Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) AMD Power válasza biker (#11596) üzenetére


AMD Power
titán

Én most ezeket találtam. (1997 1.3 Swifthez)

NIPPARTS Vízpumpa J1518004 14.705 Ft

Ez a legdrágább. Ezt én körülbelül 10e Ft megtudom venni. A VW-re egy fékcső volt ilyen kedvezménnyel 7e Ft. Szóval nekem egy Swift és az árai csak megváltás lenne. :)

Kornelka: Köszönöm szépen az információkat. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11602) lucifer31 válasza AMD Power (#11601) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Aisin teljesen okès

(#11603) AMD Power válasza lucifer31 (#11602) üzenetére


AMD Power
titán

Az meglenne körülbelül 6-7e Ft-ban. :)

Szerintem azok a Suzukik amik most 300e vannak fönt a hahun fél év múlva mikor el kell majd kezdenem komolyabban foglalkozni a témával már alig fognak 250eFt érni. Ha ilyen jól mennek itthon a dolgok. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11604) Kornel válasza AMD Power (#11603) üzenetére


Kornel
veterán

nem akarlak elkeseríteni, de a válságautók (bizonyos határokon belül) annál többet érnek, minél nagyobb a baj, én ugyanannyiért adtam el az ezres swiftem 2012-ben, mint amennyiért vettem 2009-ben ;]

(#11605) AMD Power válasza Kornel (#11604) üzenetére


AMD Power
titán

Nem mondod? :K Én a Clioval voltam igy. 2008-ban 180e vettem. 2011-ben 190e adtam el úgy ,hogy maradt belőle egy új Bosch aksim (20e elvitték) meg 4db nyári gumim (25e elvitték utána).

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11606) Mercutio_ válasza AMD Power (#11603) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahogy már lentebb irtak:ebben ne nagyon remenykedj:-) + tavasszal / nyáron élénkebb a piac is mint télen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11607) biker válasza AMD Power (#11601) üzenetére


biker
nagyúr

én 10-20 közt láttam, szntén

amúgy MEG KELL bontani.

Oldalt a kilógó ngy talpon van két csavar, ezen van a vezérműszíj feszítő görgője.
egy hete cseréltünk vezérlést, ki is akadtunk rajta...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11608) lucifer31


lucifer31
csendes tag

2003végi ignis 1.3 GS mennyit érhet?

79.930km, első tulaj, sérülésmentes.
4alufelni ugyebár, 4új continental 175/65 14 gumival, illetve 77.000nél kapott új tárcsákat + betétet, 5-30as olaj,
szűrőcserék.
Nincs semmi baja. Nem kopog semmi stb...

Meg van lemezfelnin 10.000-t futott 165/70 r14 semperit téligumi is.

[ Szerkesztve ]

(#11609) lucifer31 válasza lucifer31 (#11608) üzenetére


lucifer31
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11610) Joker88 válasza lucifer31 (#11608) üzenetére


Joker88
őstag

tegnap épp voltunk egy autókereskedésbe, hasonló kaliberű ignis került 670.000 ft -ba körülbelül..
bár azt nemtudom milyen felszereltségű volt.. csak az évjárat és a motor stimmel..
ja, és Győr mellett .. ha a földrajzi-hely számít valamit...

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11611) Kornel válasza lucifer31 (#11608) üzenetére


Kornel
veterán

tied, és eladó? :D
mit veszel helyette?

(#11612) lucifer31 válasza Kornel (#11611) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Nagyon közeli családtagé. Én is használom néha. Nem lenne vele baj, mert a közel 10év alatt SEMMIT nem kellett rá költeni. Viszont 100nál eszik 5,5-t, 140-150nél bepuszilja a 11-t. És mostanában egyre többet van használva pályán. Következő autó kintről egy 1.4/1.9PDTDI vw polo lesz. Inkább utóbbi. Ha viszont nem fizetik meg, akkor családon belül megy tovább picipénzért

(#11613) Kornel válasza lucifer31 (#11612) üzenetére


Kornel
veterán

ez jól hangzik, és biztos megvennék, ha jól hirdeti, viszont sokat tényleg ne várjon tőle, max. azt, hogy átlagáron elég hamar el fogja tudni adni.
ezt már máshol is hallottam, hogy autópálya tempónál zabál az ignis, valószínű befigyel a kocka alak és a magas építés (főleg a nagy hasmagasság).
mindenesetre jó vétel lesz annak, aki rácsap :C

AMD Power: inkább egy ilyenre gyűjts, vagy vedd meg HUF hitelre, és a szerviz és az alkatrészek áraiból kijön a törlesztő :C

[ Szerkesztve ]

(#11614) lucifer31 válasza Kornel (#11613) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Egyébként ez a magas építés nekem bejön. Aki meg azt mondja, hogy instabil az 155 gumikon, rottyon lévő gátlókkal használja szerintem.
A váltója is jó szerintem. 145nél pörög 4000-t kereken ahol a max nyomatékot adja le asszem. Végét egyszer néztem meg óra szerint 200. Könyvében valami 160van írva.

Ha hazaérek felteszem próbából.

Télen húztam ki 530D-t árokból :DD

(#11615) Kornel válasza lucifer31 (#11614) üzenetére


Kornel
veterán

165-ös gumi van azalatt nem?
splash alá most rakok 175-öst, ha már úgyis csere.
kicsit én is instabilnak érzem, de majd kiderül, hogy a gátlók szarok-e, úgyis szét lesz kapva az eleje a toronygumi miatt. de szerintem egyszerűen csak alacsonyabbhoz vagyok szokva. viszont rohadt kényelmes, nyugger kocsi, így 30 felett már fontos az ilyesmi ;)

(#11616) lucifer31 válasza Kornel (#11615) üzenetére


lucifer31
csendes tag

A GC alatt lehet, ez fullextrás GS :P

Most kapott 4új 175-s contit. Gyári 9évesen nem volt már az igazi.

(#11617) Kornel válasza lucifer31 (#11616) üzenetére


Kornel
veterán

enyém 4 új 175-ös rainexpertet kap most, spórolok kicsit a contihoz képest... remélem meg is hozzák 12k-ért, ahogy megrendeltem, ha nem, akkor marad 15k-ért a conti.

(#11618) AMD Power válasza biker (#11607) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi Biker.

Kornelka: Áhh.... ennyiért már nem Suzukit vennék. Hitelt meg vegyen föl akinek két anya van. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11619) Kornel válasza AMD Power (#11618) üzenetére


Kornel
veterán

pedig a hitel nem ördögtől való, feltéve ha nem deviza ;)
én pl. az ezres swiftem hitelre vettem, mert egy vasam se volt, de melóhoz kellett a kocsi... de behozta az árát, mert költeni nem kellett rá, és keveset is evett :C

(#11620) domojko


domojko
senior tag

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

(#11621) Kornel válasza domojko (#11620) üzenetére


Kornel
veterán

Viszont kollégák :C

(#11622) Siriusb


Siriusb
veterán

Szintén.

Mivel közeledik a kerékcsere ideje, ti szoktátok ápolni az abroncsokat?

(#11623) Kornel válasza Siriusb (#11622) üzenetére


Kornel
veterán

én kidobom inkább az enyém, mert 2006-os braum, amúgy se egy szuper minőség, de kora miatt is eléggé csereérett. amúgy tipikus példa, hogy verik át a nőket a gumisok is, 2008 év végén rásózni egy 2 éves túltárolt gumit valakire, aki nem ért hozzá, az pofátlanság!

(#11624) Siriusb válasza Kornel (#11623) üzenetére


Siriusb
veterán

Én a téli/nyári cserére gondoltam, amíg állnak és várják, hogy újra eljöjjön az ő idejük.

(#11625) AMD Power válasza Kornel (#11619) üzenetére


AMD Power
titán

Munkára más... nekem az autó az hobbi. Kirándulásokra kell és szabadnapokra kocsikázni. Erre én nem veszek föl hitelt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11626) Kornel válasza AMD Power (#11625) üzenetére


Kornel
veterán

azért azt is számold ki, hogy évi hány km-nél éri meg autót fenntartani.

(#11627) AMD Power válasza Kornel (#11626) üzenetére


AMD Power
titán

Én olyan évi 6000-7000km körül megyek átlagban.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11628) lucifer31 válasza AMD Power (#11627) üzenetére


lucifer31
csendes tag

LOL

Robogóval megyek annyit ha jó idő van 3hónap alatt :Y

(#11629) AMD Power válasza lucifer31 (#11628) üzenetére


AMD Power
titán

Ha lenne annyi pénzem mint pár évvel ezelőtt akkor én sem ennyit mennék. :U Régen a Clioval 3 hónap alatt mentem 4500km.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11630) xmad válasza AMD Power (#11592) üzenetére


xmad
őstag

az enyem elado ha erdekel :-) es semmit sem kell rajta kicserelned mivel teljesen hibatlan :-)
a vezerles 10 ezer km-el ezelott lett cserelve. most van az autoban 110ezer. fordulatszammeros ora. 1.0 motor. 2000-es evjarat. masodik tulajtol.
450 korul adnam el.
de erre tenyleg nem kell ra kolteni semmit, be ulsz tankolsz es mesz.
a fekek 1 eve voltak cseresek.

(#11631) fokukac


fokukac
nagyúr

Lassan az én régi Swiftem is eladósorba kerül.
'99 szeptemberi, 1,3-as, 159 ezer kilométerrel. Asz'ondták rá anno, hogy cherry limitált széria :D
Végig karbantartott, szervízelt, első tulajtól. Rákölteni nem nagyon kell, néha egy-két kopóalkatrészben kimerül a dolog.
Kétszer volt vele koccanás, meg pár helyen meghúzták oldalról kedves pesti autóstársaim, amitől nagyon boldog voltam, de az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni...

Igazából minimális odafigyeléssel kimegy a világból, minimális fenntartási költséggel, csak hát elég puritán szegény, és már vágyom egy kicsit magasabb komfortra....

Fogalmam sincs, mennyit ér amúgy, ahogy nézem, 150-től 500-ig hirdetik ezeket, de kurvasok van belőlük, kétlem, hogy a realitás a tartomány felső széléhez esne közel...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11632) lakisoft válasza fokukac (#11631) üzenetére


lakisoft
veterán

Képet tudnál róla prezentálni?

(#11633) lorcsi válasza fokukac (#11631) üzenetére


lorcsi
veterán

az utódon már gondolkoztál ?

(#11634) fokukac válasza lakisoft (#11632) üzenetére


fokukac
nagyúr

Momentán nem nagyon, mert az irodában ülök, de majd küldök róla képet. Mondjuk lehet, hogy le kéne mosni róla a múlt heti havazás okozta koszt :)
Illetve megnézem, lehet, hogy a mobilomon van pár korábbi kép.

@Lorcsi: egy Jazz-en gondolkodom, de még nem vagyok benne biztos.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11635) AMD Power válasza xmad (#11630) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi de 1.0 nem veszek. És ha veszek autót az max majd ősszel lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11636) Kornel


Kornel
veterán

xado gél kellene nekem váltóba, ha már úgyis olajat cserélek. tud valaki?

(#11637) lucifer31


lucifer31
csendes tag

Ahogy ígértem.
Ahogy nézem kb ez a reális ár. 900ért elvinné valaki mehetne. Vagy rossz esetben 850. Ha nem megy el megy rokonékhoz. HAHU link

(#11638) sedo válasza Lacass (#11587) üzenetére


sedo
tag

Ez egy marha érdekes probléma amúgy, fura, hogy ennyire szó nélkül hagyták itt :) Én sajnos egyelőre nem tudok segíteni a megoldásban, de én is találkoztam már ezzel a jelenséggel. Az én autóm jelenleg is csinálja, igaz "csak" 1200-1300 körüli fordulaton pörög a motor amíg gurulok, akár üresben, akár sebességben (kinyomott kuplunggal természetesen, a motorféket nem tartom ennyire érdekes jelenségnek :P), és ugyan úgy visszaesik normálisra ha megállok 1-2 másodpercen belül. A sajátomon kívül egy másik swiftben is találkoztam már ezzel. Egyaránt 2001-es 1.3 Swift GC-k voltak.
Olvasgattam már a témában, de egyelőre nem volt időm belemerülni, egy helyen egy bizonyos érzékelő cseréjét írták mint megoldás, épp csak azt nem, hogy pontosan melyikét :D

Mindenesetre ha te vagy bárki tudja erre a megoldást, akkor én is megköszönöm, ha megosztja velünk :)

Ui.: bár én nem vettem észre, hogy drasztikus lenne, de általában ezzel együtt értelemszerűen komoly fogyasztás emelkedést szoktak emlegetni, nyilván főleg városi használat esetén. Szóval már csak ezért is zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#11639) trassher válasza lucifer31 (#11637) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem a 900K reális érte, szép állapotban van és látszik nem egy leharcolt példány.
Fater ignisében 220K km van, hát mit ne mondjak eléggé meglátszik már rajta a "kor" :DDD

Redmi Note 7

(#11640) domojko


domojko
senior tag

Olajcsere akció

A Suzukik a Suzuki gyári motorolajat szeretik a legjobban! Most a benzines modellekhez ajánlott 0W20 és 10W30 viszkozitású, kiemelkedő minőségű gyári olaj választása esetén a Suzuki márkaszervizekben csupán bruttó 8.800 forintba kerül az olajcsere. Az ár a gyári olaj árát, a gyári olajszűrő árát és a munkadíjat foglalja magában. GYÁRI OLAJ + GYÁRI OLAJSZŰRŐ + MUNKADÍJ = 8.800 Ft [link]

Erről tud valaki közelebbit hogy ez milyen olaj lehet?
Egyébként ennyi lenne csak az olaj+szűrő, munkadíj nélkül, [link].

(#11641) lucifer31 válasza domojko (#11640) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Most pont épp nem jut eszembe, de az egyik nagy nevű olaj van benne...

(#11642) domojko válasza lucifer31 (#11641) üzenetére


domojko
senior tag

Eddig a Shell-t reklámozták a Suzukik gyári olajának.

(#11643) Joker88 válasza domojko (#11642) üzenetére


Joker88
őstag

régebben Eneos volt,ha jól emlékszem...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11644) Kornel válasza domojko (#11640) üzenetére


Kornel
veterán

én nem bízom rájuk... volt már negatív élményem a gyári minőségű 10w40 félszintetikus olajat erőltető "mesterekkel". :W nem baj, hogy a könyv szerint a 0w20 az ajánlott, de azért öntsük bele a 10w40-et, mert olcsó, de ha viszek is saját olajat, még nekiállnak feljebb, hogy minek!

(#11645) Kornel


Kornel
veterán

viszont lassan összevadászom az alkatrészeket a kocsihoz, és holnap megy szerelőhöz, egy 75 ezres nagyszervizre. lecserélem az olajat, összes szűrőt, váltóolajat (kap xado-t is), féktárcs+betét, rossz toronygumit párban, közbe ránézetek a futómű többi részére, ha már úgyis szét van szedve, meg lecserélem a gyertyákat is, ha már mindent csinálunk most... városban (bp-en) volt használva 75k km-t, maximum ha szépek a gyáriak, megtartom őket tartalékba. utána 50k km-t gond nélkül elmegyek vele csak olajcserékkel, ezen kívül már csak egy szett új téli gumira kell majd beruházni, de az még odébb van.

(#11646) GabN73 válasza lucifer31 (#11637) üzenetére


GabN73
addikt

Hát nem tudom, én ennyiért már Suzukit nem vennék... :)
Megpótolnám egy kicsit, és vennék egy S60at. :)

(#11647) Mercutio_ válasza GabN73 (#11646) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amit pont annyi fenntartani, mint egy ignácot :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11648) lucifer31 válasza Mercutio_ (#11647) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Innen látszik, hogy nem volt még prémium autód :)

Csak egy féktárcsa árat nézz vagy egy kuplungot az S60-hoz :)

(#11649) Ambrascet válasza lucifer31 (#11648) üzenetére


Ambrascet
csendes tag

Te pedig nem ismered ezt: :DDD

(#11650) GabN73 válasza Mercutio_ (#11647) üzenetére


GabN73
addikt

Ha nem ütöd vágod, és rendbevágod, vigyázol rá akkor nem lesz sokkal több. :B Ha pedig még belefér, akkor szerintem jobb egy olyan kocsit venni. Mellesleg azért nem új gépről beszélünk, szóval alkatrész is akad már hozzá.
Nem azt mondtam, hogy egy T5öst vegyen, egy D5-ös elég jó, 1 milla környékén már lehet kapni. Vagy külföldről behozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.