Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) meroly válasza trassher (#12600) üzenetére


meroly
veterán

Hm... tényleg :DDD
Na mindegy, már kötöm az ebet a karóhoz, akkor is ezrest veszek, ez legalább kihívás :D

Impossible is nothing

(#12602) Kornel válasza meroly (#12601) üzenetére


Kornel
veterán

ezresbol egy megkimelt hetvegi autot vegyel maganszemelytol, akar hagyatekot (meghalt a nagypapa pl.)
szinte uj autot is vehetsz igy picipenzert.

(#12603) meroly válasza Kornel (#12602) üzenetére


meroly
veterán

Hát ez a cél :K

Impossible is nothing

(#12604) Kornel válasza meroly (#12603) üzenetére


Kornel
veterán

[link]http://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/swift/suzuki_swift_1.0_gls_90_ezer_km._hibatlan___-7196156

[ Szerkesztve ]

(#12605) Kornel


Kornel
veterán

[link]ezt azonnal megvennen ha atvizsgalason megfelel, hiaba 1.3-as!

sry, telorol nem tudok rendesen linkelni...

[ Szerkesztve ]

(#12606) meroly válasza Kornel (#12604) üzenetére


meroly
veterán

Ennél fiatalabbat keresek, de köszi a linket. Pár tizessel több és 2002-es.

Impossible is nothing

(#12607) AMD Power válasza meroly (#12601) üzenetére


AMD Power
titán

Te aztán tudsz élni. :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12608) meroly válasza AMD Power (#12607) üzenetére


meroly
veterán

Ez most kényszer csak és minél olcsóbban, minél jobbat szeretnék.

Impossible is nothing

(#12609) Ambrascet válasza meroly (#12606) üzenetére


Ambrascet
csendes tag

12, vagy 14 év már nem mindegy???

Állapotot nézz! Ha a 2000-es tényleg garázsban tartott, akkor többet ér, mint egy pl. egy 2004-es, ami az utcán állt....

De te tudod.

(#12610) Grass


Grass
aktív tag

Suzuki Gusztávval van valakinek bárminemű tapasztalata?
Ezzel az autóval szemezek: L:http://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/ignis/suzuki_ignis_1.3_glx_ac_38.690_km_1_ev_garanciaval-7199091][link]
Csak nehogy a márkakereskedő verjen át..

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#12611) Grass válasza Grass (#12610) üzenetére


Grass
aktív tag

Bocsi, a linkelést elrontottam.
[link]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#12612) Kornel válasza Grass (#12611) üzenetére


Kornel
veterán

ennyi a max. keret?
kicsit hozzáraksz még, és veszel egy 2008-as splash-t.
méretre ugyanekkora, viszont 2-3 literrel kevesebbet eszik. (5-6 között elvan, az ignis 7-8)
ha ez kell, akkor nézesd át jól, máshol, volt már hogy valamelyik kereskedés tekert órát, cikk is volt róla, pont suzuki volt.

(#12613) meroly válasza Ambrascet (#12609) üzenetére


meroly
veterán

Mondjuk pl egy ilyet? (ha igaz)
[link]

Impossible is nothing

(#12614) trassher válasza Grass (#12611) üzenetére


trassher
addikt

Hány cm magas vagy? Én 184 és faterom ignisében fájdalom a vezetés. Kiszállásnál mindig rárakom a kormányzárat combbal, amikor benne ülök a térdem a középkonzolt üti, baromi kényelmetlen.

Redmi Note 7

(#12615) Kornel válasza trassher (#12614) üzenetére


Kornel
veterán

én ugyanennyi vagyok, és a splash-ben kényelmesen elférek. igaz magam mögött nem férnék el hátul, nagyon nem :) ami idegesít néha, azok a kényelmetlen ülések, amik az új swiftben is vannak... nem fér be a vállam, meg a lapockám rendesen, kitámasztja az ülés széle... lehet ebbe normális ülést szerezni? úgy, hogy ne kelljen hegeszteni!

[ Szerkesztve ]

(#12616) trassher válasza Kornel (#12615) üzenetére


trassher
addikt

Most raktam be a frissen ma vásárolt swift üléseket. Bontóból vettem, 10K volt párban. Majd rakok fel képet ha érdekel valakit.

Redmi Note 7

(#12617) Kornel válasza trassher (#12616) üzenetére


Kornel
veterán

milyen kocsid van, milyen swift ülések?

(#12618) trassher válasza Kornel (#12617) üzenetére


trassher
addikt

1996.02. Swift 1.3 GLX-C

Redmi Note 7

(#12619) Reaper válasza meroly (#12595) üzenetére


Reaper
őstag

Én ha most vennék, akkor 1.6-ost vennék, bár engem nem érdekel mennyit eszik. Az 1.3-as sedanom lazán megeszik 7-8 litert klímával pesten belül dinamikusan használva.

(#12620) Kornel


Kornel
veterán

sz sx4-nek vajon jobb/nagyobb ülése van, mint a swift2/splash-nek?
vagy csak a swift sport ülése a jobb?

(#12621) AMD Power válasza meroly (#12608) üzenetére


AMD Power
titán

Ez ismerős. :DDD :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12622) meroly válasza AMD Power (#12621) üzenetére


meroly
veterán

Sebaj, ennél már csak jobb jöhet ;)

Impossible is nothing

(#12623) AMD Power válasza meroly (#12622) üzenetére


AMD Power
titán

Áhh nem olyan biztos. Nézd meg a benzinárát megint hol van és lesz. 350db új fix trafi. stb.... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12624) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

98-as Swift löghárító és sérvédő szerelési rajzot hol találok, ha szétszedném?

Köszi!

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#12625) batai15


batai15
félisten

Sziasztok. Swift sedannak van előnye/hátránya a sima változathoz képest?

(#12626) Mercutio_ válasza batai15 (#12625) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12627) batai15 válasza Mercutio_ (#12626) üzenetére


batai15
félisten

Mi ?

(#12628) Doze


Doze
aktív tag

Itt van néhány kép az ülés szereléséről :)

Összerakni fordított sorrendben :)

Ja és el kellet menni bevásárolni, mert nem volt itthon torx csavarhoz crova :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12629) Reaper válasza batai15 (#12625) üzenetére


Reaper
őstag

A sedan előnye, hogy én pl simán el tudtam hozni vele egy 6 személyes üvegasztalt lecsukott csomagtartóval, vagy le tudtunk menni vele 4en a tengerpartra normális körülmények között, minden csomaggal.
Az 5-3 ajtós annyiból jobb, hogy könnyebb vele parkolni, és magasabb cuccokat, pl szekrény könnyebb beletuszkolni.
A sedanból mint mondtam én már csak 1.6ost vennék, jobb a futómű, fék, és általában full extrás, és annyival nem drágább, mint az 1.3, viszont nyomatékosabb, stabilabb, jobb.
Lehet hülyeség de nekem a sedanban megnyugtató, hogy ha valaki nem áll meg mögöttem, és belémjön, akkor kicsit több a gyűrődő zóna.
Hirtelen ennyi :D

Az meg teljesen egyéni, de nekem a sedan formája sokkal jobban tetszett mindig is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12630) anonymus89 válasza Kornel (#12620) üzenetére


anonymus89
addikt

Én még nem ültem szplattyban de ránézésre u.a. mint sx4-ben.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12631) fefe9


fefe9
tag

Uhh, ez nem semmi, már persze ha igaz:

hahu hirdetés, 2003-as Swift Sedan alig 4000!!! km-el:

SUZUKI SWIFT Sedan 1.3 16V GLX Cool IV. 3942KM!!!!!

Képek alapján akár valós is lehet...
Az ára viszont kissé túlzás szerintem.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#12632) meroly válasza fefe9 (#12631) üzenetére


meroly
veterán

Havi 33km-t mentek vele, én már nem dőlök be az ilyennek, főleg nem kereskedésnek, bőven jó az megkímélt 103ezer km-esnek is ;]

Impossible is nothing

(#12633) fefe9 válasza meroly (#12632) üzenetére


fefe9
tag

+1, főleg hogy nem esik szó pl. a szervízkönyvről.

Gumi DOT száma 176, az 1996. év 17. hetét jelenti, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#12634) Mercutio_ válasza fefe9 (#12633) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lekapták a jó gumikat és eladták külön, ezek meg addig kibírják, míg hazaviszi a tulaj :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12635) t1 válasza fefe9 (#12631) üzenetére


t1
addikt

Ha igaz akkor elég durva, biztos kevés km van benne eléggé újnak néz ki a beltere :)

(#12636) Cheesy válasza t1 (#12635) üzenetére


Cheesy
őstag

A Picassonk is 2003-as, azt sem lehet majd eladni reális áron soha, még nincs benne 93000km se, hátsó ülés sem volt még nagyon igénybe véve. De ez a stift... 200k-val olcsóbb lenne, azonnal lecsapnék rá és mehetne a tuningosokhoz :D

www.vakbelmutet.hu

(#12637) Kornel válasza fefe9 (#12631) üzenetére


Kornel
veterán

van ilyen, ismerek hasonló embereket, akik vesznek egy új autót, és eladják 5-8 évesen 5-10 ezer km-el.
viszont az ára tényleg túlzás, 600k-ért ok lenne, ha minden igaz :K

(#12638) tope


tope
addikt

Hello
0,5 éven belül akarok majd venni egy Swiftet, kb. 200.000-em van rá, így kb. a 1993-1995-s évjáratok között jöhet szóba. Mennyibe kerül havi/éves szinten a fenntartása ?, ha kb éves szinten 4.000 km-t megyek vele (főként ősz vége, tél, tavasz eleje), nem fogom agyon hajtani, mert munkába járásra kell elsősorban (napi 2 x 11 km) (ok tudom ez függ az állapotától, erre csak azt mondom a korának megfelelő). Valakinek esetleg valami tól-ig összeg ?
Köszi előre is.

(#12639) Doze válasza fefe9 (#12631) üzenetére


Doze
aktív tag

Persze valaki azért vesz autót, hogy a garázsban álljon, tök életszerű.

Ha egy autó nem volt ripityára törve soha, nagyjából karban volt tartva, a belterét nem lakták le. Némi takarítással+külső polírozással szinte teljesen újjá lehet varázsolni... Aztán mindenkinek a bőre vastagságára van bízva mit hazudik bele, és mit nem.

(#12640) meroly válasza tope (#12638) üzenetére


meroly
veterán

Nos. Az üzemanyagot te is ki tudod számolni, nálam 8000 Ft/hóra jött ki, 350km/hónap, 5 literes fogyasztás és 450 Ft-os benzinár mellett. Ezen felül a kötelező, ami szintén nagyon sok mindentől függ, de átlagban havi ezresből megvan, ha egész évre kifizeted, gondolom hozzám hasonlóan a fiatalabb korosztály lehetsz, nálam 14ezerre jött ki egy évre asszem. Súlyadó 8-9ezer egy évre. Nem tudom, általános szervizre sose számoltam, ha jött akkor fizettem, eddig Clio-m volt, azzal nem hasonlítom, de mondjuk egy ötöst azért éves szinten érdemes számolni, és lehet keveset mondtam egy majd' 20 éves autónál.
Szóval számokban:

- tank 8000.-
- biztosítás (hónapra vetítve): 1000-1500.-
- súlyadó (hónapra vetítve): 650-750.-
- egyéb 500.-

Összesen: 10150-10750 körül megúszol egy hónapot.

A biztosítást érdemes legalább fél évre előre kifizetni, így olcsóbb. A súlyadó március 15-ig és szeptember 15-ig fizetendő két részletben.

Impossible is nothing

(#12641) Kornel válasza meroly (#12640) üzenetére


Kornel
veterán

álljon meg a menet...
ha megvesz egy használt autót, akkor rögtön vezérléscsere! na már most ott kapásból elmegy 30k. egy ilyen idős autónál pedig lesznek hibák, ezt garantálom neked. egy féltengely, egy szilent, stb. mind pénz, főleg a munkadíj. emellett még nem vett rá gumit se... ennyi pénzért jó gumival nem vesz autót, ezt garantálom. 4 gumi (ilyen kevés futásnál érdemes csak télit használni) minimum 35 ezer. használtan 20, de én nem vennék... és akkor még hibátlan az autó, ilyen dolgok, hogy fék, kuplung, még sehol sincs...
egy ilyen autóra simán ráköltesz 100k-t, úgy, hogy nagy baja még nem volt.
persze lehet járni rossz fékkel is, százéves gumival, csak kérdés megéri-e.

[ Szerkesztve ]

(#12642) Doze válasza Doze (#12639) üzenetére


Doze
aktív tag

jaj el is felejtettem írni az asszonynak sikerült kinézni egy autót, ami jó vétel lehet kispénzűeknek :DDD

Mivel stift nem kellett (nem teszik az asszonynak), 1000 autó átnézése után. Valószínűleg egy Clió I lesz megvéve kemény 150.000Ft ért... nem rohad, futómű egyben, motor rendben. 170.000km van benne. kicsit a lakkozás pattogzik. :DDD De első autónak jó lesz az... elég kis fürge az 1.2-es motorral (60Le)

(#12643) tope válasza meroly (#12640) üzenetére


tope
addikt

Kocsim még nem volt (de 1.0 Suzit vezetek alkalmanként), szóval nyilván a legdrágább kategóriában leszek, a benzin pénz kicsit több kb 10.000, de a többi tétellel számolva amiket írsz, a fix költség a havi 3.000 - 13.000 Ft (áll az autó és a napi munkába járás). A javításokat meg ... :B
A biztosítást nyilván úgy fizetem, hogy a legolcsóbb legyen, ja és a korom viszonylag fiatal, bár már annyira nem, jó lenne pár évvel fiatalabbnak.

UI: Nyilván a korából adódóan lesz mit rákölteni idővel, de ezt nem úgy számolom, hogy akitől veszem előre mondja, hogy mehet vele, de nem ajánlom, mert szétesik..., lehetőleg olyat vennék ami "megkímélt", vagy napi használatban van.
UI2: Szerencsére a munkahelyemen bent, akad autószerelő, valamennyire a munkadíjakat meg tudom spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#12644) meroly válasza Kornel (#12641) üzenetére


meroly
veterán

Ja a vezérlést kihagytam, a többiről nem tudtam, úgyhogy ez nekem is plusz info. Én kb 8-9 évvel fiatalabbat keresek, ott is lehet ezekre számítani?

(meglátszik fél éves volt a clio mikor vettük, úgyhogy én onnan viszonyítottam csak :B )

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#12645) Cheesy válasza tope (#12638) üzenetére


Cheesy
őstag

1995 stiftem, feltüntetve az összes költség amiben nekem 2010.12 hó óta van, a vásárlás napjától.
Jó, ilyen új ablaktörő, illatosító nem került feltüntetésre :)

Oh, nameg én tervezem, hogy megválok tőle! Remélem 0,5 éven belül összegyűlik a pénz egy újabbra :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#12646) meroly válasza Cheesy (#12645) üzenetére


meroly
veterán

Szép statisztika :Y :R

Jól látom hogy a tankoláson és a kötelező szervizen kívül nem nagyon volt semmi költség?
Hihetetlen, én is ilyen autót és statisztikát szeretnék egy 10 év múlva felmutatni :DDD

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#12647) Cheesy válasza meroly (#12646) üzenetére


Cheesy
őstag

Én ezt egyfajta plusz biztosítéknak szánom a leendő vevőm részére is, így totál lekövethető, hogy nem volt tekergetve. Az előző tulaja mindig Suzuki márkaszervizbe hordta, én már nem :) De 1995-ig visszamenőleg megvan az összes javítás számlája, szépen lefűzve. :U

www.vakbelmutet.hu

(#12648) meroly válasza Cheesy (#12647) üzenetére


meroly
veterán

A fogyasztási adatokat elnézve, akkor tévhit hogy az ezres 4-5 litert eszik, vagyis a marketingduma :DDD De amúgy 5,5 teljesen jó, volt pár 7,2-es gondolom siettél :D

Impossible is nothing

(#12649) t1 válasza Cheesy (#12645) üzenetére


t1
addikt

Hasonló módon vezetem én is + van egy excel táblázatom is. [link]

(#12650) Kornel válasza meroly (#12648) üzenetére


Kornel
veterán

én 5,5-ből jártam átlagba az ezressel, de az vegyes volt, és nyomtam neki, de kegyetlenül :D
max. 7,5 liter volt!
min. 4,38 liter, csak országút, nyáron, nem nyomva...
a splash-em is kb. ennyit eszik, kb. annyival kevesebbet, mint amennyivel kevésbé nyomom neki :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.