Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) t72killer válasza Parci (#37483) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "görbe alatti terület" lesz érdekes, az még a jövő zenéje.

#37486: sok sikert kívánnék neki, és megbeszélnék 1 év múlvára egy folytatást.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37502) pjen válasza erahurka (#37498) üzenetére


pjen
félisten

Mert senki nem meri beválalni.Jövőre választások lesznek. Mit gondolsz mért lőcsőlték munka adókra.

(#37503) Csatravi válasza Csatravi (#37471) üzenetére


Csatravi
senior tag

RTL híradó 2021.11.03. 18:00

(#37504) erahurka válasza pjen (#37502) üzenetére


erahurka
félisten

Ok, és azok az országok, ahol nem lesz?

(#37505) Vesa válasza spileraaa (#37486) üzenetére


Vesa
veterán

Semmit, hagyni kell a fenébe. Az ilyennek már lezárt az elméje, az írásából pedig elég jól látszik az iskolázottsága is, tehát érvekkel, tényekkel sem mész semmire. Rá kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37506) junior11 válasza erahurka (#37499) üzenetére


junior11
veterán

Egészséggel kapcsolatos problémák miatt nem tudtam hamarább megoldani, a háziorvos még most sem javasolta, de én másképp döntöttem.
Nálunk az utóbbi időben nagyon rossz a helyzet, sorra betegedtek meg, kórházba is kerültek és sajnos páran már el is hunytak. Ennek ellenére még mindig sokan nem akarnak oltatni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37507) venember83 válasza Csatravi (#37503) üzenetére


venember83
nagyúr

Magyarország jobban teljesít?

(#37508) erahurka válasza Csatravi (#37503) üzenetére


erahurka
félisten

Nem is olyan rég még arról volt szó, hogy Románia elesett. És náluk 1 alatt van a ráta? Ezek szerint viszonylag gyorsan történhet fordulat, vagy valójában sosem volt annyira drámai náluk a helyzet.

(#37509) erahurka válasza junior11 (#37506) üzenetére


erahurka
félisten

Ah akkor nem tudom lehet-e, de jobbulást! :R

(#37510) Csatravi válasza venember83 (#37507) üzenetére


Csatravi
senior tag

A köpcös még nem tudja hogy nem mindig az első helyen lévő a győztes.

[ Szerkesztve ]

(#37511) erahurka válasza pjen (#37502) üzenetére


erahurka
félisten

És kinek az adóját lopják el, ha meghal a nép?

(#37512) Ringman válasza venember83 (#37507) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van.
az elégtelen tesztmennyiség még torzíthat is...

(#37513) t72killer válasza erahurka (#37508) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az volt, népességarányosan elérték a tavaszi magyar szintet halálozásban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37514) Cs1csó válasza erahurka (#37498) üzenetére


Cs1csó
félisten

A politikai pártoknál is érzelmi alapon választanak az emberek - számos teszt kimutatta ezt már - és a "program" gyakorlatilag a kutyát sem érdekli.
Egy érdekesség: az USA-ban az érzelmi alapú választást megelőzi a "tradíció" azaz ha a szüleim, nagyszüleim pl. republikánus szavazók voltak akkor ugye én is az leszek :DDD

Visszakanyarodva a vakcinákhoz, a helyes döntés az lenne, hogy:
1. bízol a tudományban
2. bízok az orvosokban, kutatókban stb.
3. tudsz eleget az oltásokról arról, hogy az elmúlt kb. 70 évben gyakorlatilag egy csomó betegség eltűnt amitől még a 40-es években is rettegtek.

Nem mellesleg felfogod pl. hogy mit jelent az mRNS technológia - sokszor leírták már röviden - miért forradalmi és miért biztonságosabb mint a korábbiak.

A kedvencem, hogy az oltásellenesek CSAK ÉS KIZÁRÓLAG arról beszélnek, hogy mennyire is veszélyes az oltás mennyire kísérleti stb. és hogy mi lesz veled 10 év múlva (ha megéled)
DE a serpenyő másik részébe SOHA sem teszik bele azt, hogy a VÍRUS MIT CSINÁLHAT VELED .
Persze ha szembesítem, hogy akár a későbbi problémák az oltásokkal mondjuk az oltottak 0,00001%-nál fog jelentkezni - hamarabb üti el a busz - a vírus pedig akár a 3-5%-nál is súlyos tüneteket akár maradandó károsodásokat is okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#37515) Vesa válasza erahurka (#37511) üzenetére


Vesa
veterán

Ez nem a Marburg vírus, bár még abba se halna bele mindenki.

A tudomány a valóság költészete!

(#37516) Cs1csó válasza Vesa (#37515) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tény, az Ebolát is túlélik sokan.

(#37517) tboj válasza erahurka (#37508) üzenetére


tboj
tag

A kb. 1 hónapja bevezetett korlátozásoknak köszönhetően tudott csökkenni a terjedés üteme. Majd itt is azok fogják, ha ugyanúgy elkezdenek megtelni az intenzív osztályok.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#37518) junior11 válasza erahurka (#37509) üzenetére


junior11
veterán

Köszönöm, most már csak bízzunk benne, hogy nem szedtem össze semmit ma, de folyton nem parázhatok ezen bárhová is megyek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37519) Csatravi válasza erahurka (#37508) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ők előrébb lehettek "győztesek".

(#37520) venember83 válasza tboj (#37517) üzenetére


venember83
nagyúr

Milyen korlátozásokra gondolsz? Az utcákon továbbra is kisebbségben vannak a maszkot viselők, zárt tereken a maszkviselés már jó ideje kötelező, az éjszakai kijárási tilalom lehet az egyetlen, amit betartanak az emberek. :U

(#37521) AMD Power válasza junior11 (#37496) üzenetére


AMD Power
titán

Ideje volt! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37522) Ringman válasza venember83 (#37520) üzenetére


Ringman
nagyúr

ehhez képest Mo-n lófasz korlátozások vannak még most is.

(#37523) Vesa válasza Ringman (#37522) üzenetére


Vesa
veterán

Ezek is ilyen alibi korlátozások.

Például: Havasi koncerthez, amit az Arénában rendeznek Decemberben, ez van odaírva:
"A Magyar Közlöny 2021. június 30-án közzétett 123. értesítője alapján, a rendezvény védettségi igazolvány nélkül is látogatható, mivel „előreváltott ülőhelyes nézőtérrel megrendezett kulturális rendezvény”."

Most bocsánat, de zárt térben, többezer ember lesz. Az, hogy ülőhelyes és nincs dühöngő, a Deltát nem fogja meghatni. Semmi értelme ennek az eésznek így.

A tudomány a valóság költészete!

(#37524) AMD Power


AMD Power
titán

5-től az Aquaworldbe is csak védettségivel lehet bemenni! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37525) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek lesznek még szigorítások? Ha igen, mire tippeltek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37526) Ringman válasza AMD Power (#37525) üzenetére


Ringman
nagyúr

ingyenes parkolás :)

(#37527) Vesa válasza AMD Power (#37525) üzenetére


Vesa
veterán

Nem úgy tűnik, hogy ez opció a kormánynál. Nagyjából a Brit példát követik a jelek szerint.

Ringman
:)) Vagy betiltják Budapestet. Mehet a plakát Merkely mellé: "Stop Budapest! Állítsuk meg! Onnan ered minden gonosz"

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37528) daneel_hu válasza Ringman (#37526) üzenetére


daneel_hu
addikt

"ingyenes parkolás :)"

Jajj neeeeee... az egyik legnagyobb baromság volt ever! :)

(#37529) belinho válasza Parci (#37492) üzenetére


belinho
senior tag

Erre én is kíváncsi leszek, mert mindenhol azt olvasni, hogy hamarosan berobban a járvány, egyre több lesz a fertőzött és az elhunytak száma. Mondjuk azt egy picit furcsának találom, hogy már van közel 6millió beoltott, és mégis lassan ugyanannyi halott lesz megint, mikor még alig voltak páran beoltva.

(#37530) Vesa válasza daneel_hu (#37528) üzenetére


Vesa
veterán

Én a nyunyó show-t várom.

A tudomány a valóság költészete!

(#37531) Vesa válasza belinho (#37529) üzenetére


Vesa
veterán

4 millió nincs beoltva, és az oltottak között is rengetegen vannak, akiknél már lecsökkent az oltás hatékonysága mert 6-8 hónapja kapták meg. Ha nem oltatnak rá harmadikat, akkor bennük is nagyobb eséllyel képes randalírozni a vírus. Tehát nincs ebben semmi meglepő sajnos.

A tudomány a valóság költészete!

(#37532) tboj válasza venember83 (#37520) üzenetére


tboj
tag

Igen, a kijárási korlátozásra gondoltam. A terjedést nyilván nem fogja megállítani, pláne nem azonnal, de az ütemét jól láthatóan képes valamennyire lassítani.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#37533) mozso válasza tboj (#37532) üzenetére


mozso
senior tag

Az iskola, ovi, bölcsi az elsődleges fertőzési pont, onnan utazik haza. Ezzel kellene foglalkozni, de ez nehéz, költséges, időigényes. Azaz pénz + pénz.

Nálunk talpraesettebb országok sem tudnak ezzel mit kezdeni, de legalább próbálnak valamit tenni. Többet, mint a semmi, ami nálunk van.

(#37534) AMD Power válasza mozso (#37533) üzenetére


AMD Power
titán

Ez az. Ha nincs suli, nálunk az egyik szülő nem tud dolgozni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37535) Parci válasza belinho (#37529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- van 4m oltatlan
- van a 6m-ból olyan, akinél nem volt túl hatékony az oltás
- van a 6m-ból olyan, akinél már gyenge/lesz a védettség
- a delta variáns, pláne a mostani terjedéssel sokkal több embert el fog érni

hiába fantáziáltak arról többen, hogy már tavasszal itt volt 3-4-5m fertőzött, nem volt. szóval simán van még nagyobb tere is a deltának, mint amekkora nincs

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37536) AMD Power válasza Vesa (#37527) üzenetére


AMD Power
titán

Szóval akkor a nagy "semmit"? Pedig valamit majd lépniük kell... mert ennek nagyon csúnya vége lesz. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37537) bigdady


bigdady
nagyúr

Na ma csak három ismerősöm lett covidos és voltak már jobban, láz köhögés, mindhárom májusi Sputnik. Szaglas vagy íz kuka kinél hogy

[ Szerkesztve ]

(#37538) t72killer válasza Parci (#37535) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem volt 2M fertőzött, az elég durva ifr-t jelentene.

#37537 :((( .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37539) AMD Power válasza Parci (#37535) üzenetére


AMD Power
titán

Én pont ezért sűrgetek magam körűl mindenkit,hogy nyomassa be a 3-ik oltást. Feleségemnek most fogok a fűrdés után időpontott kérni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37540) Parci válasza t72killer (#37538) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

összesen a 3 hullámban eddig volt, az szinte biztos, de már az első hullámnál arról delíráltak sokan, hogy igazából átment a fél országon

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37541) Parci válasza bigdady (#37537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

asszem most jókor mozdultam arra a modernára az április végi sputnikommal...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37542) mozso válasza Parci (#37535) üzenetére


mozso
senior tag

Az adatokat számolva itthon 804 ezer 12 évnél fiatalabb gyerek van, pont őket eresztjük egymás nyakába olyan intézményekben, ahol semmi lehetőség nincs érdemben védekezni.

Plusz ez az a korosztály, ahol a gyerek önmaga sem tud védekezni, mert nem tudod neki elmondani miért kell és kivitelezni sem tudja. Ha mégis megpróbálja, akkor az osztálytársai vagy a tanárai lebeszélik róla.

Ez a 804 ezer gyerek benne van abban a 4 millió oltatlanban?

[ Szerkesztve ]

(#37543) t72killer válasza Parci (#37540) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, amikor más kézenfekvő konteó nem volt, akkor jött az "átestem rajta":)). De a legtöbb eset értelemszerűen azokban a hullámokban volt, amikor a legtöbb halott is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37544) syberia válasza Parci (#37484) üzenetére


syberia
veterán

4. hullám előrejelzésem. Hamarosan megtudjuk, mit tud élesben a tudjukmi. :DDD

(#37525): Pánik, boltfosztogatás, operatívtörzs.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#37545) Vesa válasza Parci (#37541) üzenetére


Vesa
veterán

Bizony! :K
Mikor is kaptad? Szeptember? Én Augusztus, szóval lehet, hogy igazad lett, és "roppant hamar" :D rohantam a boosterért, szerintem elsők között itt a topikban. Lehet, hogy várnom kellett volna még 1-2 hónapot. Most nem fogok megint méricskélni, nincs is már értelme, negyediket úgysem vehetek fel, szóval ha nincs elég antitest, akkor nincs és kész.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37546) spileraaa válasza spileraaa (#37486) üzenetére


spileraaa
senior tag

saját beszélgetés és szeretnék válaszolni/reagálni rájuk főleg azokra ahol alumíniumra meg olyasmikre hivatkozik amik tuti valótlan információk
vagyis cáfolni akarom őket ebben tudnátok segíteni?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#37547) Vesa válasza spileraaa (#37546) üzenetére


Vesa
veterán

Dehát már írtuk vagy hatan, hogy engedd el! Úgysem győzöd meg semmiről és semmivel. Linkelhetünk tanulmányokat, melyek cáfolják azt a sok marhaságot amit összehordott, de mindegyik angolul van éa masszív természettudományos alapismereteket igényel, szerinted érteni fogja? Ha csak simán beírsz valamit, az lesz a válasz, hogy "kimosták az agyad a gonosz háttérhatalmak". Hidd el, jobb hagyni megfőni a saját levében.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37548) Parci válasza spileraaa (#37546) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak annyira alumínium az, amennyire a só nátrium fém... 🙃

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37549) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Első két oltásom Sinopharm volt. Ezután mennyit kell várni a harmadik oltásra? Június első hetében kaptam. Illetve ilyenkor kell egy orvosi vélemény arról hogy milyen oltást lenne érdemes kapnom?

Én Moderna-ra gondoltam, szerintem jó lehet.

(#37550) bigdady válasza tothjozsi96 (#37549) üzenetére


bigdady
nagyúr

4 hónap. Amit kérsz azt kapsz ha van. Moderna ajánlott rá

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.