Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37801) jones965 válasza Cybertrone (#37800) üzenetére


jones965
Modder

Inspirálásnak szántam, egy szóval nem említettem negatív kritikát a kivitelezésre.
Mint mindenki, általában az ember magának építi a rendszert és legfőképpen az alkotónak tetszen a mű.
Ha ez nem így van, megette a fene.
Gratulálok! :K

(#37802) Cybertrone válasza jones965 (#37801) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nagy negatívumot nemtudnál mondani némi csóre egy pumpára pár ventire és egy radira :D Úgy néz ki mint egy erőmű ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37803) oriic válasza Cybertrone (#37798) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Látom Laraxior ex-háza nem menekül a vízhűtéstől. :DDD

Egyszerű de nagyszerű. Remélhetőleg pár hét, és én is publikálhatok képeket a sajátomról. :C

Live-Die-Respawn

(#37804) Cybertrone válasza oriic (#37803) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vagy ez vagy telerakom ventikkel... maradt ez, és teleraktam ventikkel! :D A 6 venti a radin vákumot szív belül... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37805) yakuza.tora válasza Cybertrone (#37800) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Jó az, nincs szégyenkezni valód! A vgák mikor kapnak vizet??? :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#37806) oriic válasza Cybertrone (#37804) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor minek ment bele víz? :DDD Kevesebb venti nem elég a radira?

Live-Die-Respawn

(#37807) Erdei88 válasza oriic (#37806) üzenetére


Erdei88
veterán

Dehogynem. Nálam 6 venti két tripla radin volt

(#37808) Cybertrone válasza yakuza.tora (#37805) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nos a refre nem lenne gond a blokk... viszont a DCU2-re nem tudom hogy van e blokk! :R
Am nagyon köszönöm!

Erdei88:
Kérlek szépen biztosra mentem, így átrántják a levegőt a radin, és elférnek kényelmesen! :R Meg azzal nem vagyunk előrébb hogyha a polcon figyelnek!

orichalcos:
Vizes volt a proci a másik házban is csak home made radival... és házon kívül! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37809) Razermazer válasza Cybertrone (#37808) üzenetére


Razermazer
őstag

Így elnézvén a dcu2-nek a segge jó nehéz lehet, jól lehúzza a kártya végét csoda hogy nem szakad ki nagyon meg van görbülve :Y . No nem is kéne már :DDD
Amúgy jó kis rendszer lett a cpu meghálálja majd a gondoskodást.
Az asusra nem is lesz soha sajna blokk.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#37810) jones965 válasza Razermazer (#37809) üzenetére


jones965
Modder

Ezért vettem én az SLI-hez refnyákos kártyát.

(#37811) Cybertrone válasza Razermazer (#37809) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nagyon hosszú, és csak 4 csavar fogja azt a batár nagy hűtést... A nyák többi része szabadon tekereghet... Másképp nem tudtam megoldani ilyen hosszúak a kábelek... de lehet hogy máshol fogom elvezetni őket, mert tényleg kicsit meghajlott a cuccos... Én örülnék a legjobban ha el tudnám ezt az Asust passzolni, és egy ref 580-at kapnék érte... :K

jones965:
Nem én kértem a DCU2-őt... 2 ref gigám volt, melyek egy tápgondal együtt megdöglöttek... visszakaptam egy ref gigát, és ezt a batár cuccost garból... nem örültem neki egy cseppet sem... Hogy néznek már ki így együtt? :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37812) yakuza.tora válasza Cybertrone (#37808) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát igen, ez pl. elég szívás a nonref cuccok esetében. (A Crosshair III Formula deszkámmal szívtam meg úgy, hogy a VRM hűtésére nem lehetett kapni külön bordát... :( )

Alléz Olympique de Marseille!

(#37813) jones965 válasza Cybertrone (#37811) üzenetére


jones965
Modder

-ismerem a történetét a kártyáidnak.

#37812) yakuza.tora : mindenre van megoldás. Én a crosshair II-re készítettem a VRM-hez 3-as rézlemezt, és a crosshair I-hez vett FET blokkokat építettem rá.

(#37814) yakuza.tora válasza jones965 (#37813) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Jó, de te igazi GURU vagy ebben. Én meg simán túladtam a deszkán... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#37815) Cybertrone válasza jones965 (#37813) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akkor jó... tehát a hátam közepére nem kívántam ezt a batár asust... :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37816) jones965 válasza yakuza.tora (#37814) üzenetére


jones965
Modder

mindkettő megoldás működőképes. :D

(#37817) AssAssynn válasza Cybertrone (#37798) üzenetére


AssAssynn
őstag

Gratulálok! Jól néz ki, s biztos a teljesítménye is jó, nekem tetszik. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37818) Cybertrone válasza AssAssynn (#37817) üzenetére


Cybertrone
veterán

:R Piri pénzből ennyi tellet! :DDD A home made radi azért powerebb volt... viszont az magasabb a házamnál, és a fél szobát elfoglalja :D :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37819) Reibek


Reibek
senior tag

Hali!

Van egy Palit GTX 460 768mb-os karim KÉP Robbantott Kép
az lenne a kérdésem hogy a két blokk közül melyik jó rá? Blokk 1 Blokk 2
a cooling configurator a Gainward Gs blokkját rakja ki az én karimhoz akkor ezek nem jók rá? Tudtommal az enyém ref nyákos.

(#37820) AssAssynn válasza Reibek (#37819) üzenetére


AssAssynn
őstag

A tiéd ref. nyákos, mint amiket ezekhez írnak, szóval elméletben mindkettő jó, de ne rám hallgass, inkább ki kellene próbálni valahol.
Amúgy a kettő linkelt blokk közötti különbség csupán az anyagában, pontosabban a tetejének az anyagában van.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37821) csib41 válasza Cybertrone (#37798) üzenetére


csib41
aktív tag

A másik radival mi lett?

Ha megjönnek a ventik, akkor nekiállok mozgathatóvá tenni a gépem és majd csinálok pár képet csak tudnék szerezni egy lépcsős fúrófejet. Am nem értem, miért gáz ha valaki nem 5-10xes áron veszi meg hanem magának építi, mint például én (a 4 ventillátor kerül annyiba ha nem többe, mint az eddig összehozott rendszerem) és én jobban szeretem összerakni a saját "legómat", mint egy 60000ftos kezdő kitet kisebb radival gyengébb pumpával. De azért ne kövezzetek meg/tagadjatok ki:P :R

egy kérdés: ritkább szivaccsal meg tudom oldani, hogy a kis pici buborékok eltűnjenek a tartályból?

Reibek: ha sikerül felhelyezni akkor oszd már meg velünk, mert lehet az enyém is kap vizet (ugyanilyen karim van csak más gyártótól).

[ Szerkesztve ]

(#37822) Cybertrone válasza csib41 (#37821) üzenetére


Cybertrone
veterán

Levonszoltam a pincébe... tartalékba mindíg jó lesz! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37823) AssAssynn válasza csib41 (#37821) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szerintem egyáltalán nem gáz. Sőt, inkább gratulálok!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37824) csib41 válasza AssAssynn (#37823) üzenetére


csib41
aktív tag

Köszönöm az elismerést! :R
viszont a ventiket csak júli 7.én kapom meg :W , de nem baj addig megoldom a radiátor házhoz való felfogatását, meg a ventillátortartó vékony műanyaglapot is rászerkesztem.
legfeljebb júli 7-ig passzívan megy 3.8ghzn.

(#37825) ---Lasali--- válasza turho (#37787) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ablaktísztító nem készül csak alkoholból meg vízből..
Ha elolvastad volna a Clin es flakon hátulját, oda van írva hogy "<5% anionos felületaktív anyagok"
Mindig utáltam a kémiát és messze elkerültem, de 20 másodperc googlezés után ez a sor fogadott: "Az anionos felületaktív anyagok feladata kettős, a zsír és olaj emulgeálás mellett ezek adják a termék habzását is."

[ Szerkesztve ]

(#37826) tajcsi


tajcsi
senior tag

Laing D5 pumpára, "rézfejesre" hol lehet venni valami szebb tetőt? Mondjuk ez is csak azért kellemetlen, mert hülyén mennek bele a csövek :W

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37827) DigitXT válasza tajcsi (#37826) üzenetére


DigitXT
félisten

(#37828) ---Lasali--- válasza csib41 (#37821) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem úgy oldódott meg a burorékozás hogy kivettem a tartályomból (Alphacool Cape Corp Coolplex Pro 10 LT) azt a kis felfele álló plexi csövet. Ami egyébként elvileg pont azért lenne benne hogy ne buborékozzon. :C (Egyébként 14 adam ötlete volt)
Vagy ha neked eleve nincs benne, akkor tegyél bele :DDD Jobb ötletem nincs.
Én próbáltam a szivacsot, de az alá is ment be buborék, így felgyülemlett, és azok kezdtek el lemenni a szivattyú felé, kész katasztrófa volt, úgy volt a legrosszabb, de valakinek meg pont a szivacs jelenti a megoldást.

(#37829) csib41 válasza ---Lasali--- (#37828) üzenetére


csib41
aktív tag

nálam pl nincsenek ilyen csatornák és ha átlósan pakolnám be hogy a beszívó ágtól elzárja a bubikat, csak annyi bajom van hogy csak sűrű szivacs van itthon de az meg szerintem feleslegesen tartaná fel a vizet. Utólag most falba verhetem a fejem, hogy "tervezéskor" nem gondoltam rá. Valahogy úgy is megoldom csak idő kérdése. :DDD

(#37830) csib41 válasza csib41 (#37829) üzenetére


csib41
aktív tag

3.8hgz passzívan 0 légmozgással jó? Szobát befűtötte rendesen, biztos van vagy 27-30fok

(#37831) Cybertrone válasza csib41 (#37830) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerintem jó... mennyi volt a víz hőmérséklete közben? :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37832) csib41 válasza Cybertrone (#37831) üzenetére


csib41
aktív tag

passz:DDD tapintásra kézmeleg de majd egy hőmérőt beletuszkolok valahogy.
Dirt 3 alatt pl 55-60fok egy-másfél óra game után, alapon meg 35-40fok körül mozog.
off: digitális lázmérő szereti a fagyállós desztvizet? az kicsi és könnyen elhelyezhető:DDD

[ Szerkesztve ]

(#37833) csib41


csib41
aktív tag

ami kimaradt kérdésem: az alaplapi hűtőbordák ala natúr veszik fel az elvezetni való hőmennyiséget vagy gappad-del van megtámogatva? Bár mondjuk butaság volt feltenni a kérdést mert holnap szétszedem úgyis, mert lemérem az alapterületeket furattávolságokat stb.

(#37834) AssAssynn válasza csib41 (#37833) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, vagy paszta van közöttük, vagy -s inkább ez jellemző- ilyen gappad.
"Csak úgy" sosem tesznek össze semmit. Még a RAM memória hűtőbordákon is ilyen hőátadó anyag van belül.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37835) csib41 válasza AssAssynn (#37834) üzenetére


csib41
aktív tag

Köszi az infót, majd ha kész lesznek a blokkok rendelek gappadet.Múltkor láttam is egy hírdetést itt az apróban ami megfogott.

(#37836) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Uraim DDC1T-PLUST hogy lehet gyengíteni... annyira veri neki a cuccost hogy kicsit habosodik a víz... gyanítom ez nem fasza... kicsi az ellenállás a rendszerben nem erőlködik csóró :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37837) DigitXT válasza Cybertrone (#37836) üzenetére


DigitXT
félisten

Elvileg ha csökkented a feszt, lassulnia kell... Kérdés, hogy mennyi a
legalacsonyabb fesz, amin még indul, és mi az, amivel ezt adni tudod.
(Ugyanis ventiszabályozó potik nem igazán játszanak a 18W miatt...)
Egyébként meg bővítsd a rendszert VGA-blokkokkal, stb. Lesz fojtás.

(#37838) Razermazer válasza DigitXT (#37837) üzenetére


Razermazer
őstag

Szeretné de a dcu2-je miatt egyenlőre ne tudja.
Én szívesen átvenném a dcu2-t de nem adja a cudar :D :R Sajna nincsen szüksége 570-re :N

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#37839) szacsee


szacsee
nagyúr

Ma is érdemes volt felkelni. ;]

(#37840) AssAssynn válasza szacsee (#37839) üzenetére


AssAssynn
őstag

Hehe. ;D
Mi lapulhat abban...?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#37841) RootRulez válasza szacsee (#37839) üzenetére


RootRulez
félisten

pukkangattál egész nap? :DDD

═════════════════════════════════════════

(#37842) szacsee válasza RootRulez (#37841) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezt el is felejtettem, de kibontom és addig nem nyugszom míg ki nem pukkantom az összes bubit. :DDD

AssAssynn: Más nem viszi haza a munkahelyi melót, én igen.. :))

[ Szerkesztve ]

(#37843) Cybertrone válasza Razermazer (#37838) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elvileg van egy vállalkozo aki cserél velem egy fincsi ref 580-ra :DD :DD :DD Addig meg had kavarjon a kis szivattyú :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#37844) Reibek


Reibek
senior tag

Hali jó hőmérsékleteknek számítanak ezek?
Cpu: Core i7 920 3,8-on idle:45C load:65-70C
VGA: GTX 460@852mhz 1704mhz 4080mhz idle:32C load:42-45C
Északi híd: Giga extreme alaplapon gyári vízblokkal idle:41C load:55-60C
Ramok: Nem tudom de az nem meleg több óra játék után is simán meg lehet fogni kb kéz meleg Dominator kit
A víz hőmérséklet idle:26-27C load:35-37C

A Radi egy Thermochil TA120.3-as 3db 1200rpm-es revoltec ventivel

Ha e mellé még a jövőben berakok egy passzív Nova 1080-at vagy MO-RA 3-at jelentősen csökkennek majd a hőmérsékletek vagy azért kell arra is venti?
Azt szeretném elérni hogy ne menjen terhelés alatt a proci ezen a frekin 45-50C főlé.

(#37845) DigitXT válasza Reibek (#37844) üzenetére


DigitXT
félisten

A proci load hőmérsékletet egy kicsit sokallom - persze attól függ, mi a load.
Viszont 45-50 fokot nem fogsz elérni ezzel a rendszerrel, hiába bővítesz radit,
mivel az idle vízhőmérsékleted közelíthet a szobahőmérséklethez. Load max.
annyira tudsz lemenni, de pár fok dT még akkor is marad, tehát max. 10 fokot
tudsz nyerni radikkal (nagyon max.), azaz 65-70-ből legjobb esetben is 55-60
lesz - ha mást nem változtatsz a rendszeren... Hatékonyabb változtatás lehet
a térfogatáram növelése / prociblokk cseréje, esetleg jobb paszta használata.

(#37846) jones965 válasza Reibek (#37844) üzenetére


jones965
Modder

Ez a jó vízhőfok. ;]
-0,4°C

[ Szerkesztve ]

(#37847) Reibek válasza DigitXT (#37845) üzenetére


Reibek
senior tag

Akkor nyerek esetleg ha több körre osztom a dolgokat igazából 3 kört szeretnék csak most sajna egy fránya büntetés ezt megakadályozta :(((
Lenne egy kör a procin+északi hídon arra lenne a nova vagy a more
2. kör VGA de itt már 2 GTX 460-as a thermochillel
3.kör dominatorok+2 vincsi itt egy dupla radira gondoltam szerintem az elég neki.

Ezekkel a modósításokkal már érezhetően le menne a hőmérséklet?

(#37848) Reibek válasza jones965 (#37846) üzenetére


Reibek
senior tag

Na azt a -0,4-et hogy csináltad? vagy csak behalt a szenzor?

(#37849) Reibek válasza Reibek (#37848) üzenetére


Reibek
senior tag

ÁHHH nem figyeltem a kép nevét záraz jéggel?!

(#37850) jones965 válasza Reibek (#37847) üzenetére


jones965
Modder

Felesleges, ne bonyolítsd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.