Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37901) AssAssynn válasza szacsee (#37900) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mondjuk lehet, hogy lehetne a tetejébe menetet vágni, de annyi erővel már.... :))

Reibek: a stabok a VRM-ek?

UI: gyengén laggol a PH!

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37902) csib41 válasza szacsee (#37891) üzenetére


csib41
aktív tag

én ezzel kezdtem hogy csinálok egy clin ablaktisztítós flakonból csak nekem olyan ragasztóm volt ami keményreköt a flakon meg hajlékony. Az első pici összenyomásnál levált a ragasztás viszont ha gumiám vagy szilikon állagú ragasztót használsz és a csövet úgy rakod bele hogy a másik oldalt ellen tudj neki tartani (picit oldalasan vágod le a csonk végét és úgy ragasztod be, hogy a vége a tartályfalhoz hozzáérjen) így nem válik le a ragasztás és ha szépen dolgozol még fel is dobhatja a rendszered rendesen.

(#37903) Reibek válasza AssAssynn (#37901) üzenetére


Reibek
senior tag

:K

(#37904) szacsee


szacsee
nagyúr

Kösz a tanácsot Urak!
Lehet amíg nem találok semmit rézcsőből csinálok egyet. Jó lenne krómoztatni, menne a radihoz (ki sikerült pukkantani a bubikat a csomagoláson) :D

(#37905) Reibek válasza AssAssynn (#37901) üzenetére


Reibek
senior tag

Várjá lehet nem egyre gondolunk ez itt a kártya végén legalább is én ezt hívom stabonak:

(#37906) Reibek válasza szacsee (#37904) üzenetére


Reibek
senior tag

Az már radiátor :R
Ez honnan van?

(#37907) AssAssynn válasza szacsee (#37904) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szóval itt a reggeli csomag. ;D
Ezt már beállíthatod szobaradiátornak is akár. (;

Reibek: Szerintem egyre gondolunk, bár hallottam már pár elnevezést rá. (:

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37908) szacsee válasza Reibek (#37906) üzenetére


szacsee
nagyúr

Egyedi gyártás.
1 óra per koponya volt a gyártása, szerencsémre a főnökök rábólintottak, remélem nem lesz húzós az ára. Eddig egy energiaital és egy söröm bánja. :DDD

(#37909) csib41 válasza szacsee (#37908) üzenetére


csib41
aktív tag

kívánom úszd meg ennyivel!! :DDD amúgy a méretei milyenek ha szabad megkérdeznem?

(#37910) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Csináltam pár új képet. Kész a tartály világítás, meg az alaplap kapott pár hűtőbordát a FET-jeire. Valamint kicsit rendet tettem a gépházban, meg a pumpa dobozából maradt parafából be borítottam ezt azt. Tehát:
Új Képek

AssAssynn
Ha már GPU ra készítesz blokkot akkor már full covert kéne...
Nem tudom mennyiből tudod kihozni, meg milyen eszközök, anyagok állnak rendelkezésedre. Hogy megéri-e egyáltalán házilag készíteni.
Én zern rev2 -t használok, 6870 et 60 fok alatt tudja tartani a legrosszabb körülmények közt is. Halálosan egyszerű a talpa:[link]
Ha nem full cover hűtőt használsz, és nincs lég mozgás a kártya felületén, akkor meg fognak sülni a FET ek és a memóriák. Ha csak GPU blokkot használsz akkor: RAM süni és nagyobb FET hűtő borda ajánlott, plusz levegő mozgás. Én így oldottam meg:[link]
Vagy egy réz vagy alu lemezből vágsz egyet megfelelő darabot ami fedi a memóriákat, gpu-t, legjobb esetben a FET eket is, és erre rakod rá a gpu blokkot, kicsit rosszabb lesz a gpu blokk teljesítménye a kétszeres felület miatt, de az elvileg csak pár fok.
szacsee
Szerencsés vagy hogy tudsz ilyen hőleadókat gyártatni a munkahelyeden, ezek nagyon nem olcsó dolgok, és nehéz beszerezni őket. Én szereztem hasonlót, csak az 3 soros, vastagabb mint a tiéd, de szerintem nem olyan hosszú. Méretekre én is kíváncsi lennék. :C

[ Szerkesztve ]

(#37911) szacsee


szacsee
nagyúr

A méretek: 800x400x70 mm.

(#37912) jones965 válasza szacsee (#37911) üzenetére


jones965
Modder

Feltételezem akkor folytatódik a passziv projekt.
Közelebbi fotót tudnál készíteni?

(#37913) szacsee válasza jones965 (#37912) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen továbbra is passzívan próbálom "etetni" a rendszert. Igaz, hogy nagyobb helyet igényel, de nem kell a ventilátorokat hallgatni. Most jelenleg csak a procin van víz, viszont tervezem a VGA vízhűtését is, amennyiben a közeljövőben nem lesz jel arra, hogy hamarosan nagyobb teljesítményű APU jön a piacra.
Képeket töltök fel, viszont a fényképezőgép akkumulátorát fel kell töltenem.
Miről csináljak közelebbi fotót? (lamella, csonk, ívcső hajtott, vagy forrasztott vége)
Forrasztásos oldal nem a legszebb, mert próbáltam minél kevesebb időt rááldozni, nehogy a munka rovására menjen a radi készítése. Kicsit erős lánggal forrasztottam és nem a legszebb, bár ezen a cink spray segíthet. :D

(#37914) AssAssynn válasza ---Lasali--- (#37910) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia!

Köszi a választ.
Amúgy olyan FET bordákat honnan szereztél?
Full covert szerintem nem tudok készíttetni. S köszönöm a tippet, te jól megtudtad oldani.
Amúgy így néz ki a kártya: LINK Nem tudom az a VRM borda elég lenne-e, ha lenne légáramlat, s ahogy nézem elég kis hely van ott, szóval egyáltalán kérdéses, hogy hogy férne el a blokk ott. A csatlakozók kb. egymás mellé kerülnének szerintem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37915) Reibek válasza AssAssynn (#37914) üzenetére


Reibek
senior tag

Na igen ide nem tudsz blokkot rakni a stabokra nálam azért szerencsésebb mert egy helyen vannak és van neki furva luk is ahová fel lehet csavarozni. Ez így nehézkes lesz a kép alapján. Egy venti nekem is fujja a bisztonság kedvéért a kártyát.

(#37916) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Nah mkost hogy a procira kész lett a vizecske, arra gondoltam hogy tovább kell bővíteni a kínálatot a házon belül :D Ha minden igaz akkor eltudom cserélni egy ref karira a dcu2-es 580-at és akkor azok is vizezve lesznek egyszer, de előbb kinéztem az alaplapra egy full cover blokkot, de mindehhez kevés lenne egy tripla radi, így kicsit meg kell moddolni az obsidiant, és ha minden jól megy talán sikerülni is fog!
[link] Ez egy már megmoddolt ház, valami ilyesmit tervezek, tehát az alsó szinten puculást kell tartani :D Ezenkívül hogy jobban átjárja a levegő még kicsit dolgozni kel majd az oldallapokon is... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37917) AssAssynn válasza Reibek (#37915) üzenetére


AssAssynn
őstag

Éppen lehet tenni, mert mint látod, alapból van rajta egy borda, s a bordának vannak leszorítói, amik furatokban vannak, szóval azokat a furatokat fel lehetne használni, hogy a közéjük kerülő blokkot leszorítsák. Csak az a kérdés, hogy a valóságban mekkora ez a köztes hely.

(Jó lenne már, ha meglenne a kártya, csak az a baj, hogy van aki drágán adja, s van aki "jó árban", csak az meg vagy nem válaszol, vagy azt mondja, hogy még nem biztos, hogy eladja...)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37918) Razermazer válasza Cybertrone (#37916) üzenetére


Razermazer
őstag

Én hagynám a pi-be :DDD egy 800d-t szétvágni még ha kicsit is. Bár ha megcsapott a modding szelleme akkor mát késő :))
Kiraknám a cuccost egy radiállványra oszt csókolom. Jó sok cső kell hozzá de jól is mutat. És házon kívüli radival még jobb hőfokokat érsz el.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#37919) Cybertrone válasza Razermazer (#37918) üzenetére


Cybertrone
veterán

Most váltottam a nagy bika radit... nem kell több helyfoglalós cucos... egész nagy lett a tér :D
Mellesleg az alsó szinten azokat a winyótartókat senki nem használja... :N És oda pont befér egy dupla radi, ha ügyesen az élére állítja az ember akkor talán 2 is :DDD
Amúgy is kell valamit kezdeni vele, mert nagy ház ugyan de attól még vannak nálam jobb hűtésű cuccok is a piacon fele annyiért, és még finom voltam! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37920) Razermazer válasza Cybertrone (#37919) üzenetére


Razermazer
őstag

[link]
[link] Áh csak egy jó kis quad radi szerintem simán elbánna az 580-al és a hánymagos a procid 6-12? :D avval is. De ha nem hát nem hajrá Cyber .

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#37921) csib41


csib41
aktív tag

Én most kaptam egy ajánlatot, hogy 2000ftba kapok egy 20x30x5 cmes radiátort csak azon gondolkozok, ha meglesz a 4 venti és a vidikari és az alaplap is vizet kap majd elbírja e az én radim ami a ház oldalán van? Ha egy robbanómotort hűt ezzel is elbánik nem? Vagy legyen az amit már elterveztem, hogy megemelem a házat kb 10cm-el és ventillátorostól mindenestől ez az új radi elférne ott. Mellesleg a pumpa is leköltözne, új tartály, vékonyabb csövezés.
A chipsetre elég lenne szerintetek egy olyan blokk amiben nincs különösebb hőátadó felület? (négyzet alapú síkidomot képzeljetek el és annak az oldalai a blokk oldalai, sík talp sík belső falak)
Másrészről ha megszerzem azt a radiátort akkor a videókarira való blokkot is könnyebb lesz elhelyeznem/használnom.
Ötletek vélemények vannak mire figyeljek oda? :R

[ Szerkesztve ]

(#37922) Cybertrone válasza Razermazer (#37920) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az a baj hogy úgy néz ki szereztem még egy ref 580-at tehátt 2 580 egy 6magos proci meg a lap... karcsu erre szerintem ez a radi, ezért kell kicsit megsegíteni a házat :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37923) Razermazer válasza Cybertrone (#37922) üzenetére


Razermazer
őstag

Én is sli-vel fogom nyomni majd meglátom nekem egy 4-magos+még 4 szál i7 dübörög benne 3,6-on 39 fok az egyszem vgam meg 40-44 terhelve. Kicsi de erős ez vastag falú nem slim.
Jólvan ahogy gondolod.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#37924) Cybertrone válasza Razermazer (#37923) üzenetére


Cybertrone
veterán

Most nekem 4.2-őn a xeon 60-63 fok körül van terhelve game közben amikor ki is van használva... persze a nagy radival jobbak voltak a hómérsékletek, csak a hely sajnos nem volt meg... így marad ez! :K
Alulra én is egy vastagfalú duplát szánok, vagy 2db dlimet, majd meglátjuk hogy férnek el a dolgok! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37925) jones965


jones965
Modder

core i7 980X@3800mhz, GTX580 SLI 1 db tripla + 1db dual radiátor + DIRT 3 game = load 40°C víz.

(#37926) Cybertrone válasza jones965 (#37925) üzenetére


Cybertrone
veterán

Valami ilyesmi igen :D Csak ki kell kapni az alsó szinti winyótárolókat, mert máshova nem fér be az obsidiánba a dual radi... bár még gondolkozom rajta, de akárhogy nézem csak oda fér be... Esetleg ha egy obsidián képére mennétek megleshetitek ti is... mondjuk ha bejáccok egy ilyen optika helyre tehető tartályt akkor megoldható lenne másképp is... talán... :U
Vagy a táp mellé be lehet súvasztani élére állítva csak a plexiből le kell vágni kicsikét hogy kapjanak is levegőt a ventik... akárhogy nézem faragni kell... :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37927) ---Lasali--- válasza AssAssynn (#37914) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nézd meg a többi képem és látni fogod hogy egy P4 es processzor hűtőből készítettem házilag. kb 4 szer akkora mint a gyári, nekem is ugyan úgy volt megoldva a gyári megoldás mind neked, nekem kicsit hosszabb volt a borda, de egyébként kb ugyan az. Szóval detto ugyan úgy tudsz rá csinálni egy bordát. 3 as csavarral fel lehet rá huzatni.
A gyári hűtőt nem ártana látnom hogy meg lehessen saccolni hogy le kell-e cserélni, mert ha a gyári hűtő nem nem tolt rá sok levegőt, akkor lehet fölösleges nagyobbat rátenni, de láttam én már szétégett FET et, szóval azért én félnék úgy hagyni. Nem beszélve arról hogy a vízhűtés jobban csábít a tuningra majd.
A memóriák szépen a gpu körül vannak, nincs semmi cucc útban erre szépen lehetne vágni egy lemezt, ami lefedi a ramokat és a gpu -t. Ahogy már írtam...

[ Szerkesztve ]

(#37928) AssAssynn válasza ---Lasali--- (#37927) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm a választ.
Igen, azt tudom, hogy a VGA FET-re onnan szerezted, de most itt az alaplapi FET-re gondoltam. (:
ITT egy kép a gyári hűtőről.
A RAM-ok hűtésére pedig külön köszönöm a tippet. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37929) szacsee


szacsee
nagyúr

Csináltam közelebbi képet, de nem mondtad Jones, hogy miről, így a csonk felőli oldal és a lamella van megörökítve.
Talp ideiglenes egyenlőre, amíg a helyére nem kerül.

(#37930) Cybertrone válasza szacsee (#37929) üzenetére


Cybertrone
veterán

Minőségi alkotás... szép!!!:R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37931) szacsee válasza Cybertrone (#37930) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi, most izzítottam be egy hőérzékelőt és meglesem mit mutat.
Tegnap még nem mertem, mert a gép a földön egy dobozon volt összepakolva és este költöztettem a házba. Elég pontos kis ketyere, kíváncsi vagyok rá, bár most még csak a proci van víz alatt.

(#37932) Hack3er


Hack3er
őstag

Szerintetek ez a rendszer elvinné az aláírásomba szereplő procit vgat a déli hidat a gyári blokkal, halk ventiiátorral, tuningmentesen? [link]

(#37933) Cybertrone válasza szacsee (#37931) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem is... de Róma se egy nap alatt épült!:R A fejlrsztés folyamatos ahogy a kassza engedi!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37934) szacsee válasza Hack3er (#37932) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igazából a szivattyú / tartály / elektronika kombó jól jöhet, de a single radi lehet sovány lesz oda. Ha a hirdető a VGA-kat fullcover blokkal hűtötte, akkor combosabb rendszer (radi stb) esetén 41-44°C körül kellene mennie max.
Ha azt nézzük, hogy nem kell pepecselni az összeállítással és ha sovány akkor raksz rá egy combosabb radit, akkor esélyesebb.
VGA-CPU kombót inkább tripla raditól kezdenek hűteni, vagy minimum dual, de ott vagy a proci, vagy a VGA kis fogyasztású.
Viszont majd jönnek a tapasztaltabb kollégák és megmondják a frankót.

Szerk: kicsit sokallom az árat, mert ha vennél egy új egybetartályos szivattyút, és külön apróból pl radit hozzá, akkor biztos elviszi a rendszered. Elektronika max a hőfokok skubizására jók, de az alaplap biosában be tudod lőni, hogy xy foknál feljebb lője le a masinát.

[ Szerkesztve ]

(#37935) djcsefa válasza szacsee (#37934) üzenetére


djcsefa
tag

igazat adok... és ilyen alapon mindegy ha egy H50st v 1 H70st használsz(hallottam már olyanról aki vga-ra építette rá. az is 1 radis és sokkal kompactabb.

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#37936) NaNorbert válasza szacsee (#37934) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Kész.

Album.

Csak hogy megjegyezzem. 4 magos AMD 3400mhz, alaplap egy Gigabyte nem túl melegedős. A tápegységben 1 ventilátor (12 centis), és a szivattyú 3900 on fordul 600L/H vízszállítással bír. Radiátor PASSZÍVAN (nem hűti semmi). Víz hő: 30,9 25,8 fokos szobában. Cpu: 38 fokos, magonként:27 fok. Alaplap: 36 fok.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#37937) AssAssynn válasza NaNorbert (#37936) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szerintem jól alakítottad ki, nekem tetszik. (:

UI: látom két egyforma gépházad van, s ahogy látom a feketében "laksz", s gondolom a szürkét nem használod. A kérdésem: azt nem adod el?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37938) NaNorbert válasza AssAssynn (#37937) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Köszönöm, a ház átalakítást nem én csináltam, csak bele költöztem.
A másik házzal kapcsolatosan írtam privit.

Ha esetleg mást is érdekel, igen eladó, és még az egyik dual radim is eladó.

[ Szerkesztve ]

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#37939) szacsee


szacsee
nagyúr

Közben megfeledkeztem róla, de akartam feltenni képet a CPU blokkom belsejéről.
A poén az, hogy már bő egy éve nem szedtem szét, mert vagy időm nem volt, vagy kedvem.
A keverési arányt nagyjából eltalálhattam, mert nincs sok trutyi benne.
A blokkon igaz eresztettem át vizet előtte, de amikor vizispermás volt a rendszer, akkor gombostűvel kellett kivakarnom, mert annyira ragaszkodó típus volt. :D

(#37940) AssAssynn válasza szacsee (#37939) üzenetére


AssAssynn
őstag

Üdv.

Te is csak simán ioncserélt (desztillált) víz + fagyálló keveréket használsz? S mégis keletkezett benne ilyen trutyi? :S

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37941) szacsee válasza AssAssynn (#37940) üzenetére


szacsee
nagyúr

Orvosok által használt desztillált vizet használok, de mielőtt valaki rosszra gondol, egyik barátom édesapja állatorvos, na nála van készítő gép.
Valvoline Super Coolant-ot használok, előtte az egész tüskés felület a tetejéig trutyis volt, no meg az 1 év az 1 év.. :DDD

(#37942) AssAssynn válasza szacsee (#37941) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem, s köszönöm, hogy elmondtad.
Azt hittem amúgy, hogy a mindenki által ajánlott desztillált víz + fagyállóval nem történik ilyen.
Majd akkor a legközelebbi szétszedésnél, bővítésnél kipucolom a cuccot. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37943) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Monitoringban kérnék egy kis segítséget!

Pár napja már rákérdeztem egy átfolyásmérő tervezett elhelyezésére és mivel nem érkezett rá reagálás így gondolom nincs az elképzelésemben eddig probléma :B [link]

Közben nézegettem a különböző monitoring eszközöket (átfolyásmérők, vízhőmérők) és ugye bele-bele futottam a profi venti/pumpa szabályzós vezérlőkbe.

Természetesen ezeknek az ára igencsak szép összegeket nyomnak, így inkább tippet kérnék mielőtt összevásárolnék drágán valami hülyeséget.

Olvasgattam a topikban is és keresgettem itt-ott elejtett megjegyzéseket a témával kapcsolatban. Közben más irányú információk is lecsapódtak, amiket talán én is tudnék hasznosítani (pl. golyóscsap beépítése).

Első elgondolásban csak a vízáramlás kontrolljára koncentráltam . A keresgélés közben találkoztam csak vizuális (álá látom, hogy forog egy kerék), venti fordulatban visszajelzett és egyéb módon visszajelző eszközökkel. Ezeknél azért a csak vizuálist hanyagolnám.

Ahogy vizslattam a témát jött képbe a vízhőfok mérő. Ezt egyből a tartályban kívántam elhelyezni, mivel lenne is ott neki csatlakozó. Közben belefutottam egy csatlakozó hosszabbítónak kinéző hőmérővel, tehát elvileg egyszerűen megoldható lenne a belépő (tartálynál) és kilépő víz (radi előtt) hőmérsékletének mérése.

Eddig majdnem rendben is lennénk mivel az ár döntő tényező lesz, ezt a keresgélés során már leszűrtem. Viszont ugye még kellene egy controller, ami úgymond összefogja ezeket, amikből láttam már 1-2 példányt, de mint kevésbé járatos a témában bizonyosan nem találkoztam a jó ár/szolgáltatás mutatóval rendelkezőkkel.

Igazából még azt sem döntöttem el, hogy mekkora összeget is vagyok hajlandó rákölteni erre a vízhűtés teljesítményt nem befolyásoló, de a biztonságos üzemeltetés szempontjából nem elhanyagolható területre.

Van még biztosan több olyan kérdés amit tisztábban kell látnom, hogy meg tudjam magam győzni esetleg egy komolyabb monitoring/szabályzó rendszer beruházására.
- pl. D5 pumpát van-e értelme automatikus feszültségvezérlésre rakni ill. ha igen, akkor milyen controller képes kezelni?
- egy ilyen controller pl. aquaero 5 mekkora helyet igényel az előlapon (házban lévő része milyen "mély"), mivel jelenleg a CM690 mind az 5db 5,25" helye foglalt és talán elfér a HDD hűtő előtt (ami 2 helyet foglal)
- és még biztos van jó pár, ami most még csak szembe sem jut

Mod:
Milyen golyós csapot érdemes beapplikálni a rendszerbe szereléskori szakaszoláshoz?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#37944) szacsee válasza AtHoS (#37943) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ennyire azért nem bonyolítanám túl. Erről az ágyúval verébre jut eszembe.
Az alaplapod biosában biztosan van hőmérséklet alapú riasztás / leállítás.
Beállítod valami alacsony hőmérsékletre, pl 45°C és ráengedsz egy terhelés tesztet, meglesed hogy működik-e frankón, ha nem lehet ilyen alacsony hőfokot belőni, akkor a legkisebb értékre rakod és lehúzod a szivattyú áramellátását, közben nézed a hőfokot realtemp-el vagy aida-val. Bios lehet nem a maghőt nézi, hanem a kupak alatti érzékelőjét.
Ha nem bízol benne ennyire, akkor még alternatíva lehet ez itt. Lebeszéled Shteer-el hogy az elvárásaid tudja-e teljesíteni, vagy sem és ennyi.
Egy sima CPU hűtés végett nem foglalkoznék ennyire a témával, nálam kétkörös rendszer elején járt a fejembe a gondolat, sőt meg is vettem, de inkább a biosban túrkáltam.
Lehet a P5K "csak" riaszt, de lehet olcsóbban megúszod, ha keresel olyan lapot, ami ki is kapcsol bizonyos hőmérséklet felett és probléma megoldva.
Én is kontár vagyok, így ez csak egy tanács, ha elfogadod, de felesleges összegeket beleölni valamibe, ami utána csak jó féláron eladható nem kifizetődő.
D5-öt ne kösd semmilyen vezérlőre, mert ha tudsz is szerezni ami elviszi az drága, vagy olcsón olyat, ami kevés hozzá és lefüstöl.
Szerintem ezért nem is válaszoltak a kérdésedre.
Alternatíva lehet még pl az, hogy veszel egy ventilátor szabályozót autómatikus vezérléssel.
Scythe Kama server ha jól tudom a neve, erről ne a D5-öt, hanem egy radira rakott ventiket vezérelnéd. PL a passzív elemek mellett lenne egy dual radi amire feltennél 2 halkabb ventilátort, amit szabályozná. Az érzékelőt, meg ráerősíted a blokk oldalára, vagy akár a vízbe is lehet tenni.
Mintha még Tody56 írta volna jó rég, hogy sima hőszenzorokat rak a vízbe.... valami maximus alaplapja volt akkoriban amihez adtak ilyesmit, de a ventilátor szabályzóhoz is adnak.

(#37945) AtHoS válasza szacsee (#37944) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Van abban sok igazság amit írtál. Meg is fontolom, ígérem :R

A Shteer féle átfolyásmérő már jegelve van és korábban utána is olvastam, a kiegészítő elektronikával rpm-ben venticsatira lehet kötni a lapon és a jelzett fordulatot át lehet számítani vízmennyiségre, tehát jó is lenne.

Megnézem a P5K BIOS-ában milyen lehetőségek vannak, de asszem Intel procikban amúgy is van hővédelem.

A Cape Cora-k mellett meghagyom a dual radit is 2 teljesen szabályzott ventivel. Jelenleg egy manuális ventiszabályzós Kama Panel van használatban. Eddig meg voltam elégedve vele, a D5 viszont csak a saját fordulatszabályzójával van kezelve. Bár amióta belőttem hozzás sem nyúltam. 2-es vagy 3-as fokozaton van, már nem is emlékszem rá, de procc hőfokok eddig rendben voltak. Utánanézek ennek a Kama servernek, hátha megtetszik

Kösz a reagálást és az építő jellegű kritikát :R

read-only mode on the forum

(#37946) Razermazer válasza AtHoS (#37945) üzenetére


Razermazer
őstag

Ez már én blokkoltam a Shteer féle átfolyásjelzőt :D ha nem haragszol, :R mert én is kiváncsi vagyok, hogy a phobya high-flow kupplungom mennyit enged át bizonyos d5-s fordulatoknál. A másik fontos pont, hogy tudni fogom, hogy mikor haldoklik a pumpám, nem egy mai darab 2-év már benne van. Abból is egy tartalék beszerzése folyamatban. Én úgy megszerettem a d5-t, hogy mást már, nem is akarok használni. Nekem csendes, és bőven elegendő teljesítményt nyújt.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#37947) Hack3er válasza szacsee (#37934) üzenetére


Hack3er
őstag

Már megvettem, de sikerült alkudnom az árból, És ha majd egyszer adnék a rendszernek egy ilyen radit akkor már talán elbirná a vga-t meg a procit egy 800 rpm-es s-flex ventivel???

szerk: persze tuning mentesen proci vissza feszelve.

[ Szerkesztve ]

(#37948) sylard8


sylard8
tag

sziasztok!
tudna valaki segíteni? kellene egy blokk
előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#37949) turho


turho
őstag

Sziasztok! TT single radimat szeretnémeladni, reálisan áraztam be?

[link]

Más: ki mivel tömíti-ragasztja a csöveit a "biztonság kedvéért" ha a blokk-radi csati hagyományos kialakítású? Érdemes megsziloplasztozni?

Még más: Keresnék 8/6 csövet 80-100 cm darabot legalább (2x50 cm is jólenne) ami bírja a hajlítást, nem törik meg hamar, viszont nem kemény...ha ebben tud segíteni valaki, PÜ nekem :)
(Régen volt TT rendszerekhez gumicső pl....az tetszenenagyon, nem tudok szerezni, a PU cső tól keménynek bizonyult kis helyre, eltolja a blokkot :( ).

(#37950) NaNorbert válasza szacsee (#37944) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Megvagyok a teszt-el.
Szerintem jól futot a rendszer...

A víz hőmérsékletem 33-és 34 fok közt cikázott, de nem ment magasabbra.

Ez történt.:

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.