Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) AMD Power válasza batai15 (#13250) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a 630e Ft elég vicces érte. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13252) batai15 válasza AMD Power (#13251) üzenetére


batai15
félisten

Mondom 450 :U :U Olvassatok légyszives... Régebben írtam hogy folyamatba volt valakinek a hitel rá, de nem kapta meg azért volt módosítva.

(#13253) giigz válasza batai15 (#13252) üzenetére


giigz
veterán

A 450 is brutál sok szerintem, ennyiért Megane van, ég és föld.

(#13254) AMD Power válasza giigz (#13253) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem is sok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13255) Doze válasza batai15 (#13250) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem feltétlen a legjobb vétel.

és a fentebb leírt paraméterekkel 2000 utánit kerestem GLX felszereltségben.... "csak" 75 db jött jött ki. Ne hamarkodd el, mert mindig van jobb. Szal nézz meg más autókat is.

giigz: aki suzukit vesz nem biztos hogy Megane-ra vágyik :U Sőt van hámhúszDé is :DDD

De vagy 400-re vagy 380-ra levihetné az árát

[ Szerkesztve ]

(#13256) Kornel válasza Doze (#13255) üzenetére


Kornel
veterán

inkább gyűjtsön hozzá még egy millát tavaszig, és vegye meg a splashem :C

(#13257) Doze válasza Kornel (#13256) üzenetére


Doze
aktív tag

sőőőt hitelátvállalással még 60 hónapig 55e... :)) chf stift... csak vigyed máá

(#13258) Kornel válasza Doze (#13257) üzenetére


Kornel
veterán

volt nekem is olyan, de hál' istennek elvitték :DD
a legutóbbi 2 kocsim már kp-ra van :K
amúgy olcsón fogom adni a kocsim, hogy hamar elvigyék...
1,3 ;]

(#13259) Doze válasza Kornel (#13258) üzenetére


Doze
aktív tag

nekem a chf az sx4-en nem szállt el annyira.... mert 2008-ban is elég magas volt már az árfolyam, most kb annyi hitel van amennyit az autó ér.... havi törlesztő viszont 35e... de alapból 30e indult. Szal annyira nem vészes ellenben aki 140ftvel vette fel a chf kölcsönt, na az járt rosszul.

Viszont mostanában előfogok törleszti.... kilátásban nincs hogy "megment" a kormány :DDD, szal valamennyit majd betörlesztek... most már így is úgy is bő 700e buktam a hitelen... de hát lenyelem. És aki meg 3 millás autón (használtan) bukott 2 millát :F :Y.... úgyhogy én nem nyigok. Autót meg ugysem akarom cserélni 78ekm van benn szinte új.

(#13260) Kornel válasza Doze (#13259) üzenetére


Kornel
veterán

én azt hiszem 158 ft-on vettem fel, szintén 2008-ban.
10 év, kezdetben 28k volt a törlesztő... most 45-50k lenne simán, szóval örülök, hogy már nincs meg ;]
meg lenne benne 170k km... az meg nem kevés már... így "csak" egy ezres swiftet "amortizáltam" le... viszont hálát adok az úrnak, hogy nem volt vele komolyabb balesetem, mert akkor lehet nem ezeket a sorokat gépelném :DDD

(#13261) meroly válasza batai15 (#13250) üzenetére


meroly
veterán

A "fiatalt" idézőjelbe tenném ;)
De amúgy ilyen áron mozognak a 2002-esek, elég friss az élmény mikor keresgéltem (2 hónapja) az hogy törve volt tök mindegy, mert valószínű rendesen összerakták. A clionk is törve volt, de csak akkor vettük észre mikor el akartuk adni és a festék vastag volt egy-két helyen. Innentől bukott a jó áron eladása. Amúgy sem menetteljesítményben, sem esztétikailag nem látszik rajta. Tanulópénznek jó volt, előtte azt se tudtam mi az a festékvastagság.
Az eredetvizsgán mondták hogy régen láttak ilyen kocsit (most a suzukiról beszélek), amin tökéletes lenne a festék. Egy helyen picit vastagabb nekem is, de nem vészes.
Nekem a szín nem jön be, de ez szubjektív, a felszereltség valóban jó (klíma miatt), szóval ha van rá kp-d akkor vedd meg, ez az én véleményem. Hitelt meg ne próbálj átvállalni, de még felvenni se nagyon. Nem tudom hány éves lehetsz, én (mi) 20 évesen vettem egy fél éves cliot 2,2 millióért, na azóta is azt nyögöm. A törlesztője megugrott, kiváltottuk egy chf-re rá pár évre, azóta a hitel már át lett forintosítva úgyhogy most nem olyan vészes. Ja és közben a kocsi már 800k-t ér csak. Úgy szabad hitelre venni, ha rá két évére eladod, akkor még nem buksz rajta sokat és egyből megveszel megint egy fél éveset. Amúgy tilos.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#13262) AMD Power válasza Doze (#13257) üzenetére


AMD Power
titán

Autót hitelre... áhh inkább BKV-ok életem végéig. ;)

El is hiszem. Mondjuk én 1x vettem fől hitelt akkor is Ft-ban. A válság előtt 3 hónappal. 10 hónap alatt ki is fizettem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13263) giigz válasza AMD Power (#13262) üzenetére


giigz
veterán

Most már így vagyunk vele, de 10 éve még nem ez volt az általános, akkor még a hitel nagyon jól és csábítóan nézett ki, sőt senki nem mondta volna, hogy jól meg lehet majd vele sz*pni...

(#13264) Kornel


Kornel
veterán

srácok.
a hitel nem ördögtől való.
széchenyi is megmondta, hogy hitel nélkül nincs gazdaság.
viszont jelen magyar körülmények között tényleg kockázatos, itt senki se lehet benne biztos, hogy holnap is lesz-e még munkahelye, vagy tudja-e üzemeltetni a vállalkozását.
de ha csak a szomszédba szétnézünk, akkor teljesen más kép fogad, 2-3% THM, havi 100 EUR törlesztő pl. egy dacia sandero-nál, de szerintem egy suzukinál is simán... ja és minimum 1500-2000 EUR egy segédmunkás fizetés is.
szóval van ahol megéri hitelt felvenni, és sok kockázata sincs, de az tényleg nem erre fele van :O

(#13265) Doze válasza AMD Power (#13262) üzenetére


Doze
aktív tag

A hitel alapvetően nem rossz dolog, sőt ismertem olyat is aki a chf hitelből (válság előtt) nyereségesen jött ki. Az már viszont gáz mikor valaki 0% 120 hóra hozta ki a gépet, 2 minimálbér mellett. Aztán kipécézték törlesztő részletet úgy hogy ha 1 forintal is több akkor éhen halnak. Nekem 1.5 milla lett bele rakva.

kornelka: egyébként külföldön a használt autóra tabu a hitel.... kinn voltam osztrákban a szakács srácnak van egy 3.2 BMW.... vette jó pár 10e euróért, mondam neki miért nem toldotta meg és M3-at vehetett volna... erre csak lesett :) .... de ha vékony tv kell akkor is tabu. Egyébként nekem már 180ft/chf volt.... te mikor vetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#13266) meroly válasza Doze (#13265) üzenetére


meroly
veterán

Sajnos - ahogy az előttem szólók is írták - nincs még mindig felnőve erre ez az ország, sem bérezésben, sem gazdaságban.
Onnantól hogy gáztározókat veszünk kínai hitelből pusztán büszkeségből és előkampány gyanánt, mégis hogy mutatunk példát a népnek?!

Impossible is nothing

(#13267) Doze válasza meroly (#13266) üzenetére


Doze
aktív tag

sehogy? :( nagyon rövid az a bizonyos takaró. De azt nem szabad elfelejti hogy nagyon sok ember szereti rázni a rongyot... ha nem lett volna válság, akkor is kibukott volna 1-2 mert mi nem épp a mértékletesség országa vagyunk...

[ Szerkesztve ]

(#13268) Kornel válasza Doze (#13265) üzenetére


Kornel
veterán

2008.03. talan...
10 ev 0 kezdovel xd
viszont olcson kaptam meg, ha nem szallt volna el a forint, akkor siman vegig lehetett volna fizetni, 3,2-re jott volna ki kamattal mindennel. (2,6 volt a kocsi - 1.3 glx cd ac)
szoval tanulsag, hogy addig nyujtozkodjunk, amig a takaro er, most pl. x-szer annyit keresek, megse engedek meg magamnak csak egy fele ennyibe kerulo kocsit.

(#13269) Doze válasza Kornel (#13268) üzenetére


Doze
aktív tag

Nekem 2008.10. hó.... akkor azért 180ft :)

(#13270) AMD Power válasza Kornel (#13268) üzenetére


AMD Power
titán

Én pont ezért akarok Swiftet venni. Mert rövid a takaróm.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13271) Kornel válasza AMD Power (#13270) üzenetére


Kornel
veterán

saxo 1.5D?

(#13272) Kornel válasza Kornel (#13271) üzenetére


Kornel
veterán

pl. ez:
[link]

(#13273) AMD Power válasza Kornel (#13271) üzenetére


AMD Power
titán

Swift lesz. Ez már biztos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13274) batai15


batai15
félisten

Francia autót soha. Amugy biztos helyem van munkát illetően.viszont max a kocsi felét fogom hitelezni max.

(#13275) trassher válasza giigz (#13253) üzenetére


trassher
addikt

Azért 450 nem lenne érte sok ha jó lenne. Barátom nemrég vett 2001-es swiftet, 60K km-rel, mondhatni gyári állapotban. Mikor beleültem és mentem vele egy kört a farkam majdnem felállt olyan jó volt a futóműve, csendes volt, ment ahogy kell. Átírással 430 volt. 6 hangszóró igényesen bekábelezve, hozzávaló akksi, tiszta, kopásmentes belső. A első tárcsákat és betéteket kell rajta cserélni és ennyi. Ki lehet fogni jót de suzukiból az se lesz olcsó.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#13276) Doze


Doze
aktív tag

Ahj gyerekek egy ilyen kelllllll :O :C

150Le, 2.0 vvt motor 6 gangos váltó, a fenti kép full gyári

[ Szerkesztve ]

(#13277) batai15 válasza Doze (#13276) üzenetére


batai15
félisten

Ez tényleg baszott jó!

(#13278) Kornel válasza Doze (#13276) üzenetére


Kornel
veterán

nekem az új swift sport kell.
azt még az újságírók se fikázták le, mint az összes többi suzukit.

(#13279) batai15 válasza Kornel (#13278) üzenetére


batai15
félisten

Az is nagyon teszik, de ez az sx4 kicsit jobban bejön, pedig nem jön be az sx4 alapból

(#13280) Kornel válasza batai15 (#13279) üzenetére


Kornel
veterán

hm... nekem tetszik az új swift sport, meg nagyon keveset eszik, és emellett megy is.
a régi swift sport egy az egybe meglenne a splashem árából, de az meg "sokat" eszik :(
pedig amúgy kéne :DD

mod: na jó, egy százassal meg kéne tolni :DD

[ Szerkesztve ]

(#13281) batai15 válasza Kornel (#13280) üzenetére


batai15
félisten

Jól néz ki mind2... egy a baj velük, baromira kicsik.. ha ez az sx4 van olyan jó mint a swift sport 2 és nagyobb is simán venném... De külsőleg a sport sokkal brutálabb... egyszer láttam, majdnem felált rá annyira pöpec.

(#13282) Doze válasza batai15 (#13279) üzenetére


Doze
aktív tag

Egy kis ültetès csodákra kèpes.... meg hát a nagy felni. Az a baj amit linkeltem usa modell :O

[ Szerkesztve ]

(#13283) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Barátnőmnek egy Suzuki Ignis-e van.
Azt szeretném megkérdezni, hogy körülbelül mennyi benzin van benne amikor felgyullad a tankolást jelző lámpa?
Ma felgyulladt, és tele is tankoltunk bele ment 31.4 L, ha jól tudom akkor 40L a tankja a kocsinak így kb 8-10 liter lehet benne olyankor?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#13284) meroly válasza cekkk (#13283) üzenetére


meroly
veterán

Ezek úgy vannak kalkulálva, hogy kb 100km-t lehet megtenni vele legrosszabb esetben, tapasztalataim alapján.

Impossible is nothing

(#13285) cekkk válasza meroly (#13284) üzenetére


cekkk
veterán

Értem.
Köszönöm! :R
Már csak asszonypajtás fogyasztásán kellene kicsit vissza venni, mert pesten kb 8 litert eszik alatt a kocsi.
Vagy ez reális? :D
Napi 15Km-t használja.
Meg mondjuk a parkoló ahol tartja az 7 emeletes és már csak a legfelsőbb szinten volt hely :(

[ Szerkesztve ]

(#13286) AMD Power válasza cekkk (#13285) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem az Ignis 8l fogyija teljesen normális.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13287) cekkk válasza AMD Power (#13286) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi.

Akkor nincs mese, ez van :U Hosszú úton sűrűn kell tankolni :D

(#13288) batai15 válasza Doze (#13282) üzenetére


batai15
félisten

A futó műnek is jót tesz

(#13289) meroly


meroly
veterán

Régi stift-re nem lehet 14"-os gumikat rakni? Ha igen, mit befolyásol, menettartás, fogyasztás, biztonság szempontból?
Bakker sehol se találok 13-ast, ritka mint a fehér holló.

Impossible is nothing

(#13290) Doze válasza meroly (#13289) üzenetére


Doze
aktív tag

átmérő a fogyasztást nem befolyásolja... a szélesség ami kihatással van rá.

Szerintem lehet tenni 14-es gummát rá. Viszont a Km óra sokkal kevesebbet fog mutatni, a valóságosnál. Szóval érdemes pontosan egy váltóméretet számolni... +-10% még nem számít sokat.

(#13291) meroly válasza Doze (#13290) üzenetére


meroly
veterán

Nem teljesen értem :B
De találtam kléber vagy mi 6mm-es, 6k szereléssel együtt. Jólesz az :K
kösz

Impossible is nothing

(#13292) Doze válasza meroly (#13291) üzenetére


Doze
aktív tag

jaj de várjál.... ahhoz 14 colos felni kell :DDD ...

(#13293) Doze válasza Doze (#13292) üzenetére


Doze
aktív tag

Megosztok még egy képet hogyan tuningoljunk swiftet :D

ez valamilyen dácsia lökös, Bmwsítve suzukin

(#13294) meroly válasza Doze (#13292) üzenetére


meroly
veterán

Tudom igen, azzal számoltam, de végül ez 13-as lesz meg van egy matador fiatalabb 7k-ért 8mm, úgyhogy inkább azt veszem. Hétfőre van időpont, remélem addig nem esik le a hó :N

Impossible is nothing

(#13295) giigz válasza cekkk (#13283) üzenetére


giigz
veterán

40 literes a tank? :Y

Minden Suzukinál divat az ilyen kis tank? :U Mi értelme van annak, hogy 30 literenként menni kell tankolni?

(#13296) giigz válasza meroly (#13294) üzenetére


giigz
veterán

Hó? :Y Itt még december közepén sem lesz hó...

(#13297) Mercutio_ válasza giigz (#13295) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi a swift szedánnal 500 km-enként megyünk tankolni, az szvsz nem vészes, legalább gumit nézünk, ablakot mosunk, néha porszívózunk :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13298) cekkk válasza giigz (#13295) üzenetére


cekkk
veterán

[link]

Nem én terveztem a kocsit így halvány lila fingom sincs, mi értelme ennek, de nem sok :W

(#13299) giigz válasza Mercutio_ (#13297) üzenetére


giigz
veterán

Én országút/város vegyes használattal 850-900 km-t megyek egy tankból (1.4 8 szelep benzin), országúton biztos meglenne az 1.000 km hatótáv :) :))

Ez a 40 liter röhejes, mindig azt hittem, hogy legalább 50 L-es tankokat azért beleraknak, aztán mondja a múltkor haverom, hogy 37 litert tankolt bele, és telerakta... Mondom neki jó hamar mész tankolni, én 50-55 litert szoktam... Aztán mondta, hogy ekkora a tank :Y

(#13300) Doze válasza giigz (#13299) üzenetére


Doze
aktív tag

nagyobb modellekben is 50 literes a tank pl sx4. De 60 meg a vitarákban.

Hát nem benzincsempészésre találták ki az biztos :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.