Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38151) sinya85 válasza NaNorbert (#38150) üzenetére


sinya85
senior tag

nem láttam sry

ஜ۩۞۩ஜ

(#38152) NaNorbert válasza sinya85 (#38151) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Privátban osztottam meg a gondolataim. Nem itt a fórumban írtam.
Azért is nem láttad.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#38153) shteer válasza yakuza.tora (#38142) üzenetére


shteer
titán

tüllszoknyát beszerezted már? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#38154) jones965 válasza pockhome (#38143) üzenetére


jones965
Modder

Kérdés, mit értsz bő tuning alatt.
Ettől a deszkától és az általad említett procitól ne várj valami extrém tuning eredményeket, mert a vízhűtés sem képes csodákra.
Inkább úgy fogalmaznék, hogy normál körülmények között egy vízhűtéssel sem lehet sokkal jobb tuning eredményeket elérni, mint egy jó léggel.
A kettő bekerülési költsége pedig nem azonos.

(#38155) csib41


csib41
aktív tag

már 2 blokk (gpu és chipset) már majdnem kész (varrásra felkészítve) + még 2 blokk + még 2db 140x230as radiátor 12/14-es cső + házmod kb 1-2 hét és mutatok képet is.

(#38156) pockhome válasza jones965 (#38154) üzenetére


pockhome
senior tag

hát egy phenom 545-öst pl. 4GHz-ig ha engedi.
de nem fogja bírni akkor szerinted? vagy ruházzak be egy jobb/nagyobb lapra?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#38157) pockhome válasza sinya85 (#38149) üzenetére


pockhome
senior tag

köszi!

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#38158) jones965 válasza pockhome (#38156) üzenetére


jones965
Modder

A tuning az mindíg lutri, azt csak részben befolyásolja a lapválasztás.
A proci inkább a domináns, de mint írtam ebben a vízhűtés csak minimálisan tud segítséget nyújtani.
Az átlagfelhasználók azért ruháznak be vízhűtésbe, mert szeretik az ezáltal elérhető csendesebb gépet.

(#38159) sinya85 válasza jones965 (#38158) üzenetére


sinya85
senior tag

vagy a látványt

ஜ۩۞۩ஜ

(#38160) jones965 válasza sinya85 (#38159) üzenetére


jones965
Modder

Az már csak hab a tortán, ami a kivitelezés minőségén múlik.

Legfőképpen.

(#38161) sinya85 válasza jones965 (#38160) üzenetére


sinya85
senior tag

pl nekem a víz ugyanolyan hőfokokat produkál mint a gyári hűtőm :S sajnálatomra és 30ért vettem csak a pumpámat

ஜ۩۞۩ஜ

(#38162) shteer válasza sinya85 (#38161) üzenetére


shteer
titán

és mennyi a vízhőfok? milyen blokk?

..szerintem jónak tűnik

(#38163) pockhome válasza jones965 (#38158) üzenetére


pockhome
senior tag

értem.
akkor annyira nem érdemes beruházni rá? jobban járnék egy jóféle hőcsövessel?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#38164) jones965 válasza pockhome (#38163) üzenetére


jones965
Modder

Szerintem mindent leírtam, bár elég célratörően.
Dönts az anyagi lehetőségeid szerint, de azt ne felejtsd el, hogy ez egy pénznyelő hobby.

(#38165) pockhome válasza jones965 (#38164) üzenetére


pockhome
senior tag

akkor kihagyom:D nem hangos a gyári se most, meg van benne 4db venti, 5v-on nem hangos:D
de köszi a segítséget mindenkitől!:R:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#38166) sinya85 válasza shteer (#38162) üzenetére


sinya85
senior tag

32 a vízhőfok a radiátor után a blokk egy WaterChill Antarctica

ஜ۩۞۩ஜ

(#38167) Razermazer válasza sinya85 (#38161) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát nem tudom nekem még véletlenül sem összehasonlítható a régi léghűtésem hőfoka, a mostani hőfokokkal. A csendességet meg ne is mondjuk ez alapvető.
Pedig nem kispályáztam scythe mugen 2, stacker 832 ház, szellős venti bőven benne.
A mostani kialakítással 10-20 fokot nyertem mint idle mint load érték alatt.
Vízhőfokom idle este 28 fok terhelve 33. Napközbe 29-30 idle terhelve 33-35.
Mindez egy irtó meleg számtech kuckóban, lapos tetővel megáldva, ala szauna.
Keményen 28 és 30 fokos szobahőmérsékleten.
A rendszer magja egy melegedős i7 870 xeon variáns, egy darab vga egy gtx 570 képében. Csak ők vannak hűtve, a többi alkatrész hűtése szükségtelen, pwm max 35 fok, déli híd max 44 fok. Prime alatt a processzor 55foknál beáll 3,8 gigán csendben, nem kell több nekem legalábbis 1,2 volton. A vga-m most vasárnap érte el egyedül a 45 fokot terhelve, amúgy 42 fok szokott lenni.
Természetesen a rendszert úgy terveztem, hogy legyen benne tartalék ezért van quad radim.
Én már légre nem nagyon megyek vissza, részben azért sem, mivel a gép megy mellettem egész nap, a munkaeszközöm 10-11-órában. És a csend alapvető kritérium számomra.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38168) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Énmeg elszántam magamat és nem farigcsálom a házat szét... csak szép csendben bejáccom egy 4*180-as morát és leteszem a gép mellé... aztán úgytűnik sikerült elcserélnem a dcu2-őt így jönhetnek a vga-k :C remélem egy tripla radi és egy 180-as quad már elég lesz a procinak, és a vgak-nak :((( jelenleg a tripla viszi a procit, hát mit mondjak 65 foknál megszokott állni ebben a nagy melegben a proci magonként :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38169) shteer válasza sinya85 (#38166) üzenetére


shteer
titán

ha a helységben is meleg van akkor reális a víz

az a blokk nem vmi nagyteljesítményű cucc :B

..szerintem jónak tűnik

(#38170) Razermazer válasza Cybertrone (#38168) üzenetére


Razermazer
őstag

Mo-ra-t cybertrone-nak, ahogy a mondás mondja országomat egy radiért :D .

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38171) Cybertrone válasza Razermazer (#38170) üzenetére


Cybertrone
veterán

Muszály lesz valamit... bár elég borsos a 4*180-as mora :Y Esetleg egy extreme nova 1080..... az barátibb már! :D Tudom elég lenne a quad is, de ez kcisit drágább, és szerintem brutálabb... már csak azt kell megoldani hogy mennyenek is rajt a ventik... nincs kedvem megint egy külön tápot kapcsolgatni... 5-let? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38172) DigitXT válasza Cybertrone (#38171) üzenetére


DigitXT
félisten

Ventikábelhosszabító?:D
Sok... (Vagy egy hosszú?)

(#38173) ---Lasali--- válasza DigitXT (#38172) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Össze kell forrasztani a francba aztán hangfal kábellel bekötni, 45 forint métere vagymennyi :D
Nekem így van a tartály világítás megcsinálva meg a neon, meg a hőmérő szenzor. Plusz kapcsoló is van rajtuk maszekba.

[ Szerkesztve ]

(#38174) shteer válasza DigitXT (#38172) üzenetére


shteer
titán

1 hosszú és egy elosztó :K

..szerintem jónak tűnik

(#38175) Cybertrone válasza DigitXT (#38172) üzenetére


Cybertrone
veterán

Egyedül Todynál láttam a subcoolingon nincsen hosszabító... 9 ventit kéne kihosszabítani jaj drága kenyér :DDD és ezt max hármassával rákötni ventifoglalatra :K Ha jólértem valami ilyesmit akartok mondani! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38176) shteer válasza Cybertrone (#38175) üzenetére


shteer
titán

szabályozni is akarod?

..szerintem jónak tűnik

(#38177) Cybertrone válasza shteer (#38176) üzenetére


Cybertrone
veterán

:N Nem érdekel a hang...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38178) shteer válasza Cybertrone (#38177) üzenetére


shteer
titán

akkor a tápcsati 12V-ról kell kivezetni 1 db kábellel és helyben elosztani

..szerintem jónak tűnik

(#38179) Cybertrone válasza shteer (#38178) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát az érdekes lesz... találnom kell egy kis rést az Obsidian páncélján ahol ki tudom vezetni :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38180) DigitXT válasza Cybertrone (#38175) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem egyenként kellene, lásd ahogy a többiek javasolták.:))

Ha fix 12V-ra van szükséged, akkor meg nagyon könnyű a dolgod,
mert úgy nem kell több hosszabbító, mivel az összes ventit elbírja
egyetlen ág is, s csak a legvégén, a ventiknél kellenek Y-elosztók.

Ventiszabályozók egyes kivezetésein azért már néhány ventinél
célszerű megállni, ugyanis nem tudnak ezek a "potis" kimenetek
tetszőleges áramot leadni, tipikusan 1A a max, amit szeretnek...

Nálam konkrétan két kivezetés van: egy házibarkács (eleje+vége
szabványos venticsati, közötte meg "kb. mindegy" milyen kábel:
nekem épp egy kiszuperált hálózati kábel jutott, ami tök jó, mert
három eres, tehát a fordulatszám jel is frankón jön rajta), a másik
meg egy Zalman 90 cm-es. Mindkettő 3-3 ventit visz (2 triplaradi).

Szerk: ja bocs, van egy harmadik is, de az nem ventikre, hanem
a Reserator XT gyári meghajtása. Ebből következőleg amúgy az
általad keresett rés is triviálisnak adódik: egy PCI slot megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#38181) shteer válasza Cybertrone (#38179) üzenetére


shteer
titán

fúúúúúró :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#38182) Cybertrone válasza DigitXT (#38180) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hol lehet beszerezni ilyen hosszabítót... :R Vagy van olyan ami egyszerre 9 ventit képes fogadni? :D ( Mondjuk nem hiszem)

shteer:
Há hogyne... ;] Most tettem le arról hogy a tápegységnél a vinyótartót kibarkácsoljam belőle... most majd kifúrom :D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38183) shteer válasza Cybertrone (#38182) üzenetére


shteer
titán

sehol, csinálni kell

..szerintem jónak tűnik

(#38184) Cybertrone válasza shteer (#38183) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mindíg is szerettem a csináld magad tanfolyamokat... tehát ha jól értem kell 9 venticsati meg egy kábel és tádámm :D Meg egy forrasztó... vagy szigetelőszalag... :B

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38185) shteer válasza Cybertrone (#38184) üzenetére


shteer
titán

:K

szigszalagot felejtsd el - forrasztás + zsugorcső

..szerintem jónak tűnik

(#38186) Cybertrone válasza shteer (#38185) üzenetére


Cybertrone
veterán

Na most meg fog látszani mekkora mekk mester vagyok ebben a témában... zsugorcső? :B

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38187) shteer válasza Cybertrone (#38186) üzenetére


shteer
titán

:K

magas hőre összeszűkül - biztos láttál már végállapotban ilyet csak most nem tudod :)

..szerintem jónak tűnik

(#38188) Cybertrone válasza shteer (#38187) üzenetére


Cybertrone
veterán

:D Zsír ez kell nekem... ha jól láttam még forrasztani sem kell fasza :K Ezt hobby elektronikában be lehet szerezni? Még jó hogy ti tudtok ilyeneket :B Nézzétek el a balgaságomat, de amit nem tud az ember arra rákérdez :K
Bár lehet megmaradok a quad radinál, és ahhoz meg árul Todi 4-es ventielosztót :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38189) DigitXT válasza shteer (#38187) üzenetére


DigitXT
félisten

Vennem kell egy hőlégfúvót.:DDD

(#38190) shteer válasza DigitXT (#38189) üzenetére


shteer
titán

nekem is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#38191) shteer válasza Cybertrone (#38188) üzenetére


shteer
titán

de, a forrasztás kell!!! be lehet persze, sőt obi, praktiker, tecsó

..szerintem jónak tűnik

(#38192) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Más...
Jelenleg egy 1366-os tody v3 extreme blokkom van, éreznék javulást ha lecserélném mondjuk egy EK Supreme HF-re? Vagy egy Supreme LT-re? :K Végülis nincsenek problémák a hőfokokkal (kivéve hogy most talán amiatt hogy elég hogy is mondjam kicsi a rendszer melegebb a proci... de ez orvosolva lenne egy + radival ugye, meg később jönnek még cuccok a rendszerbe... 2db 580-at is hűteni kellesz)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38193) shteer válasza Cybertrone (#38192) üzenetére


shteer
titán

lehanyagolható a kül - jó az a blokk

..szerintem jónak tűnik

(#38194) Cybertrone válasza shteer (#38193) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akkor nem dobok ki 20-at az ablakon! :K Ezenkívül elméreteztem a tartályomat... Az AC coolplex pro 10 LT picike... ezt cserélem le a leghamarabb... Ilyenre gondoltam meglátás:[link]
Kényelmesebb lenne feltölteni... és nincs odabent a gépen belül útban tartály... :K
Meg remélem már nem lesz 2 radival olyan power a szivattyű hogy habot verjen a rendszerbe! :(((

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38195) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Cybertrone: Szerintem így csináld. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38196) yakuza.tora válasza pockhome (#38143) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A többiek már válaszoltak, de azért lenne egy két észrevételem.
A deszka: az északi híd és az integrált vga egy bordával van hűtve, így vízre váltás esetén olyan blokkra lesz szükséged, ami mindkét komponenst hűteni tudja. Ezt elvileg le kellene gyártani, de nem két fillér. Lehet, hogy van gyárilag is ilyen, blokk de én még nem találkoztam vele... A másik probléma, hogy a fesszabra nem lehet blokkot erősíteni, így tuning esetén ezt a komponenst csak léggel tudod hűteni.

A vga már más kérdés! A GTX 580 komoly cucc. Szerintem önmagában egy tripla radit "meg tud enni". Az ilyen kaliberű kártyára már érdemes lehet vizet tenni, de nem olcsó mulatság. Csak a blokk 22-30K között van újonnan...

(#38144) TESCO-Zsömle: :DDD Hát persze!

(#38153) shteer: Dehogy! Cicanadrágban fogom eltopogni a bécsi keringőt! ;] + (#38189) DigitXT - Nekem van hőlégfúvóm. Ha kell, kölcsön tudom adni. ;)

(#38166) sinya85: Hát...az Antarctica nem egy mai blokk. :N Lehet, érdemes lenne cserélni valami komolyabbra.

Alléz Olympique de Marseille!

(#38197) DigitXT válasza yakuza.tora (#38196) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem van hőlégfúvóm. Ha kell, kölcsön tudom adni.
Á, nem konkrét melóhoz kellene, csak úgy általában belegondoltam,
hogy minek szenvedek a forrasztás után a szig.szalaggal, ha egy jó
kis zsugorcsövet pár másodperc passzentosan rácuppantani.:))
Egy-egy barkács projektnél azért ez jól jönne: a motoron is szoktam
bütykölni.:K Btw. ha jól tudom viszonylag olcsón beszerezhető.:R
Vagy ha olcsó, akkor gagyi? Túl sokat nem kell tudnia - ha jól látom.

(#38198) yakuza.tora válasza DigitXT (#38197) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nekem egy KINZO van, ami ugye nem egy ipari Makita, de úgy égette a festéket az ajtótokról, mint a disznó! :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#38199) Razermazer válasza yakuza.tora (#38198) üzenetére


Razermazer
őstag

Már bocsánat de ez nagyon off de nem hagyhattam ki A KINZO név illik az avatarodhoz Takeshi Kitano mester!!!!!! Zatoichi verhetetlen, és a Brother is is a japán fenegyerek rendező :R. No van még jó néhány ütős filmje. :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38200) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet felesleges, de azért megkérdem.

Komplett vízhűtés összeszerelésnél, miután felraktam blokkokat, meg lemértem csövek hosszát, kiveszem blokkokat és külön összerakva csinálok egy szívárgástesztet.

A teszthez használt folyadék ugye az a keverék amit ajánlottatok. Sikeres teszt után, miután lengedtem folyadékot és beszereltem blokkokat, csöveket,tartályt pumpát, visszatölthetem a teszthez használt folyadékot a tartályba?

Inkább kérdezek nehogy szerelés közben csesszek el valamit. :)

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.