Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63151) hemaka válasza roti86 (#63149) üzenetére


hemaka
nagyúr

gondolom, mert aki a féket felszerelte is megnézte (vagy csak bejelölte :D) , azért van a fék és a csavar is megjelölve ugyanazzal a kékkel.

(#63152) Kolondrum válasza zsolt19900 (#63142) üzenetére

Hogy nem tud minden lyuk lyukon lenni pontosan. Csak éppen jó, mint a képen.

(#63153) Kolondrum

Új cross. A számítógép bejegyzi és szervizben kiolvasható később? Mert nagyon nagyon ritkán jön elő. Eddig olyan 4-5X volt május óta. [kép] (megjegyzés feletti bekezdés). Gyújtás le vissza után villog ugyan, de ahogy megyek pár Száz métert eltűnik a villogó jel és rá nem sokra jönnek a nyomás értékek.

Ja és valóban otthon nem lehet állítani az automata fényszóró kapcsolási értékét hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#63154) SirKero válasza blueboy00 (#63132) üzenetére


SirKero
őstag

Nálam dettó ugyan ez a helyzet. Poco x3 nfc. Mióta a miui 13 van rajta. Sajnos bugos és amíg nem jön ki rá javítás nem is fog menni. Eddig hibátlanul ment. Az asszony note 10 pro telefonja még miui 12 verziós megy is rendesen az aa.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#63155) Brogyi válasza SirKero (#63154) üzenetére


Brogyi
senior tag

Azért megpróbálnám az apkmirror-ról letölteni az AA-t, de nem a Play Áruházból. Persze a legfrissebbet, vagy akár beta verziót is. Van időtök. Nekem F3 van MIU13-mal, és megy.

(#63156) Gyöször válasza roti86 (#63149) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ez a hátulja, nem? Mondjuk nekem ott is van féltengely, lehet Kolondrumnak is.
Van még ott középen ződ is, azt a lehúzó venné ki ha babrálná valaki? Vagymittudomén.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#63157) Gyöször válasza Brogyi (#63155) üzenetére


Gyöször
senior tag

Höhh ránéztem neten, és a zsiványok azt írják, hogy egy usb 2.0 hubot kell a játékszerek közé iktatni, úgy jó lesz. :F Nem hinném, hogy egyáltalán működne, de ha van otthon egy ilyen kütyü, egy próbát megér...

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#63158) Gyöször válasza Kolondrum (#63153) üzenetére


Gyöször
senior tag

Már úgyértve, hogy az újaknak már nem lehet? Nekem még jól megy ez a leírás.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#63159) Gyöször válasza Qtya123 (#63147) üzenetére


Gyöször
senior tag

Szép igényes munka. Az első lépést tanítani kéne, a mindenekelőtti nagy levegővételt :-))
2 műszakival ezelőtt a Lada kapott egy ilyen törődést, ott a casus belli az volt, hogy a hídon lévő rugótányér a kezemben maradt, a rugó meg a fékcsövön feküdt fel.. :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#63160) Kolondrum

63t3.01.02-re van frissítés 04-re. Új cross fejegység.

(#63161) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! 2002-es wagon-r obd-jét mivel lehet kiolvasni, milyen csati es program kellene hozzá? Köszönöm!

(#63162) SirKero


SirKero
őstag

Ha valakit érdekel ( én nem volt még fenn ) itt meg lehet nézni alvázszám szerint , hogy érintett-e a masinád a visszahívásban [link]
Az enyém igen :((

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#63163) Vigneau válasza SirKero (#63162) üzenetére


Vigneau
félisten

Rákérdeztem, de egyelőre még nem küldték ki a levelet.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#63164) hemaka válasza SirKero (#63162) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ahogy nezem eleg sok mindenki becumizta ezt. [link]

(#63165) mefistofeles válasza hemaka (#63164) üzenetére

Szerencsére engem nem érint...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63166) Janusz001


Janusz001
őstag

Engem sem, de én jövő héten beviszem szervizbe, idegesít a 40-60km/h között hallható enyhe morgó/ropogó hang, nem tudom mi csinálja ezt a zajt. 2022 Scross/4wd/aut. , pároméban nem hallható, ugyanilyen kivitel, csak 2wd.

(#63167) blakey válasza SirKero (#63162) üzenetére


blakey
titán

Az enyém nem. :B Azt nem tudom, hogy ez jó vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63168) burgatshow válasza blakey (#63167) üzenetére


burgatshow
veterán

Nyilván aki nem érintett, ott olyan beszállítótól szerelték be az alkatrészt, amely nem dagad meg az olajtól. Ennyi.

Többen érintettek vagyunk, de úgy kb. 2-3 hete már volt szó róla a topic-ban, mivel én hoztam a témát. :D

(#63169) blakey válasza burgatshow (#63168) üzenetére


blakey
titán

Tudom, és pontosan azért írtam, nem biztos, hogy jobb annak aki nem érintett, mert más beszállító, más alkatrész és lehet, hogy később kiderül egyéb turpisság, persze örülök is, hogy perpillanat nincs ilyen hiba.
Tudom, hogy téma volt, ;] de most hivatalosan is elismerte a Suzuki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63170) szabonagyur válasza mefistofeles (#63165) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyelőre engem sem (2022.03 SCROSS).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63171) tennis


tennis
tag

Új S Crossról valakinek van már néhány hónapos tapasztalata? Év elejéhez képest ennek is szépen felment az ára. Akkor szerettem volna, de akkor nem volt. Most 8.3 m Ft-ért lehetne elhozni a GL+-t. Filózok, hogy esetleg egy 4 éveset venni 5.5 m Ft körül, gondolom azzal sem lehetne nagy probléma. Ti mit gondoltok? Köszönöm!

(#63172) racerx válasza SirKero (#63162) üzenetére


racerx
őstag

Enyémet is. Januárban viszem Fehérvárra 4 évesre, remélem akkor megcsinálják. Egyébként múltkor irta Máté valakinek, hogy már Motul olajat használnak, mert Eneos szállítása akadozik (meg ugy ez a fasza visszahívásnak is van köze a remek Eneos olajhoz....)

(#63173) eami válasza tennis (#63171) üzenetére


eami
addikt

én már lassan 1 éve jeleztem a szalonban hogy érdekelne egy új, de csak várólistára raktak... azóta sem kerestek :DDD

(#63172) racerx: én is januárban viszem majd 4 évesre, viszont jövőhétre volt kerékcsere időpontom. Ma rákérdeztem bele fér e még pluszba, de kellett külön időpontot foglalni mert 1,5 órás móka.

(#63171) tennis: jövő héten rákérdezek hogy csak elfelejtettek engem vagy még tényleg nem értek hozzám a váró listán, ha elfelejtettek és van készleten akkor viheted az enyém 6.2M-ért :P

[ Szerkesztve ]

(#63174) ViZo72 válasza racerx (#63172) üzenetére


ViZo72
tag

Szerintem Ecstar olaj van a Suzukikban nem Eneos.

Mondjuk azt én sem tudtam, hogy ez Suzuki fejlesztés.
https://ecstar.hu/
"A Suzuki elkötelezett a hatékony megoldások mellett, melynek köszönhetően az 1980-as években kenőanyagok gyártásába kezdett. A kenőanyag elnevezése „ECSTAR” – már nevében is utal a kimagasló minőségre."

Az meg vagy kiderül vagy nem, hogy az olaj a problémás vagy a beépített alkatrész túl kényes az adott olajra.

(#63175) Vigneau válasza eami (#63173) üzenetére


Vigneau
félisten

Engem 2005 óta hív vissza a ceglédi Opel szalon. Azóta 5 autót és 1 feleséget cseréltem... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#63176) ldn218 válasza racerx (#63172) üzenetére


ldn218
tag

Az enyémben Eneos van mert én öntöttem bele :) Ugye nem gondolod komolyan hogy egy olaj márka okozza a ominózus alkatrész tönkre menetelét ?

(#63177) tennis válasza eami (#63173) üzenetére


tennis
tag

Most talán kicsit jobban beindult a gyártás, meg kellett várniuk az áremeléseket! :) egyébként én is még az év elején iratkoztam fel.
Az már egy kicsit drága lenne sztem, hihetetlen árak vannak egyébként a használtak között. Kíváncsi lennék mennyiért jöhetnek létre az adásvételek, mert azért van jónéhány túlárazott autó.

(#63178) eami válasza tennis (#63177) üzenetére


eami
addikt

valamennyire az is számít már, hogy milyen verzióról van szó, mert non-hybridek között is van különbség. Pl az enyém még részecskeszűrő nélküli 1.4T, de pár hónappal későbbiek már részecskeszűrősök.

(#63179) racerx válasza ViZo72 (#63174) üzenetére


racerx
őstag

Ja,az. Kevertem .

(#63180) racerx válasza ldn218 (#63176) üzenetére


racerx
őstag

Valahol irták hogy a Suzuki Ecstar :) olajhoz is van köze.

(#63181) tennis válasza eami (#63178) üzenetére


tennis
tag

Igen, biztosan ez is számít az árak kialakításában, de azért elég nagy szórás van az árak között. Te egyébként meg vagy elégedve az autóddal?

(#63182) szabonagyur válasza tennis (#63171) üzenetére


szabonagyur
félisten

8,3 annyira nem is vészes ha tényleg el tudod hozni. Én még márciusban hoztam el GL+ automatát 7,3-ért.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63183) Kolondrum válasza Janusz001 (#63166) üzenetére

Morog nekem is, de annak a kva alacsony fordulatszám a baja. 1500-nál már nem. Nem sebesség függő, motor fordulatszám. Tedd sportba és elmúlik. Sztem ugyan arra gondolunk. Minél jobban emelkedőnek megy annál jellemzőbb még le nem vált ezzel emelve a fordulatot.

[ Szerkesztve ]

(#63184) eami válasza tennis (#63181) üzenetére


eami
addikt

én teljesen, annyira hogy nem is tudom cserélnék e már ha holnap felhivna a szalon egy jó beszamitasi ajánlattal.

3. év vége előtt én kifizettem a +2 év alap garit is, amúgy. Szóval még bő egy évig van rá általános garancia is.

(#63185) Janusz001 válasza Kolondrum (#63183) üzenetére


Janusz001
őstag

Én inkább megnézetem, mint írtam az asszonyé nem csinálja,vagy a 4wd -hez van köze vagy valami nem kerek. Egy füst alatt meg beregisztrálják a Suzuki app -ot is.
Mondjuk olyankor nem tudom mi van, ha azt mondják, hogy átvizsgálták, nem találtak problémát, akkor zsebbenyúlós a szervíz?

(#63186) Kolondrum válasza Janusz001 (#63185) üzenetére

Hát ha ugyan arról beszélünk. Esetemben biztosan az extra alacsony fordulatszámhoz van köze, mert ott dolgoztatja az automata váltó a motort. Ha manuális lenne észre sem venném mert nem hiszem hogy van akit ebben a tartományban megy. Te merre laksz egyébként?
Én sem mondtam le az időpontom, ditekt ilyen dolgok miatt, talán megemlítem. Első perc óta ilyen, már hazafelé kiszúrtam.

[ Szerkesztve ]

(#63187) Janusz001 válasza Kolondrum (#63186) üzenetére


Janusz001
őstag

Mint írtam, asszonyé ugyanez a kivitel, pár hónappal fiatalabb, aut. , csak nem 4wd, az övé síri csendben van, lehet az alacsony fordulathoz is köze van, és az okozza ezt a zajt a 4wd hajtásban.

(#63188) 2ozzmexy válasza ViZo72 (#63174) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ugyanaz a f** mindkettő, Nippon Oil terméke, csak az Eneos lejjebb van pozícionálva.
Bár már a könyökömön jön ki a Szakál-Metál Kft. meg az Eneos olaj. Mivel tudd többet mint egy Castrol vagy Mobil? Semmivel, cserébe agyon van hájpolva ezért túlárazzák. Hamarabb öntök bele egy Mobil ESP-t vagy Motul Eco-Lite-ot mint az Eneos-t (ezek legalább API SN+/SP olajok). :R
Sőt, tetézem, a bimmer Total-al fut éppen, elsőre meg valami Auchanos alsópolcos vackot önöttem bele (talán Petronas vagy Gasprome) és szebb hangja volt már hidegen is, mint az "állítólag Eneos"-al. Pár ezer km után leengedtem és újra feltölt, megint fut 3ezret és ismét feltölt, utána már a Total ment bele, láss csodát nem feketedett el mint a többi 300km után, pedig dízel... ;)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63189) zhali1


zhali1
csendes tag

Itt a típusra és motorkódokra bontott lista a visszahívásról: link
Az enyém K12C motoros Baleno és nem is szerepel az alvázellenörző oldalon, tehát jónak tűnik a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#63190) Gyöször válasza 2ozzmexy (#63188) üzenetére


Gyöször
senior tag

A mobil1 esp és a motul ecolite api sn+/sp olajok, kivéve az esp-t mert az csak api sn, illetve az gm dexos2 tehát dízelbe jó benzinesbe nem önteném.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#63191) Napfénysüti válasza zhali1 (#63189) üzenetére

Nekem is Baleno van és az enyémet se dobta ki a Suzuki keresője hogy érintett lenne.

Més que un club!

(#63192) Gyöször válasza Janusz001 (#63166) üzenetére


Gyöször
senior tag

Hátsó difinek van egy kis hangja. Olyan "Ikarusbusz-hang"ot hallasz hátulról, vagy mást? Nekem a Lada után nem annyira zavarja a fülem. Vagy legalábbis nem sűrűn. Néha meghallom és akkor az idegeimre megy.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#63193) 2ozzmexy válasza Gyöször (#63190) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ezt már a másik topikban meghánytuk-vetettük, nekem eddig bevállt... Valóban nem ideális bele, de most nekem sem csörög a K14C és még a részecske szűrő sem akar kínhalált halni. ;) Igaz, én szoktam hagyni "fordulni" ha már pár napja áll, tehát ketyeg pár percet alapjáraton mielőtt elkezdeném terhelni, hogy tuti odaérjen mindenhova.
A következő már valami másfajta olaj lesz bele, de még nem tudom milyen. Amúgy a benzines TFSI/TSI motorokba is ez az ajánlás. ;)

Lehet hogy a hátsó difit hallja, de ez nem állandó öszkerék, a Haldex kapcsolja rá a hátsó tengelyt, de a körülményekről nem tudunk sokat, tehát lehetséges hogy nem. Ha autópályán hallja az nem jó (ott tuti nem hajt hátul), lehet kerékagycsapágy is, vagy lassan a mai autógyártásban bármi...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63194) Janusz001 válasza Gyöször (#63192) üzenetére


Janusz001
őstag

Egyértelműen elölről jön a hang.

(#63195) Tigerclaw válasza Napfénysüti (#63191) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Detto. Ezek szerint a turbósakra vonatkozik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#63196) Janusz001


Janusz001
őstag

Én megnéztem a régi Scross -om, 2019/11 havi, már részecskeszűrős változat, ez érintett.

(#63197) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#63188) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert addigra kitakarította a többi olaj. :) Én olaj csere elött tisztító adalékot öntök a motorolajba, járatom 10 percet, majd utána jön a csere, akkor még 2-3ekm után sem fekete, pedig az off autóm dízel. Sok kocsiban olyan elb@szott helyen van a leeresztő csavar, h túl sok olaj marad a motorban, nem jön le mind.

[ Szerkesztve ]

(#63198) Kolondrum válasza Janusz001 (#63187) üzenetére

Sztem a szervizben nem tudnak rendesen ránézni, de ne legyen igazam. Ezzel menni kell, hallgatózni, otthagyni tartósan. De majd kiderül. Írd már meg mi lett ennek a vége. Köszi!

(#63199) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#63197) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Mert addigra kitakarította a többi olaj." igen, pontosan ezért csináltam, mert ez volt az egyik folyamatos "probléma" vele, a másik az erőtlensége, amit kombinált fogó és elemlámpa segítségével orvosoltam (folyton lecsúszott az intercooler csöve ezzel egy halom fals hibakódot generálva random időpontokban, oka: retek minőségű bilincs -> megszorít rendesen és működik), a harmadik az ABS hiba lámpa volt, amit egy szenzorcserével sikerült javítani. Nyilván "lifetime fluid" volt mindenben, szóval öblíteni kellett a jövő hetet is benne, összes szűrőt cserélni (mindezzel ingyen műsort adva a ltp népének és a gyerekek szókincse is tuti bővült pár obszcén kifejezéssel :DDD ), de azóta fut és teszi a dolgát. Korábban 4-500km után fekete volt benne a motorolaj, mert "lónglájf"...

Ki kellett ganézni rendesen kívül belül, mert hát "pool autó" volt, szóval akadt rajta több éves bogártetem, gyanta, kátrány, guánó és minden ehhez hasonló szennyeződés, ám némi kezdetleges dekontaminálás után egészen autónak nézett ki. Mindezt leszámítva inkább ez mint egy új 1.0 vagy 1.2 valami 3hengeres benzines... ebben legalább 4 henger van, ami a mai világban lassan sor6nak felel meg. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63200) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#63199) üzenetére


ncc1701
veterán

Hajaj. A 2L-es moci meg big block. Aútszerelő haver a saját vasában úgy cserél olajat, h lecseréli, majd pár nap után megint, azaz dadog. :)

Nem sok bizalmam van a 3 hengeres fűnyírómotorokban megbízhatóság terén. Ford Focus, 1.5L 3 henger, 183 paci, hát... De biztos csak én vagyok pesszimista, és ez az igazi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.