Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37951) AssAssynn válasza turho (#37949) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem akarok üzletrontó lenni, mert te tudod, de dupla radiátort is láttam már ennyiért.

Egyébként legtöbben, köztük magam is, gyors bilinccsel rögzítjük a csövet a csatlakozóra.
Cső után meg érdeklődj a helyi autós-,barkácsboltban szerintem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37952) szacsee válasza AssAssynn (#37951) üzenetére


szacsee
nagyúr

Néztem a hirdetést én is, igazából nem tudom hogy mennek ezek az apró radik (bár nálam tripla is aprószág) :DDD
Az én szemem a slim dual 70%-át tudja szövegen akadt meg.... már csak azért is, mert a dual ugye kétszer akkora felület, a lamella szélessége más a slim és a vastag verzióhoz képest. Viszont a pontos arányszámot (hány %-át tudja teljesítményben ) nehéz megsaccolni még ha ugyanazon rendszeren is volt.... hőfokok alapján meg pláne.
Az meg hogy TT sokaknál hátrány nem hogy előny pl egy Thermochill-hez képest pl. :DDD
Biztos jó radi, de hasonlatot nem írnék dualhoz képest, mert valaki rácsap és nem azokat a hőfokokat kapja, mint amire számított, akkor megy az egymásra mutogatás. ;]

NaNorbert: Hűvös az a proci, nálam i7 és Quadnál is a maghőfokok idle-ben magasabbak voltak 37-38°C. Igaz jópár óra után, mire beáll a vízhőfok, no meg kicsit melegebb időben. Erre elég hűvös volt tegnap 22-23°C.

[ Szerkesztve ]

(#37953) 3RROR


3RROR
aktív tag

Sziasztok.Nem kell valakinek majdnem 1L glycoshell?1dl lett felhasználva belőle.1e ft-ért odaadom Debrecenben :))

(#37954) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Lehet, hogy lehülyéztek, de rendeltem magamnak egy Corsair H100-at. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#37955) AtHoS válasza Razermazer (#37946) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Semmi gond, időhiány miatt nem tudtam foglalkozni igazából a témával, aztán mire összejött már a szükséges infó láttam, hogy "blokkoltad" az átfolyásmérőt Shteer-nél.

Nálam is D5 van :)
Mivel most akarnám bővíteni a rendszert CapeCora elemekkel, ha már úgyis szétkapom kezdtem filózni egy monitoring rendszer kialakításán.

Megnéztem a P5K BIOS-ában és még csak riasztást sem lehet beállítani. Állítási lehetőség: ventifordulat figyelés engedélyezése/kikapcsolása ill. ventiszabályzás ki/be kapcsolása
No ezen azért nem kicsit lepődtem meg. Azt hittem picit komolyabb már ez a lap. De hát ugye Asus, asszem ez mindent elmond. :(((

Ha valaki esetleg ismer olyan átfolyásmérőt, amit közvetlenül lehet lapra kötni, az ne kíméljen az információval :B Ha pénztárcakímélő, azt nem veszem rossz néven :DDD

read-only mode on the forum

(#37956) AtHoS válasza BioNiCMaN (#37954) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez egy gyárilag előszerelt rendszer, aminél a radit oda helyezed ahová a csőhossz engedi?

Bírom azokat a gyári adatokat, ahol még azt az adatot sem tüntetik fel amire az eszközt készítették. Ez esetben a maximális hűtési teljesítményt mondjuk watt-ban :U

read-only mode on the forum

(#37957) BioNiCMaN válasza AtHoS (#37956) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ez egy gyárilag előszerelt rendszer, aminél a radit oda helyezed ahová a csőhossz engedi?

Konkrétan igen.

Mivel az Aurorám hátuljában kb. pont akkora hely van, ahova ezt fel tudom szerelni, talán nem fog zavarni, hogy nem olyan nagyon hosszú a csövezés. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#37958) csib41 válasza sylard8 (#37948) üzenetére


csib41
aktív tag

a csináld magad módszer nem játszik be?:DDD

(#37959) DigitXT válasza BioNiCMaN (#37957) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy procira biztos elég, amúgy meg (elvileg) nem bővíthető, szóval lehet jó.:K

(#37960) BioNiCMaN válasza DigitXT (#37959) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Pont 1 procim van (ebben a gépben). :C

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#37961) sylard8 válasza csib41 (#37958) üzenetére


sylard8
tag

sajna nincsen hozzá felszerelésem...

(#37962) turho válasza szacsee (#37952) üzenetére


turho
őstag

Hallgatok rátok, bár kicsit negatívos a kritika :)
Xbox360 falcon-on lett kitesztelve, relatív számítással hozta ugyanolyan zajszinttel és 1 12 cm-es ventivel a slim duplaradi 2x12cm vetis megoldását. CPU-GPU hűtés volt sorbakötve, a gép 100-110 wattos, ennyit vesz fel. Ezen tudtam megmérni.
Mindegy engedtem még 1 k-t. Nem annyira rosszak a TT cuccok, bár kétségtelen hogy ez a radi sem elég 150 W felett, vagy qwa hangos lesz full 12v-os ventivel.
Az is tény hogy a csövezése és a lamellaszerkezete jobb a radinak mint a Magicool sual slim-emnek. de nekem nem volt jó a single mérete. :R

(#37963) helkis válasza turho (#37962) üzenetére


helkis
addikt

ami még nem derült ki, pedig szvsz fontos és 1x én is vettem egy ilyet, hogy ez a radi fullalu-ból van.. :Y kibontás után küldtem vissza a feladónak..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#37964) turho válasza helkis (#37963) üzenetére


turho
őstag

Üdv!
gyári leírása nem említi de szerintm alu...olyan színű a csövezése is. Akinek régebbi bigwater rendszere volt már,vagy ismeri - nos ez is ugyanolyan. Csak hülye volt a mérete, szarul festett az x360 tetején, ami eleve 2 ventisre volt már moddolva.

(#37965) Reibek


Reibek
senior tag

Na kedden jon a corsair hx 1000-es tap a sz*r raidmax helyett es bekerult a masodik ddc is a rendszerbe meglatjuk hogy alakulnak a hofokok. addig meg marad a telo :(

(#37966) AtHoS válasza BioNiCMaN (#37957) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát, ha éppen meg tudja oldani az ember az aktuális házában, akkor be is lehet vállalni.

Tapasztalatodra kíváncsi vagyok, remélem megosztod majd velünk. Lehet anno nekem is valami ilyesmit kellett volna vennem. Biztosan kevesebb gondom lett volna vele :DDD

read-only mode on the forum

(#37967) AssAssynn válasza BioNiCMaN (#37954) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szerintem ez a változat már nem lehet rossz, amikor én kezdtem a vízhűtést, még csak "single" radiátoros volt, az meg biztos kevés lett volna, de ez a dupla már biztatóbb. S főleg, hogy a házad szinte pont ehhez lett tervezve (vagy fordítva), azaz simán betudod szerelni, szerintem nem jártál vele rosszul. (:
Az ára se vészes ahogy láttam, ha adnak rá pár év garanciát, akkor már jó lesz szerintem. (: Azért majd -ha nem haragszol- kíváncsi leszek a hőfokokra.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37968) BioNiCMaN válasza AssAssynn (#37967) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

26,7k, 3 év garral. Mindenképpen publikálni fogom a tapasztalataimat,mondjuk erre a rendszerre már nem akarom rárakni, csak a 2500K-ra (de még mindig nem tudom milyen alaplapot vegyek hozzá...) És nagyon remélem, hogy a lyukak jó helyen lesznek. :D

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#37969) szacsee válasza turho (#37962) üzenetére


szacsee
nagyúr

A "kritika" nem téged illetett, hanem a hűtőt. Sajnos a TT cuccok már a topikban leírták magukat 1-2 embernél (Bigvóter és társai). Corsair cuccokkal is volt már gond, ahogy a topikjában olvasgatom (fél-egy év után hangosodó szivattyú stb). Amin nem is csodálkozom, hiszen maga az egyberendszer kerül annyiba kb mint egy becsületes szivattyú. :)
Árat nem biztos, hogy kellett volna csökkentened emiatt, hisz ha elviszik, akkor jól járták, illetve tudnak belőle alkudni, de alacsonyabb áron biztos hamarabb elkel. :)

BioNiCMaN: Tapasztalatokat majd írd le, de sajnos ezek az egyberendszerek nem mindig veszik fel a versenyt a "nagyokkal" szemben. Mint fentebb is írtam azt hiszem a H50-el voltak gondok, a H70-es topikot nem követem. Nálam már jó pár éve megy a D5, kíváncsi leszek ezek a rendszerekben a szivattyúk meddig bírják. Igaz nem egy árkategória a kettő. :R

[ Szerkesztve ]

(#37970) AssAssynn válasza BioNiCMaN (#37968) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ez így korrekt vétel volt. (:
Várom a tapasztalataidat, írásaidat.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37971) csib41


csib41
aktív tag

ehez az írásomhoz valaki hozzá tud szólni/ segíteni esetleg boltolni? Lassan elfogy minden szabadidőm és előtte befejezném a munkálatokat és a teljes vizezést is minél hamarabb meg szeretném valósítani.Remélem tudtok segíteni :R :R

(#37972) BioNiCMaN válasza szacsee (#37969) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A H50-et és a H70-et az Asetek gyártotta (és feltételezem ugyanaz, mint amit az Antec 620, 920, amit szintén ők gyártottak), a H60-at, a H80-at és a H100-at pedig ha jól tudom CoolIT készíti. Ha nem így van, majd valaki kijavít. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#37973) Reibek válasza BioNiCMaN (#37972) üzenetére


Reibek
senior tag

Ha az adatlapodon szereplő E8400-ast fogja hűteni akkor szerintem bőven elég lesz neki!
Amikor én a Bigwater 780i-t megvettem abba 2 slim 1-es radi volt tehát vehetjük úgy hogy egy slim dupla azzal az E8200-as procim 4GHZ-en load alatt max 70C ment fel idle-be meg max 40C ez így soknak tünik de ha a tuningot meg azt vesszük hogy slim radik voltak akkor nem olyan rossz de nem is olyan jó. A H100-al szerintem nem lesz bajod masszív cuccnak látszik de majd kiderül ha kapunk tőled teszteket! :R

(#37974) csib41 válasza Reibek (#37973) üzenetére


csib41
aktív tag

nekem a 920-am 4ghzn tetőzik 75fokon és fölé még nem ment eddig. Igaz passzívan megy most egy darabig.
Másrészről a radim 4db 230as ventivel elbírná szerinted a komplett rendszert vagy tegyek szert egy kisebb radira pluszba?

(#37975) BioNiCMaN válasza Reibek (#37973) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Egy 2500K-t fog hűteni (ha egyszer eldöntöm, hogy milyen lapot veszek alá). :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#37976) Reibek válasza csib41 (#37974) üzenetére


Reibek
senior tag

Ird meg miket akarsz hűteni meg képet a radiról kicsit lemaradtam most a hétvégén mert a Raidmax tápom vissza jött szervízből és ugyan olyan szar volt mint előtte de holnap jön a Corsair HX 1000-es most melóhelyről tudok netezni

(#37977) Reibek válasza BioNiCMaN (#37975) üzenetére


Reibek
senior tag

Én mikor Sandy-re akartam váltani egy Asrock Extreme 6-ost néztem ki, szerintem már nincs annyi baj az Asrockokkal mint azelőtt és tuningba se maradnak el a számtech bolt ahová járok vásárolni az eladó mindig azt mondja hogy Asus meg Gainward cuccok hallnak be sokan bár azért az Asushoz hozzá tenném hogy sokat is adnak el belőle a Gainward-ot se értem mondjuk mert nekem az van 460GTX-ből és nagyon lehet nyüstölni szegénykét :))

(#37978) csib41 válasza Reibek (#37976) üzenetére


csib41
aktív tag

képet látsz a házamról néhány hsz.-el feljebb. Erre jön majd 4db ilyen. Egyenlőre csak a cpu van hűtve, de a méhtelepi látogatásomnak hála van anyagból dolgozni "ócsóért" (kőkemény 100ft volt kicsit koszosan, de tökéletes állapotban, szinte újak)
Tehát: megvan minden alaplapi blokknak való és ha lesz egy szebb nap a héten nekiállok és véglegesen megcsinálom. Sajnos avi hegesztőm nincs így muszáj elvinnem a sráchoz aki régen is csinálta a blokkom.(nem szereti a sört így még lekenyerezni se tudom:(:DDD)
A gtx 460 gpujának szélessége hosszúsága kb mennyi? maradt még bőven anyag és ha már ittvan csak kap a vidikari is vizet. Ha kivitelezhető még a fetek is kapnak vízből. A memókra nincs sajna ötletem max ramsüni. Ha nem veszek toronyházat akkor a mostanit emelem meg és a vidikari alatt vígan szív majd 3db 140es venti az új hűtőre. Egyedül a vinyó az amit nem szivesen vizeznék be mert az ég világon sehol se férne el úgy. Ramokra meg sztem felesleges mert még teszt alatt se forrósodnak különösebb légmozgás nélkül.

(#37979) Reibek válasza csib41 (#37978) üzenetére


Reibek
senior tag

Hát ha arra a radira rákinálsz még 4 ventit szerintem elég lesz de ha nem akkor egy dula radi még mellé az már csak elég.
A 460-as gpu-ja nem tudom mekkora a furat távolságot tudom 53*53mm-es de este megnézem neked leveszem a blokkot és lemérem. az én ramjaim(Corsair Dominator) se melegednek de azért van rajta egy Ek dominator blokk.

(#37980) szacsee


szacsee
nagyúr

Elkészültem a tartályommal.
Nem sokat vártam vele. Ami fontos volt, hogy lehetőleg nagyobb térfogatú legyen, valamilyen módon lehessen látni a víz szintjét, ha valami nagyobb gáz lenne, illetve tartós legyen.
Itt vannak a képek:

Nagyon nem bonyolítottam túl, várom a véleményeteket, kritikátokat. :R

(#37981) csib41 válasza Reibek (#37979) üzenetére


csib41
aktív tag

Ne fáradj, ha csak nem muszáj, mert legkésőbb egy hét és szétkapom. Viszont ha megcsináltatom a blokkokat jó pénzért nem kéne pofára esni, hogy hopp ez kicsi. Szerintem egy 40x40es elég lesz rá, bár nem totóznék. Ha a furatok 53mm távolságban vannak, meglepetésképpen 45x45mm lenne a gpu akkor én hülyétkapnék szó szerint, viszont ha totózni kellene és hátlap alapján kellene megmondani mekkora, akkor olyan 40x40mm környéke lenne. Néztem univerzális blokkot volt ami 50fölötti szélességű és volt 45ös is. Sztem bőven elég ha tolómérővel vagy szimpla vonalzóval leméred kb milyen széles a blokk azt csókolom:DDD Bár ez olyan hasznos információ lenne amivel pár ezer forintot megspórolsz nekem, ha megteszed:) :R .

szacsee: szépen néz ki de a gyakorlatban is kéne látni mit művel, feltétlen számolj be az eredményekről. Bár így első ránézésre ( ne legyen igazam) túl magasan van a beömlő ág és ha kevés a folyadék, mivel "magasról" ömlik lehet bubis lesz. De ismétlem magam ne legyen igazam! :R

[ Szerkesztve ]

(#37982) Reibek válasza csib41 (#37981) üzenetére


Reibek
senior tag

:K Este lemérem és kb értéket fogok tudni mondani így hogy nem akarod hogy leszedjem a blokkot!

(#37983) NaNorbert válasza szacsee (#37980) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

:Y :C

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#37984) djcsefa válasza szacsee (#37980) üzenetére


djcsefa
tag

ha nem válna be, még mindig csnálhatsz belőle távcsövet v. kipufogót :D . ...de félretéve a viccet. elég pofás lett, nekem tetszik. Amugy mekkora?? mert elég nagynak néz ki

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#37985) szacsee válasza djcsefa (#37984) üzenetére


szacsee
nagyúr

30cm hosszú, 42mm átmérőjű, de tekergetnem kell a D5 fordulatszám szabályzóját, mert még bubis a rendszer. :)

(#37986) AssAssynn


AssAssynn
őstag

szacsee: Szerintem jó lett, meg ahogy így olvasgattam a hozzászólásaidat, az igényeidnek pont megfelel. S ez a legjobb benne szerintem, hogy rád van szabva.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37987) szacsee válasza AssAssynn (#37986) üzenetére


szacsee
nagyúr

Majdnem jó lett, egy csonkot kell a cső 1/3-ánál beforrasztani, mert így a felső csőnek is víz alatt kell lennie teljesen, hogy ne levegősödjön vissza a radiba menő cső, ha leállítom a szivattyút. Remélem lesz időm és meg tudom csinálni. A mostani felállással az a baj, hogy egy csövet kell a beöntő nyílásra tenni (persze csonkkal), hogy legyen egy kis tágulási lehetősége is, különben teljesen fel kellene önteni folyadékkal.

(#37988) sinya85


sinya85
senior tag

Valaki akinek e8500-a van tudna nekem mutatni proci hőfokokat?

ஜ۩۞۩ஜ

(#37989) gabyka válasza szacsee (#37987) üzenetére


gabyka
aktív tag

Akkor lehet, hogy nem jó helyen van a tartály? :U

(#37990) jones965


jones965
Modder

Mióta SLI-ban megy 2db GTX 580 kari, azóta játkok alatt k@ki a vízhűtésem.
Load alatt 42°C a vízhőm 24°C szobahő mellett.
Iszonyatosan sok a dT, legalábbis nekem.

Újítanom kell. Upgrade continued.... ;)

(#37991) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Víz helyett autó fagyálló? monoetilén-glikol tartalma >50% és desztvízből van. Szép ződ a színe :D nem lesz ártalmas a rendszernek?

(#37992) shteer válasza Dr V (#37991) üzenetére


shteer
titán

10:1 arányban keverd desztvízzel, töményen nem olyan jó a hőszállítása

..szerintem jónak tűnik

(#37993) shteer válasza jones965 (#37990) üzenetére


shteer
titán

kell oda egy monsta ;]

..szerintem jónak tűnik

(#37994) sylard8 válasza szacsee (#37980) üzenetére


sylard8
tag

lájk :R

(#37995) sylard8 válasza Dr V (#37991) üzenetére


sylard8
tag

vagy glycoshell 5-10%-ban+ioncserélt desztvíz.

(#37996) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#37990) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak a két kártya 600W...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37997) csib41 válasza TESCO-Zsömle (#37996) üzenetére


csib41
aktív tag

nem elég? :DDD

(#37998) shteer válasza TESCO-Zsömle (#37996) üzenetére


shteer
titán

gombócból is sok :D

..szerintem jónak tűnik

(#37999) sinya85


sinya85
senior tag

Sziasztok
Van egy ilyenem egy WaterChill Antarctica blokkal és egy WaterChill Black Ice Pro II radi
terhelés nélkül core 1és 2 38 és 41 fok terhelésen viszont 60-65
szerintem ez sok, vélemény? lehet egy rakat sz*r a blokk? (10/8-as csöveket használok)

ஜ۩۞۩ஜ

(#38000) gabyka válasza sinya85 (#37999) üzenetére


gabyka
aktív tag

...és/vagy a radi kevés...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.