegnap elkészült a vízhűtésem. Azt hittem nem lesz ilyen hamar kész de végül is sikerült.
Megvettem tegnap előtt Tody tól a még nem meglévő alkarészeket (blokkok, cső, tartály, csatlakozók, valvoline adalék). Aztán előkészítettem a gépet, a videokártyára készítettem egy nagyobb FET hűtő bordát.
Tegnap reggel pedig átjött 14Adam és segített össze rakni a rendszert. Jó nagyot szívtunk vele, 4 órába telt megépíteni, utána még egy kis finomhangolás plusz 1 óra, majd végre összeállt.

Pár kép:
(gép házon nem nevetni, megvan 8 éve, már csak emlékből se dobom ki :D :D )



Itt meg tekinthető a többi, teljes méretben: [link]

Eredmények:
4 és fél óra futás után, nagyobb terhelés nélkül, 26.5°C hőmérsékletű szobában:
Alaplap 39 °C
CPU 42 °C
GPU Diode (DispIO) 37 °C (MemIO) 37 °C (Shader) 38 °C
Hitachi HDT721010SLA360 42 °C
ST3320620AS 37 °C
WDC WD5001AALS-00L3B2 38 °C
(Chipset külső hőmérővel 36.8 °C)

Eredmények:
Sok óra futás után, 29.5°C hőmérsékletű szobában, Prime95, Furmark extreme burning futtatása párhuzamosan, több mint fél órán keresztül:
Alaplap 44 °C
CPU 58 °C
GPU Diode (DispIO) 50 °C (MemIO) 58 °C (Shader) 56 °C
Hitachi HDT721010SLA360 45 °C
ST3320620AS 40 °C
WDC WD5001AALS-00L3B2 40 °C

A radi passzívan megy, a gépben van oldalt egy 12 centis venti kb 1000 rpm en forog, azon kívül van az enermaxban egy venti, ami kb 600 rpm el forog.
Lég hűtéssel, furmarkot nem mertem a kártyán 10 percnél tovább futtatni, mert elment 96 fokig, prime95 pedig 30 fokos szobában a procit 75 fokig is felvitte már, azon kívül ami katasztrofális volt, hogy a kártya ráverette a meleget a Hitachi winyóra, ami felment 56 fokig 1 óra alatt, játék közben.

14Adam nek ezúton is köszönöm az együttműködést, és kérésére a radival készült pózolós képét is felraktam a skydrive ra, tessék megnézni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37619) 14adam válasza ---Lasali--- (#37618) üzenetére


14adam
addikt

hát az én volt vízhűtésem ez mellet elbújhat... XD
nincs mit :D hány liter lötty is van most a rendszerbe? :D

(#37620) ---Lasali--- válasza 14adam (#37619) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A radiban, amiben 26 méter réz cső van, kb 1.65 liter van
A közel 5 méter csőben 3.5 deci van.
A tartályban majdnem 2 deci.
Ez így 2.15 liter, plusz a blokk és a szivattyú, azokba nem tudom mennyi fér.
De rohadt sokat bele locsoltunk, 2 liter simán eltűnt benne. :D

(#37621) Sky D. válasza kurtz (#37617) üzenetére


Sky D.
tag

arra a 1-2 hínapra felesleges... ha mindenáron a kutya miatt akarod. 4-5 hónap múlva meg szétkap mindent a szobádban / lakásban...

SZVSZ.
NE a kutyát babusgasd.. Nem az Anyja, Az ALFA vagy ....
Az ALFÁK Szívtelenek. ha életre való kibírja/megszokja, ha nem akkor meg felesleges.

Lasali
Faszás lett passzív hűtésen a rendszer :D
LE a kalappal.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37622) kurtz válasza Sky D. (#37621) üzenetére


kurtz
aktív tag

XD ne vegyél kutyát :D nem azé perkáltam ki érte 80k-t + az oltást meg a többi szrt h megpusztuljon itt nekem XD

nyilván nem fogom 2 hónap múlva kidobni a hűtést :D

Lasali simán jó az a gépház :D nekem tetszik

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#37623) Sky D. válasza kurtz (#37622) üzenetére


Sky D.
tag

Mióta a Commodor :U megharapott , nem rajongok értük... így biztos önszántamból nem veszek :D

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37624) kurtz válasza Sky D. (#37623) üzenetére


kurtz
aktív tag

ez skót juhász :D ha betörőt lát megnyalja és pacsit ad neki XD

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#37625) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#37611) üzenetére


jones965
Modder

Az általa említett konfig miatt linkeltem azt a tápot.
Oda már a 2x 22A-es 12V ág már nokedli.

Az érintetteknek: - hogy a bánatba kerül ide a vizes topikba a kutyakérdés?

[ Szerkesztve ]

(#37626) Sky D. válasza jones965 (#37625) üzenetére


Sky D.
tag

Kedves fórum társ :D

NEM olvassa figyelmesen a fórumot :D
[link]

Azért kelen kollégánknak a vízhűtésű, hogy hangos PC ne ijessze meg a kutyust :D

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37627) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#37625) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mire elég 600 watt?

(#37626) Sky D.: Alpári leszek. Ki nem xarja le, hogy miért kell? És ki nem xarja le, hogy miért viszonyultok úgy a kutyákhoz, ahogy. Ez nem az a topic.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37628) gyurczy válasza DaveJr (#37616) üzenetére


gyurczy
őstag

Az nem opció, hogy majd megszokja? Az enyém a hűtőszekrény mellett alszik, de akkor is beveri a szunyát, ha főzök a konyhában mellette.

(#37629) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#37625) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De az Innovatek amúgy is combosabb.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37630) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#37625) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De az Innovatek amúgy is combosabb.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37631) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

18 wattos DDC -t be dobozolhatom egy saját készítésű dobozba zaj szigetelés szempontjából szerintetek? Nem lesz rá káros hatással melegedés szempontjából?
Létezik ilyen gyárilag is: [link]
Én mondjuk vastag parafából akarom ragasztani szilikonnal.

[ Szerkesztve ]

(#37632) kurtz válasza gyurczy (#37628) üzenetére


kurtz
aktív tag

éppen megszokhatja persze de a vízhűtés jobban le is hűti a cuccokat kutya csak a halkságot igényli azt 1 minőségi léghűtés + htpc ház is tudja a tuninghoz viszont már nem árt a vízhűtés legalábbis ha kegyetlenül meg akarom hajtani a vasat
szét nézek aztán ha nem találok jó opciót akkor max 1 corsair hx v enermax pro/modu 82+ azok halkak
kutya: azt is lehet vízzel hűteni :D jó vízhűtés kutyára ?:D

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#37633) jones965 válasza Sky D. (#37626) üzenetére


jones965
Modder

Pontosan azért írtam, mert én figyelmesen olvasom a fórumot és tartom be a szabályokat, míg mások chat szobának használnak szakmai fórumokat.

(#37634) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Naggyon pöpec kis konfig lett.
Had kérdezzem meg hogy honnan a rákból szerezted ezt a pöpec kis radit ?:O:D
nagyon bejövős :D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#37635) csabi112 válasza ---Lasali--- (#37618) üzenetére


csabi112
Modder

Nagyon jó lett a vízhűtés-rendszered ! A radi meg szép tiszta ! És még a házad is tök jól mutat. Grat ! :C

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#37636) #16939776 válasza kurtz (#37632) üzenetére


#16939776
törölt tag

A kutyád idegrohamot fog kapni a táp sípolásától(amit te nem fogsz hallani remélhetőleg) ha "kegyetlenül meghajtod" a gépet.

A passzív hűtés "nagy-teljesítményű" gépeknél kivitelezhető, de teljes csend nem lesz!
Ott fog ciripelni a táp, a vga, a cpu-környéke. Iszonyatosan idegesítő :W

Szerintem először döntsd el mit akarsz :DDD

(#37637) TESCO-Zsömle válasza #16939776 (#37636) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a táp minőségétől függ, nem kőbe vésett tény.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37638) #16939776 válasza TESCO-Zsömle (#37637) üzenetére


#16939776
törölt tag

A tápokban törekednek arra hogy 20Khz(az ember miatt) és 50Khz(a veszteségek miatt) között maradjon a kapcsolási frekvencia. Egy kutyát kellene megkérdezni róla, de ők haljak az ultrahangokat is. :)

Te amit hallasz belőle az az aktív PFC miatt van, jó esetben. Ennek a mértéke tényleg függ az összeszerelés minőségétől. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37639) djcsefa


djcsefa
tag

Kis lazulásként!!a youtube-n találtam ezt a vízhűtésről szóló videót!!! ..és ahogy a srác bemutatja :DDD . Jó szórakozást!!!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#37640) ---Lasali--- válasza csabi112 (#37635) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi! :R
Radi az valami hűtő gépből van, úgy vettem egy légkondi szervizben. :) Már ott sem volt koszos túlságosan. Csak a belsejét kellett kimosnom, mert olajos volt, de úgy nézem jól sikerült kimosni, nem látok a rendszerben, tartály tetején, sehol se olajat.
Csináltam ma a szivattyúnak (DDC 18W) egy parafa dobozt, vattával kitömve, hogy csendesebb legyen, kicsit csendesebb lett, de a rázkódást nagyon átadja a doboznak a csatlakozóknál (ezen majd még próbálok javítani), és érzem az asztalon hogy picit rázkódik az egész, ettől zajosabb mint szeretném.
Jah meg kiszórtam a gépből a floppy meghajtót, a kábelja nagyon útban volt, meg így jobban hűl a WD winyó.
Itt vannak a dobozról képek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37641) adamka16 válasza djcsefa (#37639) üzenetére


adamka16
őstag

Ez valami hatalmas videó... :DD :DD

(#37642) csib41


csib41
aktív tag

úgy néz ki, hogy a héten meglesz az új konfigom (i7 920)
valaki nem tudja véletlen hogy az x58as lapokon a vízhűtőbordák talpa és furattávolsága milyen? A nem fullcover vidikari hűtőkről vélemény van? Mellé ramsüni elég? Mert akkor betervezek egy gpu blokkot is ha lesz időm meló mellett.

(#37643) jones965 válasza csib41 (#37642) üzenetére


jones965
Modder

"-valaki nem tudja véletlen hogy az x58as lapokon a vízhűtőbordák talpa és furattávolsága milyen?"-
Ezt elég érdekesre sikerült megfogalmaznod. Amennyiben a cpu-ra akarsz blokkot venni, akkor a kiszemelt helyen az lga 1366 kompatibilis termékeket keresd.

A nagyteljesítményű vga-ra pedig csak fullcover blokkot célszerű tenni.
Máslapra tartozik, hogy a gyártók csak olyan vízhűtéses blokkokat készítenek, amik az adott vga hőteljesítményéhez vannak igazítva.

(#37644) csib41 válasza jones965 (#37643) üzenetére


csib41
aktív tag

az alaplapi hőcsöves hűtők helyére akarok blokkokat készíteni, ezért akarom megtudni az alapterületüket (szélesség hosszúság és a lefogatójának a furattávja) A cpu blokkot már megcsináltam korábban, de mivel új lefogatót kell készítenem ezért megkérdezném a furattávolságát az alaplapi hűtőlefogatónak.

(#37645) jones965 válasza csib41 (#37644) üzenetére


jones965
Modder

A legegyszerűbb, ha meglesz az alaplapod, szépen leméretezed.
Azt sem tudni milyen lapot akarsz venni, ráadásul gyártónként változhat a furattávolság.

(#37646) ---Lasali--- válasza csib41 (#37642) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem a 6870 en univerzális ZERN blokk van. Plusz a gyári picike ram hűtők, plusz egy saját készítésű FET hűtő, de van a gép oldalában egy 12 centis venti.
Olvasd el a hozzá szólásomat, ahol írtam az így elért teljesítményről, plusz vannak képek, ott megláthatod a megoldást, vonhatsz le belőle konzekvenciát.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37647) G@ß!


G@ß!
őstag

Van valakinek tapasztalata az x2o 450 és d5 1es fokozata közötti zajkülönbségével kapcsolatban?

(#37648) Sky D. válasza G@ß! (#37647) üzenetére


Sky D.
tag

a D5 ös halkabb lesz 1-es fokozaton mint a X2O búvár pumpája. mert ha a X2O tartály nem telik meg teljesen vízzel, akkor még szörtyögést is produkál a pumpa :D

a szörtyögés :

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37649) Sky D. válasza Sky D. (#37648) üzenetére


Sky D.
tag

igaz, nem tudhatom milyen rendszerhez kell a pumpa, és mit kell majd hűteni.
milyen lesz a rendszerfelépítés.

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37650) ---Lasali--- válasza Sky D. (#37648) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Elég gáz ez a pumpa.. Meg alapból olyan hangja van mint egy széthajtott robogónak :DDD amikor meg levegősödik akkor meg olyan mintha húzná neki emelkedőnek menet XD
Látszik hogy még a vissza áramló csövön is jön vissza buborék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.