Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37501) AssAssynn válasza Csavez™ (#37497) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nálad sem akad a Super Mario. :DDD :DD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37502) Citroware


Citroware
addikt

Üdv! Nem igazán értek a témához, de...tudna valaki ajánlani vízhűtést egy ilyen géphez?

1155 alaplap
Intel 2500k
HD6850 vagy 5850 vagy GTX460
2x2GB DDR3 RAM
meg valamilyen táp, talán Corsair lesz
1 terra Samsung vinyó
valamilyen ATX ház (lehet hogy ez lesz)

Szóval egy ilyesmi géphez gondoltam vízhűtést. Nem kell hiperszuper és drága, csak azért elég hatékony legyen, és persze halk. Érdemes ilyet bevállalni? Nem nagyon értek a beszereléséhez sem... :( Egyáltalán mennyiért lehet szerezni ilyet? Ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#37503) niklebi válasza Csavez™ (#37497) üzenetére


niklebi
senior tag

Az előzőhöz képest jobbak lettek a hőfokok? Milyen az új Koolance tartály, mivel hasonlót akarok venni. Én a két D5-höz valót akarom megvenni, de kíváncsi vagyok a véleményedre. Két különböző folyadékkal használod, vagy csak eggyel? A teszteket meg minél előbb :D

(#37504) csabi112


csabi112
Modder

A hétvégére megérkezett az e-bay-ről rendelt DDC-javítópanel. Sikeresen megoldottam vele egy lefüstölt 18W-os újraélesztését. A panel érdekessége, hogy egy 50Kohm-os potméterrel lehet a működési ford.számot állítani, mindenféle külön elektronika nélkül.
Az előzetes tesztelésekről készítettem egy rövidvideót
És egy komolyabb teszt
Nagyon jó oldal, rengeteg vizes tesztel, bemutatóval.
Ha bármi kérdésetek lenne még esetleg, szivesen segítek.
Nem sokat értek én sem az elektronikához és szerintem senkinek nem okozhat gondot egy ilyen panel beépítése.

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#37505) universiti válasza csabi112 (#37504) üzenetére


universiti
csendes tag

hello
nagyon cool ,mibe fájt ez a csere(idő, pénz)és mi a fene csipog 2:02-nél?
és jól látom a külföldi oldalon hogy ezt nem csak 12v-al lehet küldeni hanem többel is?
amugy grat

[ Szerkesztve ]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#37506) csabi112 válasza universiti (#37505) üzenetére


csabi112
Modder

Az átépítés nagy odafigyelést igényel, főleg a tekercskiállásokkal gyűlt meg a bajom. De sikerült. Fotózással együtt is kb. 1 óra alatt végeztem. Én 3k-ért vettem, egyenesen hong-kongból jött. Az infóimat én is külföldi oldalakról szereztem, hogy nehogy ez is megsüljön. Egyébként a teszt alatt nem melegedett a szivattyú kb.30°C. Ez a hőfok folyamatos használatkor szerintem emelkedhet.
A csipogás a ventivezérlőből jött, ami nem igazán bírt mit kezdeni a gyorsan változó ford.szám-jellel. Arra viszont jó, hogyha leáll a szivattyú, riaszt, sípol.

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#37507) ---Lasali--- válasza szacsee (#37474) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Üdv.

Brigéciol 2000 ret kell vennem, mert a D3 az olaj alapú, szóval csak adnék egy pofont a sz@rnak.. (pont a D3 ból van egy kartonnal a garázsba :O )
2 üveggel át döntök majd rajta, olyan 4 részletbe.
Vizes öblítéssel nem lesz baj, vettem fél colos slagot, az jó lesz rá, meg ilyen csap telepre szerelhető csatlakozót, meg aba bilincset :D
Aztán gondoltam hogy veszek 2 liter benzint, és azt is átlocsolom rajta. Még mindig olcsóbb mint akármilyen oldószer.
Vannak olcsóbb féktisztítók, de mind spray, spray vel meg mit tudok kezdeni? Nem volt még féktisztító sprém. Nem tudom hogy fújja ki, ha nagyon permetez akkor nem lehet jól bejuttatni abba a 9 mm es csőbe.
Trisót többen használták, végső öblítés előtt még gondoltam hogy trisós vizet is öntök bele, az olcsó, fél kiló trisó kb 250 forint.
Aztán veszek 5 liter desztillált vizet, és azt utolsó öblítésnek átengedem rajta.

Egyébként ez egy jó nagy állat. 78.5 cm hosszú, 38.5 magas, 10.5 mély.
12 es külső átmérőjű, 9 es belső átmérőjű réz cső megy benne, összesen 26 méter.
Majd ha kész lesz a rendszer akkor rakok fel képeket, addig nem hamarkodnék el semmit, kéne még hozzá kb 30 ezer forint, meg egy csomó barkács meló.

[ Szerkesztve ]

(#37508) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Valaki leírná/linkelné nekem, hogy milyen fajta DDC-k vannak?
Az érdekelne hogy az újabb (kék belsejű) közül melyeket lehet oda-vissza alakítgatni?
A fordulatszám visszajelzőset, a simát, vagy mindkettőt?
Köszi, Tomi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#37509) jones965 válasza Tomi_Sci (#37508) üzenetére


jones965
Modder

A ddc 1T-t lehet átalakítani ultra teljesítményűre.

Egy párszor volt már linkelve.

[ Szerkesztve ]

(#37510) Citroware válasza Citroware (#37502) üzenetére


Citroware
addikt

Valaki hozzáértő válaszolna? :F

(#37511) jones965 válasza Citroware (#37502) üzenetére


jones965
Modder

Elég tág határok között mozoghat a csendesség, a drágaság és a hatékonyság fogalma.
Amire Te szeretnéd, azt új dolgokból összehozni kb 80 ezer forintodba fájna.
Erre már rá lehetne fogni az előbb említett 3 tulajdonságot egy kis jóindulattal.

Nézegess pl: itt.

(#37512) Citroware válasza jones965 (#37511) üzenetére


Citroware
addikt

Hát akkor az nálam felejtős lesz. :(
Köszi a választ.

(#37513) szeruuu


szeruuu
csendes tag

Hali!
Lenne egy olyan kérdésem,h szerintetek 12k-ból ki lehet-e hozni 775-re vízhűtést?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

(#37514) DigitXT válasza szeruuu (#37513) üzenetére


DigitXT
félisten

Mi a cél? Annyiból rádobsz egy vadiúj TRUE-t, csendes ventivel, és kalap.
Egy darab procira, ami nem is eszik sokat nem tennék vizet csak úgy.:N

(#37515) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

féloff megint, bocsánat érte, de alapvetően ez a probléma léghűtőknél mostanában eléggé ritkán jöhet elő... válaszokat előre is köszönöm

rézblokkot próbált már valaki réztisztítóval megpucolni? mennyire tünteni el az elszíneződéseket? talpat nem szedi szét?

polírozott thermalright hűtőről van szó, aminél emiatt nincs a réz talpon védőréteg, viszont három év alatt rendesen elszíneződött.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37516) szeruuu válasza DigitXT (#37514) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Én úgy akarom rátenni,h meg van húzva 2.2 helyett 2.8-ra,és vh nem igazán bír vele ez a hűtés...
de akk tudnál nekem vmi linket adni,h h is jönnék ki?
hali

Üdv.

(#37517) helkis válasza szeruuu (#37516) üzenetére


helkis
addikt

ott más gond lesz, vagy az a sonic tower szar eleve, vagy ferdén van fent, paszta van alatta? stb.., egy ilyen cooler passzívan elvisz egy olyan procit, mint ami az adatlapodon van..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#37518) szeruuu válasza helkis (#37517) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Van alatta paszta is,meg meg egyenesen,és jól van felrakva...

Üdv.

(#37519) helkis válasza szeruuu (#37518) üzenetére


helkis
addikt

akkor lehet még gond a proci kupak domború/homorúsága, tolómérővel meg kellene nézni mennyire sík a felülete, egyébként mennyi feszt kap?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#37520) DaveJr válasza szeruuu (#37513) üzenetére


DaveJr
őstag

Hali!

Nem lehet kihozni annyiból. Egy jó CPU blokk használtam is 7-8000 és még nincs hozzá cső, radi, csatlakozók, pumpa.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#37521) szeruuu válasza helkis (#37519) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Hát most vissza lett húzva alapra,de ha visszahúzatom,akkor majd megírom,h mennyi,de tudom,h kapott egy kis pluszt is,és talán olyan 1,3 körül volt

Üdv.

(#37522) szeruuu válasza DaveJr (#37520) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Hali!
Kaptam ma egy 18K-s ajánlatot,csak annyi van benne,h nekem ki kellene árulnom 12k-t és akk még azt a 6-t rádobnám:)
de igazad van,h egy olyan 5-6 k még kell rá blokk miatt :)

Üdv.

(#37523) DigitXT válasza szeruuu (#37516) üzenetére


DigitXT
félisten

E2200-ról beszélünk, ugye? Az egy alig fogyasztó, alig melegedő proci.:Y
Erre aztán végképp felesleges vizet tenni: a mostani léghűdődnek is bőven
elégnek kellene lennie, csatlakozva helkis kollegához: ott más gond lesz.
2,2 helyett meg 2,8 az semmi, alapfeszen is tudni szoktak ennyi tuningot.

De mondom: a TRUE az egyik legerősebb léghűtő, és simán pariban van a
kispénzből összekókányolt vízzel: továbbra is arra szavazok, ha hűtőcsere.

Viszont nem írtad, hogy milyen venti van a Thermaltake Sonic Tower-eden.
Ha esetleg valami furcsa oknál fogva nem jó passzívan: tegyél rá ventit.:D

[ Szerkesztve ]

(#37524) szeruuu válasza DigitXT (#37523) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Van rajta venti,egy Antec 3 speed...és mivel szabályozható,így 2k-t is pörög,és sztem egész jól is hűt...akk azt mondjátok,h nem érdemes nekem erre vizet tenni,csak max cseréljem le a hűtőt?

Üdv.

(#37525) DigitXT válasza szeruuu (#37524) üzenetére


DigitXT
félisten

2000 rpm egy akkora bordán, és mégis túlmelegszik a procid?:D
Első körben nézd meg, hogy jól van-e felrakva a hűtő: ez a topik.

(#37526) szeruuu válasza DigitXT (#37525) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Az biztos,h jól van felrakva,mert ketten is megnéztük,meg nem először cseréltem már proci hűtőt :) ennyire azért nem vagyok kezdő...de azért az a nagy mester se vagyok :R :))

Üdv.

(#37527) DigitXT válasza szeruuu (#37526) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, hogy sérültek a hőcsövek?:F Amúgy mennyire melegszik?

(#37528) szeruuu válasza DigitXT (#37527) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Amit eddig láttam max 53fok volt,és tudom,h nem olyan sok,de nem kellene elérnie még a 45 se nagyon már egy ilyen hűtővel...és tudom,h nem olyan sok az az 53,de nekem akk sem tetszik,h felmegy addig :((

Üdv.

(#37529) helkis válasza szeruuu (#37521) üzenetére


helkis
addikt

1,3v-al egy gyári coolernek el kell vinnie 2800-on, azt a procit.. :F
alaponórajelen milyen hőfokjaid vannak idle/terhelve? ugyanez tuninggal?

szeruuu (#37528) - 53fok, az semmi, közben a szobádban is 20 fokról felment 25-26fokra a hő nem? ezt nem tudod számonkérni a hűtődtől.. :B ha nyáron is 50fok alatt akarsz maradni, akkor jobb hűtő kell, ezt vizzel is meg tudod oldani az tuti, de 12kból nem biztos.. 20-25k-ból már igen.. meglesem mik vannak itthon, lehet tudok segíteni, ha van alkatrész egy komplett rendszerhez akkor dobok egy pü-t..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#37530) DigitXT válasza szeruuu (#37528) üzenetére


DigitXT
félisten

53 fok az lófütty, már megbocsáss, de ez tényleg nem az a topik,
hogy ilyeneket mondjak.:D Annyit még a céges E2160-am is húz
100% terhelés mellett, igaz, nem egy ekkora batár hűtő van rajta,
de nincs is tuningolva: 1,8G, minden gyári - viszonylag csendes...
Én a helyedben nem hogy 12K-t nem költenék egy "tuninghűtőre",
hanem egyáltalán nem foglalkoznék vele: teljesen okés a hűtésed.
Vízbe meg végképp ne vágj bele egy ilyen ötlet miatt. Majd akkor,
ha van egy olyan procid, ami gyári hűtővel pl. ~80-90 fokokat ér el.

(#37531) szeruuu válasza helkis (#37529) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Tuningolva most nincs képem,de olyat tudok mutatni,h most alapon mennyi,meg hha terhelem...
1.
2.
De nekem akkor is zavaró,h ennyit elér egy ilyen hűtés mellett...havernak a q6600 nem ért alapon ennyit,mint nekem,és ilyen hűtő az is...

Üdv.

(#37532) szeruuu válasza DigitXT (#37530) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Értem!
és köszönöm a véleményeket :)
:R

Üdv.

(#37533) proci985 válasza szeruuu (#37531) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

haverodnál a q6600 inkább 60 fölött volt gyári hűtővel. q6600al 36fokos load légen alapórajelen elérhető, de oda az elérhető legböszmébb léghűtés kell (meg alulfesz:) ). mai áron kb a procinál drágább lenne a hűtés.

teljesen jók a hőfokaid.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37534) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Sziasztok!

Nemrégiben elhatároztam hogy a kisebbik gépembe vízhűtést csinálok. Az alkatrészek 90%-a megvan(esetleg egy tartály érdekel!). Gondoltam csinálok itthon vizet hozzá. Vettem 2 l Desztillált vizet(ami többszörösen ioncserélt). Ehhez kel még valamit hozzárakjak? Annyi módosítás lenne vele, hogy ez szövegkiemelő belsejét beleraknám, hogy uv legyen.

A segítséget előre is köszi
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#37535) szeruuu válasza proci985 (#37533) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Köszönöm! :)

Üdv.

(#37536) Joshi válasza KisTopi95 (#37534) üzenetére


Joshi
titán

A szövegkiemelőt felejtsd el eszedbe ne jusson :Y , az előbb vagy utóbb kicsapódna valahol. Ha mindenképpen UV reagens folyadékot szeretnél akkor vegyél kimondottan erre a célra fejlesztettet pl itt v itt.
Én nem használtam ilyen folyadékokat de állítólag van velük némi probléma.
A legegyszerűbb és legnagyszerűbb szvsz a fagyálló 10%-os arányban. :K

[ Szerkesztve ]

(#37537) jones965 válasza KisTopi95 (#37534) üzenetére


jones965
Modder

Esetleg UV reagens cső?

(#37538) KisTopi95 válasza jones965 (#37537) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Sima átlátszó cső jön majd a napokban, azért meg nem szeretném cserélni. Gyanítom a fagyállós keverék nem lesz UV reagens. Ha öntök bele ebből az adalékból, azzal nem teszek magamnak keresztbe ha víz+fagyálló+adalék?

Mit is kéne ide írni?

(#37539) jones965 válasza KisTopi95 (#37538) üzenetére


jones965
Modder

Keresztbe nem teszel magadnak, csak fölöslegesen adsz ki pénzt olyanért (adalék) ami bekeverve már korántsem az, aminek látszódik.
Akkor már inkább mégis az UV reagens cső, olcsóbb is mint ezek a szuperlötyik, ráadásul a cső UV reagens marad, míg a lötyi....

(#37540) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hali.

Szerintetek ez a rendszer:
Enzotech Luna (van)
Opel Astra F-Fűtő Radiátor (3k)
Laing DDC (4-5k)

Felveszi a versenyt egy felső kategóriás léghűtéssel?

Sajna úgy hozta a sors, hogy 10k marad(t) a proci lehűtésére, de a Luna és a csatik még mindig megvannak.

A radiátor lamellás felülete 19x18cm* és 5cm vastag.

* - Ez valamivel nagyobb, mint egy dupla 120-asé.

sz: Ja, és szeretném kérdezni, hogy adott esetben mivel lehetne kitakarítani a radi belsejét.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37541) ---Lasali--- válasza TESCO-Zsömle (#37540) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Raksz egy slagot a radira, aba bilincsel, a slag végére meg egy tölcsért.
Én egész nagy sikereket értem el tegnap a hűtő láda radiátorom mosásával, mondjuk az ennél úgy 6 szor nagyobb. Trisós forró víz töményen, aztán brigéciol 2000 (fontos hogy 2000 res legyen mert a D3 az olaj alapú), aztán újra trisó. De ha van benzined, vagy alkoholod, az is mehet.
Brigéciolt én nem öntöttem át rajta hanem felfogtam a túl oldalt, és vissza locsoltam bele.
Továbbá úgy tudod jól ki öblíteni ha veszel kerti csaphoz való ilyen adaptert amivel a slagot rá tudod erősíteni, 200 ft a réz, csap telep zuhanyzó csöve helyére is rá tudod tenni, és így nagy víznyomással, forró vízzel is ki tudod öblíteni.
Ha két oldalról mosod ki az is segít. Az enyémbe 26 méter cső van, én úgy oldottam meg hogy a bemeneten öntöztem be a slaggal meg a tölcsérrel az oldó szert, a túl oldalt pedig nem hagytam hogy kifolyjon az egész, hanem oda kötöttem be a csap telepet, és visszafele öblítettem ki, így két oldalról kapta a mosást.

Kezdő vagyok amúgy a témába, első vízhűtésem építésén fáradozok, de szerintem ez a rendszer komolyabb lesz akármilyen léghűtésnél többszörösen.

[ Szerkesztve ]

(#37542) vante


vante
aktív tag

Olyan kérdésem lenne emberek, hogy maga a vízhűtéssel jobban vagy rosszabbul járnék, abból a szempontból hogy a mostani gépemben csak ventiálátorok vannak. És most villanyszámlát ezek nyomják meg, vízhűtéssel jobban jönnék ki? Gondolom szívattyú használ áramot, táp is maradna a gépben, plusz még ionmentes víz kellene. :U Nos?

[ Szerkesztve ]

(#37543) ---Lasali--- válasza vante (#37542) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem azért épít az ember vízhűtést hogy az árammal spóroljon, hanem hogy jobb hűtést érjen, vagy csöndesebbet.
Nem tudom honnan szedted hogy a gépben levő ventilátorok megnyomják a villany számlát.
Egy 12 centis ventinek nincs 1 watt a fogyasztása: Pl.
Pár százalékát teszi ki maximum a gép fogyasztásának a ventilátorok fogyasztása.

Víz hűtésnél pl egy 450 litert szállító laing eszik 10Wattot, egy 600 as már 18Wattot, ez olyan mintha 20 darab 12 centis ventit beraknál a gépbe.
És akkor még nem beszélve azokról a ventikről amit a radiátorra kell raknod ha nem passzív rendszert építesz.
Plusz ha hozzá adod azt hogy egy komplett víz hűtésre ami mondjuk passzívan el képes vinni a géped, még használtba, vagy házilag épített komponensekből is 60+ ezer forintot kell ráköltened, akkor meg bőven nem fogsz spórolni semmivel se, amellett hogy említettem az előbb a szivattyú fogyasztását.
Számolsz mondjuk 48 forintos KW/h árral akkor 60 ezerből 1db 12 centis venti fogyasztását 165 évig tudnád fedezni. :D

(#37544) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok ,elérkezett egy kis konfig csere.LGA 1155 platform és i3 2100.Később lehet 2500k 2600k ez nem biztos. A felől érdeklődnék ,hogy T56 v3. Extrem 2010 (775, 1155, 1156, 1366)-ő mennyire lenne alkalmas a meghűtésére.Elvileg most lesz egy új 360 as Ek radiátorom ,a pumpám jelenleg egy XSPC X2O 450-es.

Valami tapasztalat,a hűtőblokkról?Ehhez a procihoz mennyire ajánlanátok?Esetleg UPgrade-kor megfelelő lenne-e még?Ha ezt nem akkor valami mást ajánlatok-e helyette, eben az árkategóriában (+/- 20% ár) ?De gondolom plusz 20% :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek,szép napot!

(#37545) tajcsi válasza AssAssynn (#37496) üzenetére


tajcsi
senior tag

Komolyan kerdeztem... :F

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37546) Sky D.


Sky D.
tag

Sziasztok .

Sokat olvastam a radiátorokról ...
érdeklődöm , hogy mit szóltok a következő rendszerhez , picit sufni tuning , de remélem beválik:

A legrosszabbal kezdem :D:
Radiátor 2 db. LADA fűtő radiátor sorba kötve, megtámogatva 2 db 20cm /es ventilátorral.
CPU tody féle extrém V3 - as blokk.
NB/EPU blokk , K.Mamut gyárotta.
HDD Silentstar Dual Boxxx
és a közeljövőben, Memória hütö blokk.

Esetleg ha lejár a gari
2X (SLI) 460GTX FC block.

Alaplap: Asus P5N-D
Proci: Q9650
Memória 2X2G GEIL ultra.
HDD 2X 400G. WD raid edition.
2X WD 1 T Green

a bekötési sorrend és az alkatrészek 1 része.
[link]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#37547) yakuza.tora válasza Destructo (#37544) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Simán jó az a blokk. :K

Sky D.: Az milyen szivattyú? :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#37548) AssAssynn válasza vante (#37542) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ahogyan előttem is leírták már, a ventilátorok alapból nagyon keveset fogyasztanak, még a gép egész fogyasztásához képest is. Egyébként meg az egész géped, ha napi 8 órában terheled, akkor úgy fogyaszt egy hónap alatt kb. 3e Ft-t. Szóval nem ez nyomja a villanyszámlád nagy részét.
A másik, hogy a vízhűtés olyan drágán jönne ki, hogy abból a pénzből hónapokig, esetleg egy évig is, éjjel-nappal járathatnád a gépedet. ;D

tajcsi: Tudtommal a D5 a legerősebb pumpa amit vízhűtéshez gyártanak. Így is túl van méretezve. A használói többsége még a fele erejét sem használja ki. (öt fokozata van, s általában egyes, kettes fokozaton használják)
Ha mégis úgy gondolod, hogy erősebb kell, mert hát ugye sokaknak van "erőművük", akkor szeretettel ajánlom a következő pumpát:
Makita PF4001 átemelő szivattyú
Teljesítmény: 400 W
Max. bemerülési mélység: 5 m
Max. nyomómagasság: 7 m
Max. folyadékszállítás: 180 l/perc
Max. szemcse nagyság: 8 mm

yakuza.tora: Sky D.-nek is biztos jó az a bemerülő szivattyúja, amire gondoltál, de ha megnézed a képeit, van ott neki D5-je is. (;

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37549) Destructo válasza yakuza.tora (#37547) üzenetére


Destructo
aktív tag

Köszi :) Akkor marad az! :)

(#37550) turho válasza ---Lasali--- (#37543) üzenetére


turho
őstag

Annyi apró kiigazítás, hogy bepostoltad a legkisebb fogyasztású 12 cm-es ventit amit valaha láttam :DDD
Számolj 2 Wattal inkább, az a tuti :R a lényegen nem változtat sokat......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.