Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63901) bigdigit


bigdigit
addikt

Én ebbe az egészbe nem is karok bele bonyolódni csak egy érv még kimaradt a pályás dologból ami szerintem elég fontos.
Nem csak a sebesség miatt szoktak emberek a belső sávban haladni.Azért is mert általában
a külső sáv ótvar szar állapotú a belsőhöz képest.

(#63902) 2ozzmexy válasza mefistofeles (#63900) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A válaszod alapján már nem is olvasol, csak fröcsögsz és kötözködsz, gondolkozz egy kicsit... tévedésből sem szeretnéd megérteni amiről szó van, csak a saját kis személyes sérelmedet látod benne.

Kicsinyes, gratulálok, tévedésből se vedd észre hogy az éremnek nem csupán egy oldala van. Mellesleg már írtam hogy befejeztem, de csak azért is írtatok rá még 4 hsz-t, szép volt fiúk. :C

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63903) laca891


laca891
aktív tag

Az egész abból indult ki, hogy a 120 lovas Vitara alkalmas-e az autópályára hosszú távon? A véleményem, hogy a Vitara nem a 140-150 km/h-ra lett kitalálva . Viszonylag nehéz kaszni és nagy légellenállás és ezekhez képest gyenge a motorja. Viszont a 100-110 km/h-os tökéletes.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#63904) mefistofeles válasza laca891 (#63903) üzenetére

Persze.
Nyilván különbséget kell tenni aközött, hogy mit lehet kisajtolni egy autóból és mi az ami ideális neki.
pl. sokan emlegetnek hihetetlen sebességeket a swiftel de szerintem hosszútávra a ~130, pont jó (én most 3-4 személlyel számoltam). Afelett már kissé erőlködés a dolog.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63905) szabonagyur válasza laca891 (#63903) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez netto hulyeseg reszedrol.. Off 83 LE autos is siman ment orakat 140-150 kozott megsem hullott szet 15 ev alatt. Okes tobbet fogyasztott de valamit valamiert.

Azt ne mond, hogy mindenkinek sportauto kellene 140-150 tempohoz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63906) dethroner válasza ncc1701 (#63870) üzenetére


dethroner
veterán

Azt gondolom nem egészséges ha félsz az autódban, ha nem érzed benne biztonságban magad.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63907) AMD Power válasza laca891 (#63903) üzenetére


AMD Power
titán

Ne viccelj már. En a 1993 1.9D szivó Renault Clioval simán mentem 130-t a pályán folyamatosan. A 1.4 60Le F Astra is simán ment hosszú távon 130-t. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63908) dethroner válasza szabonagyur (#63905) üzenetére


dethroner
veterán

Sőt, én a 17 éves kb 70 lovas rönómmal is csak akkor mentem 130 alatt pályán, ha tábla volt rá, vagy a forgalom akadályozott. Anyám 90 lovas vagonR-je is gyönyörűen vitte a stabil 140-et, Nyíregyháza-Balaton-Nyíregyháza viszonylatban. Nem hiszem hogy egy 90-es évek óta készült kocsinak bármi baja lenne a stabil pálya tempótól. Aki félti, tartsa fedett helyen, aki azért nem hajtja hogy spóroljon 1,5 litert százon, annak se a pálya a megfelelő játszótér.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63909) szabonagyur válasza dethroner (#63908) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennyi, a gyorsulás más tészta volt, de azért egy pálya tempót tartani tudnak (zaj, fogyasztás más tényező).

Egy 1.6 120LE Vitarának meg főleg nem megerőltető ennyit menni és szívó benzinhez képest nem fogyaszt rosszul sem még.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63910) ncc1701 válasza dethroner (#63906) üzenetére


ncc1701
veterán

840 kiló az egész, a forgalomban ez a legkissebb, legkönnyebb autó, csak én szophatom meg, ha kress van. A saját kocsim ennél kb 1 tonnával, és másfél méterrel nagyobb. Abban nem fosok 180-nál sem.

(#63911) ncc1701 válasza dethroner (#63908) üzenetére


ncc1701
veterán

Környezetvédelem is számíhat. De most akár az a másfél liter is jelentős lehet, hiszen kb sehol sincs üzemanyag.

(#63912) ncc1701 válasza laca891 (#63903) üzenetére


ncc1701
veterán

Eleve pálya autó ott kezdődik, h dízel. Utána pedig az alakja: lapos, széles, hosszú, azaz kb egy kombi. Ott az insigniám, valós 120-125 körül forog 2000-et 6-ban. És ott eszik 5.5 liter körül.

(#63913) simonjoe válasza ncc1701 (#63912) üzenetére


simonjoe
senior tag

:K
"ott kezdődik, h dízel. Utána pedig az alakja: lapos,"
Passat CC :C


2ozzmexy

"Mellesleg már írtam hogy befejeztem, de csak azért is írtatok rá még 4 hsz-t, szép volt fiúk. :C"

Nem azt írtad, kérted, h fejezzék be! Azt, h Te fejezted be. Akkor miért is nem írhattak volna még, akár négynél többet is?? :P

[ Szerkesztve ]

Joe

(#63914) szabonagyur válasza ncc1701 (#63912) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát mert felmegy mondjuk egy héten 2X vagy 1 hónap2X valaki pályára akkor csak áramvonalas dízel jó? Azért ez is érdekes elképzelés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63915) eami válasza dethroner (#63906) üzenetére


eami
addikt

attól függ.... s-crossban semmi ilyesmi, de a második autó régi ignisben bizony néha félek városon belül is :DDD

(#63916) hemaka


hemaka
nagyúr

Én nem szoktam fosni a swiftben sem, kenem neki nyélen amit bír. Csak legyen benzinkút, ahol meg tudom tankolni. Ajánlom a gokartozást, aki félős kis autóban. :DDD

(#63917) Siriusb válasza hemaka (#63916) üzenetére


Siriusb
veterán

Próbáltad már, amikor egy tűzoltó autó elsuhan melletted, amíg te egy kis autóban ülsz? Azért az utánozhatatlan élmény. :)

(#63918) tatararpad válasza szabonagyur (#63889) üzenetére


tatararpad
őstag

Send nudes pls. Én is terveztem hogy kétoldalú ragasztóval felragasztok egy vastagabb gumidarabot, de ha már te csináltál valamit akkor arra is kíváncsi lennék. Nekem egy üres tiktakdoboz és egy lejárt bankkártya volt készenlétben mindig a kocsiban, ha beragadna.

(#63919) Qtya123 válasza ncc1701 (#63912) üzenetére


Qtya123
őstag

"Eleve pálya autó ott kezdődik, h dízel. Utána pedig az alakja: lapos, széles, hosszú, azaz kb egy kombi. "

Aztán felmész a pályára és 10-ből 4 autó ami elhúz a belsőben 180-al, az 2 tonnás SUV. Funkcionalitás eldobva a trendekért cserébe. :DDD

laca891: Azzal egyetértek, hogy nem egy 120 lovas kredenc forma szívó benzines az ideális 150-el HU-DE között ingázni. De ez inkább anyagi kérdés a fogyasztás szempontjából és komfort kérdés a zaj/fordulatszám tekintetében. De a motornak az ég világon semmi baja nem lesz a 110 helyett 140-150 km/h-val való közlekedéstől.

Amúgy az IS200 hiába ék alakú szedán forma és 35 LE-vel erősebb a Crossnál, de 150-nél 10.5 litert evett, míg a Cross ennél a tempónál 8.4 körül eszik még ezzel a jó nagy légellenállással is. Nyilván ez ennél összetettebb dolog.
Ha már itt tartunk, nem tudom észrevettétek-e, hogy tempomattal dinamikusabban gyorsít a Cross/Vitara, mint lepadlózott pedállal.

MÁS:
Remélem mindenki tudott ma tankolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#63920) mefistofeles válasza Qtya123 (#63919) üzenetére

Olyan rémhíreket hallok arról, hogy itt sincs benya meg ott sincs(eddig lekopogom nem tapasztaltam semmit) hogy holnap koppig rakom a verdát.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63921) ncc1701 válasza szabonagyur (#63914) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem írtam ilyet, h csak az jó, a suv viszont kb semmire sem jó, ha belegondolsz. Sem pályán, sem városban. Szomplán divat. Öregnek jó a dereka miatt.

(#63922) AMD Power válasza mefistofeles (#63920) üzenetére


AMD Power
titán

Budapest III kerület. Diliház van és 95 szinte sehol....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63923) ncc1701 válasza Qtya123 (#63919) üzenetére


ncc1701
veterán

Sok autó van, ami padlón már nem tud gyorsulni, de tempomat pöcköléssel még egy kicsit megy.

Benzint meg én már kitaláltam, ha más nem, kiugrom párkányba tankolni. Nem vicces, mert kb 100km oda, nyilván vinnék kannát.

[ Szerkesztve ]

(#63924) mefistofeles válasza AMD Power (#63922) üzenetére

:Y

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63925) pető bá' válasza ncc1701 (#63921) üzenetére


pető bá'
őstag

+1, környezetvédelmi normát a légellenállásra is!

"... and I hope you have a great day!"

(#63926) AMD Power válasza mefistofeles (#63924) üzenetére


AMD Power
titán

Budakalászi Auchan.... A körforgalom közepén ált a sor... 12:30 fele.
🤔

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63928) Siriusb válasza mefistofeles (#63920) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem rémhírek, nézz utána, mi történt korábban. Annyit még hallottam múlt héten, hogy az OMV nem akarja kisegíteni a MOL-t, de az persze nem volt probléma, amikor a MOL segítette őket. Hogy mára ez változott-e a helyzet nem tudom.

(#63929) AtHoS válasza Siriusb (#63928) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Dél után nemsokkal sógorom hívott telefonon és mellékesen megemlítette, hogy Miskolc-ról indulva Sajószentpéter felé jó pár kútra betért, de már 100-as benya sem volt. Kis AVIA kúton pedig 3 azaz három liter felső korlát volt tankolásra

read-only mode on the forum

(#63930) Qtya123 válasza AtHoS (#63929) üzenetére


Qtya123
őstag

Én tankoltam a MOL-nál, a kutas épp az előttem lévőnek mondta, hogy volt aki Szolnokról jött ide tankolni (18. ker).
Nagy sor volt. Letámasztom az egyik autót teli tankkal és a másikat használom, amíg nem rendeződik a dolog. Legyen egy tartalék autó mobilis, ha Mad Max lesz. :DDD

Ha ez ünnepekkor is így marad, akkor mókás lesz a népek rokonlátogatása. Talán januárban vége a sapkának és végre elkezdenek külföldről is hozni üzemanyagot.

[ Szerkesztve ]

(#63931) mefistofeles válasza Siriusb (#63928) üzenetére

Nem azért írtam, hogy "rémhír" mert nem hiszem, hanem azért mert (szerencsére) én itt Szombathelyen még nem tapasztaltam...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63932) burgatshow válasza mefistofeles (#63931) üzenetére


burgatshow
veterán

Dunakeszin del utan mar a 6 kuton egyiken sem lehetett tankolni. Ebbol 2 MOL.

(#63933) mefistofeles válasza burgatshow (#63932) üzenetére

Holnap délelőtt megyek naftáért, majd beszámolok, itt mi a helyzet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63934) szabonagyur válasza ncc1701 (#63921) üzenetére


szabonagyur
félisten

33 vagyok de magamon is szeretem, hogy nem kell melyre ulni, atulok a sedanba, rendesen furan erzem a godorben ulest.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63935) szabonagyur válasza tatararpad (#63918) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teszteles alatt, csunya de csak koncepcio :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63936) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sajnalom sracok, kitartas ehhez a benzin helyzethez, been there, than that, idekint is volt hasonlo, kb ugyan ilyen helyzet, orakat allni sorban, mert porzik a tank es munkara kellene a kocsi.. Elmeny volt. Egyszer csak elmulik otthon is, kitartas. Bar olcsobb nem lett, legalabb van, sorban allas nelkul idekint.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#63937) Kolondrum

Én kivárok, 80%-os a tank. 430km van benne kb. De tény, ami megy olyat még nem láttam. Leányfalu, Kalász, Bp stb.
Olyan 150km-ig nem érdekel a dolog, ott már nézegetem majd a kutakat.

(#63938) mefistofeles

Nyilván vannak ellátási gondok, de erre a pánikvásárlók még rá is tesznek egy lapáttal. Tuti, sokan már a fürdőkádat is televették benzinnel. Ma reggel voltam tankolni, Szombathelyi MOL kút. Voltak autók de nem volt sorban állás és benzin is volt bőven. Előttem egy hisztériás asszony fizetés után vette észre, hogy lehet venni kis 5 literes műanyag kannákat. Kérdezi a kutast, ebbe is vihetek? A kutas röhögve rábólint ő meg már rohan is ki telerakni.
Váltottam pár szót a sráccal. Mondta, tegnap délután jött 11000 liter benya de szerinte délutánra el is fog fogyni.

Kolondrummal értek egyet, felesleges pánikolni. Kizárt, hogy addig ne legyen üzemanyag amíg lefogyok, szóval most nem fogok kétnbaponta rátölteni a tankra az fix!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63939) Siriusb válasza mefistofeles (#63938) üzenetére


Siriusb
veterán

https://www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar-gazdasag/2022/12/hajszalnyira-vagyunk-a-benzinarstop-vegetol-ujabb-hibat-talaltak-nem-tudjak-elinditani-a-mol-finomitojat

(#63940) mefistofeles válasza Siriusb (#63939) üzenetére

Válasszuk szét a két dolgot.

A finomító hibái az egy tipikus magyar "ej ráérünk arra még" hozzáállás következményei előbb vagy utóbb helyre áll a termelés, jó szokás szerint a legrosszabbkor pattant ki a dolog.. Minden egyes hiba kb. 3 nap csúszást jelentett eddig. Magyarul elvileg ez két héten belül megoldódhat. Nekem annál sokkal tovább is elég a cuccom, nem megyek napi 1000 kilométert.

A benzinástop pedig (szerintem) csak lazán kapcsolódik ehhez, nagyon kincstári optimizmus kellett ahhoz, hogy valaki úgy gondolja, hogy örökké kitart. Ha meg vége lesz akkor kb. tök mindegy hogy tele van a kádad benzinnel, úgy is el kell döntened, hogy megveszed vagy gyalog jársz.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63941) Siriusb válasza mefistofeles (#63940) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem az árstop muatt raktam be.

Lehet neked elég, ami van, de mi van a termelőkkel, akik mennének a piacra, a pékkel, a tűzoltóval stb?
No de hagyjuk, majd meglátjuk, mit hoz a jövő.

(#63942) 2ozzmexy válasza mefistofeles (#63940) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Ha meg vége lesz akkor kb. tök mindegy hogy tele van a kádad benzinnel, úgy is el kell döntened, hogy megveszed vagy gyalog jársz."
Tök8, mivel a benzin nem áll el örökké (az E10 esetén 3 hónap dereng), úgyhogy hiába nyomták tele az összes kannát a garázsban, max tavaszig vagy elhasználják vagy jönnek a drága javítási számlák és ugyanott van... de nézzük a jó oldalát, ha mindenkinek az autója a szerelőnél fog állni a befecskendező, magasnyomású hibák miatt, akkor legalább nem lesz dugó. :DDD És végső soron gyalogolni fognak, win-win. :))

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63943) mefistofeles válasza Siriusb (#63941) üzenetére

Nyilván. :R
Én nem azokra céloztam akiknek a munkája, a megélhetése függ az üzemanyagtól....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63944) AMD Power válasza Qtya123 (#63930) üzenetére


AMD Power
titán

Most nekem is a fed comp szerint kn 600km elegendő benzin van a gépben. Szombatig állni fog. Bkk-al amúgy is gyorsabban beérek a melóba. Aztán majd talán jövő héten megpróbálok egy keveset rátankolni valahol. Azzal én már december végéig elvagyok. A durva rész majd akkor jön amikor bejelentik,hogy nem lesz január 1-től hatóságiáras a benzin. Ott lesz majd az igazi tűzijáték a kutakon.... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63945) AMD Power


AMD Power
titán

3 kerület Timár utcai OMV reggel 6 óra előtt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63946) dobolan válasza AMD Power (#63944) üzenetére


dobolan
senior tag

Az biztos nem lesz, mert ha január 1.-től már nem lesz hatósági ár, azt majd dec. 31. éjfél előtt 5 perccel jelentik ki, vagy elmondja a köztársasági elnök az éjfél utáni beszédében :D

(#63947) Qtya123 válasza AMD Power (#63945) üzenetére


Qtya123
őstag

Már 6 előtt ekkora fejetlenség? Durva!

Mondjuk a médiából és a közösségi platformokon is ez ömlik, plusz mindenki fosik, hogy vége a sapkának, így ez a hét szerintem végig erről fog szólni. Egy biztos, én a kutak közelében sem akarok lenni a napokban. :DDD

Budapest még csak-csak, mert annyi a kút, mint égen a csillag. De a szüleim kis településen élnek, van 10 km-es körzetben két kisebb város, mindkettőben 1 darab kút. Az ugye két perc alatt elesik. Utána a következő lehetőség a megyeszékhely, oda-vissza autózhat 70 km-t és kérdés, hogy ott hol kap benzint.

A munkahelye meg olyan helyen van, ahová csak autóval tud menni, busz még a közelébe sem megy.

Még jó, hogy új Swiftje van, kicsi étvággyal és eladta a benzintemetőt. Szívna most rendesen a hatótávval.

[ Szerkesztve ]

(#63948) blakey válasza Siriusb (#63939) üzenetére


blakey
titán

Csak arra kell figyelni, hogy ez múlt hét csütörtöki hír, azóta már más a szitu, ha korábbi "linkre" hivatkozol, akkor írd oda, hogy esetleg ilyen is előfordulhat, stb..

Ez már nem neked szól, akinek nem inge, az ne vegye magára.
A pánikkeltés még bennetek is megvan, hiába írtok mást. Gondolkodjatok el azon, hogy a napokban mennyi hülyeség hangzott itt el, névtelenül mindenki szakért, a valóságban meg "nyuszi", nem "fröcsögni" kell, hanem normálisan gondolkodni és a helyzetnek megfelelően viselkedni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63949) ncc1701 válasza mefistofeles (#63940) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem már van lógóban egy nyíregyhézi ügyfél, meg egy soproni. Mindkettőt kéne intézni, de nem tudok menni. Elöbbi meg fogják bűntetni, ha nem fogok lemenni (márpedig nem fogok), a második cucca itt van az asztalon, ki kéne vinni, plusz ketyeg egy havi előfizu is, amit addig mi fizetünk. Szerinted vityának odaadhatjuk a szlát, kifizetik?

(#63950) ncc1701 válasza blakey (#63948) üzenetére


ncc1701
veterán

Helyzetnek megfelelő viselkedést egy olyan országban minek várod el, amelyiknek a politikusai egy az egyben okolhatóak a mostani helyzetért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.