Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) t1 válasza Grass (#13200) üzenetére


t1
addikt

Aisin,

(#13202) Grass válasza t1 (#13201) üzenetére


Grass
aktív tag

És azt merre kapni? Nem találok ilyet :F

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#13203) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt kicsit elírták szerintem.

Meg ez is. utasoldali légzsák. A kesztyűtartó fölött szokott lenni. Ha ebbe lenne nem lenne retesz a kesztyűtartó felett nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13204) Mercutio_ válasza AMD Power (#13203) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Ló-szamárszállító csere érdekel, ráfizetek!" :DDD

Nekem fura, hogy 2001-es de G-s a rendszáma, a mi zedánunk 2000-es és H-s

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13205) AMD Power válasza Mercutio_ (#13204) üzenetére


AMD Power
titán

Meg a kedvencem. Mikor GLX van irva a Swift és közben egy alap GL.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13206) Doze válasza AMD Power (#13205) üzenetére


Doze
aktív tag

de most melyik volt a full fapad (ahol a kalaptartó is extra)? GA nem?

(#13207) Doze válasza Grass (#13202) üzenetére


Doze
aktív tag

Pl ITT

(#13208) AMD Power válasza Doze (#13206) üzenetére


AMD Power
titán

GA igen úgy tudom. Bár abból a legtöbb az 1.0.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13209) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Az utángyártott fényszórók mennyire tartósak? Idén elég durván matt lett a bal oldali, és nem tudom, hogy cseréljem, vagy próbáljam meg felpolíroztatni? 2500 Ft a polírozás, 10.000 Ft az új, motoros darabja. Azt hallottam, hogy a polírozás csak 1 évig segít, utána ugyan olyan matt lesz, mint előtte volt. Akkor inkább veszek újat.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13210) Mercutio_ válasza Szakbarbár (#13209) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melyik és milyen évjáratú suzukiról van szó egyáltalán?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13211) Szakbarbár válasza Mercutio_ (#13210) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

1998-as Swift Van.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13212) Joker88


Joker88
őstag

észrevettem ma délután egy furi jelenséget,eddig ilyesmivel nem találkoztam..

Az autó, '94-es,ezres.
Vasárnap iszonyú nagy esőben jöttem haza, a gumik lemezfelniken vannak.
Ma ahogy akarok kijárni a garázsból,nem akar hátraindulni.. Hátramenet,mint fokozat megvolt, kézifék kioldva.
De beragadt a kerék,mintha folyamatosan nyomtam volna a féket,vagy visszahúztam volna a kéziféket..
Aztán harmadik,negyedik próbálkozásra kioldott a kerék.. De akkora puffanással :D Menet közben,ha lágyan benyomtam a fékpedált,surrogó hang volt a kerék felől.. Lehet hogy kicsit berozsdásodott volna a fékpofa ?
A kéziféket 3-4 kattanásig szoktam behúzni,mert egy : sebességben hagyom a kocsit , kettő : épp mindkét első kerékhez esik egy kis vályat a földben,ergo nem tud elgurulni..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#13213) trassher válasza Joker88 (#13212) üzenetére


trassher
addikt

Ha sebbességben hagyod akkor akkor miért kell kézifék? Tavaly télen beálltak a kocsimmal az udvarra, kézifék be. Nem tudtam róla és elindultam. Nem tűnt fel hogy nem forog a kerék mivel levolt járva a hó és rá is fagyott. Aztán kifordultam a takarított útra, na ott már éreztem hogy ez nem pálya. L200-al húztak haza az út mellől :DDD

Redmi Note 7

(#13214) fokukac válasza Joker88 (#13212) üzenetére


fokukac
nagyúr

régi autóknál előfordul, hogy rágyógyul a dob. A bnőm 18 éves astrája is így járt nemrég, csak az már a parkolóban se mozdult meg...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13215) AMD Power válasza Joker88 (#13212) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is volt 1x ilyen a Poloval. De utána soha többet....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13216) Kornel


Kornel
veterán

pár kérdés, hátha valaki tud válaszolni.
ma elég sokat ültem a dugóba, ezért csekkoltam a kocsit az elm327 obd2-vel.
ugye nincs hőfokjelző műszer a splash-ben, ezért nézegettem kicsit.
ha haladok, akkor 80-85 fok között van a vízhőfok, viszont ha egy helyben állok, akkor 90-97 fokig is felmegy, 96-97 foknál kapcsol a venti, 5 másodpercet megy, majd visszaesik 90 fokra a víz... normális, hogy ilyen magasra hagyja felmenni a hőfokot? eddig is nézegettem, de nem vettem észre ezt... lehet ez attól, hogy vékony olaj ment bele (0w20), illetve kicsit túl is van töltve... mondjuk lehet leengedek belőle holnap, mert már idegesít.

[ Szerkesztve ]

(#13217) giigz válasza Kornel (#13216) üzenetére


giigz
veterán

Az, hogy 96-97 fokig megy a víz, nem jelent semmi problémát. :)

(#13218) Kornel válasza giigz (#13217) üzenetére


Kornel
veterán

tudom, de idegesít, eddig nem vettem észre, mondjuk pont nem dugóban nézegettem az obd2-vel a thorque-t ;]

(#13219) Doze válasza Kornel (#13218) üzenetére


Doze
aktív tag

Egyszer haladósabb menetnél csekkoltam a sebességet meg a vízhőfokot is. Sokáig padlózva 92fölé nem ment a víz, de beérve lakott területre kivágtam üresbe... gurultam/alapjárat felment 98-99 fokig, de nyomás alatt felmehet akár 110-ig gond nélkül.... visszatérve pöckölgetve a pedált üresben azonnal visszahűlt. A keringés gyorsítása érdekében érdemes néha fordulaton tartani a motort... egyébként semmit nem jelent mert nem egyöntetűen 90 vagy 95 fokos a rendszer... ahol a jeladó van annyi fokos.... a vízhőmérő meg kapja be, mert 40-nél indul meg 70-nél középen van... és a fentebb leírt eseménynél sem mozdult ki (sokat ér :((( ), a sebesség meg óra szerint 190, obd+gps szerint is valóságban 175 (gyári végsebesség)

(#13220) Kornel válasza Doze (#13219) üzenetére


Kornel
veterán

ok, akkor megnyugodtam, kösz az infot megint :K :R

viszont találtam egy nagyon jó dolgot: ez krva jó lenne a kocsiba :D csak kicsit sokallom az árát... meg mit kezdjek a ködlámpámmal, amit 25k-ért vettem? nem kell valakinek? (swift2/splash-be biztos jó, sx4 is asszem) ;]

[ Szerkesztve ]

(#13221) Doze


Doze
aktív tag

Más:

Tudja valaki hogy tudják a kőfelverődéseket javítani?, van vagy 4-6 db belőle (kicsi 3-4 milisek lehetnek)+ van 3 karcom, csak a lakk sérülhetett... majd meg akarom csináltatni+védőfólia előre. Fényeztetni viszont nem szeretném...

(#13222) Doze válasza Kornel (#13220) üzenetére


Doze
aktív tag

Egy ideig én is sasoltam elég sokat az OBD-t... de ma már meguntam :DDD , kb mint a gps.... új dolog volt még a wc címét is beírtam... majd elvitt a pottyantósba :)) Meg néztem mi király már "megyek a térképen".. aztán meguntam.

(#13223) Kornel válasza Doze (#13221) üzenetére


Kornel
veterán

hát... szerintem kár vele foglalkozni... ez már csak szőrszálhasogatás a gondos tulaj részéről :K

az a baj, hogy a splash-ben nincs vízhőfok jelző... ha elmegy a víz, akkor vége a motornak. volt már rá példa amúgy swift2-nél is, bár ott könyebb észrevenni a hőfokjelző miatt.

amúgy most jöttem rá, hogy kb. 1-2 hónapja folyamatosan be van dugva az obd2 adapter, az nem eszi az akksit? mert nem vettem észre, hogy nagyon merülne tőle, indul faszán ;]

[ Szerkesztve ]

(#13224) Doze válasza Kornel (#13220) üzenetére


Doze
aktív tag

Nekem van ködlámpám... de utólagos philips-et láttam 25 körül:

Amit linkeltél kicsit sokkkkkk :Y

Ha rendesen be van rakva akkor a rendőr sem köt bele+műszakin is átmegy..

Orosz kolléga így oldatta meg én is így raknám be :)

(#13225) Kornel válasza Doze (#13224) üzenetére


Kornel
veterán

ködlámpám nekem is van, csak nem vagyok vele 100%-osan elégedett.
amit linkeltem az led ködlámpa és led nappali fény egyben... nyilván attól függ, hogy hogy kapcsolod.

a másik amit gondoltam, hogy a ködlámpába lehet izzót cserélni, veszek bele 2 led izzót, oszt kalap kabát, erősebb is, nem is drága... ha E jeles, akkor ebbe se lehet belekötni, nem?

(#13226) Doze válasza Kornel (#13225) üzenetére


Doze
aktív tag

Szabálytalan.... és kötés is fontos hogy rakod be. Hiába te kézzel lekapcsolod a tompítottat, a ködfényszórót fel (ebben az esetben: nappali menetfény) a vezérlésnek olyannak kell lennie hogy automatán felkapcsoljon motor indításkor, és automatán le mikor helyzetjelzőt vagy tompítottat kapcsolsz, max menetfény lehet amit írsz de az sem ebben a burában Totalcar

Elég kacifántos, és múltkorában rendesen utánajártam.

Egyébként a ledes ködlámpával sem érsz többet... látni nem fogsz jobban max látszani. (ezen az éven kb fél kezemen összeszámoltam hányszor használtam ködlámpát :((( ), a nappali menetfény az meg csak nappali, de ennek fejében ha engedik a látási viszonyok elégséges ha csak az ég. (mindenhol)

[ Szerkesztve ]

(#13227) Kornel válasza Doze (#13226) üzenetére


Kornel
veterán

elvileg ez az osram teljesen szabályos.

(#13228) Doze válasza Kornel (#13227) üzenetére


Doze
aktív tag

az igen..... de sima izzó helyére ledes okosságot tekerni viszont nem

(#13229) Kornel válasza Doze (#13228) üzenetére


Kornel
veterán

ja azt vágom... de csak a ködlámpa helyére raknám, amit csak ködben/esőben/hóban használok.
itt van pár okosság.
szerinted gagyik?

(#13230) Doze válasza Kornel (#13229) üzenetére


Doze
aktív tag

nem gagyik... de a foncsorozás, hagyományos izzóra van kitalálva, ha beteszed nem csak szabálytalan (a gyakorlatban a kutya nem veszi észre) de a vetítési kép is változni fog, ergo szétszórja a fényét a p*csába a foncsor és annyit nem érsz mint a gyári izzóval.

(#13231) Kornel válasza Doze (#13230) üzenetére


Kornel
veterán

na ezen gondolkoztam en is...
szoval led h11 felejtos.
es xenon h11?
ez eleg olcso, velemeny?
[link]

szted erdemes nightbreaker plus helyett nightbreaker unlimitedet venni h7-ben?

[ Szerkesztve ]

(#13232) Doze válasza Kornel (#13231) üzenetére


Doze
aktív tag

Ködlámpába nem tom lehet e xenont tenni. Ha igen akkor az jó megoldás lehet.... vagy a hellának vannak 100w ègői :DD .. annyi hogy jelentős hőt termel. 2x100 wattal viszont tuti fogsz látni :C

(#13233) Kornel válasza Doze (#13232) üzenetére


Kornel
veterán

na ez jó ötlet, akkor nem kell a trafóval szenvedni, nincs kedvem ilyenekhez...
lehetni biztos nem lehet, de szerinted melyik rendőr vagy vizsgabiztos néz be a ködlámpa foglalatába, hogy mi van benne? :) rá is keresek ezekre a h11-es 100w-os égőkre... kérdés, hogy a kábelezés és a biztik bírják-e, nem akarom felgyújtani a kocsim :D

amúgy az nem meríti az akksit, hogy folyamatosan be van dugva az obd2 elm327? :U

[ Szerkesztve ]

(#13234) Doze válasza Kornel (#13233) üzenetére


Doze
aktív tag

De-de egy kicsit...

(#13235) Kornel


Kornel
veterán

splash gyári fejegységéből (ua. mint a swift2) szeretném az aux bementet kivezetni, mennyire nehéz? nekiálljak otthon, vagy esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#13236) AMD Power


AMD Power
titán

Nem is olyan régen még téma volt. Remélem segít a döntésben. :K

A márkás gumi a jó gumi?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13237) Kornel válasza AMD Power (#13236) üzenetére


Kornel
veterán

kormoran :F :P

(#13238) AMD Power válasza Kornel (#13237) üzenetére


AMD Power
titán

Látom. Meg is lepődtem rajta. Nekem tényleg jó volt. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13239) meroly válasza AMD Power (#13236) üzenetére


meroly
veterán

Na ezek után akkor milyen téligumit vegyek? :F

Impossible is nothing

(#13240) giigz válasza meroly (#13239) üzenetére


giigz
veterán

Milyen méretben kell és mennyi a full utolsó totális plafon? :D

(#13241) meroly válasza giigz (#13240) üzenetére


meroly
veterán

155/70 R13, vagy 165, mert most az van fenn.
Hát jó ég tudja, 5k lenne a plafon darabonként, ha egyáltalán van ilyen áron.
És ne legyen túl öreg és jól fogyasszon vele a kocsi, ez a lényeg :DDD
Ja és pár telet azért kihúzzak vele. De újat nem akarok, nem szeretném hogy túlélje az autót.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#13242) Kornel válasza meroly (#13241) üzenetére


Kornel
veterán

en hasznaltat nem vennek.
vegyel egy savat 7500-ert db-onkent 155-os meretben.

(#13243) giigz válasza meroly (#13241) üzenetére


giigz
veterán

Ja, azt hittem hogy újonnan kellene...

Használtnál annyi a lényeg, hogy ne legyen repedezett, legalább 6 mm profilja legyen, és kb. max. 3 éves. Akkor azt el tudod használni még 3 évig.

(#13244) meroly válasza Kornel (#13242) üzenetére


meroly
veterán

És az jó?
Életemben nem hallottam róla.

(#13243) giigz: ja hát ilyen paraméterűt keresek, de nem nagyon van a környéken.

És eléggé szűkös az idő, azt hittem a szerelőm tud szerezni, de nem sikerült neki, én is hívtam pár gumist de Győrben sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#13245) giigz válasza meroly (#13244) üzenetére


giigz
veterán

Sava/Barum/Debica, innen kezdődnek az értelmes gumik :)

(#13246) meroly válasza giigz (#13245) üzenetére


meroly
veterán

Mondjuk akkor ilyesmi?[link]

Impossible is nothing

(#13247) giigz válasza meroly (#13246) üzenetére


giigz
veterán

Pl. ilyesmi :K

11-12 éves Kormoran Snowpro 3-4 mm (2 db.) és 5-6 mm (2 db.) profillal 175/70 R13 méretben nem érdekel? :D

[ Szerkesztve ]

(#13248) giigz válasza meroly (#13246) üzenetére


giigz
veterán

[link] Igaz 6k, de Pirelli és 6 mm profillal, persze a gyártási időt nagyon jó lenne tudni.

(#13249) meroly válasza giigz (#13248) üzenetére


meroly
veterán

Hm... ezt én is ismerem, legalábbis névről.

Impossible is nothing

(#13250) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! korábban írtam egy suzukival kapcsolatban.
[link]
Ez lenne az a gép. Végre eljutottam odáig hogy megnéztem,egy szerelő munka társammal .
Kiderült hogy az autót törték valszeg. Kisebb esztétikai hibái voltak, de semmi vészes. az első sárvédők cserélve lettek, legalábbis az eggyik a másik javítva volt . Meló társam szerint 450-ezert meg érne a gépezet.
Ami a kocsi melett szól:
-fiatal
-jó felszereltség
-vonóhorog
-friss műszaki(2015 ig)
-hitelre is meg vehető
-a hasonló példányokhoz képest olcsóbb.
-16 szelepes motor.
-4x50 watt usb sony fejegység(ez csak azért mert ugyis akartam venni bele majd, és így spórolok legalább)
ami ellene az ugye hogy törték, de első blikkre nem kapott nagyot .
Laikusok lebeszélnek a kocsiról, így a ti véleményeteket kérem.
Gond ott kezdődik hogy nézelődtem suzikat és nem igazán találtam fogamra valót.
Tehát 400ért nincs ilyen felszereltség , ill maga a kocsi külsőre is teszik , mind szín mind felni miatt és ugy minden miatt(kivéve az apróbb hibákat)
Tehát ha lehet minnél több véleményt kérnék.Előre is köszi!
Tényleg az az igazság hogy ez külsőleg is egyedi viszonylag, egyből bele szerettem, pedig nem vagyok oda ezért a suzukikért mert külsőleg olyan semmilyenek. De ez nagyon tetszik. Előre is köszi még egyszer!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.