Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38651) helkis válasza MontyCrew (#38649) üzenetére


helkis
addikt

én speciel öngyújtóval szoktam a nehéz eseteket megoldani.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#38652) oriic válasza helkis (#38651) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Múltkor én is azzal oldottam meg. Kis szőr égetés mellett. :DDD

Live-Die-Respawn

(#38653) MontyCrew válasza djcsefa (#38650) üzenetére


MontyCrew
senior tag

a viccet félretéve, jól sikerült, leszedni sem lenne könnyű ahogy észrevettem, nemhittem, hogy felmegy rá egyeltalán, mert csati legkisebb átmérőjére sem csúszott fel, oda is erőszakítani kellett...:D

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38654) djcsefa válasza MontyCrew (#38653) üzenetére


djcsefa
tag

:C ...az eredménya lényeg!!!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38655) MontyCrew válasza djcsefa (#38654) üzenetére


MontyCrew
senior tag

most azon gondolkodom, hogy érdemes e lecserélni a reserator 2-t egy aktív vízhűtésre, mert végülis meg vagyok vele elégedve... csak vonzz a triplaradi nagy pumpa, plexi tartály nagyon...:D bár a legjobban a tartály, iszonyat nagy dizájn elem is egyben

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38656) djcsefa válasza MontyCrew (#38655) üzenetére


djcsefa
tag

ez csak rajtad múlik: mit szeretnél, milyen az ízlésed, h mennyire vagy megelégedve, mennyi pénzedvan rá...

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38657) MontyCrew válasza djcsefa (#38656) üzenetére


MontyCrew
senior tag

jaja, tetszik amúgy ez a reserator2, csak nagy, és nem férek el, meg már meg is lenne a helye az aktívnak és lenne lehetőségem venni is,, pumpával, csak egy tartályt kellene valahogy összespórolni, úgy h a reserator2 még nálam van, nem tudom mennyiért lehetne eladni...

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38658) djcsefa válasza MontyCrew (#38657) üzenetére


djcsefa
tag

valami képa gépről??? :U

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38659) DigitXT válasza MontyCrew (#38644) üzenetére


DigitXT
félisten

Ereszteni biztos nem fog.:) Nekem is baromi nehezen mentek fel a HF csatikra a 9.5mm belsejű csövek, azóta inkább a hollandis megoldásban gondolkodom (ha cserélni kellene, meg pl. ilyen derékszögű csati is van már pár a rendszerben).

(#38660) MontyCrew válasza djcsefa (#38658) üzenetére


MontyCrew
senior tag

attól még nagyon messze van a rendszer, hogy képet merjek mutatni:D majd nyár végére talán talán:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38661) TESCO-Zsömle válasza MontyCrew (#38660) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A munkafolyamat stációit is jó látni. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38662) djcsefa válasza TESCO-Zsömle (#38661) üzenetére


djcsefa
tag

:K így van!!! :K

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38663) MontyCrew válasza TESCO-Zsömle (#38661) üzenetére


MontyCrew
senior tag

najó,, Most perpill ÍGYnéz ki.
Sharkoon AL2 MicroATXes ház, Asrock alaplap, es most kerül lecserélésre, amit egy 890GXM-G65 lap fog váltani, hogy az x2esemet 4magosíthassam és tudjam tuningolgatni, remélhetőleg, ha a 6870 egy zern gpublokkot kap, akkor az alaplapi csipet is tudom majd vízzel hűteni, most ez az elsödleges cél, amit a reserator 2vel szeretnék véghez is vinni, ha ez befuccsolna valamiért, esetleg a reserator nem bírja, egy +radit és egy + pumpát iktatnák a rendszerbe, a teli oldallapot pedig majd szépen lézerrel kivágatom, és kap egy sötétített plexit, hogy ne bökje a fény a szemet, de mégis be lehessen kukucskálni:) remélhetőleg a kék ventiket sikerül majd zöldre kicserélni, van a tápban egy kék venti, a ház elejében egy kissebb, illetve a 6870 alatt lesz egy végleges venti, ez sztem ne világítson:D amint a lap meglesz, a jobb oldalon látható csúnya kábeleket elvezetem, valamint a gép hátulján valahogy a csöveket is szépen ki kellene vezetni, nem ilyen trágya módon mint ahogyan most van, ehhez vennem kéne épp oylan gumigyűrűt ami jó lenne, és a hűtőfolyadékot is zöld színűre cserélném, ami uv aktív, a neont meg még nemtudom hova helyezem, nagyon szűkös a hely, azért még +1 pont a reseratornak, mert a géptől távol végzi a dolgát:) Röviden ennyi a terv:D

Kérdés: A reseratorban levő 300l/h s pumpa elvileg elegendőnek kell lennie a cpu gpu alaplap rendes ellátásához? illetve ha mégsem, ebben a szerkezetben cserélhető a pumpa nagyobbra? vagy egy sima vagy duplaradit felfogatnék az oldalára ha nem bírná, de akkor egy pumpát mindneképpen kéne szerezni,, így meg lehet hogy jobban járnék egy triplaradival és egy ddc pumpával.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38664) djcsefa válasza MontyCrew (#38663) üzenetére


djcsefa
tag

úgy láttom lesz még vele munka. Remélem meghozza a gyümölcsét!!! a "reserator" szó alatt reservoir-t értettél , gondolom??!!

[ Szerkesztve ]

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38665) MontyCrew válasza djcsefa (#38664) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Reserator alatt EZT értem ;)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38666) djcsefa válasza MontyCrew (#38665) üzenetére


djcsefa
tag

így már világos!!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38667) HalasKYO válasza MontyCrew (#38632) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Tudtommal a régi DFI ken volt ilyen és ott úgy csinálták,hogy a chipset blokknak a csatlakozóik kitették a blokk egyik felére...
ÍGY
[link]

De ha megkérded Tody mestert szerintem ő is tud olyant csinálni neked, hogy ki van téve a hütőblokk a hővezető lelmez egyik felére. Így lesz egy HF blokk ami elfér, mégis megfelelő hütést ad..
tody blokkok
Remélem tudtam segíteni.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#38668) MontyCrew válasza HalasKYO (#38667) üzenetére


MontyCrew
senior tag

az az első igen szépen néz ki... majd meglátjuk, végül egy m5a88 m lapom lett, majd kíváncsi leszek h mennyit fog majd a procin, meg változnak e a hőfokok, mert most ebben az asrockban nem működik a CnQ,, remélem jobb lapban működik majd az energiatakarékos dolga...

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38669) csib41


csib41
aktív tag

fetekre, chipsetre elég egy kisebb teljesítményű blokk? tudtommal nem termelnek "szinte" hőt.

(#38670) TaaT válasza csib41 (#38669) üzenetére


TaaT
veterán

"tudtommal nem termelnek "szinte" hőt."

akkor vizezni sem érdemes őket :U

bár haver Rampage Extreme északi hídja kicsi tuningnál simán 80-90fok volt léggel :C

Give them hell Ukraine!

(#38671) csib41 válasza TaaT (#38670) üzenetére


csib41
aktív tag

ezt azért kérdeztem, mert a procira gyenge a házilag készített blokkom, de chipsetre alapból kis bordát rakott a gyártó így feltételezem arra elég lenne.

"akkor vizezni sem érdemes őket" -> jobban tetszene ha több cső lenne a gépben és a stabilitást is növelné gondolom.

Az élettartam és egyéb butaságok annyira nem érdekelnek, mert nem 20 évig használnám csak 3-4.

(#38672) madaraszf válasza csib41 (#38671) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. Már egy ideje olvasgatok így vízhűtés terén, én is most álltam neki összerakni egyet. Ami infót eddig össze tudtam halászni abban is szó volt a chipset hűtéséről és ott azt mondták, hogy "termel hőt rendesen, de kicsi a hőleadó felülete ezért elég neki a kisebb-gyengébb blokk is".

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38673) madaraszf válasza csib41 (#38671) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Csak egy tipp! Ha több csövet szeretnél ajánlom a HDD vizezését. Nekem tetszi és nagyon mutatós is!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38674) Cybertrone válasza TaaT (#38670) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szomoru hogy 90 fokos volt az se normalis...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38675) csib41 válasza madaraszf (#38672) üzenetére


csib41
aktív tag

Ha a házi blokkom 3.5ghzn képes bő 70 fok alatt tartani (1-1.5 óra prime) akkor elboldogul a chipsettel is (legalábbis szerintem).
A hdd vizezése az utolsó állomás lenne a gondolatbeli vizes lépcsőimen.

(#38676) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok

Tud valaki olyan tippet adni, hogy hogy tudom kideríteni a pumpámról hogy 1T vagy 1T plusz os a gép szétszedése nélkül, igazából kitudom mérni mennyi áramot vesz fel ha szétszedem de lusta vagyok :S

Fordulatszámát látom everestbe, az gondolom kevés :F

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38677) TESCO-Zsömle válasza ThodEE (#38676) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha lusta vagy, semmit se tudsz megcsinálni, de a fordulatszám is elég, a plus ugyanis többet pörög.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38678) ThodEE válasza TESCO-Zsömle (#38677) üzenetére


ThodEE
őstag

Csak jön valaki pluszossal és megmondja hogy többet forog e 3600nél az övé :D

Köszi szépen:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38679) jones965 válasza ThodEE (#38678) üzenetére


jones965
Modder

A pluszos 4500 rpm-es.

(#38680) ThodEE válasza jones965 (#38679) üzenetére


ThodEE
őstag

köszönöm szépen :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38681) madaraszf válasza csib41 (#38675) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. Persze, hogy elboldogul. "Csodát" fog művelni abban biztos lehetsz. :C A HDD csak egy ötlet volt a több csőhöz és persze egyszerű a felszerelése. :U

Jó munkát kívánok hozzá és sok sikert! Az alapokat már én is beszereztem, még 1-2 dolog és jön a szerelés!!!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38682) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Ha már itt vagyok megkérdezném a véleményeteket kinézet és praktikusság terén!! Vettem egy ilyen tartályt és azon gondolkodom hová tegyem egy ilyen kecón. A szivattyú hátul a táp mellett lesz az alaplapi tálca alatt, a prociblokk szerintem egyértelmű :B, a hóleadó radinak csináltatok távtartót és a gép jobb oldalán lévő lyukacsos takarólemezre fog kerülni. Aki megnézte gondolom kapásból arra gondolt amire én! A tartály a másik oldali takarólemezre kerülhetne még jól is mutatna. Viszont ez kiegyenlítő tartályként fog üzemelni, ezért szeretném ha a hűtésrendszer legmagasabb pontján lenne. A legutóbbi megállapítás az volt, hogy jó helyen lenne a nagy ventire (annak tetejére fektetve) felszerelve, mert az még valamennyire hűtené is.
Ha esetleg van kedve valakinek ránézni, szívesen várom az ötleteket.

üdv.

Feri

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38683) jones965 válasza madaraszf (#38682) üzenetére


jones965
Modder

Tetszik ez a "ház", korábban nekem is tervbe volt hasonló építése.
Kiváncsi leszek, mit hozol ki belőle vízhűtéssel.
A radiátort én ha elfér, a vázszerkezeten belül helyezném el.

(#38684) sinya85 válasza madaraszf (#38682) üzenetére


sinya85
senior tag

szerintem nem fontos a legmagasabb pontra tenni nekem is a radiátor alatt van a tartály

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#38685) madaraszf válasza jones965 (#38683) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. Köszönöm. Aház nagyon szuper, több mint 2 évig keresgéltem mire találtam egyet elfogadható árban. Most érkezett meg a pumpám és pont elfér a táp mellett hátul a házban :C . A radiátort sehogy nem tudom a házba betenni sajnos. Egy tripla slim-en gondolkodom, hogy ne legyen túl széles. Ahogy megálmodtam mutatós lesz! :K

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38686) MontyCrew válasza madaraszf (#38682) üzenetére


MontyCrew
senior tag

de dúúrva az a ház,, én is gondolkodtam hasonlón, én a cm test lab házat lestem ki, csak a vganak nicns fix lefogatási pontja, így nem próbáltam be :N

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38687) madaraszf válasza sinya85 (#38684) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Láttam már én is pár olyan megoldást, ahol a radi alatt volt a tartály, de.... nem tudom azért mégis csak kiegyenlítő tartályról beszélünk.. Nekem így tűnik a legbiztonságosabbnak és a legésszerűbbnek.

De nagyon szépen köszönöm, a megjegyzést... :R még akármi is lehet...... :Y

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38688) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

hello,

kezdő vagyok és csak segítséget kérnék:

van egy radim 8mmes menet van rajta. És kellene 4 ilyen csatlakozó a másik végén meg minél nagyobb cső menjen rá de egy 10-esem van leszűkíteni még letudom:) csak hát igényeim azok vannakXD

[ Szerkesztve ]

(#38689) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Még annyit hozzá tennék, hogy a házból az alaplai tálca (végül is mindenestül) teljesen kihúzható amely tulajdonságát a vízhűtés (csövek) megbontása nélkül szeretném megtartani, ezért sem egyszerű a dolgom.... A hőcserélővel nem lesz gond, mivel a lyukacsos oldallappal együtt le tudom emelni. A tartály felfogatása is könnyen oldható lesz, a pumpa pedig marad a helyén mivel az a tálcához lesz fogatva. Pedig tudnék mutatós csőrendszert dobni bele ;]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38690) madaraszf válasza Gyíkac (#38688) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. Szerintem itt minden szükséges alkatrészt és szakmai segítséget megtalálsz!!!! :K A HF csatlakozókat ajánlom figyelmedbe!!!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38691) madaraszf válasza MontyCrew (#38686) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Az is szép kis cucc, de ahogy mondtad nincs a vga fixálva!!!! Sajnos... :(((

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38692) ThodEE válasza madaraszf (#38687) üzenetére


ThodEE
őstag

Mi a baj avval ha a Radi feljebb van mint a tartály? :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38693) madaraszf válasza ThodEE (#38692) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Hát az, hogy baj lenne vele az relatív. De ismerve a közlekedőedények elvét..... Visszacsapó szelepeket én nem igazán láttam ezekben a rendszerekben. Bár itt nincs nagy esése a víznek, de légteleníteni is a legmagasabb ponton szoktak!!! Szerintem!!!! :F

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38694) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Ahhoz, hogy tuti ne maradjon levegő a rendszerben biztos, hogy legfelülre tenném! Én oda is fogom rakni! Ráadásul a pumpáról is veszek le terhelést, ha a legmagasabb vízoszlopról kapja a bejövő vizet.

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38695) ThodEE válasza madaraszf (#38693) üzenetére


ThodEE
őstag

Hát igen, a legmagasabbon, addig döntögetem a gépházat még oda megy a levegő, de ha egyszer légtelen akkor már nem gond:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38696) madaraszf válasza ThodEE (#38695) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ez is jó megoldás... :C

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38697) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Hát látom nem túl sok az ötlet, na majd ha készen lesz kattintok róla párat.

Viszont a radira 2 v. 3 db. F12 ventit akarok feltenni a hátsó házhűtő fajtából (mert az jól néz ki) viszont azon nincs átmenő furat.... :Y Na ez lesz még kérdéses.... :F

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38698) sinya85 válasza madaraszf (#38694) üzenetére


sinya85
senior tag

ha a rendszer levegős levegős mind1 hol a tartály, ha meg sikerül faszán kiforgatni a vizet akkor hogy menne bele levegő?

[link]

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#38699) madaraszf válasza sinya85 (#38698) üzenetére


madaraszf
aktív tag

"ha meg sikerül faszán kiforgatni a vizet " na itt a kutya elásva... Lehet nekem egyszerűbb dolgom lesz az én házammal, mert pumpa-blokk-radi- tartály lesz nálam a magasság szerinti sorrend is. Félre ne érts én nem azt mondom, hogy nem lehet az úgy jó, csak azt, hogy az ésszerűség és a fizika nálam ezt diktálja. Mivel a rendszer feltöltése után azt teljesen lezárjuk természetesen sehol nem megy be levegő.

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38700) sinya85 válasza madaraszf (#38699) üzenetére


sinya85
senior tag

ha valahol megtud ragadni a levegő akkor mind1 hol a tartályod, de természetesen oda rakja mindenki ahová akarja ez csak egy ötlet volt, nekem is igy van. fekve van a tartály 1ik felén be másik felén alul ki onnan megy lentebb a pumpába ugye hogy feltöltéskor feltudja kapni a vizet onnan a cpu onnan felfelé radi és lefelé tartály. tökéletesen müködik. a radiátorban biztos van egy kis levegő mert vízszintesen helyezkedik el és a be illetve ki ág is az alján van.
igy a levegő megtud szorulni a felső részében és ha a tartályom felette lenne ugyanugy megszorulna ......

ஜ۩۞۩ஜ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.