Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) Csatravi válasza bigdady (#28699) üzenetére


Csatravi
senior tag

A köpcös szeret játszani a szavakkal :) csak még odáig nem jutott el hogy mi a megfertőződni és a megbetegedni között a különbség.
Tudtommal elkapni, jobb kifejezéssel megfertőződni minden oltottnak és oltatlannak esélye van.
A megbetegedés az már más tészta.
Na ott van igazán jelentősége annak, hogy oltott vagy oltatlan.

(#28702) Kaba válasza Csatravi (#28696) üzenetére


Kaba
veterán

Nem igaz.Akár mind az ötszáz megfertőzödhet,de az lehetséges,hogy csak egy lesz súlyos beteg vagy meghal.

(#28703) nobela válasza attiati (#28689) üzenetére


nobela
senior tag

"Milyen kezeléseket / készítményekez kaptál?
Perifériás idegbántalomként kezelik?"

Magán fülészeten jártam vele több alkalommal, már nem emlékszem hogy milyen készítményeket kaptam.

Volt többféle vizsgálat is, a konklúzió az hogy fogalmuk sincs. Javasoltak egy szteroidos infúziós kúrát, de előre szóltak hogy valószínűleg az is hatástalan lesz...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#28704) Vesa válasza andor80 (#28685) üzenetére


Vesa
veterán

Kire nem hívnál még valamit? Valakire mentőt, valakire rendőrt, másokat diliházba zárnál? Agyrém! Kádár korszakot idéző mentalitás.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28706) Asbee válasza Vesa (#28698) üzenetére


Asbee
veterán

Mindig kiszivárog mi a helyzet.

(#28707) mpo válasza Csatravi (#28696) üzenetére


mpo
veterán

Az 5,5 millió beoltottat megvizsgálva 0,18%-os megbetegedés esélye annak, akit beoltanak – mondta Gulyás Gergely. Az oltást felvettek közül 500-ből egy ember betegszik meg, a betegség lefolyása érdemben enyhébb, mint azok körében, akiket nem oltottak be.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#28708) BlackV válasza bigdady (#28697) üzenetére


BlackV
senior tag

Szerintem egyrészt igen. És levegőben terjed, magasabb dózissal, gyorsan szaporodik, gyorsan tud kapcsolódni a sejtekhez. A memória sejtek aktiválása idő. Különböző szignálok kellenek hozzá, pl egy falósejt bekebelezi a fertőzött sejtet és a felszínére kiteszi az információt az immunrendszernek. De ez idő. Azalatt az scov boldogan szaporodik. Viszont ha van neutralizáló igg mennyiség a szöveti folyadékokban, véráramban, az más tészta. Akkor le van zárva az autópálya, az scov nem tud, vagy csak nehezen közlekedni. De csak műkedvelő vagyok, aki a logikát keresi, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#28709) Ringman válasza nobela (#28703) üzenetére


Ringman
nagyúr

esetleg érdemes nemzetközi longkovidos csoportoknál szétnézni, hátha más országban már van tapasztalat hasonló esettel

(#28710) Vesa válasza mpo (#28707) üzenetére


Vesa
veterán

Szeretem az ilyen semmire bemondott adatközlést. Ezek a kijelentések azokon az adatokon alapulnak, amit hivatalos kérésre sem voltak hajlandók kiadni?

A tudomány a valóság költészete!

(#28711) andor80 válasza mpo (#28691) üzenetére


andor80
senior tag

Mi az állapotod?
Mert apám torok rákos (volt) ,máj tüdő érszűkület cukor infarktus stenk a nyakba,stb.
74 éves és simán kínait kapott első kettőre harmadiknak viszont pfizert ajánlottak azt fogadta el. .Szóval ha neki jó volt a kinai és az orvos úgy látja neked is megfog felelni a kínai is ha netalán azt dobja a gép! Fenyegetni nem kell hanem elfogadni amit adnak vagy mondom...csendben elballagni. De orvosokat nővéreket fenyegetni mert turkálsz a bősélgtálban liba mell helyett tökéletes tanyasi csirkemellet húzol vérlázító és ocsmány.
Amennyiben meg a háziorvos barátod "elintéz" bármit is úgy te és ő is bűncselekményt követtek el!
A lényeg azt kapd amit szeretnél de ha nem akkor ne toporzékolj.Adasd be hiszen mindegyik oltás bizonyítottan megvéd azok közül amit itthon adnak!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#28712) mpo válasza Vesa (#28710) üzenetére


mpo
veterán

Csak azért kerestem elő, mert az 500-ból 1 ember kapja el (OV), az nem ugyanaz, mint amit Gulyás mondott, 500-ból 1 ember betegszik meg.
Már nem foglalkozom a hivatalosan kiadott adatokkal.
Tavaly tavasz óta a nagyvilágot és a környező országokat figyeltem a worldometers.info és a gisanddata.maps.arcgis.com oldalakon.
Abból meg megsaccolom az itteni helyzetet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#28713) mpo válasza andor80 (#28711) üzenetére


mpo
veterán

Az állapotom leírtam.
A háziorvosom fölhívott év elején, hogy elfogadom-e a kínait (64 évesen, 2 évvel infarktus után).
Nem.
Nem intéztem semmit, csak vártam.
Utána oltópontra hívtak Pfizerre, majd másodikra is azt kaptam.
Voltam 4 hétig kórházban, jó véleménnyel vagyok az orvosokról, nővérekről (egy nővért kivéve a szívkórházban), kétszer szívkatéterezés, egyszer érfestés, kétszer magánbőrgyógyász, kétszer magánkardiológia.
Eddigi életemben se a zavarosban halásztam, ezután sem fogok, maradok a hivatalos útnál, de minden baromságra nem bólintok.
A kínait 59 éves korig lehetett volna használni, ha már erőből engedélyezték, de fölötte nem.
Most meg pláne nem kellene, mégis előfordul.

Az utolsó mondatodat mások megtámadhatják.
Pont azért van 3. oltás, mert ez nem igaz:
mindegyik oltás bizonyítottan megvéd azok közül amit itthon adnak

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#28714) fatal` válasza andor80 (#28711) üzenetére


fatal`
titán

Téged fizetnek, hogy a kínai löttyöt promotáld minden nap?

"Amennyiben meg a háziorvos barátod "elintéz" bármit is úgy te és ő is bűncselekményt követtek el!"
Semmit sem követ el, ha az állapota indokolja.

A kínai nem javasolt krónikus betegnek és 60 felett, pont. A leggyengébb oltás, akkor is ha a fejed tetejére állsz.

(#28715) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Végre az állambácsi is updatelte a delta tünetességével kapcsolatos tájékoztatót:

A korábbi változatokhoz képest a delta variánssal történő fertőzés leggyakrabban

fejfájást,
torokfájást,
orrfolyást,
tüsszögést,
hőemelkedést,
bágyadtságot és levertséget okoz,
azonban a láz továbbra is gyakori tünetként jelentkezik.
Az emésztőszervi panaszok: hányinger, hányás, hasmenés is gyakrabban jelentkezhetnek, sőt a hallással kapcsolatos panaszok: fülzúgás, fülcsengés, szédülés sem ritkák.

Jellemző továbbá a szemet érintő irritáció, kipirosodás, duzzanat esetleg váladékozás megjelenése is.
Azoknál a betegeknél alakul ki gyakrabban súlyos, akár életveszélyes állapot, akik valamilyen krónikus alapbetegségben (magas vérnyomás, szív- és érrendszeri betegség, cukorbetegség, májbetegség, légzőszervi betegség, daganatos betegség) szenvednek.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#28716) bigdady válasza fatal` (#28714) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha így nézed orvosoknak/orvosának hisz, nem egy fórumon állítottnak vagy facebooknak. Az oltásellenes meg orvosnak sem, de facebooknak igen stb. Szóval igazából ez mind ugyanolyan kérdés csak más más fokozat. Az hogy kinek mi a preferencia és ki milyen sorrendet állít fel kinek hisz már egyéni kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#28717) mpo válasza bigdady (#28716) üzenetére


mpo
veterán

Elfelejtetted, hogy a Sinopharmot 18-59 éves korig tesztelte a gyártója és nem az OGYÉI adott rá engedélyt?
Ezek után az orvosok 60 év fölött is beadták. Mint kiderült, nem volt teljes siker, kell a 3. oltás.
Ezek után elvárod, hogy amit mondanak azt el kell fogadni?
Arra meg nem mondok semmit, hogy most is beadják az időseknek a Sinopharmot.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#28718) BlackV válasza Sir Pocok (#28715) üzenetére


BlackV
senior tag

Egy brit felmérés szerint viszont a deltára kifejezetten nem jellemző a láz egyik korcsoportban sem. Tököm tele van már az adatokkal is.

Szerk.: igaz, most jut eszembe ott korai tünetként írták ezt le kifejezetten. Ok akkor semmi.

[ Szerkesztve ]

(#28719) koncsik válasza Ringman (#28631) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Anyukámnak gondolkodom a 3. Pfizeren, írd meg lécci, hogy viselte a mama. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#28720) Tigerclaw válasza zolisx4 (#28662) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor Pfizer, Moderna mindenkinek. Kicsit tartok is attol, hogy mire en sorra kerulok, mar nem lesz ezekbol. Gondolom ezert is lett kiadva, hogy akire csak lehet, tukmaljak ra a Sinot, illetve kommunikaicoban a sajat "szakertoik" probaljak lebeszelni az embereket a harmadik oltasrol eleve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28721) mpo válasza BlackV (#28718) üzenetére


mpo
veterán

Nagyjából azonosak, a szaglás- és ízlelésvesztés nem jellemző a deltára.
A tünetek sorrendje változott az előfordulási gyakoriság szerint.
Több mint 10 tünet van, ha már pár előjön, lehet gyanakodni, de úgyis megérzi, ha nem gyanakszik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#28722) Asbee válasza mpo (#28712) üzenetére


Asbee
veterán

Gulyás is úgy értette, nézd vissza az adást, úgy jól látható. Erről beszéltem nemrég, hogy totális félrevezetés, de én voltam a hülye és meglett magyarázva.

(#28723) bigdady válasza mpo (#28717) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mivel nem volt más mikor adták a járvány közepén csak ez, és be is jött a családban covid megelőzés betegség és antitest fronton is, igen hiszek az orvosnak.
Az meg hogy eddig 2 helyről lett itt írva az egész országban, hogy sino-t felkínáltak ugyan hagyjuk már hogy kényszerítés...
Aki akar mehet harmadikra már 4 hónap után is (EU-ban elsőként) és azt kér amit akar. Eddig sem volt kötelező elfogadni lehetett várni, te is ezt csináltad már tavasszal most meg pláne lehet válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#28724) Csatravi válasza Kaba (#28702) üzenetére


Csatravi
senior tag

Persze, hogy nem igaz. Azért viszont elég vastag bőr kell a képére, hogy a pandémia közepén egy ekkora álhírrel (hazugsággal) álljon elő. Eközben aki a valóságról beszélt az meg ment Pintér elé a szőnyeg szélére.

(#28725) mpo válasza Asbee (#28722) üzenetére


mpo
veterán

"A magyar tapasztalatok szerint a két oltáson átesett emberek körében ötszázból mindössze egy ember kapja el a vírust." mondta Orbán.
[link]
Ezért kerestem elő, hogy Gulyás nem ezt mondta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#28726) Cs1csó válasza Ispy (#28600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy vakcinától 3 napig off, akkor a közvetlen fertőzéstől meg is halhatott volna. Szerintem a 3 napig "off" kisebb kockázat.

(#28727) mpo válasza bigdady (#28723) üzenetére


mpo
veterán

igen hiszek az orvosnak
Merkely és Müller Cecília is orvos, amit mondanak elhiszed?

Ha érted, akkor már elavult.

(#28728) fokukac válasza mpo (#28725) üzenetére


fokukac
nagyúr

még.... de ahogy a mintaállamainkat nézzük, hamarosan ez az arány nagyobb lesz....
mi meg készülünk rá, maszk nélkül, tömegrendezvényekkel, 40% nem oltottal....
igazából letolt gatyával várjuk a 4. hullámot, már megint. :(

de ő közli, hogy szerinte a maszk nem ér semmit, ezért nem is kell hordani. eszem megáll, de tényleg.
itt kell lenned, hogy elhidd.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#28729) bigdady válasza mpo (#28727) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy ember hamarabb higgyen egy orvosnak mint egy fórumos avatarnak. Te tán minden fórumosnak hiszel? Na ugye;)

[ Szerkesztve ]

(#28730) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az a baj higgyünk az orvosnak vs ne higgyünk kérdéssel, hogy sajnos a környezetemben azt tapasztaltam, hogy a HO-k nagy része nagyon tájékozatlan. Simán oltották volna a pajzsmirigyes kollégámat Sputnyikkal amikor tényleg ki volt emelve, hogy nem lehet. Ráadásul ez csak egy volt a sok közül. Édesapámra rá akarták tukmálni az Astrát amikor alacsony a vérlemezke száma és folytathatnám.

Ezután én csak az UK, US szakiknak hiszek oltás kérdésben.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#28731) andor80 válasza Vesa (#28704) üzenetére


andor80
senior tag

Ne haragudj képzelődsz ...Biztos a gázmaszk alatt beállt a levegő.
Pont fordítva ülöd a lovat OLVASD EL a hszt pont az orvosokat védem .Az agresszív fenyegető emberektől!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#28732) Kékes525 válasza BlackV (#28693) üzenetére


Kékes525
félisten

A fertőzés:

1. Amit írtál is: Az csak a primer.

2. Betegség sokkal jobban igénybe veszi a szervezetet, mint a vakcina és így az immunrendszer is gyengébben teljesít.

3. Legfőképp a vírusnak a sejtekhez való kapcsolódásáért felelős részlete (E484) ellen képződnek ellenanyagok.

Sinopharm:

1. Kevesebb tüskefehérje kerül a szervezetbe, mint amennyit az mRNS vakcinák termeltetnek.

2. Tüskefehérje esetén legfőképp a vírusnak a sejtekhez való kapcsolódásáért felelős részlete (E484) ellen képződnek ellenanyagok. Ezek a neutralizálók.

3. Sok olyan antitest is képződik, amelyek nem neutralizálók. Pl.: N fehérje elleni IgG. Amik esetleg ADE-t okozhatnak. (ez csak elméleti)

mRNS:

1 Sokkal több tüskefehérje termelődik, mint a Sinopharm, vagy betegség során.

2. Az mRNS oltás után a tüskefehérje számos különböző részlete (epitópja) ellen képződik ellenanyag, nem csak az E484 rész ellen. Ezek mind neutralizálók. Azért tud többféle termelődni, mert itt a tüskefehérje szabadon is van, míg az egész vírus esetében rögzített a víruson (betegségkor és Sinopharmnál).

3. A különböző új vírus variánsok mutánsok éppen az E484 pozícióban okoznak változást. Azaz a mRNS oltások jobban védenek az új és az ezután majd még jövő még-újabb változatok ellen.

Ezért a legjobb az mRNS vakcina.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28733) mpo válasza andor80 (#28731) üzenetére


mpo
veterán

Ne éld bele magad annyira, mert se agresszív, se fenyegető nem vagyok, csak az orvosi javaslatot kérném írásban, ha nem fogadnám el a javasolt vakcinát.
A hivatalos úton intézem az ügyeimet és eddig mindig sikerült.
A kardiológus is megadta a mobilszámát, ami nem szokványos eset.
Hagyjuk ezt, befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#28734) Tigerclaw válasza Csatravi (#28696) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Fontos reszlet benne a "magyar tapasztalatok szerint", mivel eddig meg a deltaval nem talalkoztunk. A kovetkezo honapokban uj tapasztalatokat szerzunk, ami mar nem lesz ilyen szep, foleg ha csak az oltasra bizzuk a sajat vedelmunket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28735) tom_tol válasza radi8tor (#28628) üzenetére


tom_tol
addikt

Ugye Te is látod hogy a vakcina olyan mint a kábítószer, ha egyszer rákapsz soha nem tudod abbahagyni :D

(#28736) kolopele válasza tom_tol (#28735) üzenetére


kolopele
nagyúr

A kábítószer megöl, a vakcina megvéd. Nagyon nem ugyanaz a kettő.

(#28737) Tigerclaw válasza Sir Pocok (#28730) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos sokaknal nem esik le, hogy az orvosok tudasa is hasonlo statisztikai gorbet kovet, mint barmilyen mas szakmae. Ott is vannak kivaloak, jok, kozepesek, vagy epp kontarok es ez meg csak a szakmai oldal. A softskillek ugyanugy szornak, mint a felelossegtudat, empatia es hasonloak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28738) OPiiPO válasza kolopele (#28736) üzenetére


OPiiPO
addikt

Irónia megvan? Még egy smiley-t is kapott a mondat a biztonság kedvéért, de úgy tűnik nem volt elegendő ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28739) kolopele válasza OPiiPO (#28738) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nehezen látok iróniát egy ilyen témában, nyilvánvaló hogy miért (számomra legalábbis).

(#28740) mpo válasza Kékes525 (#28732) üzenetére


mpo
veterán

A tudományos topikban lévő #4033 japán tanulmányról mondhatnál itt valami biztatót, mert azt nem találtam benne.

Ha érted, akkor már elavult.

(#28741) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hiába a magas átoltottság, Izraelben tombol a delta-variáns

Ez nagyon ijeszto. Nalunk kb. mindenki tobbfele kronikus betegsegtol szenved. Ezek szerint idosebbeknek ez a harmadik oltas eletmento lehet.

Illetve nagyon surgosen be kellene vezetni a kotelezo FFP2-es maszk hasznalatat belteren.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28742) t72killer válasza Tigerclaw (#28741) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kisebb arányban, mint a 2.-3.hullámoknál, de igen.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28743) mpo válasza Tigerclaw (#28741) üzenetére


mpo
veterán

A japán tanulmány szerint a deltának nem ellenfél a Pfizer.
De remélem a hozzáértők majd kifejtik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#28744) Chesterfield válasza mpo (#28743) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nem az van, hogy a jelenlegi delta ellen még jó, de igen nagy a valószínűsége egy további mutálódásnak, ami ellen már nem?

(#28745) Gothmog


Gothmog
aktív tag

Azért van itt szervezettség, kérem...

65+ életkorú szüleim (Sinopharmot kaptak mindketten) augusztus elején jelentkeztek a háziorvosnál 3. oltásért (ott kapták az oltást, és ugye a vezénylő tábornok eleinte azt mondta, hogy ott kell jelentkezni harmadik oltásért, ahol az első kettőt kapták). Azt a választ kapták (telefonos egyeztetés volt), hogy igen, természetesen, Pfizer lesz, és kb. 3 nappal az esedékes oltás előtt értesítik őket (édesapámtól telefonos elérhetőséget is kértek).
Ám azt követően - közel három hete - totális, néma csönd, így tegnap édesapám elkezdett telefonálgatni a háziorvosi rendelőbe. Aznap sikeretlenül, de ma sikeresen. Miután elérte a rendelőt, ott a főnővér kioktatóan közölte vele, hogy keressenek oltópontot maguknak, mert náluk nincs oltás. Amikor apám említette, hogy de három hete nem ezt mondták nekik, sőt még a telefonszámát is elkérték, hogy értesítik, amikor mehet a rendelőbe oltásért, a nővér szemérmetlenül letagadta az egészet, és azt ismételgette, hogy oltópont, oltópont. Amikor apám annyit mormogott, hogy legalább szólhattak volna, hogy megváltozott a rendszer, akkor is tagadott a nő, és kis híján még apámat értetlenezte le. (Apám majdnem el is küldte a fenébe, de a főnővér abban a rendelőben kb. élet-halál ura, úgyhogy nem érdemes ujjat húzni vele...)
Mindegy, ma regisztrálom őket majd oltópontra, de azért röhejes, hogy így elszórakoznak közel három hetet az emberek idejéből, és még szemérmetlenül is hazudnak/tagadnak mellé.

Ja, ha már firkálok ide, akkor elsősorban Kékes525 figyelmébe, nem szigorúan COVID, inkább "apró színes" jelleggel: ma - kicsit ráérősebb időmben - olvasgattam egy-két tudományos cikket (nem kifejezetten, sőt kifejezetten nem covid témában), és az alumíniumsó adjuváns azért tud érdekes dolgokat. Például oltásoknál valóban elsősorban a Th2 vonalat indítja be (humorális válasz), és a citotoxikus effektor CD8+ T-sejtek aktivációját kevéssé/minimálisan serkenti, CD8 memóriasejteket jellemzően mégis kialakít.
Illetve megakadt a szemem egy tanulmányon, amely szerint májdaganat (hepatokarcinóma) kísérleti kezelésénél - a kutatók meglepetésére is - azt találták, hogy a vakcináknál gyakorta alkalmazott alum adjuváns beadása brutális mértékű tumorellenes CD8+ T sejtes választ váltott ki.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#28746) Darmol válasza Tigerclaw (#28737) üzenetére


Darmol
senior tag

Megelőztél, szóval csak +1.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#28747) Kékes525 válasza mpo (#28740) üzenetére


Kékes525
félisten

Pillanatnyilag a 3. generációs vakcinák, ha kisebb mértékben is, de hatékonyak a delta ellen, lásd itt: [link]

Teljesen elkerülő mutációk elméletileg képződhetnek, de szerintem kicsi a valószínűsége. Másrészt írtam az előbb: Az mRNS oltás után a tüskefehérje számos különböző részlete (epitópja) ellen képződik ellenanyag, nem csak az E484 rész ellen. Ezek mind neutralizálók. Azért tud többféle termelődni, mert itt a tüskefehérje szabadon is van, míg az egész vírus esetében rögzített a víruson (betegségkor és Sinopharmnál). A különböző új vírus variánsok mutánsok éppen az E484 pozícióban okoznak változást. Azaz a mRNS oltások jobban védenek az új és az ezután majd még jövő még-újabb változatok ellen is.

Aztán folyamatban vannak olyan vakcinák fejlesztése is, amit a vírus mutációk nehezebben, vagy gyakorlatilag egyáltalán nem tudnak elkerülni: [link]

Azért ne felejtsük el, hogy a cikk még nem esett át a szakmai ellenőrzésen!

Végül: Fel a fejjel, semmi remény! ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28748) balojazz válasza Tigerclaw (#28741) üzenetére


balojazz
aktív tag

"nagyon surgosen be kellene vezetni a kotelezo FFP2-es maszk hasznalatat belteren"

Mármint, ugye, önkéntes jelleggel, 60+osoknak lehet kötelező.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#28749) Kékes525 válasza balojazz (#28748) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mármint, ugye, önkéntes jelleggel, 60+osoknak lehet kötelező."

Ennek így semmi értelme. A fiatalok is fertőzhetnek, sőt mivel kisebb az átoltottság náluk, jobban fertőzhetnek és a delta vírus ezért is rájuk most veszélyesebb, mint a brit variáns volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28750) radi8tor válasza tom_tol (#28735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, csak kell hozzá a kényszerítő erő. :D

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.