Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37451) tajcsi


tajcsi
senior tag

egy kerdesem lenne. A passziv tartalyokat lehet e vizszintesen elhelyezni vagy muszaj fuggolegesen lennieuk??

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37452) AssAssynn válasza adamka16 (#37450) üzenetére


AssAssynn
őstag

Lehetségesnek tartom, hogy kosz került bele, vagy valami anyag "megfogja" a forgó részét. Esetleg az érintkezéssel lehet még valami, vagy ha le van szabályozva, akkor a szabályzóval.

tajcsi: Ez nagyon "attól függ". Ha tökéletesen zár a tartály teteje, s eldöntve mindkét furat víz alatt van, akkor elméletben nem lehet gond. Persze ezt csak abban az esetben csináld, ha egy mozdulattal függőlegesbe tudod állítani a berendezésedet, ellenkező esetben akár gondot is okozhat.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37453) tajcsi válasza AssAssynn (#37452) üzenetére


tajcsi
senior tag

majd lekell tesztelnem, xspc passzivrol van szo. Feltolteni gondolom gumicsovon keresztul is lehet...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37454) turho válasza DigitXT (#37449) üzenetére


turho
őstag

Sokkal okosabb lettem :R

(#37455) adamka16 válasza AssAssynn (#37452) üzenetére


adamka16
őstag

Esetleg a fagyállótól megragadhat? bár ez is hülyeség... mondjuk újabban pár fokkal magasabb a hőmérséklete a procinak, majd lehet leengedem és megnézem belül.

(#37456) turho válasza turho (#37454) üzenetére


turho
őstag

Szétbontottam a boxot, szerencsére nem áztattam el a lapot :)
9.36 mm átlagos átmérőt mértem, a menetemelkedés 1 mm vagy azalatti, sajna egyszerű tolómérőm van. Ez G micsodának felelhet meg?
Ezen adatok alapján kellene nekem 2 db derékszögű kivezetés. 90 fokos, azaz könyök. Az egyenesek helyett....

(#37457) DaveJr válasza turho (#37456) üzenetére


DaveJr
őstag

Sztem még mindig jobban jársz ha elmész egy boltba....ott mindent megmondanak amit tudni akarsz....sőt lehet h kapsz könyököt is....ha vki tudna segíteni tuti írta volna már....

De amúgy G 1/8-os.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#37458) jones965 válasza turho (#37456) üzenetére


jones965
Modder

Rengeteg helyen árulnak ilyet. Szerszámüzletek, ahol vannak pneumatika alkatrészek, ott nagy valószínség szerint kapsz hasonlót. Neked jó a 8-as gyorscsatis Festo szelep is.

(#37459) turho válasza DaveJr (#37457) üzenetére


turho
őstag

Ha tényleg G1/8-as, akkor nekem 2 db G1/8-as derékszögű csatit kell vennem és annyi....nem? :)
Mert ez a kulcskérdés, a méretek.....
Menetemelkedés remélem szabvány, olyan 1 mm körülit mértem vagy picit kevesebb.
Azért fordultam a fórumtagokhoz mert keringenek még a Bigwater rendszerek a piacon, és hátha nem csak nekem van ilyesmi cuccom.
Szétszedését óvatosan kellett végeznem ezért mértem csak ma meg.

(#37460) DaveJr válasza turho (#37459) üzenetére


DaveJr
őstag

Menetszabványok. Ott megtalálod a szabványokat. De a menetemelkedést a G szabványnál úgy mérik h hány menet van 1 collban.
Még mindig a boltot javaslom....hiába vannak itt hozzáértők a boltban többet tudnak segíteni.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#37461) turho válasza DaveJr (#37460) üzenetére


turho
őstag

alapján stimmelne is az G1/8. Picivel1 m alatti menetemelkedés és 9.4 mm átmérő. :R

(#37462) turho válasza turho (#37461) üzenetére


turho
őstag

1 mm akart lenni, bocs.

(#37463) AssAssynn válasza adamka16 (#37455) üzenetére


AssAssynn
őstag

Fagyállótól nem hiszem, mivel a legtöbbünk azt használ. Bár nem tudom, te milyen arányba keverted bele, de még ha tisztán ment is volna bele, nem hiszem, hogy attól megállna. Lehet, hogy kicsapódott benne valami, vagy valamelyik blokkban volt valami szutyok, ami most szabadult fel, s pont a szivattyúban akadt fenn.
Ha nem változik, egy szétszedést mindenképpen iktass be, már csak azért is, hogy megnézd, hogy nem-e csatlakozási probléma van.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37464) AssAssynn válasza turho (#37459) üzenetére


AssAssynn
őstag

Kérdezz utána ITT.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37465) adamka16 válasza AssAssynn (#37463) üzenetére


adamka16
őstag

Nem is igazán emlékszem már milyen arányban volt, de amit akkoriban többek is mondtak/írtak. Azóta töltenem kellett a tartályba, akkor csak ioncseréltet tettem bele. Majd megejtem nemsokára, amint lesz hozzá egy kis kedvem is :P

(#37466) turho válasza AssAssynn (#37464) üzenetére


turho
őstag

Subcooling.hu segítségével megoldódik úgy tűnik minden :) Köszi.

(#37467) tajcsi


tajcsi
senior tag

Laing D5 vari 38/700b szivattyut hogyan lehet rogziteni?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37468) AssAssynn válasza tajcsi (#37467) üzenetére


AssAssynn
őstag

A legtöbben, megfigyeléseim szerint, simán csinálnak neki egy szivacságyat a gépház aljában, majd beállítják oda. Nem rögzítik semmivel. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37469) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Sikerült ma vennem egy bazi nagy hőleadó radiátort.
Egy hűtőgépé volt úgy tudom.
Az lenne a kérdésem hogy mivel mossam ki belőle az olajat. Ugyanis ezekben, mint a légkondik hőleadójában is, van valami olaj.
Gondoltam hogy átmosom brigéciollal, aztán valami higítóval, vízzel, és utána átöblítem deszt vízzel.
Szóval a brigéciol, higító, stb, nem tehet kárt a réz csövekben, hegesztéseken?

[ Szerkesztve ]

(#37470) shteer válasza AssAssynn (#37468) üzenetére


shteer
titán

bevált módszer :K

..szerintem jónak tűnik

(#37471) shteer válasza ---Lasali--- (#37469) üzenetére


shteer
titán

ezek egyike sem tehet kárt a csövekben, forrasztásokban

bár az az érzésem, hogy moshatod egy darabig

..szerintem jónak tűnik

(#37472) ---Lasali--- válasza shteer (#37471) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi.
Igen ez az érzésem nekem is megvan :D
Már ha csak a cső végéhez érek, akkor is olajos lesz a kezem, de nem tudom milyen olaj lehet, eléggé agresszív. Nehéz letörölni, csíp, büdös.

(#37473) tajcsi válasza AssAssynn (#37468) üzenetére


tajcsi
senior tag

Az ugy tok dinkan nez ki szerintem. Masik, ez a laing d5 vario meg az a swiftec valtozat kozott mi am a kulombseg? :U

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37474) szacsee válasza ---Lasali--- (#37472) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kompresszorolaj, ami a hűtőgázt keringeti. Régebbi rendszereknél nagyobb mennyiség "vándorolt" a rendszerben, újabbaknál már kevésbé, de ez köszönhető némileg az új hűtőgázoknak is. (aztán lehet hülyeséget beszélek) :DDD

Próbáld meg valami olyan cuccal ami oldja az olajat. Elsőre a brigéciol megteszi, de figyelj rá, hogy jól kisubickold utána, mindenesetre féktisztítót mindenképp fujj be a csövekbe, vagy valamit ami agresszívan oldja az olajat... pl benzin. Lehetőleg vegyél fel valami kendőt a szád elé, vagy porvédő maszkot, no meg gumikesztyű, ha tele van olajjal. Foszgén képződés miatt tűz használata a közelben tilos! Dohányozni szintén tilos! A régebbi hűtőgázok illetve olajak elégetve foszgént keletkezik, ami tüdővizenyőt okoz.... ha ezeket betartod, akkor no para. ;)
Múltkor a cégnél épp egy tisztítószeren volt rajt, hogy nyomokban foszgént tartalmazhat.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37475) szacsee válasza szacsee (#37474) üzenetére


szacsee
nagyúr

Most olvasom milyen hülyeséget írtam: "Kompresszorolaj, ami a hűtőgázt keringeti" :DDD
Szóval a kompresszor keringeti a hűtőgázt nem az olaj. :B

(#37476) DaveJr válasza szacsee (#37475) üzenetére


DaveJr
őstag

Na ja:D Egy picit furán fogalmaztad meg. Amúgy a régebbi kompresszorokban szintetikus olaj van. Ha már a hőcserélőbe került az olaj ott tuti a kompresszor szállt el, alapesetben csak a gáz kering a rendszerben az olaj a kompresszor kenéséhez kell.

---Lasali---: Sok sikert a tisztításhoz. Nem lesz egyszerű a dolog. Mi klímáknál ha ennyire teli van a hőcserélő dobjuk ki a francba az egész hőcserélőt...egyszerűen nem lehet normálisan kitisztítani.
Gáz már biztos nincs a hőcserélőben csak az olaj. Még amit kipróbálhatsz az a hideg zsíroldó nevő cucc az elég agresszív. Mi a grill rácsról szoktuk vele lemosni a ráégett zsíros olajos cuccot. De ehhez is nagyon ajánlott kesztyűt használni mert a kezedről is leoldja a zsírt:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#37477) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Az nem gyenge...:D Én is gondolkodom egy kliímából bontott mora 3 méretű radi beszrzését :D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#37478) szacsee válasza DaveJr (#37476) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azt Te is tudod, hogy nem véletlenül van olajzsák a rendszerekben, pedig ha eleve úgy terveznek egy rendszert, akkor a rendszerben kint levő olajjal is számolnak. Nem vagyok nagyon benne a témában, mert csak a hőcserélő gyártásban segédkezem, de azt tudom, hogy némi olaj marad a rendszerben, főleg ha nem szakszerű a kiépítés, illetve régebbi rendszerről van szó -- legalábbis így magyarázta el Árpi. :DDD

(#37479) DaveJr válasza szacsee (#37478) üzenetére


DaveJr
őstag

Jó persze minimális olaj kerül a rendszerbe de azt elég jól vissza is szívja a gázzal együtt a kompresszor...akkor szokott elolajosodni a hőcserélő ha elszökött a gáz.
Pl ilyenkor simán lehet azt csinálni h feltöltöd újra gázzal és egész szépen visszaszedi az olajat a kompresszor a rendszerből.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#37480) AssAssynn válasza tajcsi (#37473) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ha nem tetszik, akkor rejtsd el mondjuk a HDD, CD tartók helyére, vagy csinálhatsz neki egy dobozt is.
A következő kérdésedet nem tudom pontosan, de szerintem maga a Laing D5 a szivattyú motorja, tehát ez az alap, s utána, hogy mi van, még mögé írva az attól függ, hogy milyen a "teteje". A Swiftec ugye egy cég, szóval gondolom amelyik D5-öt ők forgalmazzák, arra írják rá ezt. (:
DDC-be is van, amire ez a Swiftec van ráírva.
Szóval a kérdésedre válaszolva, szerintem csak a tető(burkolat) a különbség.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37481) tajcsi válasza AssAssynn (#37480) üzenetére


tajcsi
senior tag

Igen ez erdekelt, nem jol fejeztem ki magam. Probaltam keresni a neten ilyet tutorialokat, hogy hogyan is lehetne szetszedni, esetleg masik tetot tenni a tetejere, aminek esetleg szogletes sarkai vannak vagy netalan lehetoseg a rogzitesre is egyben...DE NEM TALALTAM... :W

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37482) niklebi válasza tajcsi (#37467) üzenetére


niklebi
senior tag

Én például csináltam neki egy ilyen "fészket" amit pluszban ráraktam egy szivacsra Semmi hangja nincs :D néha meg kell fognom ,hogy megy vagy nem :K

(#37483) robyg válasza robyg (#37422) üzenetére


robyg
senior tag

Na megjött az új pumpám.
Most üzemelem be a rendszert,kicsit még kibövítettem.Tettem be még egy dual radit kiváncsi vagyok így hány fokos lesz a rendszer.
Majd teszek be egy képet is.

(#37484) tajcsi válasza niklebi (#37482) üzenetére


tajcsi
senior tag

Tyűű ez faxxa tetszik is. milyen anyag ez, valami kupak??

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37485) deter válasza tajcsi (#37484) üzenetére


deter
aktív tag

Pont hasonló cipőben járok, mint te. Már rég itt van egy XSPC passzív tartály (nagyobbik) kihasználatlanul és gondoltam beiktatom a rendszerbe. Értelemszerűen a radiátor után kívánnám kötni. Úgy, hogy felette helyezkedne el. Másik problémám, hogy miként alakítsam át a jelenlegi pumpa+tartályt (Laing AGB Pro). Vajon érdemes lenne meghagyni ezt a tartályt is vagy felesleges?

(#37486) DaveJr válasza deter (#37485) üzenetére


DaveJr
őstag

Szerintem nem lesz felesleges. Több vized lesz így nagyobb lesz a víztömeged amit fel kell melegíteni, később melegszik fel az egész rendszered. Bár végülis ebból a szempontból nem jelent semmi pluszt mert a végén úgyis beáll a hőmérséklete egy állandóra.
Szóval szerintem rajtad áll a döntés hogy bent hagyod az AGB-t vagy nem. Én benne hagynám:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#37487) shteer válasza deter (#37485) üzenetére


shteer
titán

aktív és jól méretezett radikhoz felesleges az a tartály

..szerintem jónak tűnik

(#37488) szijartg


szijartg
senior tag

srácok, erre mekkora cső passzolna?
http://www.swiftech.com/mcp655.aspx

közben megtaláltam, hogy feles

[ Szerkesztve ]

(#37489) tajcsi válasza deter (#37485) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nos nekem ebből csak az lesz a szerény problámám, hogy nem tudok beletoszni az alaplapba kettő 6970-es kártyát, hanem csak max pl gtx 560ti, vagy gtx570 bár ez utóbbi nem tudom hogy 24cm alatt vagy felett van...Nekem külömben az esztétika nagyon számít - azért is XSPC passzívra esett a választásom, meg mert jó árban volt - nem mondom, hogy nem tetszene egy tarty ami elfoglal 3cdrom helyet, de azok drágák voltak, ráadásul a következő moddingomhoz ez kell, ez illik bele az elképzelésembe.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37490) niklebi válasza tajcsi (#37484) üzenetére


niklebi
senior tag

Ez valami fekete műanyag tömb volt és abból lett esztergálva úgy, hogy a belseje pont annyira kúpos mint a Laing D5 alsó része. Ebbe az oldalába lettek beszúrások esztergálva meg az aljába és abba tettem gumi gyűrűket. Amikor beleteszem a szivattyút akkor rendesen tartja. A leszorítást meg az oldalán lévő csavarokkal feszítem neki egy másik gumi gyűrűvel. A szivacs pluszba van.

(#37491) tajcsi válasza niklebi (#37490) üzenetére


tajcsi
senior tag

Amúgy rögzítés nelkül mennyire dorombol a Laing D5? Pl 4es fokozaton?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37492) shteer válasza tajcsi (#37491) üzenetére


shteer
titán

4-esen magában is, hát még ha átadja a rezgést vminek...

..szerintem jónak tűnik

(#37493) niklebi válasza tajcsi (#37491) üzenetére


niklebi
senior tag

Ebben a tartóban is van egy bizonyos hangja már 5-ös fokozaton, de a gép a lábam mellett van és nem hallom, csak ha közel hajolok. Ha nincs beletéve akkor sem veszélyes ha nem tudja átadni a rezgést.

(#37494) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
van nekem egy EK-DCP 4.0-s pumpám és kellene mellé +1
mivel ezt a típust pillanatnyilag nem lehet kapni mit ajánlanátok mellé ?
kösz

(#37495) tajcsi válasza niklebi (#37493) üzenetére


tajcsi
senior tag

A D5-től esetleg van halkabb és jobb pumpa?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37496) AssAssynn válasza tajcsi (#37495) üzenetére


AssAssynn
őstag

Esetleg EZ.
:DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37497) Csavez™


Csavez™
veterán



Kicsit átalakítottam a gépem,kapott még 1 vga-t,psu-t,+koolance RP-402x2 két db Laing ddc-1t Plus-al.
Nagyon jó lett! :DD
Holnap rakok fel teszteket.

(#37498) szacsee válasza tajcsi (#37491) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mit akarsz csinálni vele? Kertet locsolni?
Nálam anno a tesztrendszerem így nézett ki kb 4 liter hűtőfolyadékkal és 1-es fokozaton lazán elvitt mindent. Nem éreztem, hogy 2-3-4-5-ös fokozaton jobbak lennének a hőfokok, bár ez passzív felépítés volt (radiátoron venti nélkül) Ventilátorral ellátott apró radiátoroknál más lehet a helyzet.


Nem röhög ez csak tesztrendszerként nézett így ki, de csak ezt a pikcsört találtam róla.
Felépítése pedig:
Laing D5
Egyedi radi 600x450x54mm
Fuzion V1
EK FC8800 Acetal
Alphacool mosfet és chipsetblokkok
Silentmaxx 2 HDD-s hűtőblokk dobozzal
Tartály adott, csövek 13/9,5mm-es Clearflex

(#37499) yakuza.tora válasza Csavez™ (#37497) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:Y
Figyu! A boltban, ahol a gépet vetted nem mondták, hogy egy ilyen cucchoz fegyvertartási engedély is kell?! ;]
Nagyon komoly, grat hozzá! :C

Alléz Olympique de Marseille!

(#37500) tajcsi válasza Csavez™ (#37497) üzenetére


tajcsi
senior tag

azanyádat!!!! :Y milyen gépecske ez :Y :R :P

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.