Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) erahurka válasza pH03N1xM (#37900) üzenetére


erahurka
félisten

Mire jó ez a tesztelgetés amúgy kíváncsiságon kívül? Ha alacsonyat mérsz, akkor egy hónap múlva lehet menni negyedikre?

(#37903) IRO21 válasza erahurka (#37901) üzenetére


IRO21
aktív tag

Negyedik oltás szerintem csak Amerikában van egyelőre.
Ott is csak az immunhiányos betegeknek, és fél évvel a harmadik után.

(#37904) Ricardo válasza headhunter (#37902) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt nem inkább a vicc (es) kovid topikba kellett volna :F

(#37905) pH03N1xM válasza erahurka (#37901) üzenetére


pH03N1xM
tag

Kivancsi voltam, mivel eddig nem voltam ilyenen. 2 kicsi gyerekkel (karanten is volt mar szeptben, oviban 8 ember volt a 100-bol aki nem volt beteg, etc) jobb ha nyugodtan alszik az ember.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#37906) IRO21 válasza polonic (#37822) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én SIPO-ban vettem Boson antigén gyorstesztet, az kimutatta. 6 nappal az első tünet után, korábban nem próbáltam. 3300 Ft volt.
Használtunk még Ausztriai gyógyszertárban ingyen kapottat, az is mutatta.

(#37907) seredy válasza Mr K (#37852) üzenetére


seredy
tag

köszönöm szépen!

(#37910) Mr K válasza Ezekiell (#37896) üzenetére


Mr K
senior tag

Ez persze nonszensz: ha ma meg tegnap valójában csak 30 halott volt, akkor a háromnapos hétvégére jön ki a napi 91. Az mennyivel jobb?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#37911) Soulfly842 válasza Mr K (#37910) üzenetére


Soulfly842
addikt

próbálják kozmetikázni, eltűntetni az apró szépséghibákat... amég és ahogy lehet... hátha jobban fest.

De szerintem ~9000-es napi esetszámnál már kénytelenek lesznek lépni. Az meg már itt van a kertek alatt...

(#37912) t72killer válasza Cs1csó (#37859) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

navégre lecsapott valaki a magas labdákra :))

#37876: így van, épp ezért mission impossible a lockdown alapú védekezés. A japánokkal példálózás mellé meg olyan kisiskolák kellenek olyan intézkedésekkel, mint japánban. Ha meg a legfőbb terjedési vektort szabadon engedtük, hóttmind1, hogy mit bohóckodunk máshol, az, hogy 10%-kal gyorsabban+intenzívebben fut le a hullám, már nem sokat oszt/szoroz.

#37887: a részünkről/részetekről szimplán ennyi a történet, szvsz teljesen felesleges túlizgulni. A srácaid covid-osztályra is mehetnének társadalmi munkában szalvétát hajtogatni, csak egy jóféle mutáns-boostert kapnának nagy valószínűséggel 0 tünettel. Én a 8évesem miatt aggódom, emiatt szüneteltetjük az összes beltéri hobbifoglalkozást/sportot és kicsi suliba jár amit a delhi kórság egész eddig elkerült - nem kis mutatvány ez UK-ben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37913) Csatravi válasza Mr K (#37910) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az úgy nem jó.
Bejelentettek 107 és azelőtt 74 halottat. Most közlik, hogy az 30 és 30 volt. Akkor 121 hibádzik.

(#37914) t72killer válasza Csatravi (#37913) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feltámadtak, csak úgy a hitelesség kedvéért. mRNS+ivermektin koktél hipóval.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37915) mozso válasza Soulfly842 (#37911) üzenetére


mozso
senior tag

Aggasztó, amikor azt látom a sok kozmetika során, hogy tényleg még mindig alkudozni / barterezni akarnak egy vírussal, ami nem ért magyarul, sőt angolul sem.

(#37916) Ringman


Ringman
nagyúr

SARS-CoV-2 vaccine protection and deaths among US veterans during 2021

via twitter: [link]
Important paper, just published @ScienceMagazine, on waning vaccine effectiveness among >780,000 US Veterans over time and during the Delta wave. Across all ages; J&J vaccine had the most decline; reduction protection vs deaths too
egy darab j&j nem épp acélos az idő előrehaladtával:

(#37917) Csatravi válasza t72killer (#37914) üzenetére


Csatravi
senior tag

:)
"Jelen pillanatban a mai eset azt mutatja, hogy 107 haláleset történt az elmúlt napokban. Ez precízen pontosan tegnapi nap ez pontosan harminc halottat jelentett, előtte való nap harmincat, sajnálatos módon a statisztikai iránymutatás a három ünnepre való tekintettel egyes kórházakban megcsúszott és ennek a statisztikai szolgáltatás hiányának köszönhető hogy 107 eset egyszerre került kimutatásra" magyarázta az RTL Híradójában Pintér Sándor.


Ezek szerint ha megcsúszott akkor előzőleg volt több halott annál mint amit lejelentettek?

"a statisztikai iránymutatás" az mit jelent pontosan? Hogy kell zsonglőrködni a számokkal?

[ Szerkesztve ]

(#37918) Ringman


Ringman
nagyúr

Elhunytak
Sorszám Nem Kor Alapbetegségek
30996 Nõ 34 várandós

(#37919) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Baj van. Az unokatesók nem szeretik egymást.


Ez ugyebár amiatt is komoly fejtörés, mert elméletileg ekkora különbséggel már csont nélkül újrafertőz egy ex-deltást egy béta ági leszármazott.

#37917: a tesztpozitivitás is abnormálisan elszállt, én kivárok pár napot, hogy értelmezzem mi folyik itt Gyöngyösön...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37920) Vesa válasza tisn (#37711) üzenetére


Vesa
veterán

"nem tudom mi lesz nyilvan, de a tippem az, hogy most ezen gyorsan tulleszunk, es birni fogja az eu. sok az oltott, sok az atesett."

Ezt írtad le akkor is, amikor hetekkel ezelőtt a negyedik hullámról beszéltünk, csak akkor az volt az egynlet vége, hogy nem lesz hullám mert "sok az oltott, sok az atesett."
Nos, van hullám, tehát az sem jött be! Nem jósolni kell, hanem az ismert adatokat elemezni. Illetve lehet még bízni a csodában...csak nincs értelme.

A tudomány a valóság költészete!

(#37921) tisn válasza Vesa (#37920) üzenetére


tisn
addikt

valojaban ezt irtam:

4. hullamot meglatjuk, tul nagy veszre nem szamitok, tul sok mar az oltott, atesett, keves az oltatlan oreg/kronikus beteg.

vagyis ugyanazt, mint most.

hogy ezt hogy sikerult ugy interpretalni, hogy nem lesz 4. hullam, azt nem igazan ertem...

[ Szerkesztve ]

(#37922) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Van arról információ, hogy 1 évesnél fiatalabb babákra hogyan hat a covid?
Ugyanis én elkaptam, kedden teszteltek, pozitív vagyok, és most be vagyok zárva a hálószobába, viszont a tünetek megjelenésekor (hétfőn, amikor nemtudtam még hogy mit kaptam el), még játszottam a kicsivel, altattam, puszilgattam. A tüneteim amúgy torokfájás, láz és derékfájás volt, ami már szépen múlik.

(#37923) Vesa válasza tisn (#37743) üzenetére


Vesa
veterán

"nem ott dolgozom, csak tudokorhazban es megyei jogu varos covid osztalyan van egyenesagi rokonom. maradjunk annyibna, hogy a magyar eu nem omlott ossze."

Ezt hányszor fogod még itt elkezdeni, mert már marha unalmas! Számos kiváló írást linkeltünk neked tavasszl is ebben a témában, azokat se olvastad el csak hajtogatod a magadét arról, hogy az EÜ nem omlott össze.
Absolute a vitás kérdések megbeszélésének híve vagyok, de ez amit itt tolsz, nem az!
Lírtuk azt is, hogy az EÜ összeomlása nem úgy történik, hogy hirtelen bezár az ország összes kórháza. Ugyanakkor nézd meg, milyen várólisták voltak már eddig is. A családban most volt szükség egy MR-re, 11 hónappal későbbre volt csak időpont! Tavaly februári cikk a témában, már akkor 306 napot kellett várni egy szívműtétre, a korábbi 56 helyett. Azóta pedig történt még pár apróság, pl. 5000 dolgozó kiesett az így is munkaerőhiányos EÜ-ből. De a tényekkel ne foglalkozzunk, az megterhelő. :W

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37924) t72killer válasza Ringman (#37918) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt és bármelyik mai esetet az adatkáosz miatt amíg konkrét forrás nem lesz fenntartásokkal kezelném.

#37922: 99.99%-uk jól kezeli :R. Ha még anyatejes a történet és anyuci oltva van vagy volt fertőzött, akkor mégjobban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37925) Vesa válasza BlackV (#37761) üzenetére


Vesa
veterán

"Ott a 3. oltás. Pfizer Moderna Janssen amit akarsz. Senki 2 oltott elől nincs eltiltva. Tehát ahogy írod a probléma tényleg múlt idejű, a jelenre már nincs hatással."

Ez így természetesen nem igaz, mivel a problémás sinot jellemzően az idősekbe építették bele, majd a politikai következményektől tartva, nem az volt a kommunikáció a harmadik oltás mellé, hogy "az idős sinosokat kérjük, vegyék fel az oltást, mert elb*sztuk és korrigálni szeretnénk", hanem csak úgy általánosságban, "jobb azt a boostert beadatni" címszó alatt fut mai napig. Amiből rengetegen nem asszociáltak arra, hogy nekik kell a harmadik, mert adott estben védtelen maradt a kína sz*rhalomtól. Azért ne bagatelizáld már el a kormány egyértelmű, életeket közvetlenül is veszélyeztető hibáját a kínai vacak kapcsán. Be kellett volna ismerni a hibájukat -ami nem megy ugye-, leteszteltetni ingyen minden sinoval oltott 60év felettit, és akinél indokolt, azt oltani. Nem ez történt, tudjuk jól! Tehát aki úgy érzi, kétszer oltottként védett, közben meg nem, az veszélyben van anélkül, hogy tudna róla, mert hivatalosan az életben nem ismerték el, hogy hibáztak a sinoval.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37926) tisn válasza Vesa (#37923) üzenetére


tisn
addikt

egyelore neked meg az erdemi vita elott az OLVASNI TUDASOD kell bizonyitanod bro :)
ha az megvan, akkor johetnek a komolyabb temak.

szerk: es hat volt par precedens ejropaban hogy hogy omlik ossze az eu a terheles alatt (lasd romania most), a magyar helyzet szignifikansan jobb volt.

A családban most volt szükség egy MR-re, 11 hónappal későbbre volt csak időpont

ertem, akkor mar most osszeomlott a magyar eu, 3500 korhazi betegnel. hat ez tenyleg nem jo...

[ Szerkesztve ]

(#37927) Vesa válasza tisn (#37926) üzenetére


Vesa
veterán

Eleve azt sem érted, mit jelent az EÜ összeomlása. Bro!
Lazába való a hülyeséged.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37928) tisn válasza Vesa (#37927) üzenetére


tisn
addikt

de, en pontosan ertem, az eletbol vett peldakat is hoztam, bergamo, romania. ugy nez ki te nem erted.

(#37929) t72killer válasza Vesa (#37925) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rezsim menti az arcát, de a LÉNYEG, hogy ténylegesen ott vannak a legjobb boosterek, amik failed sinos próbálkozásból is konkrétan csodákat művelnek. Persze, én is hiányolok egy egyértelmű iránymutatást, hogy akkor ex sino-sok nincs szédelgés, irány mRNS-t felvenni, de a lehetőség adott.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37930) szotyika77 válasza t72killer (#37924) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Csak 7 hós koráig volt anyatejes a kicsi, most tápszert + pépet + mi ételeinket eszi, 11 hós amúgy. Anyuci nincs oltva, viszont 38 hetes terhesen elkapta a covidot, viszont egy kis orrfolyással átvészelte az egészet. Köszi szépen a segítséget! :)

(#37931) Vesa válasza t72killer (#37929) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt egy percig sem vitattam. Arra reagáltam, hogy ez állítólag egy letűnt, ma már nem létező probléma. Ez így ebben a formában nem igaz. Rengeteg idős sinos lehet még, aki nagy nyugiban szürcsölgeti a teáját abban a hitben, hogy oltott és védett. A kommunikáció a járvány kezdete óta kritikán aluli. Ne abból induljunk ki, hogy ebben a topikban mennyi infó ömlik ránk.

A tudomány a valóság költészete!

(#37932) syberia


syberia
veterán

HOZZÁJÁRULÓ NYILATKOZAT
COVID-19 elleni emlékeztető oltás (3. oltás, Janssen oltóanyag esetén 2. oltás ) beadásához

Ön a Covid-19 elleni vakcinák hatályos alkalmazási előiratában jelenleg nem szereplő Covid-19 elleni emlékeztető oltásban részesül.

Az oltóorvos a 3. oltás beadásával eltér az oltóanyag alkalmazási előiratában foglaltaktól, az esetleges egészségkárosodásét a felelősség az orvost terheli.

Az én értelmezésem szerint, de meg kéne kérdezni egy szakértőt.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#37933) t72killer válasza Vesa (#37931) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban létező probléma, de pont nemrég volt itt a fórumban példa, hogy sajnos más oltásokkal (épp szputnyik volt) is fennáll a probléma - igaz, lehet ritkábban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37934) Reggie0 válasza Csatravi (#37865) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy ehhez is kell a korzetijuk, az meg egy fsz sajnos.

(#37935) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37936) fatal` válasza tisn (#37926) üzenetére


fatal`
titán

Nem, nem volt jobb a helyzet. Annyi különbség volt, hogy nem kellett a folyosóra fektetni a betegeket, mert ágy volt.

Azon kívül semmi, 20 betegre jutott egy intenzíves ápoló, még a szemészt is odavezényelték.

(#37937) BlackV válasza Vesa (#37925) üzenetére


BlackV
senior tag

Amiből rengetegen nem asszociáltak arra, hogy nekik kell a harmadik, mert adott estben védtelen maradt a kína sz*rhalomtól.

Neked hogy is nézett ki az ellenanyagod 4 hónap után az astrától te nagyokos? Neked talán nem kellett a harmadik 4 hónap után? Mindenkinek kell, mert minden vakcina hatékonysága csökken hónapokkal később. Ezért a probléma, hogy 4-ből 1 idősnek nem volt ellenanyaga a sinotól múlt idejű, a jelenre nincs hatással, mert mindenkinek kell az emlékeztető oltás. Csövike.

(#37938) BlackV válasza t72killer (#37919) üzenetére


BlackV
senior tag

Na hát ez jó hír a vakcinákra nézve, hisz a wuhani összeköti a mutációkat nem?
Ki rendelte ezt meg a pfizer? :)

(#37939) t72killer válasza BlackV (#37938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, éppenséggel összeköti, de ha a távolabbi változatok (béta, kappa, mű, c.1.2) leszármazottai kilépnek a vuhani vakcinák hatásköréből - aminek már így is a határán billegnek - akkor sokfélét kell majd rakni a levesbe, hogy hasson.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37940) kolopele


kolopele
nagyúr

Kedvenc Doktoromtól egy újabb videó:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37941) Bog válasza erahurka (#37890) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Holnap megyek antitestre (ja, már ma), két Pfizer után benyomtam egy Modernát (szeptember végén), a cél a maximális shield felépítése. Úgyhogy majd írok eredményt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37942) Vesa válasza BlackV (#37937) üzenetére


Vesa
veterán

Novemberben arról szakérteni, hogy mindenkinek kell a harmadik oltás, igen szép ferdítés! A harmadik oltást nem most kellene beadni egy full védtelen sinósnak, hanem nyáron kellett volna -amikor én is kaptam-. Akkoriban viszont nemhogy az fel sem merült, hogy _mindenkinek kell_ harmadik dózis Te nagyokos, hanem éppen ellenkezőleg, még ciki volt oltatni! Itt Multivaxerezett a sok csökkent képességű, engem direkt szanaszét savaztak többen még augusztusban, hogy "rettegő vagyok", amiért elsők között vettem fel a boostert. Októberben még nagyban birkameneteltek ezrével, mondván nincs itt semmi probléma, a kormány-kommunikációban jele sem volt annak, hogy rohanni kéne harmadik dózisért mindenkinek, arról meg egyáltalán nem, hogy a sinós időseknek kéne mert elXúrták. Kíváncsi lennék, hány sinóval oltott idős ember halt bele a járványba az elmúlt 3 hónapban csak azért, mert nem tudta, hogy vackot kapott és életbevágó lett volna számára a harmadik shot? Vajon a vonatkozó adatokat miért nem adják ki, még bírósági határozat ellenére sem?

A tudomány a valóság költészete!

(#37943) Asbee válasza Vesa (#37942) üzenetére


Asbee
veterán

Mint kiderült a 3. oltással, akinek nem lett vagy határérték alatti antitest a sinóval, az sem full védetlen, szóval itt te teszed a legnagyobb ferdítéseket. Ettől függetlenül kell nekik a booster ez tény, nem is ezt vitatom. Nem oltani volt ciki, hanem gázállarcban rohangálni. Na az tényleg ciki. Talán az embereket nem kellett volna hülyére venni úgy globálisan, általánosan, hogy majd az oltás mindent megold, 1 év múlva minden rendben lesz stb. Hogy a pfizer sok évig védelmet ad, meg aki átesett örök védelem és társai. Most rohanjunk a 3-ik oltásért, aztán a 4-ikért és szépen folytatódik a kör. Aztán hogy esetleg ennek milyen vonzata lehet hosszútávon az levan szarva. Tudom te megmondtad, csak hiszti tünetek vannak, mert neked éppen semmi nem volt. Ez továbbra sem egy vitamin, immunrendszernek odatesz, gyulladásos dolgokat felerősíti, női ciklust keményen befolyásolja és lehetne sorolni. Ja de azért maszkozzunk, meg korlátozások, meg jajj tömegrendezvények és társai. Én nem vagyok se oltásellenes, se járványtagadó, de ez az egész így egy káosz és az emberek hülyének nézése. És akkor csodálkozunk sokaknak milyen a hozzáállása.

(#37944) Ricardo válasza Bog (#37941) üzenetére


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok :K

(#37945) Sped válasza syberia (#37932) üzenetére


Sped
aktív tag

Játék a szavakkal. Az oltás szignifikánsan javítja az egyén esélyét arra, hogy pozitív végkimenetellel zárja a találkozót a vírussal. A többi felesleges szócséplés. Értjük, nem adatod be az oltást. Most magadat győzködöd ezzel, hogy jól döntöttél?

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#37946) Ringman


Ringman
nagyúr

eközben bécsben: [link]

+ off-label elkezdik oltani az 5-11 éves korosztályt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37947) Parci válasza szotyika77 (#37930) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

izé... 1 évnél kisebb gyerekekre nem veszélytelen. anyuci pedig igen kár, hogy nincs oltva, de már mindegy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37948) Parci válasza Sped (#37945) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom igazából, hogy pont itt kinek írja ezeket az oltásellenes csoportokban népszerű hülyeségeket :U

ez kb. januárban volt népszerű téma az oltásrettegőknél, amikor elkezdték adni a pfizert, hogy "ki lesz a felelős, ha bajkám lesz". 2021. novemberében az oltástól rettegni viszont egészen új szint, továbbra sem tud alsó tagozatos szinten sem számolni, aki így tesz, mert nem érti, hogy két szám közül melyik a nagyobb. valami nagyon fura fordítottan bekötött logika abból kiindulni, hogy én az oltásokon próbálom keresni a fogást a mellékhatásaik miatt. fail.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37949) AMD Power válasza Bog (#37941) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam is ez a 2db Pfizer + 1 Moderna a "cél" hétfőn. Kíváncsi leszek az eredményedre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37950) AMD Power


AMD Power
titán

Kijárási tilalom, kocsmatilalom - Az oltatlanokra javasol rendkívüli korlátozásokat a virológus

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.