Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) seredy válasza balojazz (#38294) üzenetére


seredy
tag

Múltkor számoltunk össze, a gyerek másfél éves korára ismétlo oltasokkal együtt vagy 13 oltást kap, de ha csak a kötelezőket nézzük, akkor is 10 felett vagyunk.

(#38302) daneel_hu válasza seredy (#38301) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Múltkor számoltunk össze, a gyerek másfél éves korára ismétlo oltasokkal együtt vagy 13 oltást kap, de ha csak a kötelezőket nézzük, akkor is 10 felett vagyunk."

13 van a lányomnak (6 éves).
11 van a fiamnak (10 éves)

A különbség csak a kullancs elleni miatt van. (az talán 3 adag volt)

(#38303) Ringman válasza t72killer (#38297) üzenetére


Ringman
nagyúr

ebből a szempontból teljesen érthető sajnos.

ill. több helyen is az volt tavasszal (most is az?) a rendszer, hogy a gyerekeket nem tesztelték, csak bevágták karanténba, így ha most covidos kontakt lesz, akkor megint karanténba kerül, csak ha nem tesztelteted magánban, hogy már átesett.

(#38304) Ringman válasza Lauda (#38291) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez elhunytak korfája nem mindegy, oltás nélkül 80 fölött tizenvalahány % a halálozás.

(#38305) Ringman válasza Krinyo (#38289) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nyilvánosak az adatok. A szerbiai tapasztalatok például azért érdekesek számunkra, mert nekik is sok kínai vakcinával oltottuk van. Az oltás ellenére megfertőződött emberek 7 százaléka ott Pfizert, 8 százaléka AstraZenecát, 14 százaléka Szputnyik V-t, 71 százaléka pedig Sinopharm oltást kapott. (Az adat akkor lenne igazán rendben, ha az is kiderülne, hányan voltak és milyen életkorúak a kínaival oltottak, de csak azt tudjuk, ők voltak a legtöbben.)

meg az is kellene, hogy mikor kaptak oltást és mikor kapták el.

(#38306) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nagyon jó cikk: :R

Hogyan lehet megint ilyen súlyos a járványhelyzet Magyarországon?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38307) erahurka válasza Sir Pocok (#38306) üzenetére


erahurka
félisten

Ez a védettségi igazolvány is olyan, hogy lehet a tulaj már fél éve kapott utoljára oltást. Akkor meg nem olyan bika a védettsége már.

Mármint ezt arra írom, hogy a cikk szerint valszeg az igazolvánnyal nem rendelkezőket fogják korlátozni.

[ Szerkesztve ]

(#38308) Cs1csó válasza seredy (#38301) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan, sőt nálunk talán valamikor az 50-es években kezdték oltani az embereket tehát úgy a 65 év alattiak kb. mindegyike oltott.

(#38309) #86564352 válasza Sir Pocok (#38306) üzenetére


#86564352
törölt tag

Olyan ez a cikk, mintha az itteni jó kommenteket olvasnám összefoglalva minden benne van, amiről hónapok óta beszélünk itt.
- nyár elején leállt oltási program
- több százezer oltatlan 60 év feletti vs delta
- tavasz óta megkopott oltások, Sino téma
- no maszk, no igazolvány
- felesleges rendezvények
- felelősség áthárítása
- későn intézkedés, nincs adatközlés
- kevés a bélás plakátot lecserélni palisra

A "futballokos" barom csak focis hasonlatból ért: a delta elleni meccset első perces emberhátrány, gyenge védelemmel, öngóllal, így kell a maradék 89 percet lejátszani. :W

[ Szerkesztve ]

(#38310) BlackV válasza Sir Pocok (#38306) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát ha neked ez a prolihergelés tetszik..

Azóta bebizonyosodott, hogy az idősek jelentős részénél két Sinopharm-oltás után nem termelődik elég antitest. Nem tudjuk, hogy közülük mennyien jelentkeztek harmadik oltásért.

Mivel van most jelenleg nagyobb előnyben egy márciusban 2astrával 1 hónap közzel oltott 65 éves astrás, mint egy márciusban 2 sinoval oltott 65 éves? Miért kéne jobban kiértesíteni a sinost, mint az astrást? Vélhetően egyiküknek sincs ellenanyaga március óta. Immunológiai memóriája pedig az antitestnegatív sinosoknak is volt, ez is kdierült.
Tehát hergel, kvázi előre megágyaz a lincshangulatnak.

Nem tudjuk, hogy közülük mennyien jelentkeztek harmadik oltásért. Aki megtette, legjobb esetben kapott egy Pfizert, ami még mindig messze van az elérhető maximális védettségtől, ez pedig nem lényegtelen a deltával szemben.

Ez is hergelés. Ott a Videoton és Kékesék eredménye, mely szép eredményeket hozott náluk.
Mit jelent az elérhető maximális védettség? Persze biztos nem úgy állnak, mint aki 3 modernát kapott. Meg az sem úgy áll, aki 2 astrára pfizert. És? Mindenki nem kaphat 3 modernát. Tehát ez is hergelés.

Na én lassan szerintem visszább vonulok ha semmi érdemi. Izgalmas study-kat látnék kivonatolva, hipotéziseket érvekkel alátámasztva, személyes történeteket a járványhelyzetben oltottakról-oltatlanokról, csodás és kevésbé csodás laboreredményeket Leginkább ezért kerestem fel ezt a helyet a trash fb helyett. Nem tudom miért érzed te is és Bog főizé is, hogy magunktól nem találnánk meg ezeket a hergelő szennylapokat.

[ Szerkesztve ]

(#38311) erahurka válasza BlackV (#38310) üzenetére


erahurka
félisten

Én se szeretem a 444-et, de túlzás lenne szennylapnak nevezni. Az a Blikk, Origo és társai.

Ez egy viszonylag egyszerű cikk ami korrektül összefoglalja a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#38312) AMD Power válasza erahurka (#38311) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem vagyok nagy 444 rajongó , de covidos "oldaluk" kimondottan jó. Sok összehasonlító grafikon srb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38313) seredy válasza daneel_hu (#38302) üzenetére


seredy
tag

így van, a választható oltások között van pl. asszem, az agyhártya-gyulladás elleni is, asszem dupla adag. lényeg a lényeg, hogy tűpárna a kisgyerek élete első éveiben, aztán egyrészt mégiscsak kötelező ezek zöme, másrészt meg nem hallom az öntudatos anyukákat, hogy márpedig én nem oltatom a gyereket. most meg pislognak, hogy a korona ellenit azt aztán már nem.

(#38314) Ringman


Ringman
nagyúr

Apám kapott a 3. oltása után még 1 plasztik kártyát, ez standard eljárás v véletlen volt?

(#38315) Csatravi válasza Ringman (#38314) üzenetére


Csatravi
senior tag

Van akinek már 3 kártyája van.

(#38316) Cs1csó válasza Ringman (#38314) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes, mi volt az első kettő és mi volt a harmadik?

(amúgy tuti belefér ahogy írják van akinek már 3 van, tehát miért ne :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#38317) Ringman válasza Cs1csó (#38316) üzenetére


Ringman
nagyúr

3x pfizer, első és második között 1 coviddal.

Neki jól jött mert elhagyta az előzőt

(#38318) Drizzt válasza BlackV (#38310) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Mivel van most jelenleg nagyobb előnyben egy márciusban 2astrával 1 hónap közzel oltott 65 éves astrás, mint egy márciusban 2 sinoval oltott 65 éves? Miért kéne jobban kiértesíteni a sinost, mint az astrást? Vélhetően egyiküknek sincs ellenanyaga március óta. Immunológiai memóriája pedig az antitestnegatív sinosoknak is volt, ez is kdierült."
Nyilván pontosan nem tudjuk, de érzésre az A opció általában erősebb.
"Nem tudjuk, hogy közülük mennyien jelentkeztek harmadik oltásért. Aki megtette, legjobb esetben kapott egy Pfizert, ami még mindig messze van az elérhető maximális védettségtől, ez pedig nem lényegtelen a deltával szemben."
Ezzel az állítással én sem tudok egyetérteni, ellenben abban biztos vagyok, hogy ha megírod nekik(te, vagy más) az ezzel kapcsolatos fejleményeket, akkor vagy kiegészítik a cikket, vagy legalább legközelebb figyelembe veszik. Tévedni ők is szoktak, de az nem feltétlenül hergelés. Akkor lehet hergelés, hogyha tudják, hogy nem igaz, amit írtak. Ezt meg nehéz eldönteni. Szerintem a Videotonos mérésekről 444 is írt, de lehet más író és a mostaninak kimaradt. Lehet nekik írni, hogy baromságot írtak. Bár az is tény, hogy pl. anno Falus András, meg Duda nagyon állították, hogy egy oltás nem elég nekik, hanem kettő kell. Lehet azóta ők is másképp látják, érdemes lenne náluk is rákérdezni, hogy mit gondolnak erről. Én pl. újságíró lennék, ezt nem hagynám ki. Nagyon kíváncsi lennék a véleményükre.

I am having fun staying poor.

(#38319) seredy


seredy
tag

Angriffe auf Impf-Ärzte

Cifra világ van Németországban is, az oltásellenesek egyre gyakrabban fenyegetik az orvosokat, akik közül néhányan rendőri védelmet is kértek.

(#38320) Cs1csó válasza Ringman (#38317) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Elfér! :DDD

(#38321) Coyot válasza Ringman (#38314) üzenetére


Coyot
őstag

Asszonypajtás is kapott megint egyet. Csak úgy.

Má' nem

(#38322) Lauda válasza Mr K (#38299) üzenetére


Lauda
félisten

Értem a gondolatmenetedet, mindössze a cikk nem erről szól. ;)

140 470-en lettek koronavírus-fertőzöttek azok k­özül, akik mindkét oltást megkapták,

Tehát ők igazoltan megfertőződtek két oltással a hátuk mögött.

közülük 1264-en elhunytak

Ebből következik, hogy az igazolt halálozási rátája ennek a csoportnak közel 1 %. Ezek tények. A cikkben nem is tudom a 0,02% hogy jött ki nekik.

[ Szerkesztve ]

(#38323) Lauda válasza Ringman (#38314) üzenetére


Lauda
félisten

Erre kíváncsi leszek, hogy nekem küldenek-e új kártyát. Persze az igazolvány fent van eeszt-ben, szóval nem gond, ha nem küldenek.

(#38324) Ringman válasza seredy (#38319) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt hiszem hogy ott is a volt ndk területén nagyobb az oltásellenesség (jól illik a k-európai mintába), meg ott is a szélsőjobb - afd - oltásellenes (vsz. ez is az orosz antivax propaganda hatása)

(#38325) Vebber válasza Parci (#38259) üzenetére


Vebber
tag

Megkérlek, sőt elvárom az e fajta megnyilvánulásoktól tartózkodj a jövőben velem szemben.

(#38326) seredy válasza Ringman (#38324) üzenetére


seredy
tag

azt hinné az ember, ott azért valamivel acélosabb a tájékoztatás, vagy legalábbis sikerül megtalálni az utat a szkeptikusok meggyőzéséhez. bizonyos régiók gyengén állnak átoltottságban a hírek szerint.

(#38327) Csatravi válasza Coyot (#38321) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az egyik jobbkezes a másik meg bal ;)

(#38328) erahurka


erahurka
félisten

Milyen antigén érték felett lehet nyugodt az ember? Anyám azt mondta 50 felett már jó. Ez igaz? Itt ilyen 40,000-ekről is szó volt, elég kevésnek tűnik az 50 ahhoz képest.

(#38329) Parci válasza Drizzt (#38318) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyszerűen az újságíró nem érthet mindenhez is a legapróbb részletekig. valószínűleg nem hallott kékesék csoportjáról, nincsenek meg nekik a legújabb infók, az eggyel régebbiekre meg igaz, amit írt.

azt sem tudom, hogy blackv miért kap mindig agyrohamot, ha valaki leírja, hogy a sino gyenge. tényleg gyenge. gyengébb az astránál. szerencsére van rá megoldás, mrns boosterrel a kombináció már szuper. ez volna a lényeg, egyikük sem sino-ügynök, hogy bármeddig védje, és picit zavar is, hogy páran agresszívek lesznek, ha meghallják, hogy "sztárolják a modernát" vagy "ütik a sinót". cserébe ütni sem kéne a sinót, hanem a helyén kezelni, a modernával együtt. nem hitvita ez...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38330) erahurka válasza Parci (#38329) üzenetére


erahurka
félisten

Vakcinarasszizmus? 10 év múlva a filmekben nem fehérítik a fekete karaktereket meg feketítik a fehéreket, hanem Modernásokból csinálnak Sinós szereplőket és fordítva. :DDD

(#38331) t72killer válasza seredy (#38319) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várható volt sajnos, az antivaxxer réteg nem a legélesebb kés a fiókban - nem meglepő, hogy huligánokból sincs köztük hiány.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38332) Parci válasza erahurka (#38330) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de azon túl, hogy értem, hogy valakit idegesít, hogy "sztárolják" az mrns-t, ez nem szakmai kategória. blackv sinós, szóval érzelmileg is érintett. de egyébként mindez mindegy, mert a topik szerencsére tudja, hogy mire jó a 3. shot, és a megfelelőt is kérte mindenki, így most kb. azon fingfűrészelünk, hogy kinek 38 ezer az antitestje és kinek 40 ezer. tök mindegy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38333) Z.É.T. válasza erahurka (#38328) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nincs semmilyen valid szakmai iránymutatás erre.

Ettől függetlenül egy biológussal karöltve mi önkényesen húztunk egy határt.
CMIA/ABBOT esetén 50 au/ml a pozitivitás határértéke.
250-re húztuk meg a vuhaninál a kívánt minimumot és ezt szoroztuk fel a delta 3-8x neutralizáló értéke miatt nyolccal. Így jött ki, hogy minden 2000 au/ml alatti viharsebesen kérje a harmadikat.
(285 BAU/ml kábé centaurnál)

Mondom, nincs szakmailag alátámasztva, inkább egyfajta következtetés.

(#38334) Z.É.T. válasza Parci (#38332) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Csak addig volt tökmindegy, amíg az enyém volt a legmagasabb 38728 au/ml-lel.
Mióta van magasabb, már irigykedem is! ;]

(#38335) Parci válasza Z.É.T. (#38334) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg sem mérettem, lehet, hogy csak 4000. úgy sem tudnék még még még szurit kapni, akkor meg... mindegy. majd a következő döntési pontnál. addig lenyalogatok 3 aldit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38336) Csatravi


Csatravi
senior tag

Tegnap a Lidl-ben sokan voltunk, (muszáj volt bemennem) maszkot kb. 10% viselt. Beállok a tömött sorba mögöttem egy idős hölgy. Kb 70 év körüli. Mondja nekem látván, hogy rajtam maszk van - Milyen jó hogy ő már be van oltva háromszor és védett így nem kell maszkot hordania. Mondtam neki, hogy nekem is meg van a 3 szuri. Erre - Akkor miért hordok maszkot? Elmeséltem neki, hogy a három oltás annyit jelent, hogy a fertőzést elkapva ne legyen nagy probléma belőle.
Erre - De hát a miniszterelnök azt mondta hogy ha oltottak vagyunk akkor védve vagyunk és a maszk nem véd meg.
Megvártam a bolt előtt és elmagyaráztam neki hogy valójában mit ad nekünk az oltás és hogy ha vigyázni akar magára akkor ne csak a buszon, hanem az üzletekben is vegye fel a maszkot. Köszönte, hogy elmondtam neki.
Na ennyit az általános tájékozottságról. Hányan lehetnek még rajta kívül olyanok aki csak annyit tudnak amennyit a köpcös bemondott az éterbe.

(#38337) tisn válasza t72killer (#38331) üzenetére


tisn
addikt

szerintem teljesen teves azt hinni, hogy csak a rendkivul butak antivaxxerek. nekem tobb diplomas, vagy nem diplomas de azert ertelmes emberke (mondjuk eluzemeltet egy par fos ceget meglehetosen jol) is az. (marmint ha antivaxxer az, hogy covid ellen nem oltatja magat.) emellett meg nem konteohivok, tehat nem szoktak untatni vilagosszeeskuves urzsido gyikemberek altal...

(#38338) Parci válasza tisn (#38337) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen mindegy, ebben a kérdésben irracionálisan viselkednek. tök mindegy, hogy miért jutottak hülye következtetésre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38339) tisn válasza Parci (#38332) üzenetére


tisn
addikt

blackv sinós, szóval érzelmileg is érintett.

engem AZvel oltottak, megis a sinot tartom szumma a legjobbnak, mert regi megbizhato tech, keves mellekhatassal, meglehetosen jo vedelemmel.

es mint irtam korabban a gyerekeim HWje is megvaltozott az mRNS-tol ;] ;]

(#38340) tisn válasza Parci (#38338) üzenetére


tisn
addikt

ebben igazad van, de hat emberek vagyunk. valoszinuleg evolucios elony volt/van (populacios szinten), hogy nem mindig a pillanatnyilag legjobbnak latszo megoldast valasztjuk, hanem bizonyos szazalek kaotikusan reagal veszhelyzetben.

(#38341) Bog válasza Csatravi (#38336) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hétköznapi hero vagy, tök komolyan! :R

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38342) bigdady válasza erahurka (#38328) üzenetére


bigdady
nagyúr

Deltára 5-6-szoros kell állítólag min.
50 tudtommal vuhanira mert minimum

[ Szerkesztve ]

(#38343) t72killer válasza tisn (#38337) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljes tévedés azt hinni, hogy akinek diplomája van, nem lehet rendkívül buta. Amire a papírt kapta, ahhoz lehetséges, hogy ért, ennyit jelent a diploma.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38344) BlackV


BlackV
senior tag

Drizzt, Főni

Megnyugtató látni, hogy legalább azért ti nem vagytok elvakultak, korrekten kiegészítettétek a cikket a kérdéses pontban. Most újra jó kedvem lett, megpróbálom megőrizni. :)

Főni, akkor kapok agybajt sinozásnál, amikor azt sugalmazzák, hogy a 4. hullám egyik oka a Sinopharm lesz. Az, hogy gyengébb azt nem vitatom. A modernát nem fikázom, megvan a helye a dupla espressonak a palettán, jó cucc nagyon. Hidd el kisebbségi komplexusom sincs, hogy a 3 legszarabbat :) kaptam, szerencsére 35 évesen, alapbetegség nélkül, 21.8 BMI-vel ezt megtehetem, így nem sajnálom én az igg-t senkitől. Csak felhúztam a szemöldököm arra, hogy idejött egy user hogy mi a véleményünk 2pfizer + modira, erre a reakció: "persze toljad csak nyugodtan." Egy kicsit kérdezzük már ki mielőtt ennyire lazán leküldjük a svédasztalosra. (Felelősségünk nyilván nincs, úgyis az oltás előtt az oltóorvos kikérdezi.) De ha pl. egy 20 éves focista, aki tekeri eleget a szívét, annyit tegyünk már hozzá neki, hogy a moderna erősebb, valószínűleg tovább fog tartani a védelmed, de oltási reakció is valószínűleg erősebb lesz és a nemkívánatos mellékhatások is lehet, de nem biztos. Azt is megfejtették már nálunk okosabbak, hogy minden gyógyszer, gyógyhatású készítmény, drog alkalmazásánál a legkisebb de még hatékony dózisra kell törekedni. A 2 pfizer + modi egy cheat, amivel semmi gond, ha valaki tudatosan használja és nem ész nélkül. Élő példa erre ZÉT, aki szépen megmérte átgondolta és érvelve az oltóorvosnak meg is kapta. És igaza is volt. De szerintem nem lehet itt általánosítani, hogy persze moderna toljad csak.

(#38345) tisn válasza t72killer (#38343) üzenetére


tisn
addikt

ha csak en mondom, hogy a gyerek okos, akkor legalabb 5 ember fog itt tiltakozni, hogy de nem. a diploma egy ojjektiv meroszam :)

(#38346) AMD Power válasza Csatravi (#38336) üzenetére


AMD Power
titán

Most... Westend MM. 90% nincs maszk! :W 50% külföldi....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38347) #86564352 válasza BlackV (#38344) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ennek a fordítottja, hogy a 70 éves márciusi sinos, elkopott astrás stb. értékeit megmérni ingyen nyáron és ha javasolt, akár két mRNA rá. Ne azon kelljen agyalni, lehet valaki valójában csak egy dózis Pfizerrel várja az őszi, téli deltát. A rendszert csak úgy tudta kijátszani valaki, ha elment Romániába.
Az igaz, ez csak részletkérdés, mert a fő probléma a több százezer oltatlan 60 év feletti.

(#38348) bigdady válasza AMD Power (#38346) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem kötelező. Amíg nem lesz az nem is lesz több

[ Szerkesztve ]

(#38349) newguy9000 válasza AMD Power (#38346) üzenetére


newguy9000
csendes tag

Nem kötelező a maszk viselése.
Ne mozdulj ki otthonról ha ez zavar.
Done.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.