Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) venember83 válasza catroot (#38585) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez már igazándiból jogi kérdés, hogy mit követelnek meg az előírások.

Parci: "ezek a gyógyszerek nincsenek ingyen a szervezetnek az oltással ellentétben."

Bármennyire is pártoljuk az oltást, akár jogosan ezekkel a gyógyszerekkel szemben is, azt azért furcsa kijelenteni, hogy az oltás sincs ingyen lenne a szervezetnek.

[ Szerkesztve ]

(#38602) Asbee válasza Parci (#38592) üzenetére


Asbee
veterán

Nem tehet róla akinél ez van. Semmi dolognak tűnik, de sajna létezik. Vele mentem első oltásra, szerencsétlen úgy jött ki falfehéren, mint akinek vége. :D A vérvétel, azt hagyjuk is. :D Azzal szemben én is érzéketlen vagyok, aki semmilyen szinten nem akar erőt venni magát és akkor ezzel elvan intézve.

[ Szerkesztve ]

(#38603) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hétvége: 17834/214.

I am having fun staying poor.

(#38604) DrBubo77 válasza Parci (#38592) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én is egész életemben féltem a tűtől. De az oltásokat felvettem. Hogy szokjam a tűt, véradásra is járok. Nem nézem, amikor szúrnak és kész.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#38605) mozso


mozso
senior tag

Mégiscsak bejött és meglett a 17000+ :-(

(#38607) catroot válasza catroot (#38585) üzenetére


catroot
veterán

Közben jött az infó, hogy csak nem nyit ki a héten, többen betegek lettek.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#38608) erahurka válasza mozso (#38605) üzenetére


erahurka
félisten

Azt a rohadt! :Y Ennyi egyszerre a harmadik hullámban sem volt ha jól emlékszem!

(#38609) viharhozo válasza catroot (#38585) üzenetére


viharhozo
addikt

Nalunk az oviban penteken derult ki, h van tobb pozitiv. Az ovoda tovabbitotta az adatokat a fenntartonak + az illetekes sohivatalnak, termeszetesen senki se valaszolt semmit, mindenki oldja meg, ahogy akarja.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#38610) Drizzt válasza erahurka (#38608) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De ez kétnapi, szóval ha leosztod kettővel, akkor már nincs 10 felett. Ettől függetlenül nyak feletti a szar, az látszik, s a napi 10e is csak idő kérdése, a héten már meglesz.

I am having fun staying poor.

(#38611) t72killer válasza Drizzt (#38610) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 7végi adat igazából 48 vagy 72 órát fed le :F ? Péntek reggeli az utolsó adatközlés, ami a csütörtök folyamán gyűlt adatokat prezentálja.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38612) viharhozo válasza Drizzt (#38610) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez harom napi, de sztem tovabbra is egyetelen adat erdekes, az, h hanyan vannak korhazban. Ott mintha lenne javulas, legalabbis a novekedesi utem csokkent.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#38613) Drizzt válasza t72killer (#38611) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Bocs, hülye vagyok, pénteki minták, szombati minták, meg vasárnapi minták összege, elnézést.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#38614) erahurka válasza viharhozo (#38612) üzenetére


erahurka
félisten

Az aktív fertőzötteket követtem régebben de nem találok oldalt ahol rendesen írnák a napi változást.

Amúgy igazad van, hogy a kórházi számok amik igazán számítanak.

Ezek a tesztek amúgy mind tünetekkel rendelkező beteg embert jelentenek, vagy valamilyen kötelező tesztelésből is adódhat egy részük (pl. utazás vagy ilyesmi)?

(#38616) Ezekiell válasza Vesa (#38581) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én ma veszem meg - nem azért, mert annyira akarom, hanem mert muszáj (decemberben szül asszony, apás szülés csak flu oltás beadatasa után lehet - covid oltás elofeltetelrol nem tudok... :F ).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#38617) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek számának napi átlaga: 5944 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -860)
Új tesztek számának napi átlaga: 32 173 (a múlt pénteki adathoz képest -512)
Új halálos áldozatok számának napi átlaga: kb. 71 (a múlt pénteki adatokhoz képest -8)
Kórházi ellátást igénylők száma: 3980 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi +117)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 434 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi +22)
Az első dózissal oltottak száma: 5974 514 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi kb. +2255)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 954 475 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi +1931)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 1 369 000 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi +18000)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38618) Mr K válasza Sir Pocok (#38617) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 17834, változás(1): +6623 (+59.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 35368 (átlag: 5052.6), változás(2): +11251 (+46.7%) | incidencia: 608.9
Új halálos áldozatok száma: 214, változás(1): +62 (+40.8%) | elmúlt 7 napban összesen: 517 (átlag: 73.9), változás(2): +203 (+64.6%) | incidencia: 8.5
Új mintavételek száma: 96519, változás(1): +15351 (+18.9%) | elmúlt 7 napban összesen: 175672 (átlag: 25096.0), változás(2): +13540 (+8.4%)
---
Kórházban: 3980, változás(1): +1375 (+52.8%) | elmúlt 7 nap átlaga: 3397.2, változás(3): +1359.6 (+66.7%)
Lélegeztetőgépen: 434, változás(1): +135 (+45.2%) | elmúlt 7 nap átlaga: 362.2, változás(3): +136.8 (+60.7%)
Tesztpozitivitás: 18.48%, változás(1): +4.67% (+33.8%) | elmúlt 7 nap átlaga: 20.81%, változás(3): +5.30% (+34.2%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

Átléptük az 500-as küszöböt, és rögtön elég határozottan...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#38619) AMD Power válasza catroot (#38585) üzenetére


AMD Power
titán

Nem csak neked! :K Nem is értem....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38620) daneel_hu válasza erahurka (#38614) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amúgy igazad van, hogy a kórházi számok amik igazán számítanak."

Messze még a "3. hullám teteje".
Emlékeim szerint kb 12 000 ember volt kórházban, 1000 lélegeztetős és több mint 200 000 aktív fertőzött volt akkoriban a csúcson, napi +300 halálozással.

(#38621) AMD Power válasza Drizzt (#38603) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon sok!! :(((

Szigorítás...... hol van?? :U Ha lenne az is késő lenne!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38622) Parci válasza venember83 (#38601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sejtem, hogy mit akartál írni, szóval arra válaszolok: az oltásnak van kockázata, mert bizonyos esetben, többnyire valamilyen megbúvó ok miatt, okozhatnak mellékhatásokat, extrém esetben halált is. ha viszont félretesszük ezt az egy embert a mondjuk százezerből, akkor a maradék usernél az oltás nem más, csak némi idegen anyag, amire reagáltatjuk az immunrendszerünk. ennyi. ennél természetesebb dolog nincs, az immunrendszerünk ezt csinálja 0-24-ben, ez a dolga. a lényeg, hogy az oltás immunreakció. pont.

a gyógyszer, az teljesen más, a működési elve is más, a hatásmechanizmusa meg pláne. én is beszedem a gyógyszert, ha olyan a helyzet, de alapszabály, hogy kerülni kell, az egy végső valami, mert árt. olyankor szedjük be, amikor a be nem szedése még többet árt.

de egyébként nekem mindegy, nekem tényleg belefér, hogy ott sír a userje, hogy az oltatlanokat nem engedik be ausztriába, aztán a kórházban majd megeszik egy fél gyógyszertárat, konkrétan mindent, amivel sörétes puska módjára próbálnak célba lövöldözni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38623) Parci válasza daneel_hu (#38620) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

messze, de csak most kezdtük a felfutást lendületből... és annyira azért nincs messze, mert már 4 ezer ember ott figyel a kórházban, elég egy 2,5x-özés, az meg karácsony előtt simán meglehet ceteris paribus

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38624) mozso


mozso
senior tag

Izraelben az utóbbi 14 napban folyamatosan megy fel az R0 ismét. 0.73 -> 0.89

A 0-19 évesek már 60%-át teszik ki az összes fertőzöttnek, a szüleikkel együtt pedig 72%.

(#38625) AMD Power válasza Parci (#38622) üzenetére


AMD Power
titán

Én vállalom a kockzátot és egy jó mell/bicepsz edzés után elindulok a 3-ik oltásomért. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38626) venember83 válasza Parci (#38622) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem vitatom, hogy az oltás sokkal jobb, mint a gyógyszer. Egyelőre mindenképpen. Csak ne állítsuk be az oltást ingyenesnek. Mert ismeretségi körben is voltak kisebb problémák oltást követően (menstruációs, pajzsmiriggyel, izületekkel stb. kapcsolatos problémák). Nyilván nem reprezentatív, és nyilván enyhébbek, mintha az ember coviddal az intenzívre kerül (ha egyáltalán kap ágyat).

Elnézést a kukacoskodásért, de ezeket a borzasztóan leegyszerűsített kijelentéseket nem szeretem, sem oltásellenesektől, sem oltáspártolóktól.

(#38627) catroot válasza AMD Power (#38621) üzenetére


catroot
veterán

Az biztos nem lesz!

Gondolom úgy vannak vele, hogy oltassa be magát mindenki és kész.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#38628) Parci válasza venember83 (#38626) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, pontatlan voltam -- nem is szoktam véka alá rejteni, hogy az oltásnak van kockázata, külön bajom, hogy erről nem igazán beszélnek, pedig el kéne mondani, hogy van. tényleg van. ugyanazt a tüskefehérjét kapod, mint ami a víruson van (volt, eredetileg). csak mellé kell tenni, hogy:
- a fertőzés kockázata alsó hangon tízezerszeres
- a gyógyszer másképp hat, az tényleg méreg, öli a vírust, de a szervezeted is

amúgy anyafejnél is belebarmolt a ciklusba a szputyin, aztán a moderna meg helyrerántotta :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38629) Parci válasza AMD Power (#38625) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38630) Ispy válasza catroot (#38627) üzenetére


Ispy
veterán

Ez nem akarás kérdése, ha eljön a pont, ahol már látványosan szarul fog teljesíteni az eü, akkor muszály lesz, mert nem hagyhatnak embereket a korház előtt meghalni. Aztán majd jön megint a tűzoltás, persze későn szokás szerint. Ez egy ilyen politikai kötéltánc.

A kérdés csak az, hogy elmegyünk-e a falig, vagy az oltások megfogják a dolgot idő előtt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#38631) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egy kérdés (bár tudom, hogy itt zömében férfiak vannak, de sokan bogarásznak nemzetközi szakirodalmat is... hátha valaki felvilágosít... ).

Páromnak ma du 4 után lesz a 3. oltás (2 szputnyikra moderna/pfizer)

Arról rengeteg magyar cikk van, hogy a nők menstruációs ciklusait erősen befolyásolhatja az oltás, de arról nem találok semmit, hogy ha éppen erős menstruációja van (nála erős lefolyású szokott lenni, sokszor be is lázasodik pl, s szerintem akár ma is van rá sansz)

Ez befolyásolhat valamit?

(#38632) Ringman válasza Soulfly842 (#38631) üzenetére


Ringman
nagyúr

nézd meg a hozzájáruló nyilatkozatot: [link]

ugyan ez nem betegség, de lázra nem oltanak:
Volt-e lázas beteg az elmúlt 2 hétben?
(Megjegyzés: akut lázas betegség kizáró ok)


Végül úgy is az oltoorvos dönt, de ha volt láz, azt mondani kell

[ Szerkesztve ]

(#38633) Parci válasza Soulfly842 (#38631) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

befolyásolhat mit? mire gondolsz?

a párom pont ezt a kombót kapta, neki annyi történt, hogy a moderna után helyreállt a ciklusa, viszont a következő kör elég erős volt, olyasmi, mint anno huszonéves korában, amikor azért egy napot legalább offon volt havonta. hogy a következő milyen lesz, az majd kiderül.

vegye fel szerintem bátran a 3. szurit, a vírus ugyanúgy belerondíthat ebbe.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38634) Ringman


Ringman
nagyúr

Hiába az ápolóhiány, az önkéntes Covid-ápolókat nem engedik a kórházakba

[link]

(#38635) Soulfly842 válasza Parci (#38633) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem is a ciklus felborulás vonatkozásában kérdeztem elsődlegesen (csak megjegyeztem, hogy pl. azt is befolyásolja)

Elsősorban én is arra gondoltam, hogy egyfelelől a tesztlapon a lázat pl. külön jelezni kell (egy ilyen okból kifolyólag nem akarunk újabb heteket várni, ha valami dilettáns lövi be éppen az oltást (érdemes-e egyáltalán ilyen esetben bevallani? - nem akar megint vagy 3 hetet várni az oltásra)), másfelől: A szervezetben azért igen erős tünetek zajlanak le ilyenkor, főleg, ha ilyen erős... (pl. láz is kíséri). Az oltás felerősíthet-e valamit, változtathat-e a lefolyáson, vagy van-e valamilyen extra vonatkozása stb-stb.

Erre gondoltam, hogy erre létezik-e valamilyen írás magyar, v. nemzetközi vonatkozásban, hogy olvastatok-e valamit erről.

Az első felvetéshez még: Nekem pl. eszembe jutott, hogy az első oltásom beadóját lecheckoltam: egy fogorvos volt (megyeszékhely oltópont, abban az időszakban, amikor toboroztak mindenhonnan is extra munkaerőt a terhelés miatt) :D ezért is vagyok szkeptikus, hogy ezért ki ne lőjék a harmadik oltásból :(

[ Szerkesztve ]

(#38636) Parci válasza Soulfly842 (#38635) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írást nem tudok, de józan ésszel gondolkodva, igen, megszenvedheti az oltást, nálunk nélküle is azért nagyobbat ütött, mint az első kettő. azt nem hiszem, hogy baja lenne tőle, de lehet, hogy 1-2 napig offon lesz és a non-steroid gyulladáscsökkentő jól jön majd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38637) AMD Power válasza Parci (#38629) üzenetére


AMD Power
titán

Előbb értem ide kb 20 percel. Már a váróba ülök. Pfizert javasolt a doki. Mondom legyen!
:R

Megkaptam. Várok... addig is PH-ok! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38638) fatal` válasza Ringman (#38634) üzenetére


fatal`
titán

Ún. nem összeomlott egészségügy. :(

(#38639) Soulfly842 válasza Parci (#38636) üzenetére


Soulfly842
addikt

Apranax dolo, ill. rubophen van itthon, javasolt valami más? vagy jók ezek?

(#38640) venember83 válasza Soulfly842 (#38639) üzenetére


venember83
nagyúr

Az oltóponton azt mondták, hogy Pfizer után láz esetén szedhetem azt, amit normál esetben szoktam (paracetamol, ibuprofen).

(#38641) t72killer válasza Soulfly842 (#38635) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az is érdekes kérdés még, hogy az oltás hatékonyságát befolyásolja-e bármilyen irányba egy ilyen konstelláció :F ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38642) Ringman válasza fatal` (#38638) üzenetére


Ringman
nagyúr

van egy rosszindulatú tippem, hogy azért nem engedik be a kórházba őket, mert még a végén valaki publikálná az állapotokat.

(#38643) AMD Power válasza Soulfly842 (#38639) üzenetére


AMD Power
titán

Ez egy jó kérdés. Ha kicsit kiűt a 3-ik Pfizer akkor mit vegyek be rá? :R

Venember :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38644) Parci válasza Soulfly842 (#38639) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rubophen az lázcsillapító, inkább a non-steroid vonal ajánlott, mert az fájdalomcsillapító. paracetamol, ibuprofen, metamizol (algopyrin).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38645) Parci válasza t72killer (#38641) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38646) Ezekiell válasza Ringman (#38642) üzenetére


Ezekiell
veterán

jó, ez tiszta, de hol a rosszindulatú tipped? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#38647) PuMbA


PuMbA
titán

Holnapi statisztikában benne leszek :) Covid-os vagyok, így a harmadik oltást el lehet napolnom. Szépen megfogta a Sino dupla oltás 5 hónapra rá.

[ Szerkesztve ]

(#38648) AMD Power válasza PuMbA (#38647) üzenetére


AMD Power
titán

Jobbulást! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38649) Sir Pocok válasza PuMbA (#38647) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jobbulást!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38650) Parci válasza PuMbA (#38647) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg az, hogy fiatal vagy, meg nem genetikailag kitett...
jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.