Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) fokukac válasza AMD Power (#12900) üzenetére


fokukac
nagyúr

pláne a vasbetonnal való ütközés ilyen...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12902) Kornel válasza fokukac (#12901) üzenetére


Kornel
veterán

simán kibírják. F1-ben mekkorákat esnek?

(#12903) trassher válasza Kornel (#12892) üzenetére


trassher
addikt

25 csillag se ér semmit amíg egy széles betonfalnak mennek neki. Frontálisan 100-as tempónál mindegy miben ül az ember, minimális esélye van a túlélésre és akkor még nem beszéltünk arról ha valaki hasonló tempóval oszlopnak/póznának hajt.

Redmi Note 7

(#12904) hcs57 válasza AMD Power (#12900) üzenetére


hcs57
őstag

Valóban... egy régi történet... egy illető valamikor januárban ment a családjáért. Audi A6 megcsúszott, az oldalával egy fának csapódott. A sofőr szörnyethalt. Akkor sokan megértették, ha nagy sebességgel úgy ütközik valaki, hogy azonnal megáll (beton, fa, kamion..), akkor csak a csoda mentheti meg.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12905) Kornel válasza trassher (#12903) üzenetére


Kornel
veterán

S merci 2005-
130 oszlop ki, bent semmi baja nem lett.
nem most volt, megpróbálom megkeresni.
k***ra nem mind1 miben ülsz.
ha tehetném S mercibe ülnék :K

(#12906) hcs57 válasza Kornel (#12905) üzenetére


hcs57
őstag

Kiütött e az oszlopot, de a Merci nem állt meg... a beton megállítja... s meghal.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12907) trassher válasza Kornel (#12905) üzenetére


trassher
addikt

Kiütötte az oszlopot oké. Majd ha nem üti ki akkor a mandró sem száll ki a kocsiból. :)

Redmi Note 7

(#12908) mdk01


mdk01
addikt

Tankol vki huzamosabb ideje kagylós v-power 95 nitrot?
Volt akció a kúton és megkaptam a sima 95-ös árába gondoltam kipróbálom mit tud és elgondolkodtam rajta, hogy csak ilyet tankolok mert nem 20,-nyival jobb hanem sokkal.

(#12909) Kornel válasza mdk01 (#12908) üzenetére


Kornel
veterán

az a baj, hogy szemetet árulnak itthon sima mol 95-ösként, mindenki azt árulja kb.
most MM100-at tankoltam, hát ég és föld a sima 95-öshöz képest. (ez schwechat-ból jön mindenhova)
aki nyugaton lakik, annak szerencséje van, az omv-nél a sima 95-ös is schwechati arrafele, de közép mo-on és keleten ők is mol-t árulnak 95-ösként.

(#12910) mdk01 válasza trassher (#12903) üzenetére


mdk01
addikt

Igen de a betonfalon kívül végtelen féleképpen lehet úgy ütközni hogy egy jobb autóból kiszállsz míg egy egyszerűbből nem mert ráhajlik az emberre a kaszni.
Rengeteg olyan sztori van hogy terepjáró vs. kisautó és a terepjáróból kiszállnak a kisautóból meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#12911) mdk01 válasza Kornel (#12909) üzenetére


mdk01
addikt

Én is hallottam hogy nyugaton az alap 95 sokkal jobb mint idehaza és egy percig nem kételkedem.
Érezni hogy erősebb a kocsi de nem is ez a lényeg hanem hogy nem torpan meg, gázadásnál nem gondolkodik és egyenletesebben jár a motor ami jó.
Dízelre is kb. ugyanezt hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#12912) Mercutio_ válasza mdk01 (#12910) üzenetére


Mercutio_
félisten

Terepjáró vs. kisautó szimpla fizika...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12913) Kornel válasza Mercutio_ (#12912) üzenetére


Kornel
veterán

az is, hogy túlélheted a fallal való ütközést.
ugyanis az autó gyűrődik, az újak nem is akárhogy.

(#12914) Mercutio_ válasza Kornel (#12913) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem én se állítottam az ellenkezőjét :N csak arra utaltam, hogy a fizikában tanultuk az adott sebességű és tömegű testek kölcsönhatásának jellemzőit és ez a leírt esetben is érvényesül. A betonfal az más szitu, mvel az általában nem gyűrődik/nyel el energiát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12915) trassher válasza Kornel (#12913) üzenetére


trassher
addikt

Túl lehet élni, nem állítottam az ellenkezőjét. A lényeg itta lassulás mértéke. Lehet hogy az a kocsi jól gyűrődik de az ütközés pillanatában hathat a belső szervekre akkora erőhatás hogy komolyan károsodnak. Leszakadt tüdővel, vesével, stb nem vidám az élet akkor sem ha megfog a légzsák és kívülről kutya bajod.

Redmi Note 7

(#12916) AMD Power


AMD Power
titán

Érdekes egy írás.

Ne hazudj Suzukis!! Tudom, hogy hazudsz!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12917) Cheesy válasza AMD Power (#12916) üzenetére


Cheesy
őstag

Kb egyet is értek vele, olyan nincs amire nem kell költeni. És ez a (szerviz)költség az autók esetében szvsz a kor csökkenésével együtt járó műszaki összetettséggel egyenes arányban nő...

www.vakbelmutet.hu

(#12918) AMD Power válasza Cheesy (#12917) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Ez nem is kérdéses. De! Egy ilyen Swifthez mennyi egy fékcső kábel?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12919) trassher válasza AMD Power (#12918) üzenetére


trassher
addikt

Nekem ennyi volt.

Redmi Note 7

(#12920) meroly


meroly
veterán

Srácok, kanyarban néha ciripelő hangot hallok, mintha csapágyas lenne vagy mi, de nem vészes, mi lehet az oka? Főleg hogy csak kanyarban?

Impossible is nothing

(#12921) trassher válasza meroly (#12920) üzenetére


trassher
addikt

Honnan hallod a hangot?

Redmi Note 7

(#12922) meroly válasza trassher (#12921) üzenetére


meroly
veterán

Kerék környékéről, asszem. De nem is mindig, általában csak bal kanyarban.

Impossible is nothing

(#12923) fokukac válasza meroly (#12920) üzenetére


fokukac
nagyúr

Lehet, hogy van egy tücsök a kocsiban, és a kanyarban szédül. :)

Egy 14 éves alsókategóriás kocsinál bármi ciripelhet, az illesztések, műanyagok, szóval ez szerintem nem rendkívüli.
Ha kopogást hallasz, akkor már nagyobb a baj, az féltengely.
A csapágynak meg egész más hangja van, ha tönkremegy (mittudomén, 50-nél olyan hangja van, mintha 120-szal mennél).

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12924) meroly válasza fokukac (#12923) üzenetére


meroly
veterán

A rohadt tudtam én hogy beköltözött ;]

Kopogást is hallani amúgy egy kicsit, de aki megnézte arra is azt mondta hogy ennyi idős kocsinál az normális, meg a szerelő is átnézte, ő se mondott semmi problémát, mert gondolom azt látta volna.
De lehet csak félrehallok, mert az útfekvése olyan ha egy hangyára rámegyek azt is megérzem és kb a hungaroringen lehetne tesztelni hogy nincs-e gondja, mert a magyar utak alkalmatlanok erre.

Fogyasztásra leszek marha kíváncsi amúgy. 110 km után, teletanknál most hagyta el egy fél mm-el a Full-t, fél tankkal vettem, ott empty-ig 300km-t mentem és még 8l volt benne, szerintem meglesz az 5-ös városban :K

Impossible is nothing

(#12925) hcs57 válasza meroly (#12920) üzenetére


hcs57
őstag

A fékbetétet rövidesen cserélni kell... van egy lemez a betéten, s ha elkopik a betét, akkor az jelez így.
Esetleg a tárcsa már vállas a kopástól...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12926) trassher válasza meroly (#12922) üzenetére


trassher
addikt

Gondolom első kerék környékéről. Féltengely csukló kezdhet kikopni. Ne várd meg hogy rosszabb legyen, nekem kanyarban koppra kitekerve a kormányt olyan hangja volt mintha géppuskával tüzelnének :DDD

Redmi Note 7

(#12927) AMD Power válasza trassher (#12919) üzenetére


AMD Power
titán

30% kedvezménnyel volt 7300Ft. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12928) mdk01 válasza Mercutio_ (#12912) üzenetére


mdk01
addikt

Végülis igazad van és érted is mire írtam de hát na.... :)
Felső kategóriás autó mondjuk audi A2 vs. és hogy ne a suzuki-t írjam, Chevrolet kalos.
Ég és föld de ezt meg kell fizetni.
...de én ezen nem akarok vitázni mert mindenki tudja mi a helyzet, csak vhogy senki nem enged.

Viszont ne menjünk el a kérdésem mellett...szóval vki használ huzamosabb ideje v-power 95 nitro-t?
Esetleg ha nem. akkor lehet hosszú távon vmi baja a kocsinak tőle?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12929) AMD Power válasza trassher (#12919) üzenetére


AMD Power
titán

Szóval nekem ez volt a bajom a VW-el... Nem mondom a Renault sem volt olcsó. De a VW beteg áron ment hozzá nagyon sok minden. Ezért szimpatikus nekem a Suzuki. Nem mind1 ,hogy az éves alkatrész "ára" évi mondjuk pl 100e Ft vagy 180eFt. Éves szinten nekem nagyon nem mind1.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12930) meroly válasza hcs57 (#12925) üzenetére


meroly
veterán

De nem fékezés közben hallom hanem simán, akkor is?

(#12926) trassher: igen első kerék, de annyira nem vészes, most direkt figyeltem most nem hallottam, kopogást is csak kátyuknál vagy amikor nem volt egyenletes a burkolat.

Jó lenne valamennyire érteni az autókhoz komolyan, már elgondolkoztam hogy beiratkozok autószerelőnek, hogy legalább az alapokkal képben legyek és felismerjem az ilyet.

Nade ha megyek a szerelőhöz olajcserére, akkor megkérem hogy menjen már egy kört vele és hallgassa meg, mert bár fel is emelte de semmi ilyesmire nem utalt, aztán lehet csak én hallok félre. Clio2 volt az előző kocsi, ott azért nem jöttek ilyen hangok, nyilván az nem is ez a kategória, lehet csak nekem furcsa és ez a tök normális. Apósnak van még ilyen swift-je, majd elkérem egy körre, meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#12931) Mercutio_ válasza meroly (#12930) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen akkor is ciripel, és számomra tök random módon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12932) meroly válasza Mercutio_ (#12931) üzenetére


meroly
veterán

Jólvan, akkor nem vagyok vele egyedül, ez lehet tényleg valami műanyag vagy illesztés akkor.

Impossible is nothing

(#12933) hcs57 válasza meroly (#12930) üzenetére


hcs57
őstag

Akkor is szól, ha kanyarodsz.. illetve akár egyenes döccenős úton.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12934) Mercutio_ válasza meroly (#12932) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én az elsőfékre írtam amit írtam :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12935) roti86


roti86
őstag

Sziasztok,

Egyik ismerősöm vásárolt egy 2003-as Suzuki Swift autót, tip-top kisautó (lenne), a probléma csak annyi, hogy 5.-ben sikító hangot ad a váltója. Állítólag nem egyedi a probléma, egy független (nem márkaszerviz) azt mondta, hogy ez ilyen, nem kell vele foglalkozni, amibe nem igazán akar beletörődni. Ti talákoztatok már ezzel a problémával?

Tudtok rá megoldást :F

[ Szerkesztve ]

(#12936) Doze válasza roti86 (#12935) üzenetére


Doze
aktív tag

Szerintem cseréljetek olajat.... az elég sokat tud segíteni.

Nem tudom konkrétan milyen hangos, (eleve van egy kicsit), de ha nagyon hangos (mint pl hátramenetben) akkor valamelyik csapágy lehet kiverődve.

(#12937) roti86 válasza Doze (#12936) üzenetére


roti86
őstag

Köszi, az olajcsere nem rossz ötlet és tényleg alap dolog :)

Annyira nem hangos, de nem is halk, remélhetőleg az olajcsere megoldja.

(#12938) hossszú válasza roti86 (#12937) üzenetére


hossszú
őstag

Amennyiben az olajcsere nem oldaná meg a gondodat akkor egy ampulla Xadot raknék bele, ha nem hiszel benne akkor is érdemes kipróbálni...majd utána hiszel benne :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12939) Doze válasza hossszú (#12938) üzenetére


Doze
aktív tag

No jó, de fosból nem lehet várat èpíteni. Ha egy csapágy van kiverődve az 1000-2000 ft. Max a szètszerelès költsègèt megspórolod ha nem magad csinálod.

[ Szerkesztve ]

(#12940) hossszú válasza Doze (#12939) üzenetére


hossszú
őstag

A szétszerelés költsége pedig akár elég sok is lehet, persze szerelője válogatja de az biztos, hogy 10-es alatt senki nem nyúl hozzá és még nem beszéltem a járulékos költségekről.
Az egyszer biztos, hogy az én váltómat rendbe tette a Xado.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12941) AMD Power


AMD Power
titán

Egy aránylag jobb állapotban lévő Swiftre kb mennyit érdemes számolni megvétel után nagy szervizre?
Olaj + szűrök, vezérlés, fékek , futómű stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12942) Kornel válasza AMD Power (#12941) üzenetére


Kornel
veterán

100k-t tuti mondanék.
de akkor 300+ körül keress, 200-ért nem nagyon fogsz jót találni.

(#12943) trassher válasza AMD Power (#12941) üzenetére


trassher
addikt

100-at minimum rátudsz költeni és ebben még új gumik benne sincsenek.

Szombaton megvettem az új téli papucsokat. Falken HS449, 9500/db. Eddig jónak tűnik.

Redmi Note 7

(#12944) Kornel válasza trassher (#12943) üzenetére


Kornel
veterán

155/70 r13?

(#12945) trassher válasza Kornel (#12944) üzenetére


trassher
addikt

Igen

Redmi Note 7

(#12946) Siriusb válasza trassher (#12943) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem nyáriban vált be ez a márka.

(#12947) Kornel válasza trassher (#12945) üzenetére


Kornel
veterán

elvileg sava es barum jobb.
nekem nokian lesz 175/65 r14-ben.

(#12948) AMD Power válasza Kornel (#12942) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi szépen az infót. 100e az csak anyagköltség vagy szereléssel együtt értendő?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12949) trassher válasza Kornel (#12947) üzenetére


trassher
addikt

Ahova járok barum volt meg kormorán. Azt mondta a gumis hogy jó kis papucsok ezek.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#12950) Kornel válasza AMD Power (#12948) üzenetére


Kornel
veterán

nyilvan a regi swiftet nem viszed szakszervizbe, keresni kell valami szakit, aki jol, de olcson dolgozik.
szerintem ha veszel egy tenyleg jo allapotut, akkor 100k eleg lehet ra szerelessel egyutt is. ha lenne aknam meg en is nekiallnek egy swiftnek ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.