Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Kornel válasza Mercutio_ (#13350) üzenetére


Kornel
veterán

én a lidl-ös ablakmosót javaslom, nincs az a pálinkaszaga, mint a legtöbb olcsó téli szélvédőmosónak, és nem is drága.

(#13352) meroly válasza Mercutio_ (#13350) üzenetére


meroly
veterán

Ezeknek ilyen szaga van sajnos. Nem tudom a suzukiban mennyire vékonyak az ablakmosó csövei, de a clio-ban pl félévente cserélni kellett a szórófejet meg a csöveket tisztíttatni, mert ezek a körömlakklemosó olcsó szarok eldugították.

Impossible is nothing

(#13353) trassher válasza Mercutio_ (#13350) üzenetére


trassher
addikt

Ki tudja mi van vele de nekem a szombaton vett boltinak is rendesen cefreszaga van. Szépen mos csak nem értettem mitől ilyen büdös. Tesco-ban vettem, sosem volt még vele baj. Nem hiszek ezekben a csoda cuccokban, mondjuk én jégoldót is magamnak csinálok itthon. 2 dl sebbenzin, 3 dl víz és viszi ahogy kell. A boltinál lefogadom hogy 100szor jobb.

Redmi Note 7

(#13354) Mercutio_ válasza Kornel (#13351) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, akkor lehet korábban lidl-öst használtunk, mert az eddigiekhez képest ez nekem büdös :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13355) pjen válasza Kornel (#13351) üzenetére


pjen
félisten

Az mért baj ha valaminek pálinka ILLATA van. ;]

(#13356) hcs57 válasza pjen (#13346) üzenetére


hcs57
őstag

Szerviz? Jó kérdés... az olajat lecseréltük, nemrég a szíjakat is (vezérléssel együtt) most van benne 72000.
Amúgy a nagy lenyúláson kívül minek a szerviz?

Van egy két szervizes sztorim...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#13357) AMD Power


AMD Power
titán

Szomszédunk nem rég leadta a céges autóját. És elővette otthonról (vidékről) a sokáig állt Swift 1.0 GLX-t.
5 ajtós 300e km van benne újonnan vette 13 éve a nagybátyja. Most ő használja. Megnéztem , bele is ültem ,hogy férek stb. Elég + volt a csalódásom ami a helyet és az első ülés kényelmét illeti. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13358) pjen válasza hcs57 (#13356) üzenetére


pjen
félisten

Kötelező szervizről írtam,garanciális volt még. :

[ Szerkesztve ]

(#13359) Kornel válasza AMD Power (#13357) üzenetére


Kornel
veterán

én 184 cm vagyok és 90+ kg, elfértem benne... de a splash-ben is. az egyetlen gond, hogy az ülés széle kisebb hátú emberekre van tervezve, hosszú távon az kényelmetlen egy kicsit, 3+ óra után.

(#13360) hcs57 válasza pjen (#13358) üzenetére


hcs57
őstag

Amikor megvettem 3 évesen, akkor 12000 km volt benne.. azóta szervizt már nem látott.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#13361) AMD Power válasza Kornel (#13359) üzenetére


AMD Power
titán

Én is ettől féltem. Én mondjuk nem vagyok magas csak 177cm de a több mint 15 év gyúrás már megtette a hatását (majdnem 100kg vagyok) és féltem tőle, hogy nem lesz elég kényelmes. De + csalódás volt a számomra! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13362) pjen válasza hcs57 (#13360) üzenetére


pjen
félisten

Hát 3 év vagy 100000KM.Én ujonan vettem.

(#13363) hcs57 válasza pjen (#13362) üzenetére


hcs57
őstag

Gondolom utána még hordtad a pénzt a szervizbe... mert én nem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#13364) pjen válasza hcs57 (#13363) üzenetére


pjen
félisten

A kötelezőkre elvittem hogy ne vesszen el a gari,utána 2X én cseréltem olajat és szűrőket,de nem éri meg össze koszolni magam 2000ft ért megcsinálja a szerelőm. :R Mármint munkadíj.

[ Szerkesztve ]

(#13365) Kornel válasza pjen (#13364) üzenetére


Kornel
veterán

váltóolaj, gyertyák, stb?
nem csak olaj kell a gépbe...

(#13366) pjen válasza Kornel (#13365) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A szomszédom autóipari szakmérnök(tényleg)a szakmában dolgozik,szerinte a váltónak azzal az olajjal kell meghalni amivel megszületik,gyergya csere 100000 nél aktuális,a fékbetétek úgyis szólnak ha elkopnak.

(#13367) Kornel válasza pjen (#13366) üzenetére


Kornel
veterán

milyen kocsid van pontosan?
gondolom a 100k-s (ami valójában 105k) gyertyacsere periódusból ítélve swift2/sx4?
itt 45k a váltóolajcsere periódus, legrosszabb esetben is, de sűrű város, vagy szélsőséges használat esetén ez még kevesebb. és ez nem opció, enélkül ezek a váltók meghalnak, lehet akármilyen ismerősöd is, valószínű nem ért hozzá. az swift2-től, de inkább az ignis-től kezdődően a suzuki váltói pocsékok, lengyel gyártmány, néha az előírt váltóolaj csere mellett is szétmegy a nyelestengely csapágy, de egyéb baja is vannak, ez viszonylag könnyen orvosolható. szóval én legfeljebb 45k km-enként lecserélném, de ha városban van használva, akkor inkább 30k km-enként, az olajat pedig 10k km-enként. ja... a gyertyákat cseréltem 75k-nál, előttem csak városban volt használva a kocsi 60k km-t, és simán csereérett volt... csökkent is a fogyasztás utána!

itt egy érdekes olvasmány, jó szemezgetést.

[ Szerkesztve ]

(#13368) pjen válasza Kornel (#13367) üzenetére


pjen
félisten

Valóban swift2 om van én évente egyszer cserenem az olajat átlag 10000 et megyék.gyertyát ha működik 100000 ig nem fogok.6_6.5 litert eszik télén nyárön.az előző suzim on 10000 nél elszalt az 5 dik 100000 km el adtam el semmi baja nem volt a valtonak.

(#13369) AMD Power válasza pjen (#13366) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezzel abszolút nem értek egyet. Bár a Suzukit nem ismerem ilyen szinten. De! VW pl pont ezért hal meg egy csomó váltó. Az emberek azt hiszik ,hogy azt nem kell cserélni, de mikor beáll a váltó vagy 1x széthullik akkor meg megvannak lepődve. Láttam én már olyan olajat amit váltóból engedtek le.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13370) Kornel válasza AMD Power (#13369) üzenetére


Kornel
veterán

egy jól megtervezett, és legyártott váltó valóban elmehet élettartamáig olajcsere nélkül, de a suzukinál egyik sem mondható el. a váltó egyértelműen a leggyengébb része az autónak, nem véletlen a 45k-s váltóolajcsere periódus, ami a legrövidebb az autógyártók között.

(#13368) pjen : ha most nem 105k-nál, hanem 75-nél cserélsz gyertyát, akkor anyagi csődbe fogsz menni? hidd el, ezeket meghálálja a gép, a váltóolaj csere meg nem opció, hanem kötelező, a gyár szerint is, ami pedig sokszor elég optimista, ld. félszintetikus 10w40-es megengedett olaj, ami vicc, és a szervizek is ezt használják...

[ Szerkesztve ]

(#13371) AMD Power válasza Kornel (#13370) üzenetére


AMD Power
titán

VW biztos nem az. Mármint a régebbiek. Nem kevés VW ismerősömnél halt meg a váltó pont a váltóolaj "probléma" miatt.

1e Ft-s gyertyáknál nem egy nagy költség. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13372) pjen válasza Kornel (#13370) üzenetére


pjen
félisten

Na kicsit utána olvasgattam,nem nagy kaland mindenkinek ajánlom.Teljesen megoszlanak a vélemények pró és kontra az olajcseréről és a váltó hibákról,egyébként az utolsó kötelezőnél 43000 km nél elvileg cserélték,most még nincs benne 90000 km tehát ráérek.Gyertyát cserélek tavasszal akárhány km lesz benne.

(#13373) batai15 válasza Kornel (#13370) üzenetére


batai15
félisten

Ezek kb mennyibe fájnak?

(#13374) Kornel válasza batai15 (#13373) üzenetére


Kornel
veterán

váltóolaj csere kb. 10k, 7500-ért megvan az olaj, arra figyelni kell, hogy GL4 a gyári előírás, GL5 nem jó bele.
gyertya nem olcsó, de elvileg kibír 105k km-t, de ha mondjuk biztosra mész és 75k km-enként cseréled, akkor is egy örökkévalóság. 5-6k/db kb.

(#13375) hcs57 válasza Kornel (#13374) üzenetére


hcs57
őstag

A GL-4 és GL-5 között nem csak minőségi különbség van. A legfontosabb különbség köztük, hogy a GL-5-ös olaj jobb EP azaz Extreme Pressure (extrém nyomás) tűrő tulajdonságokkal rendelkezik, tehát jobb kenést biztosít pl. hipoid hajtások esetén. Van viszont egy mellékhatása: a legtöbb GL-5 minőségű olaj olyan agresszív adalékokat tartalmaz, amelyek korrodálhatják a GL-5-re nem felkészített hajtóművek színesfém alkatrészeit. Ezért ilyen olajok nem használhatók ott, ahol GL-4 minőségű olaj az előírás. Kivételt képeznek ezen szabály alól azok a GL-5-ös olajok, amelyek GL-4 jóváhagyással is rendelkeznek. Ezek általában olyan, teljesen szintetikus olajok, amelyek nem agresszív adalékokkal biztosítják a GL-5 tulajdonságot. Onnan lehet felismerni őket, hogy mind a GL-4, mind a GL-5 szabvány megtalálható a flakonon, illetve árban körülbelül dupla annyiba kerülnek, mint egy egyszerű GL-4 vagy GL-5 olaj. [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#13376) Kornel válasza hcs57 (#13375) üzenetére


Kornel
veterán

ezt pontosan így van.
viszont a suzuki gagyi váltójába pont csak a GL4 jó, vagy a GL4+ ugye...
lényeg, hogy 75w90-es GL4-es váltóolaj a belevaló, 2500 Ft-tól indul literje, 3 flakon kell, és még marad belőle.
csak sima GL5-öt nem raknék bele.

[ Szerkesztve ]

(#13377) hcs57 válasza Kornel (#13376) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, ez így korrekt.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#13378) AMD Power válasza Kornel (#13376) üzenetére


AMD Power
titán

Az "én" Swiftembe melyik kell?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13379) Kornel válasza AMD Power (#13378) üzenetére


Kornel
veterán

gl4

(#13380) AMD Power válasza Kornel (#13379) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm! Az 1.6 Sedan verziókról mi a vélemény?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13381) Doze válasza AMD Power (#13380) üzenetére


Doze
aktív tag

jó, meg megy mint a raketta :DDD, ugyan azon jó tulajdonságokat megtartja mint az 1.3 verzió... csak elég ritka, meg van 4x4 is belőle

(#13382) AMD Power válasza Doze (#13381) üzenetére


AMD Power
titán

Alkatrész árban? Motor tartóssága?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13383) meroly válasza AMD Power (#13382) üzenetére


meroly
veterán

Mikorra tervezed az autóvásárlást?

Impossible is nothing

(#13384) AMD Power válasza meroly (#13383) üzenetére


AMD Power
titán

Ápr - Május kb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13385) meroly válasza AMD Power (#13384) üzenetére


meroly
veterán

Jól körüljárod a dolgot, biztos jó döntés lesz a végén. :K
Én nem sokat szaroztam, tudtam mit akarok, lóvé is megvolt rá, csak ki kellett várni, mondjuk így is 1 hónap volt mire meglett.
Ezek a swiftek elérhető áron vannak szerintem, nem akarok senki pénztárcájában turkálni, de egy átlagos kereset mellett is meg lehet venni. Nálunk kvázi második autó, amit csak én használok, de mondjuk ennél bonyolultabb a helyzet, ebbe se megyek bele :DDD A Clio az más tészta, annak a szervizelése magasabban kvalifikált fizetést igényel, főleg hogy fékcsere, tárcsa csere és csapágycsere 50 ropi volt :(((

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#13386) AMD Power válasza meroly (#13385) üzenetére


AMD Power
titán

Én mindig mindenben ilyen vagyok. Az előző kocsimmal nagyon beszopta* és így próbálok " biztosra" menni amennyire csak lehet. A pénz megvan rá. De még meg kell várnom ,hogy a jövő évi változtatásokat is ,hogy mi lesz bent nálunk a melóhelyen. A pici januárban megjön. Rá kb 3-4 hónapra kell majd csak a kocsi. Addig baromira ráér. Sőt addig az a pénz amit eltankolnék stb... addig az csak növeli a megtakarításaimat. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13387) meroly válasza AMD Power (#13386) üzenetére


meroly
veterán

Helyes, érdemes megfontolni, de jó úton jársz, ezekkel a kocsikkal nem lehet megszívni annyira, én is ezért döntöttem e mellett. Fiatalon és naivan nem számítottak ezek a dolgok. Fasza kocsit akartunk, bele is mentünk 23 évesen egy 2,2 millás fél éve clio-ba, hát nem mondom hogy megszívtuk mert jó a kocsi, de nem érte meg az árát nyilván. Előtte ugyanilyen swiftünk volt, amit após vett át, azóta is vígan muzsikál nála és fog is még vagy 10 évig ahogy nézem, igen jó állapotban van.
Kocsit hitelre soha többet. Mondjuk gyereket nem szívesen vinném én se hosszú távra a suzukival megmondom őszintén, bár elég sok km van már a lábamban, de a baj általában úgyse önhibájából adódik az embernek, viszont a biztonságérzet nulla, se abs se légzsák, azért ütközésnél elég nagy a kockázata hogy egy másik kocsiban túlélte volna az ember. Én ezt most csak városi rohangálásra használom, arra meg tökéletes. 50-nél is meg lehet halni persze ha a kamion szintén 50-el jön szembe, de ennyi erővel az utcára se menjen ki az ember mert ráesik egy meteor, nem? :D

Impossible is nothing

(#13388) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

97-es 1.3-as Swift sedanba milyen akkut ajánlotok? Varta Black?
Pontosan melyik típus jó bele?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#13389) pjen válasza aginor (#13388) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem 99 es volt az 1,3 as SWIFT em és egy 28 Ah s perion magyar aksi volt benne 6 évig.Hasonló Ah.szinte bármelyik ami befér,de inkább kicsit nagyobb mint kissebb,mámint amperórára.Kopottabb motor nehezebben indul csak előny az erősebb aksi. :)

(#13390) AMD Power válasza meroly (#13387) üzenetére


AMD Power
titán

Tudom mire gondolsz. Nekem sem a szíve vágya. Főleg úgy ,hogy én elég biztonság mániás vagyok amúgy. Minden téren. De mondjuk ebben az árban arra amire nekünk kell 1x nincs jobb, racionálisabb választás!!! Én mondjuk pont nem főleg arra használnánk. Már ami a furikázást illeti. Mi főleg városon kívül, kirándulásra utazásra használjuk majd,

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13391) giigz válasza AMD Power (#13390) üzenetére


giigz
veterán

Légy szíves Megane-t venni... :O

(#13392) trassher válasza aginor (#13388) üzenetére


trassher
addikt

Mondjuk ezt.

Redmi Note 7

(#13393) meroly válasza AMD Power (#13390) üzenetére


meroly
veterán

Ajaj, akkor lehet mégse lesz jó választás, azt hittem a pici miatt kell majd hogy gyorsabban lehessen intézni ezt-azt, meg őt könnyebb legyen szállítani orvoshoz, védőnőhöz stb.

Impossible is nothing

(#13394) AMD Power válasza meroly (#13393) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek nekünk a szánkba vannak. Pár száz méterekre. Ez a kocsi kiránduló - utazó autó lenne. Főleg belföldön belül.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13395) meroly válasza AMD Power (#13394) üzenetére


meroly
veterán

Neked kell tudni, így sose vettem még autót, hogy csak kirándulásra, én napi szinten használom, így nem tudom milyen szempontok alapján döntesz, de jól gondold meg. Magam részéről ha kirándulásra vennék autót, akkor nem ezt venném. Hosszú távon jól fogyasztanak más autók is, meg akkor nem mindig lenne elővéve, szóval valami biztonsági cuccokkal jobban felszerelt kocsi mellett döntenék. ABS, légzsák, klíma minimum. Nem akarlak elbizonytalanítani, teljesen jók ezek a swift-ek, de csak városon belül, ha pl kimegyek a városból 20km-re a szerelőhöz, este sötétben már halálfélelmem van. Na jó ez túlzás, de nem érzem magam biztonságban, ezért is ha hosszú távra megyünk, akkor a clioval megyünk, főleg ha visszük a gyereket is.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#13396) AMD Power válasza meroly (#13395) üzenetére


AMD Power
titán

Értem én. De nekem erre a célra nincs több pénzem és nem is áll szándékomban többet költeni. Volt már nekem szép "nagy" biztonságos autóm légzsákokkal, klímával stb..... Csak párszor lerohadt alattam. Köszönöm szépen de elég volt. Nekem olyan autó kell amivel magabiztosan eltudok indulni bármerre Mo-n belül és nem kell azon gondolkozni ,hogy mikor megint mi megy tönkre rajta és ha tönkremegy mennyi lesz már megint.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13397) meroly válasza AMD Power (#13396) üzenetére


meroly
veterán

Átérzem, ebben a kocsiban nem fogsz csalódni, a szerelőm mindig azt mondja olyan mint a csótány, kiírthatatlan, olajat kell rendesen cserélni benne meg karban tartani és elmegy a világ végére.

Egyébként swift-ből is lehet kapni légzsákos, klímás kivitelt, csak ki kell fogni. Én is elszalasztottam egyet az elején, már bánom is, mondjuk az csak 3 ajtós lett volna, de akkor még nem gondoltam át meg nem voltam képben hogy mégis mit akarok, nembaj jó ez ami van, a célnak megfelel.

Milyen kocsid volt?

Impossible is nothing

(#13398) AMD Power válasza meroly (#13397) üzenetére


AMD Power
titán

Én is találtam már belőle ilyen 300e körül klímás 2 lufisat , ABS-el.... azon még jár az agyam. ;) Bár nálunk a 3 ajtós kilőve.

Előtte egy VW Polo Classic Comfortline volt nekem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13399) meroly válasza AMD Power (#13398) üzenetére


meroly
veterán

Hát érdemes olyat venni azért, főleg ha kirándulásra használjátok.
Meglepő hogy egy VW-ről ilyen tapasztalataid vannak, nekem nem volt, céges autóban volt nálunk Bora, azt nagyon szerették és megbízható is volt.
Na közben kiderült hogy kollegámnak ilyen VW Poloja van most és elég megbízhatónak mondja a kocsit. Használtan vette, most már 14 éves, de semmi gondja vele.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#13400) Doze válasza meroly (#13399) üzenetére


Doze
aktív tag

volt egy széria ami borzasztó volt.... totalcaron olvastam népitéletben hogy leesett a szelepfedél takaró műanyagja, utána beesett a hűtőventilátorba, szépen elrendezve a dolgokat. Meg a műszerfal egyszerűen meghal, se kép, se hang, vagy ég az összes lámpa meg kiakadnak az órák.... épp mechanikailag/motornak nincs baja, de elektromos hibák tömkelege.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.