Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38901) Cybertrone válasza matyee (#38900) üzenetére


Cybertrone
veterán

Osszekotod a 24pines alaplapi csatijaban a tapnak a fekete, es a zold agat es a fokapcsoloval bekapcsolod es megy ennyi...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38902) ThodEE válasza matyee (#38900) üzenetére


ThodEE
őstag

Van a feltöltéshez külön kis 350W os minőségtelen tápom :D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38903) madaraszf válasza ThodEE (#38902) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Nekem van másik gépem, csat át rántok egy vezetéket és kész is lesz a feltöltés!

Srácok keresek 1366-ra 1/4 menettel rendelkező cpu blokkot!!!!

Néztem bolti árakat is, már 9 körül vannak olyanok amik jó teszteredményekkel rendelkeznek! Például ő.

Előre is köszönöm a segítségeteket!! :R :R

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38904) madaraszf válasza madaraszf (#38903) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Nincs senkinek? :O :O :O Szeretnék egyet és örülnék neki ha már a héten a kezembe foghatnám!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38905) Cybertrone válasza madaraszf (#38904) üzenetére


Cybertrone
veterán

Attól hogy itt keresel nem is lesz... szerinted ez az apró? :U Nem nem ez az apró, ha kell valami ne itt posztolgasd hogy jaj nekem ez meg az kell hanem nézz szét az apróban, és ott bizniszeljél! :(((

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38906) madaraszf válasza Cybertrone (#38905) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Köszönöm építő kritikádat!!!! :R Mert ilyen is kell! :K Szerinted ott még nem néztem meg? :F Ha találsz nekem ott egyet elfogadható árban, akkor neked is átutalom az árát. :K :K :K De tudod mit, nem veszem fel a kesztyűt, te vagy az okosabb! :)

A tripla radim tulajdonosa is itt gondolta meg magát és írt rám, hogy megválna tőle, ha megadom az árát! :K

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38907) Cybertrone válasza madaraszf (#38906) üzenetére


Cybertrone
veterán

Attól hogy az apróban nincsen gondolod majd itt lesz? Olvastad te a PH szabályzatot? Ott azt írják hogy a topikokban hírdetni tilos, tehát itt nem is lesz :U
Amúgy itt van 1:[link]
De amúgy lásd kivel van dolgod felajánlhatom a sajátomat is 5k és tied a Tody blokkom eredetileg szürke színű, de feketére festettem!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38908) madaraszf válasza Cybertrone (#38907) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Kérdezd meg nyugodtan a srácot már beszéltem vele. A blokk 775-ös át lett alakítva és még senki nem tesztelte. Így 6k-ért biztos nem fogom megvenni.

Arra felhívnám a figyelmed, hogy nem hirdetek!!! Csak segítséget kértem a többiektől, mivel már mindenem megvan csak arra lenne szükségem.

De kezdhetted volna azzal is, hogy neked van egy! :C Dobj egy képet arról az átfestett gyönyörűségről, de csak ha 1/4-es menet van benne!!! :R

Na és te miért nem az apróban ajánlod fel?????? "csak poén volt" :C

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38909) Cybertrone válasza madaraszf (#38908) üzenetére


Cybertrone
veterán

PÜ---> :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38910) madaraszf válasza Cybertrone (#38909) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Várom már nagyon!!!! :U

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38911) madaraszf válasza madaraszf (#38910) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Megvan a blokkom, hála a topic-nak! Akkor köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, az ötleteket és a képeket na meg a biztatást! Csak el ne mondja valamelyikőtök az asszonynak, hogy ez mind mennyibe került, mert nem tudom mikor látom legközelebb a kislányomat!!! :C

Az építés menetéről természetesen készítek képeket, ha elakadok várom segítségeteket és építő kritikáitokat is!

Maradok tisztelettel! :R

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38912) Cybertrone válasza madaraszf (#38911) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez költséges hobby... ezt nem minden társ érti meg... de jobb mint ha a játékgépbe menne a lé, vagy a kocsmába :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38913) madaraszf válasza Cybertrone (#38912) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ebben látod teljes mértékben igazad van!!!!!! Hidd el sokat érveltem én is ez mellett, de csak sex megvonást értem el vele! :C :C :C

Amúgy itt is megköszönöm a felajánlást nagyon tetszik a blokk és már nagyon várom is!!!

THX!! :R

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38914) oriic válasza Cybertrone (#38912) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én is ezzel magyarázkodok, hogy sokka jobb hogy erre költök mintha elinnám, elcigizném, elbuliznám. :)

Live-Die-Respawn

(#38915) Cybertrone válasza oriic (#38914) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én bagózok is... emiatt is kapom az ívet... de hát ez a sorsuk, próbálják a férfiembert megreglázni :DDD Próbálják :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38916) madaraszf válasza Cybertrone (#38915) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Azért 1-2 dologgal sikerül is nekik!!!! :DDD :DD

Na de a poént félretéve, a jövőhéten belevágok a vizezésbe! Esküszöm úgy izgulok, mint kezdő b.zi a gőzben :DDD

Ha nem árasztom el a gépet az már nagy siker lesz!!!!!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38917) oriic válasza madaraszf (#38916) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Figyi, most raktam össze az első rendszeremet, kétszer ellenőriztem mindent, kb 8-9 óra alatt sikerült is mindent megcsinálnom. :DDD

Live-Die-Respawn

(#38918) madaraszf válasza oriic (#38917) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Na az jó, az egy éjszaka! Szerintem nekem 24 óra nem lesz elég rá! A pumpát betennem 3 óra volt!! :DDD Pedig nem nagy meló, de egy kicsit beljebb-nem jó egy kicsit jobbra-itt jó lesz-á mégsem!!!! :C

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38919) oriic válasza madaraszf (#38918) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hétvégén csináltam reggeltől estig. Én inkább a csövekkel voltam el nagyon. Méretre vágni, csatikat felhelyezni, megnézni biztos jó e, tart-e rendesen, egy kis gyorskötöző pluszba nem árt, á így ronda lett, ó de mégsem mert mi van ha ereszt. :DDD

Utána be az egész a gépbe, táp ugye kinn, feltölteni rendszert, pumpa indít, nézni nem folyik-e nem ereszt-e, papírzsepi hegyek, mert azon úgyis látszik :DDD , akkor fél óra teszt hogy nem csöpög-e,óvatosan döntögetni hogy levegőmentes legyen radi, vigyázz te hülye mert leesik asztalról, :DDD utána óvatosan betuszkolni szűk házba tápot, kábelrendezés nuku ahhoz kicsi a ház, ventit keresni mert ami otthon van semmit nem ér, szal elvoltam pár órát. :)

Most egyébként lesz 3 új ventim amit rádobok radira, kíváncsi vagyok mit használnak.

Ilyeneket-e:

[link] :C

Asszem szerkesztek rajtuk és elég lesz ha 5v-on mennek majd. :) :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#38920) madaraszf válasza oriic (#38919) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. Én is kérdeztem a kollégát, de mondta, hogy a 3 db közel 1 kg!!!! :Y :Y :Y Na az sok, szerencsétlen oldalrács megrogyik a hűtőtől+víztől így is hát még plusz 1 kg ventitől!!!! :DDD

Én ilyeneket teszek fel fordulatszám szabályozóval: [link] 1000 Ft/db és nagyon jó minőség!!!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38921) Cybertrone válasza oriic (#38919) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha azokat a sunonokat te megtudod járatni 5v-on ügyes vagy... szerverventillátorok legalább 3000rpm-el vagy többel... előbb ég le a szabájzó, főleg 3 nál... max tesztre szabad ilyeneket venni... nem maradsz meg amúgy a gép mellet! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38922) oriic válasza Cybertrone (#38921) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

JÓ ezt tudni, köszi.De mindegy mindenképp megveszem a 3-at, tesztelni jó lesz. :)

madaraszf

Hol veszed 1k-ért azokat a ventiket?

Live-Die-Respawn

(#38923) madaraszf válasza oriic (#38922) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Nézd meg a bemutatkozásom! :DDD [link]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38924) oriic válasza madaraszf (#38923) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez a te boltod? Na fizukor megyek oda is. :) :D

Live-Die-Respawn

(#38925) madaraszf válasza oriic (#38924) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Nem-Nem nem az enyém, egy kedves barátom csinálja! Nagyon sok mindent tőle szerzek be! Bár mostanában kicsit rájuk jár a rúd a nagykerek részéről, de hamarosan orvosolják a problémát és igen versenyképes árakat tudnak produkálni! Ez nem reklám akart lenni!!!!!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38926) gabyka


gabyka
aktív tag

Azért jó látni, hogy vannak újabb és újabb kezdők 'megtértek', :R akik tovább viszik a 'vizezés mesterségét'. Jó látni az első parázós lépéseket és utána ahogy rutinná válik a szerelgetés...vannak itt akik Ordasi maestro írásain nőttek fel, illetve akik még Őt is megelőzték és egymástól várták a tapasztalatokat. Manapság már szinte készen kapni mindent, régebben még a blokkokat is magunknak forrasztgattuk...régebben...pfff...csak 10 éve, hogy összeraktam az első vizes-p3-as rendszeremet, egy hanyatt fordított vasalón forrasztgatva a blokkokat. :D
A most 'beleugróknak' csak annyit : hajrá, nem kell f...sni csak odafigyelni. Megéri és nem a ráköltött pénzmagtól lesz élmény :) hanem a befektetett parától munkától :)

(#38927) yakuza.tora válasza madaraszf (#38925) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Három nappal ezelőtt rendeltem tőlük egy ASRock Deluxe5 deszkát! :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#38928) madaraszf válasza gabyka (#38926) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Az öreg medve! :R :R :R :R Jó látni, hogy vannak igen régóta eme mesterséget űző vén rókák tagok is, akik azért imitt amott bele bele kukkantanak a topic-okba! Örülök, hogy" találkoztunk" pláne, hogy minket KEZDŐKET :R magasztalsz. Ezt igaz egy apostol mondta, de igaza volt: "egyszer mindenki megtér" :R :R . Az újabb technikának köszönhetően, már kész alkatrészeket pakolgatunk a gépbe, de azok összehalászása és összeépítése is tud nagyon nagy izgalmat okozni és kisebb kézremegéseket előidézni! Már én is10 éve foglalkozom a számítástechnikával, de még csak most jutottam el oda, hogy vizet merjek rakni oda, ahová aztán tényleg "nem való"!! :N Köszönöm neked Intel és 130W TDP!!! Hogy a ....... szorult volna a fejetek, mikor ezt megalkottátok! :D Na de mindegy a fogyasztás nő a hűtés persze muszáj, hát akkor uccu neki vizet a számítógépbe!!! :U Hát mit ne mondjak, azért félek vizet tölteni a már hónapok óta áhított új Sabertooth X58 fölé!!! Na de akkor is megcsinálom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :K :K :K

yakuza.tora velük nem lesz gondod azt garantálom!!!!!!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38929) gabyka válasza madaraszf (#38928) üzenetére


gabyka
aktív tag

:B Ugyanmár, először még mindenki kezdő, amúgy meg messze vagyok a medvétől...a többi stimmel :DDD Sokan vannak akik nem a tuning és az extrém hűtés hanem a csend megszállotjai, ők nem "hangoskodnak" szóval vannak itt (is) a fórumon akik csak figyelik a többieket, levonják a maguk következtetéseit de nem szólnak bele a dolgokba. Többeket is ismerek akik hasonlóképp űzik a "mesterséget"...

(#38930) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

http://hoc.hu/Szamtech/Hutes/Ussz-Bela-ussz-A-tengeralattjaro-szamitogep.html

Erről tudnátok valamit mondani nekem? Mármint pro és kontra. Már ha próbált már valaki ilyet.

Én jó ötletnek tartom főleg, hogy házilag is viszonylag egyszerűen megvalósítható. Szerintem az elterjedésének talán annyi a gátja, hogy elég drága a lötyi (transzformátor olaj), vagy talán hogy az egész gépnek olaj szaga lesz - bár nem ismerem a folyadékot.
Nem hiszem, h károsítaná az alkatrészeket - hosszú távon sem.
:)

[ Szerkesztve ]

(#38931) madaraszf válasza 5ent1nel (#38930) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Én csak annyit, hogy nagy a fajsúlya! Meg persze ki....ul büdös is! :K :K :C

Azt hittem rendszerbe akarod!!! :W :W :W :W :C :C

Bocsesz!

Már pár hozzászólással fentebb megkóstoltuk a témát és én komolyan gondolkodom is rajta, hogy beledugom a HTPC-met! Szerintem az natúr ásványi olaj nem?

Olvass vissza keveset, ott érvelgettünk kicsit.

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38932) 5ent1nel válasza madaraszf (#38931) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

ööö... nem sima olaj.
Bár nemtom mennyire speciális, csak annyit, hogy Transzformátor Olaj a neve és külön kategóriát képez pl. egy "olajos webshopban". :K

köszönöm, visszaolvasok! :R

(#38933) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Azt hiszem este megnézem milyen a gép ha a ventik ki vannak kapcsolva és csak a tápban megy a venit meg a hdd kerreg... Alapórajelen megy majd minden szóval tuti csendes lesz az éjszakám. :) :C

Live-Die-Respawn

(#38934) 5ent1nel válasza 5ent1nel (#38932) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Mármint lehet, hogy a sima növényi olaj is jó, de sztem a külön erre "kitalált" talán nyerőbb lehet hosszabb távon. Gondolom az kevésbé hajlamos a vizesedésre és biztosan nem képez lerakódást az érintkezőkön sem.

Szerintem.
;)

De ha nagyon büdös - mert ezek szerint az -, akkor asszem nem agyalok tovább az elkészítésén, pedig láttam benne fantáziát! Ezért is kérdeztem itt a fórumon.

Köszönöm az eszmecserét! :R

[ Szerkesztve ]

(#38935) madaraszf válasza 5ent1nel (#38934) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Relatív a dolog! A transzformátor olaj az büdös, de ami a videón van, az natúr ásványi olaj ami nem vezeti az áram és az szerintem "színtelen szagtalan" nagy tisztaságú cucc!

De ezeknek jobban utána kell nézni!!!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38936) ThodEE válasza madaraszf (#38935) üzenetére


ThodEE
őstag

Volt a hozzászólások közt egy link az egyik olajról: T olaj

ZeGa hozzászóló írta előző hó végén: " Az AGIP ITE 360 bruttó 22.950 Ft, bár ez 5 számítógépre elég lenne."

Nem hiszem hogy sokat változtak az árak :)

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38937) 5ent1nel válasza madaraszf (#38935) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Ha jól sasoltam, akkor ebbe a gépbe:

gyártó
video

ezt az olajat használják (a videóból próbáltam kivenni):

olaj

Valami ásványi eredetű enyhe hashajtó. Nálunk az ha jól sejtem a ricinus olaj, viszont az növényi eredetű és nem hiszem, hogy alkalmas lenne ilyesmire...

Egyelőre ennyi.

(#38938) 5ent1nel válasza 5ent1nel (#38937) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Megvan: paraffinolaj

"A csontszénnel megtisztított paraffin olaj színtelen, (a nyers paraffin olaj sötét színű) olajszerű és nem fluoreszkáló, szagtalan és íztelen folyadék, amely 360° felett forr; fs. 0,88. Alkoholban igen kis mértékben, de éterben, kloroformban, széndiszulfidban könnyen oldódik."

Hashajtó, és fizikális paraméterei megegyeznek az amerikaival.
Kb. 1000 Ft/Liter

Gondolom szigetelő is. :K

(#38939) madaraszf válasza 5ent1nel (#38938) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Hát nem tudom... Biztos, hogy ez az? Az amcsiknál gallon szám lehet kapni!!! Lefordítanom a szó jelentését még nem sikerült.

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38940) ---Lasali--- válasza 5ent1nel (#38938) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De miért nem valami totál szintetikus dologba gondolkodtok?
A prafin szerintem meg avasodik vagy nem tudom, ezek nem bírják a fizikai behatásokat úgy, meg nem olyan tartósak.

[ Szerkesztve ]

(#38941) madaraszf válasza ---Lasali--- (#38940) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ásványi olaj az már biztos!!!! Azt is el tudom képzelni, hogy full szintetikus, mert mikor olvasgattam ezekről a gépekről, írta valahol egy amcsi srác, hogy már 2 éve megy neki a cucc és semmi baja! Sőt a folyadékból sem hiányzott talán 1-2 csepp! Már nem tudom hol néztem, de 1 órája próbálom felkutatni az előzményekben.

[link]

Nézem a kannát, de semmi extra csak crystal plus felirat

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38942) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Ez is érdekes!!! [link]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38943) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Na ez megütött!!! [link]

Hát ez sem semmi, Crysis 2 alatt biztos lehetne hambit sütni benne :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38944) Reibek


Reibek
senior tag

Hali most valtok sandy bridre a proci blokkom jo 7775 1156 1366-ra az a kerdesem hogy jol tudom e hogy a sandyre ramegy az 1156-os hutes?

(#38945) ThodEE válasza Reibek (#38944) üzenetére


ThodEE
őstag

Mivel felsoroltad 775, 1156, 1366, Így természetesen jó az 1156os Szendire is:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38946) Reibek válasza ThodEE (#38945) üzenetére


Reibek
senior tag

A Sandy 1155 nem 1156! Foglalat különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#38947) Cybertrone válasza Reibek (#38946) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah a neveben... A lyukak tavolsaga ugyan az...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38948) Reibek válasza Cybertrone (#38947) üzenetére


Reibek
senior tag

Ez az ezt akartam tudni.

(#38949) 5ent1nel válasza ---Lasali--- (#38940) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Hát... tudomásom szerint inkább a növényi olajak hajlamosak az avasodásra, ezért sem igazán alkalmasak pl. motorolajnak - persze ilyen-olyan adalékokkal alkalmassá tehetőek! Szintetikusnak (fél-szintetikusnak?) sztem ott a transzformátor olaj, gondolom az már agyon van adalékozva, hogy megfeleljen az elvárásoknak... de büdös.

Nekem a bajom ezzel, hogy lehet, h van tényleg olyan fluid, ami tökéletesen megfelelne erre a célra: szintetikus, sokáig bírja, stb. , de az egyszerű paraffin olaj is 1000ft/l-nél kezdődik... :(

[ Szerkesztve ]

(#38950) Pero


Pero
senior tag

na reggel kis sietséggel de csináltam pár képet, h jelenleg hol tartok a kis rendszeremmel.
ha valakit esetleg érdekel itt látható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.