Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) Malibutomi válasza vaakuum (#16400) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát ezt senki nem tudja :)

(#16402) Menthirist válasza vaakuum (#16400) üzenetére


Menthirist
veterán

Pontosan nem tudni még, de szvsz semmi drámai különbség nem lesz. Lehet hogy shaderek tekintetében jobban szereti az amd-ket, de más téren meg az nvidia-knak lesz jobb (pl textúra streaming oldalról driver miatt). A 980 nem egy kategória a 290X-el, szóval még jó hogy gyorsabb akár itt is, igazából akkor lenne erősen amd párti a star citizen, ha lenyomná a 980-at alacsonyabb felbontás (mármint fullhd körül) mellett, mert az amd-k mint írtam magasabb felbontáson kevésbé esnek vissza, de fullhd körül nem mindig a leggyorsabbak. Szóval ez nem csak motor függvénye, hanem sok egyébé is. A végeredmény kétlem hogy különösebben preferálná bármelyik oldalt, kelleni fog egy erős kártya hozzá (vagy kettő :D), sok és gyors vram-mal, mivel mocskosul sok és nagyfelbontású textúra lesz a játékban :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16403) vagabor válasza Eyesis (#16399) üzenetére


vagabor
aktív tag

Lenne egy ilyen mondat:

“I had been watching it [the races] for some time; may have lost more than a few CTRs on the amateur stuff.

A mondatot értem, viszont fogalmam sincs mit jelenthet a CTR rövidítés. Creditre gondoltam a mondat szerkezetét elnézve, de nem akarok hülyeséget fordítani.

Amúgy az sc.hu csak nekem nem jelenik meg helyesen ha az ablakot a képernyő bal/jobb felére húzom? Eltűnik a menü, meg az egész egy katyvasz.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#16404) Goblin12 válasza vaakuum (#16400) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem tudom mid van jelenleg mert nincs kitöltve az adatlapod, de szerintem várjál 2015 Q1/Q2-ig és utána vegyél valamit addigra talán kint az új szériás AMD. A CES-t meg szerintem várd ki hátha jön valami ténylegesen új cucc, addig szvsz felesleges lenne bármit is venni. Ja és németo-ban már az R9 290X már 300€ alatt kapható az az 92k alatt.

(#16405) mrfire Ez így már mindjárt más, akkor én 980-at vennék, de ez meg azért gáz mert szerintem CES után már jön a 980 TI meg a titan 2 ha midnen igaz és akkor tutira lemegy az ára 980-nak. Ezt szerintem neki kell eldöntenie, de ha a mának élünk akkor 980.

[ Szerkesztve ]

(#16405) mrfire válasza Goblin12 (#16404) üzenetére


mrfire
őstag

Én is ezt mondanám, de most nincs VGAja.
Max azt tehetné, hogy vesz most egy közepeset, később meg egy fullosat, ha megjelenik a játék, vannak tesztek, és kijöttek újabb kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#16406) Diopapa válasza vaakuum (#16400) üzenetére


Diopapa
addikt

Dunia engine != Cryengine. De ha ellenpélda kell, a fent említett Ryse of Rome sokkal jobban fut AMD-n, mondjuk annak más oka van. ;]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16407) Menthirist válasza vagabor (#16403) üzenetére


Menthirist
veterán

A CTR az UEE elődjének, az UPE hivatalos pénzneme volt.

Ahogy írtam is az én lore builderemben:
"a CTR (az UPE, United Planets of Earth, Egyesült Földi Bolygószövettség akkori pénzneme) "

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16408) vagabor válasza Menthirist (#16407) üzenetére


vagabor
aktív tag

:R Csak részleteket olvastam a fordításodból, akkor most már biztos. Köszi
még rá is gugliztam az SC név mellett de úgy sem találtam semmit :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#16409) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

A szavazás állása (22453):

A – Kutató-mentő hajó - 11%
B – Utasszállító hajó - 20%
C – Átszálló / támadó hajó - 21%
D – Aknatelepítő / aknakereső hajó - 9%
E – Felderítő hajó - 12%
F – Mély űri vadász (két motoros) - 27%

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16411) Drenadar válasza TESCO-Zsömle (#16409) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Nekem nem kell mélyűrvadász
:'(

(#16412) vagabor válasza Menthirist (#16410) üzenetére


vagabor
aktív tag

Végén még a játékot körülölelő sztori jobban fog érdekelni mint maga a játék :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#16413) TESCO-Zsömle válasza Drenadar (#16411) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem de. Csak legyen long-range explorer variánsa.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16414) mrfire válasza vagabor (#16403) üzenetére


mrfire
őstag

Nekem akkor csinál ilyet az oldal, ha kisebbre veszem a böngésző ablakát. Nem mintha bármikor is használnám úgy. Úgy látszik azt szereti, ha nem birizgálják. :))

(#16409) TESCO-Zsömle
Na gyerünk gyorsan nyomjon mindenki az utasszállítóra. Azt akarom, hogy szexi stewardess botok tucatjai álljanak az alkalmazásom alatt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16415) vagabor


vagabor
aktív tag

Végeztem a második lore builder fordítással, Írtam Eyesisnek az oldalra kerülés ügyében.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#16416) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#16410) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A linkelt cikket lefordítottad? Nem találom a SC.hu-n.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16417) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#16416) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem, azt még nem... de lefordíthatom...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16418) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#16417) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Kérlek ne tedd. Már a 90%-a készen van. :) Föntebb írtam, hogy ezeket a This Day in History cikkeket lefordítom, ha nincs rá más jelentkező.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16419) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#16418) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, oké, a linket csak kigugliztam... én (azaz mi vagaborral) a lore buildert fordítjuk...

vagabor: a neveket közösre kellene hozni. Nem tudom te milyen nevet adtál neki, de én azt, hogy "LORE BUILDER AVAGY ÉPÍTSÜNK VILÁGTÖRTÉNELMET – ELSŐ RÉSZ"

Akkor én nekikezdek a harmadiknak (ezekszerint a Racing Events & Sataball-nak), aztán meg elosztjuk, mint említettem ha lehet én szeretném lefordítani a 15-ös beverages-t a 17-es departments & divisions-t, és a government & guns-t :) Persze ha nincs ellene kifogásod.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16420) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#16419) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ok.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16421) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#16418) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Nah akkor most javaslom, hogy kellene valami leírás, hogy ki mit csinál éppen :)

Jah meg tényleg meg kell nézni mindig, hogy esetleg régen valaki nem csinálta-e meg már?

(#16422) TESCO-Zsömle válasza Drenadar (#16421) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kell egy ilyen táblázat, mint amibe itt a PH-s arcok is vannak. Első oszlopba benyesni az adott cikk eredeti címét, másodikba az állapotot, harmadikba a szerzőt. Így be lehet tolni a foglalásokat is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16423) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#16422) üzenetére


Menthirist
veterán

Mehetne oda (ahhoz) akinél a klándoksi is van.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16424) Drenadar válasza TESCO-Zsömle (#16422) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Amúgy nem is biztos, hogy kell... a honlapon belépve látom, hogy mikor mit szerkeszt és kicsoda, mely mű csak félkész.

Persze ezt cseszhetem, ha egyesek nem a honlapon kezdik el, hanem a saját kis gépükön!

Ezt nem kellene! (persze lehet csak én értem félre de én nem találom a fórumtárs által mondott már 90%-ban kész vázlatot.

Tipp javaslat: ha nem akarjuk a honlapon írni, legalább egy vázlatot írjunk, a címmel, cimkékkel, és akkor belépve látjuk, hogy az illető már lefoglalta magának a témát és készül!

OK?

(#16425) Menthirist válasza Drenadar (#16424) üzenetére


Menthirist
veterán

Ok, bár én eleve vázlatként a honlapon kezdek neki mindig :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16426) Drenadar válasza Menthirist (#16425) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Fulvustól nem látok fél kész írást.

Én csak azt írom, hogy egyszerűbb megnézni a honlapon mik azok amik vázlatok mint imádkozni hogy csak nincs senkinek elkezdve. Nem?

(#16427) TESCO-Zsömle válasza Drenadar (#16424) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jól van, akkor én most szépen feltolom mindazt, amit lefoglaltam magamnak szóban. ;)

sz: Done.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16428) Menthirist válasza Drenadar (#16426) üzenetére


Menthirist
veterán

Én nem látom más emberek vázlatait, nincs szerintem hozzá jogom.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16429) vagabor válasza Menthirist (#16419) üzenetére


vagabor
aktív tag

A címet már azelőtt másoltam rólad hogy említetted volna :)
Semmi kifogásom, én még nem álltam neki másik fordításnak.

Drenadar, én a gépemen csináltam, de amint Eyesis-szel letisztázzuk onnantól ott fogom kezdeni a szerkesztést.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#16430) mrfire


mrfire
őstag

Feltűnt már valakinek, hogy a connieknak nincs leszállótalpuk? :F Nemrég dolgozták át őket, de most is a gondolákon landolnak, ami még viccesebb, hogy úgy néznek ki, mintha pofára kéne esniük:

(#16431) Drenadar válasza Menthirist (#16428) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Hm... csak nekem van ilyesmihez jogom?
Nekem úgy rémlett, hogy mikor Eyesis megadta először a jogot már akkor is láttam Zsömi írásait, csak nem tudtam belenézni, és utána kaptam olyan jogot, hogy bele is tudok kontárkodni más írásába! :)

Tehát ha megnyitod a vezérlőben azt hogy bejegyzések, ott csak a saját cuccaidat látod?

Eddig volt 2 vázlat, most lett 16 :D

[ Szerkesztve ]

(#16432) TESCO-Zsömle válasza mrfire (#16430) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem ekkora képről az se tűnik fel, hogy ami rajta van az hajó és nem kalapács. :DDD

Egyébként a PU Demo-n látszanak a leszállótalpak:

Nagyítás

(#16431) Drenadar: (#16427)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16433) Drenadar válasza TESCO-Zsömle (#16432) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

csak nekem volt "fájdalmas" egy sima leszállást PU demonak nevezni?
Sztem az inkább volt planetside demo mint PU még ha azt is mondták rá...

(#16434) mrfire válasza TESCO-Zsömle (#16432) üzenetére


mrfire
őstag

Igen, azt én is megnéztem, mert kíváncsi voltam. De elég kevés ez a sílécszerű valami, azt ráadásul nem nagyon orvosolja, hogy elöl semmi nem támasztja meg. Redditen találtam erről egy beszélgetést, ahol olyasmit magyaráznak, hogy a hátsó része annyival nehezebb, hogy megtartja az elejét. Nekem ez kicsit erőltetett magyarázat.

(#16435) Drenadar válasza mrfire (#16434) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Többnyire maga a lift/zsilip támasztja meg a hangárban az elejét, és jól is van az úgy... Illetéktelen úgy sem tud felmenni!

A másik hogy nyilván kegyetlenül farnehéz a cucc a súlypontja közel sem a közepénél van, hogy attól kellene félni hogy nagyon orra bukjon :P
De az tény, hogy nem nagyon jó az a kép :P

[ Szerkesztve ]

(#16436) mrfire válasza Drenadar (#16435) üzenetére


mrfire
őstag

Azt csak nem támaszthatja meg, ha egyszer fel lehet húzni. Lehet ki van centizve, vagy csak kikerülték a problémát és a súlypontja rendben van, de nem túl bizalomgerjesztő látvány :D ( Egy kövérebb kapitány már nem ugrókötelezhet az orrban. :DDD )
Igazából azok után, hogy nagy mellénnyel ecsetelték, hogy mennyire adnak arra, hogy minden része a hajónak aprólékosan meg legyen tervezve, és mindennek helye van, fura ezt a hajót így látni.
Gyanítom ugyanaz a helyzet mint a Reclaimer esetében. Elkészültek a concpet artok, csak a leszállótalp meg sehol. Egyébként, a régi conniekon nem volt ilyen hosszú az orr, nem? Ott még egész elfogadhatóan nézhetett akkor ki.

[ Szerkesztve ]

(#16437) Drenadar válasza mrfire (#16436) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Hát igen... valamit tuti kitalálnak rá... írd meg nekik! :)

Reclaimer: egész egyszerűen nem szabadna tudnia leszállni egy akkora dögnek... még leszálló talpra sem az űrben... túl nagy...

Miért kellene mindennek leszállnia? Megáll az űrállomás mellett és kipakol bepakol, oszt megy tovább...

[ Szerkesztve ]

(#16438) mrfire válasza Drenadar (#16437) üzenetére


mrfire
őstag

Lehet meg is fogom, ha még más nem. Bár gyanítom már megtette más, vagy bennük is felmerülhetett.

Azt én sem tudom miért kéne leszállnia. De Zsömle fordításában benne volt, hogy amint megkapták a rajzokat az volt a modellezők első kérdése, hogy hol a leszálló talp. A Reclaimer nem egy szállító, logikusabb lenne úgy felépíteni, hogy a hajtóművei ne arra készüljenek, hogy bolygókat hagyhasson el. Erre lehet nagy szállító dögöket készíteni, végezzék azok az ilyen munkát.

[ Szerkesztve ]

(#16439) vaakuum válasza Goblin12 (#16404) üzenetére


vaakuum
addikt

Jelenleg tényleg nincs VGA-m, csak a 3570k alaplapi kimenetét (ami csak fullhd-t tud) használom a 2560*1440-es monitoron. (Szóval itt a szép monitorom, és még nem tudtam megnézni teljes pompájában a képét :O ) Akár várhatnék is, de ha jönnek a mostaninál is hiperszuperebb VGA-k, azokhoz gondolom később már ez a proci lesz kevés. (Ezt jelenleg 4.2-ig tudtam felhúzni, de lehet, hogy lekapom a kupakot, és újrapasztázom, hátha kijön belőle a 4.3, nagy szerencsével a 4.4)
Azt gondolom, hogy ehhez a géphez mostanában kellene egy olyan vga, amit maximálisan ki tud még hajtani, és később (kb. 3 évet remélhetőleg még ki fog bírni egyéb beruházás nélkül) ezt az optimálisan összerakott gépet egyben oda lehet adni a gyerekeknek, mert ők is nőnek lassan, és rendszeresen engem túrnak ki, ha valamit akarnak a neten keresni, nézni, vagy esetleg játszani :O.
Árakról azt tippelem, hogy most vagy 3 hétig még stagnálnak az árak, és október második-harmadik hetétől elindulnak felfelé, mert mikuláskor és karácsonykor mindent el lehet adni jóval drágábban. Utána majd csak február vége környékén várhatok árcsökkenést, ahol érdemes lehet hardvert vásárolni, de addig meg nem akarok vga nélkül lenni, mert a CS-sourcon és az Asphalt8-on kívül szinte semmi nem megy rendesen.
szóval ezért dilemma, hogy 290x vapor, vagy egy ref 980, ami a nagyonlélektani határ, és utána tényleg nem lehet azt mondani a következő 2 évben, hogy gépre kell lóvé a családi kasszából.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#16440) Drenadar válasza vaakuum (#16439) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

oké hogy gyorsabb a 290x de annyival többet is tud? :|

én is szemezgettem vele de ennyit kiadni egy VGA-ért durva :D
280X majdnem csak a fele és hány % a difi? :)

(#16441) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#16426) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én technikai okok miatt ezt gyakran nem tudom megtenni. Amikor vidéken végzek terepmunkát, onnan nem tudok a honlapra fellépni, de sok a holtidő, ilyenkor tudok mással is foglalkozni (pl. fordítással). Van, amikor napokig lenn vagyunk valahol az Isten háta mögött, ilyenkor nem fogok tudni vázlatot sem indítani. Máskor csak késő este érek haza. De mostantól kezdve, amikor elérésem lesz berakok egy címsort vázlatnak.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16442) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#16441) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Oké nem kell magyarázkodni, nem akartam én senkit sem le*aszni csak azt hittem találok megoldást a problémátokra!
Viszont ha nincs hozzáférésetek ahhoz hogy lássátok ki milyen vázlattal rendelkezik akkor úgyis mindegy a vázlatozás :)

(#16443) .tnm válasza mrfire (#16430) üzenetére


.tnm
addikt

én nem érzem úgy, hogy ne lenne a connie landoláskor kiegyensúlyozva, az elején szinte csak levegő és emberek vannak, míg a hátuljában a hajtóművek, generátorok stb. és ez csak üresen, rakománnyal már egyértelműen a legnagyobb súly alatt van az alátámasztás. mellesleg ekkora tömegeknél nem is csoda, hogy már nem ilyen előbújó/kinyíló talpakon, hanem statikus, tömör elemeken pihen meg.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16444) GypsFulvus2 válasza GypsFulvus2 (#16441) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Bocs, lejárt a szerk. miközben a vázlatot írtam ;)

Amúgy meg, ideiglenes megoldásként a hajónyilvántartó táblázatunkba mehetne egy oszlop, hogy ki melyik rovatot/ sorozatot vállalta el. Nem kell részletes infó, ez már elég lenne ahhoz, hogy más ahhoz ne kezdjen neki fölöslegesen.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16445) .tnm válasza GypsFulvus2 (#16441) üzenetére


.tnm
addikt

megmondom őszintén én nem tudom, hogy miért ennyire nehéz ezt egyeztetni. miért nem csináljátok azt, hogy minden kategóriának van egy/két fordítója és kész, innentől kezdve biztos, hogy nincs átfedés. ha ketten fordítotok egy kategóriát, akkor is csak egyetlen emberrel kell egyeztetned, hogy hogyan osztjátok szét.
a saját kategóriájában, meg úgy is kell tudni vezetni, hogy mi van már lefordítva (és publikálva).

szerk:
@(#16444) GypsFulvus2
nah, pontosan ez, de lehet magán az oldalon felveszek egy impressum-ot és ott Eyesis tudja vezetni (jobb, ha egy embernél fut ez össze, mintha mindenki szerkesztheti a doksit, mert abból könnyebben lehetnek félreértések)

az oldalsó kategórianézet miatt én ösztönzök mindenkit, hogy minél rövidebb címeket használjon és lehetőleg csak egyetlen kategóriát (és az ne az Egyéb legyen :) )

bár ezt időnként szoktam rendezgetni és még fogom is.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16446) Menthirist válasza vaakuum (#16439) üzenetére


Menthirist
veterán

hát a 290X-ek árait most vágták meg de nagyon (170k-ról 110-120 környékére), nem hinném hogy az ünnepek alatt ez változna (és ahogy az nv-t ismerem, ott sem, bár talán a 780-780 Ti-t befejezték). Szóval ami most lehetőség:
-290X vagy GTX970 110-120k környékén (iponon van 110k-ért MSI 290X). Bizonyos játékokban a 970 gyorsabb, de általában azért a 290X. Ott a mantle, aminek leginkább csak akkor van értelme, ha sokkal nagyobb a grafikus teljesítmény, mint a proci ereje (egy 3570k viszont gond nélkül átprésel dx11 alatt is annyi utasítást, hogy kimaxoljon egy 290X-et)

-130-140k körül 780 Ti. ez mindkét említettnél erősebb valamivel

170-180k felett GTX980: Jelenleg ez a kb legerősebb amit vehetsz. Következő év első negyedében várhatóak a 390X-ek

A 3570k kihajt egy bármilyen kártyát, egyedül a többkártyás rendszerekhez (vagy tényleg nagyon erőforrásigényes programokhoz, ahol a proci és a gpu is ki van maxolva) kellhet ennél erősebb. Az hogy melyikkel gyorsabb egy progi, az változó, mind a négy számára vannak játékok, ahol az erősebb, Bioshock Infinite-ben a 970 is rendre veri a 290X-eket, míg mondjuk Metro Last Light-ban a 290X a gyorsabb, és csak 1-2 fps-sel marad le a 980-tól. Sokszor nem igazán drámai a különbség ezek között, úgyhogy:

-ha nem akarsz olyan elképesztően sokat költeni, vegyél 970-et vagy 290X-et. Előbbi most jött ki, utóbbi pedig meglehetősen jó áron van
-ha kissé többet akarsz költeni, a 780 Ti is teljesen jó választás, általában erősebb a 970-nél és a 290X-nél, és az nvidia nem is ezeket akarja lecseréltetni a 980 vásárlókkal, mert annyira nincs nagy különbség
-ha pedig bármekkora ár jöhet, akkor vegyél 980-at, azzal sem lőhetsz mellé (ahogy az egyikkel sem). Embere válogatja hogy kinek éri meg ezt a felárat, van ahol csak 3-4-5 fps a különbség a 110k-s réteghez képest, van ahol 20. Van ahol a 110k-s gyorsabb, van ahol nem :) Illetve sokan gondolkodnak 970 SLI-ben és 290X crossfire-ben is, nem sokkal drágább és 970 SLI esetén még tápot sem kell várhatóan cserélni, annyira jó a fogyasztásuk (a 290X crossfire-hez kell a kakaó)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16447) mrfire válasza vaakuum (#16439) üzenetére


mrfire
őstag

3570K-m van nekem is, tényleg nem lenne jó, ha a proci húzná vissza a teljesítményt, mert én is szeretnék VGA-t cserélni a játék megjelenése előtt, és inkább csak arra költeném a pénzt. A 4,2Ghz simán kijött belőle, úgy hogy nem szoktam tuningolgatni, csak bekapcsoltam az OCgeniet az MSI alaplapon. Azt reméltem több tartalék szorult belé, (és még még lehetne húzni rendesen rajta), vagy elég lesz ez a teljesítmény is, és akkor nem kell majd a csere.

De ha mégis ez lenne a helyzet, akkor egy ideig kiegyensúlyozatlan marad a konfig, aztán később felzárkóztatom ezen a téren is max.

(#16443) .tnm
Végül is lehet benne igazság, ezt írták a Redditen is, hogy a hajtóművek meg a lényeg van hátul és emiatt teheti, meg, hogy így landol. Én azért elviseltem volna egy darab talpat az elején ami lenyílik, nem is nézett volna ki rosszul.

(#16448) Malibutomi válasza Menthirist (#16446) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Anyagilag most a 980 a legrosszabb vétel, annak még tuti lesz egy de inkább két nagy áresése kb. fél éven belül, mikor kijönnek az új amd kártyák meg esetleg mikor arra az nv válasz megint.

[ Szerkesztve ]

(#16449) Menthirist válasza Malibutomi (#16448) üzenetére


Menthirist
veterán

De nem arról volt szó hogy most akar venni? Mindig jön valami áresés egy éven belül a kártyáknál, mert jön a túloldalról valami :) Amikor már 1 éves lesz a kártya és jön az utód :D A 680-asok árai is milyen szépen lementek a használt piacon :D Mondjuk kétlem hogy a 980-as ára lényegileg moccanna valamerre a 390X megjelenéséig, ami mondjuk legyen február környéke.

A 970 elég jól tuningolható (Ahogy a 980 is), szóval a 970 is felhozható az alap 980 szintjére, utóbbit meg még jobban ki lehet tolni. Nem olyan rossz vétel az...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16450) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Fordítás. Lehet, hogy nem a legprofibb megoldás, de itt a legutolsó fülön tudjátok regisztrálni, hogy ki mivel dolgozik.

Aki nem fordít, de még nem írta be magát a ladikjával, az is megtehetné.

Peace

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.