Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) Parci válasza koncsik (#28372) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán értettem akkor meg a kommentedet, de egyrészt mindegy, másrészt így már tiszta (azt én sem mondtam, hogy az i semmire sem jó, folyami vakság ellen például remek :DDD, és valószínűleg covid ellen is ér... valamit). nekem sem az jut eszembe mindenről, csak azt hittem, hogy arról beszélsz a korábbiak alapján.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28402) Ringman válasza Parci (#28401) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#28403) Hieronymus válasza Kékes525 (#28396) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az idézetet te írtad és nem én.

Én olvastam és emlékszem arra, amit olvastam. Amit te írtál.

(#28376) Kékes525:
""A tesztet fizesse saját maga, aki nem oltatja magát."

Nem értem. Ez ellen tiltakozol?"

A vastagot én írtam, a dőltet te. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28404) daneel_hu válasza Z.É.T. (#28397) üzenetére


daneel_hu
addikt

EZ azért már sokkal valósabb képet festhet a vakcinázásról.
És ha jól látom ez a 60+os korosztály, fiatalabbaknál még jobb lehet a szitu.
Aki be van oltva, igen komoly előnnyel indul.

(#28405) daneel_hu válasza Ringman (#28386) üzenetére


daneel_hu
addikt

"vsz az is elég jó, de arról szerintem nincs study, esetleg covid + astrazenecáról v covid + j&j-ről, vsz. ezeknél is jobb védelmet nyújt."

Milyen study kell neked, itt vagyunk mi = az nem elég? ;] ;)

(#28406) Parci válasza Ringman (#28400) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sikerült anyámat is rávenni, hogy nézzen egy antitestet és ha nincs, boostereljen

mi is eldöntöttük, hogy lesz harmadik szuri, az asszonynak eleve tizedannyi antiteste volt oltás után, mint nekem, ő lesz az első egy hónapon belül szerintem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28407) Parci válasza daneel_hu (#28405) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olvastad, hogy putyin barátunk és mentorunk megcsinálta a szputnikot a variánsokra? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28408) daneel_hu válasza Parci (#28407) üzenetére


daneel_hu
addikt

:D Ja.... kérdés milyen vírussal együtt lenne beadva? :K

(#28409) Ringman válasza daneel_hu (#28405) üzenetére


Ringman
nagyúr

hehe, közben lett astrás adat is hozzá: #28388 ezek alapján te is eléggé jó eséllyel indulsz :)

(#28410) Z.É.T. válasza Ringman (#28400) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Számomra egy percig sem volt kérdéses a harmadik (második) szükségessége, ahogy megtudtunk ezt-azt a deltáról. Max annyi, hogy elég lesz a v.1 vakcina, vagy mindenképpen kell a módosított. Szerencsére úgy néz ki, hogy nem kell a módosított. Egyelőre.

(a védettségit lassan visszavonnám a 3. shotig és 60< majd 40< és végül 40> korosztálynak priorizálnám;
ha pedig több infó jön az átesettek újrafertőződéséről, az adatok alapján nekik 1/2 shotig vonnám vissza, vagy a második átesésig, ha valakinek úgy jobban ízlik)

[ Szerkesztve ]

(#28411) daneel_hu válasza Ringman (#28409) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ebből melyiket kell néznem? Melyik sort?

(#28412) Ringman válasza Z.É.T. (#28410) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem lesz semmi korlátozás itthon amíg nem ég a ház, ezt biztosra veheted. a plasztikkártyával sem lesz semmi, akár nyugdíjazni is lehet majd.
--
The importance of vaccine timing

(#28413) Vesa


Vesa
veterán

Nálunk már mindenki kétszer oltott, gyerekek is. Sulira védettek lesznek, már amennyire lehet. Hogy ez mire lesz elég, az kiderül.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28414) Z.É.T. válasza Ringman (#28412) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nyilván.
Nem a tippet írtam, hogy mi lesz, hanem azt, mi tűnne logikusnak ;]

(#28415) Ringman válasza daneel_hu (#28411) üzenetére


Ringman
nagyúr

kaptál 2 dózist vektorosból+átestél előtte:
14 days after 2nd dose chadox1 - evidence of prior infection (ha valamit nem értettem félre)
picivel lemarad az mrns-től (bnt kezdetű)

(#28416) daneel_hu válasza Ringman (#28415) üzenetére


daneel_hu
addikt

OK, köszi!

(#28417) Drizzt válasza Z.É.T. (#28397) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egy ideig vakartam ezt a táblázatot elnézve a fejemet, hogy mit jelent pontosan, mert amiket én írtam számokat, azok is ugyanabból a forrásból származnak. Én a konkrét esetszámokat írtam. Ez viszont a 100e-re leosztottat mutatja. Azért nem ugyanaz a két grafikon alakja, mert nem 100e lakosra, hanem 100e oltott lakosra, 100e egyszer oltott lakosra, illetve 100e kétszer oltott lakosra van arányosítva. Ami sajnos a táblázat leírásából nem jön le abszolút, de alant kiszámoltam, hogy miket jelent ez.

Pl. konkrét duplán oltott 50-59 éves 43 van súlyos állapotban. Oltatlan ugyanebben a korosztályban meg 44 van súlyos állapotban. A 100e-re vonatkoztatott adat meg ~6 duplán oltottaknál, ~53 oltatlanoknál. Ez azt jelenti akkor, hogy kb. 43/6 * 100000 ~= 720000 oltott van ebben a korosztályban Izraelben, illetve ~44 / 53 ~= 83000 oltatlan. Tehát összesen van kb. 803e ember 50-59 között Izraelben, ezek közül éppen 87 súlyos állapotban kórházban, fele duplán oltott, fele oltatlan. Összesen 8.6-szor annyi duplán oltott van, mint oltatlan ebben a korosztályban. Tehát ha duplán be vagy oltva 50-59 között, akkor kb. 8.6-szor kisebb az esélyed a súlyos megbetegedésre, mint vakcina nélkül. (Egyébként 36%-a már harmadik dózist is kapott ennek a korcsoportnak, de még nem szerepel a fertőzöttek/súlyos állapotúak táblázatában külön a 3 dózist kapottakra adat. Gondolom majd lesz)
Milyen remek kis matekérettségi feladat lehetne ebből. ;]

I am having fun staying poor.

(#28418) Kékes525 válasza Hieronymus (#28403) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan erre értettem, de látom, hogy te viszont nem, nem baj. Ráadásul még külön is megfogalmaztam, hogy egyetértek, de kevésnek találom. Mit nem lehet ezen érteni? Te tudod...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28419) Parci válasza Drizzt (#28417) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szép munka :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28420) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Friss study:

Impact of Delta on viral burden and vaccine effectiveness against new SARS-CoV-2 infections
in the UK

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#28421) PuMbA


PuMbA
titán

[link] Na jó, akkor most mi van Izraelben? Elég nagy átoltottság, csak Pfizer és mégis sok a halál :F Segítsetek az értelmezésben.

[ Szerkesztve ]

(#28422) PuMbA válasza PuMbA (#28421) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, hogy csak 60% a teljes körűen beoltottak Izraelben....ezt nem vágtam. Akkor minden tiszta, de ebből amúgy 80% a felnőtt.

[ Szerkesztve ]

(#28423) bigdady válasza PuMbA (#28422) üzenetére


bigdady
nagyúr

Alacsony átoltottsági kor sávból jönnek a halottak?

(#28424) balojazz válasza PuMbA (#28421) üzenetére


balojazz
aktív tag

Attól, hogy egy grafikon fölfele kunkorodik, lehet rémisztő, de grafikai megoldás kérdése. Hetente átlagban 10 millió főre vetítve 25 halottnál járnak, az havi 100 jelenleg. Nálunk azt hiszem, napi 300 körül volt a csúcs, Izraelben jelenleg napi 3,57. De kb 9,3 millióan vannak, az napi 3,32, ami kb kilencvened része a mi napi csúcsunknak.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#28425) PuMbA


PuMbA
titán

Ez érthető, de mi történt USA-ban vagy Izraelben, hogy beindult a terjedés, míg nyugat európában (nagy britannia, németország, franciaország stb.) és nálunk eléggé megnyugvó jelenleg? Eléggé nem azonosak a körülmények a világban (népsűrűség, utazási kedv például) és ez szerintem sokat fog számítani, hogy hol mi fog történni. Ezért vagyok bizakodó, hogy nálunk is remélhetőleg egy sima 4. hullám lehet.

[ Szerkesztve ]

(#28426) Drizzt válasza PuMbA (#28425) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Uk-ben megnyugvo? Napi 30-40000 esettel, 100 halottal? Pont ott indult Europaban eloszor a delta hullam, s meg mindig nincs vege.

#28424: Hogy micsoda? A napi atlag 25 Izraelben, de ma pl. 55 volt a konkret szam. Felfele megy.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#28429) PuMbA válasza Drizzt (#28426) üzenetére


PuMbA
titán

Izraelben arányosan mégis többen halnak meg valamiért, mint UK-ban. Itt jön elő szerintem az országok közötti különbség, ami miatt nem húzhatjuk rá csak úgy a dolgokat egyik országról a másikra, hogy mi fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#28430) Cs1csó válasza PuMbA (#28429) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ország egészségügyi helyzete, nálunk pl. nagyon sokan haltak meg, sajnos.

(#28431) Drizzt válasza PuMbA (#28429) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Passz. Melle kene nezni a fertozott szamot is. Ha az is aranyosan nagyobb, akkor megvan a magyarazat. Ha nem, akkor csak arra tudok gondolni, hogy UK-ben tobb volt a korabbi korokben lakossagaranyosan a fertozott, jobb alapvedettseget adva.

I am having fun staying poor.

(#28432) Vesa válasza bulikavagyok (#28428) üzenetére


Vesa
veterán

Te jó ég! Ennyi suttyót egyrakáson...

A tudomány a valóság költészete!

(#28433) mpo válasza PuMbA (#28429) üzenetére


mpo
veterán

Ha a Tot Cases/ 1M pop-ra rendezed, akkor egyszerre láthatod UK és Israel adatait:
[link]
A Deaths/1M pop
Israel: 711
UK: 1917

Ha érted, akkor már elavult.

(#28434) S e t h válasza Vesa (#28432) üzenetére


S e t h
nagyúr

Laza topikban is van ennyi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#28435) emvy válasza bulikavagyok (#28428) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmi értelme az ilyen videóknak. Annyira jók, hogy lehet ilyen fórumokon köpködni.

while (!sleep) sheep++;

(#28436) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

Semmi uj megis ujra pofan ver. :( :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28437) mozso


mozso
senior tag

Megjelentek az új számok, a 3 napra 340 embert jelentettek, egy hete ez 188 volt (1 héttel előtte pedig 156). Rosszabb, mint vártam, x1,3 helyett ez x1,8.

[ Szerkesztve ]

(#28438) Ringman válasza mozso (#28437) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát szerintem az itthoni felfogás miatt ("békeidőben" és most sem megyünk orvoshoz ill. már meg sem próbálunk tesztre jelentkezni, csak ha muszáj) nehéz tanulságokat levonni ezekből a számokból, azon felül, hogy nőnek a számok.

(#28439) Kaba válasza mozso (#28437) üzenetére


Kaba
veterán

A 340 fertőzött mellett 6 halott is volt és most jönnek sorba a rendezvények(Euchar.kongr.,teltházas focimeccsek,vadászkiáll.,indul az iskola)

[ Szerkesztve ]

(#28440) mpo válasza Dare2Live (#28436) üzenetére


mpo
veterán

Ezt politikai beállítódástól függetlenül mindenkinek kötelező lenne elolvasni, mert itt él.
A tájékoztatást ezentúl is így kell komolyan venni és elhinni az adatokat.
A legfontosabb a párt népszerűsége, az összes többi csak utána jön.

már februárban be kellett volna zárni az iskolákat, akkoriban a kormányzaton belül nem volt olyan, aki hangosan korábbi zárást sürgetett volna. Egy kormányzati forrás ezt azzal magyarázta: „A védekezést Orbán vezette, felségsértés lett volna, ha valaki önálló alternatívával állt volna elő” vele szemben.

Ha érted, akkor már elavult.

(#28441) Parci válasza Dare2Live (#28436) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:(((

kis adalék: az illető, akiről tegnap írtam, hogy 30% tüdeje maradt és fibrózis miatt ez már nem is lesz jobb: ő is gépen volt, csak épp nagyjából napokig senki sem látta, nem volt, aki folyamatosan állítsa a gépe(ke)t......................

:(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28442) Parci válasza mpo (#28440) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, viszont a kommented második fele az csak politika, úgyhogy ennél jobban ne induljatok be, bitte

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28443) bigdady válasza mozso (#28437) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kórházban ápoltak meg csökkentek 3-al, meg 1-el a lélegeztetősök is (halott viszont 6), ergó ketten kerültek kórházba

[ Szerkesztve ]

(#28444) Drizzt válasza mozso (#28437) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hejjho!
Nem-nem, ez 4 napos adat most. Pentek reggel nem volt adatkozles, igy ha az egy hettel korabbival akarod osszevetni, az ennek megfelelo idoszakra az 104 + 188, tehat 292. Ehhez kepest a 340 kb. 16%-os novekedes. Viszont azt valoszinunek tartom, hogy alul van merve, mert unnepi hetvegen annyira nem hinnem, hogy porogne a teszt. Kozben most latom, a teszt pozitivitas felment 1.4%-ra. Ebbol azt tartom valoszinunek, hogy jelenleg is 1.3-as szorzoval novekszunk egyhetes periodusban.

I am having fun staying poor.

(#28445) Ringman válasza Parci (#28441) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak épp nagyjából napokig senki sem látta, nem volt, aki folyamatosan állítsa a gépe(ke)t

ún. bármeddig növelhető kapacitás :(((

(#28446) mozso válasza Drizzt (#28444) üzenetére


mozso
senior tag

Ok lehet.

(#28447) PuMbA válasza mpo (#28433) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de ez az összes, én meg csak az előző 6 hónapról beszélek. Ebben az időszakban több volt a halál Izraelben. Valószínű belejátszhat az is, hogy UK-ban mérések alapján a népesség 90%-nak van antiteste, hiszen az oltások mellett a fertőzés is jobban ment, mint Izraelben.

Azt hiszem igaza lesz azoknak, akik azt mondták, hogy majdnem mindenkin végig fog menni, kérdés, hogy hogy. Elkerülni nem lehet úgy látszik, akármit csinálunk. Új-Zéland is most mondta szakértőkre hivatkozva, hogy örökké nem maradhatnak bezárva. Szigorúan, de engedni fogják a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#28448) mpo válasza Parci (#28442) üzenetére


mpo
veterán

Nem akarok itt se politizálni, mert aki tisztában van vele, annak nem kell mondanom, akit meg a hite vezet, azt meg száz lúd sem győzi meg (sajnos az öcsém is ilyen 200 km-re).
Csak a cikkből idéztem, azért, hogy mit ér a szakemberek tanácsa vagy azé, aki megértette és aszerint cselekedne.
Remélem a cikket végigolvasod.

Ha érted, akkor már elavult.

(#28449) Tigerclaw válasza Kaba (#28439) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Telthazas focimeccsek? Ez melyik orszag? :DDD
Hacsak nem rendeznek egy uj EB-t vagy VB-t iden, nemhogy telt, de se fel se negyedhazas meccsek nem lesznek, hacsak nem Felcsutrol van szo, ahol eleg kicsi a stadion, hogy odarendelheto legyen eleg biodiszlet.

Amugy egyetertek, csak vicces telthazas meccseket vizionalni a magyar bajnoksagb eseten... sajnos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28450) Kaba válasza Tigerclaw (#28449) üzenetére


Kaba
veterán

Lesz egymásután két teltházas VB selejtező a Puskás Arénában.
Szept 2 Anglia,Szept 8 Andorra.A jegyek már elkeltek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.