Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Kornel válasza cellpeti (#11500) üzenetére


Kornel
veterán

nehogy lecseréld.
ha megy, akkor megy.
bírják ezek a kiképzést.
egyszer elhúztam 1000+ kg-ot utánfutóval, na akkor azt hittem, hogy kuplungcsere, éreztem is, hogy máshogy fog, de utána ment simán...

(#11495) Szplöttyy: 12 liter nagyon a teteje lenne, de tényleg nyomom neki mostanában, na de városban nem mehetek 80-nál többel, mert lelőnek :O

[ Szerkesztve ]

(#11502) cellpeti válasza Kornel (#11501) üzenetére


cellpeti
veterán

szerelő ajánlotta

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11503) Kornel válasza cellpeti (#11502) üzenetére


Kornel
veterán

értem én, de ha nem érzed baját, akkor kicserélsz egy jó kuplungot?
apámnak a lanos-ába sose lett olyan a cserélt kuplung, mint a gyári volt, igaz nem gyárira cserélte, de gondolom neked se ez a terved :)

(#11504) Szplöttyy válasza Kornel (#11501) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Teteje? Az epp csak a lenduletes haladas:) 80? Hat akkor 2esnel nincs feljebb:D Na jo befejeztem. Hogyhogy mostanaba nyomod? Te nem voltal am ilyen! :)

Smoke & Torque

(#11505) Siriusb válasza Kornel (#11503) üzenetére


Siriusb
veterán

Kimegy külföldre, hosszabb útra. Ha előbb-utóbb úgyis cserélni kellene, akkor inkább most cserélném én is, nehogy az osztrákoknál robbanjon le a jármű, már ha fennáll a kockázata a komoly meghibásodásnak.

(#11506) Kornel válasza Szplöttyy (#11504) üzenetére


Kornel
veterán

kicsit ideges vagyok mostanában, ezt hozza ki belőlem.
elhiszem, hogy 2-es, de azzal nem leszek gyorsabb, hogy addig forgatom, ahol már nincs ereje....
~4500-nál gyorsan elváltva jobban lehet haladni, mint szétforgatni odáig, ahol már nem ad le több erőt.
lényeg, hogy nem forgatom, csak haladok, tempósan.
amúgy meg azért forgatom, mert kezdett ellustulni, nem kell az nekem, hogy elkormolódjon meg tönkremenjen az egr szelep...

(#11505) Siriusb: értem, csak azt nem, hogy mi alapján akarja cserélni a szerelő, ha ő nem érez rajta semmit...

[ Szerkesztve ]

(#11507) Szplöttyy válasza Kornel (#11506) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Tenyleg minden tiszteletem mellett, de orult vagy! Nagyon tul aggodsz mindent. Ez egy suzuki. Ennek mindegy mit csinalsz. Azt a gumi temat is tul aggodtad :)

Smoke & Torque

(#11508) biker válasza Szplöttyy (#11507) üzenetére


biker
nagyúr

ugye nekem automata wagon van, multkor 2A úton előzésnél 80-nál lepadlóztam, visszab@..ta 2-esbe 7000rpm, azt hittem kiugrok a kocsiból ijedtemben :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11509) cellpeti válasza Kornel (#11503) üzenetére


cellpeti
veterán

nem tom, a szerelőre bízom, jó barátom és ő mondta, hogy nagyon el van kopva

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11510) Szplöttyy válasza biker (#11508) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hehe:) A 2A(Ami mar M2 ahogy tudom) ott en is sok balhet csinaltam a Wagonal.Mikor sietnem kellett Vacra es 180korul reflektorozva erkeztem meg a BMWk Meg Audik moge, akkor volt meglepetes :) Amig megvolt mindig arrol almodoztam milyen jo lenne automataval(foleg dugoban allva) de lemondtam rola, mert sok penz lett volna+elvett volna az igy is(szamomra)keveske teljesitmenybol.

MOD: Latjatok az otomata is tudja hogy revlimiten kell valtani :)

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#11511) Kornel válasza Szplöttyy (#11510) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem neked dolgos őrangyalod van, vagyonőrrel ennyivel menni nem egy életbiztosítás :C
nekem a legdurvább az az volt, amikor az ezres stifttel szakadó esőben hajnalban pályán 140 körül nyomtam végig, időre mentem, nem akartam késni :DDD gyakorlatilag vakon mentem, úgy szakadt az eső.

amúgy nem hiszem, hogy túlparázom, mert legyen rendben a kocsi, nekem az a lényeg.
most cserélni fogok féktárcsát, betétet, fékolajat, váltóolajat, olajat, szűrőket és a lötyögő toronygumit, plusz futóműállítás... egy dolgon gondolkozok, hogy megéri-e a féktárcsát felszabályoztatni, mert ha eladom egy év múlva a kocsit, akkor nem térül meg, hogy lecseréltem a tárcsát... szóval ez nagy dilemma most. ezen kívül még a gumi sem eldöntött tény, hogy mi kerül rá.... 12k-ért van uniroyal rainexpert, ez a legolcsóbb, amit még megvennék, következő kategória 13k körül a good year, és 15k-ért conti vagy michelin... :U

[ Szerkesztve ]

(#11512) Siriusb válasza Kornel (#11511) üzenetére


Siriusb
veterán

Tavaly Falken-re lett lecserélve a nyári abroncs a gumis ajánlására, nekem bejött.

(#11513) Kornel válasza Siriusb (#11512) üzenetére


Kornel
veterán

én csak tesztek alapján választok.
jó gumi kell :C

(#11514) Joker88 válasza Kornel (#11513) üzenetére


Joker88
őstag

én tavaly vettem Debica-t. az egyik legolcsóbb a nyáriak közül..
Nekem bevált,igaz jobban csak hétvégén használom a kocsit..
A télit is ebből a márkából választottam,eddig bevált.. igaz a téli hangosabb a nyárinál menet közben..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11515) Szplöttyy válasza Kornel (#11511) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

A wagon ezt szerette :) Ha lassan mentem minen baja volt zotyogott a szar uton meg minden. 130felett mindig kisimult minden :)

Smoke & Torque

(#11516) Kornel válasza Joker88 (#11514) üzenetére


Kornel
veterán

nekem debica passio 2 volt a stiften... de csak azért, mert nem volt pénz másra akkor.
most sincs, de nekem nem vált be. nem tapad, szárazon se, de vizen kritikán aluli.

(#11517) GabN73 válasza Kornel (#11511) üzenetére


GabN73
addikt

Huhh, ezek a miénkre is ráférne... :U

Bár most hogy szegeltem kanyarokban vizes úton, akkor valami kopogásszerűség hallatszik. Na ezt kéne még kisakkozni, hogy ez most mitől van.

Én még féltengelyre is gyanakszok, ugyebár túlélt egy telet, kanyarokban ment ez azért keresztbe... :) Meg szárazon is becsapom néha, muszáj gyilkolni néha. :C
Holnap ha minden igaz, akkor én hajtom, megyek vele egy két fordulót...

Esetleg még kipuffra gyanakszom, ugyebár az a másik típushiba

[ Szerkesztve ]

(#11518) Kornel válasza GabN73 (#11517) üzenetére


Kornel
veterán

szét kell kapni a futóművet, bár ha kanyarban hallatszik, féltengelycsukló is esélyes. "típushiba"

(#11519) bandus válasza Szplöttyy (#11510) üzenetére


bandus
veterán

sok topikot olvasok szotlanul, de ezt most nem birom megallni:

mi a banat ertelme van ilyen kocsikkal 180al szaguldozni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11520) Kornel válasza bandus (#11519) üzenetére


Kornel
veterán

ne bántsd!
önkéntes vesedonor jelölt :C :R

annak idején, amikor ilyen fiatal lehettem, mint ő, 180-al nyomattam a 3-as országúton a toledo magnus-ommal, tudom, felelőtlenség, de imádom a sebességet.
lehet veszek egy swift sportot, és megyek valami versenypályára nyomatni :C

(#11521) GabN73 válasza bandus (#11519) üzenetére


GabN73
addikt

Balls of steel... :D

Csak annyit mondok, hogy grúúúúp béééé.

(#11522) Szplöttyy válasza bandus (#11519) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Mert jol erzem magam. Mentem mar nem egyszer Bmwvel az elektromosan korlatozott 255km/hval, de az fele akkor izgalmat nem nyujtott, mint UTASKENT ulni egy baratom gepkonyves epitett korlampajaban, mikozben a tuzfal egette a labam, visitott a valto, es lattam a 11ezerbe belelendulo ford merot :) Ha erted mire gondolok valaszt kaptal, ha nem, soha nem is fogok tudni valaszolni. Egesz mas erzes, mikor 4be kirugom a tuzfalon a gazt, felszemmel nezem a ford merot, hogy lassaj elerjuk a teljesitmenygorbe veget, de nem huzhatom otbe, mert ott mar nem lenne power, meg mikor ejjel ugy zorgetek be a kanyarba hogy mind a negy kerek sir, az utolso gumi morzsa tapad csak es kormanyozni se kell, mert annyit kuszik a hatulja, hogy iven marad mint egy rwd. Nekem ez az eletem, amiota az eszemet tudom. Csak sajnos az anyagi lehetosegim nem engedik meg a becsovezett slick gumis bubarut, pedig azzal biztos hogy a nyalam is kifolyna csapatas kozben. Felelotlen vagyok? Igen. Vallalom a feleloseget? Igen! Meg senkiben nem tettem kart, bar biztos volt mikor a szerencse is besegitett kicsit. Es a rozsafuzer ott log mindig a tukron, barhova is megyek. Remelem segit :) Hiszek benne.

Smoke & Torque

(#11523) AMD Power válasza Kornel (#11511) üzenetére


AMD Power
titán

Én Kormorant szoktam venni gumiból. Eddig bevált nekem mind a téliben mind nyáriban.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11524) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Akkor egy kis villamosság. Adott a '99-es Swiftem, és a következő a gondom vele. A ködlámpa, hátsó szélvédőfűtés és társai gombok az utóbbi időben nem világítanak a sötétben, egyik sem. Nem a visszajelző, amikor be van kapcsolva, hanem a piktogram, hogy megtaláljam a sötétben. Valamint a szivargyújtó körüli kis zöld karika sem világít. Az érdekes az, hogy a hátsó ablaktörlő és -mosó piktogramjai világítanak. Amennyire sikerült a kapcsolási rajzot kibogozni, ezek egy biztosítékon vannak, szóval vagy mind világít, vagy egy sem. Azt meg nem gondolnám, hogy hat izzó egyszerre égett ki. Találkozott már valaki hasonlóval, esetleg megoldással együtt?

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#11525) Kornel válasza AMD Power (#11523) üzenetére


Kornel
veterán

jobb, mint egy kingstar, de sose tennék fel olyat.

(#11526) AMD Power válasza Kornel (#11525) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem volt téli, nyári , Clion, Polon.... nagyon jó volt bevált nekem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11527) Kornel válasza AMD Power (#11526) üzenetére


Kornel
veterán

kiélezett helyzetben is? vagy csak városi dugóban?

(#11528) AMD Power válasza Kornel (#11527) üzenetére


AMD Power
titán

Vegyesben.... volt benne minden. Város, országút, satu fék , kegyetlen nagy vihar, 15cm magas víz , szerpentinen havas út stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11529) Kornel válasza AMD Power (#11528) üzenetére


Kornel
veterán

ok.
kinek mi válik, be, én nem voltam megelégedve az olcsó gumikkal, de lehet ez kivétel.

(#11530) AMD Power válasza Kornel (#11529) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem két méretben volt.

165/70 R13 téli , illetve 185/60 R14. Mindenhol jól viselkedett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11531) cellpeti


cellpeti
veterán

Az enyémen Pirelli volt mikor megvettük :DD Többet ért a gumi, mint a kocsi :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11532) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

bontott km órát keresek 1993as Suzuki Swiftbe. Ötletek, hol lehetne rákérdezni. Győr környékieket felhívtam nincs sehol.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11533) Joker88 válasza cellpeti (#11532) üzenetére


Joker88
őstag

ezresbe,vagy egyhármasba ? nem mindegy ám !

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11534) cellpeti válasza Joker88 (#11533) üzenetére


cellpeti
veterán

1.3

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11535) Siriusb


Siriusb
veterán

Wagon-R-nél ha egy darabig világít a károsanyag-kibocsátó rendszer lámpa, de 2 parkolás után már nem jelez, annak mi lehet az oka?

(#11536) trassher


trassher
addikt

SOS segítségre lenne szükségem
'96 1.3 swift benzin. Kiálltam vele az udvarról majd egyesbe raktam és elindultam. Minimálisan tudtam csak benyomni a gázpedált, mondhatni csak a addig pörgött fel ameddig a szivató húzta. Kivettem üresbe és kicsit jobban ráléptem majd megint 1 és a motor bőg, 6000 rpm fölé pörög úgy hogy nem is lépek a gázra.
Valami ötlet? Éjszaka minus 10 körül volt és fújt a szél elég rendesen, gázbovden fagyhatott be?

Redmi Note 7

(#11537) Kornel válasza trassher (#11536) üzenetére


Kornel
veterán

nézz rá, én valami hasonlóra tippelnék.

(#11538) trassher válasza Kornel (#11537) üzenetére


trassher
addikt

Próbáltam visszatolni de nem ment, nagyon le volt hűlve. Hagytam a napon egy órát és lás csodás semmi baja.
A biztonság kedvéért finoman megolajoztam a bowdent.

Redmi Note 7

(#11540) trassher


trassher
addikt

155/70 R13 méterben milyen nyári gumit ajánlottok? Nem raccsingra kell csak normális közlekedésre, semmi flanc :D

Redmi Note 7

(#11541) Joker88 válasza trassher (#11540) üzenetére


Joker88
őstag

amennyi pénzed van rá.. ;]

szerk1.:
ha nem is ebben a méretosztályban,de talán segít..kicsit régebbi is,de talán még használható..
2011 ADAC nyári gumi teszt

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11542) Kornel válasza trassher (#11540) üzenetére


Kornel
veterán

ami még nem túl drága, és jó is, az szerintem ez.
és mindenképp 165/65 r13-at vennék helyedbe, sokkal stabilabb lesz a kocsi.

(#11543) Reaper


Reaper
őstag

Én is gondolkodom új gumikon, de még nem tudtam eldönteni, hogy 13-ason maradjak, vagy menjek 14, esetleg 15 felé. Gyári méretek vannak jelenleg, és ez nekem túl vékony rendszeres 100-as tempóra.
Most fog kapni a kocsi 4 Exel-G-t, meg új szilenteket, esetleg poliuretánt, és nem igazán tudom innen merre :)

(#11544) GabN73 válasza Kornel (#11542) üzenetére


GabN73
addikt

Nekünk 155/70 13-as "Mislen Enerdzsi Szévör" van nyárra, eddig elégedettek vagyunk vele, egész jól bírja.
Azt, hogy a 165-ös mennyire éri meg +-ba, azt nem tudom, ezzel nincs tapasztalatom.
Viszont ajánlom ezt a fajtát.

(#11545) a_tesz válasza Kornel (#11542) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Én is az Uniroyalra adok egy szavazatot, nekem is az van, szárazon olyan, mint a többi, de esőben azért még a 155 mm szélesség ellenére is jól muzsikál.

GrimReaper: egyenesen menni elég a 155 is :D ha meg úgyis poliuretán szilentet rakatsz be, azért az is elvesz a komfortból, ha még váltasz két méretet átmérőben, az azért rendesen kirázhatja a fogtömésedet. Mellesleg ezekre a magyar utakra bűn nagy felnit venni, csak nagyobb a szomorúság, amikor kiflibe hajtja egy közútkezelő által elhelyezett árok...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#11546) Kornel válasza a_tesz (#11545) üzenetére


Kornel
veterán

+1

most gondolkoztam, hogy lemondom a rendelést, mert láttam egy gyári splash felnit gumival 25k/db-ért... de mi van ha belemegyek egy tankcsapdába? rögtön annyi a gyönyörű felninek :W

[ Szerkesztve ]

(#11548) Reaper válasza a_tesz (#11545) üzenetére


Reaper
őstag

No azért nem valami peres gumira gondoltam, valami szolidabbra, valami 175/55 az elég is lenne, ha jól néztem a következő már 185/45, azért annyira nem mennék vékonyra.
Egyenesen menni nem olyan jó a gyárival, mert jön egy szellő, és lefúj az útról, hiába a 4 centi ültetés, ráadásul a vékony gummával nem túl jó a fékút, túl gyorsan blokkol is. Most még afelé hajlok, hogy megtartom a kocsit, csak képessé teszem biztonságos országúti közlekedésre. Pestre be csak hetente 1-2 alkalommal megyek úgyis :)
A szilentekkel az a bajom, hogy az utángyártott semeddig se bírja, a gyári meg drága, és az se sokkal tovább. Bár ez még majd eldől áprilisban, hogy merre indulok vele.

(#11549) AMD Power válasza trassher (#11540) üzenetére


AMD Power
titán

Én nyárra 165/70 vennék rá. Télre való inkább a 155/70.

Pl: Barum Brillantis 2

vagy ez ami nekem is volt anno a Clion: Kormoran Impulser

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11550) a_tesz válasza AMD Power (#11549) üzenetére


a_tesz
Korrektor

A 155/70 R13-nak a 165/65 R13 a váltómérete, inkább azt kéne ajánlani. Mondjuk ennyiből rossz ez a gumiméret, hogy olyan lehetetlen váltóméretei vannak...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.