Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83301) SirRasor


SirRasor
őstag

Hihi, ez jó :D

Make Love not war!

(#83302) SirRasor


SirRasor
őstag

Délmagyart néztétek mostanában? AdGuard megfogja, firefox megfogja. Bejelentettem volna, hogy nem kártékony az oldal, erre:
"Website delmagyar.hu is present in the Yandex Safe Browsing blacklist. Malware Phishing"
WTF?
Ha ez valós, akkor a magyar hatóságoknak lehet jelezni?

Make Love not war!

(#83303) ShadowX válasza SirRasor (#83302) üzenetére


ShadowX
őstag

Minek? Kormánypárti lap, nem lepődnék meg ha szándékos lenne. Volt már yandex balhé tavaly nem?

(#83304) pilóta válasza SirRasor (#83302) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha ez valós, akkor a magyar hatóságoknak lehet jelezni?

Nekik jelezni? Szólsz a péknek, kenyerek vannak nála? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#83305) ShadowX válasza macilaci78 (#83299) üzenetére


ShadowX
őstag

Banyek, most néztem meg, de elhagytam az enyémet. :D

(#83306) tisn válasza SirRasor (#83302) üzenetére


tisn
addikt

kit erdekel az a hulladek?! :)

(#83307) Rick4 válasza SirRasor (#83302) üzenetére


Rick4
félisten

A tartalmat a felvilágosult, értő olvasó magától blokkolja szelektíven, szóval jól van ez így... Se helyesen írni, se fogalmazni nem tudnak, az objektív tájékoztatástól meg már 15 éve is messze álltak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83308) Polemius válasza SirRasor (#83302) üzenetére


Polemius
aktív tag

Minek mentél oda? :DDD ;]

(#83309) macilaci78 válasza CSorBA (#83297) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ma valahogy zárva vannak, a Roló Mr-nél volt, ami kellett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83310) Jinxb1rd válasza SirRasor (#83302) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Minek, azért hogy kimenjenek és összeverjenek? ;]

We are only Stardust...

(#83311) azbest válasza ShadowX (#83303) üzenetére


azbest
félisten

ez most pont az, hogy a yandex szerint phising az oldal. Szóval nem azért blokkolja a firefox, mert yandexes az oldal, hanem azért blokkolja a firefox mert a yandex feketelistáján szerepel

(#83312) SirRasor válasza Rick4 (#83307) üzenetére


SirRasor
őstag

+tisn +Polemius:
1. az útinform része jó: ha van baleset/útlezárás, ott lehet a leghamarabb megtalálni
2. feleségem nézné...

MÁS: port forwardingot csinálok digis routerrel és nem megy. a gépem a 192.168.1.2 és a 9191-es porton megy webes felület, amit szeretnék kintről, ugyanarról a portról elérni. ddns-em most nincs, úgyhogy sima IP-címmel próbálkozok, tehát kintről jelenleg a 84.236.94.217:9191-el szeretném elérni a gépem, de nem megy:

Valami rosszul áll? Régi TP-linkemben szerintem hasonlóan csináltam meg és ott működött :U
Természetesen, ha beírom a 192.168.1.2:9191-et, akkor bejön a webes felület, tehát bentről megy.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#83313) azbest válasza SirRasor (#83312) üzenetére


azbest
félisten

az, hogy a router elérhető legyen kintről nem portátirányítás szokott lenni, hanem egy külön pipa valahol security vagy szolgáltatások környékén. Csak ez erősen nem ajánlott, mert bármi sebezhetőség esetén átjáróház lesz belőle.

(#83314) CSorBA válasza azbest (#83313) üzenetére


CSorBA
őstag

Nem a routert akarja elérni, hanem a gépet. Szerintem jól csinálja, én is hasonlóan állítottam volna be.
SirRasor belső hálón gondolom látod gond nélkül a 192.168.1.2:9191-et, igaz?

Amúgy szerintem a WAN ip-t nem kell megadnod, bár láttam olyan képet most rákeresve, ahol a 192.168.1.2 volt ott is megadva.

[ Szerkesztve ]

(#83315) azbest válasza CSorBA (#83314) üzenetére


azbest
félisten

ja, megzavart a furcsa ip kisztás. Akkor lehet tényleg csak a gépén van valami tűzfal, amit nem vesz észre, amikor a gépről magáról akarja megnyitni a saját címét. Ha nem a router miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#83316) Rick4 válasza SirRasor (#83312) üzenetére


Rick4
félisten

Útinform? :D WAZE, és minden más mögötte van. Még a váro9son belül s be szoktam kapcsolni, sose tudni, hol egy kocc, semmi más nincs még csak hasonló szinten sem...

Amúgy ez a délmagyar már akkor is, mikor én még rendes papíralapú sajtóra előfizető voltam, is egy semmirevaló legalja tevékenységet folytatott, tényleg nincs olyan "lehetőség" más orgánum kezében, hogy egy ilyen sok ember lakta régió hiteles, alapos tájékoztató újságja, portálja legyen, de sajnos már a régiek sem akartak túlzott energiát a helyesírás- mondatszerkesztés lényegi részére fordítani, mint amennyit egy ötödikes az esti leckeírás során megtesz, és már tizenéve is tartalmilag erősen kifogásolható, az igazságtól távol álló cikkeket hoztak le.

Persze azt is aláírom, hogy azóta se nagyon van más, ami helyette használhatóbb megoldás lenne.

IP-vel lehet valami, mert innen se látni belőle semmit sem, csak forog forog.... Itt pl ki tudod próbálni, kintről hogy látszik egy port:[link]

Amúgy nem egyszerűbb egy openwrt-s router 6-7K-ért, meg egy bridge módba kért digis cucc?Ha bármi van a digis hálóval, restartolgat a router, és szétesik az otthoni hálód is...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83317) SirRasor válasza CSorBA (#83314) üzenetére


SirRasor
őstag

Persze, belülről látom.
Ha WAN ip-t nem adok meg, akkor nem engedi elmenteni.

Rick4: "Amúgy nem egyszerűbb egy openwrt-s router 6-7K-ért, meg egy bridge módba kért digis cucc?Ha bármi van a digis hálóval, restartolgat a router, és szétesik az otthoni hálód is..." - így volt, de berakták a digis routert. Átkértem bridge módba, de akkor se működött az, ami előtte csont nélkül. Ezt hagyom emészteni :DD
Na pont emiatt akartam a sajátjukkal megoldani. Visszakértem router módba és most itt állok :U Nem létkérdés, csak érdekes...

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#83318) Rick4 válasza SirRasor (#83317) üzenetére


Rick4
félisten

Szülőknél pedig szintén digis net van, csak már ONT, de előtte még az alagrosi switch-es lan-os volt, és minden megy, ott a backup szerverem, ami az itthoni szerver bizonyos fontos mappáit menti, a router frissíti a dyndns-t, adja a port forwardot, fix ip-ket, stb. Ami ráadásul a legfontosabb, Anyukám gépében csak egy SSD van C meghajtóval, a szerveren vannak a felcsatolt mappái 100GB kvótával, ha a routere bízom, nincs net, nincsen többi meghajtó sem.. Arról már nem is beszélve, hogy teamviewerrel tudom az ő gépüket piszkálni, de így a routeren is tudok állítani, ha úgy hozná a helyzet.

Minden flottul megy évek óta. Amíg az a router elmegy 3-400 napokat restart nélkül, nem szeretném másik eszközre bízni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83319) fecus válasza SirRasor (#83312) üzenetére


fecus
őstag

Esetleg ez a videó?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#83320) SirRasor válasza Rick4 (#83318) üzenetére


SirRasor
őstag

Lehetséges, hogy ott nem ilyen ZTE router van?
Illetve asszem a NAT-olás kikapcsolását kell kérni az ügyfélszolgálattól és akkor menni fog rendesen a port-forward.
De ez nem magyarázza, hogy bridge módban miért nem működött az addig működő forwarding...

fecus a videó nem jó: az a félkegyelmű a WAN-hoz is a LAN-os címet írta be :W Persze attól függetlenül kipróbáltam: persze nem jó.

Make Love not war!

(#83321) veze válasza SirRasor (#83302) üzenetére


veze
őstag

jó hogy mondod, magamtól sosem értesültem volna erről. messze elkerülöm :D

(#83322) SirRasor


SirRasor
őstag

(#83323) Vicoo


Vicoo
senior tag

Sziasztok!

Ha valakinek kell, eladó egy iPhone XS Gold, 64 GB, független, dobozzal, töltővel. 259000, írj privát üzenetet ha érdekel!

(#83324) Rick4 válasza SirRasor (#83320) üzenetére


Rick4
félisten

Most az optikai szál + a digis kis fehér eszköz van az ajtón belül, az talán huawei? Nem tudok róla semmit, mert bridge módban van, a szerelők még nem értek le a lifttel, de a digihez ment is a hívás, hogy állítsák át, mindent a router csinál.

Ezért mondom, hogy működni egész biztosan működik a dolog... Amennyiben neked publikus IP-d van, beállítás után mennie kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83325) CSorBA válasza SirRasor (#83320) üzenetére


CSorBA
őstag

Amúgy nekem az sem tiszta, hogy sima ip-t miért kellene megadni. Az mindig változik (változhat), nem fogod mindig átírni.

(#83326) fecus válasza CSorBA (#83325) üzenetére


fecus
őstag

Éppen ezen gondolkodtam. A wan oldal az nem "from" tehát ahonnan hajlandó fogadni a kapcsolatot? Az akkor nem "any", azaz bárhonnan? Nincs olyan állása?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#83327) SirRasor válasza Rick4 (#83324) üzenetére


SirRasor
őstag

Pontosan, működnie kell, és mégse. Nincs rá magyarázat. Azért is állíttattam vissza router módba az övéket.

CSorBA az most teljesen lényegtelen. Teszteléshez jó. Amúgy meg noip-n voltam regelve, amit a régi router frissített automatikusan. Most meg a szolgáltatós routernél maga a kliens csinálná, amit el szeretnék érni a gépemen. Lényegtelen.

MÁS:

ELADÓ GYÜMÖLCSPRÉS!
Sencor SSJ 4043WH

Egyszer kipróbáltuk, nem jön be. Visszaküldeném, de az Alzából van, aminek nem tudtam, hogy csak Cseh viszsaküldő pontja van, azaz a legolcsóbb (DPD) megoldás is 6k...
Mindene megvan: ha becsomagolom, akkor gyárinak tűnik, ajándéknak is jó. Nem látszik rajta hogy ki lett próbálva.

Make Love not war!

(#83328) sarkanyolo2 válasza SirRasor (#83327) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Alza.hu visszaküldés, itt írnak magyar címet.

"Ha 14 napon belül visszaküldi a terméket, akkor az áruvisszaküldésre vonatkozó információkat online kell regisztrálnia az ön Alza fiókjában, és a Visszaküldendő áruk menüpontban meg kell adni az összes szükséges információt. Ezután pedig, tértivevénnyel szükséges visszaküldeni a visszaküldendő terméket a következő címre: Alza.hu, Budapest, 1134 Róbert Károly krt. 54-58. "

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#83329) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Klíma töltést szegeden kocsiba hol érdemes végeztetni?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#83330) Rick4 válasza PowerBuldog (#83329) üzenetére


Rick4
félisten

Kossuth sgt-i nagy körforgalomtól nem messze, az FNX diszkont háta mögött van egy jó klímás. Nekem egy hosszú csőcsere, ragasztás, klímahűtő csere, komplett töltés volt 46 ezres, le kellett venni az első lököst, szétkapni mindent, szóval nem fizettem sokat....

Igaz, az intercoolertől jövő cső egyik bilincsét nem húzták meg, úgyhogy 50 km volt a max tempó, kérdeztem is telefonon, mit csinálhattak, de nem rémlett nekik semmi, hogy elbarmolták volna, aztán itthon én találtam meg a bajt, 10 másodperc volt meghúzni, végülis korrekt volt, mert még másnap is felhívott, hogy minden oké-e a kocsival, de az ciki lett volna, ha valami alul nincs meghúzva...

Andrucsák József
6724 Szeged
Vásárhelyi Pál u. 3-5.
Tel.: +36 (20) 230-4640

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83331) CSorBA válasza Rick4 (#83330) üzenetére


CSorBA
őstag

Őt én is ajánlom :)

(#83332) SirRasor válasza sarkanyolo2 (#83328) üzenetére


SirRasor
őstag

Öööö...eeeeee....ööööö....mi a ****?
Ezt néztem tegnap és nem ez a cím volt odaírva, hanem egy cseh :U

Make Love not war!

(#83334) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Eladó Sapphire R9 270x videokártya.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#83335) sarkanyolo2 válasza SirRasor (#83332) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Lehet most mókolták meg. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#83336) nap válasza SirRasor (#83332) üzenetére


nap
addikt

Lehet, hogy olvasták a hozzászólásodat, és azonnal intézkedtek. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#83337) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Valakinek lenne-e kölcsön faseb kezelője? Csak egy szobanövényt metszenék meg, ahhoz kellene. Kb 2cm átmérő. 2 vágásnál kellene kezelni a sebet. :R

(#83338) csoszogi válasza ritkaság (#83337) üzenetére


csoszogi
tag

Milyen növény?
Ha van otthon grill faszén, abból porítasz egy keveset, az is jó szokott lenni, igaz csúnya mert fekete. Esetleg házilag nem lehet valamit kotyvasztani? Régen is megoldották valahogy.
Esetleg ez:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83339) -Tsaba-


-Tsaba-
tag

Nincs esetleg valakinek elfekvőben egy 12v 3,5A-es tápegysége/adaptere eladó?
Acer monitorhoz kellene... :(

[ Szerkesztve ]

(#83340) Rick4 válasza -Tsaba- (#83339) üzenetére


Rick4
félisten

A 220-as vége sejthető, de a másik oldalon milyen a dugó? Sose volt Acer monitorom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#83341) kispéé válasza PowerBuldog (#83329) üzenetére


kispéé
aktív tag

Klímatöltésre én hozzá szoktam járni:

Attix82

Ajánlom.

(#83342) -Tsaba- válasza Rick4 (#83340) üzenetére


-Tsaba-
tag

Erre vonatkozóan nem találtam rajta semmi infót. De valami általános szabvány lehet, mert van pár ilyen töltőm csak nem ekkora teljesítményűek (elvileg ilyen).

(#83343) macilaci78 válasza -Tsaba- (#83342) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen dugókból van azért néhány elterjedt méret, a külső és belső átmérő kéri. Legrosszabb esetben levágod a rossz táp csatiját és rányomod a jó táp 12 V ágára. Így viszont már egy bármilyen csatlakozós tápegység jó, vagy akár a PC molex csatijára is dughatod. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83344) ritkaság válasza csoszogi (#83338) üzenetére


ritkaság
tag

Sajna nincs faszén. A termék jó lenne, de pár grammért nem vennék. :R Házilag is lehet kikeverni, de sajnos a hozzávalók nincsenek meg, nekem a panellakónak. :W

(#83345) -Tsaba- válasza macilaci78 (#83343) üzenetére


-Tsaba-
tag

Pont az a baj hogy nincs meg egyáltalán :-( úgytűnik 5,5/2,1-es amúgy. Ez a molex csati nekem is eszembe jutott, csak nem "kokányólnék" ha akad valakinek...

[ Szerkesztve ]

(#83346) -Tsaba- válasza -Tsaba- (#83345) üzenetére


-Tsaba-
tag

Véget találtam (majd ráforrasztom max), már csak ilyen paraméterekkel rendelkező tápegység /adapter kéne...

(#83347) macilaci78 válasza -Tsaba- (#83346) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sima ledtápegység is jó, bármelyik villszer boltban kapsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83348) veze válasza ritkaság (#83337) üzenetére


veze
őstag

olajfestékkel bemázolod beszárad és kész

(#83349) -Tsaba- válasza macilaci78 (#83347) üzenetére


-Tsaba-
tag

Köszi, erre én is gondoltam. Az első volt hogy rákerestem hogy milyen árban mozog újonnan. Az a baj hogy kb annyit ér a monitor (régi 17-es acer), ha működik egyáltalán. Max rendelek ebay-ről ha nincs senkinek :(

[ Szerkesztve ]

(#83350) quailstorm válasza -Tsaba- (#83349) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Céges kukákat nézz, vagy valami lombazárt. Nekem van 12V asszem 4 vagy 5A, de szétvágtam a kábelét és bele lett vezetve egy step up step down converterbe, meg amúgy se terveztem eladni. De az pont a Continental kukájából van. (Földelt meg minden, pont úgy néz ki mint bármely laptoptöltő)

De éppen lehetne kukázott laptoptöltő és step down converter kombó is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.