Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38751) niklebi válasza madaraszf (#38747) üzenetére


niklebi
senior tag

Szerintem a tripla radiátor egy processzor hidegen tartásához bőven elég, még akkor is ha például mást is akarsz hűteni még akkor is elégnek kell lennie. Nekem ilyen tripla van a gépemben, és ilyen ventilátorok vannak rátéve amik 800 rpm-mel pörögnek és igaz most nem pont így néz ki a gépem belülről, de ugyanazokat a részeket hűtik. (a csöveken már nincs rajt az a fehér akármi mivel ezek elég régi képek) Jelenleg 24 fok van a szobában és a proci 34 fokos. Pár kép arról, hogy tuning alatt milyenek voltak a hőfokok. tuning A lényeg,hogy szerintem ha később bővíteni akarsz akkor is elégnek kell lenni egy tripla radinak.

Más! Én most vásároltam egy csomó új dolgot a vízhűtésemhez mert nekem még ezek a hőmérsékletek sem az igaziak. Főleg mivel idővel venni akarok egy új videokártyát és ahhoz már nem lesz elég a tripla radi. Lesz új proci blokk+2db 240-es Phobia radi+4 venti+tartály. Persze a házat is nem kicsit átalakítom. Csináltam egyedi radiátor rácsokat, két pumpa lesz a rendszerbe+ még pár apróság :K Az elkövetkező hetek evvel fognak telni :DD

matyee: szerintem a radiátorban szorul meg a levegő! Próbáld mozgatni,hogy a pumpa ki tudja hajtani a bubikat.

[ Szerkesztve ]

(#38752) djcsefa válasza matyee (#38750) üzenetére


djcsefa
tag

Döntögesd a gépet előre, hátra esetleg jobbra balra. Mert a levegő mindig felfelé tart (mert könnyebb mnt a víz. Szóval a billegtetéssel szabad utat adsz fölfelé a buboréknak!! :K

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38753) djcsefa


djcsefa
tag

de amíg le nem légtelenítetted addig tanácsos külső táppal hajtani a szivattyút

[ Szerkesztve ]

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38754) madaraszf válasza matyee (#38750) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. A kollégának igaza van. Döntsd meg legalább annyira a gépet, hogy a pumpa csővel felfelé legalább 90 fokba álljon, természetesen működés közben, hogy ki tudja tolni a levegőt. Én csináltam már más hűtés rendszereket és az is be szokott válni ha pulzálva adsz áramot a pumpának, akkor is ki szokta tolni magából a levegőt. Ha ezek után is fennáll a zörgés akkor szerintem a pumpával lehet a gond!!!

niklebi: Gyönyörű a géped, ez nem semmi munka! Gratulálok! Igazán te tudtál meggyőzni a tripla radiról. Igaz én a slim-ben gondolkodom, remélem az is jó lesz.

Írtad, hogy újítani fogod a hűtést, A tripla radid nem eladó véletlenül?

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38755) djcsefa válasza madaraszf (#38754) üzenetére


djcsefa
tag

hááát.. nálam a 90fok azért má sok volt. ( bár ez a tartály bekötéseinek helyével függ össze + hogy mennyi víz van a tartályban.)

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38756) madaraszf válasza djcsefa (#38755) üzenetére


madaraszf
aktív tag

:R Azért bízzunk benne, hogy a kolléga jól feltöltötte azt! :Y A 90 fok lehet sok, de ha sikerül odáig dönteni akkor 100% hogy abba már nem marad levegő! :K Extrém, de biztos!!! :K

Na de megyek aludni, reggel meló. Remélem "ma" már megérkezik a 250-es tartályom (este már próbálgathatom hová megy fel :C ) és az új SabertoothX58 :DD :DD :DD .

Jó éjt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38757) djcsefa válasza madaraszf (#38756) üzenetére


djcsefa
tag

Használd egészséggel!!!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38758) matyee


matyee
őstag

köszi a tippeket, ma este kipróbálom :R

(#38759) matyee


matyee
őstag

Eleg viz van a tartalyba, a pulzalos pumpa inditas nem jott be sajnos :( ez legalabb. 6-7-dik vizhutesem, de ennyire idegesito maceram meg nem volt. Ez a pumpara rakhato tartalyos dolog egy fos... :)

(#38760) madaraszf válasza djcsefa (#38757) üzenetére


madaraszf
aktív tag

djcsefa: Köszönöm. Már fél éve vágyom a kicsikére!!!!

matyee: Ezek csak jó tanácsok, tapasztalatok. A pulzálós pedig be szokott jönni nálam :F . A 90 fokos döntés tényleg lehet, hogy túlzás és ha nem megy annyira akkor a 45 fok környékének is elégnek kell lennie. A pumpára szerelhető tartályos dolog nekem már első látásra nem jött be, hisz a tartályt azért a pumpánál feljebb szokták tenni! Így pedig legalul van a pumpa mellett! Lehet hogy csak az én hülyeségem ez a "kiegyenlítőtartályt a legmagasabbra" meglátás, de nálam a józan ész ezt diktálja!

Azért kíváncsi leszek megoldódik ez a dolog... :F

Kérek visszajelzést, ha sikerült ügyködnöd valamit vele!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38761) Razermazer válasza Cybertrone (#38741) üzenetére


Razermazer
őstag

Ez kell neked cyber a 600-at még ki kell egészíteni egy kicsit, de olyan menő leszel, meg a csodájára járnak majd a gépednek :) [link],cirka 3700 dodo az alap aztán ezt lehet variálni a csillagos égig, itt a régebbi tesztben egész jól lehet látni nagyon babán néz ki[link] persze nem a krumplisütésre szánt olajat kell majd beletenni elhasználódás után, amik majd megküldik a 200litert postával :D.
Nem utolsó sorban a hővel problémád nem lesz. Amúgy a design nekem nagyon bejön :)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38762) madaraszf válasza Razermazer (#38761) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Nem néz ki rosszul! :C 3700 $ ? :Y Marad a krumplisütő, vagy az akvárium készítés plexiből!!! :K

Már csak azt kellene kideríteni, lehet-e nálunk ilyen olajat kapni, na és mennyiért!!!??? :U

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38763) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Most találtam meg! 6 gallon - 26 liter elvileg 60 dollárba kerül csak! :C Egy plexi "akváriumot" pár ezerből lehet csináltatni hozzá!!! Az ár nem tűnik vészesnek, kinézetre pedig nem rossz! :C De legondolkodtatott a dolog!!!

Viszont biztos vannak hátulütői! Ha valaki talál az esetleges negatívumokról valamit, megoszthatná velünk.

HTPC-nek lehet, hogy elég is lenne a hűtés.

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38764) Razermazer válasza madaraszf (#38763) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem(bár az olaj biztos speciális) idővel kikezdi a nyáklapot lepotyognak a kondik.
Ezért kell a 3-év garanciát mindenképpen bejelölni egy ilyen kvalitású gépnél.
Hátulütő hogy semmit nem cserélhetsz hardverhiba esetén, még ha nem is evvel a drága játékkal szórakozik az ember. Nyakig olajban turkálni nem nagy élvezet :DDD . Jól meg kell gondolni, hogy milyen alkatrészeket rak bele az ember, mert nem fogja cserélgetni, magyarán sohatöbbet :DD .
Az otthoni plexis megoldásnál csak passzív hűtés leadás lehetséges(akvárium teteje nyitva berácsozva, ott szublimál a hő) vagy speciális radin(lehet hogy jó a vízhűtésre való is)(de ekkor megint ott van a zajforrás venti terén még ha minimális is, akkor jó erős pumpa kell neki, szintén speciális, mert az olajat meg is kell keringetni)
A htpc hűtése szerintem nem rossz ötlet evvel a módszerrel, mivel minimális a hibafaktor, és az alkatrész is kevés. Már csak utána kell számolni mennyibe jön ez ki.
Meg elég elvetemültnek lenni :))

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38765) matyee


matyee
őstag

Ma este kipróbálok minden mozgatós dolgot és természetesen visszajelzek. Visszaolvasva kicsit a forumot sok meglepő dolgot olvasok. Nekem "szaros" vékony duppla radim van, és elvitt: Q6600@3,4 (ami fűtött mint állatt) 4870x2 (ami szintén az egyik legmelegedősebb kártya) NB (szintén melegedős a FSB miatt), SB. Minden relatíve hűs volt s stabil. Fura, hogy itt valaki azt írja tripla radi nem visz el egy cpu-t....

(#38766) madaraszf válasza Razermazer (#38764) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ilyen lapot eresztenék be + a táp. Nem kellene nagy plexi "akvárium sem neki. A HDD_t "nem szabad" beleengedni, mert nem 100%, elbírják az olajat, ha az belekerül kampec! Ugyan ez a helyzet DVD vel is. Most olvastam egy tesztet, egy amcsi srácnál 2 éve megy a gép passzívan és az ég adta világon semmi baja! Hmmm már látom is magam előtt! ;)

matyee: ez engem is meglepett, de hát ők tudják! Azért az I7 130W és kegyelten sok hőt termel!!!! El is hiszem, hogy kell neki, de valószínű a keskeny típust veszem én is, annak elégnek kell lennie 3 ventivel!!! :K

Razermazer: azért érdekes, hogy a ventik fent vannak ezeken a gépeken... Bár érthető, legalább keringetik az olajat :C

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38767) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Találtam még valamit! [link] azért ez is fel tud melegedni rendesen. Ahogy elnézem HTPC-nél többet nem érdemes beletenni!!! De nagyon buli. Össze kellene rakni egy kis fogyasztású régebbi gépet és letesztelni. Nem?

A folyadék beszerezhetőségét még vizsgálom, de szerintem hozzá lehet jutni itt nálunk is, vagy legfeljebb hozatunk kintről!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38768) djcsefa válasza madaraszf (#38760) üzenetére


djcsefa
tag

de több irányba is kell dönteni, :K

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#38769) ---Lasali--- válasza madaraszf (#38767) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezeknél azt nem értem, hogy az olajat mi hűti? Mert ha átmelegszik az egész, akkor egyre-egyre rosszabb lesz a hűtés. Üvegen keresztül szerintem bent szorul a hő az olajban, és vége lesz egy idő után...

(#38770) madaraszf válasza ---Lasali--- (#38769) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Néztem róla teszteket és leírást. Az egyik amcsi srácnak netező gépe van így megcsinálva passzívba 2 éve megy nagyon jó hőfokokkal és semmi baja. Ráadásul elmondása szerint talán pár csepp folyadék hiányzik azóta csak a "gépből". Gondolom hasonló kép adja le a hőt ahogy felveszi. Szerintem ha elég nagy mennyiségben érintkezik a levegővel és keringetve "mozgatva" van benne az olaj akkor az azért hűvösen kell, hogy tartsa.

Ha készen vagyok a vízhűtéssel, utána belevágok a projektbe. Meg fogom csinálni az biztos!!!!! :K :K

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38771) Pero válasza madaraszf (#38760) üzenetére


Pero
senior tag

nem a pumpára kell építeni a tartályt hanem pont fordítva :) én most csinálom az új rendszerem és nálam beválni látszik baromi gyorsan kijöttek a bubik a rendszerből.

ami az olajos mókát illeti oda sima mineral oil-t ajánlanak ha jól tudom mert az nem vezeti az áramot és ennyi a nagy tudása, viszont amit egyszer beletettél az el kell felejteni gari szempontból mert nem lehet letakarítani róla rendesen.

(#38772) madaraszf válasza Pero (#38771) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ha a pumpa felett van a tartály az az igazi!! :K Én arra esküszöm. :C Az olajból egyértelmű, hogy a natúr kell és persze olyan cucc kell bele ami már nem garis! :C

Már csak olajat kellene szerezni valahonnan. Néztem kintről rendelhető, de a súlya miatt sok a posta :W

Már a kezembe fogtam a SabertoothX58-at. Hmmm nagyon meggyőző a cucc!!!

Ha valaki tud tripla radit, vennék egyet!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38773) Pero válasza madaraszf (#38772) üzenetére


Pero
senior tag

majd rakok fel képeket holnap h nálam h van;) patikába sztem meg lehetne próbálni vagy háztartási boltokban.

(#38774) madaraszf válasza Pero (#38773) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Várjuk a képeket. :U

Háztartási boltban? Hmm ez érdekes....

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38775) sinya85 válasza Pero (#38773) üzenetére


sinya85
senior tag

képeket akarok, mindenkitől. Kíváncsi vagyok ki milyen kreatív

ஜ۩۞۩ஜ

(#38776) madaraszf válasza sinya85 (#38775) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ha készen leszek remélem meg tudlak lepni!!!!!! :Y De kellene egy tripla radi!!!!!

Ha nem nagy kérés körbekérdezhetnétek ismerősöket hátha.... :B
Persze csak, ha nem vagyok nagyon pofátlan... ;) :N :N

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38777) oriic válasza madaraszf (#38776) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Radi kell? Tessék:

[link]

:DDD

Live-Die-Respawn

(#38778) sinya85 válasza madaraszf (#38776) üzenetére


sinya85
senior tag

dupla nem jo? azt tudok adni

ஜ۩۞۩ஜ

(#38779) madaraszf válasza oriic (#38777) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. Ha ezt felteszem egy antec skeleton-ra szerinted???? :F Nincs túl nagy művészi érzékem, de ez nem lenne túl szép! Szerintem! :B

sinya85: ha extreme a dupla, akkor érdekel!!!

Egyébként aranyosak vagytok!!! Köszönöm a segítséget! :R :R :R ;)

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38780) sinya85 válasza madaraszf (#38779) üzenetére


sinya85
senior tag

slim

ஜ۩۞۩ஜ

(#38781) madaraszf válasza sinya85 (#38780) üzenetére


madaraszf
aktív tag

GRRRRRRRRRRRRRRRRRR :W :W

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38782) helkis válasza madaraszf (#38779) üzenetére


helkis
addikt

kicsit nagyobb látásmóddal: az nem csak egy radi, hanem egy ház is! ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#38783) Pero válasza madaraszf (#38779) üzenetére


Pero
senior tag

nekem volna egy mora2-m eladó ha kell ráccsal együtt... és azt még lehet ház oldalára is rakni:P

(#38784) oriic válasza Pero (#38783) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mennyiért vesztegetnéd a mora-t?

Live-Die-Respawn

(#38785) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Á a mora túl nagy, azért ha beesik évente 1-2 lan-party azért oda még el akarom vinni a gépet! De köszönöm az ajánlatot! :R

Van egy kolléga úgy néz ki meg tudunk egyezni egy MagiCool Xtreme Triple 360-ra ha minden igaz!!!??? Viszont ilyenre kellene 2db 90 fokos irányba állítható csati! Boltban tudom lehet venni, de ha van valakinek feleslegbe...?

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38786) Pero válasza oriic (#38784) üzenetére


Pero
senior tag

nemtudom, még csak nemrég vált feleslegessé, mert úgy fest a 2 quad elég lesz.
de privátban meg tudjuk beszélni.

ui nekem morával is hordozható volt a gép de volt benne víz is rendesen pláne h 50cm xspc tartály is volt a házon

(#38787) jones965 válasza sinya85 (#38775) üzenetére


jones965
Modder

Tessék!
Bár már nem így néz ki.

(#38788) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Na úgy néz ki megegyeztünk!!!!! Jót jó áron! Radim már lesz!

jones965: le a kalappal fini kis cucc!!!! :R :R :R

Lecke feladva! 2db 90 fokos 1/4-es csatira van szükségem ami meghúzás után irányba állítható! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38789) oriic válasza Pero (#38786) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ó, most látom hogy ez ilyen 30ezres kategória még használtan is. Sőt...

Ez sajnos nem az én pénztárcámhoz való. :)

Live-Die-Respawn

(#38790) madaraszf válasza jones965 (#38787) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Na akkor itt a feladat! Kérünk friss képeket is, had lássuk merre tendáljunk :B :C

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38791) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Adjon Isten!

Adott egy i5 750 4ghz-en és 2 vinyó vizezve dupla extreme radival, amin 800-as, olyan 30cfm-es ventik vannak. Kb. mennyit nyernék fokban, ha ezeket olyan 60-90cfm-esre cserélném, amiknek talán 1.5 fölött van a nyomása? PL. swif2120p-re, vagy Coolermaster-re!
A mostaniaknál nem igazán érzem a levegőt a radi túloldalán. Vagy rakjak oda is ilyen 800-asakat szívónak? Abból 1 azt hiszem van is raktáron.

(#38792) Pero válasza madaraszf (#38788) üzenetére


Pero
senior tag

milyen csőhöz kell neked a 2 90es csonk?

(#38793) madaraszf válasza Pero (#38792) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. 10-16-os csőhöz :K

G.I.JOE: 5-7 fokot biztos, teljes terhelésen. Alapon lehet többet is!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38794) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Na akkor! Ilyen proci blokkom és ilyen radim lesz. 10/16-os csővel-HF csatikkal, 450-500l/h szállítású szivattyúval és ilyen tartállyal. Meg egy kicsi UV "kék" reagens folyadék csak a desing kedvéért. A ventiken még gondolkodom, van egy hátlapi szabályzóm, még meglátjuk milyen lesz... (1500 rpm-re gondoltam, azt szabályzóval a felére le tudom csökkenteni) A szett egy I7 930-at fog hűteni (ici pici tuning-al ;] ;] ;] ) egyenlőre, aztán majd meglátjuk mi nedvesedik még be....

Várom a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38795) ThodEE válasza madaraszf (#38794) üzenetére


ThodEE
őstag

Én is egy ilyen radival kezdtem, 3db Noctua P12es volt rajta 1300RPM en, 3,96GHz+HT és egy 5870es VGA t tartott hűvösen, ha olyan volt az időjárás, mert bizony 32-35fokos szobába már felment a víz 40fok fölé :/

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38796) madaraszf válasza ThodEE (#38795) üzenetére


madaraszf
aktív tag

40 fok fölé??? Akkor az majdnem megsült! :Y Köszi az infót. Pumpából gondoltam, hogy nagyobb szállításút veszek, de az sem jó ha túl gyorsan szalad át a víz a blokkon. Ha minden igaz a tartályt a 25cm-es venti fölé teszem, úgyhogy az is hűtve lesz valamilyen szinten....

Csak le ne "fagyjon" a processzor!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38797) ThodEE válasza madaraszf (#38796) üzenetére


ThodEE
őstag

Igaz hogy elégé megkéri a feszt a procim, és ilyen 1.3V körül megy 4GHz en, de igen sokszor kapcsolt le a Biosban beállított 70fokos korlát miatt.
nem kell aggódnod, a plexi tartály pont annyi hőt fog el disszipálni, mint a csöveid :D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38798) madaraszf válasza ThodEE (#38797) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Na akkor azzal sem érek le semmit! Viszont lehet, hogy akkor a gép oldalára kerül a kicsike. Ezt még ki kell találnom.... :F ÁÁÁ nekem sok az a Mhz, ha 3.5-3.6-ot ki tudok hozni belőle az már untig elég lesz!! Vagy mégsem? ;]

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38799) ThodEE válasza madaraszf (#38798) üzenetére


ThodEE
őstag

Sok sikert hozzá:)
Nekem a DDC pumpám nagyon bevált, az új tetővel meg halkabb is:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38800) madaraszf válasza ThodEE (#38799) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Köszönöm szépen :R A pumpát már megálmodtam (szivacs ágyra teszem)!!!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.