Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38451) DigitXT válasza tajcsi (#38449) üzenetére


DigitXT
félisten

Tedd azt. Tegyél mellé egy mérőszalagot is az egyértelműség kedvéért.:K

NaNorbert: igen. Ha ahhoz vesz csövet, akkor az ereszteni fog.
Bilincselnie kell, akkor talán nem, de akkor már nem jobb eleve
olyan csövet venni, ami az adott csatihoz való (és nem ereszt)?

Azért ez (csőméretek, csatlakozók) még nem rocket science.:D

[ Szerkesztve ]

(#38452) jones965 válasza tajcsi (#38446) üzenetére


jones965
Modder

A fogalmazásodat vedd a fórum szabályaihoz illeszkedő stílusba, mert különben nem sokáig fogsz ide írogatni. :(((

(#38453) NaNorbert válasza jones965 (#38452) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Szomorú hogy ilyen dolgokhoz kell folyamodni.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#38454) ThodEE válasza oriic (#38444) üzenetére


ThodEE
őstag

Jól:D

Inkább VGAra költöttem mint "vastagabb" házra:P ;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38455) sinya85 válasza tajcsi (#38446) üzenetére


sinya85
senior tag

45 fok számold ki, 15mm

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#38456) AssAssynn


AssAssynn
őstag

sg22: Nekem is tud ingyen szerezni? :DDD

tajcsi: A képen az a rész, amit írtál nem számít, csak a 10, meg a 13-as rész, ebből következtethető, hogy 10/13-as csőhöz való.
A csatlakozódhoz viszont tuti, hogy 13-as belsejű csövet vegyél, ne 10-est. A 13/19, ahogy beszéltük jó lenne. Főleg, hogy a 10-11mm-es belső átmérőjű csövedet alig tudtad feltenni. Igazából még jó, hogy az felfért, mert legalább ebből látszik, hogy a 13 is felfog, s az még könnyebben, viszont laza sem lesz.
45 fokosból valami ILYEN kellene, de nézd meg, hogy elférne-e, mert ezek nagy helyet foglalnak (mivel hollandus), illetve jó lenne tudni, hogy mekkora a belső átmérője, mert ezek a 45 fokos hollandusok nagyon leszűkölnek. (6mm-re is akár.)
Egyenes csatlakozóból meg szerintem próbálj még olyat szerezni, mint amilyened van, feltéve, hogy azon valóban negyed colos a menet (mint ahogyan arra DigitXT fórumtárs felhívta a figyelmet).

(Miközben írtam, párak hozzászólása már meg is érkezett, szóval lehet van ami ismétlés. Bocsi.)

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38457) sg22


sg22
senior tag

na, megjöttek a képek, énis most néztem meg őket. ezekkel lehet valamit kezdeni? nemértek hozzá azért kérdem.

album

what should I do about this?!

(#38458) AssAssynn válasza sg22 (#38457) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az első kérdés, hogy eresztenek-e, vagy tökéletesen üzemelnek?
Amúgy elég sűrűn vannak a lamellák, amit jót jelent. Mondjuk az még kérdéses, hogy erre hogy lehet ráoktrojálni a saját csatlakozóidat.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38459) sg22 válasza AssAssynn (#38458) üzenetére


sg22
senior tag

aztmondta h tökéletes állapotban van az esztétikai hibákon felül, nem ereszt sehol

szerk: es hogy 2 centis a csatlakozója (ahova a csövet kell dugni)
nincs valami átalakito hozzá?

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#38460) csib41 válasza sg22 (#38442) üzenetére


csib41
aktív tag

procim passzívan 4ghzen 80fokra felkúszik prime alatt ha meleg van a szobában.
játék alatt a legmagasabb hőmérsékletű mag 64fok amikor betölti a pályát stb játék közben meg 52fok körül mozog
counter strike 1.6 62fok max
viszont játék vagy egyéb terhelés után nehezen áll vissza a 40fok alatti idle hőmérséklet.
Ezért szeretnék egy hasonló radit pluszba.
21.én jön meg a 4db 230as ventillátorom amit ráfabrikálok majd egy 2órás tesztről töltök fel képet. Bár gyanítom nem lesz álom hőfok a saját házi blokkomtól. De sebaj csinálok még 3 blokkot hasonló méretben szal majd kitesztelem melyik mit tud.
38459: csináld magad módszer vékonyabb cső 2komponensű ragasztó:)

[ Szerkesztve ]

(#38461) Razermazer válasza sg22 (#38457) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát ebből a kettőből lehet csinálni egy quad radit, aztán meglátod milyen hatásfokkal üzemelnek. Viszont nekem kicsit sűrű a lamellázata, annyira nem lesz jó ha rá is raksz ventit passzívba kéne megnézni mit tud. Ezért autóba való biztos fűtőradi volt, oda ez a kialakítás tökéletes. Mivel ingyen van használd.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38462) AssAssynn válasza sg22 (#38459) üzenetére


AssAssynn
őstag

Átalakítót lehet csináltatni. (:
Valószínűleg hegeszteni, forrasztani kell majd hozzá.

Razermazer: Quad radiátort? Szerintem ennek egy oldalára vagy 6db 12cm-es ventilátor felfér. Bár azért jó lenne tudni a pontos méreteit.
Látom közben csib41 hozzászólását a méretekkel kapcsolatban. Rossz volt a viszonyítási pontom. :B

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38463) csib41 válasza sg22 (#38457) üzenetére


csib41
aktív tag

gondolom a méretei közel 140x230x40
passzívban biztos nem lesz jó mert túl sűrű a lamellája (3db van itthon tudom) a ventillátor meg leszabályozva sose fogja áttolni rajta a levegőt vagy csak nagyon kis mértékben.
Nekem ami most van motorhűtőm annak van a lamellái közt 1mm hézag és a 12v-ról járatott 120as ventim alig tolta át rajta a levegőt. Nem csúcsventi aláírom de elég komolyan tolja a levegőt.
Ezért akarok egy másik motorhűtőt amit "szendvicsben" használnék (radi venti radi).
Nem tudjátok mekkora hőt termel egy 1.4es motor? Lehet elég lesz ez magába is a komplett rendszerhez.

hazudtam 4db van itthon :B csak az sárgaréz és kialakítás szerint teljesen máshogy néz ki
(nem nyújtott annyira 180x190x50 és itt a lamellák közt kering a víz nem csövekben)

[ Szerkesztve ]

(#38464) csib41 válasza AssAssynn (#38462) üzenetére


csib41
aktív tag

műanyag csonk egyiket se lehet vele :P

(#38465) AssAssynn válasza csib41 (#38464) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem muszáj magát a csonkot forrasztani. Lehetne csinálni hozzá egy átalakítós csatlakozót, aminek az egyik vége olyan, hogy rátud szorulni a radiátor 2cm-es csatlakozójára, míg a másik része már egy negyed colos darab. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38466) sg22 válasza AssAssynn (#38465) üzenetére


sg22
senior tag

igen enis erre gondoltam

szerk: igen a méretei valami ilyesmi amit te mondtal csib

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#38467) csib41 válasza AssAssynn (#38465) üzenetére


csib41
aktív tag

én egyszerűbben oldottam meg. kerestem műanyag csöveket amibe a 14es csövem(csonkok) szorulnak meg arra a csőre is ami abba szorul (és így tovább) majd egy kis ragacs 1 nap száradás (leguncsibb rész mert már viszonylag kész de kipróbálnád és nemlehet:DDD) és kész is a "remekmű" :DDD

(#38468) AssAssynn válasza sg22 (#38466) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ingyen van, szóval hozd el mindkettőt. (:
Kezdetben elég lesz. A radiátoraid már megvannak. Hozd össze a rendszered, építsd be, próbáld ki. Nézz eredményeket, lehet passzívan is elegek lesznek ahhoz amihez neked kell.
(Nem olvastam vissza az összes hozzászólásodat. :B )

csib41: Az sem rossz megoldás, bár nem a legbiztonságosabb. (:
Mondjuk, ha a házon kívül van a radiátor, akkor túlélhető egy elfolyás.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38469) sg22 válasza AssAssynn (#38468) üzenetére


sg22
senior tag

vga alaplap cpura kell, de passzivban szerintem erre nem lesz elég. inkább lehet eladom, és veszek egy quad radit majd

what should I do about this?!

(#38470) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Waterchill pumpám van. Alaplapi usbre rákötöm és a gép nem indul el :S gigabyte 790fxes lapom van.

10es csövet honnét lehet szerezni? Subcoolingon kívül. Esetleg ha lesz tömeges rendelés kinél lehet becsatlakozni? Gazdaboltban van 10es cső csak az nem elég rugalmas és méretpontos, a gyorscsatis rendszer nem szereti.

Átfolyás jelzőt v érzékelőt házilag hogy lehet csinálni vagy olcsón szerezni?

(#38471) AssAssynn válasza sg22 (#38469) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igaz, igaz, a VGA-k jól fűtenek. Viszont egy próbát lehet, hogy megér, én kipróbálnám, hogy hogy muzsikálnak. (: Maximum feléjük fordítasz egy hasonló ventilátort.
Azért is mondom ezt, mert nem tudom, hogy mennyiért tudnád eladni őket, de a quad radiátorra nem biztos, hogy futná az értük kapott pénzből.

Dr V: Csöveket még INNEN is tudsz szerezni.
A pumpáról annyit, hogy vagy baja van, vagy a tápnak nem tetszik valami. De ezek csak találgatások, fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38472) sg22 válasza AssAssynn (#38471) üzenetére


sg22
senior tag

nincs még rendszerem, mostanában szeretnék osszerakni egyet. nem ebből szeretnék egy quad radit venni. csak ha már ingyen odaadja és valakinek kell, akkor lehet eladom. nem volt még vizhűtésem, és nem akarok ilyennel kezdeni, amit egyből szerelgetni forraszgatni kell, mert nemértek hozzá. ha értenék hozzá biztos neki állnék, mert imádom a barkácsolást :)

what should I do about this?!

(#38473) csib41 válasza Dr V (#38470) üzenetére


csib41
aktív tag

Az usb képes annyi áramot szolgáltatni, hogy egy pumpát indítson?
Én amit autós-mindenes boltban vettem 12es csövet 2mmes fallal, amit ha meghajtok a majdani legkisebb szakaszra (kb 6-8cm) csak minimálisan törik meg. Majd 3-4 fehér kábelkötegelő és jó lesz az alapon úgy fogom használni.
átfolyásjelzőt az aprón találtam 1000ftért (tegnap este) szerintem még megvan. elektronika boltban érdeklődtem én is, hogy mennyibe lenne csinálni egyet csak 14e lett volna + még progit is írhattam volna. Bár ez a ventivezérlés miatt lett volna :(

(#38474) NaNorbert


NaNorbert
aktív tag

Ezt nézzétek meg.
Valaki tud ezen segíteni?

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#38475) AssAssynn válasza NaNorbert (#38474) üzenetére


AssAssynn
őstag

"Hoppá... itt nincs semmi. Vagy nincs hozzáférési jogosultsága ezekhez a fotókhoz, vagy a fotók nincsenek ezen az internetcímen. Ha hozzáférési jogosultságot szeretne kapni, forduljon közvetlenül a tulajdonoshoz."

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38476) jones965 válasza NaNorbert (#38474) üzenetére


jones965
Modder

Én megnéztem az albumot, de nem értem mi a gond?

(#38477) NaNorbert válasza jones965 (#38476) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Picit ki van törve a csati a radiátorból... Nézd meg jobban. Valami ötlet hogy tudjam még használni?

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#38478) csib41 válasza NaNorbert (#38477) üzenetére


csib41
aktív tag

ha réz akkor forrasztani lehet. nem a legszebb de egy kis fekete festékszóró és vadonás új :DDD

(#38479) NaNorbert válasza csib41 (#38478) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

De nem réz mint ahogy láthatod a képeket.
A Réz : Sárga vagy vörös színű, viszont ez szürke. Vagyis kizárásos alapon vagy Vas vagy alumínium.
De ez nagyon könnyű vagyis a vasat kizárhatjuk.
Mi marad?

Alumínium.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#38480) NaNorbert válasza NaNorbert (#38479) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Itt vannak a képek képfeltöltésre feltöltve.:
1kép
2kép
3kép

AssAssynn
Az előző albumot is megosztottam.

[ Szerkesztve ]

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#38481) laccczka válasza sg22 (#38459) üzenetére


laccczka
tag

Ugyanilyen radi ment nálam másfél évet. Szerettem.
A csatlakozás a következő módon lett megoldva.

Viszont vigyázz arra, hogy ezek aluradik és a rézblokkokkal egy rendszerben képesek kilyukadni. Tapasztalat. Mondjuk erre találták ki az anticorro-t.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#38482) csib41 válasza NaNorbert (#38479) üzenetére


csib41
aktív tag

mást nem tudok javasolni csak a 2komponensű ragasztót

(#38483) turho válasza csib41 (#38482) üzenetére


turho
őstag

lehetpont hasonló gondom lesz, nekem beválet az Uverapid20 és Uverapid5 ilyen célra...előtte zsírtalanítás, esetleg finom megcsiszolás, 24 óra pihentetés.

(#38484) csib41


csib41
aktív tag

Viszont vigyázz arra, hogy ezek aluradik és a rézblokkokkal egy rendszerben képesek kilyukadni. Tapasztalat. Mondjuk erre találták ki az anticorro-t.

elméletben a fagyálló is korróziógátlós. Legalábbis az enyém címkéjén van írva.
Idézem:
"Kiváló védelmet nyújt a fagy, korrózió és a túlmelegedés ellen -35fok ig".
Lenyelve ártalmas. Amikor először bontottam meg a vizes rendszerem és ne mondom én kifújkálom belőle a maradékot alapon kevéske került a számba is. Viszont illatos és finom ízű kár h ki kellett köpni, pedig megittam volna simán:DDD kb. mint egy híg málnaszörp és a szín is stimmel.:DDD

38483: én is alkalmaztam már ilyen téren. Kemény felületre tökéletes(próbáltam egy flakont megragasztani vele csak amikor rádugtam volna a csövet elvált a felülettől -> kemény ételhordószerű műanyagdoboz: gond megszűnt. Fél éve nem használom semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#38485) AssAssynn válasza NaNorbert (#38480) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ajj, ez csúnyán letört. :S
Ha jól tudom, az alumíniumot lehet forrasztóónnal forrasztani. A helyi víz-gáz szerelő lehet megtudja neked csinálni.

sg22: Írták a többiek, hogy az alumínium radiátor össze tud veszni a vörösrézzel.
Ez igaz, tehát neked is rózsaszín fagyállót + ioncserélt vizet kell hűtőfolyadékként használnod.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38486) csib41 válasza AssAssynn (#38485) üzenetére


csib41
aktív tag

régebben amikor csináltam volna a blokkomat megpróbáltuk megforrasztani. fél óra szenvedés után rájöttünk, hogy lehetetlen. Rézre tökéletesen tapad az ón emiatt megfontolom még hogy réz vagy alu blokkot használjak.

(#38487) AssAssynn válasza csib41 (#38486) üzenetére


AssAssynn
őstag

Sajnos én magam nem értek ehhez, viszont édesapám jóba van a helyi víz-gáz fűtésszerelővel, s vele már több ilyen alumínium dolgot megcsináltak. Nem voltam ott, így nem tudom pontosan, hogy hogy csinálták, de mintha alumínium hegesztővel csinálták volna.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38488) gabyka válasza AssAssynn (#38487) üzenetére


gabyka
aktív tag

Lehet alumíniumot forrasztani de csak lánggal és nagyon drága a folyasztószer...egyszerűen nemnagyon éri meg...

(#38489) csib41 válasza AssAssynn (#38487) üzenetére


csib41
aktív tag

AVI hegesztővel volt az szerintem. Bár mi az egyszerűbb megoldást választottuk a láng helyett. Villanyrezsó bekapcs blokk rá és vár. Mikor hozzányomtuk olvadt megfele rajta a cin de ezzel a lendülettel gyöngyözve le is csobogott róla. De legalább haverom égette meg az ujját nem én:DDD

(#38490) gabyka válasza csib41 (#38489) üzenetére


gabyka
aktív tag

Az is működik ("AVI"), de függ az anyagok (alu) összetétlétől is...mondjuk én nem vagyok szakértő, de dolgoztam ilyennel (is) foglalkozó cégnél, láttam miket szenvedtek néha. Ami bztos, hogy iszonyú hamar oxidálódik az alu és emiatt nem egyszerű hegeszteni/forrasztani. Hagyományos 'cin'-nel meg lehetetlen...

(#38491) AssAssynn


AssAssynn
őstag

gabyka ; csib41: Mondom, ehhez annyira nem értek, csak írtam neki, hogy lehetséges a javítás is. :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38492) tajcsi válasza jones965 (#38452) üzenetére


tajcsi
senior tag

amilyen volt a hozzámszólás, ugyanolyan hangnemű a válasz is. :R Ez gondolom azért nem baj. Képek hamarosan, beromlott a fótómasinám...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38493) DigitXT válasza tajcsi (#38492) üzenetére


DigitXT
félisten

amilyen volt a hozzámszólás, ugyanolyan hangnemű a válasz is
Ezt azért durván sértőnek érzem - ha nem haragszol. De lesz*rom,
mert ordas nagy hazugságokkal nem érdemes vitatkozni... Én már
segítettem neked eleget: innentől rakd össze magadnak az infókat.
(Vagy barkochbázz tovább más fórumtársakkal: nekem mindegy...)

[ Szerkesztve ]

(#38494) tajcsi


tajcsi
senior tag

Íme a kép. Ilyen csatikat kaptam. azoka vékony nyakú csatik jöttek a Laing D5-el.

KÉP

DigitXT

Gondolom itt a tökömből kiszopjam részre gondoltak, ezért írtam énis úgy :D Persze, nem haragszom. ;)
Ordas nagy hazugságok???Ezt most nem értem??

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38495) tajcsi válasza DigitXT (#38493) üzenetére


tajcsi
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38496) AtHoS válasza #16939776 (#38447) üzenetére


AtHoS
nagyúr

6/4"-os csatlakozó? Affene :(((

read-only mode on the forum

(#38497) velizare


velizare
nagyúr

sziasztok,

hülye kérdés #23456...
mennyi hőt tárol a vízhűtés?
a kérdésfeltevés indoklása: egy elég kis helyre vagyok most bezsúfolva, és a gépem nagyon felfűti a szobát. alaphelyzetben nem raknék vizet egy e8400+ati4850 kombóra, de hát szükség törvényt bont. a radit sem tudom kivezetni (mármint helyiségen kívülre).
sajnos nem tudom a helyiséget átalakítani, hogy szellőzzön, kár a gőzért.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#38498) csib41 válasza velizare (#38497) üzenetére


csib41
aktív tag

Mit értesz azon, hogy tárol? A vízhűtés lényege tudtommal a dizájn és egyéb pozitívumok mellett a nagyobb hőleadó felület által nyert teljesítménynövekedés, amit igény szerint, de ajánlott a gépházon kívülre elhelyezni, nehogy felfűtse a ház belső terét. A szobát ugyan úgy fel fogja fűteni csak a hőátadás a környezetnek nem a léghűtőkkel, hanem a radiátorokkal történik.

(#38499) csib41


csib41
aktív tag

hűtőtömítő folyadékról valami véleménye van esetleg valakinek?[link]

(#38500) ---Lasali--- válasza csib41 (#38499) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ilyet beleöntenél a pc vízhűtésbe szerintem ott kezdődne a dolog hogy a szivattyú úgy beállna mint a gerely, a blokkhoz meg hívhatnád a womát :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.