Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37701) Cybertrone válasza Csavez™ (#37699) üzenetére


Cybertrone
veterán

Sokallom a procid hőmérékletét... szvsz elég nagy fesszel hatod szegényt ha igaz a cpu-z-s kep és 1.488v akkor az biza szerintem sok...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37702) Csavez™ válasza Cybertrone (#37701) üzenetére


Csavez™
veterán

Miért is sok?
Prime alatt az egyik magja volt 72 C°,játékok alatt 55-60 C°,némelyik game kipörgeti rendesen,de nem megy 70 C° felé! Alapon 27-37 C°-osak a magog.
Probáltam kevesebb fesszel,de amikor beindul a 4db 480 és majdnem 100%-on pörögnek ,hibázik a proci!!
Kevesebb fesszel, kisebb órajelen stabil,de az meg kevés a 4way slihez.
Nem véletlenül annyi az annyi.

(#37703) A.tessz válasza Cybertrone (#37701) üzenetére


A.tessz
senior tag

1,48 sok? úgy érted , 24/7 re ? Vagy 1 tesztre is sok szerinted? Igen magas feszültségeken hajtják ezeket a jószágokat, 70 fok meg nem vészes, egyébként vizzel se nagyon lehet rendesen meghűteni egy 980 at, de 24/7 re simán ok a 70 fok , a gyári hűtésekkel alapon feljebb mennek stress testekben.

(#37704) Cybertrone válasza A.tessz (#37703) üzenetére


Cybertrone
veterán

32nm-rol beszélunk... majd 1.5v.ot ad neki gondolom hasznal neki...egy egy tesztre oke, de mindennapra szerintem erősen degradáló... Mellesleg 65fok fölött nem érzi jól magát a gulf... linxben esik a gflops értéke ha melegszik.
De nekem teljesen mind1 ti tudjátok! :R
Mellesleg nekem 4.4en sem ment 60 fok föle... Mintahogy a mostani se megy!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37705) Erdei88 válasza Cybertrone (#37704) üzenetére


Erdei88
veterán

Mert csak a procid hűtötted, és jóval kevesebb fesz kapott. Próbáld ki akkor fesszel mint az előtted szóló és neked is lesz olyan meleg :D

(#37706) Cybertrone válasza Erdei88 (#37705) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha olyan nagy fesz kellet volna neki nem járattam volna annyin... 1.3al vitte a 4.5ot es ott se ment 60 fokig elll kicsit másabb mint a kivesézett helyzet valóban de akkor is sokallom mind a feszt mind a hőfokokat!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37707) Csavez™ válasza Cybertrone (#37706) üzenetére


Csavez™
veterán

4,5ön megy 1,375-el,sőt még a prime is lefut alatta,de amikor kap egy ilyen extreme terhelést:
3 monitoron 6db képet vetít le full grafon,full HD-ban ,akkor bizony jön a kék képernyőcske .Szeretem a kék vizet nézni a gépemben,de nem a monitoron!
Nem azért építettem ezt a rendszert,hogy a feszek miatt sírjak,hanem hogy élvezzem!
980x extreme-es procikat sem úgy építették fel,hogy hímestojásként fognak bánni velük.
60-65 C° játékok alatt nagyon jó,főleg ilyen felbontásnál,részletességnél.
Neked biztos rengeteg tapasztalatod van vizes quad sli-s gépekben...

(#37708) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Ötletet szeretnék kérni a vizes rendszerem bővítéséhez, amiről alant látható egy kép.
Vásároltam 10 db cape cora profilt, amit elképzelésem szerint a CM690 oldalára fogok rögzíteni. Legalábbis jelenleg még ez az elképzelés, bár valószínű a 10 profil nem fér el egy oldalon és lehet nem is fogom használni mind a 10-et

A vizes rendszer 19/13-as csövezéssel:
tartály a ház hátulján kívül - D5 - HDD hűtő - cpu blokk - dual radi a ház tetejében - ismét tartály a ház hátulján kívülről a kialakítás jelenleg.

Még beszerzési fázisban van egy áramlásmérő pl. [link]

Elgondolásom szerint a radi után a házon kívülre kerülne az áramlásmérő, majd innen a cape cora-k jönnének és ezután kerülne vissza a tartályba a víz.

Mivel ez a kialakítás egy "kontár" agyszüleménye szeretném kikérni a hozzáértőbbek véleményét az elgondolásomról

read-only mode on the forum

(#37709) Cybertrone válasza Csavez™ (#37707) üzenetére


Cybertrone
veterán

Quad sli vel nincs csak sima sli vel... És gulfal persze... Am nem bántásként szántam ellensegeskedni nem kell... épitőjellegűen akatram hozzászolni! Ha zavart bocsánat!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37710) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Srácok lenne egy kérdésem mint leendő kezdő vízhűtéstulaj. :)

Lenne egy ilyen blokk a vga-ra:

A kérdésem az lenne hogy a csövet itt mi szorítja meg hogy ne eresszen? Csak simán bedugom a csatlakozókba és kész?

Sosem volt még vízhűtésem és mindent megteszek hogy ne eresszen, inkább dupla szorítást teszek rá. :DDD :B

Live-Die-Respawn

(#37711) Ghandi válasza oriic (#37710) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Csak bele kell dugni ütközésig és kész.A csövet kivülről egy gumigyürü szigeteli le,ha nincsen állandóan mozgatva a csö akkor ez is megbízható.Igaz nálam mozgatva is volt,de akkor is tartotta magát amig le nem cseréltem a blokkot.
A csö méretére figyelj! 8-as belsejü csövet gyártanak 10-es és 11-es külsö mérettel is! Ha 11-es kell bele akkor a 10-es ereszteni fogy,ha 10kell hozzá akkor a 11-ets kin-szenvedés lesz beletenni.Érdeklöd meg hogy milyen külsö méretü cső kell hozzá!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37712) AtHoS válasza oriic (#37710) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahogy nézem ez egy gyors-csatlakozó lesz és a csatlakozóba bele kell dugni a csövet. FESTO csatik pont ilyenek.

FESTO csatiknál belül van egy gumigyűrű körben, tehát az tömít illetve apró méretű kis karmok állnak ki a belső oldalfalon, melyek srégant a csatlakozó belseje felé irányulnak, így mikor beletolod a megfelelő külső átmérőjű csövet csak akkor tudod kihúzni azt a csatlakozóból, ha a csatlakozó elején lévő gyűrűt benyomod, ezáltal a kis karmokat a csatlakozó oldalfalához préseled.

Nekem volt ilyen gyorscsatis megoldású vízhűtésem és nem volt gondom szivárgással.

Mod: lassú voltam :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#37713) Ghandi válasza AtHoS (#37712) üzenetére


Ghandi
aktív tag

A lényeg hogy ugyan azt irtuk neki,nem homlok egyenest mást :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37714) csabi112 válasza oriic (#37710) üzenetére


csabi112
Modder

Ilyen gyorscsatlakozókat főként légtechnikánál használnak, ott bevált, biztonságos. A lényeg a pontos külső átmérőjű cső,ami bele való. Ugyanis ezeknél a csatiknál egy O-gyűrű tömít a cső külső falán. A csövet csak bedugod, kifelémozdulását egy belső szorító akadályozza meg. Oldásnál a bemenet elejénél lévő karimát kell benyomva tartani és ki lehet húzni a csövet. Én a gyakorlatban merev levegőcsövekkel használok ilyen csatikat, a vízhűtéshez való hajlékony, puhább anyagú csövekkel nincs tapasztalatom. De láttam már olyan vízhűtés-rendszert aminél csak ilyen csatikat használtak. Mégegyszer: a cső legyen pontosan bele való. Sok sikert!
Közben ketten is beelőztek, vannak itt szakemberek, kérem!
Még annyit: erre a csatira plusz bilincset nem lehet rakni, ahogy írtad, hogy megerősíted.

[ Szerkesztve ]

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#37715) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi mindenkinek a választ. :) :R

Live-Die-Respawn

(#37716) niklebi válasza Csavez™ (#37699) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszönöm :R a válaszodat, már kezdtem azt hinni, hogy nem válaszolsz. Gratulálok az új hőfokokhoz. Szerintem nagyon rendben vannak akkora terhelés mellett. Tudtam, hogy nem semmi egy rendszered van, ezért érdekelt hogy teljesít a dupla szivattyús tartállyal. Ezek szerint bevált. Ahogy írtam én is ilyent akarok csak D5-höz. Jó hogy írtad a tapasztalatodat a rezgéssel meg a hangjával kapcsolatban, mivel én is attól féltem hogy berezonál és átadja a háznak de így egy kicsit megnyugodtam. Én két körben gondolkodom, az egyik szivattyú csak a radiátorokban keringetné a folyadékot, a másik meg a blokkokban. Remélem beválik, de lehet én is szívok majd vele :F Ezért köszönöm, hogy leírtad a bekötéssel kapcsolatos tapasztalataidat is :R
Más nincs hátra csak gratulálni tudok, és sok sikert és játék élményt kívánok ;)

(#37717) DigitXT válasza niklebi (#37716) üzenetére


DigitXT
félisten

az egyik szivattyú csak a radiátorokban keringetné a folyadékot, a másik meg a blokkokban
És ezt konkrétan hogy képzeled el? (Elvileg lehet úgy bekötni ezt a
két tartályos cuccot, hogy két kör van, s "közös" a tartály, de szvsz
elég furcsa megoldás, akkor már inkább a sima sorba kötés, nem?)

(#37718) niklebi válasza DigitXT (#37717) üzenetére


niklebi
senior tag

Először nem két tartályos hanem egy tartályhoz 2 db szivattyú szerelhetőItt található képeken látható az egész és mivel a két szivattyúnak van külön-külön bemenő és kimenő csatlakozása is így lehetséges. A tartályon belül egy csavar kivételével pedig a két külön részt eggyé lehet tenni. Ezért gondoltam így felépíteni a rendszert.

(#37719) Whit3Rav3n válasza niklebi (#37718) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Gyakorlati haszna nem lenne de megcsináható.

(#37720) TESCO-Zsömle válasza Whit3Rav3n (#37719) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fűtési rendszereknél ezt hívják hidraulikus váltónak.

Jelen esetben a tartály úgy működik, mint egy 100%-os hatásfokú hőcserélő.

Gyakorlati haszna akkor lenne, ha a radiátornak nagyobb térfogatáram kéne (és lenne), mint a hűtőkörnek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37721) DigitXT válasza niklebi (#37718) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen, ismerem a cuccot. Ez biza két tartályos, csak egybenyitható...:DDD
(Azért ismerem - elméletben - mivel már egyszer terveztem beszerezni.)

Nem tudom, hogy pontosan mi értelme lenne a külön körnek, közösített
tartállyal, de ha tudsz érveket, ne kímélj... Mármint milyen előnye lenne
a soros bekötéssel szemben? Esetleg talán az, hogy a csak blokkokat
tartalmazó, "radiátoroktól megszabadított" körnek kisebb az ellenállása,
így nagyobb áramlás érhető el, tehát csökken a dT? (Miközben a "radis"
körben nagyjából mindegy az áramlás?) Bennem egy kérdés merül fel:
mi garantálja, hogy a két körben áramló folyadék szépen keveredni fog?

Úgy vélem, alapvetően ötféleképpen lehet "összedobni" ezt a cuccot.:D

a) 1 pumpa / 1 tartály (a másik üresen várja a későbbi bővítést)
b) 1 pumpa / 1 egybenyitott tartály (több víz a rendszerben?:DDD)
---
c) 2 pumpa / 1-1 tartály, két független kör építhető kényelmesen
d) 2 pumpa / 1-1 tartály, de sorban bekötve a tartályokat (1 kör!)
e) 2 pumpa / 1 egybenyitott tartály: két kör, közös tartály (hm?)

Szerintem ha két kör, akkor "c", ha meg a nyomás (így az térfogatáram)
növelése a cél a két pumpával, akkor "d". Hogy az "e" miért jó, nemt'om.

(#37722) Whit3Rav3n válasza DigitXT (#37721) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Annyi ellenállása nincs egy radiátornak hogy nagyobb lenne az áramlási sebesség a blokkokban 1 pumpával radi nélkül mint 2 pumpával radival.

(#37723) DigitXT válasza Whit3Rav3n (#37722) üzenetére


DigitXT
félisten

OK, viszont akkor továbbra sem értem a külön, kör közös tartály értelmét.
Szerintem ha két pumpát használ valaki egy ilyen cuccal, akkor azt azért
teszi, mert két külön kört épít kényelmesen - vagy soros kört épít, hogy a
két pumpa nyomása összeadódjon, így hatékonyabb legyen a hűtése.:R

Egyébként itt sok infót lehet olvasni a cuccról (mérési eredményekkel),
meg megtaláltam azt az ábrát is, ahol ezeket a bekötéseket részletezi.

(#37724) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#37721) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A csavar a dologban, hogy D5-öt nem érdemes se párhuzamosan, se sorosan kötni, mert mire nem elég egy D5-ös maxra tekerve? 1-es fokozaton meg olyan harmatossá válik, hogy egy 6-8V-on járatott DDC lenyomja...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37725) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#37724) üzenetére


DigitXT
félisten

Maximalistáknak nem elég. 5-ösön állítólag hangos.

A DDC tényleg marha erős, de az tényleg hangos...
6-8V-on nem megy a DDC, csak speckó szabályzó
képes levinni eleve 8V-ra a magas indítófesze miatt.

Az előbb linkelt fórumos HSZ-ből viszont lett közben
cikk is (bocs, hogy az a előbb nem azt linkeltem), a
videókat anno le is töltöttem, és hallgatóztam, hogy
milyen lenne a hangja... Nekem a DDC videomagnó
hangja nem igazán jön be. Ezért adtam el 2 DDC-t.
(1 van, de azt tudom szabályozni a Reserator XT-vel,
így az egyelőre marad: elég erős + halk is.:D De ha
két pumpában gondolkodnék - na jó, most is kettőt
használok, mert a körben bent a van a Reserator XT
gyári pumpája;] -, akkor a D5-ös verziót venném, s
mondjuk közepes fokozaton járatnám; amúgy relatív,
hogy kit milyen zaj, milyen frekin, mennyire zavar...)

(#37726) niklebi válasza DigitXT (#37721) üzenetére


niklebi
senior tag

Igazad van, nem tudom miért írtam hogy egy tartály :F Lehet azért mert egyben van a kettő! Az én egyik elképzelésem is a "d" megoldás lenne, a másik meg az "e", és az én elképzelésem az egybenyitott tartállyal az lenne, hogy a radiátorok felé dolgozó szivattyút mondjuk 3-as fokozaton hajtanám és így elvben többször fordulna meg benne a folyadék, míg a blokkok felé dolgozó szivattyú mondjuk 1-es fokozaton dolgozna. Ha jól képzelem így csökkennének a hőfokok. Vagy nem?

Szerk. Köszi a linkeket :R Majd jól átrágom magam rajta és akkor talán kialakul a végleges verzió :K

[ Szerkesztve ]

(#37727) Csavez™ válasza DigitXT (#37725) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem a "d" verziós összekötés van.A lentebb linkelt bekötési rajz szivatott meg engem,annál habzott a vizem megállás nélkül.
Hangról meg annyit ,a ventilátorom hangosabb a ház oldalán mint a 2db ddc pumpa.

(#37728) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#37725) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem volt mindkettő és nem találtam hangosnak őket. Persze nálam volt egy Raptor-X is...

Meglátásom szerint a rezgés a kulcs. Nálam egy MDF lapra volt szerelve, ami egy polcon volt.
Leírhatatlan, mennyit javított, mikor a polc és a lap közé bekerült 3 mini légrugó.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37729) Ghandi válasza DigitXT (#37725) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Ugyan igy jártam én is anno a DDC-vel.Nyugodtan ki lehet röhogni,de én még ma is Eheim pumpát használok.Eheimmel kezdtem,de egyszer rámjött ez a vegyünk erösebbet.Akkoriban a Delphi féle DDC-volt.Elöször állandóan csobogott,aztán egy napos gépforgatás után megszünt,aztán jött a habosodás,és bármit csináltam akkor is volt egy idegesítő rezonanciája ami engem nagyon zavart.
Nem tudtam megszüntetni sehogy sem,igy inkább eladtam.Pénzem akkoriban nem volt D5-re,visszakerült ismét az Eheim,mostmeg már ugy vagyok vele hogy marad is ez :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37730) DigitXT válasza Csavez™ (#37727) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondtam, hogy relatív: hangos ventilátoraid vannak.:D Btw. ott vannak a tesztben a videók, ahol kihozza, hogy egy venti képes elnyomni a pumpák hangját, ami igaz is, ha elég hangos a venti.:K Azért a dupla DDC-s és a dupla D5-ös kialakítás közt zongorázni lehet a különbséget. (Főleg a motorhangokra gondolok itt.)

TESCO-Zsömle: igen, egyrészről ha rezonál, akkor baszotthangos. De ugye ha nem tud rezonálni (pl. levegőben lóg/csövek tartják), a motorhangja akkor is idegesítő tud lenni 12V-on. 4500 rpm nem viccel. Mondom, olyan, mint egy tekerő videomagnó, csak persze annál nagyságrendekkel halkabb, de jellegében arra emlékeztet. Le kell szabályozni, hogy kellőképpen csendes legyen, az meg mint mondottam volt, nem triviális. Nekem a plus-os verziót ugyan faszán vezérli a Reserator XT, de a simákat nem tudta, ezért váltam meg tőlük. Lehet, hogy meg kéne próbálkoznom egy második plus-ost szerezni, aztán ha az is ilyen simán szabályozható, mint a mostani, akkor ezeket lehetne bepakolni a Koolance tartályba. De a videók alapján inkább a D5-ös kialakítást preferálnám, viszont ott két drága pumpát is vennem kéne. Mondjuk maga a tartály sem olcsó...

(#37731) DigitXT válasza niklebi (#37726) üzenetére


DigitXT
félisten

Pont a blokkok érzékenyebbek a térfogatáramra.
Minél lassabb a víz bennük, annál rosszabb lesz
a dT, s elég komoly különbségekre kell gondolni.
(5-10 fok, vagy akár még több - extrém esetben.)

A radi nem arról híres, hogy annál hatékonyabb,
minél többször van rajta átzavarva a víz, hanem
inkább a rajta átfújt levegőmennyiségre háklis...

Szvsz ha lényegében egy körben gondolkodsz,
csak a nagyobb térfogatáram miatt veszel 2 db
pumpát, akkor simán sorba kösd be őket.:R

(#37732) Reibek


Reibek
senior tag

Hali!
Reggel fura dolog fogadott a vízhűtésem tartályánál kb félig van a ek reservior multioption 250-es mikor felkelltem meg vmi miatt tele lett elinditottam a gépet és visszaállt az eredeti szintre ez mitől lehetséges?

(#37733) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#37730) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy itt van ez. Ha lehet hinni a második oldalon levő ábrának, akkor 12V-on az emelőmagasság 4.5m-ről 8.7-re nő tőle.

Emellett egy 50kOhm-os potival szabályozható lesz a cucc.

A végén vannak videók a zajról.

Reibek: Ha a tartály alacsonyabban van, mint a visszatérő ág, és utóbbi nincs a víz szintje alatt (pl a tartály tetejénél ömlik be), akkor leállítás után vissza tud levegősödni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37734) Whit3Rav3n válasza DigitXT (#37731) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Persze azért nagyon alacsony áramlássebesség kell már hogy 5-10 fokkal rosszabb legyen a blokk, mai blokkoknál az hogy 60l/h vagy 300l/h az áramlat kb 3 fokot számít. Szóval igazából nagyon nehéz egy olyan gyenge pumpát tenni egy átlag rendszerbe hogy tényleg komoly teljesítményvesztést eredményezzen.

(#37735) DigitXT válasza Whit3Rav3n (#37734) üzenetére


DigitXT
félisten

30 vs. 120 esetében simán megvan az 5 fok a Supreme HF-fel, sőt. Nem az ilyen extrém 300 l/h értékekre gondoltam... Szerinted egy D5 a leghalkabb fokozaton mennyit tol? Ha gyengébb, mint egy leszabályozott DDC, akkor komolyabb rendszernél tuti, hogy 60 alatt, ott meg már kezd nőni a dT. Legalábbis a tapasztalataim szerint. De biztos vannak mérési eredmények a neten grafikonokkal, stb.:R (Most mobilról nem kezdek vadászni ilyeneket.)

(#37736) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#37735) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A D5 1-esen nagyon harmatos, a DDC meg egy jobb tetővel tol 900l/h-t úgy, hogy a 4,5m is megmarad. Az alant linkelt nyákkal pedig + 2.5k-ért a DDC is vario-vá válik...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37737) Whit3Rav3n válasza DigitXT (#37735) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja de 30 az már tényleg nagyon kevés, 120l/h-t eléred egy D5-el kb 3-as fokozaton és úgy halk is marad.

(#37738) Whit3Rav3n válasza TESCO-Zsömle (#37736) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

De persze DDC 900l/h max cső meg minden nélkül érhető el ha egyáltalán, rendes vízhűtőrendszerben még csak egy blokkal meg kis radiátorral sem fogsz nagyon 300l/h fölé menni.

(#37739) TESCO-Zsömle válasza Whit3Rav3n (#37738) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt kell mondjam, nincs igazad. Nyomás terén a DDC-be iszonyatos tartalékok vannak, köszönhető a 4500-as fordulatszámnak, viszont kell az az XSPC tető, hogy a teljesítmény kiegyensúlyozott legyen.

A linkelt képen be van jelölve három ellenállás. Egy kicsi (HF) egy átlagos és egy nagy. XSPC tetővel a nagy ellenállás mellett volt 280l/h, HF esetén pedig a tetők zöme 800l/h felett teljesít.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37740) Whit3Rav3n válasza TESCO-Zsömle (#37739) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nekem van 2 Laing-em is XSPC dual top-al és folyásmérőm és rendszeresen követek vízhűtés fórumot és senkit sem láttam 800l/h közelében sem egy db laing-el egy átlag rendszerben. De nézzünk meg egy valós körülmények között készült tesztet:

Mips Fusionblock Nickel
Watercool HEATKILLER® CPU Rev3.0
ThermoChill PA140.3 - 420 Radiator
Laing DDC-1T+ / 2x Laing DDC 1T
Alphacool HF 38 Cape Cyclone 250
Aquacomputer flowmeter"high flow" G1/4
Feser 16/10

Szóval egy nem túl extrém méretű rendszer, és ezek az elért folyási sebességek, ezek tükrözik egyébként az én tapasztalataimat is meg más userek által írt mérési eredményeket is. Tehát egy átlag méretű nem túl nagy ellenállású rendszerben 200l/h körül megy egy Laing DDC.

(#37741) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Egy gyors kérdésem lene.Egy 10W-os és egy 18W-os DDC között mi a külömbség? A teljes nyák más benne,vagy "felokositható" a 10W-os 18W-osra? A lapát ugyan az mind a kettöben vagy abban is van eltérés?

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37742) Whit3Rav3n válasza Ghandi (#37741) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Egy időben fel lehetett oldani mert ugyanaz volt a 2 nyák csak 2 pontot kellett összekötni hogy 18w-os legyen a 10w-os, de az aktuális revizióban már nem lehet egyszerűen feloldani a gyengébb modellt. Egyébként vannak most már aftermarket elektronikák is laing DDC-hez amivel 7200rpm-re is fel lehet vinni a pumpát.

(#37743) Ghandi válasza Whit3Rav3n (#37742) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Értem.És szétszedés nélkül meg lehet állapítani hogy az afajta átalakítható vagy nem?
Ugyanis az eladónak nem mondhatom hogy szedje szét és nézz meg.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#37744) Whit3Rav3n válasza Ghandi (#37743) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Hát kívülről nem lehet látni, de ha pár éves és kék rotoros akkor nagyon valószínű hogy feloldható. Az újakat csak PWM szabályzásra lehet moddolni.

(#37745) Sky D. válasza DigitXT (#37723) üzenetére


Sky D.
tag

A 2 kör-nél külön hűti a VGA-kat-CPU-t, míg a másik körön a többi hardvert.

1 részt, nagy radi esetén ha a vizet 30 fok alatt tudja tartani, akkor nem fűti a CPU és /VGA(-k) után bekötőt alkatrészeket soros bekötésnél (alaplap, vinyíó-k, memória)
a másik a ha különbözik méretű a 2 ág csövezése.

az 1 db tartály csak feltöltődéshez, kiegyenlítéshez kell.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37746) DigitXT válasza Sky D. (#37745) üzenetére


DigitXT
félisten

Azt azért vágod, hogy tisztességes térfogatáram mellett egy vízhűtéses
rendszerben 2-3 fok különbség van a legmelegebb, és a leghidegebb víz
közt? Csak azért, mert nem úgy van, hogy fűti a CPU az utána bekötött
alkatrészeket: közel állandónak tekinthető a vízhőmérséklet. Ha egyben
használja a két különálló tartályt, akkor a termelt hőmennyiség mindkét
ágon meg fog jelenni, így a hőmérséklet se több, se kevesebb nem lesz,
mintha sorba lenne kötve az egész egy körbe - viszont a víz keveredése
ebben az esetben szerintem nem teljesen triviális: nem játszanék ezzel.

Különböző csővastagság meg nem tudom, hogy miért jó alternatíva, de
nekem tökmindegy! (Ki lehet próbálni többféle bekötési módszert, csak
nem árt, hogy ha van az embernek hozzá némi elméleti háttérismerete:
akkor nem lesznek irreális elvárásai a rendszerrel szemben, meg akkor
érteni is fogja a kapott - lemért, tehát gyakorlati - tapasztalatokat.:R)

---

Konkrét példa: nálam most éppen 27 fokos a gépbe belépő "hideg" víz,
és 30 fokos a kilépő "meleg" víz. Viszont az áramlás viszonylag lassú,
mivel nagyon letekert pumpákat használok a csendes működés miatt.

(Sőt, most, hogy megnézem nem viszonylag lassú, hanem k.rvalassú:
lehet, hogy leállt az egyik pumpám, vagy csak dugulásom lett megint?
Ugyanis az 1 l/min-t sem éri el, pedig ennyit tudott korábban, most kb.
0,75 l/min a mért érték, tehát 45 l/h, ami eléggé harmatos. Így is bírja,
de majd utána nézek, hogy mi a gondja, láttam már karón varjút.:R)

Ha feltekerem*, akkor ez a 3 fok különbség kb. 1 fokra csökken... Load
esetében persze lehet egy picit több különbség, hiszen akkor ráugrik a
vízre néhány 100W+ fűtőteljesítmény (CPU+VGA), de a rendszer többi
része nem úgy érzi ezt meg, hogy hirtelen 10 fokot nőtt a hőmérséklet.
Nagyon nem.:N Szépen lassan felmelegszik a víz, és beáll egy másik
egyensúlyi állapot - pl. 35 fokos átlaghőmérséklettel az idle 28 helyett.

*: lehet, hogy épp megmakkant a DDC-m, mert az áramlás az XT gyári
pumpáját idézi, és ahogy ráadom a 12V-ot, nem hallom a motorhangját.
Hallok viszont némi kotyogást, amit már néha-néha hallottam az elmúlt
napokban, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Szerintem a DDC
akar indulgatni, de nem tud, mert valami elszállt. Szépen vagyunk...:O
Még csodálkoztam is, hogy hogy a francba lehet 66 fok a legmelegebb
mag egy régebbi (2008-as) játékban (FUEL), hát akkor ezért: lassú víz!

Na lehet, hogy ebből (jövő hónapban) egy dupla D5-ös RP-452X2 lesz.

(#37747) Reibek


Reibek
senior tag

Hali segítsetek légyszi ha tudtok!
Reggel óta nem találom a hibát! A jelenség:
Megy a vízhűtés, majd mikor kikapcsolom 5 perc után már láthatóan megemelkedik a tartályba a vízszint. Így van összerakva kb 2 hónapja eddig nem jelentkezett a hiba.
Én ahogy látom a radiátornál levegősödik le a cucc. Elképzelhető hogy lukas? A víz nem szivárog se a radiból se máshonnan tartályon, blokkokon repedés nem látható.
Továbbá mikor megy a gép huzamosabb ideig akkor is kb 10 percenként a radiból levegő jön és folyamatosan kinlodik a légtelenítéssel.
Készítettem egy Videót a híbáról így látható a rendszer is hátha ott a hiba hogy vmi nem jól van bekötve.

(#37748) shteer válasza Reibek (#37747) üzenetére


shteer
titán

a szivattyú a tartályból szívja a vizet?

tehát a körbe úgy van bekötve, h radi>tartály>szivattyú>blokkok ?

..szerintem jónak tűnik

(#37749) jones965 válasza Reibek (#37747) üzenetére


jones965
Modder

Ezzel az elrendezéssel nagy valószínűség szerint mindíg visszalevegősödik a rendszered, de ezt korábban TESCO-zsömle már leírta.
Több folyadékot kellene a tartályba betölteni, ráadásul jó lenne látni az egész gép csövezését, mert az is sok mindent elárulna. Ha jól látom, a szivattyú közvetlenül a triplaradiba nyomja a vizet, majd onnan a tartályba és utánna a blokkok?

Mod: csak érdekesség képpen. :B

[ Szerkesztve ]

(#37750) Cybertrone válasza DigitXT (#37746) üzenetére


Cybertrone
veterán

Uhhhhh ti nem szarral gurigáztok:R... Ehhez képest az én kis vizem semmi... de még a napokban érkező házkompatibilis vizem se ér a nyomotokba XD... Nem baj egy DDC Plus adott a tobbit meg megtudjatok... csak procira tervezek valami marad a mostani home made cuccbol a tobbi érkezőben van! Kepek lesznek es velemenyeket is kerek majd! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.