Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) AMD Power válasza Kornel (#11200) üzenetére


AMD Power
titán

Szépek meg jók, de ezek max csak álmok a számomra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11202) Kornel válasza AMD Power (#11201) üzenetére


Kornel
veterán

én se veszek új kocsit, amíg nem megy jól a szekér, de belátható időn belül szeretnék valami komolyabb autót a splash helyett :C

(#11203) AMD Power válasza Kornel (#11202) üzenetére


AMD Power
titán

Az az igazság ,hogy az elmúlt 2 évben úgy megváltoztak a dolgok körülöttem ,hogy örök majd annak ha egy ilyen 98 1.3 Suzit rendben fent tudok tartani és persze karban is. Ekkora luxus manapság már az autó.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11204) Kornel válasza AMD Power (#11203) üzenetére


Kornel
veterán

ez így van... ha nem sikerül kimennem, akkor nekem is marad egy ideig a splash ;]

(#11205) AMD Power válasza Kornel (#11204) üzenetére


AMD Power
titán

Vezetni, utazni nagyon szeretek. De nincs semmi más alternatíva ami olcsó és megbízható. Arról nem is beszélve ,hogy ha ne adj Isten cserélni kell rajta valamit az sincs horror árban. A Fogyasztása jó, gondolom 4 ember azért elfér benne..... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11206) cellpeti válasza Kornel (#11188) üzenetére


cellpeti
veterán

lehet, hogy alap, de én még sose cseréltem azért kérdem :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11207) Kornel válasza cellpeti (#11206) üzenetére


Kornel
veterán

megpróbáltam leírni...

(#11208) ESP válasza cellpeti (#11206) üzenetére


ESP
senior tag

kérj meg valakit mielőtt elgörbíted az egészet

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#11209) cellpeti válasza ESP (#11208) üzenetére


cellpeti
veterán

majd István bácsi megcsinálja elösször :U köszönöm a segítséget

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11210) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

NAGYON SÜRGŐS LENNE!
Régi Swift, a műszeregység alatt van a hátső ablak fűtés/háts ablaktorlő/mosó kapcsoló. Annak a világításába milyen izzó kell? Kivettem, és ilyen "berakom és elfordítom" pici izzó, de semmi felirat rajta. Éssehol nem találok olyat, főleg nem leírást hogy milyen izzó is az! Valaki help! Köszönöm!

Smoke & Torque

(#11211) AMD Power


AMD Power
titán

Tényleg BP (III kerhez) közeli ajánlott Suzi szerelő van nektek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11212) AMD Power


AMD Power
titán

Szegény biztos nincs megszorulva. :(

SUZUKI SWIFT 1.3 GL

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11213) trassher válasza Szplöttyy (#11210) üzenetére


trassher
addikt

Vidd be egy villamossági boltba, ott tuti megmondják milyen és szerintem tudsz is ott venni.

Redmi Note 7

(#11214) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Érdekes, hogy a TC-s cikkben amennyire dicsérik az "új" swiftet, annyira lehúzzák az Ignist :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11215) ESP válasza Mercutio_ (#11214) üzenetére


ESP
senior tag

Az Ignis olyan típus, ami konstrukciósan sem csoda – magas, rémesen billegős futómű, szűk utastér, tetemes fogyasztás, kényelmetlen ülések

Hát nem tudom. Kényelmesen elférni benne, magas építés előny szerintem. Utastér nem szűk és a vegyesben 7-8L-s fogyasztás sem olyan egetverő. Pörgős gép.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#11216) AMD Power válasza ESP (#11215) üzenetére


AMD Power
titán

Az Ignis még nekem is tetszik. A WagonR+ az volt az ormótlan bűn ronda.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11217) Kornel válasza ESP (#11215) üzenetére


Kornel
veterán

splash kb. ugyanakkora mint az ignis, egyedül a csomagtartója kisebb, viszont 2 literrel kevesebbet kér a k12b.

(#11218) ESP válasza Kornel (#11217) üzenetére


ESP
senior tag

És a 2 motornak azon kívül, hogy suzuki mi köze egymáshoz? :D

Ráadásul az ignis vvt-s és +10le.

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#11219) Mercutio_ válasza ESP (#11215) üzenetére


Mercutio_
félisten

Engem inkább azok a részek leptek meg amit kihagytál:
"Sokan azt hiszik, ha valamire az van írva, Suzuki, az egyfajta igénytelen módon azért tartós és jól használható lesz. Hát nem."
...
"sajnos a Népítéletben szereplő, szélsőséges (és nagyszámú) nyilatkozatok szerint eléggé vegyes minőségű is – érdemes beleolvasni az egycsillagosokba... Akad, akinek megbízhatóan működik, de számtalan az elégedetlen beíró, gyakori a féltengelytörés, a sok gyanús zaj. Inkább ne vegyék."

kornelka: És splash-ben is olyan magasan ülsz mint az ignácban?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11220) Kornel válasza ESP (#11218) üzenetére


Kornel
veterán

semmi köze, csak mondom, hogy ekkora méretben, és magassággal is sok azért a 8 liter.

LE-höz meg annyit, hogy:

splash: 86 LE / 4400 rpm és 114Nm / 440 rpm
ignis: 93 LE / 6000 rpm és 118 Nm / 4100 rpm

tehát kicsit erősebb, de tovább kell forgatni, hogy megkapd a maximális teljesítményt.
emellett a k12b nyomatékgörbéje majdnem egy egyenes, ami még kevésbé indokolja a forgatást.

(#11219) Mercutio_: nekem legalacsonyabbra van engedve az ülés, még így is magas volt először.

[ Szerkesztve ]

(#11221) Jadro


Jadro
veterán

Sose volt az Ignis agyonmagasztalva, de nem értem, hogy most miért húzták le ennyire. Ennél azért sokkal jobb cucc. Egyáltalán nem mondanám, hogy ne vegyék.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#11222) trassher


trassher
addikt

Fateromnak ignis-e van, hát egyáltalán nem jó autó szerintem.
184cm vagyok, alig férek elől és hátul is, ülések kemények. 300km-en legalább 3szor szállok ki belőle mert a derekam szétnyomja. A váltó maga a megtestesült gonosz, sebességben oldalirányba kb 3-4 cm a holtjátéka. A bódé billeg, szélben hatványozottan. Nem mai a gép, 2006-os ha jól emlékszem, jelenleg 2120000 km van benne. Igénytelen és strapabíró mint a suzukik általában de kb ezek az egyedüli jó tulajdonságai.

Szek.: Ma szét lett kapva a '96-os swiftem. 4 nap állás alatt 3 cm-nyi víz gyülemlett fel benne. Ha kíváncsiak vagytok rakok fel képeket az akcióról.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#11223) Kornel válasza Jadro (#11221) üzenetére


Kornel
veterán

amikkel lehúzták, azt eddig is tudni lehetett, féltengely, stb., de ez a suzukiknál szokásos. fogyasztása is annyi, amennyi, más is megeszik ennyit.
m13a pedig elpusztíthatatlan, ha megkapja az olajcseréket.
szóval szerintem megéri az árát :R

(#11224) karakpecze21 válasza trassher (#11222) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Hát én nem tudom, nekem Ignis-em van 182cm vagyok és teljesen kényelmesen elférek benne.Nem nézegettem, de lehet az ülést még tudnám lejebb is engedni.Egyetlen kényelmetlen dolog amit tapasztaltam hosszabb távon, hogy a gázpedál valahogy nagyon magasan van.Hosszú távon leszakad a lábdejem, mert végig felfelé spiccben áll a lábfejem.

Billegősnek valóban billegős és főleg a téli időkben elég sokat zabál sajnos, de alapvetően nekem nincs vele bajom.

(#11225) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Üdv,

Swift 1.3 GC (2001) autómnál elölről zörgő hangot hallok, olyan lemezesen zörög, gázadáskor illetve egy bizonyos fordulatszámon akár ügyesen tartani is tudom a rezgetést :) Hétvégén alámásztam és ilyesmi látvány fogadott. Ha a motorból jövő cső utáni "dobozt" lefogtam, abbamaradt a zörgés. Az lenne a katalizátor? Mi történt vele?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11226) AMD Power


AMD Power
titán

Ilyen kis alap tuningot akar az ember mondjuk egy ilyen 1.3-hoz, mikben érdemes gondolkodni? Gondolok itt sport légszűrő, sport gyertya stb? Ezek mennyire vannak elérhető árban hozzá?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11227) ESP válasza AMD Power (#11226) üzenetére


ESP
senior tag

NULLA értelme van.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#11228) AMD Power válasza ESP (#11227) üzenetére


AMD Power
titán

Se fogyasztás csökkentés se teljesítmény növelés szempontjából is mind1?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11229) ESP válasza AMD Power (#11228) üzenetére


ESP
senior tag

Direkt szűrővel megrövidítheted a motor élettartamát ha gondolod :)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#11230) AMD Power válasza ESP (#11229) üzenetére


AMD Power
titán

Ok nem tudtam, ezért is kérdeztem rá.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11231) Kornel válasza ESP (#11229) üzenetére


Kornel
veterán

most kivételesen egyetértünk valamiben :DD

(#11225) Dark Archon: igen, az a katalizátor. két dolog lehet:
1.: a külső védőlemezének a hegesztése elengedett, és vissza kell hegeszteni, ez a jobbik eset, mivel ingyen van kb.
2.: a katalizátor kerámiabetétje szét van, az új katalizátort jelent, vagy kiütöd belőle (nem egyszerű, legalábbis egy toledónál biztos nem, fél napig gyilkoltam) és vizsgakor adsz egy ötöst és átmegy :DDD

ami még szokott lenni, hogy a kipufogó nagyon vezeti a hangot, én is előről hallottam, elvittem egy kipufogóshoz, és közben csak a hátsó dob hővédőlemeze volt elengedve, az rezonált mint állat, ingyen levágta, és béke volt utána :K

[ Szerkesztve ]

(#11232) Giot válasza ESP (#11229) üzenetére


Giot
addikt

A szűrő minősége a kérdés.
Rendszeres tisztítás mellett nincs gond a sportlégszűrővel ezek általában minőségibb darabok ahogy az áruk is mutatja. A direkt szűrőről már nincs ilyen jó véleményem főleg a sok gagyi kínai miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11233) t1 válasza AMD Power (#11226) üzenetére


t1
addikt

1.0 váltò kell alà és egyből agillisabban fog mozogni a gép

(#11234) Joker88


Joker88
őstag

elvetemült kérdés...

ezres swift, '94-es .
3.000-es fordulat fölött megjön a hangja.. és ötödikben a 3.000-es fordulatban van 90-100 km/h fele..
nem-e lehetne valahogy csillapítani a zajt ? érződik az hogy küzdenek a lóerők a motortérben.. :D
motortartó bakok cserélve,még a műszaki előtt, újak lettek hozzá.. ha számít valamit. ;)

vagy szokjam meg a hanghatást ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11235) Kornel válasza Joker88 (#11234) üzenetére


Kornel
veterán

ez ilyen. le lehetne szigetelni a belső teret, de az iszonyat meló lenne, akkor vegyél egy első szériás a4-et óccsóért, az halkabb lesz :D
140-el még jobb pályán, ordít, mint a sakál :C
csak olyankor imádkozni kell, hogy túléld ;]

(#11236) ESP válasza t1 (#11233) üzenetére


ESP
senior tag

Ezt akartam mondani. Vagy 1.6

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#11237) Dark Archon válasza Kornel (#11231) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi :R

1-2 éve lett cserélve a motor kipufogócsonkjától hátrafelé minden, méghozzá nem túl olcsón, szóval remélem, hogy nem a betét ment már szét.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11238) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

1.3 8v G13BA Motornal mi a kulonbseg a fekete lemez szelepfedeles es a fenyes alu szelepfedeles kozott? Ranezesre minden tok ugyan az, csak a szelepfedel mas.

Smoke & Torque

(#11239) a_tesz válasza Szplöttyy (#11238) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Sajnos konkrét nyomát nem találtam a neten, tehát nem állítanám 100%-ban igaznak, de két, egymástól független Suzuki szervizestől is arról az információról tudok, hogy megváltoztattak pár beszállítót, és pl. a dugattyúk bár ugyanazon a cikkszámon mentek, sokkal gyengébb minőségűek az ezüst fedeles 8v blokkban, és ezért hajlamosak a szoknyatörésre. De alkatrész-katalógus szerint nincsen eltérés, egyedül a szelepfedél más.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#11240) Joker88


Joker88
őstag

Olvassatok ...

Cikk

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11241) Szplöttyy válasza a_tesz (#11239) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Erdekes dolgok ezek... Itthon nem is gyartottak mar karbisat igaz? Amugy szerintem magas az alapjaratom lehet ezt allitani valahol?

Smoke & Torque

(#11242) Kornel válasza Joker88 (#11240) üzenetére


Kornel
veterán

ennyi.
ez a swift.
ha a splash-em fele ennyiket kibír, már boldog ember vagyok :D

(#11243) a_tesz válasza Szplöttyy (#11241) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Elvileg az elején talán még gyártottak karbisat, az alkatrész-katalógus szerint legalábbis.

A régebbi fajta injektoros alapjáratát, ami neked is van, be lehet állítani, itt van, hogy hogyan:

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#11244) Szplöttyy válasza a_tesz (#11243) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Köszönöm! :R

Smoke & Torque

(#11245) Dark Archon válasza Kornel (#11231) üzenetére


Dark Archon
addikt

No, igazad lett. A katalizátor felfüggesztése elengedett az egyik oldalon, mivel enyhén szétrohadt. Biztos, ami biztos meghegesztették a másik oldalon is, összesen 2000Ft-omba került csak :)

A rossz hír, hogy felemelve kiderült, a motor ereszti az olajat... :(

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11246) Kornel válasza Dark Archon (#11245) üzenetére


Kornel
veterán

nézz utána, lehet csak valami szimmering, etc. ezek a motorok nagyon strapabíróak, ha Szplöttyöt elviselik, akkor bármit :D
mondjuk én is amit néha adtam az ezres fűnyírómotornak, attól egy francia százszor beállt volna. :K

(#11247) AMD Power válasza Joker88 (#11240) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt a cikket pont nekem írtak! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11248) Kornel válasza AMD Power (#11247) üzenetére


Kornel
veterán

vedd figyelembe, amit fent írt kolléga, egy viszonylag fiatal példánynál is már csepeg az olaj a motorból, stb.
keress olyan autót, amit a másik topicban ecseteltem, még ha kicsit többet is adsz majd érte, maximum vársz egy kicsit, amíg összegyűlik, ha nem sietős, de ahogy cikkben is írják, az, hogy olcsóak az alkatrészek, az nem azt jelenti, hogy nem lehet rákölteni több százezret is adott esetben.

(#11249) trassher válasza Joker88 (#11240) üzenetére


trassher
addikt

Kérdés:
Szerintetek mi a hiba a 8-10-12-es képeken? :P

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#11250) Dark Archon válasza Kornel (#11246) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, a szerelő is a szimmeringet mondta, állítólag típushiba. Remélem nem kell hozzá szétszedni a fél autót, mert akkor drága lesz kicseréltetni :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.