Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38351) jones965 válasza Laraxior (#38350) üzenetére


jones965
Modder

Utóbbin már túl vagyok. Túl költséges és rövid ideig tartó hatékony megoldás volt. :D

Közel jársz a valósághoz. :C

(#38352) AssAssynn válasza jones965 (#38351) üzenetére


AssAssynn
őstag

Akkor az folyékony nitrogén lesz.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38353) Laraxior válasza AssAssynn (#38352) üzenetére


Laraxior
titán

azt nem postázzák :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38354) Cybertrone válasza jones965 (#38351) üzenetére


Cybertrone
veterán

A peltiernél leragadtam, de azt nem látni az aquatuning oldalán... igaz kompit sem találtam ott ;] Valamit mondhatnál bővebben :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38355) AssAssynn válasza Laraxior (#38353) üzenetére


AssAssynn
őstag

Akkor már csak EZEK maradtak....

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38356) Cybertrone válasza AssAssynn (#38355) üzenetére


Cybertrone
veterán

[link] Jelen esetben én egy ilyenre gyanakodom ;] ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38357) jones965


jones965
Modder

Látom sok a kiváncsi ember..... ;]

A doboz mérete sokat sejtet. Nem kicsi, inkább mondanám nagynak.
Szóval ez lenne az.

(#38358) csib41


csib41
aktív tag

Holnap megyek a két duplaradimért ami 120x260x45, de ez már nem seat hanem egy bmw utastérfűtő volt:DDD ezeket legalább be tudom építeni az új kuckóba.:DDD

(#38359) csib41 válasza jones965 (#38357) üzenetére


csib41
aktív tag

mozgatható lesz vagy kell hozzá egy villás targonca? :B :DDD

(#38360) AssAssynn válasza jones965 (#38357) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azaz EZ, ugye?
Durva, durva. ;D
"790Watt cooling capacity"

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38361) Cybertrone válasza jones965 (#38357) üzenetére


Cybertrone
veterán

Asszem jóra tippeltem... Milyen elven hűti a vizet a kicsike? És milyen a hatásfoka? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38362) NaNorbert válasza AssAssynn (#38360) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Nem magyar, de a képek és a mérések alapján ez egy rohadt jó hűtő...
[link]

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#38363) Laraxior válasza NaNorbert (#38362) üzenetére


Laraxior
titán

Nálunk melóhelyen ugyanilyen van csak nagyban. Az egyik helységben amit hűtünk -18°C van a másikban meg -45°C-t csinálnak. Csak egy picit nagyobb a hűtőradiátor és a ventik is :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38364) AssAssynn válasza NaNorbert (#38362) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, elég brutális a teljesítménye.
Amúgy ez egy klímához hasonlít nem?
Gondoltam már rá én is, hogy megcsinálom a CPU blokkot réz csövekkel és rákötöm a kültéri klímaegységet. ;D

Amúgy jones965 ez a lakást nem melegíti fel? Vagy kint van, vagy egyáltalán nem is melegít belülre?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38365) AssAssynn válasza csib41 (#38359) üzenetére


AssAssynn
őstag

Előző szerkesztéséből persze kicsúsztam...

Ez a cucc 22kg. Ahhoz még nem kell targonca. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38366) jones965


jones965
Modder

Amennyiben most itt minden felmerülő kérdésre válaszolnék, miről szólna a logoutos cikk? :D

(#38367) AssAssynn válasza jones965 (#38366) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igaz, de vedd pozitívan. Segítünk neked, hogy miről is kell írnod. ;D
(Nem mintha nem tudnád. :)) )

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38368) oriic válasza AssAssynn (#38343) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen közben rájöttem, most épp körútra megyek jövő héten felmérni a terepet hátha találok valamilyen klímaszervízesnél egy nagyobbacska példányt.

Live-Die-Respawn

(#38369) csib41 válasza AssAssynn (#38365) üzenetére


csib41
aktív tag

De ez csak az egyik része a gépnek. Főleg ha a ház 30kg vagy közelít hozzá már fél mázsa:DDD

(#38370) jones965 válasza csib41 (#38369) üzenetére


jones965
Modder

A waterchiller nettó súlya 22 kg, amihez hozzájön cirka 3kg, mivel 3 liter térfogatú folyadék megy a tartályába.
A gépem míg a radik benne voltak nyomott 35 kg-ot.
Egyébként mobil maradt a történet, nem jelent gondot ha valahová vinni kell. ;)

(#38371) csib41 válasza jones965 (#38370) üzenetére


csib41
aktív tag

Mondtam én meg lesz a félmázsa:DDD
Szétszedhető csatikkal oldod meg a víz kivezetését?

(#38372) helkis válasza jones965 (#38370) üzenetére


helkis
addikt

ez most teljesen kiváltotta a pumpádat? vagy ez nem keringet, csak hűt?
illetve akkor most a radiátorok nem is kellenek már csak ez?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#38373) turho


turho
őstag

Van itt valakinek olyan kivitelű blokkja, hogy réz az alap, de alu a fedél?
Ebből lehet gond? gyakorlatilag kérdem, a preferált desztvíz-fagyálló kombóval üzemeltetve.

Más: lehet ki tudok termelni egy ruszki ablakklímából radiátort, kb. 6 db 12-es venti fér el rajta. Megéri vele szenvedni?

[ Szerkesztve ]

(#38374) csib41 válasza turho (#38373) üzenetére


csib41
aktív tag

Ha nem lyukas és nem különösképpen érdekel a kinézet és költséghatékonyan akarod kivitelezni, akkor természetesen megéri.
Állítólag idővel kiválik az egyik fém a másikon.

(#38375) oriic válasza turho (#38373) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ilyen klímát kellene nekem találnom. Kell nekem is egy radi belőle. :DDD

Live-Die-Respawn

(#38376) Cybertrone válasza turho (#38373) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem a mostani előtt egy Orosz fagyónak a radiátora volt a gép mögé téve... kb 60hosszú, és 20-25cm magas... egy mora 3-at simán aláz, és több venti is elfért rajta... vidszont a kinézete, és az hogy legalább 15kg volt feltöltve lecserélésre sarkallot, viszont addig a rendszer 3-4 liter vizet simán benyelt ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38377) ThodEE válasza turho (#38373) üzenetére


ThodEE
őstag

Én ezt találtam a réz+alu összerakásáról, ha neked érthető és segít akkor szívesen, ha nem akkor bocsi :D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38378) Laraxior válasza Cybertrone (#38376) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

fagyasztóláda radija... de nem orosz :)
és 2 liter vizet tudott magába fogadni ;) :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38379) turho válasza ThodEE (#38377) üzenetére


turho
őstag

Nekem ebből az jött le hogy nem kell parázni, ha nem nagyon adalékolom a desztvizet semmivel. Ha egy halovány lakkal vagy oxidréteggel védve van az alu akkor meg pláne nem para. Jól látom? :)
(Elgondolkodtató a réz-ón-ólom összefüggés vizsgálatat is a forrasztott rézcuccoknál....).

Radiátort majd kielemzem megéri-e...de valószínűleg ha egy duplaradi 8-10 k a boltban akkor egy ilyen orosz klímaradi gyakorlati értéke 50 k :)

[ Szerkesztve ]

(#38380) jones965 válasza helkis (#38372) üzenetére


jones965
Modder

Szivattyú kell hozzá, most jön jól a D5 teljesítménye.
Radik azok kikerültek, mivel gyakorlatilag azok hőforrásként viselkednek ez esetben, ami ugye rontana a hatásfokon.

(#38381) turho válasza oriic (#38375) üzenetére


turho
őstag

Még lehet is róla szó valószínűleg.....

(#38382) oriic válasza turho (#38381) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:Y :R Ha van valami esetleg pm-ben elérsz. :) ELőre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#38383) Cybertrone válasza jones965 (#38380) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hogy szigetelted le a csöveket, amik a gépben mennek? Vagy nincs rá szükség?

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38384) tajcsi


tajcsi
senior tag

Üdv,

ismét seg1tség kéne. Hiányzik a rebdszeremből még 4 csati, és valamilyen cső +spirál. Vannak HF csatijaim, azok a legegyszerűbbek és legolcsóbbak. Lemértem őket, a csati legszélesebb pontja kb 19mm, beéseje pedig 10mm. Kellene kettő 45 fokos csati, vagy akár 4, de lehet 2db 45fokos+2hollandis csati, ami kb 19mm széles (a legszélesebb pontja, mert ugye ezeknek a HF csatiknak sem mindenhol 19mm a szélessége, de a csövet csakrálell majd erőszakolni), belseje meg 9-10mm. Ehhez megfelelő cső és cspirál. Sürgős.

nekem ilyen csatijaim vannak:

http://www.pcvizhutes.hu/?297,egyenes-hf-csatlakozo-%28dupla-kupos%29-bilincs

csak nem 16mm széles, hanem 19mm. HELP!!!!!!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38385) tajcsi


tajcsi
senior tag

dupla lett

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38386) Cybertrone válasza tajcsi (#38385) üzenetére


Cybertrone
veterán

egyszer is látjuk :D RIOS 4ever ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38387) ThodEE válasza turho (#38379) üzenetére


ThodEE
őstag

Én nem értek hozzá, csak próbáltam segíteni :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38388) jones965 válasza Cybertrone (#38383) üzenetére


jones965
Modder

Az írásban az is szerepelni fog.

(#38389) csib41 válasza Laraxior (#38378) üzenetére


csib41
aktív tag

Most buta kérdés lesz kapaszkodni kötelező!:DDD
Nekünk van egy tönkrement fagyasztóládánk amibe kb 5x beleférek. Ennek a csúcsszuper őskori akármin találhatok ilyen radiátort? Mert az nekem egy álom lenne.:DDD

(#38390) jones965 válasza csib41 (#38389) üzenetére


jones965
Modder

Minden hűtőgép kompresszornak van hőleadója.

(#38391) turho válasza ThodEE (#38387) üzenetére


turho
őstag

OK és köszi, egyébként vártam is véleményeket.....törödt-repedtplexitető helyett kapnék cnc-zett aluból új fedeleket.

(#38392) csib41 válasza jones965 (#38390) üzenetére


csib41
aktív tag

jól hangzik:DDD

(#38393) turho válasza jones965 (#38390) üzenetére


turho
őstag

De ennek nem kizárt hogy hagyományos "rács" van azaz csőből tekert sima alap leadó.

(#38394) HalasKYO válasza turho (#38393) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Most jut eszembe, lehet én is ki tudok szuperálni egy ilyen bolti ablakos fagyasztót, kopresszort már kimentettem belőle , most a radit is ki fogom :D:D ;]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#38395) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sziasztok, egy ilyen vga blokkot érdemes lenne beruházni, ha gyakrabban cserélgetem a vga-kat? mennyivel nagyobb hátrány ha nem fullcover a vga hűtő blokk?

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38396) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Bocsesz már nemtudom hozzáírni a hozzászóláshoz, Erről lenne szó. http://www.subcooling.hu/ek-water-blocks-supreme-vga-copper-acetal-p-573.html

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38397) Razermazer válasza MontyCrew (#38395) üzenetére


Razermazer
őstag

Ha sűrűn cseréled akkor nem érdemes full cover blokkot venned.
Ha nem full cover a blokk, akkor gondoskodnod kell a vrm-ek hűtéséről, a memóriák hűtéséről hűtőbordákkal, és ventilátorokkal, tehát semmit sem nyersz vele.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38398) G.I.JOE válasza MontyCrew (#38396) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Szerintem, főleg ha gyakran cserélgetsz vga-t, nem érdekes vizet rárakni. E mellé még a vrm-et és a memóriát is kell hűteni valamivel, oda fel kell eszkábálni egy ventit ...Inkább egy halk léghűtéses kártyát kell a gépbe dobni. Full cover blokk az meg drága és csak szép kis buktával lehet eladni. Legalábbis az én eddigi tapasztalatom ez. VGA-ra csak akkor raknék újra blokkot, ha az legalább másfél évig a gépben marad.

(#38399) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

annyit ugy sem fog kibírni sajnos, még ha a legdurvább vgara is lenne pénzem..:/ szval ezek a kis univerzális cumók kukásak? mert am ostani 4870 mellett aludni nem lehet pl..:D ezek mellé amúgy adnak ramsüniket is nem?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38400) ---Lasali--- válasza MontyCrew (#38399) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ez így szerintem nem igaz hogy kukásak :D
Én a 90 fokon üzemelő 6870 et hűtöttem le egy Zern v2 vel ami mellesleg csak 6500 forint, ilyen <60 alá passzív hőleadóval. Ha nem lenne passzív akkor 50 fölé is alig alig menne.
A memóriákon gyári miniatűr borda van, a FET eken maszek borda, pont ma este tettem bele egy hőmérőt, folyik rólam a víz a lakásba (nem vízhűtés ereszt :DDD ) és 73 fölé nem ment. Jelenleg 56, nemrég léptem ki a játékból.
A levegőt keringetni kell a kártyán vagy a kártya mellett hogy ne süljenek meg a ramok, jelenleg 62 fokra mentek fel a memóriák, de ez eddig a rekord, mindig 60 alatt volt, mondjuk most a mag is húzva van 1 gigára. A kártya mellett van egy 12 centis venti, ami amúgy az egész gépet hűti, mert ugye a ramoknak, winyóknak, déli hídnak stb nek kell a légmozgás.
Kepeket lesd meg: [link]
Szóval ha a kártya mellé be tudod tenni a rendszer hűtő ventit, plusz raksz rá memória tüsiket, plusz kéne rá egy combosabb FET hűtő, akkor simán jó az univerzális blokk, és szerintem fölösleges olyan drágát venni amit linkeltél..
Meg még volt egy ötlet a memó hűtésre, a gpu hűtő alá bemaszekolt réz vagy alu lappal :DDD Tody csinált olyat valakinek régebben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.