Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12651) Cheesy válasza t1 (#12649) üzenetére


Cheesy
őstag

Excel tábla you say? :)
(Az a kis szünet az elején azért van, mert egyetlen alkalommal nem tankoltam tele az autót.)

meroly: Vesd össze, a fogyasztásomat a hónapokkal. Télen, a -10 fokos indításnál tovább is marad ám rajta a szívató. Tehát a fogyasztási adatokat úgy kell nézni, hogy télen minden autó többet eszik a kezdeti dúsítás miatt.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#12652) t1 válasza Cheesy (#12651) üzenetére


t1
addikt

? :)

(#12653) fefe9 válasza Doze (#12639) üzenetére


fefe9
tag

Valóban extrém eset az ilyen mértékű kihasználatlanság, de nem zárható ki.

Igazad lehet a takarítás dologban, megnéztem a kereskedés további kínálatát, majd mindegyik autójuk igényesen ki van tisztítva, csilli-villi.

Minden esetre nem szokványos hirdetés szerintem.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#12654) trassher válasza fefe9 (#12631) üzenetére


trassher
addikt

Jó én meg gyalog vagyok. Ennyi futás mellett ennyi idősen nagyrészt állnia kellett a kocsinak ami rosszabb mintha mennének vele. Ennyi pénzből hozok kintről egy patika 80-as audit és még le is papírozom meg rendbe vágom aztán hadd menjen még 20 évet.

Cheesy: Azért illatosítóra is elmegy elég pénz, nekem éves szinten 6 ezer. :D 2 hetente veszek egyet, darabja 250 forint általában.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#12655) Mercutio_ válasza trassher (#12654) üzenetére


Mercutio_
félisten

Durex-et se felejtsük ki a költségvetésből :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12656) trassher válasza Mercutio_ (#12655) üzenetére


trassher
addikt

Lifestyles-t használok :DDD

Redmi Note 7

(#12657) fefe9 válasza trassher (#12654) üzenetére


fefe9
tag

:) Audi 80 témához nem értek, nem ismerem a típust, talán nem is annyira szerencsés így össze hasonlítani őket, bőven nem egy kategória, de értem az érveidet.

Teljesen egyetértek abban, hogy ilyen esetben a kevés futás inkább ártott, mint használt a verdának, kvázi bejáratva sem volt még - feltéve ha igaz a hirdetésben foglalt óraállás.

Végszóként: szerintem ennyi pénzért nehezen fog elkelni a Swift.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#12658) meroly


meroly
veterán

Erről vélemény?

Impossible is nothing

(#12659) meroly


meroly
veterán

És erről?

Impossible is nothing

(#12660) t1 válasza meroly (#12658) üzenetére


t1
addikt

Vedd meg az enyémet :D

(#12661) meroly válasza t1 (#12660) üzenetére


meroly
veterán

Mér az milyen?

Impossible is nothing

(#12662) t1 válasza meroly (#12661) üzenetére


t1
addikt

(#12663) meroly válasza t1 (#12662) üzenetére


meroly
veterán

Szép, de nem látok árat ;]

Impossible is nothing

(#12664) t1 válasza meroly (#12663) üzenetére


t1
addikt

PÜ ment.

(#12665) AMD Power válasza meroly (#12659) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ezek drágák.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12666) Grass válasza trassher (#12614) üzenetére


Grass
aktív tag

178 vagyok. Wagonr-t vezettem, ott nem volt ilyen gondom így szerintem ebben sem lenne, de Ignis vezetőülésen még nem ültem mondjuk...

kornelka
A linkelt darbokat gyorsan el is vitték, most két kiszemelt van amiket magánszemély árul. Magánszemély is simán átverhet főleg hogy az óratekerők akár házhoz is mennek. Talán még nehezebb is utána nyúlni mint egy kereskedőnek aki minidig ott van az adott telepen. Magánszemélynél még festékvastagság mérő sincs így arra kell hagyatkoznom amit mondanak nekem (legalább is nekem nincs rétegmérőm hogy azzal járjak).
A splash azért jóval kisebb mind méretben, mind motoroban és százezreket kéne hozzátenni amit nem szeretnék. 8 kiló körül van 1-2 normálisabb Ignis, első autónak szerintem megfelelő. Szóval ha valaki tud megbízható eladó Ignis-t az nyugodtan jelezzen. :R

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#12667) Cheesy válasza Grass (#12666) üzenetére


Cheesy
őstag

Óratekerés :D Szánalmas ez az ország, hogy az óratekerést elítélik, de 149.000km-el akarnak az emberek 10-13+ éves autókat venni :W Elhanyagolható az a réteg akik csak ilyen keveset használják az autót.

Egyik kedves barátom vett pár hónapja egy Peugeot 7 személyes egyterűt, talán 7-8 éves az autó. Ültem benne, minden randben van, pici kopások a kárpitokon itt-ott, belefér, én is megvettem volna. 130.000km-el vette, tisztában volt vele, hogy egy ekkora dízel autóban több van ennél. Annyi hozzátartozik a dologhoz, hogy egy vadásztársaságé volt, akik 1-2 HAVONTA vitték márkaszervizbe, karbantartani, mert ezt valamelyik boss használta. Az autón látszik is a törődés, mert ahogy mondta megjárták vele 2 hete Horvátországot a családdal és nem érezni a motoron, hogy széthajtott.
Az autó kereskedőtől származik, visszakövette a barátom az autó szerviztörténetét utólag (felkereste az előző tulajt) és kiderült, hogy kb. 600.000km(!) van a motorban. Tehát a kereskedő ránézett az autóra és az állapotához állította a km számlálót. U mad?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#12668) Kornel válasza Grass (#12666) üzenetére


Kornel
veterán

ha 800 a keret, akkor tényleg nem fér bele, csak jelezni akartam, hogy ha nem akarsz 8+ literes fogyasztást, akkor kicsivel többért van más is, a 93 vs. 86 LE pedig szerintem nem olyan nagy különbség, és csomagtartóját kivéve ugyanakkora a két autó.

splash:

Hosszúság (mm): 3715
Szélesség (mm) : 1680
Magasság (mm): 1590
Tengelytávolság (mm) : 2360
Nyomtáv elöl (mm): 1 470
Nyomtáv hátul (mm): 1 480
Alvázmagasság (mm): 145
Csomagtér:
Lehajtott hátsó ülésekkel (l): 573
Felhajtott hátsó ülésekkel (l): 178

ignis:

Hosszúság (mm): 3770
Szélesség (mm): (kerekek feletti párkánnyal) 1605 (1630)
Magasság (mm): 1565
Tengelytávolság (mm) : 2360
Nyomtávolság- elöl (mm): 1420
Nyomtávolság- hátul (mm): 1410
Padlólemez magassága (mm): 170
Csomagtér (lehajtott hátsó ülésekkel) (liter) 236 (526)

(#12669) anonymus89 válasza Grass (#12666) üzenetére


anonymus89
addikt

Nekünk is volt Ignis kb. 43E- km-rel ment el 7 évesen és így cseréltük SX4-re. Sokan panaszkodtak, hogy mennyire zabál az autójuk legtöbben ilyen 8-9 l-t motyogtak mindig. Az is igaz, hogy ebből 2-féle motor létezik a VVT-s verziós és a sima: "The M13A displaces 1.3 L (1,328 cc); bore is 78.0 mm and stroke is 69.5 mm. It has a 9.5:1 compression ratio and has two variants: one with variable valve timing (VVT) valvetrain (as found in Suzuki Swift), the other without (Suzuki Jimny, Suzuki Ignis)." Bár a miénken nem volt VVT felirat. Nekünk így is kijött 6-7 l között viszont az 1.3 93LE-s motorjával dinamikusabb és a hangja is jóval szebb volt mint most az SX4-nek.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12670) Kornel válasza anonymus89 (#12669) üzenetére


Kornel
veterán

mondjuk sokan nem tudnak vezetni, a 8-9 literben az is benne van, viszont az ignis kocka formája és nagy hasmagassága nem teszt jót a fogyasztásnak, ez tény.

(#12671) anonymus89 válasza Kornel (#12670) üzenetére


anonymus89
addikt

Most állandóan nyomták volna a szemét úgy elhiszem de azért annyira senki nem siet sehova szerintem.....(pláne a temetőbe nem)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12672) Kornel válasza anonymus89 (#12671) üzenetére


Kornel
veterán

arra gondolok, amit többször kifejtettem már, hogy sokan csak annyit tudnak a vezetésről, hogy gáz és fék. tisztelet a kivételnek, aki ismeri pl. a motorféket, és használja is.

egyébként kis sebességnél nem okoz nagy gondot, hogy nem áramvonalas egy autó, kb. 60-70 km/h-ig jobban "küzd" az autó a gördülési ellenállással, mint a légellenállással, ami kis sebességnél még nem számottevő, viszont négyzetesen nő a sebességgel. tehát ha a rossz alaktényezőjű kocsival gyorsan mész, akkor hiába csinálsz bármit, sokat fog fogyasztani.

(#12673) Doze válasza anonymus89 (#12669) üzenetére


Doze
aktív tag

Megerősítem én is a 8-9 literes fogyasztást az ignisnél.... nálunk autópályán volt 8,7 L/100 olyan 140-150 tempóban... egyébként 6,5-7 liter körül megállt, lehet ment volna lentebb is....

VVT felírat nem volt rajta, de tuti vvt-s volt. Mert olyan 3700f/percnél lehetett hallani a hangján hogy megváltozik.
Mondjuk szerintem kicsit túllőttek a célon mikor belerakták az a motort :DDD, nagyon jól megy... nem is emlékszem a végsebességére.... addig nem is lett hajtva soha. De olyan 160-nál már imbolygott rendesen.

Szerintem az sx4 motorja meg sokkal rugalmasabb, alul is akad nyomaték, de nincs az a hátbaverős érzés négyezer fölött...

(#12674) Kornel válasza Doze (#12673) üzenetére


Kornel
veterán

persze hogy imbolyog, mert magas.
a splash-el is ez a bajom.
télre meg akarom próbálni a 185/60 r14-es gumikat, így 1 cm-vel alacsonyabb lenne(emellett jobban felfeküdne az útra), viszont félek, hogy nem-e ártana a futóműnek? más gond lehetne ebből? ABS jeladó nem ad rossz értékeket ilyenkor majd? ESP nincs, max. az ABS-nek zavarhat be a megváltozott külső átmérő.

[ Szerkesztve ]

(#12675) anonymus89 válasza Doze (#12673) üzenetére


anonymus89
addikt

Mondjuk azt hozzátenném, hogy én az Ignist alig vezettem jó ha 100km-t lenyomta jogsi nélkül mert akkor még nem volt csak Bátyámmal mentünk el néha kipróbálni mit is tud meg néha faterral cseréltünk én vezettem haza Tiszavasváriból.
6 alá sosem ment a fogyasztás autópályán nem sokszor jártunk vele de akkor persze picit nőtt a fogyasztás klíma nélkül. Az egyik úton lett kipróbálva akkor mentünk 5 személlyel 185km/h-t de inkább rá sem néztem a fogyasztásmérőre. :N
Sx4-nél azért azt lehet érezni, hogy a súlyához kell az 1.5-ös motor viszont ezt tényleg nagyon eltalálták mert piszkosul stabil pláne a 195/60-as gumikkal. Én már tényleg nem nagyon tudnám összehasonlítani vezetés hiányában. Pedig nekem azt tetszett mikor beindul piszkosul jó hangja volt no de ez már régen volt.

Esőben próbálgattam egyszer mikre képes sikerült 360°-ot csinálni ez az autó ami nem borul hanem inkább csúszik ésszerű határokon belül persze.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12676) Doze válasza Kornel (#12674) üzenetére


Doze
aktív tag

Sem az abs, sem pedig az esp-t nem zavarja össze a gumiméret... max az ha az egyik keréken tök más gumi van mint a többin... úgy történhetnek érdekességek. :DDD

A lényeg mind a 4 kerék egyforma legyen... Egyedül a sebességmérőd mutat majd sokkal többet keleténél.

(#12677) Doze válasza anonymus89 (#12675) üzenetére


Doze
aktív tag

Tényleg nektek a kézifék jól fog? Nekem vizes/száraz úton akármennyire megtépem nem áll be a hátsó kerék.

De ha csak emelkedőre parkolok, akkor is jó erővel meg kell tépni hogy rendesen megfogja az autót... jó mondjuk nem wrc ez, de kicsit gyengusnak találom... azon gondolkodom csak nálam ilyen :F

(#12678) anonymus89 válasza Doze (#12677) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem a legerősebb, próbáltam már ismerős Ignis-énél és az övé álló helyzetben jobban fog. Majd fatert megkérdem mert ő most majdnem minden hétvégén járja a Magas-Tátrát.
Menet közben nekem sem az igazi bár lehet Neked a kelleténél is gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12679) Doze válasza Doze (#12676) üzenetére


Doze
aktív tag

egy kis magyarázat:

Abs: Az abs, kerék fordulatszámot figyeli, ha hirtelen blokkolást érzékel, csökkenti a fékolaj nyomását. Ezáltal megakadályozva a folyamatos csúszást, (ez mind a 4 kerékre igaz). Tehát ez gumi független. 5km/h alatt nem működik

Esp: A kocsi haladási irányát figyeli, egy giroszkóp segítségével, ha kitör valamelyik irányba az autó, a megfelelő kerekeket fékezve "irányba" hozza az autót. Ehhez van egy kormányszög érzékelő is, tudja merre akarnál menni. Egyébként az esp, az abs egy extra funkciója, csak ő nem csak oldani, de fékezni is tud. Neki sem számít a kerék átmérője, szélessége stb...

[ Szerkesztve ]

(#12680) Kornel válasza Doze (#12679) üzenetére


Kornel
veterán

oke en is igy gondoltam, csak megerositest akartam.
amugy ha jol emlekszem 2 km/h a valtozas, amit a sebessegnero mutatna igy...
szerinted megprobaljam ezt a meretet telre?

(#12681) a_tesz válasza Kornel (#12674) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Nem fog bezavarni az ABS-nek :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#12682) Doze válasza Kornel (#12680) üzenetére


Doze
aktív tag

próbáld, most számoltam utána tényleg nem sok az a pár milliméter :U

(#12683) Kornel válasza Doze (#12682) üzenetére


Kornel
veterán

ja, de lehet stabilitasban nyerek vele, majd beszamolok :)
mar csak az a kerdes hogy barum, sava vagy conti legyen.

(#12684) Siriusb válasza Kornel (#12674) üzenetére


Siriusb
veterán

Ti inkább ne szóljatok semmit. WagonR-rel 130-cal az autópályán már elég érdekes élmény tud lenni, ezerrel kell figyelni a kormányra.

(#12685) Doze válasza Kornel (#12683) üzenetére


Doze
aktív tag

szerintem conti, de az is a legdrágább, érdemes ADAC tesztet böngészni.

(#12686) Kornel válasza Siriusb (#12684) üzenetére


Kornel
veterán

azert ez se egy elmeny... ezert akarok szelesebb gumit.
Doze: tudom tavalyi adac teszt alapjan conti a legjobb, de a barum es sava se rossz es joval olcsobb.

(#12687) Doze válasza Kornel (#12686) üzenetére


Doze
aktív tag

Az sx4-en gyárilag a nyári Continental PremiumContact 2, a téli pedig Pirelli snowcontrol.

Nekem mondjuk nyáriban a conti bejött, csak hangos szerintem, a pirelli téli gumma ellenére halkabb.

De a téli gumikban nem nagyon van összehasonlítási alapom... 5. éve vannak meg.

Szerintem télére nem érdemes szélesebb gumit feltenni, nem tud annyira kapaszkodni a hóban.

(#12688) Kornel válasza Doze (#12687) üzenetére


Kornel
veterán

ezt vagom... de mennyit mesz telen hoban? az esetek, 5%-aban kb.

(#12689) Grass


Grass
aktív tag

Ezzel szemezek, ma megyek megnézni [link]
Azt mondta 1. tulajtól visszavette a bank kb fél év után mert nem tudta fizetni és így állt valami szalonban 2 évig, ők 5000 km-rel hozták el és akkor helyezték újra forgalomba (2 évig állhatott egy ilyen kocsi szalonban vagy bárhol? :F ). Kb munkába járásra használták napi 2 x 25-30 km-re. Nem márkaszervizbe hordták (bár ahogy anno megtudtam az úgysem jelent semmit hiába van benne márkaszervizes pecsét...).
Kézséges volt az ürge akivel beszéltem elvihetném szervizbe bevizsgáltatni de hát nicns szerviz vasárnap.
Az a baj hogy egyáltalán nem értek hozzá (autószerelős ismerős sincs sajnos). Valami jó tanács, mire figyeljek? Egyáltalán hihetőnek hangzik?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#12690) AMD Power válasza Grass (#12689) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is bejön ez az Ignis, de nekem pici maga az autó. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12691) Kornel válasza AMD Power (#12690) üzenetére


Kornel
veterán

szerinted a regi swift nagyobb?
el kell keseritselek, de az a kisebb...

Grass: jol nez ki, de en megnezetnem egy szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#12692) Grass válasza Kornel (#12691) üzenetére


Grass
aktív tag

Elvinném csak vasárnap nincs elérhető szerviz, hétköznap pedig nem tudok elmenni és tuti hogy elviszik 1-2 napon belül. (eddig amiket kinéztem mindet elvitték 1 max 2 nap alatt) :/

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#12693) Kornel válasza Grass (#12692) üzenetére


Kornel
veterán

az gaz... mondjuk szerviz nelkul meg eleg kockazatos. mondjuk en ugy vettem, de volt szervizkonyv, amit le is informaltam.

(#12694) meroly


meroly
veterán

Foglalóztam :))

Impossible is nothing

(#12695) tope válasza meroly (#12694) üzenetére


tope
addikt

Az nem semmi, igen jó áron adja, mondhatni túl occó

(#12696) fokukac válasza tope (#12695) üzenetére


fokukac
nagyúr

olcsó? egy 11 éves kocsiért? :U
Na jó, az enyémet bármikor megvehetitek ennyiért. :)
Hamarosan az enyém is eladó lesz, csak le kell még vizsgáztatnom.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12697) Joker88 válasza meroly (#12694) üzenetére


Joker88
őstag

balesetmentes vezetést ;)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#12698) Kornel válasza meroly (#12694) üzenetére


Kornel
veterán

grat. :C
én egy éve az enyémet 570k-ért adtam el, igaz benzin-gázos volt :K

(#12699) meroly


meroly
veterán

Kösz srácok. Hát mivel semmit se értek hozzá elhozta nekem, elvittük a szerelőmhöz és ő mondta rá hogy jó, annyi van, hogy holnap elintézik a rajta lévő kölcsönt, elvisszük eredetvizsgára még együtt, majd adásvételi és iratom is át.
Jobb lett volna ha nem kell venni kocsit, dehát így alakult.... viszont örülök hogy sikerült ezres swiftet találnom.

Impossible is nothing

(#12700) Joker88 válasza meroly (#12699) üzenetére


Joker88
őstag

ha esetleg nem tetted volna még :

Átírási költség kalkulátor 2013

(vagyis,ennyibe került,hogy a te neveden legyen a kocsi <okmányirodai procedúra > , biztosítást nem számolva ! )

In loving memory of Garrett Lockhart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.