Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) radi8tor válasza proci985 (#28900) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudod ki menne ilyen feltételekkel oda. :D

⭐ Stella

(#28902) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Úgy néz ki az öcsém is bekapta. (nagy oltásellenes amúgy)
2-3 napja esténként magas láz és egyéb influ-tünetek... más gond nincs. Illetve ég a bőre.

Elég volt hozzá egy 5 órás esti hideg bringaedzés, a hegyekben.
Előtte esküvőn volt. :D Hát hol máshol? :D
20 éve nem volt lázas...

[ Szerkesztve ]

(#28903) radi8tor válasza daneel_hu (#28902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teszt nélkül csak feltételezés. De 50-50%.
Koszorúslánytól kapta el? :)

⭐ Stella

(#28904) Ringman válasza andor80 (#28898) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mivel kb 100 fertözőtt a napi átlag és nem nagyon van halál meg korház minek kellene?

hogy ne is legyen. :U

(#28905) Kékes525 válasza radi8tor (#28899) üzenetére


Kékes525
félisten

Én nem erről írtam, amit írtam az a vakcina spray, amely mindig véd. Ez az oldat csak akkor, ha használod. Másrészt ez: antibakteriális szájöblítő oldat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28906) Tigerclaw válasza mpo (#28870) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez olyan, mint amikor a turas vizszuroknel is negativumnak veszik, hogy nehez atpaszirozni rajta a vizet. Pont az mutatja, hogy jol mukodik, hogy nehezen megy at rajta a viz, vagy epp a maszkon a levego.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28907) Jablocskov válasza Kékes525 (#28895) üzenetére


Jablocskov
tag

Nem hiszem, hogy csak pénz kérdése lenne. Pl. Remdesivir tíz éves kálváriája is mutatja, hogy nem egyszerű a feladat. Az , hogy most kapnak pénzt, "paripát", "fegyvert" valószínűleg javítja az esélyét, hogy belátható időn belül eredményes legyen a fejlesztés, azonban ezt a 2022-es időpontot én túl optimistának látom.

(#28908) Tigerclaw válasza Sir Pocok (#28881) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A legjobb esetben is hasonlova valik majd a "kezelese", mint az influenzanak, vagyis lesz ra booster oltas es ha tudjuk, hogy epp erre tart egy hullam, akkor az emberek egy resze keri majd. Sajnos az influenzaval szemben ez nem var a teli futesi szezonra, nem kell neki se hideg, se szaraz levego. Ahogy az influenzaba is belehalnak az idosek, ennel is ez fog tortenni, csak talan nagyobb szazalekban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28909) Sped válasza Parci (#28890) üzenetére


Sped
aktív tag

Jó nem készítek! :D
Csak olyan fura, hogy kb mindegy mit csinál az ember, nagy valószínűséggel úgyis elkapja.
Innentől pedig már csak a saját pszihé megnyugtatását szolgálja a maszk meg távolságtartás, a végeredmény ugyanaz lesz.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#28910) Chesterfield válasza Kékes525 (#28888) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Hát ez jó.

A Moderna szerint meg:

A pfizer duplázza, a moderna meg felezi? :D

[ Szerkesztve ]

(#28911) Tigerclaw válasza Kékes525 (#28888) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Super size me 3? Egy double McPfizert kerek, extra ropogosan, zold halapenyoval, extra krumplival ;]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28913) Farkassacred válasza Ispy (#28823) üzenetére


Farkassacred
őstag

De hát körülöttem is mindenkin volt maszk zárt helyeken, tehát akkor hogy is van ez.

(#28914) Kékes525 válasza Jablocskov (#28907) üzenetére


Kékes525
félisten

Sokkal több kutatócsoport is foglalkozik most vele. Eddig nem volt prioritás, most az.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28915) Sir Pocok válasza Jablocskov (#28907) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Azért elég sok fajta hatásmechanizmussal kísérleteznek. A Merck gyógyszergyártó vírusreplikációt gátoló szert fejleszt (erre adott az amerikai kormány 1,2 milliárd dollárt nekik.) A Pfizer önerőből is ezen a vonalon mozog, nekik október 31-én ér végett a fázis 2/3 vizsgálatuk. A gyógyszerfejlesztők másik fele ACE2 gátlók felé indult, ami a vírus megtapadását gátolja. Akkor ott vannak azok az irányok amelyek a már meglévő ismert készítmények hatását vizsgálják pl.: Jakabék allergia ellenes sprayvel kapcsolatos klinikai vizsgálata. Akkor 4-5 cég csak kimondottan a mesterséges antitest témával kísérletezik. Pl.: Az AstraZeneca frissen bejelentett sikeres (AZD7442) saját fejlesztésű koktéljuk.

Szóval nagyon sok irányból várhatóak eredmények. A Merck és a Pfizer jövő tavaszra ígéri a vészhelyzeti engedélyes gyógyszerüket.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#28916) nobela válasza Sped (#28909) üzenetére


nobela
senior tag

"csak a saját pszihé megnyugtatását szolgálja a maszk meg távolságtartás, a végeredmény ugyanaz lesz."

Kb egymilliószor leírtuk már hogy NEM!

A bekapott vírusmennyiséget, ezáltal a tünetek súlyosságát jelentős mértékben tudja csökkenteni a maszk.

De amúgy valóban felesleges ezen vitázni, aki másfél év után sem érti azt el kell engedni...És ez az emberek túlnyomó része :(

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#28917) andor80 válasza andor80 (#28898) üzenetére


andor80
senior tag

Most olvasom a sulikban Romániában be is tiltották a textil vicceket...Helyes!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#28918) Drizzt válasza Parci (#28890) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Meg mindig megy most a matroz-barchoba:

- Gondoltam egyet!
- Szőrős?
- Nem!
- Akkor Covid!

Na, en meg belerakom a masik serpenyobe magamat, mi kozelebbi csaladunkban mindenki elegg vedekezik, s senki nem is kapta el eddig(Bar konnyitett palya: nekem full HO, tesomnak javareszt HO, masik viszont bejart egyfolytaban. Maszkot mindig a szabalyok szerint, en vagy az egyetlen, aki FFP2-t eroltet minimum. De azert siman elkaphatjuk meg, legalabb olyan jo esely van most a deltaval, mint eddig).

I am having fun staying poor.

(#28919) mozso válasza nobela (#28916) üzenetére


mozso
senior tag

"A bekapott vírusmennyiséget, ezáltal a tünetek súlyosságát jelentős mértékben tudja csökkenteni a maszk."

Szerintem is ez a fontos, ezért írtam a rádioaktivitás példát, nagyon nem mind1, hogy naponta mész röntgenre vagy félévente-évente.

(#28920) emvy válasza Drizzt (#28918) üzenetére


emvy
nagyúr

Az én baráti körömben, ahol van egy tucat gyerek, mindenki oviba meg iskolába jár, és senki nem kapta el. Ja, egy srác igen, aki nem ment sehova és nincs családja.

while (!sleep) sheep++;

(#28921) Tigerclaw válasza andor80 (#28898) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szoval a cel az lenne, hogy megismetlodjon az utolso hullam tobbtizezer halottal? Mert amit teirtal az arrafele visz.

Ha most lenne kotelezo a maszk, akkor megeloznenk a hullamot. Ha majd csak napi 50 halalnal, akkor csak tuzet oltanank vele es mire lecsendesedne megint lenne megint mindenkinek lenne rokona, baratja, munkatarsa aki mar nem kel fel reggel.

Ez lenne az idealis modszer, ez lenne az egyetlen modszer amit elfogadnanak az oltas es maszkellenesek?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28922) kolopele válasza emvy (#28920) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tesztelték is őket? Mert a negatív csak akkor negatív, főleg gyerekek körében, akik ritkábban produkálnak tüneteket, ellenben a legnagyobb terjesztők. Most is az lesz a legnagyobb veszély, hogy ők fertőződnek, tünetek szinte semmi, a nem oltott családtagok meg dőlnek mint egy zsák krumpli. Nem baj, nálunk mindenki be van oltva, a gyerekek is. Októberben meg úgyis zárás, maszk, digitális oktatás lesz, éppen az ilyen felelőtlen emberek miatt.

(#28923) Ispy válasza Farkassacred (#28913) üzenetére


Ispy
veterán

Fussál neki mégegyszer a válaszoknak, el van rejtve bennük a válasz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28924) Tigerclaw válasza Farkassacred (#28913) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A maszk nem szkafander. Nem is azert kell hordani, hogy egyetlenegy ember se fertozodjon meg, hanem hogy 100-bol csak 5 vagy 3, vagy epp 10. Egy kiemelten hasznos eleme a vedekezesnek, ahogy a vakcinak is, annak ellenere hogy egyik sem ad 100%-os garanciat. Attol hogy a biztonsagi ov vagy a legzsak nem ved 100%-osan, meg igy is nagyon hasznos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28925) Ringman válasza Tigerclaw (#28924) üzenetére


Ringman
nagyúr

a járvány elejét nézve ez így nézett (volna) ki, amíg nem voltak vakcinák:
(de azután is hasonló az elv)

[ Szerkesztve ]

(#28926) Drizzt válasza emvy (#28920) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mennyire nem ment sehova? Amugy arrol is voltak erdekes cikkek, de foleg US-ben, hogy vannak azert boven olyan lakohazak, ahol olyan a legmozgas kialakitasa, hogy 1-1 fertozott az epuletben ugy is meg tudja fertozni a masik lakok egy reszet, hogy ugyanabban a lakasban/legterben nem is kell lenniuk. Btw. nekem is volt ismeros olyan is, aki vedekezett jol elmondasa szerint, de elkapta minimalis kitettseg mellett. Jo, hogy eszembe juttattad. Gyarapitjuk az anekdotikus adathalmazt.

I am having fun staying poor.

(#28927) Kaba


Kaba
veterán

Bécsben újabb oltási akció indul.Az eddigi 18 nyilvános oltópont mellett már a Billa és Penny áruházakban bevásárlásuk alkalmával(vagy anélkül is), bárkit beoltanak regisztráció nélkül ingyenesen és még egy energiaitalt vagy gyümölcslevet is kapnak ajándékba.

(#28928) Vesa válasza Hieronymus (#28853) üzenetére


Vesa
veterán

"Nincs az a kormánypropaganda, amelyik fel tudná venni a versenyt a szomszédasszonnyal"

:))
Pont így működik az emberek 80-90%-ka!

"A fiatalabbak körében a FB önti a marhaságot."

Viszont ezzel nem értek egyet, a fiatalabbak sokkal tájékozottabbak, mint az öregek. Az FB már egyébként is az idősek játékszere, ott vannak bezárva saját ostoba-buborékjaikba, ahol aztán kiváló érzékkel minden van már aminek semmi köze a valósághoz. Réadásul az idős emberek többsége még mindig ott tart, hogy amit leírva lát, az igaz. Forrás kritikát hírből sem ismerik.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28929) Vesa válasza Ringman (#28882) üzenetére


Vesa
veterán

Ez egy érdekes cikk. Az adatok pedig beszédesek! Köszi!

A tudomány a valóság költészete!

(#28930) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Érdekes egy cikk:

Does the FDA think these data justify the first full approval of a covid-19 vaccine?

Vannak benne elég valid felvetések.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#28931) radi8tor válasza Kaba (#28927) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én meg azóta is frissítem az oldalt még nem vagyok jogosult belépni a felső 6 millióba.

⭐ Stella

(#28932) Kaba válasza radi8tor (#28931) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet újra kell regisztrálnod egy másik email címmel.Ismerősöm járt így.10 napig várt,de nem dolgozták fel a regisztrációját.Az új regisztrációja 3 nap alatt átment.(Vagy kimész Bécsbe felveszel egy J&J vakcinát egy nyilvános oltóhelyen és már kapod is az uniós igazolványt).

[ Szerkesztve ]

(#28933) radi8tor válasza Kaba (#28932) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

MÁV indít járatokat? :D

Még csak tegnap regisztráltam - csak reménykedtem benne hogy uborkaszezon lévén meglesz 1 nap alatt, de nem.

⭐ Stella

(#28934) Farkassacred válasza Ispy (#28923) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ördögi kör, maradjunk annyiban. :B Az oltás a leghatékonyabb, pont. :K

(#28935) OPiiPO válasza Kaba (#28932) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az osztrák oltás hogy regisztrálod össze a magyar TAJ szám alapú elektronikus nyilvántartással :F
( tényleg érdekel, nem kötözködök )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28936) Parci válasza Drizzt (#28926) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól védekezni nem egyszerű, mert a rutin mozdulatoknak hibátlanoknak kell lenniük. de még ha így is van, akkor sem vegyvédelmi ruhában vagy, el tudod kapni. akárki akárhogy küzd, előbb-utóbb az lesz, hogy az ő kis immunrendszere kontra kovid.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28937) Parci válasza radi8tor (#28933) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán 8-10 nap volt tavasz végén (nem a csúcsőrületben már)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28938) Ispy válasza Farkassacred (#28934) üzenetére


Ispy
veterán

Vitán felül áll, csakhát amíg a fél ország és a világ nagyobbik része nincs oltva, addig ilyen szélmalomharc az egész, aminek a maszk lesz megint a vége.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28939) Kaba válasza OPiiPO (#28935) üzenetére


Kaba
veterán

Vannak olyan oltópontok ahol az útlevél is elég.Nem kell egészségügyi kártya sem regisztráció.

[ Szerkesztve ]

(#28940) OPiiPO válasza Kaba (#28939) üzenetére


OPiiPO
addikt

Okok, azt értem, a román oltások is útlevél alapon működtek, az a része nem tiszta hogy ez hogy lesz az egyén EU Covid pass-ba regisztrálva?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28941) Kaba válasza Parci (#28937) üzenetére


Kaba
veterán

Elvileg az igéret szerint(aki most regisztrál 2 nap alatt beoltjuk,(Gulyás a kormányinfon),gyorsan kellene lezajlódnia.

[ Szerkesztve ]

(#28942) Kaba válasza OPiiPO (#28940) üzenetére


Kaba
veterán

Adnak egy QR kódos papiralapú igazolást az adataiddal ,és arról is,hogy
milyen vakcinát kaptál.

(#28943) radi8tor válasza Kaba (#28941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hja, múlt héten kemény 14000 szurit adtak be első körösöknek.

⭐ Stella

(#28944) bigdady válasza Kaba (#28941) üzenetére


bigdady
nagyúr

Orbán egy hetet mondott egyik nap. Kb annyi kell is.
Itt ma Kecskemét oltópont tele emberekkel, másfél óra egy oltás megint wtf..

[ Szerkesztve ]

(#28945) Krinyo válasza bigdady (#28944) üzenetére


Krinyo
senior tag

De tudod, hogy miért? Mert a harmadik körösnél a helyszínen dől el, hogy mit kérsz/kapsz, és össze kell várni pl. Pfizerből az egy ampullára való ötös embermennyiséget, addig nem bontják meg. Nálunk ez volt a tapasztalat.

(#28946) Parci válasza Krinyo (#28945) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

majd a 2038-as világjárványnál lehet az ilyesmit onlejn előre megadni és flottabbul intézni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28947) radi8tor válasza Parci (#28946) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy már a kapuból meg a Fb checkin a dokinak és mire felérsz a lépcsőn csőre van töltve a cucc. :D

⭐ Stella

(#28948) Drizzt válasza Parci (#28936) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, deltaval ez lesz a helyzet jo esellyel. De azert marad a szokasos zart terben maszk protokollom, annyival is legyen kisebb a dozis, ha lesz. Aztan meg ussem ki az AT metert majd a booster utan. Amibol jelen allas szerint Modernanak orulnek a legjobban.

I am having fun staying poor.

(#28949) Parci válasza Drizzt (#28948) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is felveszem zárt térben, de nem gondolom, hogy meg is véd majd :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28950) koncsik válasza mozso (#28859) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez már reggel óta bennem van, a poló meg rajtam :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.