Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) AMD Power válasza meroly (#13399) üzenetére


AMD Power
titán

A klíma annyira nem izgat. De a két lufi nem lenne egy hátrány. Majd még elválik. ;)

Doze: Én mikor megvettem a kocsit átnézettem. Egy 6e Ft futómű cuccon kívül semmit nem kellett csináltatni rajta (olajon, szűrökön stb kívül..)

1.5 év alatt 12000km mentünk vele. Aközben ezek lettek cserélve.

- Immobiliser elektronika
- Központi zár 2x is. Mikor eladtam már megint nem volt jó. A csomagtartót már zárni sem lehetett!:(
- Fojtószelep tisztítás
- Gyújtáskapcsoló csere
- Kerékagycsapágy
- Légzsákkábel
- Ismeretlen olajfolyás (magától ömlött órán-száján az olaj)
- Feszítőgörgő csere. Hiba nem javult meg.
- Magától kilyukadt a klíma hűtő
- Ismeretlen motorzajok melegen

Ez az amiről tudtam mikor eladtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13402) Kornel válasza AMD Power (#13401) üzenetére


Kornel
veterán

én se akarlak lebeszélni, de ilyen célra tuti nem swiftet vennék...
benzinköltség gyakorlatilag mindegy ilyen kis futásnál, én simán vennék egy ilyen fókát.

(#13403) AMD Power válasza Kornel (#13402) üzenetére


AMD Power
titán

Nem a benzinköltségről van szó!!! A Polo is 6l evett. A fenntarthatóság. 500e autó kb 700e mire beleülsz, annyim meg nincs rá.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13404) Kornel válasza AMD Power (#13403) üzenetére


Kornel
veterán

oké, csak a két kocsi között ég és föld a különbség :)
vezettél már amúgy swiftet? mert más kocsikhoz nem lehet hasonlítani, hozzá képest még egy 21061-es 1500s lada is maga a luxus :K

(#13405) AMD Power válasza Kornel (#13404) üzenetére


AMD Power
titán

Igen. Kb 6 éve egy 1.0 Swiftet. Kb 5-600km mentem vele. Amúgy ha 500 akarnék autót venni az Megane lenne!;)

Volt nekem full fapad 93 Cliom. Azt is szerettem pedig atom fapad volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13406) Mercutio_ válasza Kornel (#13404) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na azért ne essünk túlzásba :DDD az ezeröcsi csak csapatni jó, de azért komfortban :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13407) Kornel válasza Mercutio_ (#13406) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem ez kényelmesebb, mint egy swift :C

(#13408) pjen válasza Kornel (#13407) üzenetére


pjen
félisten

Volt 1500 öd?A swift nagyságrendekkel üzembiztosabb,mondjuk 3-4 literrel kevesebbet fogyaszt városban,nem kell télen egy zsák cementet hordani a csomag tartóban...stb. :((

(#13409) trassher válasza Kornel (#13407) üzenetére


trassher
addikt

Való igaz hogy a swifttől diszkomfortosabb kocsiban nem ültem még soha :))

Redmi Note 7

(#13410) pjen válasza trassher (#13409) üzenetére


pjen
félisten

Trabant,kis polák? :F

(#13411) trassher válasza pjen (#13410) üzenetére


trassher
addikt

Nem mondanám egyiket sem jelentősen rosszabbnak. Egyszerűen a swift futóműve fosul van hangolva. A tyúkszaron is pattog de kanyarban meg semmi feszesség nincs benne. 2000-től viszont már jó a futóművük főleg ha megkímélt a kocsi. Barátom vett egy 2001-est nemrég. Mikor vezettem akkor egyből éreztem hogy ez más kávéház.

Redmi Note 7

(#13412) roti86 válasza trassher (#13409) üzenetére


roti86
őstag

2003.10 havi 1.3 16V GLX COOL IV-ben ültem és vezettem szerintem valós 67K km-el. Nem értem miért bántjátok :N

(#13413) AMD Power válasza Kornel (#13407) üzenetére


AMD Power
titán

Én amiben pár napja ültem kimondottan kényelmes volt, pedig az csak egy fapad 1.0 volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13414) pjen válasza AMD Power (#13413) üzenetére


pjen
félisten

A suzukit illik utálni,pedig csak megy megy és megy,ellentétben sok drágább autóval. :R

(#13415) Kornel válasza pjen (#13408) üzenetére


Kornel
veterán

volt biza :D
nekem teljesen üzembiztos volt, mondjuk 1995-ös volt, apám volt az első tulaj, szóval nem meglepő. egyedül a gyújtásmegszakító kalapáccsal volt gond városban (mindig volt nálam tartalék:D), nem oda lett kitalálva... a fogyasztás meg tényleg +3-4 liter volt a swifthez képest, de az élmény, amikor tolja a seggét, és csak nézel, hogy most mi van, az megfizethetetlen :D egyébként nem kell ahhoz tél se, nyáron is simán lehetett csapatni, ha kicsit porosabb kanyarívet választottál :K

egyébként nem szidom a swiftet, nekem is volt, de nagyon buta a futóműve, pedig nekem 2003-as volt...
egy előnye kétség kívül volt, ment ment és ment, még a nagy borsodi árvíz se állította meg, átmentem a 30-40 cm-s vizeken simán :DD anyósülés alatt állt a víz :Y

[ Szerkesztve ]

(#13416) pjen válasza Kornel (#13415) üzenetére


pjen
félisten

Akkor is így örültél mikor 2Cm hóbol nem tudtál kitolatni,vagy egy egytized fokos lejtőn nem tudtál elinduni egy pici jégen? :F

(#13417) AMD Power válasza pjen (#13414) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Jó lesz nekünk majd egy szép kis 1.3 5 ajtós. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13418) Kornel válasza pjen (#13416) üzenetére


Kornel
veterán

igazából mentem vele hóba is... persze nem egy 4*4 vagy egy quattro, de ésszel lehetett télen is használni.

(#13419) pjen válasza Kornel (#13418) üzenetére


pjen
félisten

Én is mentem,4Db 30x30x5 Cm es beton lap szépen elfért a csomi alján,és nem is volt a levegőben a fara.

(#13420) AMD Power


AMD Power
titán

Egy jó kis "valós" gumiteszt. :K

Téligumi-teszt – 16+1 garnitúrát vallattunk a Hungaroringen

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13421) Kornel válasza AMD Power (#13420) üzenetére


Kornel
veterán

az enyémet nem tesztelték, pedig elég gyakori gumi: nokian wr d3

(#13422) AMD Power válasza Kornel (#13421) üzenetére


AMD Power
titán

Ez igaz. Barum engem nagyon meggyőzött. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13423) giigz válasza AMD Power (#13420) üzenetére


giigz
veterán

Tavaly még hittem egy kicsit benne, hogy tényleg valós, de hogy ugyanolyan hőmérsékleten tesztelve 1 év alatt ennyit változzanak az egyes gumik teljesítményei, azt nem hiszem el...

6 fok körül mindkét évben:

Barum fékút 120 km/h-ról Michelin-hez képest tavaly -13%, idén +3%.
Barum kapaszkodás a Michelin-hez képest tavaly -39%, idén -6%.
Zajszint tavaly 1,66 dB a Barum javára, idén 0,5 dB a Michelin javára.

Ez vajon hogyan jött így ki? Azt elhiszem, hogy változnak a keverékek évről évre, de hogy ennyit változzanak, azt már nem.

A tavalyi és idei eredmények összehasonlításában egyértelműen látszódik, hogy idén ezek a Focus-ok 120 km/h-ról legalább 5 m-rel később álltak meg, viszont a gumik közötti különbségek sehogyan sem akarnak ehhez igazodni, az megint más kérdés, hogy ha két kocsi között 5-10 m-es (ráadásul típusra azonos, csak fékben, fék kopottságban nem), akkor hogyan lehet egyáltalán az, hogy nem ugyanazon az autón tesztelték? Egyértelmű, hogy már csak emiatt sem lehet köszönőviszonyban a valóssal, mert 1-2 méter különbség simán lehet a fékek állapota között, sőt ha valós eredményeket közölnek tényleg, akkor akár 5 is nagyon simán, és az már majdnem első-utolsó szint...

Tehát tavaly TS 850 és UG 8 között volt 120 km/h-ról fékútban 12% különbség a Conti javára, most pedig 3% a Conti javára. De igazából nézhetnék találomra is bármit, pl. Pirelli vs. Imperial 120 km/h fékút tavaly 14% a Pirelli javára, idén csak 7% a Pirelli javára.

Vagy pl. kapaszkodásban, aminek kb. pontosan annyinak kellett volna lennie, mint tavaly, ugyanis az autó ugyanolyan 1.6-os Focus, Barum tavaly 12,54 másodperc alatt kapaszkodott fel, amivel a legrosszabb lett, idén meg a legjobbak között 6,9 másodperc alatt...

Mivel nem értek nagyon hozzá, az is lehet, hogy hülyeség amit írok, és akkor elnézést, de mivel nem írtak erre magyarázatot, ezért érdekesnek tartom a dolgot...

(#13424) Doze válasza giigz (#13423) üzenetére


Doze
aktív tag

lehet a keverékek változnak, de egy 3-5% akár hibahatáron belül is lehet....

(#13425) Kornel válasza Doze (#13424) üzenetére


Kornel
veterán

az a baj, hogy ezt ugy adjak elo, hogy a legjobb teszt... fagy es ho nem is volt. no comment. a tesztelesi modszerek pedig nevetsegesek. szerintem annyit se er az egesz, mint az elolvasasara forditott ido.

(#13426) pjen válasza Kornel (#13425) üzenetére


pjen
félisten

Én mindig a német Autó klub tesztjeit nézem,talán fejlettebb módszerek és kevésbé befolyásolja őket a gyártók marketingje.(aztán lehet itt is szerepelnek kajmán szigeti üdülések). :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#13427) AMD Power


AMD Power
titán

Az létezik ,hogy van olyan GLX Swift amiben van klíma de légzsák nincsen? Mert fordítva eltudom képzelni. De így...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13428) Doze válasza pjen (#13426) üzenetére


Doze
aktív tag

Hát adac tesztten is szokott lenni turpisság, (jó most nem akarom kétségbe vonni őket). Pl volt olajteszt, erre kihozták győztesnek a mannol márkát... kicsit sem feltűnő hogy 1 hónap múlva olyan reklámhadjárat indult a cégnél hogy csak na... mintha számítottak volna rá.

(#13429) meroly válasza AMD Power (#13427) üzenetére


meroly
veterán

Én is láttam már ilyet a hirdetések közt, simán elképzelhető hogy utólag rakatták bele szerintem.

Impossible is nothing

(#13430) pjen válasza meroly (#13429) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,én is utólag rakattam bele klímát. :)

Doze:Ezért irtam a kajmán szigeteket,bár van egy szerelőm aki esküszik a kanada petrolra mást nem is igazán akar használni?

[ Szerkesztve ]

(#13431) Doze


Doze
aktív tag

jaj.... tegnap lecseréltem a gumikat. Szomorúan tapasztaltam jövőre gumit kell venni :( ... 205/60R16 méretben a leggagyibb gumi amit kapni lehet 15 rugó, amit most kinéztem az 29 rugó.... mindjárt teszek az sx4 alá valami R14-es felnit :DDD

Ja és contipremium contact 2 van fenn (gyári), és a barázdák aljában kicsit szét is van már repedve...

[ Szerkesztve ]

(#13432) giigz válasza Doze (#13431) üzenetére


giigz
veterán

Mindig is néztem, hogy mekkora lábakon élnek az SX4-ek :))

Egyébként 23,6k-ért Pirrelli Cinturato P7 van ebben a méretben, az már jó gumi. :)

(#13433) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Haver amikor vette az 1.0-és swiftjét kapott hozzá tartalék fékbetéteket, nemrég mivel eladásra szánták elvitte a szerelőjéhez, hogy új betétekkel adja el a járgányt, és közölték vele, hogy nem hozzá valóak :Y

Valaki felismeri milyen suzukihoz (ha ahhoz egyáltalán) valóak ezek?
Csináltam a dobozról is képet amiben volt, de az lehet nem is az eredeti, a rajta lévő számra rákeresve ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13434) Doze válasza Mercutio_ (#13433) üzenetére


Doze
aktív tag

itt van: [link]

SUBARU
SUBARU JUSTY II (JMA, MS) 1995-2003
SUBARU JUSTY III (G3X) 2003
SUZUKI
SUZUKI SWIFT Convertible (SF413) 1991-1996
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1989-2003
SUZUKI SWIFT II Saloon (AH, AJ) 1989-2001

(#13435) AMD Power


AMD Power
titán

Swifthez csak 14" alufelnik vannak? Vagy csak én keresgéltem rossz helyen...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13436) Doze válasza giigz (#13432) üzenetére


Doze
aktív tag

jaja igazából nincs is olyan túl sok gagyi hozzá.... egy sova, debica, barum sem épp a gagyi kategoria: Dunlop Sport BluResponse-t néztem ki. De jövőre még minden változhat.... ha continál szeretnék maradni, akkor conti premiumcontact 5 de azért azt már drágállom, 32-36 ropit nem adok érte.

Szal jövőre mindenképp csere, ráadásul műszakira is kell vinni... szal át sem menne, kb 1 mili van még a gumin. De azért 6 évet szépen kibírt.

[ Szerkesztve ]

(#13437) giigz válasza Doze (#13436) üzenetére


giigz
veterán

1 mm? Na az kemény :Y Esőben nem volt gyenge? :D

(#13438) Doze válasza giigz (#13437) üzenetére


Doze
aktív tag

jah nem úgy.... 2,6 mili van még rajta, szal 1,6-ig van még 1 mili hátra

(#13439) giigz válasza Doze (#13438) üzenetére


giigz
veterán

Ja :D

(#13440) pjen válasza AMD Power (#13435) üzenetére


pjen
félisten

Keressél rá a csavar osztásra és az et számra,ha igaz 4x100 és et 35 ös,de a gumis veboldalakon pontosan rákereshetsz.Swift ek jöttek ki gyárilag is 15" felnivel. :)Ez csak 2 es swift hez jó.

[ Szerkesztve ]

(#13441) Mercutio_ válasza Doze (#13434) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ez lefordítva magyarra milyen típusokat/változat jelent? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13442) meroly válasza AMD Power (#13435) üzenetére


meroly
veterán

Én 13-asról tudok.

Impossible is nothing

(#13443) Doze válasza Mercutio_ (#13441) üzenetére


Doze
aktív tag

elméletileg jó kell hogy legyen hozzá. 1.0-ás swiftek SF310 kódszám alatt futnak. Mikori évjárat?

(#13444) Mercutio_ válasza Doze (#13443) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, meg már idő közben eladták, csak lepasszolták nekünk, de szerintem 1.3-as swift sedan-hoz se lenne jó, és ki kellene deríteni mihez való DE én a betétekről belinkelt képet javasolnám nézegetni, mert mint mondtam, nem biztos, hogy a doboz a sajátja:R

[ Módosította: #40993792 ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13445) Doze válasza Mercutio_ (#13444) üzenetére


Doze
aktív tag

Nah felmentem az etf weboldalára, az 1.3 és az 1.0 suzukit is kétféle fékrendszerrel szerelték, bosch és valami SU (ne kérdezd nem tudom melyik gyártó) [link] a dobozban az van ami rá van írva. méghozzá a 0846 cikkszám.

Tehát a amihez való. Bosch fékrendszerrel szerelt 1.0 és 1.3 Swiftekhez való.

Magvan.... a másik fékrendszer: Sumitomo

[ Szerkesztve ]

(#13446) Mercutio_ válasza Doze (#13445) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Akkor ez elvileg az 1.3-as swift sedan-hoz jó lesz?

Minőségre milyen?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13447) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Az létezik, hogy az utángyártott alkatrészek annyira pontatlanok, hogy nem lehet beépíteni? Ma vettem 2 db zsanér javítószettet, de nem ment bele a helyére. A bronzpersely átmérője 10,4 mm, a furat meg 10,1 mm volt. Kis méretigazítás után kiderült, hogy az egész művelet felesleges, mert az egész zsanért cserélni kell: a csapszeg és a persely össze volt rohadva, így a zsanér kopott nem a persely. :W

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13448) Doze válasza Mercutio_ (#13446) üzenetére


Doze
aktív tag

Közepes minőseg, ès igen 1.3 sededánhoz is jó, ha bosch nyereg van alatta.

Annyi hogy mèg nem tudtam rájönni milyen èvjáratok ezek a típusok.

(#13449) Doze válasza Szakbarbár (#13447) üzenetére


Doze
aktív tag

Biztos fasza magyar kisipari :DD....

(#13450) Tulkas


Tulkas
tag

Jó estét mindenkinek!
Csak gondoltam leírom már valahova az esetemet az autóval 2000. évj, 1,3 8V SWIFT, mert sehol sem láttam hogy valaki leírta volna a megoldást rá.. Mindig csak a problémákat írják le, ha megoldódik, senki sem írja le hogy hogyan..
Az autó körülbelül fél éve furcsa leállásokat produkált (motorfékezésnél), így több szerelő javaslatára injektort cseréltem.
Közvetlenül ez előtt riasztó csere is volt az autóban. Valószínűleg ki volt véve az aksi.)
Az autó bár már nem állt le, elkezdett az alapjárat "megbolondulni". Fel-le túráztatta magát az autó, és ráadásul sokat is fogyasztott. (5,5 helyett 8-at...) A tüneteket bármilyen fogyasztó rákapcsolásakor produkálta.
Visszacseréltem az eredeti injektort, hátha az új okozza, de nem lett jobb a helyzet...
Így használtam jó ideig, és viseltem a 2-3000-es alapjáratot.. Veszélyes volt, mert motorfék helyett 55-65 km/h tempomatként viselkedett az alapjárat. Kezdtem feladni hogy megtalálom a megoldást..
Több szerelő, és autóvillamosági műszerész "mester" után (akik fél nap után kijelentették hogy nem tudják hol a gond..), ráírtam az injektor.hu-ra, ahol ezt a cikket írták vissza, mint mintapéldát. [link]
A mai nap, a cikk hatására átnéztem az akku testelés környékét, és mint eddig is, azt tapasztaltam hogy be van kötve.
Közelebbről megnézve viszont rájöttem, hogy a karosszéria test-saruk úgy vannak egymásra helyezve, hogy azok nem fekszenek fel egymásra, elnyomják egymást a lemeztől, és a csavar sem túl szoros.
Leszedtem, megtisztítottam, visszaraktam a sarukat elforgatva egymáshoz képest, és így már felfeküdtek egymáson.
Minden tünet eltűnt, az autó tökéletesen működött, így a párommal elindultunk autókázni.
Hirtelen előjött a régi "jól ismert" leállás, így az országút mellett áldogálva kellett gondolkodni hogy mi lehet a gond.. Nem indult.
Szerszámok a kocsiban, légszűrőház le, párom indítózik, de nincs porlasztott benzin!!
(Gyári) injektor ki, megmozgattam a tűt, visszaraktam, indítózás, köpi a benzint, beindult... :C
És itt jöttem rá hogy nem egy, de két problémám is volt, ráadásul olyan viszonyban, hogy az egyik "eltüntette" a másikat.
A gyári injektort, mint fentebb írtam visszaraktam, mert az újra gyanakodtam, holott nem történt más, mint hogy az autó a hibás testelése miatt megnövekedett alapjárata hatására nem produkálta az eredeti injektorral a "betapadásos" hibát, mivel sosem volt 1500-as alapjárat alatt az autó. Motorféknél ezek a szelepek zárnak, ilyenkor nulla a fogyasztás, de a hibás darabok be is állhatnak ebben a pozícióban. De nekem motorfék helyett ment az autó...
Hazaértünk, visszacseréltem az új injektort, és fél év (rengeteg hajszál, fölös liter benzin, fél kicserélt motortér után) rendben van az autó.
:U Akkorát aludtam délután...
Remélem ez a kis esetleírás segít még másoknak is!
Itt is megköszönném a segítséget B. Gábornak az injektor.hu-ról!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.