Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14014) draff válasza Lompos48 (#14003) üzenetére


draff
aktív tag

Teljesen egyről beszélünk, csak egészen kétféle módon:

A fényszóró az maga az egész üvegezett fém (vagy műanyagkülsejű) ház, amiben az izzók vannak
aztán, hogy most azon belül a bilux izzó melyik szála ég, lehet "valóban" a fényszóró (magyarul - a távfény)
és lehet a tompított fény, amely már kialakításánál fogva kissé lefelé világít, hogy ne vakítsa a szembejövőt.

Én itt csakis a tompítottról beszélek.
Nappal ugyanis azt kötelező égetni. A másikat egyáltalán nem kell, mert mi értelme lenne?
A nappalinak se túlzottan sok van, hisz nappal eléggé világos van, de hát a rendelkezések .... hadd égjen ... hadd fogyasszon.

Az elektronikám megvan, melegszik is rendesen, mert egy teljesítménytranzisztoron át folyik az áram- és feszültség-szabályozás. A lényege egy 555-ös IC, amelynek a bemenetén két antiparalell dióda van, és közötte egy szabályozó trimmer. Ezzel lehet magát a kimenő fényerő nagyságát beállítani.
Most így a rajzát hirtelen nem tudnám előkeríteni, de maga az elektronika megvan, és köszöni de jól ...

Olvasom itt néhány hitetlenkedő és nagyonokos vélekedését az egészről.
Hát azért az a 6 liter helyett 5,99999 liter - megjegyzés - az elég vicces. Bár igaza volna.
Ha csak tényleg ennyi lenne a különbség, nem csináltam volna elektronikát rá.
"Mert hülye azért nem vagyok" ...
A másik okos megjegyzése szintén éjjelre vonatkozik. Nappal viszont egészen mások a fényviszonyok.
Éjjel én is a hagyományos /szabvány/ fényerővel megyek, mert akkor tényleg kell.

Aki komolyabban kiváncsi a lényegre, az várjon még egy kicsit türelemmel, mert csak előkerül végre a kapcsolási rajza is. A panel maga már megvan, a nagy hűtőbordával együtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.