Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83451) macilaci78 válasza Rhino666 (#83450) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:D :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83452) pilóta válasza Rhino666 (#83450) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyilván :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#83453) Rick4 válasza Rhino666 (#83450) üzenetére


Rick4
félisten

Az már csak pont lenne az i-re, ha ezek a srácok robogós futárok lennének fent Pesten. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83454) azbest válasza pilóta (#83444) üzenetére


azbest
félisten

tavaj 8 hónapig jártam minden második héten szegedtranszfer + repülővel, igaz csak minden második hétre, nem naponta ;]

(#83455) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen kábelt keresek szegeden :
[link]

Voltam a szatelitbe, RET-be, rókusi krt.-i hangszórósnál és senkinél sincs se ilyen és se forrasztható verzióban sem. Edigitalnál van, de oda nem tudok bemenni emberi időben illetve a parkolás is egy horror arrafelé. Itt szegeden semmit se lehet kapni? :W

(#83456) Rhino666 válasza macilaci78 (#83441) üzenetére


Rhino666
őstag

26 ezerért akarták felvinni darabját. :DDD Inkább felviszem én magam... :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#83457) pulutodurumo válasza kispéé (#83455) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Telefonos boltokban szokott lenni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#83458) Rhino666 válasza kispéé (#83455) üzenetére


Rhino666
őstag

eBay, ha ráér.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#83459) kispéé válasza Rhino666 (#83458) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ali-n van kb. fél dollárért, nyilván megrendelem onnan,csak gondoltam ez olyan átlagos dolog, hogy hipp-hopp veszek egyet valahol. De úgy tűnik mégse...
Fiamnak kéne , kapott egy mikrofonos fejhallgatót szülinapra, de nem tudjuk emiatt használni . :)

(#83460) kispéé válasza pulutodurumo (#83457) üzenetére


kispéé
aktív tag

Rókusi tesco üzletsoron lévő laptop-telefonos üzletben sem volt, azt mondja nem is szokott lenni ilyen :W

(#83461) nap válasza kispéé (#83460) üzenetére


nap
addikt

Nekem a fordítottja van, kombó jackból csinál sztereó fülest és külön mikrofont.
Ja és kétféle szabvány van belőle, hogy nőne össze a térde, aki kitalálta.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#83462) Rhino666 válasza kispéé (#83459) üzenetére


Rhino666
őstag

Megpróbálok túrni egyet este, ha nem felejtem el. Kell lennie belőle 3-nak is. ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#83463) Rick4 válasza kispéé (#83455) üzenetére


Rick4
félisten

Pont erről beszélek akkor, amikor azt mondom, kevés dolog van, amit ebben a városban érdemes, és lehetséges megvásárolni... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83464) kispéé válasza nap (#83461) üzenetére


kispéé
aktív tag

ha jól értelek, nekem is olyan kell. 4 pin-es jack dugóból kell csinálnom 2 db jack dugót (hangra és mikrofonra).
Megrendeltem az Alin, egyszer majdcsak ideér...

(#83465) kispéé válasza Rhino666 (#83462) üzenetére


kispéé
aktív tag

tényleg van ilyened? alig hiszem el :)

rick: igen, szegeden alig lehet kapni vmit és ha lehet is valamit, drágább mint BP-n. Ki érti ezt? Gondolok itt, ruházatra, műszaki cikkekre, akár használt motyókra,stb. Alig van választék, itt a hardveraprón és a jófogáson is, messziről meg nem rendelek idegentől, mindent csak személyesen, így a kör leszűkűl.
Pl. hónapok óta vadászok egy alig használt Airpods-ot a környéken, egyszerűen nincs, BP-n meg volna vagy kapásból 3 is...

(#83466) Rhino666 válasza kispéé (#83465) üzenetére


Rhino666
őstag

Van több is, ugyanígy venni akartam és sehol nem lehetett kapni szóval felb@sztam magamat és rendeltem 3db-ot eBay-en. :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#83467) martonx válasza pilóta (#83428) üzenetére


martonx
veterán

:D Én is pont ezért nem szopatom magam életvitelszerűen pesten. Minden héten 2 éjszakára felmegyek, dolgozok, aztán húzok haza Szegedre.
Nyilván Pesten is lehet élni, bizonyíték erre az a 2,5 millió ember, de én sokkal jobban érzem magam egy Szeged méretű városban.
Aztán ha egyszer a 4 gyerek elhúz itthonról, akkor elköltözök valami vízpart + borvidék kombinált helyre, mint pl. Balatonlelle :)

Én kérek elnézést!

(#83468) pulutodurumo válasza martonx (#83467) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én az északi partot javasolnám, de te tudod. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#83469) csoszogi válasza kispéé (#83465) üzenetére


csoszogi
tag

Én teljesen más területen mozgok, de igaz, egy csomó minden nincs Szegeden, ami máshol, akár kisebb városban is van. A magasabb árakat egyesek a közeli szerb/román határral magyarázzák. Az biztos, hogy rengeteg külföldi rendszámú autó/busz van mindenfelé.Ezeket itt már sokan leírták ki is tárgyaltuk szerintem.
Az SKF-el (Havancsák, Kálvária sugárút.) szemben van egy számítástechnikai kis üzlet. Én pár éve ott vettem ilyen elosztót, vagy mi a szöszt amit kerestél, de ők is csak másnapra tudták rendelni. Ha nagyon kell, holnap rá tudok nézni a fiam fekete lyukat megszégyenítő mindent elnyelő szobájában.... :D

Számok: BP 3 darab Airpod 2.0-2.5 milla emberre, Szeged 0.2 milla ember kb 0.25-0.3 Airpod, ami ugye nincs 1. Vagyis ha jól nézem kijön a matek :D

[ Szerkesztve ]

(#83470) SirRasor


SirRasor
őstag

Kávé tamper valakinek?

Make Love not war!

(#83471) Rick4 válasza martonx (#83467) üzenetére


Rick4
félisten

Én is a déli partra készülök, már a ház is ki van nézve.. Az infrastrukúra sokkal jobb, a Balatont körbe lehet bringázni, sok turistaútvonal, és nyáron rengeteg program van, ilyen- olyan koncert, színházi előadás, meg persze ott a Balaton, amibe csak belépsz, de ha dolgod van, egy órára is le tudsz menni, a pálya 2 km, Pest 1 óra hossza max, 100 km, A horvát tengerpart alig 380 km, 3.5 órás út, télen meg ott a rengeteg gyógyfürdő, Hévíz, Igal, Zalakaros. Ja, és a házak annyiért mennek, amennyi Szegeden egy lakás, a jobb házak árai nyilván még mindig bőven a szegedi árak alatt vannak. Kőröshegy Ordacsehi vonalon is érdemes körülnézni. Utóbbi egy tök jó kis falu, a pálya 400m, a Balaton 1.5km-re van tőle.

Ezzel szemben Szegeden a nagy semmi van, de tényleg, van egy szépen megcsinált 300m-es Kárász utca, ami az esetek döntő többségében tele van szeméttel, az egyetlen normális hely az Acapella volt úgy még 6-7 éve, ami mára egy igénytelen tömegtermelő hely lett, persze van pár vendéglő, ahova érdemes beülni, el lehet itt egy hetet tölteni, na de éveket? Az ingatlanok az értékbecslők- ingatlanosok által felülértékeltek, nyári program egy kiscsaládos- nagycsaládos- kutyás számára nulla, az egész "központi" programsorozat annyiban merül ki, hogy a városkép kft kiadja a Széchenyi teret az árusoknak jó pénzért, akik tripla áron árulnak mindent ahhoz, hogy a helybérlettel és a kivonulással együtt még tudjanak profitot termelni, te meg kimehetsz a tömegnyomorba egymást taposni. Májusban így hívják, júniusban úgy hívják, augusztusban meg megint másképp hívják azt a fesztivált, de ugyanazok az árusok ugyanazt, ugyanannyiért adják, sokszor ugyanazon a helyen. Az már tényleg hab a tortán, hogy van egy szem árkád, ahol van 3-4 féle sportruházat, meg még 3-4 féle egyéb üzlet, ahol legalább 30%.-os felárral, de sokszor inkább dupla áron vehetek bármit, és sok esetben maga a kínálat is olyan szűkös, hogy nincs is mit megvenni. Hozzáteszem semmivel sincs különösebb bajom, de minden egy picit olyan, hogy lehetne jobb is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83472) FoxiestFox válasza Rick4 (#83471) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"Zsákváros" :D

(#83473) Attix82 válasza Rick4 (#83471) üzenetére


Attix82
őstag

BP-n kívül szerintem minden város elmaradott....BP a központ ott van minden "elosztó".

(#83474) Attix82 válasza kispéé (#83465) üzenetére


Attix82
őstag

Mivel helyileg nincs semmi nagyker / beszállító így ugyan csak BP-ről jön minden mindenkinek....logisztika raktárkészlet fenntartás stb.

Nézzük a PCX-et és pl engem AtiPC-t....rendelsz valamit, a PCXes csóka beül a kocsiba beugrik az adott nagykerbe megveszi és küldi neked vagy a kezedbe adja.

AtiPC: Megrendeled, én befoglalom a nagykerbe ami BP-n van, a nagyker ha szerencsém van aznap becsomagolja ha nem akkor másnap....a futár a kövi napra lehozza x összegért.

A másik nagy probléma, hogy nincs olyan nagyker ahol minden van illetve az egyikbe jobb áron pl, de ha nincs a termék akkor az egyik nagyker átmegy a másikhoz és megveszi és úgy küldi nekem. (persze akkor már 2 haszon van rajt és még én nem is raktam rá)

Visszafelé ha garis ügy van megint csak idő és esetleg pénz is, a PCX beül az autóba bebattyog a megfelelő nagykerbe és leadja.

Remélem érezhető a különbség BP és vidéki városok között.

(#83475) Rick4


Rick4
félisten

Keresd a hibát: [link] :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83476) FoxiestFox válasza Rick4 (#83475) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem adtál címet a linknek! Nagy hiba ;]

(#83477) Rick4 válasza FoxiestFox (#83476) üzenetére


Rick4
félisten

Nem ez a hiba.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83478) veze válasza Rick4 (#83475) üzenetére


veze
őstag

" onn"

(#83479) Rick4 válasza veze (#83478) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyi. :D Próbáltad már, neked bekapcsolja? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83480) lorcsi


lorcsi
veterán

na baszki...mindenki a Balatonra vágyik :Y
fogtam és összepakoltam gyorsan...holnap megnézem mi is tetszik enynire nektek :DDD

(#83481) Agyasima válasza Rick4 (#83471) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nem először szapulod a várost. Tényleg érdekelne, hogy miért laksz még itt? Abban elég biztos vagyok, hogy az anyagiak nem jelentenek gondot ebben a kérdésben.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#83482) SirRasor válasza Agyasima (#83481) üzenetére


SirRasor
őstag

Én meg itt ülök az introvertált mivoltamból és nem tudom miről beszéltek :DDD
Net legyen, zene legyen, meg mondjuk egy zöld park a környéken ha kivágyom és más nem számít :D

Make Love not war!

(#83483) Rhino666 válasza Agyasima (#83481) üzenetére


Rhino666
őstag

Az nem szapulás, hanem ténymegállapítás volt. Vagy szerinted nincs így? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#83484) Rick4 válasza Agyasima (#83481) üzenetére


Rick4
félisten

Keversz valamit valamivel...

Ahogy én látom: nekem a létezés nem pusztán annyi, hogy lélegzem, eszem, és eljárok a boltba a napi négy kifliért, meg valahol letudok 8 órát, hogy mindezt ki tudjam fizetni, picit tovább is látok a magam körül lévő 10 méretnél, és vannak dolgok, amik nem tetszenek, vannak folyamatok, amik még inkább nem tetszenek, és vannak irányvonalak, amik meg aztán végképp nem tetszenek.
Az ember akkor érzi valahol jól magát, ha a körülötte lévő környezet, a körülmények, a társaság az ő igényszintjének megfelel, a saját közvetlen környezetemért, az engem körülvevő emberekért csak magamat lehetne okolni, de azzal nincs probléma, az engem körülvevő 20-30 méterért tudok tenni, a távolabbi környezetért már nem.
Nem hinném, hogy különleges, és egyedülálló igényem lenne pl más jellegű városszerkezet, nem annyira a Kárász környékére centralizálni mindent, gyakorlatilag nézd meg, egy 500m sugarú körön belül van a lényeg, autóval megközelíthetetlen, parkolni lehetetlen, támogatom akár a 3000/ óra összegű díjat is, csak legyen hol megállni. Kellene ide egy más minőségű vállalkozói réteg, nem 10 kínai, meg használt ruhás, és egy koszos étterem arányok, minőségi helyet talán te magad se tudsz 2-3-at, többet nem nagyon. Más minőségű önkormányzati kiszolgálás kellene, hadd ne magyarázzam ez sem törvényi, inkább csak szemléleti változás, illetve felsővezetői elvárás képében indulhatna meg, más minőségű tisztasági fokozat, nem is kell a Szegedet övező körforgalmakkal példálóznom, bármerre jársz, minden felé növényekkel teleültetett, városi jelképeket tartalmazó kivilágított körforgalmak vannak, errefelé mocsokkal, méteres gazzal fogadják a messziről érkezőt. Ha nem lenne elég, csak menj ki holnap 11 körül a Kárászra, magad fogod látni, mi a szeméthegy, mocsok, amiről beszélek), de attól, hogy én látom, és zavarnak, te pedig látod, és természetesnek fogadod el, avagy nem is látod, még ezek tények maradnak. Attól, hogy ezt leírtam itt, és leírom máshol is, még nem szapultam a várost.

Egyébként a dolog folyamatban van, de az egy nagyobb projekt, nem megy egyik napról a másikra, és ennek pont anyagi okai vannak, ez azért nem olyan, hogy megtankolom a kocsit, és kész, picit több összetevő,, és alaposabb utánajárás kell, nem csak lakhatási kérdés lesz a dologból... Ráadásul családi kötöttségem is van, ahol önként vállalt kötelezettségeim vannak, ezeket se tudom máról holnapra letudni.

Ettől függetlenül mondjuk előbb kérdezhettél volna, mielőtt a hozzászólásomat minősíted, de mindegy is, megmagyarázom én ezután is szívesen, miért úgy gondolom, ahogy...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83485) Silεncε válasza SirRasor (#83482) üzenetére


Silεncε
őstag

Hát igen, én is így vagyok ezzel. A munkahely-otthon-egyetem 3szögből kb sose mozdulok ki, így engem a többi kb hidegen hagy. Viszont abban igaza van, hogy lenne hova fejlődni: kb mindenhova biciklivel járok, a bicikliutak száma is kevés (azon a vonalon, amerre járok) illetve a minőségük is hagy maga után kívánni valót. De még így is ezerszer inkább Szeged, mint akár BP. Össze sem hasonlítható a kettő

[ Szerkesztve ]

(#83486) macilaci78 válasza Rick4 (#83484) üzenetére


macilaci78
nagyúr

15-25 éve pont az fogott meg Szegedben, hogy a város forgalmasabb helyein gyakorlatilag minden sarkon volt kuka, amit ürítettek és volt benne még hely egy zsebkendőnek, pohárnak. Csak az egyén igényességén múlott, hogy szemetes-e a környék.
5-6 éve költöztem el Szegedről, sajnos egyre inkább gettósodik, balkánosodik a város sok tekintetben.

Budapesten burokban élek, a lakhelyem 2 km-es környezete kiszolgál mindennel, ami sétatáv. Munkahelyem, hipermarketek, mozi, pláza, színház, pénzintézetek, orvosi intézmények, szaküzletek, éttermek, de bölcsitől az egyetemig oktatás, tömegközlekedés, stb. Kb mintha a Szegeden a Feketesas utcán laknék egy Franciahögyön lévő társasházban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83487) martonx válasza Rick4 (#83471) üzenetére


martonx
veterán

Nekem a készülök, az erős túlzás, tekintve, hogy 4 gyerek ide jár óvodába, iskolába, inkább egyelőre még csak ábrándozok :)
Jól érezzük itt magunkat egyelőre, aztán kb. 20 év múlva majd meglátjuk sikerül-e végre valamelyik régi álmomat beteljesíteni. :D

Szegedben azt szeretem, hogy nyugis mezőváros, ide köt a család, barátok. ugyanakkor én is látom, érzem az általad leírtakat, Szeged nem a világ közepe, és inkább mintha távolodna a közeledés helyett :(
Per pillanat számomra Szeged legnagyobb előnye, hogy zseniálisan jó helyen lakunk Szegeden belül, mindenhez közel, mégsem a belvárosban.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#83488) Agyasima válasza Rick4 (#83484) üzenetére


Agyasima
senior tag

Egész korrekt válasz - leszámítva a néhol személyeskedés felé hajló kiszúrásokat. El is tudom fogadni, hogy így látod és ezek számodra tények. Kívánom, tényleg, hogy megtaláld azt a helyet, ahol jobban érzed magad.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#83489) Rick4 válasza Agyasima (#83488) üzenetére


Rick4
félisten

Nem volt cél a személyeskedés, de persze a hozzászólás neked szólt, tehát valamennyire neked kellett hogy írjam.
Pusztán azt akartam érzékeltetni, hogy sok itt élővel szemben (akiknek minden jól van úgy- ahogy) nekem sok más várossal is van heti szinten odautazós kapcsolatom, így mivel másra is rálát a szemem, ez okból zavar amit itt látok. Talán túl sokat járok másfelé, és túl sok összehasonlítási alapom van azzal, hogy máshol miket látok felépülni, itt miket nem, máshol hogy szólnak az emberhez egy üzletben, itt meg hogy nem, no meg ugye az említett városkaput jelképező körforgalmak különösen jellemzőek Szegedre...

A jobban érzés mindig kétséges, majd 50 millió kifizetése után kiderül, hogy jobban érzem- e magam ott, ahol előtte sose laktam. :D, de egyelőre félek attól, hogy ez is szimplán a szomszéd fűje - jellegű fíling. :D

Csak egy apró adalék ehhez az egészhez, ami miatt talán érzékelhető, hogy miért látok dolgokat másképp: Én az Algyői út végénél lakom, az Új Petőfitelep nevű városrészben, gyakorlatilag a városnak itt a vége, 1 sarok, és földút, külterület, tanya, amikor a kutyákkal kisétálunk a város szélére, a szántóföldön nyulak, őzikék legelésznek, a másik oldalra elindulva 400m a 21-es busz végállomása, (habár nem járok busszal, több autóm is van, de mint opció, fontos hogy van tömegközlekedés) kocsival a belváros max 10 perc, 6 km, a tesco 4 km, az autópálya, benzinkutak 2 km, tehát még lehetne is ideális. A városba konkrétan heti 2X fél órára járok be ilyen- olyan ügyeket elintézni, nem fáj leparkolni a belvárosban, de ritkán sikerül elsőre, nyilván érhető, hogy dolgom lenne, és nem tudok időre odaérni, vagy jóval hamarabb kell induljak. Mennék valami normális programra, de az itt rendezettek helyett inkább elmegyek a kutyákkal a rétre sétálni. Hogy miért? Sem a programok színvonala, sem az ott megjelenő közönség nem az én közegem, azok, akik nekem fontosak, szintén nem odajárósok, velük se egy borfeszten szoktam összefutni. Lehet én vagyok nem odavaló, de ezt is vállalom, nincs nagyon miért a belvárosban járkálnom, zavar a kosz, ami persze 3-4 ember 3-4 órai munkájával már meg is szűnhetne, szóval leginkább az zavar, hogy nevetségesen egyszerű módon lehetne minden sokkal tisztább, és ennek ellenére sem az. Pár év alatt szinte minden helyet végigjártunk. nem nagyon tudok leülni egy helyre, ahol ne lenne mocskos az asztal, a szék, vagy ne csalódtam volna azon a helyen már bármikor előtte, sajnos elég hosszú a lista.
És itt jön a "lehetne, de nem az" rész.
Amikor ideköltöztem, még földút és minden háznál derítő volt, ezt azóta megoldották, rendes aszfalt út és csatorna van. Ezzel szemben a démász 15 éve küzd azzal, hogy egy gyenge szél, 10 csepp eső esetén ne menjen el az áram, máshol nem ismerik az áramszünet fogalmát, nálam meg 3 szünetmentes tápegység igyekszik ellátni a számomra rossz szituációk kivédését. Annyira jó környék ez, hogy egy kis falusi környezet csendes utcákkal, rossz szándékú és rossz arcú kódorgók nélkül, de annyira azért nem jó, hogy méltók legyünk pl télen egy kis hókotrásra, ha leesik 40 centi hó, és elég nagy a hideg, itt még márciusban is fagyott jéggel csúszkálunk, amikor az Algyői út már csont száraz, és Pestig nem lehet havat látni. Nem azzal a közvetlen környezettel van gond, amiért én magam kell felelősséget vállaljak, a lakhatás, a körülöttem lévő emberek, sajnos ezek azon túl mutatnak, és számomra ezek nyilván megoldhatatlanok.

És akkor a lényeg, miért is "vágyom" innen el: Az én munkám nem köt sehova, a világ bármely pontjáról működik, csak egy telefon legyen a kezemben, meg térerő legyen. Mehettem volna külföldre, nem akartam, máshol a földrengés, viharok, tűzvész, árvizek olyan más szinten vannak jelen egy ország életében, hogy az ember innen nem biztos, hogy kívánkozik oda hosszú távon, egyszóval jó ez a kis ország nekem, se mérges pókok, se alligátorok, se a Balatonban medúzák, én annak ellenére, hogy ez hülyeség, azért tudatosan kerülöm a veszélyesebb helyeket, nem erre termelődik az adrenalin..
Mivel azonban annyi melóm van, hogy napi 16 óra sokszor kevés, évi talán 5-6 szabadnap van, nagyon meg kell gondolnom, mikor mire töltöm azt a kevés időt. A távoli utazáshoz kevés, így tökéletesen megfelel a Balaton is, és inkább megyek bármilyen itthoni célpontra, mint másfelé, pedig európát már bejártam, sok országban megfordultam.
Amennyiben az elképzelésem találkozik a valósággal, és a terveim bejönnek, akkor egyelőre Kőröshegy a kiszemelt célpont, kis hely, de minden elérhető közelségben van, kb ugyanúgy, mint itt, egy élhető környék, de ha kell, pár km-re ott van mindennek a közepe. Ami fontos, hogy amikor nyár van, akad napi 1 órám hogy beugorjak a Balatonba, azt innen nem tudom megtenni. Amikor tél van, nem a szegedi fürdőkbe járok, hanem inkább elmegyek Gyulára, ha az egész napi móka az Asszonnyal kettőnknek 15-20 ezer, akkor is jobban érzem magam, mint a sokmilliárdos csodafürdőben, ahol a páréves kisgyerek ugrál mellettem, és a kosz kavarog a vízben...
És a legfontosabb rész: érzek még annyi erőt magamban, hogy a következő projektemet összehozva már kezdésnek is kb 270 m2 területen szobakiadással foglalkozzak a nyári szezonban, ezzel és akár egy egész évre való pénzt összehozzak, ezáltal nem csak túlbiztosítom magam, betegség, krach, bármi egyéb jöhet, de pluszban a kifizetett pénz nem egy holt tőke, hanem pénzt hozó lehetőség is, erre sincs sok esély Szegeden, pedig hidd el, alaposan körbejártam a dolgokat, nem találtam olyat amibe beleugrottam volna, pedig igazán kockázatkerülő típus vagyok.
Szeged sajnos vállalkozási szempontból egy nagyon szűk lehetőségekkel bíró város, annak ellenére, hogy az egyik legnagyobb lélekszámmal rendelkezik, kevés a lehetőség, sem a közeli határ nem nyújt semmi előnyt, sőt, inkább hátrány, és még az autópálya meglétéből sem tudunk profitálni. Szeged az egyik legdrágább, és a keresetek függvényében talán a legdrágább lakás m2 árú város.
Most komolyan, ezzel én a várost szapulom?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83490) finest válasza Rick4 (#83489) üzenetére


finest
őstag

Szerintem pontos a diagnózis. A Dunántúlról nősültem Csongrád megyébe. A megyén belül is sokat jövök-megyek. Sajnos eléggé a világ vége, ugyanakkor lehetne rosszabb is, pl. Észak-Alföld. Karcag pl. okádék. A Jászság is ütött-kopott. Szolnok-Szeged viszonylatbsn még mindig jobb Szeged, de a kosz lehangoló.
Kihoztam a családot egy hosszú hétvégére a Vértesbe, ezzel azért Szeged nem versenyképes.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#83491) tisn válasza finest (#83490) üzenetére


tisn
addikt

Dunantulrol jöttem ide egyetemre, nagyon szeretek itt lakni. Csak sanyifalva volt jobb... Járok / jártam sok helyen, de akkor is szeretek itt, ha a nyugdijas eveimet a balatonnal toltenem en is. :)

(#83492) quailstorm válasza Rick4 (#83489) üzenetére


quailstorm
nagyúr

"sem a közeli határ nem nyújt semmi előnyt"

Átjönnek az okos vajdasági diákok a szegedi egyetemekre tanulni, aztán itt maradnak dolgozni. Ennyi előnyt látok magam.

(#83493) macilaci78 válasza finest (#83490) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megyei jogú várossal mérd már össze...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83494) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Ó,azok a gazos,szemetes körforgalmak,tényleg szörnyűek!
[kép] [kép]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#83495) SirRasor


SirRasor
őstag

2.1-es hangfalszettet vegyetek.

Make Love not war!

(#83496) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Eladó PC-k és amit keresek

Üdv:Attila

(#83497) SharpSA válasza totya694 (#83496) üzenetére


SharpSA
veterán

Így a saját lejárt és aktuális hirdetéseimet látom. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#83498) SharpSA


SharpSA
veterán

Nemsokára eladó lesz egy Samsung Galaxy Tab S3 LTE minden gyári tartozékával és dobozával, gyári coverrel és gyári billentyűzettel. A garanciája májusban lejár, hibátlan a készülék, tökéletesen működik. Ha érdekel valakit szívesen megmutatom.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#83499) totya694 válasza SharpSA (#83497) üzenetére


totya694
őstag

Így már jobb???

Üdv:Attila

(#83500) SharpSA válasza totya694 (#83499) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, így már a névre szűrt találatok jelennek meg. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.