Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38401) G.I.JOE válasza MontyCrew (#38399) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Univerzál blokkhoz? Szinte biztos hogy nem. Ha halkítani akarsz én lecserélném a karit pl. >ilyenre<. De legolcsóbb, ha Te alszol, akkor a gép is! :)

(#38402) djcsefa válasza G.I.JOE (#38398) üzenetére


djcsefa
tag

Lehet a full cover-s blokkot buktával tudod eladni , igaz...de ha így van akkor a másik oldalról nézve olcsón hozzá is juthatsz, ha más "buktájából" proffitálsz! továbbmegyek: ha áron alul veszed és árun alul adod majd tovább akkor nullára jössz ki!!!(de néha még kereshetsz is rajta!! ) Elnézést ha értelmetlenül fogalmaztam!!! :DD

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38403) MontyCrew válasza ---Lasali--- (#38400) üzenetére


MontyCrew
senior tag

hát ez nem semmi hőleadó barátom :DD Nekem is passzív van egyébként egy reserator 2 személyében, és a cput a gold tipusú cpu blokk tartja hűvösen, majd ha megjönnek a mATX-es 990es lapok akkor felkerül az alaplaphűtő blokk is, és itt gondolkodtam el, hogy ezután menne a vga-ra a víz, de lehet hogy érdemesebb lenne közbeiktatni egy single radit a vga elé nem?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38404) djcsefa válasza jones965 (#38335) üzenetére


djcsefa
tag

szerintem megvan a 7 is... :Y :R :W

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38405) G.I.JOE válasza djcsefa (#38402) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Ez teljesen igaz. Bár tovább vezetve egy aktuálisan csúcs, vagy csúcs közeli vga-nak a blokkját nem fogják olyan olcsón adni, mert ugye hogyha a kártyára van pénze valakinek, biztos a blokkra is van. Ez buktával megy eladásra, mert egy csúcs kari azért általában kibír jó pár hónapot egy gépben.
Középszintű vga-ra blokkot, talán kapsz "reális" áron, esetleg a boltinál 20-30%-kal olcsóbban. Szerintem nagy mák kell egy olcsóbb vételhez. Bár fene tudja. Ezek a kártyák gyorsan veszítenek az árukból, a teljesítményük is esik az átlaghoz képest. Ha sokat vársz az eladással (egy közepes kari is simán el lenne egy évet egy átlag gépben), egyre kevesebb az esélye, hogy legalább nullára kijössz, de még mindig itt járhatsz a "legjobban" szerintem.
Alsó kategóriás kártyára kaphatsz olcsón blokkot (3870x2-re láttam például potom pénzért), de vagy gyorsan eladod, amíg egyáltalán van rá kereslet, de akkor meg minek vetted és ráadásul újra nekiindulhatsz ennek a 3 lehetőségnek, vagy ha meg sokáig marad a gépben, akkor nem lesz ki megvegye.

(#38406) ---Lasali--- válasza MontyCrew (#38403) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

:D ja hát igen :D
Szép az a gold blokk. Reserator 2 a cpu hoz meg a vga hoz kevés lesz, plusz alaplap meg főleg, bár az lehet inkább csak a szivattyút fogja vissza, attól függ mennyire melegedős alaplap.
Single radi nem biztos hogy sokat ér, de lehet úgy már elég lenne, persze ventivel.
Olyat láttam hogy crossfire 3870 full cover, valami phenom proci, volt rákötve dupla radira ventivel, plusz a reserator. És az úgy jó volt.
VGA -t gondold meg hogy akarod hűteni, meg tudod oldani úgy ahogy én, esetleg még a lemezes megoldást is meg barkácsolnád, én azért nem csináltam azt meg, mert nem mertem letépni a ramokról a rá ragasztott bordákat. De egyébként fölösleges is lett volna így hogy pont mellette van a venti.

(#38407) MontyCrew válasza ---Lasali--- (#38406) üzenetére


MontyCrew
senior tag

szval akkor mindenképp a duplában gondolkodjam, azt hittem majd azért hűt annyit vissza a kicsi, esetleg a reseratorra egy nagy 25ös ventilátor 500as fordulaton mit tudna művelni?

ez lenne majd az alaplapra és a másik amint gondolkodom, hogy ezt rá is lehetne tenni valahogy a vga-ra nem?
Most pedig így fest,, majd ha meglesz az új alaplap meg vga, valahogy megpróbálom kitakarítani a kábeleket, de sajna fingom nincs mit lehetne velük kezdeni :(

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38408) djcsefa válasza G.I.JOE (#38405) üzenetére


djcsefa
tag

nálam 1 4890s van... de még viszonylag jól teljesít. pár hónapja crossfireben ment... de miútán bevizeztem a gépet eyenlőre 1 van benne( a másik karira nem ment fel a blokk)...de pár nap/hét és megoldom!!...

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38409) ---Lasali--- válasza MontyCrew (#38407) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hú közbe... bocs, összekevertem hajnalba a reserator 1 et meg a kettőt, most esett le, én az 1 el láttam olyan rendszert hogy hozzá lett téve dupla radi.
De mindegyiknek van egy olyan hátránya hogy nem tudod őket ventillátorral hatékonyan hűteni, mert egyiken sem lehet átfújni a levegőt, alulról felfele lehetne átfújni úgy lenne a leghatékonyabb, de nem lehet normálisan megcsinálni. Persze rárakhatod a 25 ös ventit, de csak alul meg felül tud belőle kijönni a levegő, már oldalra sem.
A leg hatékonyabb ha plexiből építene az ember egy lég csatornát és alulra berakni 12-14 centis ventiket és felfele nyomatni vele. De még szerintem az is hatékonyabb lenne az oldalára rakott ventinél, ha csinálsz kis állványokat, és alá teszel be ventiket amik felfele nyomják a levegőt :D
Hogy az NWB1 rámegy-e a kártyára az jó kérdés, általában mindent fel lehet mókolni csak eszköz kérdése... Nem tudom milyen a lyuk távolság a blokkon meg a kártyán. De ha nem elég még az sem lenne akkora baj, lehetne hozzá csináltatni felfogató füleket, és meghosszabbítani a gyárit, ez mondjuk nem biztos hogy megoldható mert a gyári füle a talpával kb egy síkban helyezkedik el, szóval nem biztos hogy elférne ott egy csavar, még ha le köszörülnél a fejéből akkor sem biztos... Másik megoldás hogy egy áthidaló lefogatóval fogatod le fölülről, mint amivel az akasztós NB ekre van felfogatva, ilyet lehetne egy erős acél lemezből is hajlítani, pl egy fűrész lapból. De ez eléggé instabil megoldás. Szerintem a legjobb ha veszel egy ZERN V2 -t. Az tuti mindenre felmegy... és teljesen jól hűt, és nem olyan drága. Lehet nem a legszebb, de úgyis fejtetőn van a kártya :DDD
A videókártyád alatt most is látok egy ventillátort, annak vannak szellőző lukai a ház aljában? Vagy csak úgy oda van rakva?
Mert mondjuk ha lennének ott alul lukak, vagy vágnál rá egy konkrét venti nagyságú lukat akkor az úgy nem lenne rossz, sőt még fel emelni kicsit a házat, másik talpakkal hogy jobban kapjon levegőt a venti, aztán zern-t felrakni a kártyára, meg memória sünik, aztán az úgy menne is, próba kép össze is lehetne rakni, hogy elviszi-e a reserator.

[ Szerkesztve ]

(#38410) MontyCrew válasza ---Lasali--- (#38409) üzenetére


MontyCrew
senior tag

raktam a ventire távtartókat, így meg van emelve fél centit hogy kapjon levegőt, sajna emelni nem tudok a házon, mert így is koccon van:/ még körbelesegetek, de láttam a zalmannál vgara ramhűtőt,, ami persze vizes:) bár nemtudom mennyire kompatibilis az újabb kártyákkal..

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#38411) AssAssynn


AssAssynn
őstag

tajcsi: Az előbb írtam vagy egy A4-es oldalnyi szöveget, de -nem is tudom, hogy hogy- véletlenül bezártam... Szóval most...áhh...mindegy. Bocsi, de most várok egy kicsit, mielőtt újra belekezdenék...

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38412) tajcsi válasza AssAssynn (#38411) üzenetére


tajcsi
senior tag

ne a4est irj, ahnem roviden es velosen ha lehet, hiaba magyarazod sikhuje vagyok ehhez... :W

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38413) AssAssynn válasza tajcsi (#38412) üzenetére


AssAssynn
őstag

Elkezdem újra, remélem most nem baltázom el...
Szóval a csatlakozókról annyit, hogy EZT ajánlom. Így megtarthatod az egyenes csatlakozóidat, s így legalább egyforma lesz mindenhol.
A csőről annyit, hogy vagy 19/13, vagy 16/13-as cső kell neked. A 16/13-ashoz jó ha van spirál, bár nem muszáj. EZT tudom ajánlani. Nem muszáj kintről rendelned, abból a boltból, ahonnan linkeltem a csatlakozót, onnan, ha kéred meghozzák neked.
A 19-es külső átmérőjű csőhöz viszont nem szükséges spirál. Igazából nem is nagyon találsz hozzá.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38414) tajcsi válasza AssAssynn (#38413) üzenetére


tajcsi
senior tag

Az elso csatihoz, mivel ugye kozbetet csatlakozo kelleni fog meg csati, ha jol latom abba nem tudom beleilleszteni a csovet, nem??

Megvalami, ilyen csovet tudtok valahol 16/10 v esetleg 19/10 meretben?

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38415) AssAssynn válasza tajcsi (#38414) üzenetére


AssAssynn
őstag

Persze, az a 45 fokos csatlakozó amit mutattam az olyan, hogy két negyed colos menet van benne (külső, belső), tehát elsőnek betekered oda, ahová kell, aztán magába a csatlakozóba beletekered azokat az egyenes csatlakozókat amiket használsz.
Azért ilyet ajánlottam, mert ebbe szinte (a menettől függően) bármilyen csatlakozót beletudsz tekerni, amilyet csak használsz.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38416) tajcsi válasza AssAssynn (#38415) üzenetére


tajcsi
senior tag

Az nem jó, mert még kellene enni kettő HF csatit és ha ebbe beledugnám akk már kurwanagy lenne a csati az meg nem illik esztétikailag bele az elképzelésembe.

Mondjuk ez megfelelne...

http://www.subcooling.hu/xspc-1913-hollandis-csatlakozo-fekete-nikkel-p-756.html

csak nem értem, miért irja h 19/13, mikor nincs 19mm széles :W .

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38417) tajcsi


tajcsi
senior tag

Mégvalami, marcalra valaki eltudna nekem ezt szmélyesen hozni pénteke??? Vagy ha van valakinek esetleg használt az se baj, csak lássam élőben, nem akarok emgvenni valamit aztán h ne legyen jó...miért ilyen komplikált ez...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38418) AssAssynn válasza tajcsi (#38416) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem. Azt hittem, hogy van még otthon olyan egyenesed.
A linkelt csatlakozó jó lenne, de csak akkor, ha már biztosan 13/19-es csövet veszel!
Illetve hogy néztem a legtöbb ilyen hollandusos 45fokos csatlakozónak a belseje eléggé szűk, 6, vagy 8mm.
Egyébként, ha megrendeled valamelyik magyar oldalról, s beszélsz velük, hogy nagyon sürgős lenne, akkor szerintem elsőbbségivel simán odaérne péntekig. Viszont próbadarabot sajnos nem tudok küldeni, mert nekem nincsenek itthon ilyenek.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38419) tajcsi válasza AssAssynn (#38418) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mivel a HF csatijaim legszelesebb pontja is annyi igy muszaj lesz 19/13-as csovet venni.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38420) AssAssynn válasza tajcsi (#38419) üzenetére


AssAssynn
őstag

Egyenes csatlakozóid vannak nem? Amiknél a szorítás különálló (tehát nem hollandus).
Így azokra bármilyen külső átmérőjű csövet rátehetsz. A lényeg a belső átmérő, mert a cső belső része megy rá a csatlakozó külső részére.
A 16/13 valószínűleg még jobban is tágul, tehát az még könnyebben is felmegy a csatlakozódra.
Persze nem lebeszélni akarlak a te döntésed, csak mondom, hogy ez így nem függ össze. A nem hollandus csatlakozóknál mindegy a cső külső átmérője.
Viszont, ha már eldöntötted magadban, hogy 13/19-es lesz, akkor hajrá!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38421) tajcsi válasza AssAssynn (#38420) üzenetére


tajcsi
senior tag

Dehogy dontottem, ha eldontottem volna az azt bizonyitana hogy ertek hozza...de ez az elso rendszerem szal...
Szoritas? Nem fogok szoritast hasznalni fog azon szorulni a cso tuti.

http://www.subcooling.hu/ek-water-blocksekpsc-fitting-1310g14-nickel-p-651.html

Szerinted ez megfelelo lenne?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38422) AssAssynn válasza tajcsi (#38421) üzenetére


AssAssynn
őstag

Csak nyugodtan, én sem vagyok profi. (:
Az általad linkelt csatlakozó érdekes, mert a hirdetés szövegéből az jön le, hogy ez 13/10-es, de a leírásban az van, hogy: "fitting külső átmérő: 19-19,3mm". :U
Áhh, nem vágom ezeket a hollandusokat. Nem tudom, hogy ez azt jelenti-e, hogy 19mm-es külső átmérőjű cső való bele, vagy az egész csatlakozónak a szélességét írja...
(Van egy olyan érzésem, hogy ez az egész csatlakozó átmérőjét jelenti.)
Hátha jön valaki, aki tényleg profi, s segít!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38423) ThodEE


ThodEE
őstag

Hozzám is megérkeztek az új alkatrészek :P
Holnap szerelés :D

Phobya G-Changer 360 V1.2
T56 High Flow csatlakozó - 2db,
Phobya Laing DDC TOP tető
anticorro adalék

:):):)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38424) tajcsi válasza AssAssynn (#38422) üzenetére


tajcsi
senior tag

EZ AZ!!!! Es senkinek halvanylila fingja sincsen hogy akkor most vattafakvan...Pedig mar ketto honapja all a cucc ez miatt...az a baj, hogy ezekre a 400-500 forintos egyszeru HF csatikra kinszenvedes feleroszakolni a csoveket, meg nekem vmi k*rwolcso csovem van, ketto metert 1.5euroert wettem :d nem tudoma Masterkleer mennyire torne meg...

Kernek valaki szakertot aki vasarolt mar hogy mondjon mar valamit a csatik valodi mereterol!!!!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38425) jones965 válasza tajcsi (#38421) üzenetére


jones965
Modder

A linkelt csatlakozó belső átmérője 10mm-es. 13/10-es csövet tudsz erre rátenni, mivel a hollander belső átmérője ekkora. A 19mm a teljes átmérőt jelenti.
Minden le van írva.

(#38426) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali!

Véleményeket kérnék.
Egy tripla 45mm (extrém) radi van hűtve 3db 5Vos 12sm ventivel.
A procim (E6750 és a lapom NB-je, valamint a VGA-m(8800GT fullcover) van hűtve vízzel.
Proci idle: 37 fok, levegő 28,5 fok, víz 36,2 fok.
Ez milyennek számít ?

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#38427) tajcsi válasza jones965 (#38425) üzenetére


tajcsi
senior tag

Akk igazan ajalhatnal nehany csatit.... :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38428) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ezzel a készülékkel van valakinek személyes tapasztalata?

Thermaltake CL-W0138D

Az LCD kijelző elég érdekes méretűnek látszik. 3.5"-os helyre be lehet rakni? Illetve mekkora lehet a mélysége (vastagsága)?

A csatlakozókat a két végén cserélném HF csatikra. Milyen menet lehet a műanyagban?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#38429) DigitXT válasza tajcsi (#38427) üzenetére


DigitXT
félisten

Figyu: ez a "sík hülye vagyok mindenhez" hozzáállás nem igazán nyerő.
Mindezt az interneten hangoztatod, épp ott ahol a lehető legkönnyebben
lehet információt keresni.:U Sejtem, hogy kényelmesebb arra várni, hogy
valaki majd a szádba helyezi a sült galambot, de erre szerintem kicsi az
esély - ahogy arra is, hogy valaki innen "ingyen és bérmentve" elutazzon
hozzád, s vigyen csatlakozó mintákat, hogy te azt élőben megnézegesd.
Nyilván van az a pénz, amiért lehet másokat ugráltatni, de nem virítottad.

Olvasd vissza a HSZ-eidet és szörnyülködj... Kvázi-tagként még linkelni
sem tudsz, értetlenkedsz, félinformációkat osztasz meg, de sürgősként
tünteted fel az eseted, és azonnali megoldást várnál a fórumtársaktól.:DDD

ON: mindent leírtak korábban, hogy milyen csatlakozók közül válassz.
Ha lehet hinni az első linkednek, és már bevásároltál 10-es csövekhez
való (HF) egyenes csatikból, akkor vélhetőleg 13/10-es, vagy 16/10-es
csöved lesz... Én mondjuk az utóbbit ajánlom, mert elég vastag a fala,
így kisebb az esélye, hogy megtörjön - tehát törésgátló spirálra ehhez
már nem igen lesz szükséged. (Azonkívül elég masszív csőméret.:D)

Nem tudom, hogy egy csomó sima csati mellé "esztétikailag" hogyan
akarod beilleszteni a két darab hollandis egyenes csatit, de ha ez kell,
akkor olyat keress, amelyeknek a nevében is benne van a csőméret...

45 fokos csatiknál ugyanez a helyzet, s azok tipikusan hollandisak. Pl.
itt találsz egy csomót 13/10-es csövekhez - itt pl. 16/10-es csövekhez.
Utóbbi linken figyelmesen ajánlott böngészni, mert ott vannak 16/11-es
és egyéb csatik is oda ömlesztve, amik neked nem lennének majd jók.

Ha sikerült szimpatikus csatit találni, akkor OC tud neked onnan hozni.
(Nem biztos, hogy péntekre, és biztos, hogy nem személyesen, de az
is tuti, hogy ha bizonytalan vagy a rendelendő termékkel kapcsolatban,
akkor a szakmai tapasztalatát bevetve megoldja a problémádat... Nem
fog olyan csatit leszállítani, ami nem jó az adott csőhöz: azt is rendeld
tőle, akkor le van tudva a gond. Az, hogy a webshopjában éppen nincs
az adott termék feltüntetve, a tapasztalataim szerint nem okoz gondot.)

[ Szerkesztve ]

(#38430) AssAssynn válasza DigitXT (#38429) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azt írta tajcsi, hogy a csatlakozóinak a legnagyobb külső átmérője 19mm. Szerintem arra kicsi lesz a 10mm-es belsejű cső. Szóval a 16/10-es is kicsi, ezért ajánlottam neki 19/13-ast. De javíts ki, ha tévedek, nem okoskodni szeretnék, csak nem akarom, hogy rossz legyen neki. (Nyilván te sem.)

kiborg: S milyenek a hőfokok, ha terhelve van a rendszer?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38431) DigitXT válasza AssAssynn (#38430) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerinted mennyire lehet "hinni" neki, amikor ezt a csatit linkeli elsőre?:F

De való igaz, annyi "kommentet" még hozzáfűzött a linkhez, hogy (idézem):
"nekem ilyen csatijaim vannak: csak nem 16mm széles, hanem 19mm."

Csakhogy a linkelt csati egyértelműen 10-es csövekhez van.:U A szélessége
meg ennek a "kézi tekerője" átmérőjét* jelenti.:) Honnan a tökömből tudjam,
hogy "tajcsi" mit mért meg a saját csatlakozóin? Meglehet, hogy azok olyan
böszme nagyok, hogy csak 13-as cső megy fel majd rájuk - de ha ez így van,
akkor miért nem azt linkeli, ami valójában van neki? Mint mondottam volt, az
egész történet nem úgy működik, hogy mindenféle félinformációkat bedobál,
értetlenkedik egy sort, aztán várja, hogy megmondjuk neki a tutit. Linkelt egy
olyan csatit is, ahol konkrétan megvan az összes méret - de sajnos még azt
sem sikerült értelmeznie...:( Szóval ezek után mi 19mm nála, szerinted?:D
Csövet is 10-est keres: "csovet tudtok valahol 16/10 v esetleg 19/10 meretben?"

De értelmezd kérlek, amit írtam: ha lehet hinni neki, és már 10-es csőhöz való
egyenes csatikat szerzett be eddig, akkor jó, ha a maradék beszerzendő 4 db
is ilyen pont tulajdonságokkal bír... S akkor lehet hozzá is csövet venni. Ennyi.
(Ha viszont nem így van, akkor meg lesz szíves végre pontosan specifikálni,
hogy most milyen HF csatijai vannak, és ahhoz mondunk csövet - és csatit.
Lásd: "nekem vmi k*rwolcso csovem van, ketto metert 1.5euroert wettem")

Bár azt is írta, hogy nem fog szorítót használni: szoruljon magától a cső.:DDD
Akkor miért is akar hollandis csatit? Hiszen az anélkül (anya) nem működik.

A legszebb ebben, hogy még ő kér számon minket a saját hülyesége miatt:
"senkinek halvanylila fingja sincsen hogy akkor most vattafakvan" Jópofa.:)

Ui: amúgy visszaolvasva írta, hogy van csöve is, csak nehezen megy fel ezen
hiper-szuper HF csatikra. Olyan nehéz lenne a cső méreteit lemérni, megírni?
(Lehet, hogy még az is kiderül, hogy a cső már fix, így egy inkább teljesen új
garnitúra csatit érdemes az adott csőhöz vennie, amik normálisan rámennek.)

*: ezt egyébként azért jó tudni, hogy elfér-e egy adott blokkon. Pl. a 19/13-as
hollandis(!) csatik a maguk 26 mm-es maximális átmérőjükkel elég neccesen
mennek fel két közelebb elhelyezett csatlakozó esetében, ha egyáltalán.:R

[ Szerkesztve ]

(#38432) jones965 válasza DigitXT (#38431) üzenetére


jones965
Modder

Felesleges görcsölni mások értetlensége kapcsán.
Szerintem bármelyik webshop-ban teljesen érthetően van leírva minden csatlakozóhoz, hogy mihez való.
Nehéz úgy segíteni, hogy a kérdező sem tudja, mit akar. :D

(#38433) DigitXT válasza jones965 (#38432) üzenetére


DigitXT
félisten

Nehéz úgy segíteni, hogy a kérdező sem tudja, mit akar. :D
Így van.:R

(#38434) AssAssynn válasza DigitXT (#38431) üzenetére


AssAssynn
őstag

Neked ez jött le a mondandójából, nekem meg az. (:
Amúgy nem támadni akartalak.
Majd remélhetőleg mindjárt jön tajcsi, s pontosít, de nekünk meg türelmesnek kell lenni, mert még csak kezdő. (:

tajcsi: Ha nem haragszol, szeretnénk egy nagyon pontos leírást a csatlakozóidról (s ha van a csöveidről is).
Kellene: külső-belső átmérő.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38435) DigitXT válasza AssAssynn (#38434) üzenetére


DigitXT
félisten

nekünk meg türelmesnek kell lenni, mert még csak kezdő
Azért jó lenne elkerülni a "vak vezet világtalant" helyzetet.:DDD
Meg van ugye olyan mondás is, hogy aki nem tud arabusul,
az ne beszéljen arabusul
... Ezt csak arra mondom, hogy ha
nem tudok valamit, akkor nem kezdek el találgatni, s jobban
elbizonytalanítani a kérdezőt, inkább nem írok semmit. Meg
utánaolvasok, stb.: az lehet, hogy mire jönnék a jó válasszal,
más már megírta azt, de inkább ez, mint a "találgatás".:R

Ha esetleg nem volna egyértelmű, akkor itt a #38422 + #38423
párosra gondoltam. Utóbbiban kezdi ugye a kérdező sértegetni
a topik lakóit, mert nem kapott kielégítő választ az előbbiben...
Szerk: no offense persze, ezt abszolút OFF-ban jegyzem meg!

jones965 rég megadta a válaszokat, a téma túl van tárgyalva:
természetesen csak jó leírásra/kérdésre lehet jó választ adni.
És ez nem "profiság" kérdése, hanem a JPÉ alkalmazása.:K

[ Szerkesztve ]

(#38436) csib41


csib41
aktív tag

Vízhűtés topik - Mónika show :DDD
On: én meg befürödtem a 2 bmw radival csak egyet tudok használni:( bár kézifűrész és egy kis ragasztó csodákra képes:DDD

(#38437) ThodEE válasza ThodEE (#38423) üzenetére


ThodEE
őstag

És elkészültem :)
Egy darabig :D

Igaz nincs tuning rajta, de egy tesztet csináltam : Kép

Ja tettem fel képet arról amilyen fagyállót használok, van benne alapba korróziógátló, és mivel az 50% a ion cserélt víz, ezért elnézést kérek azoktól akiknek itt belebeszéltem hogy inkább desztillált vizet tegyen bele. :R :R :R

Szerk: Albumom

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38438) DigitXT válasza csib41 (#38436) üzenetére


DigitXT
félisten

Vízhűtés topik - Mónika show
Elnézést - nem kellett volna belavauznom.:DDD
Csak felkavartam az állóvizet. És még tajcsi
nem is válaszolt: majd ha ír egy cifrát, akkor
mi lesz... Semmi, mert már mindent leírtam,
amit szerintem témába vágott. Over and Out.

ON: megrendeltem ezt a "Fusion-Block"-ot.
Kíváncsi leszek... Láttam már egy tesztben,
elég jól nézett ki, meg jobban lefedi, mint a
gyári kis borda - ráadásul ugye G1/4"-es.:D

Be fogok építeni egy XSPC tartályt, ill. végre
kipróbálok egy D5-öt: remélem még a héten.
Aztán egy darabig megint nem szeretném a
vizet szerelgetni, menjen szépen, csendben.

[ Szerkesztve ]

(#38439) sg22


sg22
senior tag

Srácok! Ma beszéltem egy haverommal (autószerelő), és mondta, hogy van 2-3 radija wv polo-ból. Valami ilyesmi. Ilyen kocsiból kivett nagy benga radiátor mennyire jó pc-hez? Valakinek valami tapasztalata van? Mert ezt ingyen megkapnám, nemkéne 30+ért radit venni ! :R

what should I do about this?!

(#38440) AssAssynn válasza sg22 (#38439) üzenetére


AssAssynn
őstag

Sokan használnak ilyet. :K
Egyébként sok mindentől függ, de ha ingyen adja, akkor nyomás, hozd el, aztán próbáld ki. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38441) csib41 válasza sg22 (#38439) üzenetére


csib41
aktív tag

[link] én is ilyet használok:P
viszont ha óccón eladó megkockáztatom, hogy megveszem, ha eladó :R

[ Szerkesztve ]

(#38442) sg22 válasza csib41 (#38441) üzenetére


sg22
senior tag

és milyne teljesitményre? hogy hut?

what should I do about this?!

(#38443) AssAssynn válasza sg22 (#38442) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nézd, ha ingyen megkapod, akkor szerintem hozd áll, állítsd össze a rendszert, s próbáld ki. Ha nem vagy megelégedve vele, majd akkor veszel egy rendes radiátort, de addig is jó lesz neked. Meg ahogy látod más is ilyet használ, s nem panaszkodik.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38444) oriic válasza ThodEE (#38437) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

JÓl látom neked is TT V3-as házad van mint nekem? :C

sg22:

Ilyen radi nekem is kellene egy, ha nem lyukas. Valahogy nem beszélhetnénk meg. :D :DDD
(méretileg mekkora kb?)

Live-Die-Respawn

(#38445) sg22 válasza oriic (#38444) üzenetére


sg22
senior tag

aztmondta a haverom h van 2 kozepes, meg egy óriási, mora szintu vagy nagyobb

what should I do about this?!

(#38446) tajcsi válasza DigitXT (#38429) üzenetére


tajcsi
senior tag

Erre az egészre csak annyit mondok, hogy én meg honnaja tökömből szopjam ki, hogy ha még adva is vana kép...

A prisossal jelölt részre gondoltam, ugye k*rwanaccerű beírni, hogy 13mm azt viszont nem írja, hogy a kiszélesedett pont mekkora... :C

amint látod, íme a 19mm rész amire gondoltam...szépen írtam,a csati legszélesebb pontja, ami valószínűleg nema rühes menet feletti része, oda tán csak nem fogok ráerőszakolni csövet mert az már nemierőszakkal is felér!

Linkelni linkelek amikor nem szarik a gépem. De kösz, figyelmes észrevétel. AssAssynn kolégán kífvül mástól értelmes választ nem kaptam, ha idegesíteneka hozzászólásaim akk töröld ki, vagy ne vegyél róla tudomást, talán nem is tőled várok segítséget.

A másik, OCm vagy bárki vszínűlefg nem prosti, hogy előre kínáljak neki pénzt a szolgáltatásaiért. én a pontozórendszert nem használom itt, sőtt, magasról nemmondom mit csinálok vele mert szerintem semmit nem ér ami legutóbbi vásárlásom alkalmával amikor is átcsesztek kiderült, beigazodott...uh ezt hagyjujk, én adósa még senkinek sem maradtam, ez most sem lesz így. Pénzért bárki tud segíteni, ha fellengetik, azokból kösz, nem kérek, van aki majd segít annak pedig meglesz a jutalma.

AssAssynn, amin látod itt a kéop a HF csatimról, hagyjuk, hogy honnan van, a lényeg, ah bejelöltem, 19mm széles a legszélesebb pontja, belseje 10mm.

A csövem mértete, amit csak próbára vettem, vagyis "szem-mértékre" ..szóval 13-14mm a külső átmérője szerintem azért néhol 13 máshol 14 mert picit megvolt tekerve...10 mérésből 4 helyen 13mm, 4 helyen 14mm, kettő helyen pedig 12mm, ez is sztem az miatt mert már picit megtekeredett...belső mátmérő 10-11mm.
Bekellett dugnom forró vízbe, akkor feltudtam tuszkolni a HF csatijaimra...

VÉGLEGES CSÖVEM MÉG NINCS!!! Vagy fehér, vagy fekete lesz.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38447) #16939776 válasza AtHoS (#38428) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valaki nagyon régen kérdezett ilyet, 6/4"-os csatlakozó van rajta M5-ös menettel ha jól rémlik, valaki korábban már kérdezte.

A panelt "öntapadósan" lehet felrakni gyárilag, kis kézügyességgel+reszelő egy 5,25"-os takarólemezbe bele tudod alkotni.

(#38448) DigitXT válasza tajcsi (#38446) üzenetére


DigitXT
félisten

azt viszont nem írja, hogy a kiszélesedett pont mekkora
Mert az senkit nem érdekel: az ugyanis arra van, hogy a cső
ne eressze a vizet a csatin... (Pár mm-rel kiszélesedik, hogy
szoruljon a cső, ennyi: nem lényegi paramétere a csatinak.)

Ha jobban tetszik: ha 13-as az alapátmérő, arra 13-as cső való,
és a kiszelesedés biztosítja, hogy (valamennyire) rajta is marad:
hollandis megoldás esetén ez jóval kisebb szokott lenni, mint a
sima csatinkál - hiszen itt a hollandi anya szorítja oda a csövet.

Mindenesetre nagyobb cső nem való a csatira, mint ami az alap
átmérője, mert nem fog szorulni, és ereszteni fog. Bilincseléssel
ezt tudod megelőzni, bár írtad, hogy azt nem akarod, pedig nem
hülyeség, sok "vicces" szökőkutas helyzettől tud megkímélni.:)

amint látod, íme a 19mm rész amire gondoltam
Ha így néz ki a csati, és ott 19 mm-t mérsz, akkor ez nem is
G1/4"-es, azt azért vágod? Honnan szerváltad a csatikat?:R

Éppenséggel lehet G1/2"-es, csak azok nem annyira szoktak
előfordulni.:N Mondjuk a D5 alapból pont olyat fogad, és írtad,
hogy van egy D5-öd: esetleg ahhoz volt csatid? Hány db van?

Szerk:
talán nem is tőled várok segítséget
Ja, de az itt fórumozókat úgy "en bloc" leszóltad, hogy senkinek(!)
nincs fogalma sem a problémád megoldásáról, miközben sajnos a
hivatkozott segítőd éppen csak találgatott (bár nem keresgélt rossz
helyen, nem mondott hülyeséget, csak épp nem is tette számodra
egyértelművé a dolgot / bizonytalan állítását). De mások megtették.

A továbbiakra nem reagálnék, mivel elolvasni is nehezemre esik azt
az összevissza karakterhalmazt. Csak annyit mondok (az nagyjából
átjött), hogy ha tényleg azt hiszed, hogy valaki majd házhoz elutazik
neked egy párszáz forintos csatival, hogy te azt kipróbálhasd, akkor
nagyon el vagy tévedve. OC-t pedig azért ajánlottam, mert weshopja
van és szakértelme. Amennyiben vásárolni akarsz, mindkettő jól jön.
Ráadásul tud neked az Aquatuningtól is cuccokat hozatni, ami óriási
választékot jelent. (Magadnak is tudnál onnan rendelni, de az kisebb
tételeknél nem éri meg a szállítás miatt, csak nagyobb összegeknél.)

Ja tényleg, még valami: írod, hogy milyen a cső...:DDD Mi a fene ez az
összevissza méregetés, hogy "itt-ott" hány mm? Fogd meg a végét, és
két értéket mérj meg: a külső, és a belső átmérőjét. Ebből kijön amúgy
a falvastagság is, ami a merevséggel van összefüggésben... Ha ez egy
10-es cső, akkor azt kizárt, hogy rá tudtad szuszakolni egy 19 mm-es
csatira: valamelyik mérés nem igazán sikerült. Viszont ha úgyis fogsz
csövet venni, akkor 16/10-est keress+ugyanilyen csatikat hozzá: ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#38449) tajcsi válasza DigitXT (#38448) üzenetére


tajcsi
senior tag

Lrfényképezem a csatikat és felteszema képet... :F

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38450) NaNorbert válasza tajcsi (#38446) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Én szerintem a kiszélesedett ponttal ne foglalkozz.
Ha 13 as cső megy rá, azért van a ki szélesítés rajta hogy ha a víz ki is folyik oldalra legyen pici víz záró rétege.
Mivel ha meghúzod a csövet mondjuk cső szorítóval, az fel tud egy helyen púposodni.. mivel a többi kerületén összehúzod a csövet.
Sajnos a csövet erőszakosan kell a csatikra húznod.

Nálam a legegyszerűbb az volt mikor a csatikra csövet húztam, hogy: Felmelegítettem mikróba egy bögre meleg vizet, forróra.
És csak tényleg csak a leg végét bele értettem a meleg vízbe, és hidd el hogy a cső, enged majd akkora tágulást a melegtől hogy gyerek játék lessz, ráhuznod.

Parasztosan még azzal tudsz segíteni, hogy benyálazod egy picit a csatid külső felületét. (hogy jobban csússzon).

Én szerintem az a kis karima ami a csatin kiszélesedik, nem fontos. Az a te géped biztonságát örzi.
Ha ahhoz veszel csövet akkor nagy hibát fogsz elkövetni. (vagy rosszul írom uraim?) .

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.