Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) albert8 válasza Gyick (#14500) üzenetére


albert8
addikt

Megnézem, az it nekem nemnagyon jött be. A homeland eleje elég unalmas volt ezért abbahagytam esetleg a későbbi részek jobbak?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14502) mayday00 válasza Gyick (#14500) üzenetére


mayday00
őstag

Brooklyn 99 tényleg nagyon jó. Konkrétan szarrá röhögtem magamat :D

De szinkronosan ajánlom! Kovács Lehel nagyon profin szinkronizálja perátát :D

De a többi hang is kíválló.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#14503) mayday00 válasza albert8 (#14501) üzenetére


mayday00
őstag

Homeland? Minden arab egy rohadt terrorista öljük meg mindet. Erről szól a sorozat :( Egy undormány.
Említik is benne, hogy ,,minden arabra atom kellene". Rohadt amerikai sorozat.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#14504) Gyick válasza albert8 (#14501) üzenetére


Gyick
őstag

Hát nem tudom én egy hete se nézem de már a 2. évad vége fele járok nálam egy kisebb függőséget okozott volt hogy hajnalban hagytam abba a Homeland nézést,az évad utolsó része nagyon jó a 12.-ik azon majdnem besz..tam,de én nem éreztem bent unalmat sehol sem

Más műfajban tudok ajánlani ami nekem mostanában kedvencemi voltak a House of Cards,Helix.Orphan Black,Sherlock,AHS,Banshee

(#14505) spammer válasza albert8 (#14499) üzenetére


spammer
veterán

Akció vagy komédia, a kettő együtt nem nagyon jellemző a mostani sorozatokban, legalábbis nem úgy, ahogyan a mozifilmeknél. Ha animációs is szóba jöhet, akkor Archer, az kém-komédia. Ha akció, akkor Strike Back, The Unit vagy 24, például.

--

(#14503) mayday00

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14506) albert8 válasza spammer (#14505) üzenetére


albert8
addikt

Lehet félreérthető volt a per/, de az egy vagy akart lenni. :) Mondjuk egy big bang szint kellene amit este a nap végén egy kis lazulásként meg lehetne nézni. A 24-en már gondolkoztam, de annyi rész van., hogy félek elmegy rá a nyár, ha belekezdek. :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14507) kisgyerek85 válasza albert8 (#14506) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igaz nem vígjáték/akció, de ez is elég jó sorozat és nem is túl hosszú.

Életem legrosszabb hete

(#14508) Gyick válasza mayday00 (#14503) üzenetére


Gyick
őstag

pfffff.....
Hát forditva elég nehéz lenne elképzelni..Te kurv...ra nem láttad ezt a sorozatot..Ezt amit irsz egy 14 éves hülyegyerek mondja bent ha jól emlékszem semmi jelentősége sincs se a mondatnak se a gyereknek a soroztban kb.A másik meg az alelnök aki elrendelte a támadaást(akit védenek) sem jó fiúként van feltüntetve ahogy az USA sem.

(#14509) spammer válasza albert8 (#14506) üzenetére


spammer
veterán

Ja, akkor oké. :)

Silicon Valley, Sirens, idei, 1-1 évados komédiák. Előbbi geek/startup témából indul, de ilyen haver-sitcom lesz belőle, utóbbi mentőápolókról szól, de nem a mentéseken van a hangsúly, hanem a mentős srácokon (tehát ez is haver-sitcom). Ha aláröhögős sitcom, akkor Két pasi meg egy kicsi, ha még nem láttad... Mondjuk ez utóbbi sok évad, de jók.

Esetleg még a Mixology, bár én még csak az első részt láttam, de laza kis sorozatnak tűnik. Az összes rész egyetlen éjszakát fed le, különböző srácok és lányok próbálnak ismerkedni egy buliban, a karaktereket pedig flashbackekben mutatják be közben. Estére talán pont jó lehet 1-1 rész.

---

Én meg befejeztem a True Blood 1. évadot. Nem tudom, meddig marad majd érdekes, meddig fogom élvezni, de ez most nagyon bejött. :DD Faszán el van találva, jól vegyül benne a dráma-romantika-komédia-horror/thriller-krimi műfaj/stílus. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14510) albert8 válasza spammer (#14509) üzenetére


albert8
addikt

Silicon megy, a two and a halfból már láttam régebben pár részt, most lehet folytatom. A többit nem ismertem :R

JAh igen a brooklynból néztem pár részt és bejövős. Kösz mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14511) Samus


Samus
addikt

Szökés sorozattal kapcsolatban lenne egy kérdésem.
SPOLIER
Az utolsó részben Bagwell rágót kap a testvérektől, útravaló gyanánt. Még valamikor a harmadik évadban említette anno, mikor segítséget kértek tőle, hogy "akkor is csak egy rágót kaptam tőletek a börtönbe menet". Tehát elvileg volt már ilyen jelenet. Emlékszik valaki ilyesmire? Nekem nem ugrik be.
\SPOILER

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14512) |AP| válasza spammer (#14509) üzenetére


|AP|
veterán

a True Blood egy ideig jó, aztán nagyon elborul. Átmegy romantikus-fantasys szürke ötven árnyalatába :)

(#14513) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Californication S07

Voltak jó jelenetek, de jobb is hogy vége lett. Amilyen jó volt az első pár évad, annyira fulladt unalomba a végére.
Komorabb befejezésre számítottam, Hank megérdemelte volna.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#14514) dokee78 válasza gyuromoj (#14513) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem a 4. évadig volt jó a sorozat.
Ez a 7. kínszenvedés.
4 epizód van hátra,de esküszöm nem bírom végignézni,így kasza. :O

(#14515) gyuromoj válasza dokee78 (#14514) üzenetére


gyuromoj
veterán

4 részt már csak legyűröd és utána vége. Tarts ki, ennyivel a cél előtt ne add fel. ;)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#14516) Viszlát válasza gyuromoj (#14513) üzenetére


Viszlát
addikt

Californication SPOILER

Nem csak Hank, hanem az egesz szajbaturt garda megkapta a heppiendjet, de valami olyan silany holibudi szinvonalon, hogy en napokig nem is tertem magamhoz. Mert az kb boritekolhato volt, hogy muszaj lesz Karen mellett kikotnie, de hogy lenyomtak a lolompost a torkunkon az ezerszer leragott nemadomatahelyem-kurvaromantikus-megisatadomahelyem repulos vallomassal, hat na erre azert nem szamitottam... Duchovny ugy is nezett ki mint akit a jelenet elott ugyanezzel a lolompossal alaposan meglaporoszkopiaztak. Szoval rohadt nagy kozepso ujj az iroknak, alkotoknak meg mindenkinek akinek koze volt a sorozatzarashoz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14517) kisgyerek85 válasza dokee78 (#14514) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Én így voltam a Weeds-el is. Bár csak azért is lenyomtam az utolsó évadot. Az a sorozat is olyan volt, hogy az első 3 évad baromi jó volt, aztán egyre szenvedősebb lett.

(#14518) Samus válasza kisgyerek85 (#14517) üzenetére


Samus
addikt

Én az ötödik évad feléig bírtam...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14519) dokee78


dokee78
félisten

A Trónok harca kötet az első könyv?
Mert Will és Gared beszélget egymással így kezdődik. Az első évad nem így kezdődik azért kérdezem,de nyilván a könyv részletesebb.
Muszáj volt elkezdeni,mert nem bírok ki egy évet az 5. évadig. :D

(#14520) tDr1v3r válasza dokee78 (#14519) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, a könyvszériának A tűz és jég dala a neve.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14521) horush válasza dokee78 (#14519) üzenetére


horush
addikt

Minden könyvnek van egy prológus része (valamelyiknek epilógusa is), ami a főszálaktól viszonylag független, viszont sok lényeges infót megtudsz, meg bevezet a világba.

(#14522) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Elhalasztották a Newsroom premierjét, vagy mi történik? TV calendar-ban már egyáltalán nem látom, pedig minta pár héten belül írták volna korábban.

(#14523) oriic válasza Jhonny06 (#14522) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudtommal ősszel indul az utolsó 3. évad.

szerk: megnéztem tényleg őszre van téve a premier.

Live-Die-Respawn

(#14524) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The last ship

1x02

Nekem még mindig tetszik. Végén a kapitányt játszó szinészt felismerte valaki, annyira ismerős a feje.

Live-Die-Respawn

(#14525) Gyick válasza oriic (#14524) üzenetére


Gyick
őstag

Akkor már ketten vagyunk :) mondjuk én elfogult vagyok a virusos témákkal szemben.A második rész egész jó volt jobb mint a pilot.Nekem nem volt ismerős :N

[ Szerkesztve ]

(#14526) oriic válasza Gyick (#14525) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#14527) Apollyon válasza Viszlát (#14516) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem a sztorival úgy igazán nem lett volna bajom, szerintem jó volt ez így.

Inkább az volt a nagy csalódás, hogy össze lett csapva az egész, nem volt méltó módon befejezve. Sztoriban ami zavart: a 4. évad után volt valami törés, és átment lightba, az 5. még egész jó volt de már az sem az igazi, a 6. katasztrófa, az utolsóban meg alig volt már valami erotika.
Finálénak meg egy minimum duplarésznek kellett volna lennie... Úgylátszik ez a showtime tvcsatorna vagy mi nem igazán van a toppon és nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14528) tonyrulez válasza Gyick (#14525) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nekem is tetszik, csodálkozok hogy szinte mindenki leszólja, pedig egész jó :)

4 8 15 16 23 42

(#14529) S e t h válasza gyuromoj (#14515) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én hat résszel vagyok a vége előtt és nem visz rá a lélek, hogy befejezzem, már az előző évadok is kínszenvedést okoztak.

Más.
Penny Dreadful, vége az első évadnak, némileg spoileres lehet.

Fura volt a befejezés, nem mondhatnám, hogy elégedett vagyok.
Egyrészt Supnat pótlékként kezeltem a sorozatot és ahhoz képest tartalmilag magasabbra helyezte a lécet, viszont sosem rajongtam az évadon átívelő sztorikért, itt viszont megkaptuk, de sokszor nagyon kimérten és lelassulva.
A főszál enerváltsága és vontatottsága viszont a végén sokkolóan gyorsan véget ért, mintha az egy éjszakán át tartó előjáték 2 másodperces magömléssel zárult volna.
Ezzel együtt a kibontatlan karakterek az utolsó részben szárnyalni kezdtek, mintegy biztosítva bennünket arról, hogy ennyivel ne érjük be, lesz még folytatás, noha én abban a (téves?) hitben voltam, hogy egy évados történetet látunk.
Természetfeletti kosztümös drámaként kihozom pozitívra, viszont a tartalom alapján messze befért volna a 40 perces sorik közé, időnként soknak véltem az 50 perc feletti játékidőt, főleg pl Dorian Gray esetében, akiről a származását illetően nem sok utalást kaptunk, hedonista életvitelét - ami ugyan a karakter lényege - viszont nem kevésszer a pofánkba nyomták.
Amennyiben lesz második évad úgy meglesem, főleg Ethan Chandler karaktere miatt, akinek évadvégi alakítása a legnagyobb kérdőjelet dobta fel az előéletét illetően, de a főszereplő Vanessa Ives további pokoljárása is érdekel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14530) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hemlock Grove

Valaki tudna erről mondani infót? Milyen cucc? Famke kisasszony már Xmen filmekben is nagyon begyere volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#14531) Fandango válasza oriic (#14530) üzenetére


Fandango
veterán

spammer es en is irtam rola nem olyan reg, keresobe ird be ;)

(#14532) oriic válasza Fandango (#14531) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja látom már köszi. :) Most tervezem, meg Atlantist.

Live-Die-Respawn

(#14533) S e t h


S e t h
nagyúr

Ülsz a monitorod előtt, éled a kispolgári életedet, szar a munkád, barátaid sincsenek és a net tölti ki létezésedet, fórumokon ismerkedsz, csetelsz, megbeszéled a csak nicknévről ismert nonperszonális kapcsolataiddal, hogy milyen szar is ez a világ, de milyen ultramegahiperszuper közös érdeklődési körötök van és jó lenne már találkozni is, meg amúgy összeesküvési elmélet alapján mindenkit figyelnek, de hát ez a paranoia akár szokványos is lehet a félhomályos szobában monitor előtt gubbasztók körében.
Aztán egyszer csak jön a fekete Volga, ja nem is, mert az régen volt(homlokot töröl), meg az elvitt, ez meg nem visz el, hanem sokkal rosszabb dolgot művel veled, aztán ráébredsz, hogy valamibe belenyúltál, mert már nem egyszerű geek vagy,inkább üldözött, mivel az összeesküvés elméleted mégis helyes volt és nem túl egészséges ha mások megtudják, hogy te is tudod a frankót.
Az hát az Utopia pilotja, amiről nem kevés jót olvastam, de eddig nem éreztem rá komoly indíttatást, most viszont belepréselt a fotelbe és nem eresztett.
Szaglik róla, hogy angol(hurrá, de komolyan), meg nem volt sok pénz a forgatásra, de ez fel sem tűnik az alapkoncepció zsenialitás miatt.
Az elején csak nézel, hogy bizonyosan Donnie Darko szürrealitása támadt fel ismét, aztán a pilot felétől kezdenek felpörögni az események és csak a kérdés marad:hová vezet mindez?
A pilot után úgy vágyom a következő epizódra, mint Pintér Attila az őszinte elismerésre, szóval folytatom, gondolom a sikerre való tekintettel kezdődik a második évad, kérdés mi marad majd a lendületből.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14534) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!

A Forbrydelsen( the killing)-et nézzük. A kérdésem, hogy ha jól googliztam ki akkor 3 évad van?
És ez mellett van az amcsi 4 évaddal?
Amúgy a Dán nagyon jó!

Szerintem!

(#14535) bobalazs válasza oriic (#14526) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát nekem inkább a rejtélyből ismerős egyből. Sokáig Ő volt benne a rosszfiú.

(#14536) S e t h


S e t h
nagyúr

Elnézést az ismétlésért, vmi. frissítési hiba okozhatta, az egyik törölhető.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14537) bok92


bok92
addikt

Happy Endings s01-03

Az 1. évad elején nem igazán tetszett a sorozat. De később ez szerencsére megváltozott. Az egyetlen idegesítő karaktert leszámítva egy könnyed humorú sorozat volt, és sajnálatos, hogy csak ennyi évadot élt meg. Mondjuk a 3. évad fináléja eléggé gyengusz volt, na de mindegy. :DDD A lényeg, hogy néztem volna még pár évadon keresztül... :((

(#14538) #54715584 válasza bok92 (#14537) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nagyon jó volt, sajnálom én is :K

A New Girl hasonló, de nem annyira jó, mint ez :N

(#14539) bok92 válasza #54715584 (#14538) üzenetére


bok92
addikt

A New Girl-t ha jól emlékeszem, akkor a 2. évad közepe felé kaszáltam. Olyan szinten unalomba fulladt az egész, hogy már nem tudtam tovább nézni. Nem tudom, hogy azóta változott e a helyzet...?

(#14540) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Folytatódik a Farscape??

Jaj ne...Olyan jól le lett zárva.

Live-Die-Respawn

(#14541) #54715584 válasza bok92 (#14539) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem nagyon :(

(#14542) spammer válasza lemmy9 (#14534) üzenetére


spammer
veterán

Igen, a Forbrydelsen 3 évados, a The Killing meg 4 évados. A negyedik és egyben utolsó évad augusztus 1-én jön, egyszerre a 6 rész (mert Netflix). A dánból nem sokat láttam, de nekem nem jött be a The Killing után.

--

És ha már Netflix, még mindig nem elérhető a Knights of Sidonia. :( (mármint a kölcsönzőkben :D )

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14543) bok92 válasza #54715584 (#14541) üzenetére


bok92
addikt

Akkor nem is piszkálom...

(#14544) alratar válasza lemmy9 (#14534) üzenetére


alratar
addikt

Igen, 3 évad van. A 4. Netflix pnnly.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14545) dokee78


dokee78
félisten

Beletekergettem a Flash Pilotba,számomra gagyi,el sem kezdem.
Inkább folytatom a Arrowot,ahol abbahagytam.

(#14546) alratar válasza dokee78 (#14545) üzenetére


alratar
addikt

Gagyi?
Konkrétan mi? Története? Megvalósítása?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14547) dokee78 válasza alratar (#14546) üzenetére


dokee78
félisten

A megvalósítás.

(#14548) #54715584 válasza dokee78 (#14547) üzenetére


#54715584
törölt tag

640*380, avi, 128 kbit/s stereo? :D ;]

(#14549) alratar válasza #54715584 (#14548) üzenetére


alratar
addikt

Mono és fekete-fehér! :DDD

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14550) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Fél Hollywood az X-aktákban kezdte

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.