Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) mozso válasza #72445440 (#38841) üzenetére


mozso
senior tag

Kár, hogy ilyen butaságokat beszélsz és közel 800 ezer ovis / kisiskolásról nyilatkozol, hogy hajrá kapják csak el a vírust! Biztos ide akartad ezt írni?!

Már mindenkinek elérhető az oltás, bőséges a választék, szóval én azt mondom hogy "engedjék rá" egész nyugodtan.

(#38852) Z.É.T. válasza kislaci (#38840) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Talán negatív teszttel, de teljesen átláthatatlan az eljárásrend jelenleg.
A saját háziorvost kellene megkérdezni, adjon róla hivatalos állásfoglalást, aztán azzal keresni az intézmény fenntartóját.
Rengeteg ismerősöm beteg és/vagy karanténkötelezett jelenleg, de kis túlzással mindenkinek mást mondtak.
Teljes a káosz.

(#38853) bigdady válasza AMD Power (#38819) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem van két első 1/2, egy második 2/2 és egy harmadik ami 4/4 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38854) Chesterfield válasza BlackV (#38827) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"most várhatok szépen rá, hogy már 4 szar oltásom lehessen"

hát ezen most egy jót röhögtem, köszi :D

sry :)

(#38855) bigdady válasza kislaci (#38840) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha karantént kapott akkor vedettsegi kártya ellenére kapta.

(#38856) t72killer válasza Parci (#38832) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nyugati+janssen-nel meg az van, hogy ezek a szép oltási igazolványok egyes országokban - ld Ausztria - lejárnak. Azaz ha volt két spájzered idén pl Áprilisban, akkor az azok után járó jogosultságod jövő áprilisban lejár. Időközben toltál egy Janssent, ami semmire se jó, mert az már Januárban lejár, erősen gyanítom, hogy lesznek olyan gyökerek, hogy nem képesek a 3 oltást egyszerre értelmezni, szvsz a Janssen távolról kerülendő. (ezt oltási igazolványcirkusz nélkül is megmondtam volna, lévén nem egy sztár oltóanyag).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38858) kislaci válasza bigdady (#38855) üzenetére


kislaci
senior tag

Még nem kapott, vagy nem jött ki határozat, de aki kiküldi szerintem nincs is tisztában vele, hogy van e védettségije. Az óvónőket nem rakják karanténba, mert oltottak, a fiam meg "védett". Akkor neki miért kéne karantén? Nem értem az egészet.

(#38859) t72killer válasza proci985 (#38838) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Síszünetről volt szó, az ugye jövő Februárban van - így már SOKKAL bővebb az a halmaz;). Szóval fantörpikus, lesz egy valag beerpongoló 9hónaposastrásunk... Ischgl hangol már?

#38857:
Ja, plusz biztos ivermektinnel etetik a halakat és kenik a maszkot:R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38860) AMD Power válasza bigdady (#38853) üzenetére


AMD Power
titán

Micsoda? :) :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38862) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Szingapúr:
"Covid-19 patients unvaccinated by choice to pay for own treatment from Dec. 8, 2021
The government said it is taking a "stronger stance" against those who choose not to be vaccinated."

(#38863) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Izgulhatnak akik Janssen vagy Szputnyik oltást hamisíttattak.

#38862: lásd pl a téligumi-hordás több országban: nem feltétlen kötelező, de ha balesetet csinálsz, mehet minden saját zsebből, tudtommal a felelősségbiztosítás is, ami igencsak húzós lehet személyi sérülés esetén.

#38865: ismerkedünk a valódi, kórlefolyásban is eltérő mutánsokkal, éljen az evolúció.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38864) bigdady válasza kislaci (#38858) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tudják. Itt a gyerek oltva van így ő nem kapott karantént az osztályban csak az oltatlanok. Szóval szerintem ha nem kapott karantént akkor oltottként nem is fog

[ Szerkesztve ]

(#38865) Ringman


Ringman
nagyúr

Not all Covid waves look the same. Here’s a snapshot of the Delta surge

ezek elég beszédes grafikonok (usa adat, első a kórházi kezelés per capita, második a pozitív esetek száma)

(#38866) radi8tor válasza AMD Power (#38816) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, nálam már az első és egyetlen oltás is ismétlőnek van írva. :P

Betudom annak, hogy bepofátlankodtam az ismétlő oltásos időpontosok közé.

⭐ Stella

(#38868) AMD Power válasza radi8tor (#38866) üzenetére


AMD Power
titán

Össze-vissza van akkor mindenkinek ez. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38869) bigdady válasza AMD Power (#38860) üzenetére


bigdady
nagyúr

(#38870) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Van valahol táblázat az ellenanyagszintről? Ma voltam ellenanyagszint mérésen.
Eredmény 1035U/ml.
Szeropozitív/Seropositive. 0,5-0,8 határérték/borderline>0,8 szeropozitív/seropositive.
Vakcináció hatására termelődött specifikus ellenanyag (anti-S IgG) kimutatható.
Vakcinatipusnak megfelelő, magas ant-S IgG ellenanyagszint.
Ez most elég egyelőre vagy siessek beadatni a harmadikat?
Hat hónapja kaptam a másodikat!

(#38871) attiati válasza t72killer (#38820) üzenetére


attiati
veterán

továbbra is él, hogy ~3 havonta feleződik az antitestek száma? (mRns)

Akik most megkapták két kínaira a Pfizer booster és 40k-ra ugrott az antitest, ők rendben lesznek kb 600-700 napig?

(#38872) bigdady válasza volandy (#38870) üzenetére


bigdady
nagyúr

Felesleges. Combos nagyon

(#38873) daneel_hu válasza attiati (#38871) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha van mellé immunrendszered (működő), akkor igen.
Ja nincs akkor szúrogathatod magad az örökkévalóságig. (pl. 85-90 pluszosok)

(#38874) kislaci válasza bigdady (#38864) üzenetére


kislaci
senior tag

De nem oltott a gyerek, 4 éves, csak védettségije van, mert átesett rajta.

(#38875) bigdady válasza kislaci (#38874) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na erre kiváncsi leszek

(#38876) t72killer válasza attiati (#38871) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A színesfémhasznosítók megdurrantották a jósgömböm, úgyhogy sajnos nem tudok bővebb infóval szolgálni :(.

Az antitestszám csökkenni fog, a csökkenés ütemére még nincsenek érdemi adatsorok mert nem rég óta boostereznek a világon. VISZONT a boosterrel a hosszútávú sejtes védelem is továbbtanult, szóval igen valószínű, hogy egy boosterrel már nem kell félévente sorbaállni mint levesért a Keleti mellett...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38877) AMD Power válasza bigdady (#38869) üzenetére


AMD Power
titán

Tiszta katyvasz az egész.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38878) Đusty válasza mozso (#38709) üzenetére


Đusty
addikt

köszi. :R
Úgy gondoltam, hogy a múltbeli valós adatokkal és a jövőbeni becslésekkel mert eddig elég jól bejött.

(#38879) Mr K válasza t72killer (#38557) üzenetére


Mr K
senior tag

Végül nem élte túl. :(((

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#38880) t72killer válasza Mr K (#38879) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:( :( , részvétem. Továbbra is az az álláspontom, hogy a fiatalembernek vagy volt valami rejtett eü-problémája, vagy egy extra rezisztens variánst kapott el (már egy mű, ami a delta árfolyam kb dupláján forog is elég nagy baj lehet régi oltással), vagy volt valami társfertőzés, kórházban nem ritkák a multirezi bacik...
Effektíve 3 dózist kapott a fertőzéssel ráadásul.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38881) volandy válasza bigdady (#38872) üzenetére


volandy
senior tag

Okkés! Köszi!

(#38882) proci985 válasza t72killer (#38859) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ah, addigra jon a harmadik oltas is

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38884) kolopele


kolopele
nagyúr

Rusvai Miklós:
„A negyedik oltás akkor válik szükségessé, és persze az ötödik és a hatodik is, ha nem fertőződünk közben, ha már egyszer túléltük a fertőzést, onnantól kezdve legalábbis én úgy gondolom, hogy a szervezetünk bizonyított, és esetleg nem is lesz szükség további oltásokra"
.
Ezek szerint egy bizonytalan kimenetelű nyájimmunitásról beszél, hát nem tudom.

(#38885) Chesterfield válasza Lauda (#38883) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ja, hát ott gyakorlatilag egy párt van, ott meg lehet tenni.

(#38886) kolopele válasza Lauda (#38883) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt nálunk sem ártana bevezetni.

(#38887) t72killer válasza proci985 (#38882) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenhol? UK-ben egyelőre hallani sem akarnak a fiatalabbak boosterjéről.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38888) proci985 válasza t72killer (#38887) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

svedeknel 80+al kezdtek, ket hete 65+. viszont itt par szakma kivetelevel idosorrendes oltas volt, 45 alattiakat eleve junius-juliusban kezdtek oltani, szoval ha lesz is booster, az valahol majd marcius korul lesz idoszeru.

hallani se akarnak
de gondolom a pub is maradjon nyitva, nem?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38889) Ispy válasza Chesterfield (#38885) üzenetére


Ispy
veterán

Miért itt mennyi van? Költői... ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#38890) fatal` válasza t72killer (#38863) üzenetére


fatal`
titán

Izgulhatnak akik Janssen vagy Szputnyik oltást hamisíttattak.

Aha. És ez a teszt meddig mutatja ki az Ad26-ot? Kétlem, hogy az oltás után fél évvel az még a szervezetben van.

(#38891) t72killer válasza proci985 (#38888) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgybizony, a buli az menjen töretlenül. Mocskos kis dolog ez egyébként, mert az 50 alatti korosztály oltatlanul sem produkál extrém mennyiségű halottat és intenzív ágyra szorulót. Azaz szép csendben hagyják ezt a réteget longosodni, amit a média és a választók telibesz.rnak. Jelenleg ugye a gyerekek szívnak leginkább, 12 alatt semmiféle oltás nincs, long annál inkább.

#38890: maga a vírus kétlem, hogy pár napnál tovább jelen lenne a szervezetedben, szimplán annyi, hogy erre is immunis vagy valamilyen mértékben. Ha jól készült a teszt, akkor fél év elteltével még vastagon ki kellene mutatnia, hogy mi az ábra.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38892) BlackV válasza t72killer (#38891) üzenetére


BlackV
senior tag

Antitestek készülnek az adenora, gondolom antitest teszt az is.
Ezért kell a hosszú oltásköz, hogy ne pucolja ki a boostert csába. Erre az osztrák 2 hónapra már adná is a 2. janssent. És szerintük az úgy már jáu lesz 270 napig.

[ Szerkesztve ]

(#38893) BlackV válasza t72killer (#38891) üzenetére


BlackV
senior tag

Egyébként én ha osztrák lennék, janssenesként marhára jogsértőnek érezném. Mert nem erről volt szó. Ugyanolyan teljes jogú, engedéllyel rendelkező vakcina volt, mint a többi csak egy adagos. Így árulták a bótba, ez volt a user manualba' is. Erre most kitalálják, hogy 2 kell belőle 2 hónapra. A korrekt az lenne, ha ugyanúgy a többiből is 2 hónap után kéne a harmadik, vagy fordítva, a Janssen is legyen jó 9 hónapig.

[ Szerkesztve ]

(#38894) Vesa válasza Soulfly842 (#38769) üzenetére


Vesa
veterán

Ez teljesen mást jelent, ugyebár feltételes módban fogalmaznak! Tehát nem mondtak olyat, hogy "2 évig védeni fog". Karikó egy yt-s stream-ben is azt mondta, hogy képtelenség előre megmondani, mennyi ideig fog kitartani a védelem, hiszen hogy a fenébe lehetne ezt máshogy meghatározni, mint várakozással és közben méréssel??

A második cikkben pedig szintén nincs szó 2 évről sehol! Arról van szó, hogy esetleg évente oltatni kell, ahogy az influenza ellen is tesszük. A booster hosszabb távú hatékonyságát is meg fogják mérni.

Nem marketing, hiszen az oltás az eredeti Vuhani verzió ellen készült, ehhez képest csodásan működött a Brit verzió ellen is! És még most is működik a rohadt Delta ellen, csak már boosterrel kell operálni. Pont annak megfelelően, ahogy a Pfizer vezér beszélt róla.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#38895) BlackV


BlackV
senior tag

Ismereteink szerint a belépés szabályai nem változtak, tehát a határt kínai vakcinával is át lehet lépni, de utána a 2G-intézkedések miatt eléggé lecsökken a mozgástér.

Tehát az osztrák határhoz érve még válogathatok is, hogy a 2 sinopharmos magyar kártyámmal, vagy a Jansenes eu-passommal óhajtok-e belépni, majd pedig eldönthetem, hogy a kettő közül melyikkel nem mehetek be a szállodába és a sípályára. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38896) Vesa válasza Parci (#38773) üzenetére


Vesa
veterán

"nincs ott vmi moderátor, aki szól, hogy nincs antiwaxxerkedés?"

Van, de mi van akkor, ha ő(k) is antivaxer(ek) és/vagy konteó hívő(k)?? :D A kérdés költői... ;)

A tudomány a valóság költészete!

(#38897) t72killer válasza BlackV (#38893) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#38892: totális agyrotty. De legalább addig jutottak volna el, hogy akkor adunk rá egy mRNS boostert. Deneem, hanyattvágjuk az egészet egy adeno-ismétléssel :W .

A britek még a Spájzert se 2, hanem inkább 3 hónapra adják. Nekem még mindíg nem ajánlottak 2.dózis Modernás időpontot, pedig már a 10.hétben vagyok (nem is akarok még menni, de ez más kérdés).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38898) AMD Power válasza kolopele (#38886) üzenetére


AMD Power
titán

Egyébként nem! Én támogatnám.....

Jelentem azon kívűl,hogy egy kicsit jobban fáj a beadás helye mint tegnap semmi bajom nincsen. Az edzésen még gondolkozok mert vállaznom is kéne.... az most nem biztos,hogy menne. De egy jó kardió edzés beleférne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38899) Soulfly842 válasza Vesa (#38894) üzenetére


Soulfly842
addikt

ugyebár feltételes módban fogalmaznak

Ugyanúgy feltételes módban kell beszélni arról is, ha hosszabb időtartalmat vízionálnak, majd a gyakorlatban derülhet ki csak igazán (ugyanúgy, mint a valós vakcina hatékonyság).

"második cikkben pedig szintén nincs szó 2 évről sehol"

Ezt már márciusban nyilatkozta a Pfizer igazgatója, de korábban hangzott el hosszabb időtartalom is (hasonló feltételes vizualizációban, 'akár'-okban ).

Persze-persze egyébként, mindig priorizálják a feltételes módban elmondott nagy szavakat, s szépen rá is épít a média az írásokban.

"Nem marketing, hiszen az oltás az eredeti Vuhani verzió ellen készült, ehhez képest csodásan működött a Brit verzió ellen is! És még most is működik a rohadt Delta ellen, csak már boosterrel kell operálni. Pont annak megfelelően, ahogy a Pfizer vezér beszélt róla."

De sok szempontból az. És csúsztatás is. hiszen az egyébkénti 95%-os védettséget emlegetik fel a mutációk kontextusában, hogy arra volt képes friss oltáskor, de a hatékonyság leromlot xyx százalékra. De ebben az idő tényező mellett a mutációkkal szembeni alacsonyabb védettségi-faktort is bele kellene kalkulálni. Erre vonatkozó mérések, hogy mit tud a vakcina valójában a mutációk ellen - erre érthető módon mérés nincs, sőt, nem is érdekük. De magának Karikó Katalin-nak is volt olyan interjúja ahol elmondta, hogy hatékonyságromlás fenn áll részlegesen a mutációkkal szemben.

S bár évek, vagy több éves kijelentést nem tesznek, de 8-10 hónapos kijelentések is meredekek lehetnek a tények tükrében:

Jakab Ferenc: még nem látni a fényt az alagút végén, újabb koronavírus-variánsok jöhetnek

Újabb, erősebb, jobban fertőző variánsok megjelenésére kell felkészülnünk - kommentálta a delta variáns fertőzőbb alváltozatának szlovákiai megjelenését Jakab Ferenc professzor.





Egyébként most bő egy hét alatt kétszer betegedtem le pár napra... ami könnyen lehet, hogy pont egy bekapott korona volt.

2 szputnyik és egy pfizer után lehetett volna ez csúnyább is, ha tényleg az volt... Érintkeztem fertőzöttel és munkámból kifolyólag is sok emberrel tárgyalok. Így könnyen meglehet.

Milyen alap teszttel lehetne ezt kimutatni?

[ Szerkesztve ]

(#38900) AMD Power


AMD Power
titán

Kiderült, meddig véd a harmadik oltás

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.