Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38251) AssAssynn válasza matyee (#38248) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igazából nekem is az a név ugrik be mindig amit írtál, de már megtanultam, hogy nem úgy kell írni/(mondani). (:

Amúgy nekem is pont ilyen a blokkom így első ránézésre. Ez nagyon jó cucc, szóval szerintem se cseréld le. S, mint mondtam, cserélhető a lefogatólemez része, szóval csináltathatsz egy tetszőleges méretezésű lemezt is hozzá.

Ha meg személyesen ismered, akár meg is kérheted, hogy tervezzen neked egy olyat, amilyen kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38252) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Srácok, megvan minden rendszer összeállításához.

Szegényke emberke vagyok ( :DDD ), a gpu-ra egy ilyen blokkot vettem ugye:

[link]

Na mint kiderült az ajándékba kapott cső nem megy bele a csatijába. Elvileg 10mm-es a csati, de úgy néz ki hogy a csövem meg 11mm-es.

Na szóval, ki tudna valaki itt Budapesten segíteni 10mm-es csővel esetleg holnap?(szombaton) Persze nem ingyen.

Vagy találok valami boltot ahol tudok venni 10-es csövet? :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#38253) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot kérnék:
Adatlapomon lévő konfigot most EK Mosfet+NB+SB+CPU blokkok hűtik egy ilyen radival.
Ha minden jól megy, bővítem a rendszert egy GTX460-assal, vagy 580-assal, attól függ, hogy:
- kell-e plusz radi, vagy elég lesz a mostani is?
-elbírja egy ilyen pumpa az egész rendszert, vagy spóroljak mégegyre, és kössem külön körre? :F
Menyire melegszenek ezek a karik?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#38254) shteer válasza matyee (#38250) üzenetére


shteer
titán

meg bizony :) pü-ben megbeszéljük

..szerintem jónak tűnik

(#38255) helkis válasza AzŐsgén (#38253) üzenetére


helkis
addikt

nekem egy dupla extrem van külön körön az 580-on.. a slim nem vitte el.. :B vagyis 70fokon igen.. így meg 50 max

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#38256) DigitXT válasza helkis (#38255) üzenetére


DigitXT
félisten

Komoly különbség: nem gondoltam volna, hogy ennyit számít a radi vastagsága!

[ Szerkesztve ]

(#38257) helkis válasza DigitXT (#38256) üzenetére


helkis
addikt

ha van fűtés alatta, akkor igen.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#38258) AzŐsgén válasza helkis (#38255) üzenetére


AzŐsgén
tag

Én is ettől fosok... csak ha veszek +radit+pumpát, nem lesz pénzem 580-asra! :DDD

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#38259) helkis válasza AzŐsgén (#38258) üzenetére


helkis
addikt

+blokkra :B

nálam sűrűn cserélődnek a vga-k, akár csak teszt erejéig, ezért a külön kör, illetve most jól jött hogy tudni lehet, hogy egy dupla extrém elég neki..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#38260) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Még azon gondolkozom, hogy ha egy körre kötöm két ugyanolyan radival, akkor vajon a pumpa elbírja az egész rendszer ellenállását? Aztán később, majd ha lesz lóvém, bővítek..

Ja igen, a blokkot kifelejtettem :D

Most még ebben a dög melegben sem megy fel 38 foknál feljebb 2-3 órás kovertálás után sem. (melóra használom többnyire)

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#38261) AssAssynn


AssAssynn
őstag

orichalcos: A legközelebbi autósboltban, barkácsboltban érdeklődj. Az ilyen helyeken általában vannak hasonló csövek. Nekem 12mm-es belsejű autósbolti van, de volt 10mm-es is. Kb. 50ft volt métere...
Amúgy a méretekről még annyit ide a végére, hogy nálam is volt olyan, hogy 10mm-es belsejű csatlakozót kértem az eladótól, s 8mm-est küldött mellé... Szóval ezúton is: ha valakinek kell 2db 8mm-es belsejű egyenes csatlakozó az írjon bátran.

AzŐsgén: Egy dupla radiátor biztos, hogy nem lesz elég a + VGA-hoz.
Pumpa kapcsán: ha most olyan pumpád van, mint amit linkeltél, akkor először szerintem próbáld ki vele, hogy hogy megy majd, elméletileg vinnie kellene, de ha mégsem, vagy ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél inkább DDC-t. Itt aprón találsz 5e Ft-ért.

helkis: dupla extrémed 45 vagy 60mm vastag?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38262) Laraxior válasza AssAssynn (#38261) üzenetére


Laraxior
titán

Én vagyok a ludas :B márhogy a "csőküldő"

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#38263) matyee


matyee
őstag

Vki nem tud segíteni lefogatás készítésben?

(#38264) helkis válasza AssAssynn (#38261) üzenetére


helkis
addikt

45mm-es xspc :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#38265) AzŐsgén válasza AssAssynn (#38261) üzenetére


AzŐsgén
tag

Két 60 mm.es dupla radi nem elég neki?! Bakker, így fűt az a kari? Azt a qrva... :Y

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#38266) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Laraxior: Ahogy olvastam ajándékba küldted a csövet, szóval: "ajándék csőnek ne nézd a belső átmérőjét". :DDD

matyee: Egy rendesebb esztergályos simán megcsinálja. Sajnos Bp.-en nem ismerek senkit.

helkis: Köszönöm szépen a választ. Jó cucc. Azért kérdeztem amúgy, mert érdeklődöm, hogy az extrém quad radiátorom elviszi-e majd a CPU+GPU(GTX 460) párost.
Igazából annak örülnék, ha a radiátor passzívan elvinné őket netezés közben, ahogy eddig a CPU-t elvitte még kisebb terhelésnél is, de van egy olyan érzésem, hogy a +GPU már sok lesz a passzív módhoz. (:

AzŐsgén: Héj, eddig nem egyetlen sima (vagy 45mm-es extrém) dupla radiátorról volt szó? ;D Két db. 60mm-es dupla radiátor már elég kell, hogy legyen!

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38267) matyee válasza AssAssynn (#38266) üzenetére


matyee
őstag

hát ez az :) én sem ismerek :)
vkinek nem kell olcsón?

(#38268) AssAssynn válasza matyee (#38267) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azért, mert nem ismersz még ne add el a blokkodat.
Ha van tervrajzod arról amilyen lefogatás kell, akkor küld el nekem levélben, s a helyi esztergályosnál megcsináltatom aztán elküldöm neked. (Persze, ha fizeted a díjat. :DDD )
Ha mindenképpen el akarod adni, akkor is írj levelet, mert érdekelne. ;D

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38269) oriic válasza Laraxior (#38262) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jaj neviccelj már, dehogy vagy ludas. :) MIután dumáltunk rájöttem hogy olcsóbban kijövök ha veszek új csövet. :) :DDD

De ez is megmarad, ha blokk cserélve lesz. :) :R

Live-Die-Respawn

(#38270) oriic válasza AssAssynn (#38261) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi reggel körbenézek akkor környéken. Vagy max elmegyek obi-ba vagy praktikerbe. :) :R

Live-Die-Respawn

(#38271) Cybertrone válasza oriic (#38270) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mindkét helyen van cső :K potom pénzért mind azon álltal azt ne feledd hogy elég merevek lesznek :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38272) AssAssynn


AssAssynn
őstag

orichalcos: Szívesen, Isten dicsőségére.
Az általad említett boltokban is szoktak lenni ilyen csövek.
Mindazonáltal Cybertrone-val nem értek egyet abban, hogy nagyon merevek lennének. Mert alapból többféle ilyen cső van, van amelyik nagyon puha és könnyen törik, de van olyan is ami kemény és sokáig lehet hajlítani.
Ami nekem van az szerintem pont jó, mert simán lehet vele kanyarokat hajlítani, mégsem törik meg, s nem mondanám rá azt sem, hogy nagyon merev lenne.
Egy szó mint száz: ilyen "autósbolti" csőből is van vagy százféle. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38273) oriic válasza Cybertrone (#38271) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyon amúgy sem lesz hajlogatva. :) :R

Live-Die-Respawn

(#38274) NaNorbert


NaNorbert
aktív tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék tőletek.
Lehet vak vagyok vagy nem jó helyen keresem (nem itt hanem az aprók közt), vga FC -t keresek.

GTX 285 EVGA gyártó. -ra.

Hiába írok gugliba kulcsszavakat vagy ide PH-ra.
Gyártó min1, de nem akarok 10.000 fölé kerekedni.

Tudom hogy nem itt a helye ennek a bejegyzésnek, de segítsetek... (ha tudtok).

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#38275) DigitXT válasza NaNorbert (#38274) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem keresed rosszul: most nincs fent ilyen blokk az aprók közt.
Én tavasszal árultam kettőt, mindkettő az általad megadott 10K
körül kelt el, ami az új árához képest fél ár alatt volt, de legalább
nem maradt rajtam az egész hóbelevanc hosszú hónapokig.:R

Egyébként az Aquatuningon vannak most akciós blokkok, kb.
50 Euro-ért (persze itt még a szállítást hozzá kell számolnod):
lehet, hogy érdemes ezekre ránézni - melyik kompatibilis, stb.
(Pl. az EK blokkok elég jók, de én nem tudom, a Classified itt
mit takar: lehet, hogy csak valami spéci NYÁK-ra megy fel.:DDD)

Mondjuk ami tuti, hogy még ezekkel is 10 fölé keverednél, de
ha lenne az apróban használtan, akkor az reális ár lenne érte.

(#38276) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#38275) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pl. az EK blokkok elég jók, de én nem tudom, a Classified itt
mit takar: lehet, hogy csak valami spéci NYÁK-ra megy fel.

Ahogy mondod. Egész pontosan csak erre a VGA-ra megy fel. :D De abból mindjárt 4-re. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38277) jones965


jones965
Modder

Megjött, egész nap készítettem fel a gépet.....

Bővebben majd a logout-os cikkemben. ;)

(#38278) AssAssynn válasza jones965 (#38277) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mik lesznek itt.... ;D

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38279) jones965 válasza AssAssynn (#38278) üzenetére


jones965
Modder

A fantáziádra bízom. ;]

(#38280) Cybertrone válasza jones965 (#38279) üzenetére


Cybertrone
veterán

A szigetelés szinte mesél ;] ;] ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38281) sg22


sg22
senior tag

sziasztok!

i7 870hez milyen blokkot ajánlanátok? ez a radi mennyire jó? alaplap+cpu+vga lenne hűtve vele.

kösz! :R

what should I do about this?!

(#38282) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Helló!

Vettem egy >ilyen< fagyállót, amire az van írva, hogy alumínium motorokhoz ajánlják. Minden blokkom réz, a radi is. Jó lesz ez a nekem?

Köszi!

(#38283) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Másik fontos kérdés: Szét akarom szedni a rendszert (ezért is vettem fagyállót) és kitakarítani. A blokkokat szét tudom szedni, de a radiátort hogy tudom kitakarítani? Lehet hogy abban is van valami lerakódás.

(#38284) szacsee válasza G.I.JOE (#38283) üzenetére


szacsee
nagyúr

Radit átfolyó vízzel át lehet mosni, ritka a lerakódás a radiátorban. A zuhanyrózsát szoktam letekerni és a radi csonkjához fogni a csövét... hideg / meleg váltással rövid időn belűl kijön a trutyi, ha van benne.
Elvileg az alu blokkos fagyállók azért kerültek forgalomba, hogy a hihetetlen fogyasztói társadalomnak gyártott alunak nevezett hulladékokat ne egye meg a becsületes fagyálló.
A 80-90-es években is egy-két autónál a vízpumpa alumíniumból volt és nem lett semmi baja, ha erősebb -30°C alatti koncentrátumot kevertél össze. Ma viszont gondolom annyira hulladék anyagból dolgoznak, vagy elvékonyítanak mindent, hogy valamit ki kellett találni az ellen, hogy egy sima mezei fagyálló ne vájjon lyukat az alkatrészekben. Rézzel is használható természetesen, bár ahogy nézem szerves vegyületeket tartalmaz....
Nem vagyok kémikus, kémia órám pedig régen volt, így nem tudom, hogy ez jót, vagy rosszat jelent a vizisperma képződésnél (mert ugye ezt akarjuk elkerülni) :D

(#38285) AssAssynn


AssAssynn
őstag

sg22: A blokk rád van bízva. A lényeg, hogy a furat LGA1156 legyen, ami -ha jól tudom- neked kell. Azért, hogy írjak is valamit: az EK-t dicsérik, a Heatkiller is jó a D-Tek-el egyetemben. ITT nézz szét, csak, hogy lásd, hogy mik vannak. Még annyi, hogy a plexi tetőset nem ajánlom!
Továbbá, az általad választott radiátor jó. Az alaplapot és a CPU-t jól elviszi majd. Viszont nem ártana tudni, hogy milyen VGA-t akarsz vizezni, mert lehet, hogy ahhoz már kevés lesz.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38286) sg22 válasza AssAssynn (#38285) üzenetére


sg22
senior tag

gtx 570 vagy inkább 6970 felé hajlok valoszinuleg. ezekre mar nemjo a tripla? mit ajánlasz akkor? :R

what should I do about this?!

(#38287) AssAssynn válasza sg22 (#38286) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ahogy így gyorsan utána néztem, úgy láttam, hogy az GTX 570-nek 220, míg a 6970-nek már 300W a TDP-je. Szóval ezek már izzadósabb VGA-k.
Hülyeséget nem akarok írni, mert nem én vagyok a téma szakija, de szerintem egy ilyen VGA, az előbb említett alaplap és CPU mellett már a tripla radiátor végéhez érne.
(Ha hülyeséget írok, úgy is jönnek mindjárt, s javítanak!)
Amúgy az is lehet egy megoldás, hogy 60mm vastag triplát veszel, vagy inkább veszel az elsőnek említett tripla mellé még egy szintén 45mm vastag dupla radiátort. Persze, csak ha el tudod helyezni. Egy másik megoldás lehet még, hogy veszel valami batár MO-RA -t, de az már túlméretezés lenne szerintem. Ami persze nem jelent rosszat.
Ez nagyban pénz kérdése is amúgy. ITT tudsz nézelődni.
Mondjuk egy ILYENNEL már jól ellennél.

Újabb szerk.: Jó példája vagyok annak, hogy egy ember milyen sok mindent ki tud felejteni. Ahogy yakuza.tora is írta a Tody blokkok is jók!

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38288) yakuza.tora válasza sg22 (#38286) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ha nem a házon belül akarod elhelyezni, akkor pl.: 4x12cm MagiCool XTREME QUAD 480 Long Radiator 15k ;)

Ha fontos az ár/érték arány, akkor Tody blokkja sem rossz választás! Acetal

570/6970: rendesen fogyasztanak és fűtenek. Főleg, ha még piszkálgatja is az ember az órajeleket... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#38289) sg22 válasza yakuza.tora (#38288) üzenetére


sg22
senior tag

igen énis ezt a a magicool radit néztem, nemhiszem hogy meglesz még mire lesz pénzem :/

what should I do about this?!

(#38290) sg22 válasza yakuza.tora (#38288) üzenetére


sg22
senior tag

tody féle acetal es extreme kozott mi a külömbség, azon kivul h 50%al drágább? (8000-12500).

illetve azon kivul milyen radi lenne jó nekem?

what should I do about this?!

(#38291) AssAssynn válasza sg22 (#38290) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az acetal az egy anyag, de amúgy extrémből is van acetal.
Az extrém Todynál azt jelenti, hogy "Szendvics felépítés mely a legnagyobb fogyasztású cpu-k hűtését is könnyedén megoldja akár túlhajtás alatt is."
Szóval az extrém az jobb mint a sima.
Radiátorból meg valószínűleg jó lenne a yakuza.tora által hirdetett is. Feltéve, ha jól eltudod helyezni. Ezeknél a nagy radiátoroknál már ez sem elhanyagolható tényező, de ha biztosra akarsz menni, vagy később még bővíteni szeretnél, akkor már nagyobbat is vehetsz. (Mint amit az előbb linkeltem.)

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38292) sg22 válasza AssAssynn (#38291) üzenetére


sg22
senior tag

ezek a radik már elég borsos árban vannak 30k+, azért kérdeztem, hogy egy quad elég lenne-e :R

what should I do about this?!

(#38293) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Bakker 7 óra szenvedés után most indítottam el a vízhűtést. 10 percig hagyom hadd menjen, eddig nem ereszt sehol sem, remélem nem is fog. Amennyit szenvedtem vele, muszáj hogy tökéletes legyen. Képek majd jönnek, akit érdekel: :D

Live-Die-Respawn

(#38294) csib41 válasza oriic (#38293) üzenetére


csib41
aktív tag

engem érdekel! (nyugi én is szenvedtem vele elég sokat és még mindig szenvedek a blokkokkal... nehezen akarnak formát ölteni sajnos :( )

(#38295) oriic válasza csib41 (#38294) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Eddig minden ok, nem csöpög, nem visít, idle a proci 33fokos, a vga 36 fokos. Tesztet kellene indítanom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#38296) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mit csesztem el srácok:

Megy a prime teszt, de ez nem túl magas hőmérséklet?

Minden alapon van gyári értékkel, kivéve a vga, az húzva van.(de alapfeszen)

Live-Die-Respawn

(#38297) oriic válasza oriic (#38296) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lemaradt a rendszerem:

[link]

Live-Die-Respawn

(#38298) AssAssynn válasza oriic (#38296) üzenetére


AssAssynn
őstag

Vízhőmérsékletet tudsz mondani?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38299) Cybertrone válasza oriic (#38297) üzenetére


Cybertrone
veterán

Egy tipla radi kevés a gpu-ra, és a cpu-ra... tuningolni ott nem igazán kellesz mert akkor melegedni fog a cpu alapon elviszi! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38300) oriic válasza AssAssynn (#38298) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, nem tudom meg mérni, nincs mivel, de a csövek és a tartály langyosak.

Most 1.5 óra prime95 teszt és 30 perc furmark extreme teszt után a vga 58fokos alapórajelen, a cpu meg 57fokos...

Cybertrone:

És ha szerzek még egy radit?(duplat-vagy triplát)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.