Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Ringman válasza Dottorei (#4748) üzenetére


Ringman
nagyúr

már cáfolta az optörzs.

egyébként ha az audi, mercedes, auchan, lidl, aldi, stb olthatna magának, akkor vsz. belátható időn belül be lenne oltva az összes alkalmazottjuk, láthatóan a magyar államapparátus nem képes erre megfelelő hatékonysággal.

[ Szerkesztve ]

(#4752) mozso


mozso
senior tag

1 nap:
189 meghalt
624 új beteg kórházban
67 új beteg lélegeztetőn

Nem tudom a napi halálozásból mennyi kerül lélegeztetőről és mennyi sima intenzívről.

(#4753) Ringman válasza mozso (#4752) üzenetére


Ringman
nagyúr

KB. 30ezer oltás 1 nap alatt

(#4754) kw3v865


kw3v865
senior tag

Jó hírek az AstraZeneca vakcinájáról: [link]

Az AstraZeneca és az Oxford Egyetem közösen fejlesztett vakcinája 79 százalékos hatékonyságot mutatott a fertőzés ellen. A súlyos, kórházi kezeléssel járó koronavírusos megbetegedést pedig 100 százalékban megakadályozta.

[ Szerkesztve ]

(#4755) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Reuters: újabb kínai vakcina sürgősségi felhasználását engedélyezték Magyarországon

What? :Y

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#4756) Ringman válasza Sir Pocok (#4755) üzenetére


Ringman
nagyúr

Sürgősen lopni kell!

(#4757) Rive válasza Sir Pocok (#4755) üzenetére


Rive
veterán

Hát, vészhelyzet az van :U

Az adott körülmények között nehéz lenne olyan vakcinát találni, amelyiknek nem pozitív a mérlege.
Csak ugye böki az ember csőrét, hogy: ki is csinálta meg itt ezt a vészhelyzetet? :(((

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4758) Sir Pocok válasza Ringman (#4756) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jah de erről az oltóanyagról nem is hallottam. Vektoros cucc mint az AZ és a Sputnyik.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#4759) fatal` válasza Sir Pocok (#4755) üzenetére


fatal`
titán

Nem ez volt a 49%-os a braziloknál? Vagy ez másik?

Szerk.: Ja ez vektoros, SinoVac volt a másik.

[ Szerkesztve ]

(#4760) Soulfly842 válasza Sir Pocok (#4758) üzenetére


Soulfly842
addikt

Viszont egylövetű... Jó lenne tudni valamit a hatékonyságáról.

(#4761) Sir Pocok válasza fatal` (#4759) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem az a Sinovac volt, az elölt vírust tartalmazott.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#4762) fatal` válasza Soulfly842 (#4760) üzenetére


fatal`
titán

NYT Vaccina Tracker szerint 65%. Hogy honnan származik ez az adat azt nem tudom.

[link]

#4761: Igen, azt tudom, hogy az elölt vírusos volt, csak nem emlékeztem a nevére, de közben megnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#4763) Parci válasza Sir Pocok (#4755) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért nem értem, mert hamarosan most már tényleg ömlik a pfizer

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4764) fatal` válasza Parci (#4763) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem még pár hét és nagyobb probléma lesz az oltás tempója, mint az oltóanyag.

(#4765) tboj válasza mozso (#4752) üzenetére


tboj
tag

Hétfői számoknak ezek egészen katasztrofálisak. Csúnya lesz a hét második fele. Ha csak el nem kezdi végre éreztetni hatását az iskolák bezárása.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#4766) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Kínai vakcinánál a 2. dózis hány nappal kéne, hogy az elsőt kövesse? 28? Oltásnál nem adtak időpontot, csak hogy majd szólnak. :R

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#4767) Parci válasza sarkanyolo2 (#4766) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

28

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4768) Z.É.T. válasza sarkanyolo2 (#4766) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ha nem változtattak/változtatnak rajta, akkor igen. 28 nap múlva 2. shot, majd újabb 28 nap múlva alakul ki a teljes védettség*.

*ez az oltóanyag maximuma, nem úgy értve, hogy 100%-osan véd

[ Szerkesztve ]

(#4769) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Nagyon köszi! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#4770) Krinyo


Krinyo
senior tag

Közben már Kisvárdából is covid-kórház lett...

(#4771) Krinyo


Krinyo
senior tag

(#4772) nyogo83 válasza Ringman (#4751) üzenetére


nyogo83
senior tag

Hiaba cafoltak az Auchan-os oltasos hirt.
Auchanban dolgozo ket ismerosom mult heten penteken kapta a ceges ertesito email-t errol, hogy a dolgozoikat beoltjak es jelentkezhetnek.

Gyanitom amugy a "cafolat" a szokasos feligazsag.
"nem oltják soron kívül semelyik élelmiszer-áruház raktárosait, az oltás az oltási terv szerint történik"
Szerintem itt a hangsuly azon lesz, hogy "soron kivul" es az "oltasi terv szerint tortenik".

Magyaran eleve igy volt az oltasi tervben, tehat nem soron kivul kapjak. Csak nem ertem ennek a cafolatnak mi ertelme van.

(#4773) Jablocskov válasza fatal` (#4762) üzenetére


Jablocskov
tag

CanSinoBIO Covidecia Ad5 adenovírus vektor vakcina 62,5% hatékonyság. Újabb kiváló vakcina, :U Mexikóban és Pakisztánban használják.

(#4774) Chesterfield válasza Jablocskov (#4773) üzenetére


Chesterfield
senior tag

tehát gyakorlatilag egy sputnik 2. dózis

J&J + CanSinoBIO = Sputnik V :)

[ Szerkesztve ]

(#4775) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

A Pfizer/BioNTech vakcina hatásossága rákos betegeknél egy és két oltás után

"A medRxiv portálon március 17-én megjelnt egy tanulmány, amelyben a fenti témát vizsgálták 151, többségében idős, szolid tumoros és vérképzőszervi rosszindulatú betegségekben szenvedő, illetve 54 egészséges, összehasonlító (kontroll) beteg részvételével. "

(#4776) fatal` válasza Z.É.T. (#4775) üzenetére


fatal`
titán

A lényeg:

Az egészséges személyeknél már egy Pfizer/BioNTech vakcina is a szokásos 90% feletti immunológiai hatékonyságot mutatta, de a szolid daganatos betegenél ez 40% alatti, míg a vérképzőszervi rákos betegek esetében még alacsonyabb, 15% alatti volt. Ugyanakkor a szolid daganatosoknál a 21 nappal az első után adott második oltás az azt követő 2 hétben 95%-osra növelte az immunológiai hatékonyságot. A vérképző szervi rákok esetében a betegszám túl alacsony volt a második oltás értékeléséhez.

(#4777) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

A SARS-CoV-2-specifikus B- és T-sejt-válaszok perzisztenciája gyógyult COVID19-betegeknél 6-8 hónappal a fertőzés után
A study magyar fordítása.

Hallásvesztés, fülzúgás, szédülés – ezeket is felírhatjuk a Covid-tünetek közé - Telex.hu a SkyNews nyomán

[ Szerkesztve ]

(#4778) attiati válasza tboj (#4765) üzenetére


attiati
veterán

Annyira elkezdi éreztetni a hatását az iskolák bezárása, hogy a kormány az iskolák nyitásán agyal.

Ha ma beoltanánk minden tanárt, akkor is kb május elejére lesznek védettek.
De ugye ott nem is a tanárok a fő gócpontok.
Illetve a tanárok attól még tovább tudják adni egyik tanteremről a másikra.

Arra külön kíváncsi leszek, hogy az oltott emberek majd mennyire fognak vigyázni a nem oltottakra és mennyire lesznek tekintettel. Hordják e a maszkot utána is, stb...

Van egy tippem.

[ Szerkesztve ]

(#4779) Ringman válasza nyogo83 (#4772) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#4780) Ringman válasza Jablocskov (#4773) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. elsősorban nem járványügyi indoka van a beszerzésnek.

(#4781) Jablocskov válasza Ringman (#4780) üzenetére


Jablocskov
tag

Na igen, azt a pénzt, amit a normális védekezésre kellett volna fordítani sokkal "okosabban" is el lehet költeni.

(#4782) fatal`


fatal`
titán

A CanSino mellett a CoviShieldet is engedélyezték (Indiában gyártott AstraZeneca):

[link]

(#4783) Ringman válasza Jablocskov (#4781) üzenetére


Ringman
nagyúr

komolyabb segítség lenne, ha a magán eü-szolgáltatók is olthatnának.

(#4784) Chesterfield válasza fatal` (#4782) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Biztosan mégnagyobb lesz a bizalom az indiai astrazeneca iránt :D

(#4785) Jablocskov válasza fatal` (#4782) üzenetére


Jablocskov
tag

AstraZeneca vakcina indiai minőség-ellenőrzéssel gyártva. ;]
Most komolyan, összevásárolnak minden szart, és ész nélkül összevissza oltogatják vele a lakosságot ahelyett, hogy normálisan megszervezték volna az uniós vakcinák felhasználását. :W

[ Szerkesztve ]

(#4786) fatal` válasza Jablocskov (#4785) üzenetére


fatal`
titán

Inkább nem is minősítem ezt. :(((

Aztán majd az lesz, hogy le sem hívják a nyugati oltásokat, ide parasztnak jó lesz a keleti dzsunka.

(#4787) Ringman válasza fatal` (#4786) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd a pfizer jó lesz vakcinadiplomáciához meg a feketepiacra. :(((

(#4788) Jablocskov válasza fatal` (#4786) üzenetére


Jablocskov
tag

Gulyás ilyesmit pedzegetett nemrég valamelyik kormányinfón.

(#4789) Ringman válasza Jablocskov (#4788) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja meg semjén mondta, hogy majd a határon túli magyarok kapják azok előtt, akik nem regisztrálnak (ami ugye nem lehet kínai/orosz, mert azokat a környező országokban - szerbiát kivéve - nem engedélyezték)

[ Szerkesztve ]

(#4790) kw3v865 válasza Ringman (#4789) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ebben én nem lennék olyan biztos, hogy sikerülne is. A románok és a szlovákok valószínűleg azonnal lefoglalnák a szállítmányt (pláne az ukránok), ha bevinnék az országba. Csak úgy lehetne megcsinálni, ha a határon túliak jönnének ide felvenni az otlást. Az szintén nem egyszerű, a karanténszabályok miatt. Szlovákiából konkrétan külföldre utazni sem szabad, csak erősen indokolt esetben, üzleti céllal.

(#4791) Ringman válasza kw3v865 (#4790) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, ez elsősorban "marketingszöveg" volt.

(#4792) Ringman


Ringman
nagyúr

Szegeden már szelektálni kell a daganatos és sürgős betegek között

Most már, a szabályok szerint jelen helyzetben még egyébként vállalható tumoros vagy sürgős betegeink közt is szelektálnunk kell aszerint, hogy kinek mennyire súlyos, sürgős az ellátása, illetve további halasztás nem fenyegeti-e súlyosan vagy közvetlenül az életét,
írta szombaton a Facebookon Bajory Zoltán, a Szegedi Tudományegyetem Urológiai Klinikájának igazgatója. A Hvg.hu által idézett bejegyzésben Bajory azt írta, hogy a szegedi Covid-központban napról napra súlyosbodik a helyzet, ezért egyre több embert kell oda átvezényelni. Így a jövő héttől a klinikán csak annyi munkatársuk marad, akikkel kizárólag a halaszthatatlan, szinte csak életmentő beavatkozásokat, kezeléseket tudják biztosítani.

(#4793) Jablocskov válasza Ringman (#4789) üzenetére


Jablocskov
tag

Szerintem a kormányt a határon túli magyarok sorsa kb. annyira érdekli, mint a határon innen levőké, semennyire. Valószínűleg hamarabb jutnak normális vakcinához a saját országukban, mint a mi segítségünkkel. Itt sokkal inkább arról van szó, hogy megvan a mesterterv arra, hogyan veszíthetné el a közpénz jellegét az uniós vakcinákra szánt pénz egy jelentős része.

(#4794) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

A válasz, miért hiszi néhány ember még mindig azt, hogy a covidban kevesebben hunytak el, mint egy átlagos influenzában - KSH: véglegesek a tavalyi halálozási számok

"Százalékosan kifejezve a magyarországi többlethalandóság mértékét a legintenzívebb periódusnak számító októberben, novemberben és decemberben 18%, 61%, illetve 46%-os volt a többlethalandóság."

[ Szerkesztve ]

(#4795) Rive válasza Z.É.T. (#4794) üzenetére


Rive
veterán

És akkor ehhez tegyük hozzá, hogy a viszonyítási alap az influenzát is tartalmaz, ami idén lényegében teljesen elmaradt.
A szokásos 1%-os referencia halálozást véve múlt évben ~ 20% körül lehetett az átfertőzöttség.
Ha magasabb volt (miért ne lehetett volna, az átlag egészségügyi állapotot és az ellátás szinvonalát tekintve...) akkor még kevesebb.
Az egyetlen, ami miatt azt gondolom, hogy megvolt a 20%, hogy végül valószínűleg az átfertőzöttség növekedésével összefüggő R csökkenés állította le a hullámot ősszel/télen.

Nem állunk jól :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4796) Vesa válasza Depression (#4730) üzenetére


Vesa
veterán

Nagyon durva...Ha ebbe nem buknak bele, akkor ennek az országnak annyi, mert akkor bármit meg lehet tenni az emberekkel.

A tudomány a valóság költészete!

(#4797) Parci válasza Vesa (#4796) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem már legalább 10 ilyen vízválasztó helyzet volt az elmúlt 10 évben, de igazából az elmúlt 30-ban is még több. teljesen fölösleges leváltani a mostani kormányt, amíg a nép marad a helyén :(

(viszont ez itt eléggé off, hagyjuk is, úgy is csak rossz kedvet csinál)
(ellentétben a koronavírussal ;])

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4798) Lauda válasza nyogo83 (#4772) üzenetére


Lauda
félisten

Hacsak nem lesz saját oltópontja az auchannak, ahogy az audi is jelentkezett, a jelenlegi helyzetben elég érdekes lenne, ha az auchan dolgozóit soron kívül elkezdenék oltani. Egyébként például az audi és a kormány is elég gázosan jönne ki ebből, ha kapna a kormánytól soron kívül erre vakcinát. Ezzel azt üzenné a népnek, hogy az audi dolgozói fontosabbak számára, mint a többi ember. Szóval politikailag ez nagyon törékeny jég most szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4799) M3aN válasza Lauda (#4798) üzenetére


M3aN
senior tag

Félve kérdezem, hogy azzal vajon mit üzennek, hogy a NAV-nál és a bíróságokon Pfizer-el oltanak, míg a krónikus beteg időseket orosz vagy kínai vakcinával? :)
Létező fogalom már a vakcinaturizmus, vagy csak az lesz a jövőben? :D :DDD

(#4800) Depression válasza Lauda (#4798) üzenetére


Depression
veterán

A bíróságon dolgozók is úgy kerültek előre, hogy ne híreszteljék...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.