Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#262) üzenetére


Soulfly842
addikt

A végéhez írva folytatásként.

Az az igazság, hogy a dél-afrikai változatról nagyon kevés tényleges információt csöpögtetnek és külön aggályos, hogy a pécsi virológia N501-ről írt nagyobb lélegzetvételű írása nem kapott nagyobb hangsúlyt sehol. Ez miért van? - nem fogták fel az emberek?

[link]

Pedig itt is leírják, hogy nem kérdés az, hogy rövidesen ez lesz a domináns változat (egyesítve az angol, a dél-afrikai és a brazil mutációk 'előnyeit').

Ez a dél afrikai veszélyesebb is a korai szakaszában leírtak alapján ez kerüli meg a vakcinák védelmét az eltérő burok miatt az E484K változás miatt.

Tudom - ezt Kékes525-vel is kiveséztük -, hogy ez az első vonalas elesés még nem minden és a szervezet természetesen védekező képessége akkor is nagy valószínűség szerint meg lesz,s a súlyosabb eseteket legalább eltudjuk ezzel kerülni.

Holott:
"Száz kiválasztott reprezentatív mintából 5 esetben igazoltuk, minden esetben utazási előzmény nélkül."

és angol behurcolásnak tudják ezt be. a Mutáció jegyei alapján karácsony előtti behurcolások (10K magyar ingázott ekkor)

Egyébként tudom, hogy a braziliai 50%-os kínai vakcina hatékonyságot annak tudták be sokan, hogy azért volt mert kínai.. de mi van akkor, ha azért is, mert a brazil mutálódás is befolyásolta az eredményeket?

Itt mivel viszont mindhárom mutáció jegyeit hordozza ezért szerintem ez több, mint aggályos. Főleg, h. meglepően kevés média írás volt a kezdeti szakaszban is már rendkívül veszélyesnek tartott dél afrikai változatról (Miért?) Volt olyan virológus, aki csak annyit mondott, hogy reméljük azt, hogy nem lesz domináns változat...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.