Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62851) szabonagyur válasza antal750 (#62849) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak tipp volt igazából. Óracsoportnál gondolom Vitara esetében is van egy kis pöcök, tudod tekergetni meg nyomkodni. Ha nyomkodod akkor különböző dolgokat mutat a 2 óra közötti részen. Talán van km/h kijelzés is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62852) antal750 válasza szabonagyur (#62851) üzenetére


antal750
aktív tag

Na erre gondoltam én is, de egyenlőre nincs meg nem bírom előhozni. Állítólag az scross-ban van. Esetleg valaki azt megtudná nekem mondani abban hogy kellett beállítani.?
A vitara kijelzője elvileg ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#62853) ncc1701 válasza szabonagyur (#62843) üzenetére


ncc1701
veterán

Lehet azért villognak, mert vakítasz.

(#62854) szabonagyur válasza ncc1701 (#62853) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem villogtak még rám :N

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62855) eami válasza dethroner (#62845) üzenetére


eami
addikt

a fényerő brutális a H4hez képest, csak nem tudod meg szokni ezek szerint hogy nincs szorodas....

(#62856) dethroner válasza eami (#62855) üzenetére


dethroner
veterán

Citroenben H7 izzó van, az kellemesen átmenetes, csak lehetne jobb is mint a Megalight Ultra. De ez is sokkal jobb a gyári Boschnál. Osramra majd akkor váltok talán, ha ez a mostani kiég.
Swiftben a led frankó, de ahogy a Kolondrum videóján is látszik, a legkisebb úthiba is több méterrel képes befolyásolni a látótávot. Egyik pillanatban még látod a fél világot, a másikban meg kb semmit. Ez totális balesetveszély.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62857) Gyöször válasza yaneez (#62832) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mennyi km van a kocsiban?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62858) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Szeretnék a nejem Splash-éhez javító festéket rendelni, itt-ott már elkélne.
Állítólag a gyári színkód 3 karakter, én ezen e táblán nem találok csak négyeset. Szerintetek mi a kódja?? :F

THX!! :R

Joe

(#62859) hemaka válasza simonjoe (#62858) üzenetére


hemaka
nagyúr

ZJDB, akkor ez ződ gondolom

(#62860) simonjoe válasza hemaka (#62859) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ja, hárombetűs színek közé tartozik, ződ.... mint a libafos, a nejem szerint ez alma szín. :D
Köszönöm!! :R

Joe

(#62861) Kolondrum

Valóban, egy 10-es chrowa vagy villás és állítható. Teszt jelleggel beállítottam valamire őket. De éjjel kimegyek egy full sötét útra.

[ Szerkesztve ]

(#62862) tboldi válasza Kolondrum (#62861) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kérlek a többi közlekedő nevében is, hogy így csináld! Danke schön! :R

[ Szerkesztve ]

(#62863) aattilaa80 válasza antal750 (#62840) üzenetére


aattilaa80
újonc

Kis pöcök, 10db kijelzési lehetőséget hoz elő 2022-es s-crossnál. Akkor lehet a vitarába azt nem tették már bele🤷🏻‍♂️

(#62864) dReFiX válasza antal750 (#62852) üzenetére


dReFiX
senior tag

Vitara nem tudja digitálisan mutatni.

(#62865) yaneez válasza Gyöször (#62857) üzenetére


yaneez
csendes tag

Valamivel 6000 felett.

[ Szerkesztve ]

(#62866) antal750


antal750
aktív tag

Köszönöm

(#62867) Kolondrum válasza tboldi (#62862) üzenetére

Majd én szemre, egyik a függő, másik a vízszint. :DD úgy tervezetem h utána olvasok.

(#62868) Franky74 válasza antal750 (#62866) üzenetére


Franky74
tag

2019-es Vitara nem mutatja. Pedig van egy "üres" hely, ahol mutathatná...

(#62869) Vigneau válasza Franky74 (#62868) üzenetére


Vigneau
félisten

2017-es gyártású Swift 1.0 BJ GL+ se mutatja... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62870) antal750


antal750
aktív tag

Igen nekem is van 1üres hely. Gondoltam ott lehetne bekapcsolni, de állítólag nem.

(#62871) dethroner válasza Kolondrum (#62867) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom mennyire tökéletes a gyári beállítás, vagy mennyire lesz az ha a javasolt mértani módszerekkel állítja be az ember. Egy dolgot viszont saját tapasztalatból tudok. Ledes swift gyárilag szerintem balesetveszélyesen rövidet világított. Csajom jár a kocsival, azt mondta ő már megszokta hogy ilyen. 2,5 évvel a vásárlás után megemlítettem a suzuki szervizben dolgozó villamosszerelő haveromnak, aki mondta hogy elvileg automata a ledes lámpa, de ránéz. Fényes nappal a a műhely faltól kb 2 méterre megállt vele és minden centizgetés, szarakodás nélkül elkezdte feljebb tekerni. Szemmel láthatóan jócskán megemelte, azt mondta jó lesz. Első alkalommal megdöbbentünk hogy mennyit tud ez a szar előre is világítani, kb szükségtelen volt felkapcsolni a reflektort. De senki, ismétlem senki nem villogott szemből. Pár esti használat után nem akartam elhinni hogy nem zavarja ez a fény a szembejövőket, ezért gyakorlati próbát eszközöltem. 2 kocsival kimentünk országútra, én elmentem jó messzire a sajátommal, majd szembe fordultam a swittel és elkezdtem közeledni felé és nagyon figyeltem a lámpája fényét. Amikor mellé értem, csak értetlenül ráztam a fejem, nem tudtam felfogni hogy lehet ez, de tényleg nem volt zavaró, vagy vakító a legkevésbé sem.
Szóval nem tudom hogy ez a beállítás mennyire lenne megfelelő a műszeres vagy a kimérőszalagozós módszerhez, de én inkább azt javaslom tekergesd és ha jónak látod teszteld, menj szembe a kocsival. Ha zavaró visszább tekered, ha nem zavaró, akkor úgy hagyod :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62872) dethroner válasza Vigneau (#62869) üzenetére


dethroner
veterán

De még a GLX se mutatja :N

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62873) zsolt19900 válasza dethroner (#62871) üzenetére


zsolt19900
őstag

szerintem azért van ez, mert igaz, hogy oldalra is szépen terít, de nagyon éles határvonalat vág és még akkor sem szoktak nekem sem "villogni" mikor kanyarban a Mecsekben esetleg az automatika nem érzékeli a velem szemben közlekedőt és nem tompítja le a lámpát.... azzal viszont adtál egy ötletet, hogy picit feljebb tekertessem a szervizben (igen úgy osztottam szoroztam, hogy olajat ugyan én viszek, de márkaszervizes csere lesz, így ott majd tekertetek velük egy picit felfelé, mert néha én is azt mondom magamban, hogy világít "mint állat" de eléggé közelre)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#62874) Vigneau válasza dethroner (#62872) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor nem vagyok sokkal lemaradva. A Peugeot 208-ban ezt szerettem, meg a Citroen C4 Coupe-ban is. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62875) Tigi válasza yaneez (#62832) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem is a 3-as szokott szarakodni, sokszor elsőre nem veszi be, másodikra igen, nagyon bosszantó.
Most már elárulom, hogy megint leszállok a Suzuki vonatról, a héten vagy a jövő héten viszik az Scross-t.
Sok, számomra idegesítő dolog összejött a 10 hónap alatt, így megválunk egymástól.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62876) simonjoe válasza dethroner (#62871) üzenetére


simonjoe
senior tag

Megértelek és teljesen igazat is adok.
A Passat-ot amikor megvettük szintén ez volt a helyzet, és az általad leírt módszerrel állítottuk majd teszteltük. A Splash LED-esítésekor 1x űbb volt a helyzet, mert a csere után a belső manuális magasságállítón kellett egy fokozatot lejjebb venni és minden rendben lett.

Joe

(#62877) dethroner válasza simonjoe (#62876) üzenetére


dethroner
veterán

Privátban megírhatnád milyen ledet vettél bele és mik a tapasztalataid vele :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62878) simonjoe válasza dethroner (#62877) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ne, b@...d má!!! :D Minden izzó LED-re lett cserélve, az orrától a műszerfalvilágításon keresztül a seggéig. No, meg még egy digit relé is kellett ami kezeli az irányjelzőt. Itthon vagyok dögrováson, de a hétvégén nekifutok kérésedre. A H4 LED abban a nagy fejlámpában brutál fényt csinál.
Ja, a ködlámpa is cserélve lett egy duál-ra. DRL+ködlámpa kombót kapott.

Joe

(#62879) tboldi válasza dethroner (#62871) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem nagy cucc kimérni sem, ne legyünk már ennyire lusták! :N

10 perc alatt beállítom bármelyik autót a családi flottából tökéletesre, és nem kell szembe menni sem, több benzin/gázolaj marad. :D

[ Szerkesztve ]

(#62880) tatararpad válasza Tigi (#62875) üzenetére


tatararpad
őstag

Én sem terveztem vele örökké, de az a baj még ha el is tudom adni venni már nem tudok újat, annyira kilőttek az árak, és ez még hagyján, valószínűleg a rekordmagas alapkamatnak hála a törlesztők is.

(#62881) simonjoe válasza tboldi (#62879) üzenetére


simonjoe
senior tag

Vizsgabázison, majd egy márkaszervizben is állították a lámpát és mindezek ellenére lóf@...szt sem láttam vele. Annyira a kocsi elé világított, h szinte már inkább alá mint elé. Na, akkor vettem kézbe a dolgokat, és azóta boldogság van. Bizony én is mentem vele szembe, h minden kétséget kizárjak, és nem is 1x. Kinek mi jön be, nincs kétségem a módszered felől, nekem anno akkor az volt a legkézenfekvőbb.

Joe

(#62882) tboldi válasza simonjoe (#62881) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem sem bírták beállítani márkaszervizben, ezért csinálom én is magamnak, de ettől még lehetünk annyira igényesek, hogy nem csak találomra tekergetünk.

Vagy legalább ne reklámozzuk egy nyilvános fórumon. 🤷‍♂️

(#62883) dethroner válasza tboldi (#62882) üzenetére


dethroner
veterán

Miért ne tekerhetnéd, ha utána magadnak ellenőrzöd? Nem értem mitől lesz jobb ha mértani módszerrel állítod és nem ellenőrzöd? Ha tesztelve jó, akkor nem mindegy hogy mit mutat a falra vetítve?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62884) simonjoe válasza tboldi (#62882) üzenetére


simonjoe
senior tag

...azt hiszem vagy nem érted amit írtam és írtak, vagy nem akarod érteni. Itt senki sem írt olyat, h belenyúlt, állított majd minden kontroll nélkül kiment a forgalomba! Te a fal előtt, mi meg kint a forgalomban ellenőriztük. Pontosan mi is a bajod?? Az, h f@sz a rendszer ami alapján beállíttatják a lámpákat, vagy az, h biztonságosabbá teszed az esti-éjszakai közlekedésed??

Joe

(#62885) Kolondrum

Fiúk :W Megyek ki az autó mellé mert ott van dobozos kartonban kóla. Állok állok nézem mondom valami nem kerek itt. Majd leesett... Megyek be, asszony süt így 11 körül. Mondom neki azt tudod hogy ha kész vagy megyünk kocsikázni? Miért? Hát mert drágám ismét elhagytuk a másik autót :DD

Fényszóró: Jó lett. :R

(#62886) tboldi válasza dethroner (#62883) üzenetére


tboldi
nagyúr

és simonjoe:

Az a bajom, hogy az általatok preferált módszer kizárólag szubjektív megítélésen alapul, semmi egzakt dolog nincs benne, a viszonyítási pontok is hiányoznak, és legfeljebb csak közelíteni lehet vele a tökéletest, közlekedésbiztonság szempontjából nem épp a legelőnyösebb így nekifutni. A szembe menéses ellenőrzés megint csak totál szubjektív.

Ahogy én csinálom pontos távolságokat kiméregetve és a lámpatesten feltűntetett százalékos lejtést beállítva lesz ténylegesen perfekt. A konkrét számértékekkel és jelölésekkel válik objektívvé az egész.

[ Szerkesztve ]

(#62887) ncc1701 válasza dethroner (#62883) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom, mert ez a szabály.

(#62888) Kolondrum válasza dethroner (#62871) üzenetére

Este kicsalom feleségem a másik autóval megnézzük milyen lett,.de én úgy látom ez így marad.

(#62889) pjen válasza dethroner (#62883) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon nem mindegy. Lehet Neked és a haverodnak bizonyos körülmények között jó, de egy érzékenyebb szemű esetleg az árokba megy miattad. + nem is csak egyenes úton kéne tesztelni, hanem dombokon fel-le is.

(#62890) simonjoe válasza tboldi (#62886) üzenetére


simonjoe
senior tag

No!!!, és akkor le is zárom ezzel a dolgot!! :P Mérnök ember vagyok, hiszek a számokban!! Sőt, bízom bennük. De olykor vannak körülmények melyek lazán cáfolnak. Ezeknek abszolúte okai vannak, de nem kell keresni azokat, ha az eredmény már magáért beszél.
Lehet erről polemizálni, de számomra nem ér annyit. Akkor beszélhetünk az általad beszélt, leírt módszer helyességéről, h a mérést hitelesített, kalibrált eszközökkel hajtottad végre, ha nem akkor Te is csak saccolsz, így az is csak "egzaktocska"!! Az, meg h kinek a saccolása közelít jobban a valósághoz, na az megint egy jó kérdés, de valszeg a Tied, ezt is elismerem. Tehát a Tied sem olyan, csak majdnem olyan! Ami meg majdnem olyan, az nem olyan! :D Kérlek ennek tükrében (is) nézd a dolgot. :R

Joe

(#62891) tboldi válasza simonjoe (#62890) üzenetére


tboldi
nagyúr

A műszert is be kell állítani az adott fényszóróhoz saját kezűleg (magasság, távolság), innentől az is saccolássá válhat a gondolatmeneted szerint. :)

Egyébként munkagépeknél vagy egyéb járműveknél, ahol a műszer képességein kívül esnek a paraméterek, a mai napig használatos az általam leírt módszer (jobb helyeken persze, ahol becsületes és kompetens a banda). Sőt Hondáék a gyári szerelési útmutatókban is ezt írják le. :D
[link] & [link]

Lábjegyzetként: amúgy az nem érvelési hiba, ha szakmára hivatkozunk? Csak mert én egészen véletlenül autószerelő volnék papíron. :DD

[ Szerkesztve ]

(#62892) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Tegnapi napon olyat tapasztaltam, hogy már nem sok volt a tankban, olyan 3 csík volt még hátra, és egy tempósabb menés után, mert pl megállt előttem a sor, olyat tapasztaltam, hogy amikor a kuplungot benyomtam, akkor ilyen 500-as fordulat alá leesett és olyan hangja volt, mintha le akart volna fulladni és utána visszament.
Délután voltunk tankolni és eléggé szuszogott amikor nyitottam a kupakot. Lehet összefüggés a kettő között?
Vákum/benzingőzzel lenne tele a tank és azért nehezebben dolgozna a pumpa vagy hülyeség amire gondolok?
Normális, hogy szuszog amikor nyitom ki a kupakot?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62893) tboldi válasza szpeti40 (#62892) üzenetére


tboldi
nagyúr

A fordulatszámra nem tudok mit mondani, de nem valószínű, hogy lenne összefüggés, és a szuszogás teljesen normális, mert ugye a benzin párolog. Nem véletlenül van ráírva a tanksapkára, hogy remove slowly. :)

(#62894) Gyöször válasza szpeti40 (#62892) üzenetére


Gyöször
senior tag

Vájjá mi ez a kocsi, te vetted azt a piros swiftet? Az valami más lesz, szerintem 2ozzmexy tudja. Nekem a crossban ha csak harmada benzin hiánycikk és rátankolok akkor is nagyot szusszan. Szerintem inkább összehorpasztaná a műanyag tankot mintsem lefulladjon miatta.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62895) dethroner válasza tboldi (#62886) üzenetére


dethroner
veterán

Az ha én szemből tesztelem szerinted szubjektív. Ha valaki más jön szembe az nem szubjektív? Én biztonságosnak találom, és látom hogy nem vakít. Más meg jön szembe a 20 éves gyári H4-el ami egy sose polírozott teljesen átlátszatlan matt búra mögött van, az objektív? Az ő szemszögéből nézve a gyári beállítás is atomvillanással ér fel és mindenkire anyázva villoghat. Ha hagyom a gyári beállítással, vagy kalibrálom kiméregetős módszerrel, de továbbra se látom vele meg időben az út szélén sétáló gyalogost és elbaszom, az nem balesetveszélyes? Ja, hogy a hondahoz ezt a módszert javasolták. Így már értem, a hondat álíltsd is ezzel a módszerrel, de ez nem honda, ez suzuki, erre nem vonatkozik a konkurencia javaslata :P Én elengedem azt a témát most, mindenki úgy közlekedik ahogy jónak, biztonságosnak találja.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62896) szpeti40 válasza Gyöször (#62894) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, 2007-es "piros" (rézvörös gyöngyház-metál :D ) swift 1.3.
Na majd figyelem, hogy megint csinálja-e.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62897) Gyöször válasza yaneez (#62865) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nos én nem tudom, de nekem újkorában extraszar volt a váltó, ezerre úgy bejáródott majd 11ezernél lett a 2. novembere, addig elvoltam vele de akkor elvittem saját szakállra váltó olajat cseréltetni, mert nem csak a 3ast, hanem semmit nem vett be. Hirtelen egy reggelre mintha tönkrement volna a váltó 1es kapcsoláshoz pld állóra kellett fékezni, különben nem vette be, de úgyis csak alig. Mondjuk azt addig is. Kigurultam egy útra, bokortól nem láttam szét, jött valami, szúrni akartam hátramenetet nem sikerült, aztán 1est asse. kikerültek inkább én meg álltam mint egy farok.
50km kocsikázás után városban nem lehetett vele közlekedni, nagy erővel is alig kapcsolt.
Bement a szervízbe, kijött egy belevaló 75W olajjal és a kapuban ahogy átvettem azt mondtam ez fasza. Gurultam vele egyet 6ból 2be magától repült be 1 ujjal, de az az olaj meg hidegen mórikázott később, illetve 1ből 2be volt rémszar. Most én tettem bele a következőt itthon, hát.. jó ez, legalábbis nem olyan rossz mint volt. Nem tudok olyan olajat mondani amitől varázsütésre tökéletes lenne.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62898) pjen válasza dethroner (#62895) üzenetére


pjen
félisten

Volt már pár autóm, de mindegyikhez ezt javasolták. :)

(#62899) Gyöször válasza tboldi (#62886) üzenetére


Gyöször
senior tag

Kicsit túltolod ezt a dolgot, én is szeretek látni, és nem kisüttetni a szemem .
megpróbáltam ezt régebben, de fölösleges vele ennyit méricskélni. Rutinos vezető látja, ha magas. H4es közepét éjjel be kell lőni a messzi távol közepére, akkor tökéletes a tompi. Motoron mindig volt a zsememben marokcsavarhúzó, ami jól ki is tépte a zsebet. Aztán vettem egy műanyag tekerőgombot és ha felvettem este az asszonyt akkor gurulás közben betekertem. Pld régi applikációkon hiába állítgatod, beülnek tekken (2en) hátra és ment a levesbe a meló. Jigulinál kattant fel a motorháztető és kettőt kettőt tekertem a magasságon. Ha kiszálltak megint. Lett volna belső állító, de berohadt.. Megvettem vagy 15éve az újat, az meg azóta a polcon várja, hogy betegyem :-))

Eskrossz újkorában faja volt, 4évesen azt vettem észre valami félrement. Egy személlyel fel 4 személlyel meg extrém le világít. Akkor hová állítsam? Gyanús, hogy a hátsó hídra telepített figyelőszolgálat wédényegyvenért kiabál...

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62900) tboldi válasza dethroner (#62895) üzenetére


tboldi
nagyúr

Figyelj, a Suzuki WagonR+ leírása következik. ;)

“Állítsuk a gépkocsit sima, vízszintes felületre egy fehér falfelülettel szemben.”

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.