Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) Parci válasza FіkuszKukіsz (#38049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért nekem ez mindig is számított, törekedni kell rá, hogy ne pazaroljuk az ételt. sem. ahogy az oltást sem: már itt van, le fog járni a szavatossága, a tudomány mai állása szerint indokolt megkapni, tehát elmegyek érte nagy tisztelettel. és igen, közben örülök neki, hogy jutott nekem ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38052) FіkuszKukіsz válasza Parci (#38051) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Persze. Én sem szeretek kidobni kaját, csak anno ez az érv, kicsit demagóg volt.

Romanes eunt domus

(#38053) Fire/SOUL/CD válasza t72killer (#38047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OK, de akkor fordítva ez nem működik? (2 Pfizer és Sino boost) :U

"Miért kérne, mikor az mRNS hatékonyabb? "
Boost-ként, saját magára? Bevett orvosi álláspont, hogy ne olyat adass be magadnak booster-ként, amit előtte kaptál...
(AZ is vektor, szóval Szputnyikra nem javasolják (főleg, hogy az Szputnyik 2 adenót tartalmaz, az egyik pont az, ami az AZ-ben és a JJ-ben is van, szóval ez tényleg értelmtlen lenne))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38054) #86564352 válasza Fire/SOUL/CD (#38031) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt nem tudom honnan vetted. Én nem a hungarikum rendszerből indulok ki. Izrael 3 Pfizer, USA is mRNA nagyon döntő többségében, nem a Janssent tolják a két Pfizeres embereknek. Szóval amikor odamegyek 2 Pfizeresként, azt mondom mRNA harmadiknak is. (nekem mindegy Pfizer vagy Moderna, bár utóbbiban kicsit több a kakaó van rá tanulmány 2 Pfizer + 1 Moderna "erősebb" 3 Pfizernél, de ezt alapból Mo-on nem adják, így nekem tökéletes a 3 Pfizer is erős természetesen)
Az mRNA technológiai előnye adható többször. A te esetedben azért az adenovírusos vakcinák koktéljánál előfordulhat a szervezet már nem fogadja el a harmadikat és nem lesz hatékony. Lásd az esetet, aki szakmai ajánlás ellenére a két Szputnyikra Janssent kért (gondolom EU igazolvány miatt) és most covidos, valószínűleg nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#38055) Mr K válasza BlackV (#38022) üzenetére


Mr K
senior tag

A 3. oltáskor aláírandó papíron egy csomó más dologról is nyilatkozunk: hogy nem voltunk lázas betegek két héten belül, hogy van-e allergiánk, hogy várandósak vagyunk-e, stb.

Esetleg ki lehetne húzni az ominózus mondatot a papírról aláírás előtt, csak az meg irtó hülyén nézne ki, mert az így szól:
"Ön a Covid-19 elleni vakcinák hatályos alkalmazási előiratában jelenleg nem szereplő Covid-19 elleni emlékeztető oltásban részesül."
Mert ez meg egy ténykérdés, nehéz lenne tagadni.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#38056) Sir Pocok válasza Fire/SOUL/CD (#38053) üzenetére


Sir Pocok
őstag

(AZ is vektor, szóval Szputnyikra nem javasolják (főleg, hogy az Szputnyik 2 adenót tartalmaz, az egyik pont az, ami az AZ-ben és a JJ-ben is van, szóval ez tényleg értelmtlen lenne))

Nem az AZ-ben csimpánz adeno vírus van a másik kettő emberi.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38057) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#38050) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem Én mondom, az az elfogadott álláspont, hogy ne olyan típusú 3. booster-t kérj, mint amit előtte kaptál, nem? Hát de.
Akkor miért kivétel az mRNS ez alól? (Egyik irányba jó, fordítva meg nem) :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38059) BlackV válasza Parci (#38043) üzenetére


BlackV
senior tag

Hiába ettem birkózószart, egy modernamámorost még így sem tudok levinni a földre. :)
Nem szekálok senkit. Na akkor térjünk vissza egy kicsit a valósághoz a svédasztalos büféből: a 3 pfizer klinikailag le van tesztelve biztonságosságra, a 2 pfizer 1 moderna nincs. Ahogy a többi pancsolásnál sincs persze, de azt főként kényszerből csináltuk.

[ Szerkesztve ]

(#38060) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

„Vannak, akik egyből az intenzívre kerültek a sürgősségiről, ők oltatlanok”

Részlet:

A náluk kezelt oltott betegek közül egyiknek sincs harmadik oltása, és a negyven százalékuk amúgy más betegség miatt szorul kórházi ellátásra, a covidos tüneteik enyhék. Az oltott betegeik húsz százaléka van valóban a covid miatt "ramatyul", illetve van olyan nagyon idős betegük, akinek a tüdőgyulladása ugyan nem súlyos, de korára tekintettel legyengítette a láz, kiszáradás miatt szorul kezelésre.

Az alapján, amit mondott, két következtetést lehet levonni:

Az oltás a legfőbb feladatát ellátja. Bár a delta variáns az oltottakat is megfertőzheti, súlyos szövődmények a jelek szerint többnyire az oltatlanoknál alakulnak ki. Az osztályon ápolt oltatlanok között akad huszonéves is, és több negyvenes-ötvenes ember. "Vannak, akik egyből az intenzívre kerültek a sürgősségiről, ők oltatlanok" - mondta.

Másrészt viszont a kórházi adatokat torzítja, hogy míg országosan nincs széleskörű tesztelés, a kórházakban tesztelnek, vagyis egyre több olyan eset lesz, amikor más okból kórházba kerülő, tünetmentes, vagy enyhe tünetekkel beteg fertőzöttet is azonosítani fognak. Illetve a kórházon belül is könnyen átterjedhet majd a járvány a más okból kórházban kezeltekre is.

Faxa, hogy ennyire nem vigyáznak kórházon belül a terjedésre. :(

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38061) proradeon válasza Fire/SOUL/CD (#38057) üzenetére


proradeon
őstag

"Nem Én mondom, az az elfogadott álláspont, hogy ne olyan típusú 3. booster-t kérj, mint amit előtte kaptál, nem? Hát de."

Ez legfeljebb a kormány álláspontja, ami jellemzően nem igazán egyenlő a szakemberek véleményével.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38062) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#38057) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ennyire 1 bitesen. okkal feltételezhető, hogy a heterológ oltás erősíti a védelmet. most már mérések is vannak. arról is vannak mérések, szállingózó infók, hogy csodák nincsenek - blackv, fordulj el egy pillanatra! - a kínai, a lada és az opel astra a lexarabb önmagában. a sinóval valóban csodát tett az mrns, a linkelt táblázat szerint a vektorosokkal is. azt is tudjuk, hogy a 3x mrns is nagyon ütős védelmet ad.

amit nem tudunk, hogy meddig. azt majd eztán fogjuk megtudni.

ezekből én némi töprengés után arra jutottam, hogy booster = moderna, utána pfizer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38063) Parci válasza BlackV (#38059) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írtam már: egyszer azzal érvelsz, hogy tök ugyanaz, mint a pfizer, miért mondom különbözőnek, most meg az eltérőség kockázatait hangsúlyozod. válaszd ki az egyiket, nekem mindegy, melyiket ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38064) BlackV válasza Parci (#38063) üzenetére


BlackV
senior tag

Nincs ellentmondás. A heterológ azt jelenti nálam, hogy tök más technológia, ezért teljesen máshogy másképpen indítja el az immunválaszt.

(#38065) Parci válasza BlackV (#38064) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az biztosan és nagyon heterológ. ez meg kérdéses mértékben. de vagy van kockázata a heterológság miatt és akkor ez is nagyon, vagy nincs, akkor meg nem aggódunk miatta. szóval azért van ellentmondás.. ;) (a lényeg, hogy egyszerre a kettőt elszenvedni nem tudod, vagy-vagy)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38066) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#38062) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OK. Amúgy jövő héten megyek Pfizer-re (3. booster-ként, előtte 2 szputnyik voltt), szerencsére nem kaptam be a Covid-t(ami kisebb csoda, tudod, az előző hét történései alapján :DDD ), most kedden 2 patikai tesztet csináltam (egy vérből, egy orrból fajtát), mindkettő negatív lett, ill. tegnap rendes, tisztességes laborban voltam, ma jött meg mail-ben az eredmény, és eddig sem voltam, és most sem vagyok Covid-os. Megkönnyebbültem (mondjuk tényleg semmi tünet nem jött elő a 7-11 nap alatt). :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38067) BlackV válasza Parci (#38065) üzenetére


BlackV
senior tag

Nincs ellentmondás. Amikor pl vektorosra mrns-ről beszélünk, ott pl a vektorosnak jobb a sejtese, mrns meg tutkóbb ellenanyagra.
Az amit te most össze akarsz velem mosatni az tök más. A pfizer-moderna nem igazán heterológ az előbb vázoltak alapján. De pl kockázatot jelenhe, hogy az eddgi nem tesztelt dózis amit 2 pfizer + modernával kapsz mennyire terheli a szívet stb, bármi. Ez nem létezik hogy nem fogod.

[ Szerkesztve ]

(#38068) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#38066) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen jó a pfizer a sputnikra, nagyon jó, de ha teheted, kérj modernát ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38069) Parci válasza BlackV (#38067) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, ezt a legutóbbit elismerem, mint elméleti lehetőség (de leszarnám, mint gyakorlati :DDD)

egyébként fáj a szívem környékén egy hete, de voltam futni kétszer és nem volt gond. :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38070) Sir Pocok válasza BlackV (#38067) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nincs ellentmondás. Amikor pl vektorosra mrns-ről beszélünk, ott pl a vektorosnak jobb a sejtese, mrns, meg tutkóbb ellenanyagra.

Ez is téves az MRNS mindenben jobb:

Important observations

The study findings revealed that the levels of anti-RBD binding and neutralizing antibodies are significantly higher in individuals immunized with mRNA vaccines compared to that in individuals immunized with adenoviral vector-based vaccines.

Despite marked differences in vaccine-induced antibody responses, no significant difference in RBD-specific B cell frequencies and interferon-gamma-secreting T cell levels was observed between mRNA-vaccinated and adenoviral vector-vaccinated individuals.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38071) AMD Power


AMD Power
titán

Nálunk itt a melóhelyen úgy esnek ki az emberek mint még ahogy egyik hullám alatt sem... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38072) Drizzt válasza t72killer (#38045) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Kórházi adatokhoz sokkal nagyobb létszám kell (pl 100, 3 mRNS oltás ellenére kórházba került), amit kb sehol a világon nem fogsz összeszedni idén."

Biztos, hogy boven volt mar annyi Izraelben, de a dashboardokrol picit nehez kisilabizalni, mert jo ideje ket kategoria van a reportokon: ervenyes az igazolvanya(3 oltas, vagy a masodik fel even beluli), vagy nem(regebbi ket, vagy egy oltas).

I am having fun staying poor.

(#38073) Kékes525 válasza Asbee (#37943) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ez továbbra sem egy vitamin, immunrendszernek odatesz, gyulladásos dolgokat felerősíti, női ciklust keményen befolyásolja és lehetne sorolni."

Ha ilyeneket írsz, akkor légy szíves és tedd mögé az előfordulási gyakoriságokat is, mert ez így értelmezhetetlen, félrevezető, nem mond semmit. A gyógyszerhatástan egyik alapelve az, hogy az a gyógyszer ami hat, annak van mellékhatása, csak nem mindegy, hogy milyen és mennyi annak az előfordulási gyakorisága.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38074) Ringman válasza AMD Power (#38071) üzenetére


Ringman
nagyúr

sógorom is ugyanezt mondja, ő mávos.

(#38075) AMD Power válasza Ringman (#38074) üzenetére


AMD Power
titán

Egy hullám alatt nem volt ennyi betegünk mint most... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38076) Ringman válasza AMD Power (#38075) üzenetére


Ringman
nagyúr

sokkal könnyebben terjedő variáns + 0 védekezés (mínusz oltás). most lehet majd csak-egy-influenzázni.

(#38077) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#38068) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálunk (kis (tényleg kis) településeken) az van, hogy "etá kolhoz, ez a falhoz"... :DDD
Szóval a Szputnyikot is úgy kaptam, hogy péntek este felhívott a háziorvos asszisztense(fiatal korom óta ismerem, jó kapcsolatot ápolunk amúgy a mai napig), hogy vasárnapra nem-e lenne-e esetleg-e "kedvem" bemenni Kaposvárra oltópontra Szputnyikért(de hozzak magammal legalább 1 embert, de jobb lenne 10)... :DDD
Összetelefonáltam a falut, és így mentünk be 3-4-5 kocsival (ami a település lakosságát tekintve nem elhanyagolható) és vettük fel az oltást.

Most xarabb a helyzet, mert bár nem kell oltópontra menni (Moderna elvétve van még ott is), de most nagyon fontos, hogy tudja az asszisztens, hogy pontosan hányan mennénk, hisz a Pfizer-t most 4-es csomagolásban kapja és meghatározott mennyiséget hetente...

Az a "legszebb", hogy azon versenyzők, akik első szóra felvették a 2 oltást és együtt mentünk Szputnyikért, azok közül legalább a fele nem fogja felvenni a 3.-t, mert tele van a faxuk az egésszel... :(((

Természetesen nem olyan emberkékről van szó, akik hisznek az 5G chip-ekben (mármint a vakcinákban), meg idegen DNS-ben stb stb (hisz, akkor az első oltásokat sem vették volna fel), hanem olyanokról, akiknek tényleg tele lett a púpjuk az egésszel, pontosan azért, amit itt, Asbee nagyon jól felvázolt...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38078) catroot válasza Sir Pocok (#38060) üzenetére


catroot
veterán

Ezért parázom én is. 88 éves nagymamám tegnap előtt került kórházba (2x Pfizer oltott, április-május környéke). Be kell állítani a vérnyomását, cukrát. Nagyon remélem, hogy nem szed össze semmit. :(

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#38079) Asbee válasza Kékes525 (#38073) üzenetére


Asbee
veterán

Beszélgess , kicsit tájékozódj , orvosokkal, emberekkel, sportolókkal, és mindjárt kiderül nem csak levegőbe beszélés. Persze tudom ami nincs a Lancetbe leírva és elfogadva az mind hazugság. Ezek létező dolgok ha elfogadok ha nem. És elég gyakoriak.

[ Szerkesztve ]

(#38080) BlackV válasza Parci (#38069) üzenetére


BlackV
senior tag

Jó. És én is elismerem, hogy nincs konkrét ellenjavallat 2 pfizer + modernára. És azt is jeleztem én magam is amit te is, hogy a vita virtuális. :R
Még csak annyit, hogy van-e ok elgondolkodásra arra, hogy a moderna 3. adagját valamiért alkalmazásban megfelezték, azon kívül, hogy jusson másnak is.

Sir Pocok: ahány tanulmány annyi eredmény sejtesben. Ez is csak egy a sok közül.

(#38081) kolopele válasza lacafaca (#38002) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért ezt ugye közlöd majd a későbbiekben is minden egyes halálos vírussal?
"Mész innen, nekem természetes úton van erős immunrendszerem!"
Nem fogtok leállni soha, ugye? :(

(#38082) Parci válasza BlackV (#38080) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott az az ok, hogy a moderna kimérte házon belül, és boosterként nem kevésbé hatásos (vagy elhanyagolhatóan kevésbé), mint a teljes adag, akkor meg egyértelmű, hogy a kisebb dózis a jobb. de ők nyilván csak azt mérték, hogy két teli moderna után a harmadik moderna milyen legyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38083) Parci válasza kolopele (#38081) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, nyugalom van ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38084) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#38077) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is úgy jött a telefon a sputnikra és én sem gondolkodtam, kértem. akkor szerintem jól is döntöttünk. most is jó döntés, hogy felveszel egy harmadikat és az mrns. :K (ők pedig sajnos rosszul döntenek, a tavaszi sputnikok eléggé lejárósnak tűnnek most a legfrissebb hírek alapján, én kifejezetten nyugtalan lennék most már vele -- elismerem, hogy nem erre számítottam eredetileg :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38086) newguy9000


newguy9000
csendes tag

Sokan írjátok, hogy a regnáló párt azért nem fogja elrendelni a kötelező oltást, mert ezzel népszerűtlen lenne a nemsokára megrendezendő választásokon, ezért inkább a cégekre hárítja ennek a felelősségét.
Na de, amikor dob valami hibát a programod és elkezdesz visszafelé mászni a stack trace-ben, akkor felfedezheted, hogy hoppá, hiába x helyen jelentkezett a probléma, ez igazából y helyről indult. Majd amikor y helyen megszünteted a problémát, akkor x helyen is minden tökéletesen fog futni.
Tehát adódik a kérdés, hogy miért ne veszítene szavazatokat ezzel az adott párt, ha ők adták a felhatalmazást a cégeknek? :F

(#38087) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#38084) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én sem bántam meg természetesen (amit lehagytam, mert nem tartozott oda korábban, hogy mérettem antitestet is, és az 1171 volt (azon a skálán, amin a max. 3270), és ez elég jónak (vagy legalábbis teljesen elfogadhatónak) tekinthető, ha azt nézzük, hogy Máj. 2.-án kaptam a 2. Szputnyikot)

Korábban csak megszervezni kellett, hogy menjünk oltásért (mert nem volt kérdés, hogy szeretnék felvenni az oltást), most meg rá kellene beszélnem az embereket. Ez utóbbit meg nem vállalom fel, mert ha véletlenül valaki pont az oltás miatt egy életre "megrokkan", avagy rosszabb esetben belehal(még ha nagyon kicsi is az esélye, de azért van), akkor nem tudnék többet a tükörbe nézni, sosem bocsátanám meg magamnak... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38088) syberia válasza syberia (#36431) üzenetére


syberia
veterán

(#26918): A németországi háziorvosok szövetsége a fluvoxamint (valamint az inhalációs budezonidot) felvette a Covid-19 kezelési irányelvébe:

A SARS-CoV2 fertőzésben szenvedő idős és/vagy korábban beteg betegeknél a súlyos kórfolyamat megelőzésére budezonid inhalációs készítmény adható:
2 x 800 µg/nap 7-14 napig.
https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(21)00160-0/fulltext
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33068560/

D-vitamin: A rendelkezésre álló tudományos bizonyítékok alapján, amelyek a légúti fertőzésekkel szembeni jobb védekezés mellett szólnak - valószínűleg a Covid-19-re is igaz -, tanácsosnak tűnik, hogy minden idős ember (különösen az idősek otthonában élők) 1000 (-2000) NE/napot szedjen profilaktikusan (öngyógyításként csak néhány centbe kerül naponta). Ritka kivételektől eltekintve nincs értelme a D-vitamin szint meghatározásának - a D-vitamin pótlásának (max. 4000 NE/nap) nincsenek kedvezőtlen hatásai. Nem javasoljuk a nagy dózisú készítmények szedését vagy parenterális alkalmazását.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33401034/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33515005/
https://www.aerzteblatt.de/pdf.asp?id=219362

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#38089) Parci válasza Ricardo (#38085) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom, gyerekek, mi ez a hiperérzékenység. ha már egy hete jár vissza nettó trollkodni, napi 50 kommenttal, akkor rémüljetek halálra, de épp csak beköszönt, ráadásul én idéztem meg. nyugi má' :DDD

az meg organikusan alakult így, hogy lett három kovid topik, de a másikra is szükség van, van itthon 3m+ antivaxxi, nekik is kell egy hely, ahol halálra retteghetik magukat a tűtől! ;]

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38090) Parci válasza syberia (#38088) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na igen, mennyivel másképp hangzik, hogy az igazán idősek szedjenek kiegészítő d-vitamint, mert nem olyan hatékonyan gyűjti már be a szervezetük, ezért fennáll a hiány veszélye... szemben azzal, hogy "a d-vitamin segít a covid ellen". nem segít, a hiánya ronthat a covid ellen is.

az inhalációs szteroid sem meglepő, ha valahol kopogtatna a citokin-vihar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38091) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, mi van azokkal, akik 3 hónapra kapták a második astrát? (vagy 8 hét volt a köz?) a másodiktól számított 4 hónap után mehetnek ők is csak?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38092) NavySeal válasza Parci (#38091) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen. Én 9 hétre kaptam az AZ 2-kat és ki kellett várnom a 4 hónapot.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#38093) rgeorge válasza Parci (#38091) üzenetére


rgeorge
addikt

Igen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#38094) OPiiPO válasza Ricardo (#38085) üzenetére


OPiiPO
addikt

pedig azt ígérte hogy ezt a topicot békén fogja hagyni :((

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#38095) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Na kijött a Pfizer tabijának hivatalos hatékonysági eredménye:

PFIZER’S NOVEL COVID-19 ORAL ANTIVIRAL TREATMENT CANDIDATE REDUCED RISK OF HOSPITALIZATION OR DEATH BY 89% IN INTERIM ANALYSIS OF PHASE 2/3 EPIC-HR STUDY

Én ha már szedni kellene valamit biztos ezt szedném a molnupiravir helyett.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38096) Ringman válasza Sir Pocok (#38095) üzenetére


Ringman
nagyúr

na ezért kellett elhallgatni az ivermectin hatásosságát !44!!

(#38097) erahurka válasza Sir Pocok (#38095) üzenetére


erahurka
félisten

Ez is megelőzésre van vagy ezzel már kezelni lehet a betegeket?

(#38098) PuMbA


PuMbA
titán

Szép. Majd szedjük a tablettát, ha Covidot kaptunk, aztán csá :) Így nem terhelődik az egészségügy.

[ Szerkesztve ]

(#38099) Ezekiell válasza Ringman (#38096) üzenetére


Ezekiell
veterán

:DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#38100) Sir Pocok válasza erahurka (#38097) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Inkább korai szakaszban ajánlott.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.