Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) mrfire válasza TESCO-Zsömle (#16348) üzenetére


mrfire
őstag

Köszi! :R

Tényleg esélyes, hogy Starfarerre lépjek tovább. Drenadarnak igaza volt, hogy szállító hajó is lehet belőle. Azért van pár megmosolyogtató rész a cikkben:
pl. hogy a Starfarert szállításra használni nagyon népszerűtlen, mert a hagyományos fuvarozásra a Freelancert jobban szeretik. Persze, csak a Starfarer alap rakterébe több mint tizenhétszer annyi áru fog férni és akkor még nem beszéltünk a tartályokról, amit raktérré alakítanak. Gyanítom nem a duplájára, hanem három-négy-ötszörösére növeli ez a lehetőség a rakteret. Ezek után mondja bármelyik kereskedő, hogy kösz nem én a Freelancert jobban preferálom. :P

(Arra kíváncsi leszek mennyire lesz egy ilyen teletöltött Starfarer mozgó hidrogénbomba.)

Ez is tetszik:
"Ellenzői szerint a hajótest nem vonzó, a fülke látómezeje indokolatlanul korlátozott." - WTF :Y Az egyik legformásabb hajó. Az mondjuk igaz, hogy a sok merevítés teljesen fölösleges és nagyon szűk a látótér, de a reklámban már nem is úgy néz ki, mert ott már kivették a fölösleges tartó elemeket és szépen kilátni.

"képes betölteni mindazon szerepköröket, amiket az RSI Constellation, de sokkal kisebb legénységgel." - meg kisebb mindennel. :P

[ Szerkesztve ]

(#16352) Yllgrim válasza mrfire (#16351) üzenetére


Yllgrim
őstag

A freelancer a csempeszek, kis arukat gyorsan mozgatni akaro emberek hajoja. Ertekes aru, kis meret, gyorsasag, gyors profit, raadasul elegge tulelo kepes.

Starfarert kiszagoljak valahol akkor azt nagyon meg kell vedeni mert azt nem eltalalni lehetetlen. Par bomber kiszedi pikk pakk, ha el is bukod oket, mar megerte, hirnev, hatalmas veszteseg az ellensegnek es egy magara valamit is ado ceg kb becsukott szemmel fel ora alatt kitermeli.

Gazdasagi haboruk is lesznek itt joszammal, megbizasok ellenfelek buktatasara, shortolasok... :)

Aki kis cegben van az azt elvezi, h mehet, lohet, felfedezhet, de a nagypenzt itt is a guru-k viszik majd el.

En szemely szerint es ocsem is a Freelancert reszesitjuk elonyben, bemegyek aszteroida mezobe, ratapadok egy golyora, lekapcsolok mindent es aluka, fel ora utan ugyis vagy feladjak vagy teljesen mashol vannak a kergetok, nagy bomszli hajoval ezt nem jatszod el :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#16353) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#16350) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Betoppantál a topicba, rápörögtél aztán azóta a drogod... bárcsak lenne ennyi időm mint neked erre :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16354) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#16353) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bárcsak ne lenne...

Fölösleges időmet pénzre cserélném...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16355) mrfire válasza Yllgrim (#16352) üzenetére


mrfire
őstag

Valóban, teljesen más játékosok. Ezért is fura, hogy a cikkben így összehasonlítják őket. (Mintha a pizzafutár robogóját tartanák jobb szállítónak egy kamionnál, mert hamarabb kiviszi a pizzát.)
Bár arra kíváncsi leszek, hogy a Freelancer mennyire álcázható így, de tényleg közelebb áll a dologhoz. Én is az ilyen taktikákat fogom gyakorolni, amennyiben hatékonynak bizonyulnak. Persze csak ha a low sec területeken akarok szállítani.
A nagyobb dögöket csakis high secben való szállításra használnám, legalábbis eleinte biztosan. Gondolkodom rajta, hogy vegyek majd egy Freelancert is, és akkor mindkét oldalt jól megismerhetem.
Illetve a Freelancer másra is jó lesz. Ha később kicsit rizikósabb területekre szeretnék merészkedni nagyobb hajóval, ott lesz, hogy megismerkedjek az útvonallal és a rendszer adottságaival, mielőtt nagyobb hajót kockáztatok. És azt is felmérhetem vele, hogy alacsony profit mellett nagy mennyiségben érdemes szállítani biztonságosan, vagy rizikósabban, kisebb mennyiségben, de magasabb haszonnal egységenként.

(#16356) Menthirist


Menthirist
veterán

az biztos hogy én majd rifttel akarnám tolni, meg fülessel. mondjuk utóbbi célra már van egy Audio Technica ATH-M50-em, elképesztően jól szól, de a riftes Star Citizenhez alighanem kelleni fog egy 390X vagy egy GTX980 :) no meg a rift... de leszsrom :P

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16357) Menthirist


Menthirist
veterán

A lore builder 18-at (Government & Guns), 17-et (Departments and Divisions) és a 15-öt (Beverages) ha egy mód van rá, szeretném kisajátítani :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16358) Nosam válasza Menthirist (#16356) üzenetére


Nosam
aktív tag

"alighanem kelleni fog egy"

Új riftel 1440p- full felbontáson lehet kettő is fog kelleni... :DDD

(#16359) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Ez nem is volt ? :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16360) mrfire válasza Szőrös  (#16359) üzenetére


mrfire
őstag

Ez az a hely ahova ilyen formán fogok beszabadulni. :)

(#16361) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

325a elérhető

Nah én is összedobtam csak egy kisebb írást... vagy korán van, vagy ez nem az én asztalom lesz! :P

[ Szerkesztve ]

(#16362) Eyesis válasza Drenadar (#16361) üzenetére


Eyesis
őstag

harci bmw :)

Eyesis

(#16363) Drenadar válasza Eyesis (#16362) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Sajnálom hogy most nem tudom kipróbálni... Azt meg nem értem miért nem csinálják meg a cutlasst egy személyesnek hogy a tornya úgy működjön mint a horneté...

(#16364) mrfire válasza Eyesis (#16362) üzenetére


mrfire
őstag

(#16363) Drenadar
Most a Cutlass tornya vagy erősebb, cserébe ember kell mögé, vagy azért van így mert a Hornett drágább, de a Cutlass több mindenre, használható. Akkor logikus, hogy a Hornetnek kell egy ilyen plusz.

[ Szerkesztve ]

(#16365) CSiPet2 válasza Drenadar (#16361) üzenetére


CSiPet2
tag

Én már teszteltem is, alapból nem sokat érezni a 300i-vel szemben, a pajzs érezhetően erősebb és gyorsabban tölt vissza. Meg picit talán jobban bírja energiával a folyamatos lövést és forgolódást.
Viszont fogtam a 350r reaktorát, meg a Hornet gatling-jeit és rápakoltam. Nah így már csúnyán odacsap (gondolom amint visszavonják a trainer variánsokat, bukom a cuccokat, de addig elég fun). A schyte-ot nem kell fél percig lőni, egy rövid jól célzott sorozat egyszerre mind a három fegyverből bőven elég a pukkanáshoz.
Én valami ilyesmit képzeltem el a PU-ra kezdő hajónak. Ha kell akkor komoly tűzerő, elég jó pajzs és mindezt elképesztő sebességgel.
Az egyetlen bajom az, hogy ez is ilyen piszkosfehér (a bordó-fekete csíkokkal kiegészítve) mint a 300i és nem az a sötétszürke mint a képeken, de a pilótafülképből úgyse látszik. :DDD

(#16366) vaakuum


vaakuum
addikt

[Szerintetek itt már használták a MoCap-ot a csaj sétálásához?]
Mert az valami szörnyűűűűű :O :O :O , mintha nem ért volna ki időben a WC-re :Y Az egész hangulatát megöli.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#16367) mrfire válasza vaakuum (#16366) üzenetére


mrfire
őstag

Jó kérdés. Én általában nem vagyok ilyen kritikus, nem is tűnt fel, de látom miről beszélsz. Azért jelentős a minőségbeli eltérés a 300-as reklámjához képest. Ez a futás sem semmi, lehet az elsétálás a Cutlass videóban is csak valami ingame mozgás.

[ Szerkesztve ]

(#16368) GypsFulvus2 válasza vaakuum (#16366) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nyugi, ez csak azért van, mert mindegyikük szkafandere tele van rakva... :D
Komolyra fordítva, már korábban feltűnt, és az ingame videókon is zavaró volt a karakterek mozgása. Pl. amikor körüljárják a hangárban a hajókat, és futva oldalaznak nagyon idétlen módokon. Gondolom / remélem, hogy ezen még bőven változtatni fognak.

Más: ha nincs rá korábbi jelentkező, akkor elkezdem "News Update" rovat fordításait, azon belül is a "This Day in History" rovatot.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16369) Malibutomi válasza vaakuum (#16366) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

ez még mindig a merev csípős modell.

(#16370) Szőrös  válasza Malibutomi (#16369) üzenetére


Szőrös 
veterán

Naja pont 'conon mutatták az új mocapos animációt , az azért jobb lesz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16371) Goblin12


Goblin12
őstag

Öhm, ezért a reklámért vajon mennyit kaphattak? Star Citizen - AMD Mustang Racing Variant (Omega)

Így már majdnem biztos, hogy AMD kari fog kelleni, ha mindent akar az ember.

(#16372) mrfire válasza Goblin12 (#16371) üzenetére


mrfire
őstag

Szerintem semmit nem jelent, hogy most volt egy ilyen akció. Egy rakás játékot adnak videokártyák mellé, és nem mind AMD-re optimalizált.
Azt se felejtsük el, hogy még 1,5-2 év mire megjelenik a játék. Azalatt kijön még két VGA sorozat. Sok minden változhat.

(#16373) Szőrös  válasza Goblin12 (#16371) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez fan videó.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16374) Goblin12 válasza mrfire (#16372) üzenetére


Goblin12
őstag

Lehetséges, de, hogy AMD mellett maradnak az szerintem már majdhogynem biztos. :K Jaj nem vagyok én zöld párti, meg piros se.

(#16375) vaakuum válasza Goblin12 (#16374) üzenetére


vaakuum
addikt

Pedig én épp egy 980-on agyalok...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#16376) Szőrös  válasza Goblin12 (#16374) üzenetére


Szőrös 
veterán

Amúgy az AMD-vel már a kezdetektől együttműködnek a leendő Mantle implementáció miatt is ami majd vmikor lesz CE3-ban így itt is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16377) TESCO-Zsömle válasza Goblin12 (#16374) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs olyan, hogy "AMD mellett maradnak". Az AMD megkereste őket, hogy vennének egy halom kódot, az nVidia nem. Ennyi. Már jóval az AMD Mustang előtt nyílt titok volt, hogy a SC natívan támogatja a Mantle-t, de emellett benne lesz az nVidia cucca is, és amúgy meg full DX12-es lesz, és az Oculus Rift-et is támogatja, meg a TrackIR-t, meg isten tudja még mit. Támogatnak ők mindent, ez nem az AMD játéka lesz.

(#16376) torz on borz: Mire mejgelenk a SC, már inkább CE4 lesz. Más most "Next Generation Cryengine" van feltüntetve sok helyen.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16378) Goblin12 válasza vaakuum (#16375) üzenetére


Goblin12
őstag

Én meg egy AlienWare-n az új genből gtx 980m-el. Mert az NV notiban egyszerűen jobb. :K

(#16377) TESCO-Zsömle : Oké, akkor biztos így van. Én csak örülni fogok neki. :R

[ Szerkesztve ]

(#16379) Diopapa


Diopapa
addikt

Kicsit csalódott vagyok. Azt hittem, hogy ha bejön a 325-ös, akkor a 300-as helyett azzal repülhetek...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16380) mrfire válasza TESCO-Zsömle (#16377) üzenetére


mrfire
őstag

Igen, ha úgy alakulna, hogy azt mondhatnánk mégis, hogy az AMD mellett maradnak, akkor az teljesen más történet lenne. Ahhoz az AMDnek le kéne tenni egy valag pénzt az asztalra, hogy a jobb grafikai beállításokat kisajátítsák maguknak, de ez az nvidia stílusa. Ők meg is csinálták pl. a Watch Dogsal, de ha jól tudom, csak egy ideig volt így.

[ Szerkesztve ]

(#16381) Malibutomi válasza mrfire (#16380) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A Ryse Son of Rome kapcsán felmerült a kérdés. Mivel cryengines, és az amd vga-k sokkal jobban futtatják mint az nvidia.

[link]

Idézek Abutól:
"A CryEngine is eléggé compute irányba fejlődik. Ezt nyilatkozták is: "We are making heavy use of some DX11 features like Compute Shaders, which however, perform better on some hardware architectures than others, so there will be some noticeable performance gaps between different desktop GPUs." Nyilván a Maxwellnek nem segít, hogy DX11 compute shader mellett az elméleti teljesítményének a negyedét elveszíti.."

[ Szerkesztve ]

(#16382) Diopapa válasza Malibutomi (#16381) üzenetére


Diopapa
addikt

Minden tiszteletem Abué, főleg a szakmai felkészültsége miatt, de egy elég nagy dioptriás szemüvegen keresztül látja a világot.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16383) Malibutomi válasza Diopapa (#16382) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lehet benne valami :)
De a tesztek most öt támasztják alá:

Persze majd ha jön még pár cryengines játék akkor kiderül, mert ez ugye konzolport.

[ Szerkesztve ]

(#16384) Menthirist válasza Diopapa (#16382) üzenetére


Menthirist
veterán

Noha egyetértek, és persze voltak rossz/meg nem valósult jóslatai, de valóban az ő állítását támasztja alá a legtöbb statisztika amit láttam. Raw computing erőben a 290X a GTX980-at is veri (bár a 980-at a 780 Ti is veri ebben). 1080-ban az amd gyakran hátrányban van, de magasabb felbontásban kevésbé esik vissza.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16385) tkondor válasza TESCO-Zsömle (#16377) üzenetére


tkondor
tag

nagyon remélem, hogy nem fognak CE4re átállni, nem akarok megint hardwarebe invesztálni, meg akkor is mi értelme a CE3at optimalizálgatni, Mantleel ellátni, ha úgyis váltanak a 3tól 4re? az számomra elfogadhatatlan, hogy most minden megy szépen maxon 40-50fpsel amíg ölöm bele a pénzt, aztán meg megjelenésre váltanak és játszhatom majd 1024ben lowon (persze ez csak túlzó példa a hatás kedvéért :D)

Star Citizen nick: Horus

(#16386) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Ez az F7A upgrade Hornetre ez a statokat is feltolja vagy csak a lookjat?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#16387) mrfire válasza Yllgrim (#16386) üzenetére


mrfire
őstag

Csak a kinézet fog változni.

(#16388) Malibutomi válasza tkondor (#16385) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tudtommal nincs már CE3 meg CE4. Cryengine van és azt fejlesztik folyamatosan.
SC-t is CE3-al kezdték csinálni, aztán már jóideje mondták hogy a továbfejlesztett enginnel dolgoznak.

Pontosabban talán van CE4 megnevezés, de amit találtam videót róla abban benne van a SC is...szóval...

[ Szerkesztve ]

(#16389) Yllgrim válasza mrfire (#16387) üzenetére


Yllgrim
őstag

akkor nem adok erte 75$-rt, ha a statok is jonnenek akkor igen :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#16390) Goblin12


Goblin12
őstag

Ez utáni projectjük már talán saját maguk által megírt motorra fog épülni.

(#16391) tkondor válasza Malibutomi (#16388) üzenetére


tkondor
tag

óh, hát ez esetben bocsánatot kérek a tudatlanságomért :D abból indultam ki, hogy pl. a Crysis 2 és 3 között ég és föld volt számomra a különbség hardware terén, még annó....

Star Citizen nick: Horus

(#16392) mrfire válasza Yllgrim (#16389) üzenetére


mrfire
őstag

Ahhoz nagyon durva változatnak kéne lennie, hogy 75-be kerüljön az alap modell upgradelése. 200 körül már rendesebb hajót kapni. Ha mindenképp el akarnék költeni még ennyi pénzt a játékra, akkor nagyobb méretekben gondolkodnék.

(#16393) Nosam válasza Malibutomi (#16388) üzenetére


Nosam
aktív tag

Most jelen pillanatban CryEngine 3.6.9 a legújabb, nyilván ha eléri majd a build 4.0-át akkor már cry engine 4 lesz belőle...

(#16394) Malibutomi válasza Nosam (#16393) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vagy nem, de majd kiderül ha odajutnak...
Cryengine drops numbered versions

[ Szerkesztve ]

(#16395) mrfire válasza Malibutomi (#16394) üzenetére


mrfire
őstag

És ha így linkeled még működik is. :))

(#16396) Malibutomi válasza mrfire (#16395) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kösz, telóról nem megy... :)

(#16397) .tnm válasza Malibutomi (#16394) üzenetére


.tnm
addikt

ne vitatkozz vele, mert ő ért hozzá ;]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16398) vagabor


vagabor
aktív tag

fordítóktól, vagy Eyesistől kérdezném hogy van e olyan hely/fórum ahol a készülő/átnézendő fordításokról lehet beszélni? Csak hogy legyen hova fordulni ha valami gond, javaslat stb van.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#16399) Eyesis válasza vagabor (#16398) üzenetére


Eyesis
őstag

Szia,

Ezen a fórumon simán meg lehet mindent beszélni :)
A wordpressen van olyan, hogy vázlat, és eddig finomítják, ameddig csak szeretnék. Nem hajt minket senki, akkor jelenik meg egy cikk, amikor elkészül.

Eyesis

(#16400) vaakuum válasza Menthirist (#16384) üzenetére


vaakuum
addikt

Akkor a SC talán mégis jobban kedvelheti hosszabb távon az AMD karikat? Mert akkor nem spórolok olyan sokáig a 980-ra, hanem hamarabb veszek egy vapor 290x-et.
Merthogy a jelen állapot szerint a motor jobban szereti a 980-at, és a FarCry 3-ban is erősebb az nv kari.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.