Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) TESCO-Zsömle válasza Volfram42 (#16700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Be is ütemeztem. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16702) Volfram42 válasza TESCO-Zsömle (#16701) üzenetére


Volfram42
senior tag

Pont töprengtem rajta, hogy holnap lemondtam a melót szóval lehet bevállalom, de akkor mindegy. Nem is baj inkább pihenek egy jót.

A legvége eléggé érdekes, azt írja jelenlegi állapot. Egy csomó hajó Flight ready. A többszemélyesek is. Az is lehet bedobják őket akár működő tornyok meg egyéb posztok nélkül is. Én megtenném. :)

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#16703) TESCO-Zsömle válasza Volfram42 (#16702) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hiába flight ready egy hajó, ha az AC nem multicrew-ready. Egyébként amelyik hajó működhet normálisan kieg legénység nélkül, azok elvileg mind bekerülnek az AC 1.0-ába. A Cutlass is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16704) Volfram42 válasza TESCO-Zsömle (#16703) üzenetére


Volfram42
senior tag

Valami ilyesmi akartam én is megfogalmazni. Késő van no. :)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#16705) mrfire válasza TESCO-Zsömle (#16703) üzenetére


mrfire
őstag

Ó, pedig a free flightban jó lenne röpködni velük azért.

(#16706) Drenadar válasza Volfram42 (#16702) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Megtennéd oké, de a conniekt is flight readyk, és eléggé szörnyű lenne velük úgy játszani, hogy nincs tornyuk... kb csak célpontok lennének, mert sokan nem csak a free flight hanem máshova is bevinnék...

(rakétával valakit befogni esélytelen, a kis megymagköpködőivel szintén esélytelen, nem túl fordulékony...)

ellenben a cuttlass, fricci, simán jöhetne, az meg, hogy az Avanger hol a rákban van már, rejtély...

és fura, hogy csak a 325A-t tekintik késznek.

(#16707) PenguinTea válasza mrfire (#16698) üzenetére


PenguinTea
csendes tag

Amint lehet vele repülni azt hiszem megveszem :D

(#16708) .tnm válasza Drenadar (#16706) üzenetére


.tnm
addikt

annak az oszlopnak az a neve, hogy next stage, tehát a 325p-t nem tekintik még késznek. azokat vehetik annak, amelyek már nem is szerepelnek a listán. ami érdekes, mert 300i-ben se az ágy, se az ajtó animációi nincsenek meg, és a hud is hiányos

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16709) TESCO-Zsömle válasza PenguinTea (#16707) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet addigra már Béta hozzáférés se lesz a csomagban. A mostaniakban már Alfa sincsen, szóval az se lesz örökké.

Arról nem beszélve, hogy olcsóbb akkor se lesz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16710) mrfire válasza TESCO-Zsömle (#16709) üzenetére


mrfire
őstag

És addig is kap egy 300i-t amivel repkedhet. Az se rossz, hogy egy hajót fizet, és kettőt próbálhat ki.

[ Szerkesztve ]

(#16711) Drenadar válasza mrfire (#16710) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Csak akkor kapsz tréner hajót ha a sajatod nem repülő képes....

(#16712) mrfire válasza Drenadar (#16711) üzenetére


mrfire
őstag

Persze el fogják venni tőle, de attól még kipróbálhatta.

(#16713) CSiPet2 válasza .tnm (#16696) üzenetére


CSiPet2
tag

Elvileg miért kellene ehhez dokkolás? Ha a rendszerek tényleg kikapcsolhatóak lesznek, ahogy ígérték, mi van ha mondjuk a constid-ban kikapcsolod a mesterséges gravitációt mert arrébb akarsz valamit pakolni a raktérben (mindezt űrben). Miközben nincs gravitáció, egyszer csak előkerül egy halom kalóz a pilóta meg rálép a gázra félelmében, mire Te felkenődsz valamelyik válaszfalra.

(#16708) .tnm: Ezt akartam is kérdezni, a 300i hud-ja akkor nem végleges? Mert valami szörnyen ronda ahhoz képest amit egy két hajónál (akár egy egyszerű aurora) mutogatnak. Jelenleg elég furán fest szerintem...

(#16714) Volfram42 válasza Drenadar (#16706) üzenetére


Volfram42
senior tag

Attól még berakhatnák, sok mindent lehet tesztelni rajta úgy is, ha nem működnek a tornyok. Nem a túlélés a cél jelenleg. Ha az lenne akkor csak a Horneteket raknák be.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#16715) Szőrös  válasza Volfram42 (#16714) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ahogy mrfire írta elég lenne freeflyba betenni ezeket a hajókat, annak is sokan örülnének. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16716) mrfire válasza Volfram42 (#16714) üzenetére


mrfire
őstag

Arra tudok gondolni azért nem is teszik, hogy jobban várjuk. :)

(#16713) CSiPet2
Én a 300-as sorozat belsejével nem vagyok kibékülve. Szerintem sok a kihasználatlan tér. Az a mini folyosó nem kellett volna, és a raktér padlója sincs egy síkban, jó lehet úgy pakolgatni benne.

(#16717) Volfram42 válasza mrfire (#16716) üzenetére


Volfram42
senior tag

Háta BMW-t nem szállításra találták ki.:) Biztos lehet majd rajta mókolni a PU-ban.

Torzi: mrfire-nek igaza van már az is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#16718) mrfire válasza Volfram42 (#16717) üzenetére


mrfire
őstag

Mint az egyik legolcsóbb hajó, nem is érzem igazán BMW-nek. Persze, egy átlag polgár szemében lehet, hogy az abban világban. Már eleve az, hogy van egy űrhajója valakinek nagy szó lehet.
Viszont ott van a Mustang, aminek az egyik variánsa sokkal nagyobb luxust biztosít, mint bármelyik 300-as. Mondhatjuk, hogy a 300-ast nem "lakókocsinak" tervezték, akkor minek van benne ágy? Itt kb. a legtöbb űrhajó része, hogy biztosítson valami minimális életkörülményt is. A 300-as esetében annak ellenére, hogy valami drága luxusverdának felelne meg, ez annyiban mutatkozik meg, hogy a minifolyosón van valami fali kipárnázás.
Akkor tették volna hasonlóbbá a Phoenixhez. Tettem volna bele valami kárpitszőnyeget, vagy nagy hangfalakat a hátsó térbe, valami nagy fali képernyőt a folyosó párnáinak helyére a másik oldalra meg a folyosó egyik falát kivéve egy szék is befért volna még pluszba. A műszerfal meg lehetett volna ilyen famintás valami.

[ Szerkesztve ]

(#16719) TESCO-Zsömle válasza mrfire (#16718) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Érezd csak nyugodtan BMW-nek. Egy Caterpillar munkagép sokkal többe kerül...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16720) PenguinTea válasza mrfire (#16718) üzenetére


PenguinTea
csendes tag

Nem minden embernek lesz űrhajója ugye? hacsak a Squadron 42 végén nem kap egyet jutalomként?
Jobban el tudnám képzelni ha nem mindenki katona lenne hanem lennének külömböző "mesterségek".
A felhők felett nevelgetni a palántáimat xD de mivel mmo-ról van szó idővel biztos jönnek ilyesmi frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#16721) mrfire válasza TESCO-Zsömle (#16719) üzenetére


mrfire
őstag

Pont ezért nem tudom BMW-nek érezni. Mert a valóságban azt egy drága autónak tekintem az SC világa meg teljesen más. Ott egy munkagéppel lehet felvágni, nem egy ilyen kis hajóval. Mintha (a Reclaimer helyett) egy kukásautóval állnál a BMW mellé lefitymálóan, hogy nézd nekem mim van. :DDD
Ezért is írtam, hogy a játék világában egy átlag NPC polgár szemében lehet, hogy BMW, de a játékosok szemében nem nagyon, mert mi játékosok ennél sokkal többre fogjuk vinni.
Sza'l ezért gondolom úgy, hogy ha azt szeretnék, hogy valahogy úgy tekintsen rá az ember mint egy menő kocsira, akkor legalább a látszata meglehetne ennek, a fentebb leírtak alapján. Az ok, hogy papíron mi, belátom, hogy jó hasonlat. Csak jobb lenne, ha a játékos is jobban érezné ezt. Bár lehet ezzel egyedül vagyok. :(

(#16720) PenguinTea
Az igaz, hogy nem mindenki kezd űrhajóval. De képzelem milyen könnyű lesz megszerezni egy Aurorát onnantól meg pár út és megvan a 300i-is.
Olyan mesterségek, amikhez nem kell űrhajó max az FPS modulban lesz, illetve lehet majd gyártani ezt azt is és abból megélni, de az űrhajózás mindig ott lesz a képben.
Mivel alapvetően ez egy űrhajós játék, nem hiszem, hogy annyira más irányba mennének. Idővel ha nagyot robban a játék, elképzelhető lehet az is, hogy annyira kibővül mondjuk. Akkor én kamposi mélytengeri búvár leszek és csikóhalszörnyekre fogok mikrohullámú puskával lövöldözni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16722) Szőrös  válasza mrfire (#16721) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ööö nézd meg mennyibe kerül egy Cat munkagép , csodálkozni fogsz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16723) Menthirist válasza PenguinTea (#16720) üzenetére


Menthirist
veterán

Itt az SQ42-őt úgy kell elképzelni, hogy akkor válsz UEE polgárrá (tudod, mint a Starship Troopersben, gyerekvállalás és választási jog, stb), hogy előtte letöltötted a sorkatonaságodat. Tehát azt hogy milyen megnevezéssel vagy formában kapod meg a hajód, nem tudom, de szerintem mindenkinek azonos alapokat biztosítanak: egy felnőtt ember egy hajóval, és elvileg már tudnod kell repülni és ki kellett ismerned a játék rendszerét.
Onnantól hogy leszereltél a katonaságtól, jöhet a szabadság, bármit megtehetsz. Lehetsz a katonaságtól elszakadni nem képes zsoldos, egy ott szerzett tapasztalatokkal rendelkező kalóz, de lehetsz egy hadseregbe belefáradt kereskedő is. Vagy versenyző. Vagy mindegyik egyben :)

Tehát meghatározott szakmák nem lesznek, tehát nem kell kifarmolnod a mining perk-et hogy jó bányász legyél, ugyanúgy statok sem lesznek, tehát nem fogsz szintet lépni és level 32-es playboy lenni.

@mrfire: márpedig a bmw-s hasonlat korrekt. Drágább mint az Aurora (sima MR package duplája, de még a legharapósabb LN-nél is jó 30%-al drágább), minőségi bőr, letisztultság, stb... Viszont azért nem kerül egy Scania (Freelancer) árába, pláne nem egy luxusjachtéba (890 Jump). Nem annyira ritkák a BMW-k az utakon, legalábbis amikor utoljára szétnéztem :) Lényege hogy nem mindenesnek lett tervezve, hanem elegánsnak, letisztultnak, de azért el lehet menni vele a boltba bevásárolni.

btw régen volt már, amikor egy bmw-ből kiszállva azt ember azt hihette, ő a világ közepe :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16724) vaakuum válasza PenguinTea (#16683) üzenetére


vaakuum
addikt

[kérdés, el tud-e szakadni az űrruhás ember a luktól?] ;]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#16725) Volfram42


Volfram42
senior tag

Ja ja A BMW és Audi mára már tucattermék, ráadásul az újabbakban az index se szériatartozék. Viszont a tini picsák meg oda vannak érte ezért jó kis fallikus szimbólum főleg, hogy egy csaj a BMW-s kis tökűt fogja választani nem a csóró bikát (Elnézést azon hölgyektől akik nem, de sajnos ez most a tendencia).
Ha odaállnál egy John Deer kombájnnal a BMW mellé akkor simán leparasztoznak, pedig az előbbi nem csak drágább, hanem van, hogy jobban felszerelt kényelmi szempontból is. Ugyanakkor jogosan, mert kombájnnal nem megyünk diszkóba, ahogy BMW mögé sem kötjük fel az ekét. Az SC (hogy on is legyek) világában munkaeszközöknek használjuk a járművek zömét. Persze, hogy nem ér annyit egy luxuskocsi. Ha ott is lenne olyan opció, hogy akkor lehet utódod, ha szerzel hozzá valakit aki nemzi/kihordja. Meg persze olyan játékosok akik csak belecsöppentek ebbe a játékba és nem gazdasági zsenik vagy csak nem az eszükkel akarnak kényelmes életet. Már is fontosabb lenne a pimpelés, meg a luxusautókázás.
Messzemenőleg általánosítottam, de ne legyünk naivak. Az élet szerves része jelenleg a semmire se jó, de csinos emberek jelenléte akik még is boldogulnak. Ez is egy túlélési módszer. Itt valószínűleg ez a módszer kiesik így nem is ér sokat a luxusjármű.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#16726) KaiotEch válasza Volfram42 (#16725) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

BMW mögé sem kötjük fel az ekét

Biztos vagy benne? :DD

(#16727) Volfram42 válasza KaiotEch (#16726) üzenetére


Volfram42
senior tag

Hatalmas. :C
Azért nem vagyok benne biztos, hogy nem ártott neki semmit se.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#16728) KaiotEch válasza Volfram42 (#16727) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez amúgy azért siralmas, mert el tudom képzelni, hogy az én audimon is ezért volt vonóhorog :D Bár az enyém sokkal újabb.

(#16729) Volfram42 válasza KaiotEch (#16728) üzenetére


Volfram42
senior tag

Akkor többet bírt. Majd nem km óra állást írsz ha eladod, hanem beszántott hektárt.:)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#16730) KaiotEch válasza Volfram42 (#16729) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:C

(#16731) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#16723) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akik nem vesznek hajócsomagot a megjelenés előtt, azoknak nem lesz kezdőhajójuk. Még egy Aurora se. Nekik a Squadron 42 teljesítése után az ott szerzett reputációval és zsolddal kell boldogulni. Akik meg egyből a PU-ba kezdenek, azoknak semmijük se lesz. Mehetnek megfogni a képzeletbeli létra legalsó fokát, hogy elkezdjenek rajta mászni felfele a saját hajó irányába.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16732) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#16731) üzenetére


Menthirist
veterán

Én még ott tartok, hogy mindenképp meg kell venni valami game package-et, mármint 0 Ft-tal nem lehet beszállni és elkezdeni SQ42-őzni. Game only pakkot meg nem láttam és nem is hallottam róla, csak olyat amiben nagyon alap Aurora van, és a megjelenésig csönd (értsd nincs benne mégé béta sem)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16733) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#16732) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én úgy tudom, hogy megjelenés után már nem lehet hajókat venni, csak in-game. Szóval a csomagok utána már csak a két játékot, vagy azok egy részét tartalmazzák, esetleg egy kis kezdőpénzt, illetve talán lesznek extra csomagok megtömve merchandise-al, mint most a Constellation-ök. Díszdoboz, Soundtrack, Pendrive, stb... De hajó/hangár az már nem lesz benne.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16734) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#16733) üzenetére


Menthirist
veterán

Az hogy kiveszik a sokféle hajócsomagot, hangár sem lesz (mármint csak a default, mert elvégre azt mondták az lesz az emberünk otthona), meg hogy nem tudsz egyből idris-t venni, még nem ugyanaz, mint hogy az abszolút kezdő csomaggal csak kitegyenek egy bőrönddel a bolygófelszínre hogy élj meg valamiből. Tehát az hogy nem lehet válogatni a hajócsomagok között, még nem feltétlen jelenti azt, hogy nem is kapunk hajót. Legalábbis szerintem.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16735) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#16733) üzenetére


Szőrös 
veterán

No de az Aurora gondolom pont azért starter ship mert azt mindenki megkapja aki megveszi a játékot , nem ?
Akár a megjelenés után is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16736) mrfire válasza Szőrös  (#16735) üzenetére


mrfire
őstag

Pedig nem lenne rossz dolog, ha ez is az alfa alatt támogatók előnye lenne, hogy egyáltalán kapnak hajót. Ha nem így lenne, akkor aki most vesz alap Aurora csomagot, az gyakorlatilag ugyanazt kapja, mint aki később megveszi a játékot. Max egy kicsivel olcsóbban, de ha nem 20ezerért akarják majd piacra dobni akkor nem nagy az árkülönbség sem. Alfázhatott azt kész...

A multi-crew hajó tulajoknak bőven lenne honnan toborozni a legénységet, ha mindenki egy bőrönddel lenne bedobva a játékba. :))

Most hirtelen ennyit találtam: "The Aurora is the ‘basic’ ship in Star Citizen, the one most players will start with…" de ez simán lehet arra utalás is, hogy legtöbben csak ezt vették meg.

Apropó 300i
Találtam egy képet, mások meg már limuzint akartak csinálni belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#16737) Menthirist válasza mrfire (#16736) üzenetére


Menthirist
veterán

Azért az SC mégis egy space sim. Ha azzal kellene kezdeni, hogy gyári munkásként napi 14 óra munkával kigürizz magadnak egy Aurora-t, az szerintem nem lenne vicces, mint ahogy az sem, hogy másokhoz kell mindenképp bérencként felvételért kunyizni. Nem hinném hogy túlságosan nagy előny lenne, ha valaki egy Aurora-val kezd, elvégre a játék mégiscsak a szórakoztatásról szól. Az hogy az alfások kb ugyanazt kapják, majd amit később a többség is megvehet kicsit drágábban, plusz ugye alfa-béta hozzáférés... Szóval ez teljesen rendben van.

És nem feltétlen akarnék idegeneket felvenni mondjuk a freelancer-embe majd.

Az "The Aurora is the ‘basic’ ship in Star Citizen, the one most players will start with…" pedig arra utal, hogy nem csak az Aurora a starter hajó, illetve hogy elég sokan eleve nem Aurora-val nyitnak már.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16738) Szőrös  válasza mrfire (#16736) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hmm ebből kiindulva :
"Lesznek karakter+armor+fegyver csomagok? (Hajó-csomagok helyett)
Az FPS-modul bemutatása után derül majd ki."

lehet hogy lesz ilyen majd. Nemsokára kiderül.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16739) mrfire válasza Menthirist (#16737) üzenetére


mrfire
őstag

Nem, semmiképp nem a gyári munkásra gondoltam. Az kb. olyan lenne, mint egy böngészős játék ahol elküldöd a karaktert 8 órában dolgozni, aztán ha megint belépsz már ott a pénz. De hogy nézni, ahogy melózik, még rosszabb esetben teneked kéne kattintgatni az durva lenne. :(

Egyelőre csak a mások hajóján való melózást látom lehetőségnek, meg az FPS részét a játéknak. Illetve ne felejtsük el, hogy ott a hajóbérlés is. Lehet egy-két munka után már lenne annyi pénze valakinek, hogy pár útra bérelhet is egy Aurorát, utána meg már beindulnak a dolgok.

(#16738) torz on borz
De tényleg, ebből kiindulva nem úgy tűnik, hogy alap, hogy valakinek hajója van. Talán még az lehet, hogy a megjelenéskor két csomag közül lehet majd választani: FPS vagy Hajó.

(#16740) PenguinTea válasza Menthirist (#16737) üzenetére


PenguinTea
csendes tag

Az entropia universe-ben is a nulláról kezded. Ott is kemény munka után tudod megvenni a járműveket.
Mondjuk az MMORPG, de majd meglátjuk végül milyen lesz :D

(#16741) mrfire válasza PenguinTea (#16740) üzenetére


mrfire
őstag

Ó, az egy nagyon hülye játék volt. Egyszer próbáltam ki, és egy írás alapján azok a totális kezdők, akik nem fizettek semmiért azoknak a legjobb mód a pénzkeresésre az volt fegyverek felszerelések híján, hogy megtámadtatják magukat az idegen bolygón élő állatokkal úgy, hogy azoknak át kelljen kelni valamilyen vízen. De mivel úszni nem tudtak, megfulladtak a mederben. :D Aztán ki lehetett szedni belőlük valami zsírt, vagy mit. És ezt lehetett csinálni órákig.

[ Szerkesztve ]

(#16742) Menthirist válasza PenguinTea (#16740) üzenetére


Menthirist
veterán

Bocs, hogy a napi 8 óra irodai és 2-3 óra itthoni munka mellett nem akarok még a játékban is gürizni :) Nem vagyok munkafetisiszta. De ezt CR is elmondta, hogy noha nem akarják hogy totálisan bűntetlenül haljon meg az emberünk hogy aztán 5 méterrel arrébb respawn-oljon mintha mi sem történt volna, de ez egy játék. Ennek szórakoztatónak kell lennie mindenkinek. Farmoltam már eleget életemben mindenféle mmo világokban :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16743) PenguinTea válasza mrfire (#16741) üzenetére


PenguinTea
csendes tag

Hát igen :D Érdekes egy játék, ott sajnos ha nem fektetsz be elég lassan érsz el bármit is.

(#16744) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#16737) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Euro Truck Simulator 2-be se úgy kezdesz, hogy van kamionod. Először más cégekhez lehet elmenni vezetni kevesebb pénzért.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16745) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#16744) üzenetére


Menthirist
veterán

De nincs is olyan szabadságod, mint amit itt ígérnek. Vagy most komolyan azt akarod, hogy az első 20 órában csak azt tehesd, amit mondanak neked? Ezzel az erővel tényleg legyen az, hogy kapsz 10 UEC-et, az első 20-30 órában gürizhetsz, farmolhatsz azért, hogy összeszedj egy belépő hajóra valónyit, aztán majd talán, hangsúlyozom talán utána elkezdhetsz játszani is, csinálni amit te akarsz. Oltári lenne -.-

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16746) Szőrös  válasza Menthirist (#16745) üzenetére


Szőrös 
veterán

"Oltári lenne -.-"

Lehet hogy neked nem de mi van akkor ha más ezt élvezné ?
Hát nem gondolsz a becsületes kínai polgárokra akik napi 16 órában akarják az igát húzni a játékban ráadásul éhbérért !!!!!4444nééégy
No de viccen kívül , van aki élvezi az ilyen farmolást más nem.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16747) Malibutomi válasza Szőrös  (#16746) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A farmolást spec nem élvezem, de nekem az tetszene, ha iganis keményen meg kellene gürizni egy-egy hajóért. Az adja meg a lényegét, hogy érezd hogy elértél valamit, különben nagyon hamar unalmas lesz a dolog. Ha két napi utcaseprésből hajót lehetne venni, akkor senkit nem találnánk a bolygókon :)

WOW-os példa, már minden a játékosok alá van tolva, de nekem a vanilla tetszett, mikor mindenhová el kellett menni, nem csak teleport és ott vagy. Vagy pl a paladin lóért nem is tudom hány questet/instát kellett megcsinálni segítséggel, nem csak bemenni a boltba és venni egyet. De megvolt az az érzés, hogy elértél valamit.
Epic cuccok sehol sem voltak, már a kék is nagyon jónak számított, aki szerzett egy lila cccot az volt az isten, ma meg már mindenki full epic gearben rohangál.

(#16748) Menthirist válasza Malibutomi (#16747) üzenetére


Menthirist
veterán

no offense, de szerintem így is kelleni fog melózni egy-egy újabb és újabb hajóért. Ettől nem félek. A kulcs a változatosság és a szabadság. Nem hinném hogy egy Aurora-val gyorsan össze lehetne szedni egy Freelancert, de éhbérért egy Aurora-t szintén.

A WoW-os példa mentén én baromira utáltam hogy csak azért kellett farmolnom órákat és küldetések végeláthatatlan sorát, nem, nem azért mert azt akartam, vagy hogy erősebb legyek, hanem mert ennyit kellett dolgozni az első lóért. És a ló nem luxus volt, nem lettél tőle epic, vagy legyőzhetetlen, csak nem kellett 40 percet futnod a következő küldetésig, hanem elég volt 10-et. Szóval én egyetértek azokkal, hogy úgy is meg lehet dolgoztatni az embereket a sikerekért és a cuccokért, hogy cserébe nem gályamunkára vannak ítélve az első napokban-hetekben, adunk alájuk egy lovat, hogy legalább annyi szabadságuk legyen, amivel maguk dönthetik el, mikor és milyen módon akarják megszerezni a későbbi hajókat. Hogy ne kelljen az első 10 UEC-et stoppolásra meg buszjegyre költeni, ha épp nem azt a munkát akarom, ami előttem van. Valójában a kettőnk véleménye között csak az első lépés szükségessége vagy kihagyása a különbség. btw wow-ban is mindenki farmolt amíg el nem érte a 60-as/70-es/80-as szintet, hogy utána farmolhassa az instákat :) Mindezt ráadásul nagyon erős napirend alapján, ha olyan klánban voltál (haveroméknak meg volt határozva, hogy ettől eddig kötelező megjelenni és instázni... gyakorlatilag 1,5 év munka volt, amit most már semelyikünk sem szeretne átélni, elég annyi amennyit a valódi munkánk során csinálunk). Ugyanígy nagyon szép és fontos hogy küzdeni kelljen a cuccokért, de azt is meg kell oldani hogy nincs mindenkinek kedve és ideje napi 12-14 órában játszani. Azok számára is biztosítani kell a haladást és a fejlődést, és azoknak az egyetemistáknak is, akik ráérnek napi 16 órát játszani

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16749) Volfram42


Volfram42
senior tag

En siman el tudok kepzelni egy olyan csomagot, hogy jogsi nem jar hozza, de katonai kikepzes igen. Igy jobb fps-ben, de taxiznia kell. Ismerek olyanokat akiket szinte csak az fps erdekli. Miert ne lehetne oket is bevonzani.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#16750) Malibutomi válasza Menthirist (#16748) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A két ló nem összevethető :)
A sima lóért farmoltál, mert marha drága volt anno. A Paladin lóért, mindenféle változatos questeket csináltál, tárgyakat kerestél instákban. Ez pont az amit Te írsz, hogy változatos legyen.
SC módra mondjuk úgy nézhetne ki hogy Avengert csak érdekes és nehéz rendőrös küldetésekkel kaphatsz. Persze itt ilyen nem hiszem hogy lesz.

Én is voltam HC guildben anno BC végén, meg WOTLK alatt, az első full Naxxramas clear - Kel'Thuzad kill az 12:30-től tartott este olyan 11-11:30-ig kisebb megszakításokkal. Benne voltam asszonnyal együtt a felmérő task force-ban :) Ezután meg mentek a rendszeres raidek minden este.

Ma már én sem mennék HC guildbe játszani, nem hiányzik az hogy akkor is ott kell lenni, ha épp semmi kedved. Főleg ha Class leader/Officer voltál mint én. Akkor ugye már órákkal előbb, potionok, cuccok, kinek mi kell a bankból most szóljon, kezdem az invet, stb...

(#16749) Volfram42

Mondjuk taxival is simán lehet jó egy játék, lásd SWG, az elején csak taxi volt, később jött a JTL mint kiegészítő, mégis élveztük.
Mondjuk más tészta mert ez ugye elsősorban szimulátor, de ahogy írod én is simán el tudom képzelni, hogy valakit csak a játék összetettsége, minősége vonzzon, de magát a repkedést nem szereti.
Ki tudja lehet a végén én sem pilóta leszek hanem nyitok egy hajó tuner boltot :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.